Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Közérdekű információk Talált, elveszett tárgyak, stb...

Válaszol
Téma eszközök Megjelenítési módok
Adományozás, jótékonysági rendezvények, önkéntes munka...

Régi 2009-11-13, 18:41
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 6.611
Calli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embere
Alapbeállítás Adományozás, jótékonysági rendezvények, önkéntes munka...

Így karácsony előtt megszaporodnak a különféle lehetőségek adományozásra. A napokban hirtelen én is 3 üzenetet kaptam, hogy gyűjtsek ruhát, könyvet, bármit hajléktalanoknak, árva gyerekeknek, rászoruló családoknak...

Ez a topik arra szolgálhatna - ha még nincs ilyen, bár tudom, hogy van a könyvgyűjtős a Dumában - hogy ide gyűjtsük egybe az összeset. Pl. akinek van felesleges ruhája, csak belép ide és kiválasztja, hogy kinek akarja adni

Amint lesz időm, bemásolom ide az eddig kapott üzeneteket.
Régi 2009-11-13, 19:18
AlterEgo logója
AlterEgo AlterEgo nem elérhető
Adeptus

Hely: hegyen-völgyben
Összes hozzászólás: 19.097
AlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embere
Alapbeállítás re: Adományozás, jótékonysági rendezvények, önkéntes munka...

Idézet:
Calli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Így karácsony előtt megszaporodnak a különféle lehetőségek adományozásra. A napokban hirtelen én is 3 üzenetet kaptam, hogy gyűjtsek ruhát, könyvet, bármit hajléktalanoknak, árva gyerekeknek, rászoruló családoknak...

Ez a topik arra szolgálhatna - ha még nincs ilyen, bár tudom, hogy van a könyvgyűjtős a Dumában - hogy ide gyűjtsük egybe az összeset. Pl. akinek van felesleges ruhája, csak belép ide és kiválasztja, hogy kinek akarja adni

Amint lesz időm, bemásolom ide az eddig kapott üzeneteket.
Elég sokat mozgom ilyen körökben és mivel belelátok én tuti nem adok SEMMIT ilyen gyüjtögetős szervezeteknek.
Én oda adom akinek úgy gondolom és akkor tényleg eljut oda.
pl.:

Ruha gyűjtős cuccban jó párat tudok akik átnézik és kiszedik belőle amik faszáka aztán az átnézett cuccot osztják ki.
Máltai szeretetszolgálat: egyik volt csajom apja építési vállalkozó, minden vele csináltatnak mert "ismerős", nem kell gondolom mondani mennyi lóvét húznak le...
Vöröskereszt: ruhákban szintén átnézősek, amit kapnak cégektől kaját és adományokat azok nagyrészét a dolgozók hordják haza. (onnan már én is kaptam rengeteg dolgot, csipszet pl. doboz számra...

és sajna a legtöbb helyen ez megy

Széles világba, fut a szél magába.
Nyakában a lába, sosem érsz a nyomába!
Válaszol idézettel
Régi 2009-11-13, 19:44
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

Calli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embere

Ebben teljesen igazad van, de egyre több a polgári kezdeményezés, amikor páran összefognak és visznek ruhát ide-oda..

Szerintem nem teljesen haszontalan a dolog... Legfeljebb annak tudatában szabadulsz meg a ruháidtól, hogy legalább nem kidobtad őket, hanem valahova eljutott...
Pl. a szociális munkások ált már nem szokták tudni hova rakni a rengeteg ruhát, amit a hajléktalanok kapnak, miközben rászoruló családoknak, gyerekeknek a legritkább esetben gyűjtenek...

VISZONT h pozitív is legyen: apáék évente egyszer küldenek vmi jelképes összeget a Pirosorr bohócdoktoroknak + adó 1%a és kapnak mindig év végén egy levelet, amiben leírják h honnan lett pénzük és azt mire költötték meg küldenek mindig egy piros bohóc orrot korrektek..
Régi 2009-11-13, 19:44
NasCa logója
NasCa NasCa nem elérhető
4.49 crew

Hely: buddhapest
Összes hozzászólás: 4.811
Blog Entries: 26
NasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül NasCa részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül NasCa részére

Idézet:
AlterEgo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Elég sokat mozgom ilyen körökben és mivel belelátok én tuti nem adok SEMMIT ilyen gyüjtögetős szervezeteknek.
Én oda adom akinek úgy gondolom és akkor tényleg eljut oda.
pl.:

Ruha gyűjtős cuccban jó párat tudok akik átnézik és kiszedik belőle amik faszáka aztán az átnézett cuccot osztják ki.
Máltai szeretetszolgálat: egyik volt csajom apja építési vállalkozó, minden vele csináltatnak mert "ismerős", nem kell gondolom mondani mennyi lóvét húznak le...
Vöröskereszt: ruhákban szintén átnézősek, amit kapnak cégektől kaját és adományokat azok nagyrészét a dolgozók hordják haza. (onnan már én is kaptam rengeteg dolgot, csipszet pl. doboz számra...

és sajna a legtöbb helyen ez megy
Mikor volt utoljára ilyen és akkor kinek adtad, ha szabad érdeklődni?

playblog
Válaszol idézettel
Régi 2009-11-13, 19:45
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

höhö, jó a kérdés
Régi 2009-11-13, 19:57
Susu logója
Susu Susu nem elérhető
Félisten

Összes hozzászólás: 8.458
Susu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embere

Idézet:
NasCa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
...én speciál pénteken(1 hete) dobtam be, a nálunk lévő Obi melletti ruhagyűjtőbe ruhákat és plüssállatokat, jó sokat

...örömmel teszem, mert akárhová kerül is, biztosan nem a szemétbe!
Régi 2009-11-14, 17:51
AlterEgo logója
Adeptus

AlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embere

Idézet:
Hét elején, 10 kifli és egy kenőmájas egy cigánynőnek a bolt előtt volt v. 4 gyerekkel.

Mi a ruhákat a csöves rokonoknak gyűjtjük.

Válaszol idézettel
Régi 2009-11-14, 18:45
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

vannak csöves rokonaid?

én jártam már úgy h csokit meg narancsot akartam adni a karácsnykor kéregető nőnek a metronál (volt vele egy karonülő gyerek) és vágta a pofákat. pedig lehet h a gyerek soha az életben nem fog szaloncukrot meg narancsot enni, csak, ha ellopja...
volt már olyan is h a csövi közölte h neki nem kell kaja, mert azt kap, csak pénzt adjak neki piára... azt meg nem..

pénzt nem szoktam adni, mert ha egynek adok, akkor a többinek miért nem... és a fővárosban nem túl kifizetődő mindenkinek adni.. és a pénztárcámat se veszem elő utcán... kaját, cigit általában adok, ha van nálam.
erről jut eszembe, múltkor szegeden a jate előtt eléggé felhúztam magam, mert több tucat gyerek csövezett az utcán h nincs pénzük bemenni (beugró 700ft), fél óra alatt 4-en jöttek oda h adjak nekik pénzt. én még eleinte udvarias voltam h nekem sincs túl sok, stb, de aztán ittasan ordibáltam a utcán h a fővárosban 30000 csöves van, az olyan, mintha szegeden minden 3. ember hajléktalan lenne és arra lettem szocializálva h ne adjak pénzt, uh mindenki menjen haza, akinek nincs pénze vagy üljön be valahova, ahol nincs beugró, de engem hagyjanak békén utána már nem jött senki (1ébként az ilyet amugy se értem, ha nincs pénzem, nem megyek oda, hanem választok vmi alternatív szórakozási formát... nekem a kéreegtés nem pálya). szegedi ismerősöm nyugatott h nincs semmi para, inkább üljünk be egy kocsmába

a feleslegessé vált ruhákat mi is be szoktuk dobni konténerbe

meg adó 1%a szokott menni ide-oda... állatkert, bohócdoktorok.
Régi 2009-11-14, 22:01
Susu logója
Susu Susu nem elérhető
Félisten

Összes hozzászólás: 8.458
Susu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embereSusu a fórum leghíresebb embere

Idézet:
Hét elején, 10 kifli és egy kenőmájas egy cigánynőnek a bolt előtt volt v. 4 gyerekkel.

Mi a ruhákat a csöves rokonoknak gyűjtjük.
...nekem volt olyan, hogy felháborodva utánamdobta az utcán kéregető, hogy mit gondolok én, neki a pénz kell, nem a kaja, mert azt kap a hajléktalan szállón is...azóta eszembe sem jut élelmiszert adni
...az a baj ezzel, hogy a pénzt csak piára költi
...de ha jobban belegondolok, télen az a "fűtésük az utcán",ha nem érnek be időben...legalább nem fagynak meg reggelig

borzasztó
Régi 2009-11-15, 13:25
NasCa logója
NasCa NasCa nem elérhető
4.49 crew

Hely: buddhapest
Összes hozzászólás: 4.811
Blog Entries: 26
NasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül NasCa részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül NasCa részére

Mindenesetre nálam már össze vannak készítve az idei ruhák, várom a megfelelő alkalmat.

playblog
Válaszol idézettel
Régi 2009-11-15, 21:23
hopax logója
hopax hopax nem elérhető
Nem viccelek

Összes hozzászólás: 1.225
hopax a fórum leghíresebb emberehopax a fórum leghíresebb emberehopax a fórum leghíresebb emberehopax a fórum leghíresebb emberehopax a fórum leghíresebb emberehopax a fórum leghíresebb emberehopax a fórum leghíresebb emberehopax a fórum leghíresebb emberehopax a fórum leghíresebb emberehopax a fórum leghíresebb emberehopax a fórum leghíresebb embere

Idézet:
Mindenesetre nálam már össze vannak készítve az idei ruhák, várom a megfelelő alkalmat.
Vöröskeresztnél majdnem mindig vannak ünnepek előtt, s amúgy is ruhagyüjtő akciók, sőt a képviseletnél szerintem egész évben le lehet adni, tőlük tuti jó helyre kerül.
Bp-i csövesekhez meg: pénzt nem szabad adni, 70-80% szervezett koldusmaffia sajnos.
Régi 2009-11-15, 23:58
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

http://baptistasegely.hu/ciposdoboz/...karacsony-2425

A cipősdoboz akció idén sem működne zökkenőmentesen önkéntesek nélkül. Ha úgy érzed, tudnál segíteni a gyűjtésben (H-Vig, 10-15 vagy 15-20 óráig egy faházikóban fogadni a dobozokat a Westend előtt), jelentkezz e-mailben az onkentes@baptistasegely.hu -n, vagy a timea@baptistasegely.hu -n!

facebookon lehet rajongani is
Régi 2009-11-16, 09:05
Dió Dió nem elérhető
Öreg róka

Hely: Gondolat és képzelet. A legtökéletesebb hely.
Összes hozzászólás: 5.054
Dió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embere

Idézet:
Calli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
http://baptistasegely.hu/ciposdoboz/...karacsony-2425

A cipősdoboz akció idén sem működne zökkenőmentesen önkéntesek nélkül. Ha úgy érzed, tudnál segíteni a gyűjtésben (H-Vig, 10-15 vagy 15-20 óráig egy faházikóban fogadni a dobozokat a Westend előtt), jelentkezz e-mailben az onkentes@baptistasegely.hu -n, vagy a timea@baptistasegely.hu -n!

facebookon lehet rajongani is
No igen, mi is szoktunk adni egy cipősdoboznyi apróságokat. Szerintem ez a gyűjtés megbízható és jó helyre kerül!
Az utcai kéregetőkkel abszolút nem foglalkozom. Viszont az 1% megy a megfelelő helyre. A mindenféle alapítványok megkeresésével meg úgy vagyok, ha nekem van pénzem, majd én eldöntöm hova kerüljön, nekem ne erőszakoskodjon senki! Én utánajárok, hova adom az adományom!
Pl tavaly volt egy pár ágymatrac, felhívtam a helyi hajléktalan szállót, kijöttek kocsival, örömmel elvitték, ugyanígy az ágyneműket és egy két kabátot!
Ha van otthon felesleges meleg téli ruhátok, takaró, szerintem érdemes leadni. Azt mondták főleg a ffi kabátok kellenek.
Karácsony előtt tavaly a felesleges játékokat is leadtuk a református templomban szervezett adománygyűjtésbe.
Amúgy a környezetvédelmet, gyerekekkel kapcsolatos alapítványokat szívesen támogatok!
Válaszol idézettel
Régi 2009-11-17, 08:52
Dió Dió nem elérhető
Öreg róka

Dió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embereDió a fórum leghíresebb embere

Most akkor ha van pl egy felesleges kanapém, ide berakhatom?
Válaszol idézettel
Régi 2009-11-17, 16:13
AlterEgo logója
Adeptus

Idézet:
Susu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
...nekem volt olyan, hogy felháborodva utánamdobta az utcán kéregető, hogy mit gondolok én, neki a pénz kell, nem a kaja, mert azt kap a hajléktalan szállón is...azóta eszembe sem jut élelmiszert adni
...az a baj ezzel, hogy a pénzt csak piára költi
...de ha jobban belegondolok, télen az a "fűtésük az utcán",ha nem érnek be időben...legalább nem fagynak meg reggelig

borzasztó
ez vidéken volt és a pulyáknak adtam oda, el is kezdték befalni rögtön.

Válaszol idézettel
Régi 2009-11-17, 16:14
AlterEgo logója
Adeptus

Idézet:
hopax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Vöröskeresztnél majdnem mindig vannak ünnepek előtt, s amúgy is ruhagyüjtő akciók, sőt a képviseletnél szerintem egész évben le lehet adni, tőlük tuti jó helyre kerül.
Bp-i csövesekhez meg: pénzt nem szabad adni, 70-80% szervezett koldusmaffia sajnos.

budán a Föld utcában van egy ruha központjuk, tudnék mesélni dolgokat...

Válaszol idézettel
Régi 2009-11-17, 16:57
Dió Dió nem elérhető
Öreg róka

Ennek a totyiknak az a lényege hogy szidjuk az adománygyűjtőket?! Vagy az hogy segítsünk a rászorultakon, nem?
Válaszol idézettel
Régi 2009-11-17, 17:00
AlterEgo logója
Adeptus

Idézet:
Dió eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ennek a totyiknak az a lényege hogy szidjuk az adománygyűjtőket?! Vagy az hogy segítsünk a rászorultakon, nem?
De igen, csak sztem undorító, hogy egyesek nyerészkednek, jóljárnak azon ami segítségre megy...na mindegy bocs, hogy megszólaltam.

Válaszol idézettel
Régi 2009-11-17, 17:02
Dió Dió nem elérhető
Öreg róka

Idézet:
De igen, csak sztem undorító, hogy egyesek nyerészkednek, jóljárnak azon ami segítségre megy...na mindegy bocs, hogy megszólaltam.
Biztos mindenkinek van némi tapasztalata és véleménye. És mindenki abban hisz, amiben akar...
Válaszol idézettel
Régi 2009-11-17, 17:06
AlterEgo logója
Adeptus

Idézet:
Dió eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Biztos mindenkinek van némi tapasztalata és véleménye. És mindenki abban hisz, amiben akar...
Én ebben a közegben mozgok a munkám miatt, több a belelátásom, mint itt sokatoknak. na mindegy, mindenki azt csinál amit akar.
A lényeg amit ezzel tudatni akartam, hogy az megy biztos jó helyre amit te adsz oda annak aki rászorul.
Sztem mindenki környezetében van nyugdíjas v. nehéz anyagi helyzetben lévő gyerekes család.

Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 20:40 , a GMT +2 időzóna szerint.