Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Duma Kötetlen beszélgetés...

Válaszol

Régi 2005-06-07, 18:19
davidvincent logója
davidvincent davidvincent nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: in the mob
Összes hozzászólás: 2.215
davidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb embere
Alapbeállítás

ennyit a festeszetről a la goa.hu
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-07, 18:22
zöldtündér zöldtündér nem elérhető
Lelkes kezdő

Hely: Neverland
Összes hozzászólás: 73
zöldtündér jó irányba halad
Alapbeállítás

Idézet:
YaKuS eredeti hozzászólása
szerintem ez jókora tiszteletlenség Leonardo mesterrel szemben...
mert hogy a szalacsival valaki megcsinál egy ilyet, az oké. de a Mona Lisával...
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-07, 18:25
davidvincent logója
Megrögzött fórumozó

davidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb emberedavidvincent a fórum leghíresebb embere
Alapbeállítás

Idézet:
zöldtündér eredeti hozzászólása
mert hogy a szalacsival valaki megcsinál egy ilyet, az oké. de a Mona Lisával...
ha tudnád mi mindent csináltak már Lisával (wuhaha)vegyük aktuálisan Dali mestert...
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-07, 18:28
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 3.515
zwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to behold
Alapbeállítás

Idézet:
Maris eredeti hozzászólása
téééééééééééényleg hagyjátok a topicot...menjetek ki a rétre és ott rendezzétek le

szeretitek Boscht?
a 15.században olyan szürrealista remekeket alkotott h csak na....csöppet beteg
http://www.abcgallery.com/B/bosch/bosch.html

Gyönyörök kertje

bosch valóban kurvajó, de szerintem te összetéveszted a szürreálist az irreálissal...
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-07, 18:48
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Hely: Mopszfarm
Összes hozzászólás: 22.351
Blog Entries: 14
Maris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül Maris részére
Smile

Idézet:
zwana eredeti hozzászólása
bosch valóban kurvajó, de szerintem te összetéveszted a szürreálist az irreálissal...
The images in Bosch's paintings are fantastic and surreal...by Larry Solomon

nem az ujjamból szoptamszinte minden művészettörténeti könyvben az áll h Bosch a szürrealizmus előfutára...

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban. - Tolsztoj
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-07, 18:51
davidvincent logója
Megrögzött fórumozó

Alapbeállítás

az én kedvencem Malevics...ő Reális (saját bevallása szerint is )
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-07, 18:53
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Maris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embere
Smile

Idézet:
zöldtündér eredeti hozzászólása
miért lenne az???ennyi erővel minden művész kikérhetné magának akinek a munkáit "felhasználják"....ez ugyan olyan mint egy dal feldolgozása.Ez szerintem inkább tisztelgés leonardo előtt...

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban. - Tolsztoj
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-07, 19:27
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

zwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to behold
Alapbeállítás

Idézet:
The images in Bosch's paintings are fantastic and surreal...by Larry Solomon

nem az ujjamból szoptamszinte minden művészettörténeti könyvben az áll h Bosch a szürrealizmus előfutára...
az előfutára, de azért nem pont az. goyával, grünewalddal és el grecoval együtt. vagy pl a fauvok..
mindenesetre örülök, hogy említetted, mert sajnálatos módon a szürrealizmusról mindenkinek dalí ugrik be és ott el is akad a dolog.
szerintem chagall, miró vagy de chiriko legalább annyira érdekes, sőt...
sok művészettörténész dalít egyenesen nem tarja valódi szürrealistának, mégpedig azért, mert pont az nincs meg nála, ami a szürrealizmus legfőbb jellemzője.
szó szerint fordítva valóságon túlit jelent, viszont nem merül ki ennyiben.
számukra a lényeg az volt, hogy valódi alkotásra az ember mint ösztönlény képes leginkább. az az igazi művészet, amit nem korlátoz a tudat.
az elmét, a tudatos irányítást kizárva próbáltak alkotni, a tapasztalatokat csak mint formanyelvet használták.
dalí képei nagyon is tudatos szimbólumokat tartalmaznak. a témái valóban világon túliak, viszont egyáltalán nem mentesek a szándékosságtól.
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-07, 19:28
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Alapbeállítás

Idézet:
miért lenne az???ennyi erővel minden művész kikérhetné magának akinek a munkáit "felhasználják"....ez ugyan olyan mint egy dal feldolgozása.Ez szerintem inkább tisztelgés leonardo előtt...
nna, erről én most tudnék mesélni....
azért kíváncsi lennék, hogy ő maga mit szólna ehez.
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-07, 19:57
Eric logója
Eric Eric nem elérhető
Öreg róka

Hely: Pest city
Összes hozzászólás: 5.707
Eric has a brilliant futureEric has a brilliant futureEric has a brilliant futureEric has a brilliant futureEric has a brilliant futureEric has a brilliant futureEric has a brilliant futureEric has a brilliant futureEric has a brilliant futureEric has a brilliant futureEric has a brilliant future
Üzenetküldés MSN-en keresztül Eric részére
Alapbeállítás

Idézet:
az előfutára, de azért nem pont az. goyával, grünewalddal és el grecoval együtt. vagy pl a fauvok..
mindenesetre örülök, hogy említetted, mert sajnálatos módon a szürrealizmusról mindenkinek dalí ugrik be és ott el is akad a dolog.
sok művészettörténész dalít egyenesen nem tarja valódi szürrealistának, mégpedig azért, mert pont az nincs meg nála, ami a szürrealizmus legfőbb jellemzője.
számukra a lényeg az volt, hogy valódi alkotásra az ember mint ösztönlény képes leginkább. az az igazi művészet, amit nem korlátoz a tudat.
az elmét, a tudatos irányítást kizárva próbáltak alkotni, a tapasztalatokat csak mint formanyelvet használták.
dalí képei nagyon is tudatos szimbólumokat tartalmaznak. a témái valóban világon túliak, viszont egyáltalán nem mentesek a szándékosságtól.
amikor ilyeneket olvasok annyira kicsinek és tudatlannak érzem magam
Régi 2005-06-07, 19:58
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Alapbeállítás

hehe, én is...
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-07, 20:04
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Smile

Idézet:
persze,besorolás szerint nem az...de nagyon sok ilyen elemet tartalmaz...ebben szerintem kiegyezhetünk
akit én még nagyon szeretek a szürrealisták közül...René Magritte,sajnos őt is csak az ismeri akit picit is érdekel a művészet...www.magritte.com
ezt a "vádat" én is hallottam dalíval kapcsolatban...nem az én feladatom eldönteni,mindenesetre én tisztelem a művészetét az viszont valóban igaz h ő tudatosan "szürrealista festőnek" tartotta magát....sőt azt mondta h ő maga a szürrealizmus...hát nem volt egy szerény ember
az automatizmust ő is gyakorolota,sok műve született így...olvastam életrajzi valamint önéletrajzi könyveit ahol erről nagyon sokat írnak.
igazából sztem lényegtelen h művészettörténetileg hova rakjuk...én szeretem

Utoljára módosítva: Maris által : 2005-06-07 20:07
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-07, 23:04
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Alapbeállítás

Idézet:
persze,besorolás szerint nem az...de nagyon sok ilyen elemet tartalmaz...ebben szerintem kiegyezhetünk
akit én még nagyon szeretek a szürrealisták közül...René Magritte,sajnos őt is csak az ismeri akit picit is érdekel a művészet...www.magritte.com
ezt a "vádat" én is hallottam dalíval kapcsolatban...nem az én feladatom eldönteni,mindenesetre én tisztelem a művészetét az viszont valóban igaz h ő tudatosan "szürrealista festőnek" tartotta magát....sőt azt mondta h ő maga a szürrealizmus...hát nem volt egy szerény ember
az automatizmust ő is gyakorolota,sok műve született így...olvastam életrajzi valamint önéletrajzi könyveit ahol erről nagyon sokat írnak.
igazából sztem lényegtelen h művészettörténetileg hova rakjuk...én szeretem
igazad van
én bravúros festőnek tartom, de.... nem...
a vesszőparipám schiele, de inkább nem kezdek felsorolásba, hosszú lenne
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-07, 23:07
duzbujz logója
duzbujz duzbujz nem elérhető
Van véleményem

Összes hozzászólás: 459
duzbujz jó irányba halad
Alapbeállítás

bosch szürrealis de nem szurrealista..igy a helyes
es igenigen magritte-ot enis emliteni akartam!! zsenialis..
meghat annyi mindenki van meg uhh.. meg egyik kedvencem kahlo
amugy magritte nak az 1ik kepehez kapcsolodik vmi tortenet de mar nem emlekszem
ez lenne azthiszem: http://www.atara.net/magritte/20s/md_viel.jpg
valakinek nem ugrik be veletlenul?
Régi 2005-06-07, 23:08
robci logója
robci robci nem elérhető
Öreg róka

Hely: on the 7th floor :)
Összes hozzászólás: 4.043
robci is a splendid one to beholdrobci is a splendid one to beholdrobci is a splendid one to beholdrobci is a splendid one to beholdrobci is a splendid one to beholdrobci is a splendid one to beholdrobci is a splendid one to behold
Talking

ez vmi farsangiorgiapardey lehetett... nem?
"We don’t need no education. We don’t need no thought control. No dark sarcasm in the classroom. Teachers, leave those kids alone. Hey, teacher, leave those kids alone! All in all you’re just another brick in the wall. All in all you’re just another brick in the wall."

"Bármely tömeg átlagos intelligenciája mélyen alatta marad legostobább tagja intelligenciájának."

Napszövetség
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-07, 23:11
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Smile

Idézet:
a vesszőparipám schiele, de inkább nem kezdek felsorolásba, hosszú lenne
azért van a topic h felsorold...engem érdekel
mondjuk részletekben....

Válaszol idézettel
Régi 2005-06-07, 23:18
duzbujz logója
Van véleményem

duzbujz jó irányba halad
Cool

uhh robcikam mosthogy igy mondod..enis ottvoltam azer dereng a sztori
csakhat aza sok alkohol..megazilyen tortenelmi pillanatok is kimaradnak
Régi 2005-06-07, 23:24
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Alapbeállítás

bőség zavara
hol kezdjem?
melyik korszakból?
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-07, 23:41
duzbujz logója
Van véleményem

duzbujz jó irányba halad
Arrow

kezdd a kortarsakkal azokban nemannyira vagyok otthon.. nemart a tovabbkepzes
Régi 2005-06-07, 23:47
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Alapbeállítás

festészetben én sem, bár attól függ hol húzod meg a határt. mennyire kortárs?

kortárs designban inkább otthon vagyok.
festészetben mondjuk úgy 50es évekig.
Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 02:50 , a GMT +2 időzóna szerint.