Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Eszmecsere Filozófiai mélységektől az érzelmi magaslatokig

Válaszol
Téma eszközök Megjelenítési módok
Filozozofia nekunk magunkrol....

Régi 2005-05-24, 12:23
Raziel Anarki logója
Raziel Anarki Raziel Anarki nem elérhető
Van véleményem

Hely: az archívum
Összes hozzászólás: 131
Raziel Anarki elismerésnek örvendRaziel Anarki elismerésnek örvend
Üzenetküldés MSN-en keresztül Raziel Anarki részére
Lightbulb

Idézet:
freeman eredeti hozzászólása
Ismerek egy nöt, aki átélte a "nivránát". Amellett, hogy négyszer nyert maratoni futóversenyt (42 km egyhuzamban), egy végtelenül jó lelkü, kedves nö, kifinomult érzékekkel és ezoterikus nyitottsággal. Szóval én hiszek neki

Ö azt mesélte, hogy teljesen váratlaul jött az egész, nem is számított rá. Egy futóedzés után pihentek egy hegyen, gyönyörü volt a kilátás, és hirtelen eggyévált a világegyetemmel
nekem munka közben sikerült ugyanezt átélnem, amikoris a műszak végén leültem egy negyedórára...
Válaszol idézettel
Régi 2005-05-25, 17:48
Nozomi logója
Nozomi Nozomi nem elérhető
Van véleményem

Hely: PIxelsokadalom
Összes hozzászólás: 185
Nozomi jó irányba halad
Alapbeállítás

Mindenki átesik ezen a fázison...nem találja saját magát...és általában meg se találja a heylét, viszont sikerül elérnie azt hogy ne is keresse...elfogadja azt hogy nincs helye, vagy már észre sem veszi hogy nem érzi jól magát saját magában...elég gáz, de régóta megy ez ... hmmm...ne haragudj kedves Dorci, de feltennék egy indiszkrét kérdést...az avataron te vagy? Pontosabban ami a képen van az hozzád tartozik? Ha igen, akkor SZERETLEEK! Ha meg nem akkor is csak kevésbé...
Válaszol idézettel
Régi 2005-05-26, 02:41
Asoka logója
Asoka Asoka nem elérhető
Nem viccelek

Összes hozzászólás: 1.019
Asoka elismerésnek örvendAsoka elismerésnek örvendAsoka elismerésnek örvend
Question Nah újra itt:)

Gondolkoztatok már azon, mi okozhatta az ősrobbanást?
Régi 2005-05-26, 03:39
Slowhand logója
Slowhand Slowhand nem elérhető
Van véleményem

Hely: Paradisco
Összes hozzászólás: 119
Slowhand jó irányba halad
Üzenetküldés ICQ-n keresztül Slowhand részére Üzenetküldés MSN-en keresztül Slowhand részére
Alapbeállítás

Én tudom, én tudom! A nagypapa!
Régi 2005-05-26, 03:53
Asoka logója
Asoka Asoka nem elérhető
Nem viccelek

Alapbeállítás

Idézet:
Slowhand eredeti hozzászólása
Én tudom, én tudom! A nagypapa!
ahamm...
Régi 2005-05-26, 03:54
Asoka logója
Asoka Asoka nem elérhető
Nem viccelek

Alapbeállítás

Végigsuhintott hosszú szakállával mi?
Régi 2005-05-26, 03:55
robci logója
robci robci nem elérhető
Öreg róka

Hely: on the 7th floor :)
Összes hozzászólás: 4.043
robci is a splendid one to beholdrobci is a splendid one to beholdrobci is a splendid one to beholdrobci is a splendid one to beholdrobci is a splendid one to beholdrobci is a splendid one to beholdrobci is a splendid one to behold
Cool

Idézet:
Asoka eredeti hozzászólása
esetleg egy repedés a térben? najó, inkább megyek és télleg ráígyelem magam erre a visszaállítósprogra...
"We don’t need no education. We don’t need no thought control. No dark sarcasm in the classroom. Teachers, leave those kids alone. Hey, teacher, leave those kids alone! All in all you’re just another brick in the wall. All in all you’re just another brick in the wall."

"Bármely tömeg átlagos intelligenciája mélyen alatta marad legostobább tagja intelligenciájának."

Napszövetség
Válaszol idézettel
Régi 2005-05-26, 17:58
YaKuS logója
YaKuS YaKuS nem elérhető
Komoly arc

Hely: Gödöllő City
Összes hozzászólás: 529
YaKuS jó irányba halad
Üzenetküldés MSN-en keresztül YaKuS részére
Alapbeállítás

Idézet:
Egy marha nagy dinamit?
Válaszol idézettel
Régi 2005-05-27, 08:57
Nozomi logója
Nozomi Nozomi nem elérhető
Van véleményem

Hely: PIxelsokadalom
Összes hozzászólás: 185
Nozomi jó irányba halad
Alapbeállítás

Ősrobbanás mi? Ennél jobbat is kitalálhattak volna...fantázia van benne, de hogy lett volna ilyen azt nem nagyon hiszem...pontosabban lehet hogy volt nagyon rég egy nagy ősrobbanás, de hogy ebből állt volna össze minden...egy nagy durrrrrrrr....azt elkezd minden kialakulni? Hááát...szerintem ennél egy kicsit öszetettebb folyamatok lehettek...de most mit mondjanak ha valaki megkérdezi hogyan alakult ki ez a sok minden? Fogalmunk sincse! Azt nem lehet...valahogy mindent meg kell magyaráznia a sok nagyon okos embernek...mer különben már nem is tűnnek olyan kbaszott okosnak..jáááj emberállatok. vicces az ember..nagyon...
Válaszol idézettel
Régi 2005-05-27, 09:12
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

Hely: behind the beyond
Összes hozzászólás: 17.321
FoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül FoX részére
Alapbeállítás

Idézet:
Nozomi eredeti hozzászólása
Ősrobbanás mi? Ennél jobbat is kitalálhattak volna...fantázia van benne, de hogy lett volna ilyen azt nem nagyon hiszem...pontosabban lehet hogy volt nagyon rég egy nagy ősrobbanás, de hogy ebből állt volna össze minden...egy nagy durrrrrrrr....azt elkezd minden kialakulni? Hááát...szerintem ennél egy kicsit öszetettebb folyamatok lehettek...de most mit mondjanak ha valaki megkérdezi hogyan alakult ki ez a sok minden? Fogalmunk sincse! Azt nem lehet...valahogy mindent meg kell magyaráznia a sok nagyon okos embernek...mer különben már nem is tűnnek olyan kbaszott okosnak..jáááj emberállatok. vicces az ember..nagyon...
ehhehe, az ember az egyik legviccesebb allat a foldon szerintem is Megtanultunk faszan cimkezni, meg szavakkal kifejezni mindent, es jol bele is estunk ebbe a csapdaba. Ideologiakat gyartunk, es kapaszkodunk belejuk. Mindenfele elmeletet talaltak ki az univerzum keletkezesere, mikor azzal sem vagyunk tisztaban hogy kell normalis eletet elni. Legalabbis nem ugy tunik...
En annak hiszem el, hogy tudja hogyan keletkezett az univerzum, aki ott volt Ha olvassa ilyen a topicot, jelentkezzen

Unatkozik? Vásároljon mosómedvét!
Válaszol idézettel
Régi 2005-05-27, 10:30
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

FoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embere
Alapbeállítás

"Én vagyok Ő, aki aktivként van; te vagy a passzív, aki egyébként nincs"

Válaszol idézettel
Régi 2005-05-27, 22:15
afronauta logója
afronauta afronauta nem elérhető
Van véleményem

Hely: borz-alom
Összes hozzászólás: 408
afronauta jó irányba halad
Alapbeállítás

Idézet:
dekárhogyezt+kérdezted..
Régi 2005-05-28, 14:45
TimLeary logója
TimLeary TimLeary nem elérhető
Lelkes kezdő

Hely: Mars vagy mi...
Összes hozzászólás: 70
TimLeary jó irányba halad
Alapbeállítás

"...de a lélek örökké szabad, neki a test csak egy zárka"

Ez általában a moralizáló vallások sajátja. Nem szeretnék így élni. A test szerintem a lélek dimenzionális keresztmetszete. Ha érted mire gondolok. Ha nem szereted a testet - akkor a lelkedtől mit vársz? - olvasd el a Dorian Gray arcképét ( Oscar Wilde ) a dandyk koráról szól. Tanulságos kis mese.

A megvilágosodás, vagy ahogy néhányan rosszul kifejezve nirvánának mondanak valójában nem egy pont. Hanem kis pontok végtelensége kb olyan mint a vonal - a pont nem érti mi a vonal... Te most megélheted milyen a megvilágosodás megértheted egy pillanatra. ( ez sem könnyű ), de a megvilágosodott folyamatosan változik a világegyetemmel és ezért szárára ez az érzés állandó. Ráhangolódik. Azért nem vágyik semmire, mert nincs igénye elveszteni a ritmusát (kvázi elektronegativitását)

Vagy csak most nagyon hülyeségeket írok?!
Régi 2005-05-29, 22:08
freeman logója
freeman freeman nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 2.656
freeman elismerésnek örvendfreeman elismerésnek örvend
Alapbeállítás

Idézet:
TimLeary eredeti hozzászólása
"...de a lélek örökké szabad, neki a test csak egy zárka"

Ez általában a moralizáló vallások sajátja. Nem szeretnék így élni. A test szerintem a lélek dimenzionális keresztmetszete. Ha érted mire gondolok. Ha nem szereted a testet - akkor a lelkedtől mit vársz? - olvasd el a Dorian Gray arcképét ( Oscar Wilde ) a dandyk koráról szól. Tanulságos kis mese.

A megvilágosodás, vagy ahogy néhányan rosszul kifejezve nirvánának mondanak valójában nem egy pont. Hanem kis pontok végtelensége kb olyan mint a vonal - a pont nem érti mi a vonal... Te most megélheted milyen a megvilágosodás megértheted egy pillanatra. ( ez sem könnyű ), de a megvilágosodott folyamatosan változik a világegyetemmel és ezért szárára ez az érzés állandó. Ráhangolódik. Azért nem vágyik semmire, mert nincs igénye elveszteni a ritmusát (kvázi elektronegativitását)

Vagy csak most nagyon hülyeségeket írok?!
Sztem jókat írsz, én csak kiegészíteni szeretném

Amit a teströl mondasz azzal 100%osan egyetértek.

Ami a pontot illeti a vonalhoz képest: ez a hasonlat kicsit sántit szerintem
miért ne érthetné a pont, hogy mi a vonal? Hiszen mindketten a kétdimenzós tér sajátjai. Láthatják egymást. Ha belegondolsz, egy pontnak a teljes síkra rálátása van (hú de pongyola megfogalmazás.... remélem azért érted mire akarok célozni ;-))

Szóval, a pontocs ott csücsül, és ha sok pontocs bandázni kezd akkor vonallá, körré és mindenféle szabályos meg szabálytalan alakzattá változhat. Na mind1 ez már másik téma.

Ami az idötlenséget és a változást illeti abban megint 100% egyetértek: a "megvilágosodás"-nak nevezett valami, ha az ember egyszer elér oda, akkor nincs ideje és vége, hanem egy folyamat, amely tart elöre. (persze én ezt nem tudhatom mert én nem értem el... de szerintem ilyen.)

Szerintem akkor éri ezt el az ember amikor megtalálja a teljes harmóniát a világgal. Ez akár úgy is megtörténhet, hogy rá se gondol! :-)
Aztán minden embernél más... Van akinél egy villámcsapás idönyi alatt megtörténik a váltás, van akinél csak hosszú hosszú évek munkája után éri el... ki tudja, végtelen lehetőség van.

Amúgy, visszatérve erre a nőre akiről írtam: Van benne valami különleges... Egészen érdekes módon nézi a világot. Mintha "beleérezne" az egésznek a konkrét, objektív müködésébe... mintha "látna" (á la Carlos Castaneda).

És nagyon kellemes kisugárzása van, és már csak beszélgetni vele annyira jó érzés... megnyugtató.. kellemes. Gyógyító. Nem nagyon találok rá szavakat, egyszerüen érezni kell.

Ezek jutottak eszembe arról amiket írtál :-)
Válaszol idézettel
Régi 2005-05-30, 15:14
psychic logója
psychic psychic nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: planet b-612
Összes hozzászólás: 2.515
psychic elismerésnek örvendpsychic elismerésnek örvendpsychic elismerésnek örvend
Üzenetküldés MSN-en keresztül psychic részére
Arrow

most a fejemben, egy havercsajom gondolatai zsonganak:
"...az h gondolkodsz, ésh látsz az alap, DE nem elég tudnod, meg ish kell élned (tapasztalnod) amit tudsz, akkor válik igazi tudássá az amit megtanultál..."

vagy vmi iesemi...remélem érthető...

Just me, no simile, never flow simpily, cause it was meant to be, the truth, the truth, and nothing but the truth, I tell it to the youth, propelling with the proof, in the puddin', wouldn't you like to know? Oh, no you didn't, my flows never quittin', and that's the truth, the mothephfuckin' truth my man.
Válaszol idézettel
Régi 2005-05-30, 16:20
Dorci logója
Dorci Dorci nem elérhető
Lelkes kezdő

Hely: Csömör
Összes hozzászólás: 97
Dorci jó irányba halad
Alapbeállítás

Idézet:
Nozomi eredeti hozzászólása
Mindenki átesik ezen a fázison...nem találja saját magát...és általában meg se találja a heylét, viszont sikerül elérnie azt hogy ne is keresse...elfogadja azt hogy nincs helye, vagy már észre sem veszi hogy nem érzi jól magát saját magában...elég gáz, de régóta megy ez ... hmmm...ne haragudj kedves Dorci, de feltennék egy indiszkrét kérdést...az avataron te vagy? Pontosabban ami a képen van az hozzád tartozik? Ha igen, akkor SZERETLEEK! Ha meg nem akkor is csak kevésbé...
Szerintem már megkaphattad a választ, hogy igen, hozzám tartozik!!! Ja, és akkor én is szeretlek - úgyis annyi szeretet lakik most bennem!!!
És ha már ebben a topicban vagyunk, akkor legyen is ehhez valami köze!!! Szal, mostanában tele van a lelkem szeretet-energiával, ami úgy áradna, na meg árad is, amerre csak lehet... biztos sokan ismeritek ezt az érzést!!! Állandóan keresem - de ez nem a jó kifejezés - az emberi kapcsolatokat, és szükségem van arra, hogy "energiát cseréljek", vagy valami ilyesmi... Nem tom pontosan, letisztulva áttekinteni az indittatását, de azt érzem, hogy óriási energiák mozognak bennem, kb mint egy vulkán belsejében, és szeretnének kitörni, de még nem tom, hogy hogy, meg mikor, meg miért...
Régi 2005-05-30, 16:29
freeman logója
freeman freeman nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 2.656
freeman elismerésnek örvendfreeman elismerésnek örvend
Alapbeállítás

Engedd el magad és csináld amit a szíved szerint tennél, ugyanis jobb esetben az energiáidnak nem csak forrása hanem célja is van. Hidd el, megmutatják Neked.
Válaszol idézettel
Régi 2005-05-30, 16:58
Dorci logója
Dorci Dorci nem elérhető
Lelkes kezdő

Dorci jó irányba halad
Alapbeállítás

Idézet:
freeman eredeti hozzászólása
Engedd el magad és csináld amit a szíved szerint tennél, ugyanis jobb esetben az energiáidnak nem csak forrása hanem célja is van. Hidd el, megmutatják Neked.
Én is valahogy így érzem!!! Úgyhogy teszem is, amit a szívem diktál... és azt hiszem, hogy magamat kell teljesen "megtalálnom", és megerôsítenem általuk...
Régi 2005-05-30, 19:36
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

Alapbeállítás

Ez ismeros

Válaszol idézettel
Régi 2005-05-30, 19:42
Dorci logója
Dorci Dorci nem elérhető
Lelkes kezdő

Dorci jó irányba halad
Alapbeállítás

Idézet:
FoX eredeti hozzászólása
Ez ismeros
Na, jól van akkóóóó!!!! Tudtam én, hogy más is jár hasonló cipôben.... akko mi most megértjük egymást!!!

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 09:00 , a GMT +2 időzóna szerint.