Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Trip to ... Ez a tripstoryk helye és ideje

Válaszol
Téma eszközök Megjelenítési módok
vega/vegan konyhaművészet - élet húsmentesen

Régi 2008-02-10, 12:29
oxtox logója
oxtox oxtox nem elérhető
Banned

Hely: everywhere & nowhere
Összes hozzászólás: 1.574
oxtox még híres is lehetoxtox még híres is lehet
Alapbeállítás re: vega/vegan konyhaművészet - élet húsmentesen

nyers-vad-primitív.
gond?
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-10, 12:31
oxtox logója
oxtox oxtox nem elérhető
Banned

Idézet:
freelm eredeti hozzászólása

Többen írtátok, hogy kevesebb pénzbe kerül a húsmenetes táplálkozás. Ezt sajnos nem tapasztaltam, de biztos azért, mert nem a magfelelő helyen vásároltam megfelelő dolgokat. Erre tippet szeretnék kérni

nem a hol inkább a hogy!
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-10, 12:36
XtROpA logója
XtROpA XtROpA nem elérhető
Adeptus

Hely: Mocsár...:D:D
Összes hozzászólás: 17.368
XtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés ICQ-n keresztül XtROpA részére Üzenetküldés MSN-en keresztül XtROpA részére

Idézet:
oxtox eredeti hozzászólása
nyers-vad-primitív.
gond?
...nincs...csak akkor ne hixtizz ha bexólnak...ennyi...

Off off....
Régi 2008-02-10, 12:41
szivarv logója
szivarv szivarv nem elérhető
Öreg róka

Hely: In my personal story....
Összes hozzászólás: 5.145
szivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül szivarv részére

Huuu!Ez jó kis topik Zwana!Grat.

Én tulajdonképpen már gyermekkoromban sem szerettem a húst,de néha muszáj volt,mert anyukám mindig azt mondta:a hús az kell.Mostanra teljesen elhagytam.Olyannyira,hogy lehet kapni bioboltokban soya sonkát stb,de attól is felfordul a gyomrom....viszont eszem tojást és halat,a tejet pedig felváltva iszom soya tejjel.Azt hallottam egyébként,hogy az egyoldalú vegetarianizmus nem egészséges...meg azt is hallottam(talán anno biosz órán),hogy az ember bélrendszere
növényevésre fejlődött.Tud valaki ezekről valamit?

Egyik nagy kedvencem:Spenótos,csicseriborsós penne Yammmmiiiiiiiiiiiii:P

Utoljára módosítva: szivarvanyocska által : 2008-02-10 12:51
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-10, 12:42
oxtox logója
oxtox oxtox nem elérhető
Banned

Question re: vega/vegan konyhaművészet - élet húsmentesen

hogy veheted el valakinek az életét, ha nem tudod vissza-adni? vagy miből gondolod hogy akkor te nem veszel részt benne, ha csak pénzt adsz érte? milyen jogon panaszkodsz utána bármire is?
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-10, 12:44
oxtox logója
oxtox oxtox nem elérhető
Banned

Idézet:
szivarvanyocska eredeti hozzászólása
Huuu!Ez jó kis topik Zwana!Grat.

Egyik nagy kedvencem:Spenótos,csicseribosós penne Yammmmiiiiiiiiiiiii:P

ma spenótos-kukoricás-krumplit csinálok!
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-10, 12:48
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 6.611
Calli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embere

Idézet:
A lényeg, hogy senki ne mondja meg, hogy mit egyek. Mikor vega voltam én sem akartam meggyőzni senkit, arról miért jó vagy rossz az egyik illetve a másik táplálkozási szokás. Mi van akkor, ha vki intuitívan érzi azt, hogy szüksége van húsfogyasztásra ill. egyéb más állati eredetű táplálékre. Ez nem a tudatosság megyilvánulása? Mára már nem csinálok problémát az evésből egyszerűen azt eszem a mi van, magamnak kevesebb húst veszek, de veszek, viszont nem ölnék meg egyetlen állatot sem azért, hogy megegyem.
Annyira vagyunk már felnőttek, hogy el tudjuk dönteni mit eszünk és mit nem, anélkül, hoy 'térítenénk'. Akinek pedig tényleges tudása van a dolgok hogyan létéről, az nem szinte hisztérikusan próbálja a többi ember tudtára adni, hanem az ő szintjükhöz, érdeklődési fokuhoz mérten. Mindennkit kérek, hogy ne gondoljon magáról bármiféle hatalmas megvalósítást, kivéve azt akinek tényleg van
A zen buddhisták is egy nagyon szélsőséges eset. De erre ellen példa is van sőt a buddhizmuson belül. Egyes magasszintű jógik a döglött állat húsát fogyasztva teremtettek kapcsolatot annak tudatával és küldték ún. tisztaföldre, de volt olyan példa is, mikor a megvilágosodott mester halakat tördelt ketté és "repítette" őket magasabb tudatállappotba.

Többen írtátok, hogy kevesebb pénzbe kerül a húsmenetes táplálkozás. Ezt sajnos nem tapasztaltam, de biztos azért, mert nem a magfelelő helyen vásároltam megfelelő dolgokat. Erre tippet szeretnék kérni
a honfoglaló magyarok is ettek húst... persze a nomád életmód nem fér össze a növénytermesztéssel... kérdés h a mi kultúránkat és evési szokásainkat hogyan befolyásolta a letelepedett életmód, a gabonatermelés, stb... erről az oldalról is lehet nézni a dolgokat...

a bio-kaják valóban sokkal drágábbak... és nem feltétlenül egészésgesebbek... zöldséget, gyümölcsöt piacon érdemes venni öreg néniktől, nekük garantáltan nincs pénzük drága vegyszerekre... és ha kukacos az alma, az csak jó jel. illetve ha jársz vidéken, és ki van írva h házi méz, eladó barack, stb az tuti finom

aztán még tudom ajánlani a Kertészeti egyetemen a tavasszal és ősszel megrendezett kertészeti és dísznövény kiállítást. nagyon finom házi mézek kaphatók, fűszernövények, bio-cuccok tömegével.... ott ettem először medvehagymát, ami nagyon kellemes salátában
Régi 2008-02-10, 12:49
freelm logója
freelm freelm nem elérhető
Nem viccelek

Összes hozzászólás: 1.136
freelm elismerésnek örvendfreelm elismerésnek örvendfreelm elismerésnek örvend

hogy?
Azt nem értem, hogfy a hal miért nem hús? Illetve, ha vki halat eszik ne mondja, hogy vega. A hogy meg hogyan meg a csak pénzért dolog hogy működik megint egy másik kérdés.
Régi 2008-02-10, 12:50
oxtox logója
oxtox oxtox nem elérhető
Banned

a húsevők bélrendszere a testhosszának a 3xsa.
a növényevőké 10-12xse.
az emberé 12xse.
éles metszőfoga és karma, pedig nincs az embernek, a húsevőknek erős savuk van, az emberé 20xgyengébb...
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-10, 12:51
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

Calli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embere

na meg sztem az ősember is evett húst... bár valószínűleg a növény könnyebben elérhető táplálék volt... persze, nem nyáron és nem télen... tehát, biztos evett húst már az ősember is.
Régi 2008-02-10, 12:53
oxtox logója
oxtox oxtox nem elérhető
Banned

Idézet:
hogy?
Azt nem értem, hogfy a hal miért nem hús? Illetve, ha vki halat eszik ne mondja, hogy vega. A hogy meg hogyan meg a csak pénzért dolog hogy működik megint egy másik kérdés.
elsőben 108%igazad van, ezt sosem értem.
a hogyant arra értettem, hogyha böjtölsz, tartasz gyümnapokat akkor, kevesebbet költesz, de ne számíts túl nagy különbségre...
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-10, 12:54
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

Idézet:
a növényevőké 10-12xse.
az emberé 12xse.
éles metszőfoga és karma, pedig nincs az embernek, a húsevőknek erős savuk van, az emberé 20xgyengébb...
ellenben az ember agya sokkal fejlettebb az állatokénál, a prefrotális kéreg azért ekkora, mert csoportban élünk. az eszközhsználat, belátásos tanulás képessége és csoprotos együttműködés lehetővé teszi h éles karmok neélkül is tudjunk vadászni.
oxtox logója
oxtox oxtox nem elérhető
Banned

Idézet:
Calli eredeti hozzászólása
na meg sztem az ősember is evett húst... bár valószínűleg a növény könnyebben elérhető táplálék volt... persze, nem nyáron és nem télen... tehát, biztos evett húst már az ősember is.

nem hiszek sem az ősember sem dinoszaurusz elméletben! vkik kitalálták, de bizónyítani nem tudják! csak feltételezés!!!
Válaszol idézettel
szivarv logója
szivarv szivarv nem elérhető
Öreg róka

Hely: In my personal story....
Összes hozzászólás: 5.145
szivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül szivarv részére

Idézet:
hogy?

Én nem tartom magam vegtáriánusnak,csak nem eszem húst mert nem szeretem (Mindemellett bennem is van sajnálat az állatok iránt)
Hogy a hal miért nem hús?Azért amiért a zsidók sem tartják húsnak a csirkét
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-10, 12:55
Ryaren logója
Ryaren Ryaren nem elérhető
Félisten

Hely: Land of Freedom
Összes hozzászólás: 10.293
Ryaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül Ryaren részére

Idézet:
NasCa eredeti hozzászólása
A vegetáriánus étrenden tartott gyermekeket a vas, a cink, a kalcium, a D-vitamin, a B12-, B2- és a B6 vitamin hiányának kialakulása veszélyezteti. A növényi élelmiszerekből a vas rosszul szívódik fel: spenótból 1%, rizsből 1%, szójából 3-7%, húsból 37%, ezért okozhat vashiányt a tisztán vegetáriánus táplálkozás. A kalciumhiány oka, hogy a növényi élelmiszerek kalciumtartalma kicsi. Szükségletek: Tej és tejtermékek fogyasztása nélkül nehéz a kalciumszükségletet fedezni. A B12-vitamin csak állati eredetű élelmiszerekben található. A világon csak kevés olyan növény él, amelyikben megtalálható ez a létfontosságú vitamin. Az egyik ilyen növény az Aloe.

Egyébként azt hallottam, hogy 23 éves kor alatt nem ajánlott a vegetariánus életmód, akadályoz a fejlődésben. Egy ideig énis voltam vega, de aztán mégsem akartam megfosztani magam a teljes körű táplálkozás ízorgiájától, teljesen természetes dolognak tartom a húsevést. Persze arra odafigyelek, hogy ilyen-olyan kétes párizsik és társaik ne kerüljenek az asztalra. Szerintem a szervezetünk tudja mi kell neki, és lám ottvannak azok a metszőfogak még mindig.
Vas: lehet, hogy azoknál akik húst esznek rosszabbul szívódik fel a vas a növényekből mint a húsból, de akik már több éve vagy születésüktől fogva vegák, azoknak a szervezete sokkal hatékonyabban tudja feldolgozni a vasat a növényekből!

Metszőfog: pár millió éve még kopoltyúnk volt. egyelőre van metsző fogunk, de majd az evolúció elvégzi a dolgát!

http://www.youtube.com/watch?v=chXsLtHqfdM
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-10, 12:56
freelm logója
freelm freelm nem elérhető
Nem viccelek

Összes hozzászólás: 1.136
freelm elismerésnek örvendfreelm elismerésnek örvendfreelm elismerésnek örvend

Idézet:
a honfoglaló magyarok is ettek húst... persze a nomád életmód nem fér össze a növénytermesztéssel... kérdés h a mi kultúránkat és evési szokásainkat hogyan befolyásolta a letelepedett életmód, a gabonatermelés, stb... erről az oldalról is lehet nézni a dolgokat...

a bio-kaják valóban sokkal drágábbak... és nem feltétlenül egészésgesebbek... zöldséget, gyümölcsöt piacon érdemes venni öreg néniktől, nekük garantáltan nincs pénzük drága vegyszerekre... és ha kukacos az alma, az csak jó jel. illetve ha jársz vidéken, és ki van írva h házi méz, eladó barack, stb az tuti finom

aztán még tudom ajánlani a Kertészeti egyetemen a tavasszal és ősszel megrendezett kertészeti és dísznövény kiállítást. nagyon finom házi mézek kaphatók, fűszernövények, bio-cuccok tömegével.... ott ettem először medvehagymát, ami nagyon kellemes salátában

vidéken ok a dolog. Most Miuskolcon vagyok és szeremcsém vanmert a szomszéd néni árul HÁZI tésztát tejet tejfölt túrót vajat tojást. Egyébként vidéken vagyok és nemgond a gyümölcs zöldség, főleg nyáron tavasszal meg amikor ráérek vadászni. DE egyébként napi 10 órát dolgozom átlag. Ez arra elég, hogy bemenjek egy hipper márketbe és ott megvegyek egyszerre mindent. egyszerűen nincs időm arra, hogy bio ilyen olyan amolyan boltokbe rohangáljak, viszont itt is látom hogy a vega kaják ami direkt ilyen, hogy változatosan egyél, sokkal drágább. Nyaranta rendszeresen résztveszek a pergetés című történetben tehát a méz sem gond. És hát ott a földre pottyant gyümölcs ami ugye erjed teljesen természetes dolog
Régi 2008-02-10, 12:56
oxtox logója
oxtox oxtox nem elérhető
Banned

Idézet:
ellenben az ember agya sokkal fejlettebb az állatokénál, a prefrotális kéreg azért ekkora, mert csoportban élünk. az eszközhsználat, belátásos tanulás képessége és csoprotos együttműködés lehetővé teszi h éles karmok neélkül is tudjunk vadászni.

ha ez igaz, akkor bekell látnunk előbb-utóbb nem lesz mit vadászni, a házi állatoknak nem lesz víz és ennivaló (ahhoz is kell víz!!!).

"ellenben az ember agya sokkal fejlettebb az állatokénál" pfh! ne sértegesd a családomat!!!
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-10, 12:57
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

Idézet:
a növényevőké 10-12xse.
az emberé 12xse.
nameg az emberek megváltozott táplálkozási szokásai is változtathattak a szervezet felépítésén. sokkal több sav kell a nyers hús lebontásához, mint a főtt húséhoz.... ráadásul az ember nem tisztán húst eszik, mint a tigris vagy a kutya, hanem mással keverve... a gyomrunk nincs kitéve akkora munkának, mint a ragadozóállatoké...

sztem az ember kifejezetten vegyes táplálkozásra "született", így alakította az evolúció, főleg ha belegondolunk abba, amiz eddig írtam a környezeti tényezőkről...
Régi 2008-02-10, 12:58
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

Idézet:
ha ez igaz, akkor bekell látnunk előbb-utóbb nem lesz mit vadászni, a házi állatoknak nem lesz víz és ennivaló (ahhoz is kell víz!!!).

"ellenben az ember agya sokkal fejlettebb az állatokénál" pfh! ne sértegesd a családomat!!!
én szeretem az állatokat és vigyázok rájuk. de ami tény, az tény...
Régi 2008-02-10, 12:58
oxtox logója
oxtox oxtox nem elérhető
Banned

ugyeugye
Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 10:34 , a GMT +2 időzóna szerint.