Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Eszmecsere Filozófiai mélységektől az érzelmi magaslatokig

Válaszol
Téma eszközök Megjelenítési módok
Filozozofia nekunk magunkrol....

Régi 2006-01-20, 12:31
mokusmali mokusmali nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 2.320
mokusmali egy kincsmokusmali egy kincsmokusmali egy kincs
Alapbeállítás re: Filozozofia nekunk magunkrol....

[QUOTE=FoX]igen enis ezt csinaltam sokaig, es ugyanigy feladtam csomo mindent...

Megértettem. Igen, én is eljutottam nemrég arra a szintre, hogy jó, akkor nem csinálok semmit. És annyira élveztem azt az állapotot!!Aztán szépen lassan megint elkezdtem rákattogni, hogy ezt kéne, azt kéne...meg jött a külső nyomás...És tényleg, néha kifiejezetten azt éreztem/érzem, hogy a külső elvárások miatt meg a türelmetlenségem miatt nem volt időm kitalálni, hogy "mi is legyek" vagy "mi legyen velem".
Amúgy meg nagyon bizonytalan is vagyok, mert egy csomó dolgot szeretnék amire tök adott a lehetőség, csak különböző dolgok miatt nem kezdek bele. Ezért nem tudom már néha hogy mit akarok akarok-e egyáltalán valamit stb.meg nagyon meg szoktam zavarodni. Na mindegy.
Válaszol idézettel
Régi 2006-01-20, 12:35
Megrögzött fórumozó

Idézet:
FoX eredeti hozzászólása
csak azt tudod megerteni, amit megtapasztaltal. a fugges egy mas dolog. ha mastol nem fuggsz, hat a levegotol... ez teny, ez van, az elet az ilyen de nem kell hinni a levegoben ahoz, hogy eletben maradj csak lelegezni kell

Függés-ragaszkodás...szerintem rokon szavak. Persze, amihez ragaszkodsz, attól nem feltétlenül függsz, de amitől függsz ahhoz a végletekig ragaszkodsz...

Mit is akartam kihozni ebből...vannak jó dolgok, amikhez ragaszkodom, ezek segítenek nekem, és vannak rossz dolgok amikhez ragaszkodom, ezeket fel kell fedezni és ezeket el kell dobni.szerintem.
Válaszol idézettel
Régi 2006-01-20, 12:46
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

Hely: behind the beyond
Összes hozzászólás: 17.321
FoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül FoX részére

Idézet:
mokusmali eredeti hozzászólása
Megértettem. Igen, én is eljutottam nemrég arra a szintre, hogy jó, akkor nem csinálok semmit. És annyira élveztem azt az állapotot!!Aztán szépen lassan megint elkezdtem rákattogni, hogy ezt kéne, azt kéne...meg jött a külső nyomás...És tényleg, néha kifiejezetten azt éreztem/érzem, hogy a külső elvárások miatt meg a türelmetlenségem miatt nem volt időm kitalálni, hogy "mi is legyek" vagy "mi legyen velem".
Amúgy meg nagyon bizonytalan is vagyok, mert egy csomó dolgot szeretnék amire tök adott a lehetőség, csak különböző dolgok miatt nem kezdek bele. Ezért nem tudom már néha hogy mit akarok akarok-e egyáltalán valamit stb.meg nagyon meg szoktam zavarodni. Na mindegy.
nekem az volt ami atforditott, hogy elkezdtem abbahagyni a kattogast. kiuriteni a fejem. most is sok mindent szeretnek kiprobalni, es ki is fogok, de nem akarom vele megvaltani a vilagot, vagy abban nagyon okos lenni, hanem csak a magam kedveert csinalom, amig kedvem van. igy tunt fel, hogy van valami, amihez minidg kedvem van. figyelgetni embereket, magamat, es kurkaszni a magam es masok fejeben elegge megszallottan csinalom magammal kapcsolatban regebben masokat is nagyon kemenyen meg akartam gyozni, mosma ez kezd elkopni, szepen lassan. aki ugyanezt csinalja azzal tudunk segiteni egymasnak.
de regen en is azt ereztem, hogy szetforgacsoldok, es vegul minden kicsuszik a kezem kozul.
en masfel eve a nem csinalok semmit idoszakban vagyok ehez kepest sikerult elegge kemenyen mashogy latni a dolgokat, es bar most is hulye vagyok, jobban be tudok illeszkedni, nyugodtabb vagyok ezerszer, pedig ahogy latom meg igy is neurotikus vagyok elegge , es ezt mindenki eszrevette aki ismer regota. meg anyamek is. azt mondtak megvaltoztam. joban vagyunk lett egy melohelyem, ahol 2 ev utan is szeretek dolgozni, es szeretek bejarni, es altalaban... rendben van minden. neha jonnek gondok, megoldom. es ennyi. neha ideges vagyok, meg feszult, pl mostanaban is, de mar tapasztaltam: egyszer font, egyszer lent. most ez van. probalok belole tanulni, probalom figyelni magam... a reakciokat.
szal szepen lassan alakulnak a dolgok, ahogy kell. bar ha azt nezem, hogy 26 evig nem alakultak, akkor nem is lassan

Unatkozik? Vásároljon mosómedvét!
Válaszol idézettel
Régi 2006-01-20, 12:54
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

FoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embere

Idézet:
Függés-ragaszkodás...szerintem rokon szavak. Persze, amihez ragaszkodsz, attól nem feltétlenül függsz, de amitől függsz ahhoz a végletekig ragaszkodsz...

Mit is akartam kihozni ebből...vannak jó dolgok, amikhez ragaszkodom, ezek segítenek nekem, és vannak rossz dolgok amikhez ragaszkodom, ezeket fel kell fedezni és ezeket el kell dobni.szerintem.
en azt tapasztaltam, hogy a jo dolgokhoz sem kell ragaszkodni, csak orulni mig jelen vannak, aztan elengedni ha elmennek. a ragaszkodassal az ember a sajat oromet rontja el, mert ha ragaszkodik elkezd attol felni, mi lesz ha elveszti amihez ragaszkodik... es a felelem miatt mar nem tudja ugy ertekelni,ahogy egyebkent tudna. biztos te is tudod, milyen amikor valakit mondjuk szeretsz. gondold csak vegig... mikor elkezdesz ragaszodni hozza, elkezdesz attol felni, hogy elveszited. es akkor mar nem tudod ugy latni, amilyen, mert ragaszkodsz, es ez befolyasol. ha paranoid is vagy, akkor elkezdesz egy ido utan mindenben arra utalo jeleket latni, hogy elveszited. aztan mikor elveszitetted azt gondolod: ugye... en megmondtam es ez igy megy. es mindig ujra es ujra ragaszkodsz, vesztesz, kinlodsz. olyan mint a 22-es csapdaja. de ha felhagysz a ragaszkodassal, akkor nem felsz az elvesztestol, csak orulsz amig jelen van az eletedben az a valaki vagy valami. es ez az orom sugarzik rolad, nem a felelem. ettol meg elveszitheted... de az elet ilyen. es akkor is ilyen lesz, ha ragaszkodsz, es akkor is ha nem. akkor meg minek tonkretenni az oromodet a ragaszkodassal?

Válaszol idézettel
Régi 2006-01-20, 12:59
Megrögzött fórumozó

Most már ezt is értem. Mondom hogy nehéz a felfogásom.

Igazából azért szoktam félni, mert azt gondolom, hogy ez túl szép, hogy igaz legyen (az életem utóbbi 1 évéről). És ezért félek attól, hogy elromlik, mert nem vagyok ehhez hozzászokva. Na mindegy. Tudom, hogy hülyeség. Majd megnyugszom.
Válaszol idézettel
Régi 2006-01-20, 13:47
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

Idézet:
Most már ezt is értem. Mondom hogy nehéz a felfogásom.

Igazából azért szoktam félni, mert azt gondolom, hogy ez túl szép, hogy igaz legyen (az életem utóbbi 1 évéről). És ezért félek attól, hogy elromlik, mert nem vagyok ehhez hozzászokva. Na mindegy. Tudom, hogy hülyeség. Majd megnyugszom.
annyira el vagyunk szokva a jotol, hogy mar felunk tole, en ezt vettem eszre regebben, es ez durva... valami nagyon jo, nagyon jol mukodik, es probalunk benne neha hibat talalni, hatha megse... es amikor kitalalunk valami zagyvasagot, akkor azt mondjuk: AHA! naugye, hogy nem kell annyira orulni... ez mekkora marhasaga... ha jol megnezi az ember szanalmas tul szep, ahoz, hogy igaz legyen, jaja, enis ereztem ezt... azt csinalom, hogy nem foglalkozom ezekkel. tudom, hogy csak szokas szerint kinozni akarom magam, mer ez onkinzas, es mivel ez lathatoan baromsag, legyintek egyet, es aszondom, a francot se erdekli ha elromlik ugyis el fog romlani, ha vege lesz ugyis vege lesz, nem kene meg pluszban rontani rajta a negativ gonodlkodassal... es persze a negativ hozzaallas befolyasolja a viselkedest is. eleg szepen. szal probald ki, ha epp el akarod ronatni a sajat oromod, szarjal ra, es oruljel tovabb

Válaszol idézettel
Régi 2006-01-24, 10:17
psychic logója
psychic psychic nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: planet b-612
Összes hozzászólás: 2.515
psychic elismerésnek örvendpsychic elismerésnek örvendpsychic elismerésnek örvend
Üzenetküldés MSN-en keresztül psychic részére

0. AZ ALAPOK - A SEMMI ÉS A MINDEN
A világ teremtéséhez szükséges egy olyan kiindulási alapot választani, ami mindenki számára kézenfekvõ és amire a késõbbiekben lehet tovább építeni. Az egyetlen olyan kiindulási alap, amely nem igényel semmilyen indoklást és nem tételez fel semmit sem (önmagán kívûl), az maga a SEMMI. A Semmi definíciószerûen semmilyen jellemzõvel nem bír, ezért az minden elképzelhetõ fogalomnak a tagadása: nem kicsi, nem nagy, nem fényes, nem sötét, nem mozog és nem is áll stb. Sõt, mivel a Semmi is fogalom ezért az is igaz, hogy a Semmi NEM Semmi (Semmi se). Ugyanis még nincsennek axiómák, ezért az öntartalmazó (rekurzív) kijelentések is megengedettek. A Semmi tagadása egy olyan fogalomhoz vezet, ami definíciószerûen minden jellemzõvel bír: a MINDEN. A Mindenre ezért minden fogalom igaz: kicsi is, nagy is, fényes is, sötét is, mozog is, áll is stb. Ezek alapján az is igaz, hogy a Minden Semmi (is). Eddigi kulcs eredmények: A Semmi nem Semmi. Mivel a Semmi tagadása a Minden, ezért a Semmi Minden. Ugyanakkor a Minden Semmi (is). Tehát a Semmi és a Minden azonos fogalmak. A fogalmak (Semmi és Minden) különbözõségét a szubjektív elnevezések okozzák, amelyek ugyanannak a fogalomnak más és más tulajdonságát emelik ki. Meg van teremtve tehát az a kiindulási alap, amelyre a késõbbiek során a teljes világ felépíthetõ. Erre a kiindulási alapra két elnevezés is van (Semmi és Minden), de ezek mind szubjektív jelentéssel terhesek, amelyek az egésznek csak egy részét emelik ki. Célszerû tehát valamilyen semleges (szimbólikus) nevet választani neki. Az idõk során több ilyen szimbólikus elnevezés is született a kultúrától, a vallástól és a szemléletmódtól függõen: Isten, Bindu, Megnyilvánulatlan stb. A továbbiakban ennek a kiindulási alapnak a neve itt a VALAMI lesz. A Valamivel vitába szállni nem lehet, ugyanis létezik is meg nem is, attól függõen, hogy minek nézzük - Semmi vagy Minden. Aki azt mondja, hogy létezik, az a Minden (Isten) mellet voksol és azt lehet rá mondani, hogy vallásos. Aki azt mondja, hogy nem létezik, az a Semmi (Nirvána) mellett voksol és azt lehet rá mondani, hogy ateista. Mindkettõnek igaza van és egyiknek sem. Mivel itt a logika még használhatatlan (ellentmondásos rendszerben vagyunk), ezért ilyesmirõl vitatkozni értelmetlen.

- Mindent vagy semmit?
- Öööö... Mindkettõt!

kellemes elmelkedeset

Just me, no simile, never flow simpily, cause it was meant to be, the truth, the truth, and nothing but the truth, I tell it to the youth, propelling with the proof, in the puddin', wouldn't you like to know? Oh, no you didn't, my flows never quittin', and that's the truth, the mothephfuckin' truth my man.
Válaszol idézettel
Régi 2006-01-24, 11:10
freeman logója
freeman freeman nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 2.656
freeman elismerésnek örvendfreeman elismerésnek örvend

szegény Minden és Semmi...

ha tudnák, hogyan cincálják szét őket az emberek
Válaszol idézettel
Régi 2006-01-24, 14:21
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

Idézet:
freeman eredeti hozzászólása
szegény Minden és Semmi...

ha tudnák, hogyan cincálják szét őket az emberek
hat meg ha tudnak az emberek, hogy ezek csak szavak... amik kb arra jok, hogy szetcincaljak oket

Válaszol idézettel
Régi 2006-01-24, 14:30
Megrögzött fórumozó

És az emberek mennyit tudnak a semmiről beszélni... na jó bocs szar poén volt, tőlem aztán lehet mindenről beszélni...
Válaszol idézettel
Régi 2006-01-24, 14:32
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

Idézet:
És az emberek mennyit tudnak a semmiről beszélni... na jó bocs szar poén volt, tőlem aztán lehet mindenről beszélni...
neccsak: Imádok a semmirol beszélgetni. Ez az egyetlen téma, amit kicsit ismerek. (Oscar Wilde)

Válaszol idézettel
Régi 2006-01-24, 14:50
Megrögzött fórumozó

Idézet:
FoX eredeti hozzászólása
neccsak: Imádok a semmirol beszélgetni. Ez az egyetlen téma, amit kicsit ismerek. (Oscar Wilde)
Én meg a semmit nem ismerem. Mert fel sem tudom fogni. És pont azért félek a haláltól mert azt gondolom utána nem lesz semmi. Vagyis nem az, hogy félek, csakhát...olyan elképzelhetetlen.
Válaszol idézettel
Régi 2006-01-24, 15:19
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

Idézet:
Én meg a semmit nem ismerem. Mert fel sem tudom fogni. És pont azért félek a haláltól mert azt gondolom utána nem lesz semmi. Vagyis nem az, hogy félek, csakhát...olyan elképzelhetetlen.
haaaaaat, az is egy olyan, hogy mig meg nem tapasztalod addig nem tudod mi az, utana meg mar mindegy sztem enis felek a halaltol, igy nem erzem, hogy felnek... viszont ugy van, hogy sztem az ego az, ami a halaltol fel, es mivel en is ego vagyok ezer elegge lehetetlen, hogy ne feljek csaknem vagyok olyan helyzetben, hogy ez a felelem kijojjon.
en nemtom mi lesz utana, regen enis azt gondoltam, hogy semmi, mosma nem gondolom. de ez a kerdes ami a legkevesbe foglalkoztat. majd lehet fog

Válaszol idézettel
Régi 2006-01-24, 15:21
manake logója
manake manake nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: Manga-land
Összes hozzászólás: 2.954
manake jó irányba halad
Üzenetküldés MSN-en keresztül manake részére

Idézet:
FoX eredeti hozzászólása
haaaaaat, az is egy olyan, hogy mig meg nem tapasztalod addig nem tudod mi az, utana meg mar mindegy sztem enis felek a halaltol, igy nem erzem, hogy felnek... viszont ugy van, hogy sztem az ego az, ami a halaltol fel, es mivel en is ego vagyok ezer elegge lehetetlen, hogy ne feljek csaknem vagyok olyan helyzetben, hogy ez a felelem kijojjon.
en nemtom mi lesz utana, regen enis azt gondoltam, hogy semmi, mosma nem gondolom. de ez a kerdes ami a legkevesbe foglalkoztat. majd lehet fog
...........
az attól is függ ki miben hisz.....
Régi 2006-01-24, 15:24
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

Idézet:
manake eredeti hozzászólása
...........
es ha nem hiszel semmiben?

Válaszol idézettel
Régi 2006-01-24, 15:26
manake logója
Megrögzött fórumozó

manake jó irányba halad

Idézet:
FoX eredeti hozzászólása
es ha nem hiszel semmiben?
a lelked mélyén biztos!!! csak nem tört még ki belőled, vagy nem is akarod........
Régi 2006-01-24, 15:29
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

Idézet:
a lelked mélyén biztos!!! csak nem tört még ki belőled, vagy nem is akarod........
miert gondolja azt mindenki, hogy mindenki epp ugyanolyan? ha en a lelekem melyen hiszek valamiben, miert feltetelezem, hogy ezzel mindenki igy van? most nem magamra celzok, mer azon sem gondolkozom, hiszek-e valamiben... lehet igen, lehet nem. csak ugy altalanossagban erdekelne.

Válaszol idézettel
Régi 2006-01-24, 15:30
Megrögzött fórumozó

Idézet:
...........
Hát ja...Én mondom, a semmiben hiszek. A hétköznapokon úgy én sem érzem, hogy félek a haláltól, csak néha nagyon erős szorongás jön rám főleg este elalvás előtt, hogy jajj anyám mi lesz meg mi ez a halál és akkor nem lesz semmi és akkor én hol leszek mindenféle ilyen hülyeségek.Csak akkor nagyon félelmetes. Meg hát nem csak a halál, hanem az elmúlás az, ami szerintem félelmetes...szóval az elmúlás az egy egész életen át tartó folyamat. Egy bizonyos életkor után már nem fejlődsz (fizikailag), hanem leépülsz szép lassan de biztosan...meg olyan szörnyű látni, hogy mi lesz az emberből...dolgoztam idősek otthonában...akkor "döntöttem el", hogy én nem akarok sokáig élni. Persze el kell fogadni a dolgot de akkor nem írogathatnék ide és bazira unatkoznék...
Válaszol idézettel
Régi 2006-01-24, 15:31
manake logója
Megrögzött fórumozó

manake jó irányba halad

Idézet:
FoX eredeti hozzászólása
miert gondolja azt mindenki, hogy mindenki epp ugyanolyan?
Senki sem ugyanolyan!!! És ez valahol nagyon szép dolog.........
Régi 2006-01-24, 15:35
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

Idézet:
Senki sem ugyanolyan!!! És ez valahol nagyon szép dolog.........
nem azt mondtam, hogy mindenki ugyanolyan. azt kerdeztem, miert hiszi a legtobb ember, hogy mindenki mas max ugyanazt tapasztalta, amit o, es azon felul nincs semmi. tehat miert hiszik az emberek, hogy amit nem tapasztaltak az nem letezik?

Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 19:00 , a GMT +2 időzóna szerint.