Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Duma Kötetlen beszélgetés...

Válaszol

Régi 2005-06-08, 00:15
duzbujz logója
duzbujz duzbujz nem elérhető
Van véleményem

Összes hozzászólás: 459
duzbujz jó irányba halad
Alapbeállítás

akkor esetleg lehetne az avantgard utani idoszak az 50es evekig
igy lesz a legjobb
Régi 2005-06-08, 02:01
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 3.515
zwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to behold
Alapbeállítás

Idézet:
duzbujz eredeti hozzászólása
akkor esetleg lehetne az avantgard utani idoszak az 50es evekig
igy lesz a legjobb
kezdem úgy érezni magam,mintha vizsgáztatnának
pedig csak hétfőn... igaz, akkor a reneszánszból, ánblokk....
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-08, 11:19
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Hely: Mopszfarm
Összes hozzászólás: 22.351
Blog Entries: 14
Maris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül Maris részére
Smile

Idézet:
zwana eredeti hozzászólása
bőség zavara
hol kezdjem?
melyik korszakból?
Az én kedvenceim az "izmusok" képviselői....azon belül is az expresszionizmus és a szürrealizmus....önző módon kérhetlek arra h itt kezd
Vagy csak szemezgess,h ki az aki nem olyan ismért mégis megér egy említést

A szobám tele van Munch képekkel,őt is nagyon szeretem
http://www.munch.museum.no/

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban. - Tolsztoj
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-08, 11:25
davidvincent logója
davidvincent davidvincent nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: in the mob
Összes hozzászólás: 2.215
davidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb embere
Alapbeállítás

hát akkor kezdjük...
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-08, 11:26
davidvincent logója
Megrögzött fórumozó

davidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb embere
Alapbeállítás

...mármint a vizsgáztatást...
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-08, 12:59
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

zwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to behold
Alapbeállítás

azért nem tudom hol kezdjem, mert amint leírnék egy kedvencemet, ezer másik jut eszembe, akik legalább annyira kedvenceim... ha onnan közelítek, hogy mit és kit nem szeretek, azonnal eszembe jut egy cáfolat vagy egy kivétel.

na mindegy...

a XIX. század festészete úgy, ahogy van, a kedvencem. meg a XX. eleje.
tényleg soroljam??
turner, goya, blake, ingres, delacroix, renoir, courbet, manet, monet, degas, cézanne, toulouse-lautrec, gaugin, munch, klimt, schiele, kokoschka, matisse, klee, kandinszkij, de jobb ha abbbahagyom, mert megőrülök, hogy nem jut mind az eszembe.
na és a szobrászat: rodin, giacometti, moore.... áááááá....

Utoljára módosítva: zwana által : 2005-06-08 13:05
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-08, 13:07
davidvincent logója
Megrögzött fórumozó

Alapbeállítás

a franciák közül nállam ketten mindenképp dobogósak: Puvis de Chavannes és Odilon Redon, főleg az előbbi...
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-08, 13:16
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Maris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embere
Smile

Idézet:
a XIX. század festészete úgy, ahogy van, a kedvencem. meg a XX. eleje.
tényleg soroljam??
turner, goya, blake, ingres, delacroix, renoir, courbet, manet, monet, degas, cézanne, toulouse-lautrec, gaugin, munch, klimt, schiele, kokoschka, matisse, klee, kandinszkij, de jobb ha abbbahagyom, mert megőrülök, hogy nem jut mind az eszembe.
na és a szobrászat: rodin, giacometti, moore.... áááááá....
az impresszionistákat én is birom
Goya-t is nágyon nágyon...főleg a metszetei tetszenek nagyon
Nagyon tetszik ez a gondolata:"Ha az értelem magára hagyja a fantáziát,ez lehetelen szörnyeket szül;ezekkel együtt a művészetek,és ennek csodáinak szülőanyja."
Kokoschka....hmmmmmm....Kandinszkij hmmmmmjól van én sem tudok érdemben mindegyikre reagálni....lehetetlen....
XIX.század....Van Gogh még mindenképp+Seurat,Millet,Turner...na én is megcsömörlöttem....rengeteg mindenki

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban. - Tolsztoj
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-08, 13:16
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Alapbeállítás

magyar művészek közül ferenczy, tornyai, mednyánszky, fényes adolf, rippl-rónai, réti istván, munkácsy, szinyei-merse, blablabla....

az a helyzet, hogy a tudás minden formában lenyűgöz, ezért nem tudok igazán kedvencet kiemelni. az absztrakt festészetet éppúgy tudom értékelni, mint a reneszánsz klasszikusokat.
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-08, 13:22
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Smile

Idézet:
magyar művészek közül ferenczy, tornyai, mednyánszky, fényes adolf, rippl-rónai, réti istván, munkácsy, szinyei-merse, blablabla....

az a helyzet, hogy a tudás minden formában lenyűgöz, ezért nem tudok igazán kedvencet kiemelni. az absztrakt festészetet éppúgy tudom értékelni, mint a reneszánsz klasszikusokat.
Mindenkori magyar festők közül számomra mindenképp Csontváry

Ez így van...lenyűgöz....ez nagyon jó szó...Én az alapján válogatok h mi érint meg mélyebben...Barabás Miklós is csodálatos képeket festett,ugyanakkor az ő képeiből áradó hangulat nem fog meg annyira mint mondjuk Paál László "erdős" képei

Válaszol idézettel
Régi 2005-06-08, 13:32
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Alapbeállítás

általános iskolás koromban az első kiállított festményem egy paál lászló "repró" volt
szeretem a képeit, meg a plen airt úgy ahogy van. nagy ötlet volt tájat természetben festeni
a hangulat viszont nekem nem kizáró ok.
munkácsy képei pl elég nyomasztóak, de nem tudnak nem megérinteni.
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-08, 13:39
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Smile

Idézet:
a hangulat viszont nekem nem kizáró ok.
munkácsy képei pl elég nyomasztóak, de nem tudnak nem megérinteni.
engem pont azért tud mert nyomasztó...valahogy vonzzanak az ilyen "sötétebb" dolgok...nem tudom mi erre a megfelelő szó
könyvekben filmekben is a depresszívebb dolgokat kedvelem...Furcsa,mert ez teljesen kontrasztban áll a személyiségemmel amitől a legtávolabb a befordulás áll.Talán pont ezért...itt találom meg a hiányzó dolgokat magamból

Válaszol idézettel
Régi 2005-06-08, 13:46
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Alapbeállítás

régebben én is vonzódtam a sötét hangulatokhoz, kicsit még most is. zenében mindenképp.
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-08, 14:43
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Smile

Idézet:
régebben én is vonzódtam a sötét hangulatokhoz, kicsit még most is. zenében mindenképp.
Munch képei például tele vannak szorongással...egyszer voltam egy olyan kiállításon amit egy elmegyógyintézet lakóinak munkáiból rendeztek.Nagyon érdekes volt...főleg a skizofrén betegek alkotásai.

Válaszol idézettel
Régi 2005-06-08, 15:01
sivaa logója
sivaa sivaa nem elérhető
Van véleményem

Hely: itt valahol rengeteg kávéval
Összes hozzászólás: 345
sivaa jó irányba halad
Üzenetküldés MSN-en keresztül sivaa részére
Alapbeállítás

NÁLAM KOKOSCHKA A NYERŐ ÉS BRONZINO SZTEM EGY ÉLET KEVÉS LESZ AHHOZ HOGY BÁRKI IS MEGISMERJEN ANNYI MŰVÉSZT
HOGY ABSZOLÚT KEDVENCE LEGYEN.HA FOLYAMATOSAN NÉZED ÉS ÉRZÉKELED
A KÖRNYEZETED MINDIG MÁST FOGSZ LÁTNI EGY-EGY MŰBEN.
ÉLETSZAKASZOK,SÉRELMEK,ÖRÖMÖK MÁST FOGNAK KIHOZNI BELŐLED.
ÉN RÓLUK,VELÜK TANULOK ÉS AZ ÉLETEMET FOGJÁK VÉGIG KÍSÉRNI.MINDIG IS FESTŐ AKARTAM LENNI,DE PONT EZ AZ ÉV VOLT AZ A FORULÓPONT AMIKOR RÁJÖTTEM HOGY NEM LESZEK AZ,MERT ABBA BE LE KELL HALNI ,ÉS SEM A HELY SEM AZ IDŐ NEM ALKALMAS NAGY MŰVÉSZEK MEGTEREMTÉSÉRE,AZ UTOLSÓ NAGY MŰVÉSZEKET MÉG AZ 1900AS ÉVEK ELEJÉN NEVEZTEK MEG.AZÓTA NINCSENEK.ELISMERTEK VANNAK ÉS LESZNEK DE MÁS ÉRTELMET KAPNAK.SZTEM.....
Régi 2005-06-08, 15:05
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Smile

Idézet:
sivaa eredeti hozzászólása
.ELISMERTEK VANNAK ÉS LESZNEK DE MÁS ÉRTELMET KAPNAK.SZTEM.....
Elismerést se annyit amennyit megérdemelnének...de az alkotás öröme kárpótol...Én is festegetek rajzolgatok,de csak a magam és a közvetlen környezetem számára.Annyi tehetséget nem érzek magamban(és nincs is) h a nagyvilág elé tárjam a munkáim...viszont már az is csodálatos dolog h a barátiam szobájában ott lóg egy darabka belőlem

Válaszol idézettel
Régi 2005-06-08, 15:13
sivaa logója
sivaa sivaa nem elérhető
Van véleményem

Hely: itt valahol rengeteg kávéval
Összes hozzászólás: 345
sivaa jó irányba halad
Üzenetküldés MSN-en keresztül sivaa részére
Alapbeállítás

EZ TÖK JÓ.ÉN VISZONT KÍNOSAN ÉREZNÉM MAGAMAT EBBEN AZ ESTBEN,ÉS EZÉRT NEM IS ADOK SENKINEK SEMMIT MÉG A SAJÁT ANYÁMNAK SEM.ENGEM MÉG A KIÁLLÍTÁSOK IS IDEGESÍTENEK,MERT SOHA NEM LEHET OLYAT ALKOTNI AMI VÉGLETES TELJESEN LEZÁR EGY SZAKASZT AZ ÉLETEDBEN,ARRÓL NEM IS BESZÉLVE,HOGY NINCS TÖKÉLETES.A TÖKÉLETES AZ CSAK LÁTVÁNYRA MEGY,EGY MUNKA SOHA NINCS BEFEJEZVE.EZ A BAJ A LEGTÖBB MŰVÉSSZEL:NINCS IDEJÜK BELEHALNI A MUNKÁBA,ÉS A LEGTÖBB MEG GAGYI DOLGOKBA HAL BELE.
DE EGYÉBKÉNT TÉNYLEG AZ A LEGJOBB AMIKOR MAGADNAK CSINÁLSZ VMIT
Régi 2005-06-08, 15:23
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Smile

Idézet:
sivaa eredeti hozzászólása
DE EGYÉBKÉNT TÉNYLEG AZ A LEGJOBB AMIKOR MAGADNAK CSINÁLSZ VMIT
bizony
én se osztogattam őket...hanem ők kérték...de olyan zavarban voltam és magyarázkodtam h ez nem is olyan jó meg lehetett volna jobb is meg egyébként is...feszengtem össze visszaők meg mosolyogtak rajtam,h ne csináljam már...persze h nem egy Picasso,de nekik igenis nagyon tetszik és nagyon örülnének neki.
én általában tényleg akkor ülök le csinálni valamit amikor olyan hangulatom van h muszáj levezetnem....öröm bánat...bármi...csak hát egy képnek nem elég egy nap...a hangulatom gyorsabban elmúlik,ezért a legtöbb befejezetlen marad...viszont az energiáim jóra használtam és ez a lényeg

Válaszol idézettel
Régi 2005-06-08, 18:03
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Alapbeállítás

"SZTEM EGY ÉLET KEVÉS LESZ AHHOZ HOGY BÁRKI IS MEGISMERJEN ANNYI MŰVÉSZT
HOGY ABSZOLÚT KEDVENCE LEGYEN."

szeritnem meg minél többet láttál, annál inkább esélytelen, hogy egy bizonyos kedvenced legyen.
annál inkább megtanulsz nyitott lenni és egyre többmindenben leszel képes meglátni az értéket.
5ből könnyű egy legjobbat kiválasztani, de 500-ból...

"SEM A HELY SEM AZ IDŐ NEM ALKALMAS NAGY MŰVÉSZEK MEGTEREMTÉSÉRE"

ezzel nem teljesen értek egyet. sőt, teljesen nem.
a múltat könnyebb értelmezni, mivel az azelőtti korszak és az azutáni is viszonyítási alapként rendelkezésre áll.
a jelent viszont csak a múlt fényében ítélhetjük meg.
nem tudhatod, ki vagy mi az most, aminek egyszer majd fel fogják ismerni a jelentősségét.
a korszakalkotó dolgok is mind előzményekre épülve jöttek létre.
az evolúció is folyamatos, amíg van élet, de számunkra nagyon nehéz tettenérni. ez igaz a művészetre is. amíg létezik ez a fogalom, addig folyamatosan változik.
néha drasztikusan, máskor lassabban, de sohasem stagnál.
nem tudhatjuk hogy mit készít elő ez a jelenkor.

amit én az egyetemen tapasztalok, az mindenesetre bíztató. teljesen új gondolkodású generáció neveli most önmagát, nagyon önálló és nem összehasonlítható az előző évtizedekkel.
hogy csak egy példát mondjak, hihetetlen mennyiségű technikai újítás áll rendelkezésünkre, amik esetenként új műfajok kialakulásához vezetnek.
ez mindig is így volt persze, de most kifejezetten ennek a korát éljük. magával a fejlődéssel kell megtanulni bánni.
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-08, 18:06
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Alapbeállítás

Idézet:
Maris eredeti hozzászólása
bizony
én se osztogattam őket...hanem ők kérték...de olyan zavarban voltam és magyarázkodtam h ez nem is olyan jó meg lehetett volna jobb is meg egyébként is...feszengtem össze visszaők meg mosolyogtak rajtam,h ne csináljam már...persze h nem egy Picasso,de nekik igenis nagyon tetszik és nagyon örülnének neki.
én általában tényleg akkor ülök le csinálni valamit amikor olyan hangulatom van h muszáj levezetnem....öröm bánat...bármi...csak hát egy képnek nem elég egy nap...a hangulatom gyorsabban elmúlik,ezért a legtöbb befejezetlen marad...viszont az energiáim jóra használtam és ez a lényeg

én spec szívesen állítok ki és szívesen dolgozom másnak is. ugyanúgy beleteszek apait-anyait, mint amikor a saját gyönyörűségemre alkotok.
mondjuk nem pont festek.
Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 18:46 , a GMT +2 időzóna szerint.