Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Eszmecsere Filozófiai mélységektől az érzelmi magaslatokig

Válaszol

Régi 2009-01-16, 09:33
AlterEgo logója
AlterEgo AlterEgo nem elérhető
Adeptus

Hely: hegyen-völgyben
Összes hozzászólás: 19.097
AlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embere
Alapbeállítás

politikával

Utoljára módosítva: AlterEgo által : 2009-06-29 08:56
Válaszol idézettel
Régi 2009-01-16, 09:34
AlterEgo logója
Adeptus

AlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embere
Alapbeállítás re: Hírek

Kim Dzsong Il fia folytatja a dinasztiát

Észak-Korea vezére utódot keres. A legfrissebb hírek szerint harmadik fia, Un lenne az új diktátor. Korábban a legidősebb fiú, Nam nevét emlegették, mint lehetséges elnököt. Azok a híresztelések, hogy a mostani vezető három gyermekének egyikét fogja megnevezni utódjának, azóta tartják magukat, hogy ő hagyományt teremtő módon megörökölte a hatalmat apjától, az országot alapító Kim Ir Szentől.

Széles világba, fut a szél magába.
Nyakában a lába, sosem érsz a nyomába!
Válaszol idézettel
Régi 2009-01-16, 09:41
AlterEgo logója
Adeptus

csóró kurdokat is üldözi mindenki...

Irán és Törökország is lövi a kurdokat

Az iráni és a török tüzérség a szakadár kurdok észak-iraki állásait lőtte kedden és szerdán. Ahmed Denis, a Kurd Munkáspárt (PKK) szóvivője szerint az irániak a Szuleimáníja iraki kurd tartományban lévő, az iráni-iraki határhoz közel fekvő településeket lőtték, míg a törökök az iráni-török-iraki határ mentén fekvő Szidikán körzetét támadta. Halottakról vagy sebesültekről eddig nem érkezett jelentés. A térségben élő kurdok egy része évtizedekkel ezelőtt fegyvert fogott az egységes - iraki, török, iráni és szíriai területekből összeálló -, független Kurdisztán megteremtéséért, ezért Iránban és Törökországban is üldözik őket, akárcsak Irakban Szaddám Huszein rendszere alatt.

Válaszol idézettel
Régi 2009-01-16, 09:51
AlterEgo logója
Adeptus

Homofób mellett meleg pap is imádkozik majd Obama beiktatásán

Az amerikai Gene Robinsont, az első felszentelt homoszexuális püspököt választották ki arra, hogy imádkozzék az Egyesült Államok megválasztott elnökének beiktatása alkalmából tartandó rendezvények nyitóceremóniáján. A rendezvényt Washington egyik legfontosabb emlékművénél, a Lincoln-emlékműnél tartják január 18-án, két nappal a tervezett hivatalos beiktatás előtt. Ugyanezen emlékműnél mondta el híres, "Van egy álmom" kezdetű beszédét 1963-ban a neves fekete polgárjogi harcos, Martin Luther King jr.

Obama beiktatásán a fő imádságot az ország legnagyobb gyülekezete, a kaliforniai Saddleback Church teleevangélista főpásztora, Rick Warren tartja majd. Warren kijelölésén felháborodott a Demokrata Párt liberális szárnya, mivel a lelkipásztor nyíltan kampányolt a melegházasságok tilalma ellen Kaliforniában, ahol az elnökválasztással egyidőben tartott népszavazáson be is tiltották az ott amúgy már legális jogintézményt.

Obama a melegek mellett a nőknek is gesztust tesz végül. Beiktatása másnapján, január 21-én, a történelem során először egy nő, Sharon Watkins, a Krisztus Tanítványai Egyház elnöke mond majd beszédet a washingtoni nemzeti katedrálisban.

Válaszol idézettel
Régi 2009-01-16, 09:55
AlterEgo logója
Adeptus

csakasimli

Tovább titkolózhat a Centrum Kft.

Megváltoztatta a Fővárosi Bíróság a korábbi elsőfokú ítéletet, és elutasította kedden a Lát-Kép Egyesület keresetét, amelyben azt kérték, hogy a bíróság kötelezze a Centrum Parkoló Rendszer Kft-t a parkolási bevételi adatok kiadására.

A Lát-Kép Egyesület jogi képviseletét egy másik ismert civil szervezet, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) látta el. A TASZ jogásza a perben azzal érvelt, hogy az önkormányzati tulajdon üzemeltetése, így a parkolási díjak szedése is közfeladat.

Adatai közérdekűek, lényegtelen, hogy milyen köztes szervezeteken, gazdasági társaságokon keresztül történik. Ezért szerették volna megtudni egyebek mellett azt is, mennyit kapnak vissza az adófizetők a parkolási díjakból, például fejlesztés formájában.

A Centrum Parkoló Rendszer Kft. jogi képviselője viszont egyebek mellett arra hivatkozott: a Kft. nem is ismeri az önkormányzati felhasználással kapcsolatos adatokat.

Válaszol idézettel
Régi 2009-01-16, 13:41
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 6.611
Calli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embere

Alter, nem szeretnék ünneprontó lenni, de anno még én nyitottam egy ilyen topikot, aztán két oldal után anyázás lett belőle és le lettem teremtve, hogy én ezt, hogy gondoltam és akkor nyitották meg a politikamenteset, az enyém meg törölve lett...
Régi 2009-01-16, 14:21
psy69 logója
psy69 psy69 nem elérhető
Ősfórumos

Hely: Márklár
Összes hozzászólás: 6.022
psy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés Skype™-on keresztül psy69 részére

Idézet:
AlterEgo eredeti hozzászólása
Kim Dzsong Il fia folytatja a dinasztiát

Észak-Korea vezére utódot keres. A legfrissebb hírek szerint harmadik fia, Un lenne az új diktátor. Korábban a legidősebb fiú, Nam nevét emlegették, mint lehetséges elnököt. Azok a híresztelések, hogy a mostani vezető három gyermekének egyikét fogja megnevezni utódjának, azóta tartják magukat, hogy ő hagyományt teremtő módon megörökölte a hatalmat apjától, az országot alapító Kim Ir Szentől.
kőkemény az az ország... kiváncsi lennék hogy a kim dzsong il valójában él e még... nagyon gyanús hogy ott már a tábornokok diktálnak, aztán már nem lehet húzni ezt az álcát hogy él a kim és a legegyszerübb ha "továbbörököltettetik" a vezető posztot a fiára... vagy arra akire azt mondják hogy ő a fia
Régi 2009-01-16, 14:23
Gabro logója
Gabro Gabro nem elérhető

Összes hozzászólás: 3.617
Gabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embere

Idézet:
Calli eredeti hozzászólása
Alter, nem szeretnék ünneprontó lenni, de anno még én nyitottam egy ilyen topikot, aztán két oldal után anyázás lett belőle és le lettem teremtve, hogy én ezt, hogy gondoltam és akkor nyitották meg a politikamenteset, az enyém meg törölve lett...
csak addig fog menni amig nincs anyazas
Válaszol idézettel
Régi 2009-01-16, 14:27
psy69 logója
psy69 psy69 nem elérhető
Ősfórumos

psy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb emberepsy69 a fórum leghíresebb embere

"mindenkinek eggyenként a qrva 'nnya" (Bëlga)
Régi 2009-01-16, 14:29
psy69 logója
psy69 psy69 nem elérhető
Ősfórumos

Idézet:
hátha... választások előtt 3 hónappal majd le kell zárni
Régi 2009-01-16, 16:26
droid droid nem elérhető
Banned

Összes hozzászólás: 2.625
droid has much to be proud ofdroid has much to be proud ofdroid has much to be proud ofdroid has much to be proud ofdroid has much to be proud ofdroid has much to be proud ofdroid has much to be proud ofdroid has much to be proud of

Idézet:
Gabro eredeti hozzászólása
csak addig fog menni amig nincs anyazas
sztem igenis meger egy probat, ugye mint lattuk 126an eleve nem is akarnak ide irni, lehet hogy csak 5-6 ember es mit ad isten nem esnek majd egymas torkanak

engem pl ervekkel es tenyekkel barmirol meg lehet gyozni, es nem tekintem mindenben az en allaspontomat mervadonak, igenis csomo tema van amirol lehet es kell is beszelni, ha mar az orszag 98% a erre nem kepes akkor talan a maradek 2 igen

ameddig nincs szemelyeskedes, karomkodas ... ennek mindossze annyi a feltetele, hogy fel kell arra keszulni, hogy vannak nalam okosabb, felkeszultebb emberek egyes temakorokben es nem en vagyok a mindenhato polihisztor, tehat aki be tudja fogadni az ujat es olykor revidialja onmagat ill. felulvizsgalja nezeteit az nem jon zavarba egy politikai vitatol sem

VITA es nem vitatkozas

en orulnek hogy annak a 130 embernek be tudnank bizonyitani, akarmennyire is mindegyik azt varja hogy be legyen zarva ez a topic es verhessek a melluket hogy ÉÉÉN MEGMONDTAM ... hogy lehet ezt is kulturalt modon rendezni, mert ugye fontos lenne hogy az emberek vitakulturat tanuljanak, hiszen akarmennyire is bujkaltok itt a politikatol, az emberi viselkdesmintak, anyazasok, megnemertes, mas velemenyenek nembefogadasa szinte a topicok 60%ra jellemzo ... a tobbi meg a fozesrol stb szol
szamuzhetitek a politikat, de a vitat, indulatokat stb nem tudjatok es ez kicsit olyan struccos megoldas, hiszen hogy most politikan, partyszervezesen, ideologiakon stb megy nagyjabol edesmindegy, hiszen AZ EMBEREKEN mulik ez, es nem a topic cimetol fugg

nem itt fogjuk megvaltani a vilagot, de jo lenne azt tudni, hogy e kozossegben is vannak ertelmes diskuzusra is alkalmas emberek, akik nem sertodnek halalra ha olykor nincs eppen igazuk vmiben

Utoljára módosítva: droid által : 2009-01-16 16:35
Válaszol idézettel
Régi 2009-01-16, 16:49
AlterEgo logója
Adeptus

Idézet:
droid eredeti hozzászólása
sztem igenis meger egy probat, ugye mint lattuk 126an eleve nem is akarnak ide irni, lehet hogy csak 5-6 ember es mit ad isten nem esnek majd egymas torkanak

engem pl ervekkel es tenyekkel barmirol meg lehet gyozni, es nem tekintem mindenben az en allaspontomat mervadonak, igenis csomo tema van amirol lehet es kell is beszelni, ha mar az orszag 98% a erre nem kepes akkor talan a maradek 2 igen

ameddig nincs szemelyeskedes, karomkodas ... ennek mindossze annyi a feltetele, hogy fel kell arra keszulni, hogy vannak nalam okosabb, felkeszultebb emberek egyes temakorokben es nem en vagyok a mindenhato polihisztor, tehat aki be tudja fogadni az ujat es olykor revidialja onmagat ill. felulvizsgalja nezeteit az nem jon zavarba egy politikai vitatol sem

VITA es nem vitatkozas

en orulnek hogy annak a 130 embernek be tudnank bizonyitani, akarmennyire is mindegyik azt varja hogy be legyen zarva ez a topic es verhessek a melluket hogy ÉÉÉN MEGMONDTAM ... hogy lehet ezt is kulturalt modon rendezni, mert ugye fontos lenne hogy az emberek vitakulturat tanuljanak, hiszen akarmennyire is bujkaltok itt a politikatol, az emberi viselkdesmintak, anyazasok, megnemertes, mas velemenyenek nembefogadasa szinte a topicok 60%ra jellemzo ... a tobbi meg a fozesrol stb szol
szamuzhetitek a politikat, de a vitat, indulatokat stb nem tudjatok es ez kicsit olyan struccos megoldas, hiszen hogy most politikan, partyszervezesen, ideologiakon stb megy nagyjabol edesmindegy, hiszen AZ EMBEREKEN mulik ez, es nem a topic cimetol fugg

nem itt fogjuk megvaltani a vilagot, de jo lenne azt tudni, hogy e kozossegben is vannak ertelmes diskuzusra is alkalmas emberek, akik nem sertodnek halalra ha olykor nincs eppen igazuk vmiben

anno a katonai fősulin tanultunk kommunikáción vitát.

Mindig eszemben van amikor mondta az oktató, hogy ha valakivel vitatkozol és az személyes dolgot hoz be akkor már tudhatod, hogy igazad van...
hányszor nevettem magamban amikor valaki vita közben felhozott valami személyeset...

Én mindig szerettem értelmes emberrel vitatkozni, mert sokat lehet tanulni is belőle. csak az embernek nyitottnak kell maradnia végig az új elméletek fogadására.

ja de amit megtanultam, hogy ezeknek az értelmes vitáknak sosem az internet ad otthont!

Utoljára módosítva: AlterEgo által : 2009-01-16 16:56
Válaszol idézettel
Régi 2009-01-16, 20:27
Gabro logója
Gabro Gabro nem elérhető

Gabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embereGabro a fórum leghíresebb embere

Idézet:
ja de amit megtanultam, hogy ezeknek az értelmes vitáknak sosem az internet ad otthont!
nem feltetlen... nem akarok neveket mondani, de a mai napnak egy negativ tapasztalata van szamomra szemelyeskedes teren. es kb 10 en szoltunk hozza a temahoz
Válaszol idézettel
Régi 2009-01-16, 20:28
Gabro logója
Gabro Gabro nem elérhető

de Alter, ha ezt igy gondolod, akkor miert akartad annyira hogy mehessen ez a musor?
Válaszol idézettel
Régi 2009-01-17, 00:53
droid droid nem elérhető
Banned

Összes hozzászólás: 2.625
droid has much to be proud ofdroid has much to be proud ofdroid has much to be proud ofdroid has much to be proud ofdroid has much to be proud ofdroid has much to be proud ofdroid has much to be proud ofdroid has much to be proud of

megforditva a kerdest te miert vagy annyira ellene? foleg ennek tukreben

"en orulnek hogy annak a 130 embernek be tudnank bizonyitani, akarmennyire is mindegyik azt varja hogy be legyen zarva ez a topic es verhessek a melluket hogy ÉÉÉN MEGMONDTAM ... hogy lehet ezt is kulturalt modon rendezni, mert ugye fontos lenne hogy az emberek vitakulturat tanuljanak, hiszen akarmennyire is bujkaltok itt a politikatol, az emberi viselkdesmintak, anyazasok, megnemertes, mas velemenyenek nembefogadasa szinte a topicok 60%ra jellemzo ... a tobbi meg a fozesrol stb szol

ha anyazas lesz a vege akkor az meg ugyis teged igazol es torolheted orokre, igy vegulis csak jol jarhatsz ezzel a topiccal, mert a te igazadat fogja alatamasztani

persze akkor az osszes killer vs fullon vitas topicot is torolni kellett volna az elmult par evben
nem baszogatasbol irom ezt, csak teljes kep kedveert

Utoljára módosítva: droid által : 2009-01-17 00:58
Válaszol idézettel
Régi 2009-01-17, 01:20
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

Calli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embere

Idézet:
anno a katonai fősulin tanultunk kommunikáción vitát.

Mindig eszemben van amikor mondta az oktató, hogy ha valakivel vitatkozol és az személyes dolgot hoz be akkor már tudhatod, hogy igazad van...
hányszor nevettem magamban amikor valaki vita közben felhozott valami személyeset...

Én mindig szerettem értelmes emberrel vitatkozni, mert sokat lehet tanulni is belőle. csak az embernek nyitottnak kell maradnia végig az új elméletek fogadására.

ez mennyire igaz... pff... komolyan adnék potnot, ha szokásom lenne

multkor vitáztam volt osztálytársammal... ő szociológiára jár én meg pszichora... sztem talán olvastad is hiába hoztam neki adatokat, kutatásokat, tanulmányokat, könyveket... az ő reakciója mindig az volt h engem minek tart... a személyeskedés. semmit nem is akart megcáfolni...
Régi 2009-01-17, 01:21
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

ja, és asszem én a legutobbi választásokkor nyitottam azt a topikot...
Régi 2009-01-17, 01:26
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

apropó vita.... kicsit már szemszögből...

ti mit szoltok ahhoz, amikor kiragadnak valamibol egy részletet - most mindegy h az egy film, beszéd, video - közlik valahol, majd az emberek azon csáncsognak?

írok most a netes agressziorol és ezt találtam:

aki látta a Pesti mesét, az tudja h az a színésznő játszik benne, aki az Emese a bankreklámból... egy cigánylányt alakít - szerintem nagyon jol és a film úgy kezdődik h egy babával játszik a sárban és istentelenül káromkodik... ezt a részletet feltették a youtube-ra olyan címmel h "Cigánylány"... rögtön alul megjelentek a commentek h hova menjenek a cigányok, stb...
Régi 2009-01-17, 01:42
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

éreztek valami ehyne kis párhuzamot...?

Utoljára módosítva: Calli által : 2009-01-17 01:52
Válaszol idézettel
Régi 2009-01-17, 02:43
FoX logója
FoX FoX nem elérhető
Adeptus

Hely: behind the beyond
Összes hozzászólás: 17.321
FoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embereFoX a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül FoX részére

Idézet:
apropó vita.... kicsit már szemszögből...

ti mit szoltok ahhoz, amikor kiragadnak valamibol egy részletet - most mindegy h az egy film, beszéd, video - közlik valahol, majd az emberek azon csáncsognak?

írok most a netes agressziorol és ezt találtam:

aki látta a Pesti mesét, az tudja h az a színésznő játszik benne, aki az Emese a bankreklámból... egy cigánylányt alakít - szerintem nagyon jol és a film úgy kezdődik h egy babával játszik a sárban és istentelenül káromkodik... ezt a részletet feltették a youtube-ra olyan címmel h "Cigánylány"... rögtön alul megjelentek a commentek h hova menjenek a cigányok, stb...
számomra megszokott és ismert tény az ilyen figyelemfelketlés, ezért figyelmen kívül hagyom. és remélem, hogy sokak így vannak ezzel.

Unatkozik? Vásároljon mosómedvét!
Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Hírek (politikamentesen) Ádám Eszmecsere 2522 2013-05-03 20:32
Zöld Pont xyz Közérdekű információk 1083 2011-11-21 10:18
Zenei hírek, linkek, videók NasCa Zenekészítés 123 2011-01-18 22:25
mindenféle közérdekű hírek zwana Közérdekű információk 4 2006-06-15 13:54
Hírek Ádám Duma 6 2005-08-17 22:18

A pontos idő 15:44 , a GMT +2 időzóna szerint.