Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Eszmecsere Filozófiai mélységektől az érzelmi magaslatokig

Válaszol
Téma eszközök Megjelenítési módok
Társadalom,pszichológia,emberek...

Régi 2010-04-21, 23:11
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 6.611
Calli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embere
Alapbeállítás re: Társadalom,pszichológia,emberek...

Alter, kezdj el másokkal barátkozni.... megteheted h szelektálsz
Régi 2010-04-22, 00:26
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

Hely: behind the beyond
Összes hozzászólás: 17.321
FoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül FoX részére

Idézet:
Calli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ha az olyan egyszerű lenne, dehát hasonló a hasonlóval...

Unatkozik? Vásároljon mosómedvét!
Válaszol idézettel
Régi 2010-04-22, 15:22
AlterEgo logója
AlterEgo AlterEgo nem elérhető
Adeptus

Hely: hegyen-völgyben
Összes hozzászólás: 19.097
AlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embere

Idézet:
Calli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem a barátaimmról van szó, ott ilyen nincsen.

Széles világba, fut a szél magába.
Nyakában a lába, sosem érsz a nyomába!
Válaszol idézettel
Régi 2010-04-22, 18:02
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

Calli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embere

akkor jó
viszont akkor mi a probléma? mi ihlette ezt a posztot?
Régi 2010-04-27, 15:18
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Hely: Mopszfarm
Összes hozzászólás: 22.353
Blog Entries: 14
Maris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül Maris részére

Több mint két tucat ember sétált el április 18-án hajnalban egy elvérző New York-i hajléktalan mellett, akit azután szúrtak le, hogy megmentett egy nőt egy támadástól. A földön fekvő férfinak senki sem segített, a térfigyelő kamerák mindent felvettek. Volt olyan is, aki lefotózta a súlyos sérüléssel fekvő, 31 éves Hugo Tale-Yaxot, majd továbbment.

http://velvet.hu/sztori/2010/04/27/a...o_hajlektalan/

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban. - Tolsztoj
Válaszol idézettel
Régi 2010-04-27, 16:14
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

http://en.wikipedia.org/wiki/Kitty_Genovese

The lack of reaction of numerous neighbors watching the scene prompted research into diffusion of responsibility and the bystander effect. Social psychologists John Darley and Bibb Latané started this line of research, showing that contrary to common expectations, larger numbers of bystanders decrease the likelihood that someone will step forward and help a victim. The reasons include the fact that onlookers see that others are not helping either, that onlookers believe others will know better how to help, and that onlookers feel uncertain about helping while others are watching. The Kitty Genovese case thus became a classic feature of social psychology textbooks.

50 ÉVVEL EZELŐTT...

egyébként mindennapos esemény h valaki meghal az utcán h valaki segítene...

Utoljára módosítva: Calli által : 2010-04-27 16:17
Válaszol idézettel
Régi 2010-04-27, 16:35
Bobeek logója
Bobeek Bobeek nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: NUclearCiTy
Összes hozzászólás: 2.900
Bobeek a fórum leghíresebb embereBobeek a fórum leghíresebb embereBobeek a fórum leghíresebb embereBobeek a fórum leghíresebb embereBobeek a fórum leghíresebb embereBobeek a fórum leghíresebb embereBobeek a fórum leghíresebb embereBobeek a fórum leghíresebb embereBobeek a fórum leghíresebb embereBobeek a fórum leghíresebb embereBobeek a fórum leghíresebb embere

érdekes dolog ez a Genovese szindróma, meg a felelősség megoszlása..
nemrég egy elég komoly balesetnek voltam szemtanúja, konkrétan előttem 100méterrel ütközött két autó.. egy másodpercre sem jutott eszembe, hogy ne álljak meg, és ne rohanjak oda segíteni.. pedig visszagondolva, ha szép lassan állok félre, lassan szállok ki a kocsiból, nem rohanok oda, akkor már nem is én értem volna oda elsőnek.. számomra elképzelhetetlen ez valahogy..

másik ilyen dolog, amikor valaki buliban rosszul lesz.. sajnos volt már rá példa, hogy mellettem esett össze valaki.. könyörgöm, meddig tart lehajolni, megkérdezni, hogy jól van e, felsegíteni stb-stb...
Régi 2010-04-28, 08:59
masoma69 logója
masoma69 masoma69 nem elérhető
Ősfórumos

Hely: Az életben,bent a szívében.
Összes hozzászólás: 6.169
masoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül masoma69 részére

Idézet:
Bobeek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
érdekes dolog ez a Genovese szindróma, meg a felelősség megoszlása..
nemrég egy elég komoly balesetnek voltam szemtanúja, konkrétan előttem 100méterrel ütközött két autó.. egy másodpercre sem jutott eszembe, hogy ne álljak meg, és ne rohanjak oda segíteni.. pedig visszagondolva, ha szép lassan állok félre, lassan szállok ki a kocsiból, nem rohanok oda, akkor már nem is én értem volna oda elsőnek.. számomra elképzelhetetlen ez valahogy..

másik ilyen dolog, amikor valaki buliban rosszul lesz.. sajnos volt már rá példa, hogy mellettem esett össze valaki.. könyörgöm, meddig tart lehajolni, megkérdezni, hogy jól van e, felsegíteni stb-stb...
nagyon egyet értek veled.Nekem is van egy történetem,mégpedig siófokon a Palaceba,,epilepsziás rohamot kapott egy srác,és elém dobta magát.a barátai szétugrottak,és én meg egy vele lévő lány kaptuk fel,fogtuk a nyelvét és vittük ki.Komoly volt.Hozott a kidobó citromot.És lám jobban lett.de bent alig volt segítségünk.
Válaszol idézettel
Régi 2010-04-28, 09:01
masoma69 logója
Ősfórumos

masoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb embere

Idézet:
Maris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Több mint két tucat ember sétált el április 18-án hajnalban egy elvérző New York-i hajléktalan mellett, akit azután szúrtak le, hogy megmentett egy nőt egy támadástól. A földön fekvő férfinak senki sem segített, a térfigyelő kamerák mindent felvettek. Volt olyan is, aki lefotózta a súlyos sérüléssel fekvő, 31 éves Hugo Tale-Yaxot, majd továbbment.

http://velvet.hu/sztori/2010/04/27/a...o_hajlektalan/
szerintetek itt mi lenne magyar országon,,,,lenne segítsége??
Válaszol idézettel
Régi 2010-04-30, 10:29
khemistry logója
khemistry khemistry nem elérhető
Van véleményem

Hely: out of reality
Összes hozzászólás: 448
khemistry is a splendid one to beholdkhemistry is a splendid one to beholdkhemistry is a splendid one to beholdkhemistry is a splendid one to beholdkhemistry is a splendid one to beholdkhemistry is a splendid one to beholdkhemistry is a splendid one to behold

mennyire becslünk jól?
mennyire vagyunk félrevezethetőek némi plussz infoval, vagy előzetes berögzüléseinkre építve?
nagyon érdekes kis cikk:

http://yudkowsky.net/rational/cognitive-biases
Régi 2010-05-02, 21:40
adamk logója
adamk adamk nem elérhető
Van véleményem

Összes hozzászólás: 190
adamk is a splendid one to beholdadamk is a splendid one to beholdadamk is a splendid one to beholdadamk is a splendid one to beholdadamk is a splendid one to beholdadamk is a splendid one to beholdadamk is a splendid one to behold

egyre érdekesebbek lesznek a május elsejék a ligetben ...

http://index.hu/video/2010/05/02/nin..._beszelgetunk/
Régi 2010-05-03, 14:38
masoma69 logója
Ősfórumos

Idézet:
adamk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

katasztrófa
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-05, 01:47
shirka logója
shirka shirka nem elérhető
Van véleményem

Összes hozzászólás: 169
shirka mindenki által ismertshirka mindenki által ismertshirka mindenki által ismertshirka mindenki által ismertshirka mindenki által ismertshirka mindenki által ismert
Üzenetküldés Skype™-on keresztül shirka részére

Idézet:
masoma69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
nagyon egyet értek veled.Nekem is van egy történetem,mégpedig siófokon a Palaceba,,epilepsziás rohamot kapott egy srác,és elém dobta magát.a barátai szétugrottak,és én meg egy vele lévő lány kaptuk fel,fogtuk a nyelvét és vittük ki.Komoly volt.Hozott a kidobó citromot.És lám jobban lett.de bent alig volt segítségünk.
angliában bicikliztünk és egy részeg biciklist elütött egy ugyancsak ittas autós. kb az eset után pár másodperccel érhettünk oda.. a srác nagyon rosszul volt, ömlött a vér a fejéből, orrából és sztem a karja is eltörhetett mert nagyon megdagadt neki. egyikünk se tudta mit lehetne csinálni(szégyenemre), pláne h féltünk, h van valami a gerincével is. így hát próbáltunk segítségett leinteni, mivel nem voltunk angolból a topon. mentőt hívtunk, de nagyon szenvedett a srác. és alig akartak megállni... azt hiszem a 7. autó állt meg, és nagyon ügyes talpra esett ember szállt ki, aki ellátta amíg a mentősök meg nem érkeztek.
a legmegdöbbentőbb az volt, hogy volt aki még felisgyorsított, ahogy integettünk... durva volt... vájjj de durva volt, az a tehetlenség érzés... minden eszembe jutott, h bármi is lehet a vége.. ezek meg tovább száguldanak, nem értettem, nem értem...

Utoljára módosítva: shirka által : 2010-05-05 01:50
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-05, 10:58
masoma69 logója
Ősfórumos

Idézet:
shirka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
angliában bicikliztünk és egy részeg biciklist elütött egy ugyancsak ittas autós. kb az eset után pár másodperccel érhettünk oda.. a srác nagyon rosszul volt, ömlött a vér a fejéből, orrából és sztem a karja is eltörhetett mert nagyon megdagadt neki. egyikünk se tudta mit lehetne csinálni(szégyenemre), pláne h féltünk, h van valami a gerincével is. így hát próbáltunk segítségett leinteni, mivel nem voltunk angolból a topon. mentőt hívtunk, de nagyon szenvedett a srác. és alig akartak megállni... azt hiszem a 7. autó állt meg, és nagyon ügyes talpra esett ember szállt ki, aki ellátta amíg a mentősök meg nem érkeztek.
a legmegdöbbentőbb az volt, hogy volt aki még felisgyorsított, ahogy integettünk... durva volt... vájjj de durva volt, az a tehetlenség érzés... minden eszembe jutott, h bármi is lehet a vége.. ezek meg tovább száguldanak, nem értettem, nem értem...
ez van,El kell fogadnunk azt a tényt,hogy emberekből ilyen pánik reakciót vált ki a stressz.Ennyi.Nem kell őket ezért felelőségre vonni.Bár vannak akik csak pusztán érdektelenségből nem tesznek semmit.
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-06, 05:30
jaguarsoul logója
jaguarsoul jaguarsoul nem elérhető
Lelkes kezdő

Összes hozzászólás: 43
jaguarsoul még híres is lehet

Idézet:
adamk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

szürreális majális.. fúúú, egy ilyenre betévedni beszakadva!
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-06, 06:10
jaguarsoul logója
jaguarsoul jaguarsoul nem elérhető
Lelkes kezdő

Összes hozzászólás: 43
jaguarsoul még híres is lehet

Idézet:
masoma69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ez van,El kell fogadnunk azt a tényt,hogy emberekből ilyen pánik reakciót vált ki a stressz.Ennyi.Nem kell őket ezért felelőségre vonni.Bár vannak akik csak pusztán érdektelenségből nem tesznek semmit.
a pánikreakcióval egyetértek. nekem egyszer volt olyan hogy sétálok és előttem nem sokkal egy munkás egy 4emeletes ház tetejéről lezuhan.. én meg hosszú másodpercekig(bár az időérzékelésem megszűnt az tuti, súlyos lelki élmény volt) csak ott álltam és néztem földbegyökerezve hogy most mi van, hogy kerülök ide? szerencsémre hamar odaérkeztek mások is, hívtak mentőt stb..

de hogy van aki egy ilyen mellett azért hajt tovább, mert nem érdekli egyszerűen? hát azt nem tudom elképzelni.
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-15, 00:01
AlterEgo logója
AlterEgo AlterEgo nem elérhető
Adeptus

Hely: hegyen-völgyben
Összes hozzászólás: 19.097
AlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embere

szerintem ezek betegek...

Széles világba, fut a szél magába.
Nyakában a lába, sosem érsz a nyomába!
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-15, 09:28
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

Hely: behind the beyond
Összes hozzászólás: 17.321
FoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül FoX részére

sztem is. én betiltanám.

Unatkozik? Vásároljon mosómedvét!
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-15, 11:01
nut logója
nut nut nem elérhető
Ősfórumos

Összes hozzászólás: 6.518
nut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb embere

Hogy a teheneket hogyan ölik le a húsukért, azt is pl jobb ha nem látjuk.
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-15, 11:06
fufala logója
fufala fufala nem elérhető
Halhatatlan

Hely: london
Összes hozzászólás: 13.468
fufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb embere

legyen mindenki vega, és akkor nem kell bántani a csirkéket se

én is betiltanám

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 20:20 , a GMT +2 időzóna szerint.