Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Eszmecsere Filozófiai mélységektől az érzelmi magaslatokig

Válaszol
Téma eszközök Megjelenítési módok
Filozozofia nekunk magunkrol....

Régi 2005-05-30, 20:46
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

Hely: behind the beyond
Összes hozzászólás: 17.321
FoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül FoX részére
Alapbeállítás

Idézet:
Dorci eredeti hozzászólása
Na, jól van akkóóóó!!!! Tudtam én, hogy más is jár hasonló cipôben.... akko mi most megértjük egymást!!!
Ugy tunik Probalom enis atadni, vagy beleadni valamibe, ami jon. Es jonnek is a dolgok kemenyen, eletemben nem tortent velem annyi minden, mint miota ez az allapot az altalanos

Unatkozik? Vásároljon mosómedvét!
Válaszol idézettel
Régi 2005-05-30, 20:54
Dorci logója
Dorci Dorci nem elérhető
Lelkes kezdő

Hely: Csömör
Összes hozzászólás: 97
Dorci jó irányba halad
Alapbeállítás

Idézet:
FoX eredeti hozzászólása
Ugy tunik Probalom enis atadni, vagy beleadni valamibe, ami jon. Es jonnek is a dolgok kemenyen, eletemben nem tortent velem annyi minden, mint miota ez az allapot az altalanos
Most ahogy ezt elolvastam, észrevétlenül a fülemig mászott a szám széle mert pont ez van velem is... iszonyat jó.......
Régi 2005-05-30, 22:21
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

FoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embere
Alapbeállítás

Idézet:
Most ahogy ezt elolvastam, észrevétlenül a fülemig mászott a szám széle mert pont ez van velem is... iszonyat jó.......
Jah Ha regen azt mondta volna nekem valaki, hogy nem kell akarni semmit, nem kell vagyni semmire, csak "ulni" es fogadni ami jon, kirohogtem volna. Es eppen abban az idoszakban nem ment semmi ugy, ahogy elterveztem, semmi nem akart sikerulni. Aztan valtoztak a dolgok, lett ez, es... nem gondoltam volna, hogy igy is lehet elni

Válaszol idézettel
Régi 2005-05-31, 01:08
TimLeary logója
TimLeary TimLeary nem elérhető
Lelkes kezdő

Hely: Mars vagy mi...
Összes hozzászólás: 70
TimLeary jó irányba halad
Thumbs up

Szerintem csirkés ! Nem tudom, hogy ti, hogy vagytok vele, de nekem ilyenkor alkotnom kell.
- Sajna ez már inkább csak a múlt - " az amatőrnek ihlet kell, a profinak előleg " - és még csak félprofi vagyok... Mi lesz így?

Szóval ALKOTNI! - Nem hagyhatjátok kibonatkzás nélkül a plusz energiát. Ha MOST csináltok valamit, az olyan lesz, mint TOTEM - ez az a pont ahol az Isten és a Művészet találkozik. A katatón transz, amikor nem létezel csak alkotsz. Ilyen volt Modigliani, és Dali. Ez az az oltár ami elött térdre kell borulni.

A művészet a legkimerítőbb meditáció - erről egy mátrix poén jut eszembe - nincs is kanál - azaz nincs mű csak művész és hangulat !!!!!!!!
Régi 2005-05-31, 11:36
Nozomi logója
Nozomi Nozomi nem elérhető
Van véleményem

Hely: PIxelsokadalom
Összes hozzászólás: 185
Nozomi jó irányba halad
Alapbeállítás

Az alkotás nem mindig kézzel fogható, látható, értelmezhető, leírható dolog...lehet alkotni anélkül hogy ceruzát fognál, vászonra festenél, anyagot formáznál...a művészet sokoldalúbb annál mint ahogyan azt értelmezik...
Válaszol idézettel
Régi 2005-05-31, 15:30
TimLeary logója
TimLeary TimLeary nem elérhető
Lelkes kezdő

Hely: Mars vagy mi...
Összes hozzászólás: 70
TimLeary jó irányba halad
Red face

Ez igaz.

De - az alkotni - ige tárgyi vonzatú - alkotni valamit. Tehát végbemegy a folyamat és célt ér - a cél lehet önmaga, amire te is utalsz, de azt nem veheted elő máskor - én pedig erre utaltam, hogy az így jobb.

Szerintem.
Régi 2005-05-31, 16:11
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

Alapbeállítás

Idézet:
TimLeary eredeti hozzászólása
Ez igaz.

De - az alkotni - ige tárgyi vonzatú - alkotni valamit. Tehát végbemegy a folyamat és célt ér - a cél lehet önmaga, amire te is utalsz, de azt nem veheted elő máskor - én pedig erre utaltam, hogy az így jobb.

Szerintem.
Szerinted lenyeges az, hogy targya legyen, amit elovehetsz maskor? Vagy legalabbis jobb? Kivancsi vagyok

Válaszol idézettel
Régi 2005-05-31, 17:25
Dorci logója
Dorci Dorci nem elérhető
Lelkes kezdő

Dorci jó irányba halad
Alapbeállítás

Én folyamatosan alkotásba (is) öntöm az energiámat... persze a magam módján. Nálam ez leginkább a tánc terén jön ki. Amikor már nagyon sok feszkó van bennem, akkor improzom a legnagyobbakat ( itt most nem buli-táncolásról van szó, bár ott is rendesen folynak az energiáim). A másik része meg az éneklés - ez az amiben még nagyokat szoktam "alkotni" - ez is afféle tisztulási folyamat...
De azt hiszem az alkotás ebben a formában még magadért/magamért van, és el kell érni egy bizonyos szintre, hogy az a "nagyvilágra" hatással legyen. Ezen erölködni meg nem lehet, ez majd jön magától, majd ha megnyílnak elôtte az utak...
Régi 2005-05-31, 18:27
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

Alapbeállítás

Idézet:
Én folyamatosan alkotásba (is) öntöm az energiámat... persze a magam módján. Nálam ez leginkább a tánc terén jön ki. Amikor már nagyon sok feszkó van bennem, akkor improzom a legnagyobbakat ( itt most nem buli-táncolásról van szó, bár ott is rendesen folynak az energiáim). A másik része meg az éneklés - ez az amiben még nagyokat szoktam "alkotni" - ez is afféle tisztulási folyamat...
De azt hiszem az alkotás ebben a formában még magadért/magamért van, és el kell érni egy bizonyos szintre, hogy az a "nagyvilágra" hatással legyen. Ezen erölködni meg nem lehet, ez majd jön magától, majd ha megnyílnak elôtte az utak...
En ugy gondolom, az alkotas tulajdonkeppen mindig magadert van, legalabbis akkor jo. Ha azert teszel valamit, mert elvezed csinalni, maga az alkotas oromet szerez neked, attol fuggetlenul, tetszik-e masnak is, az a legjobbabb Mikor ez masnak is tetszik, az csak egy velejaro, egy plusz. Te jarod eleted tancat, ha epp valaki ott van, es oromet leli benne, hat lelje. De te jarod a tancod akkor is, ha senkit nem erdekel
Azt hiszem a muveszet addig igazan muveszet (sot, barmilyen cselekedet), mig a muvesz onmaga oromere alkot elsosorban, mert ha masok igenyeit probalja kielegiteni, mar nem igazan azt adja, ami belole termeszetesen fakadna. Ha tetszeni akarunk, akkor mar masok elvarasainak akarunk megfelelni. Persze ezt en igy gondolom, nem kotelezo velem egyeterteni

Válaszol idézettel
Régi 2005-05-31, 18:55
freeman logója
freeman freeman nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 2.656
freeman elismerésnek örvendfreeman elismerésnek örvend
Alapbeállítás

Én csak a zeneírásból tudok kiindulni mivel ezt az egy alkotó müvészeti ágat üzöm már régóta. Az alkotás "érzése" tényleg felülmúlhatatlan...kicsit függő lesz tőle az ember

Emlékszem mikor összeraktam az elsö normálisan szóló zenémet kompjuteren: amikor minden apró részlet a helyére került és hallottam azt a zenét ami addig csak a fantáziámban, az elmémben élt... az az érzés olyan volt mint egy hatalmas orgazmus.

Ez kicsit olyan mint bármilyen más koncentrációt és eröfeszítést igénylö dolog.
Energiát teszel bele, figyelsz, szép lassan, fokozatosan és céltudatosan haladsz elöre, akadályokba ütközöl, amit megtudsz azt megoldod, amit nem azt megkerülöd, és a végén célba érkezel...

maga a folyamat is ér annyit mint az eredmény, és érdemes az apró örömeit figyelni
Válaszol idézettel
Régi 2005-05-31, 18:57
Dorci logója
Dorci Dorci nem elérhető
Lelkes kezdő

Dorci jó irányba halad
Alapbeállítás

Idézet:
FoX eredeti hozzászólása
En ugy gondolom, az alkotas tulajdonkeppen mindig magadert van, legalabbis akkor jo. Ha azert teszel valamit, mert elvezed csinalni, maga az alkotas oromet szerez neked, attol fuggetlenul, tetszik-e masnak is, az a legjobbabb Mikor ez masnak is tetszik, az csak egy velejaro, egy plusz. Te jarod eleted tancat, ha epp valaki ott van, es oromet leli benne, hat lelje. De te jarod a tancod akkor is, ha senkit nem erdekel
Azt hiszem a muveszet addig igazan muveszet (sot, barmilyen cselekedet), mig a muvesz onmaga oromere alkot elsosorban, mert ha masok igenyeit probalja kielegiteni, mar nem igazan azt adja, ami belole termeszetesen fakadna. Ha tetszeni akarunk, akkor mar masok elvarasainak akarunk megfelelni. Persze ezt en igy gondolom, nem kotelezo velem egyeterteni
Szerintem amit leírtál, az így ok., csak van az a fajta alkotás, ami azért születik, hogy hasson!!! És szerintem erre nagyon is szükség van. De az egyértelm?, hogy ez nem egyezik meg a "mások igényét kielégíteni vágyó m?alkotással". Elég sokat jár az agyam azon, hogy mennyire felel az ember magáért, és másokért... és szeretném hinni azt, és bízni abban, hogy másokért is legalább akkora felelôsséggel tartozunk, mint magunkért. Hisz társadalomban élünk, egymástól elszeparálhatatlanul. Így nem lehet nem hatni... és hatni, jól hatni a legnagyobb csoda, mert az viszi elôre az emberiséget...
Elég beleolvasni Ady, József Attila, Vörösmarty... és sorolhatnám - verseibe, vagy megnézni ütôs avantgard képeket, vagy bármi mást, vagy megérteni egy dal szövegét... mind akar valamit közölni, és ha igaz és ôszinte, hatni fog, mert abból az erôbôl született...
Régi 2005-05-31, 20:57
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem amit leírtál, az így ok., csak van az a fajta alkotás, ami azért születik, hogy hasson!!! És szerintem erre nagyon is szükség van. De az egyértelm?, hogy ez nem egyezik meg a "mások igényét kielégíteni vágyó m?alkotással". Elég sokat jár az agyam azon, hogy mennyire felel az ember magáért, és másokért... és szeretném hinni azt, és bízni abban, hogy másokért is legalább akkora felelôsséggel tartozunk, mint magunkért. Hisz társadalomban élünk, egymástól elszeparálhatatlanul. Így nem lehet nem hatni... és hatni, jól hatni a legnagyobb csoda, mert az viszi elôre az emberiséget...
Elég beleolvasni Ady, József Attila, Vörösmarty... és sorolhatnám - verseibe, vagy megnézni ütôs avantgard képeket, vagy bármi mást, vagy megérteni egy dal szövegét... mind akar valamit közölni, és ha igaz és ôszinte, hatni fog, mert abból az erôbôl született...
Ez igy van De ha magaert az alkotas oromeert alkotsz, ezt akkor is elered. Hatassal leszel az emberekre. Legalabbis en igy gondolom. Ha mesz az utcan, es hallasz egy dallamot, es elkezdesz tancolni, megallnak korulotted az emberek. Teged nem erdekel, ki all meg, es ki nem, ha nem all meg senki, az sem. Ha valaki megall, es kap valamit azaltal, hogy tancolsz... mar el is erted, kielegited az igenyet. Kb igy gondoltam Masreszrol, mondjuk azert allsz ki, mert adni akarsz. Es attol kezdve nem a te belso tancodat jarod, hanem megprobalsz ugy tancolni, hogy az minel tobb embernek adjon valamit. Es akkor mar nem ugyanaz. Hm... nem tudom ezt jobban kifejezni
Nem tudom, Ady, Jozsef Attila, vagy Dali vagy barki miert alkotott, de ugy gondolom nem a hirnevert es a dicsosegert . Csak egyszeruen jott. Es ha jon, jo kiadni magadbol, jo erzes megvalositani. Persze honnan is tudhatnam hogyan alkottak, nem vagyok se Ady, se Jozsef Attila.
A felelosseg vallalas bonyolult tema - szerintem. Az en szemszogembol minden bajok forrasa az, hogy az emberek jo resze sajat magaert sem kepes felelosseget vallalni.

freeman! mivel tapasztaltam, azt hiszem vagom mirol beszelsz

Válaszol idézettel
Régi 2005-05-31, 21:11
freeman logója
Megrögzött fórumozó

Alapbeállítás

Idézet:
FoX eredeti hozzászólása
Nem tudom, Ady, Jozsef Attila, vagy Dali vagy barki miert alkotott, de ugy gondolom nem a hirnevert es a dicsosegert . Csak egyszeruen jott. Es ha jon, jo kiadni magadbol, jo erzes megvalositani. Persze honnan is tudhatnam hogyan alkottak, nem vagyok se Ady, se Jozsef Attila.
A felelosseg vallalas bonyolult tema - szerintem. Az en szemszogembol minden bajok forrasa az, hogy az emberek jo resze sajat magaert sem kepes felelosseget vallalni.

Csak egyszerüen jött: ez egy érdekes dolog.

Azt tudtátok, hogy Chagall egész életében kényszeresen rajzolt: papircetlik voltak nála és akárhol járt, akárkivel beszélgetett stb... az egyik kezével általában rajzokat skiccelt, amiket aztán összegyürt és eldobott (!). Megkérdezték tőle miért csinálja, és azt mondta, hogy egyszerüen jön belőle, és képtelen (meg nem is akar) ellenállni.

Aldous Huxley írta (ha jól emléxem ő de tévedhetek), hogy az ilyen müvészeti alkotásoknál egy "másik világ"-al lépünk kapcsolatba, onnan áramlik ebbe a világba a formák, színek, hangok kavalkádja. Vannak emberek akik fogékonyak rá és azok elkezdik formálni, alakítani az anyagot, a papírt, a hangot arra a képre amit "éreznek", amit "sugároz" ez a "másik dimenzió" felénk... szerintem ebben lehet valami bár maga az elképzelés ha igaz, akkor fura metafizikai meggondolásokra vezet.

Ez a másik világ úgy is leírható, mint Szepes Mária "asztrális sík"ja. Az a létezési sík, ahol az összes forma, hang, szín, kép, érzés, entitás archetípusa található. Onnan szivárognak (vagy direkt injektálódnak) át hozzánk...

Ami a felelösségvállalást illeti azzal teljesen egyetértek Veled.
Válaszol idézettel
Régi 2005-05-31, 23:42
Dorci logója
Dorci Dorci nem elérhető
Lelkes kezdő

Dorci jó irányba halad
Alapbeállítás

Sajnos tényleg tömegek képtelenek magukért felelôsséget válllni...ez elég elkeserítô... és pont ez, és ennek az okozatai azok, amik olyan alkotást képesek kiváltani egyes emberekbôl, hogy attól a föld is megremeg... Persze, hogy nem tudunk belegondolni ezeknek a nagy alkotó zseniknek a lényébe, de - csak mint személyes tapasztalat - olyan erô, k?zdelem, hatni vágyás, javítani akarás tud áradni ezekbôl a munkákból, amik nekem ezt sugározzák... És ez már más, mint a csak úgy jön kategória... ezek vulkánok, amik a tehetetlen szemlélés kibírhatatlan várakozásából fakadnak... belsô harcok, óriási k?zdelmek elôzik meg... Ezt nem azért írom, mert nem értek veletek egyet, sôt....

Persze - persze... ha "utcán sétálva megmozdít valami dallam", akkor magamért táncolok, és öszintén... de nem akarom becsapni magam, tudom, hogy akkor még erôsebb, még vadabb, még szenvedélyesebb tudok lenni, ha érzem, hogy figyelnek, sokan figyelnek... (ez már az én ferdeségem )
Régi 2005-05-31, 23:56
freeman logója
Megrögzött fórumozó

Alapbeállítás

Dorci ez akkor egyértelmüvé vált amikor kiderült, hogy állítólag a te popsid van az avatárodon.
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-01, 00:02
Dorci logója
Dorci Dorci nem elérhető
Lelkes kezdő

Dorci jó irányba halad
Alapbeállítás

Idézet:
freeman eredeti hozzászólása
Dorci ez akkor egyértelmüvé vált amikor kiderült, hogy állítólag a te popsid van az avatárodon.
Hát jól van, jól van!!!! (amúgy mi az, hogy állítólag???? )

Na, de most fôképp nem magamról szólt az írásom...
Régi 2005-06-01, 00:12
freeman logója
Megrögzött fórumozó

Alapbeállítás

Nincs okom arra, hogy elhiggyem.
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-01, 13:56
Dorci logója
Dorci Dorci nem elérhető
Lelkes kezdő

Dorci jó irányba halad
Alapbeállítás

Idézet:
Nincs okom arra, hogy elhiggyem.
Ohhhhhhhhh!!!! Sajnálatos!!!

Te felt?nnél más ékességével?
Régi 2005-06-01, 14:24
psychic logója
psychic psychic nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: planet b-612
Összes hozzászólás: 2.515
psychic elismerésnek örvendpsychic elismerésnek örvendpsychic elismerésnek örvend
Üzenetküldés MSN-en keresztül psychic részére
Arrow

Idézet:

Csak egyszerüen jött: ez egy érdekes dolog.

Azt tudtátok, hogy Chagall egész életében kényszeresen rajzolt: papircetlik voltak nála és akárhol járt, akárkivel beszélgetett stb... az egyik kezével általában rajzokat skiccelt, amiket aztán összegyürt és eldobott (!). Megkérdezték tőle miért csinálja, és azt mondta, hogy egyszerüen jön belőle, és képtelen (meg nem is akar) ellenállni.

Aldous Huxley írta (ha jól emléxem ő de tévedhetek), hogy az ilyen müvészeti alkotásoknál egy "másik világ"-al lépünk kapcsolatba, onnan áramlik ebbe a világba a formák, színek, hangok kavalkádja. Vannak emberek akik fogékonyak rá és azok elkezdik formálni, alakítani az anyagot, a papírt, a hangot arra a képre amit "éreznek", amit "sugároz" ez a "másik dimenzió" felénk... szerintem ebben lehet valami bár maga az elképzelés ha igaz, akkor fura metafizikai meggondolásokra vezet.

Ez a másik világ úgy is leírható, mint Szepes Mária "asztrális sík"ja. Az a létezési sík, ahol az összes forma, hang, szín, kép, érzés, entitás archetípusa található. Onnan szivárognak (vagy direkt injektálódnak) át hozzánk...

Ami a felelösségvállalást illeti azzal teljesen egyetértek Veled.
egyetértek freeman, a gondolatnak teremtő ereje van, amint lerajzolsz vmit, ami a fejedben csak gondolat/kép volt márish teremtettél vmit...uh huh...ez hallod iszony hmm...hmm...kulonleges erzes tud lenni, ha át ish éled...
a művész azt mondja az alkotásnak, "nem tetszel..." az alkotás válasza: "de hiszen Te teremtettél..."

érdekes élmény alkotni/teremteni vmit, végülish minden amit látunk, ami körülvesz bennünket vmikor egy gondolat volt, aztán megteremtődőtt...létrejött pld: a telefon, cd-tartó...bármi...a polom, a cipom, az autok, robotok...(bocsi, h csak materialis dolgok jutottak eszembe

de sztem freeman érti h miről beszelek !!! ugyeee???

ööö...

Just me, no simile, never flow simpily, cause it was meant to be, the truth, the truth, and nothing but the truth, I tell it to the youth, propelling with the proof, in the puddin', wouldn't you like to know? Oh, no you didn't, my flows never quittin', and that's the truth, the mothephfuckin' truth my man.
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-01, 14:33
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

Alapbeállítás

Mindenki maga teremti a sajat valosagat/vilagat Az muveszetnek szamit?

Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 21:01 , a GMT +2 időzóna szerint.