Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Trip to ... Ez a tripstoryk helye és ideje

Válaszol
Téma eszközök Megjelenítési módok
vega/vegan konyhaművészet - élet húsmentesen

Régi 2008-02-09, 22:48
dorothy logója
dorothy dorothy nem elérhető
Nem viccelek

Hely: Naprendszer
Összes hozzászólás: 1.808
dorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud of
Alapbeállítás re: vega/vegan konyhaművészet - élet húsmentesen

a növénynek nincs vére
Régi 2008-02-09, 22:52
Dr. Opout logója
Dr. Opout Dr. Opout nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: Terra Incognita
Összes hozzászólás: 3.047
Dr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül Dr. Opout részére

Az igaz, és visítozni sem hallottam egyszer sem a konyhaasztalon...
In heaven I am a wild ox. On earth I am a lion. A jester from hell, and the shadows allmighty. The scientist of darkness, older than the constellations. The mysterious jinx and the error in heavens masterplan.
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-09, 22:52
dorothy logója
Nem viccelek

dorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud of

Idézet:
Dr. Opout eredeti hozzászólása
Lehet, hogy én értem félre, de a topic arról szól, hogy növényeket együnk, és nem arról, hogy egymást...

bár egyszer az egyik ismerősöm modotta volt /nagy húsevő/ , h a vegetériánus állatok husa sokka finomabb minta husevőállatoké...majd egyikszemöldökfelvont arccal rámvillantotta szemefényét ..."hmmm" jáj..
Régi 2008-02-09, 23:24
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 6.611
Calli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embere

Idézet:
Dr. Opout eredeti hozzászólása
Az igaz, és visítozni sem hallottam egyszer sem a konyhaasztalon...
attol még mert nem tud szólni, érez... törődést igényel, táplálni kell és cserébe ő is táplál téged... szóval, ha már ilyen panteisták vgayunk, a növények ugyanúgy a testvéreink...

recepteket!!!

én spec eszem húst... viszont most mesélte egy ismerősöm h a húsban van vmi anyag, amit a szervezetünk nem tud lebontatni, méreg és hosszú távon nagyon káros. meg tévhit h csak hússal tudunk bevenni minden fehérjét... a húsban megvan minden egyszerre, de gabonafélék és hüvelyesek megfelelő kombinációjával minden hasznos aminosavat be lehet vinni... meg állítólag van vmi húsallergia is, amikor az ember teljesen tönkremegy a húsevéstől, ez igaz? mármint biztosan mert több emberrel találkoztam már akinek ilyen volt...
Régi 2008-02-09, 23:25
freelm logója
freelm freelm nem elérhető
Nem viccelek

Összes hozzászólás: 1.136
freelm elismerésnek örvendfreelm elismerésnek örvendfreelm elismerésnek örvend

És növénytermesztés közhen nem pusztul el egy állat, élőlény sem?
Régi 2008-02-10, 00:47
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 3.515
zwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to behold

Idézet:
Calli eredeti hozzászólása
attol még mert nem tud szólni, érez... törődést igényel, táplálni kell és cserébe ő is táplál téged... szóval, ha már ilyen panteisták vgayunk, a növények ugyanúgy a testvéreink...

recepteket!!!

én spec eszem húst... viszont most mesélte egy ismerősöm h a húsban van vmi anyag, amit a szervezetünk nem tud lebontatni, méreg és hosszú távon nagyon káros. meg tévhit h csak hússal tudunk bevenni minden fehérjét... a húsban megvan minden egyszerre, de gabonafélék és hüvelyesek megfelelő kombinációjával minden hasznos aminosavat be lehet vinni... meg állítólag van vmi húsallergia is, amikor az ember teljesen tönkremegy a húsevéstől, ez igaz? mármint biztosan mert több emberrel találkoztam már akinek ilyen volt...
na ez így nem állja meg a helyét. nem vagyok sem biológus, sem táplálkozás szakértő, szóval nem fogom tudni összehasonlító táblázatba gyűjteni, hogy melyik élelmiszerben mi van, de hogy azért mondjak egy példát:
a húsfogyasztás savasít. az elsavasodott szervezet mindenféle betegségeket talál ki, hogy észrevedd végre, hogy egyoldalúan táplálkozol. szóval ha nem eszel mellette lúgosító ételeket, pl egyes gabonákat, növényi olajokat, fűszereket, stb, akkor a ph-d pillanatok alatt felborul.
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-10, 00:53
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

zwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to behold

Idézet:
freelm eredeti hozzászólása
És növénytermesztés közhen nem pusztul el egy állat, élőlény sem?
sokféle indíttatásból lehet kerülni a húsfogyasztást. van aki egyszerűen nem szereti vagy érzi hogy nem jó. mondjuk erre hallottam egy olyan megközelítést, hogy amit "csak úgy" tudunk, azt nem csak úgy tudjuk. tehát aki nem szereti a húst, az intuitív módon kerüli, ami pedig a tudatosság egyik megnyilvánulása. na mindegy, ezt csak zárójelben.
szóval nem mindenki az ahimszá jegyében vega, de maga az ahimszá, az erőszakmentesség is többféleképpen megközelíthető.
ha zen buddhista lennék, seprűvel lökdösném arrébb a suszterbogarakat a járdán, amerre megyek.
mivel nem vagyok, egyszerűen csak igyekszem nem rájuk lépni
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-10, 01:05
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Idézet:
freelm eredeti hozzászólása
akkor nem Mind Egy? mindegy!??
a növény nem élőlény, ő nem egy veled?
mivel úgy rendeltetett, hogy az embernek táplálékot kell magához venni, valamit mindenképpen el kell vennie a természettől. azzal, hogy növényeket fogyasztunk, a lehető legkevesebbet ártunk a környezetünknek.
ennél kevesebb erőszaktétellel nem tudsz ennivalóhoz jutni, kivéve, ha képes vagy pránán élni
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-10, 10:28
dorothy logója
Nem viccelek

Idézet:
zwana eredeti hozzászólása
mivel úgy rendeltetett, hogy az embernek táplálékot kell magához venni, valamit mindenképpen el kell vennie a természettől. azzal, hogy növényeket fogyasztunk, a lehető legkevesebbet ártunk a környezetünknek.
ennél kevesebb erőszaktétellel nem tudsz ennivalóhoz jutni, kivéve, ha képes vagy pránán élni
bizonyos lelki álapotban megyen az (pránaevés) , viszont ha még dolgod vala az élet mezején akkor még az érzések miatt jo ha eszel valamicskét
Régi 2008-02-10, 10:38
XtROpA logója
XtROpA XtROpA nem elérhető
Adeptus

Hely: Mocsár...:D:D
Összes hozzászólás: 17.368
XtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés ICQ-n keresztül XtROpA részére Üzenetküldés MSN-en keresztül XtROpA részére

Idézet:
oxtox eredeti hozzászólása
minden egy.
mostmár érted? ééééééééééééérteeed?? ??? éééééééééérteeeeeeeeed?? értsd meg!
...ez igen... intelligens, informatív és perxe cseppet sem elfogult...

...pffff....
Régi 2008-02-10, 10:39
NasCa logója
NasCa NasCa nem elérhető
4.49 crew

Hely: buddhapest
Összes hozzászólás: 4.811
Blog Entries: 26
NasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül NasCa részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül NasCa részére

A vegetáriánus étrenden tartott gyermekeket a vas, a cink, a kalcium, a D-vitamin, a B12-, B2- és a B6 vitamin hiányának kialakulása veszélyezteti. A növényi élelmiszerekből a vas rosszul szívódik fel: spenótból 1%, rizsből 1%, szójából 3-7%, húsból 37%, ezért okozhat vashiányt a tisztán vegetáriánus táplálkozás. A kalciumhiány oka, hogy a növényi élelmiszerek kalciumtartalma kicsi. Szükségletek: Tej és tejtermékek fogyasztása nélkül nehéz a kalciumszükségletet fedezni. A B12-vitamin csak állati eredetű élelmiszerekben található. A világon csak kevés olyan növény él, amelyikben megtalálható ez a létfontosságú vitamin. Az egyik ilyen növény az Aloe.

Egyébként azt hallottam, hogy 23 éves kor alatt nem ajánlott a vegetariánus életmód, akadályoz a fejlődésben. Egy ideig énis voltam vega, de aztán mégsem akartam megfosztani magam a teljes körű táplálkozás ízorgiájától, teljesen természetes dolognak tartom a húsevést. Persze arra odafigyelek, hogy ilyen-olyan kétes párizsik és társaik ne kerüljenek az asztalra. Szerintem a szervezetünk tudja mi kell neki, és lám ottvannak azok a metszőfogak még mindig.

playblog
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-10, 10:49
XtROpA logója
Adeptus

XtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embereXtROpA a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés ICQ-n keresztül XtROpA részére Üzenetküldés MSN-en keresztül XtROpA részére

...és csak h belexóljak: én is ettem már vega ételeket.. nem mondom h roxx, finomak is voltak köztük... de nekem nem volt teljes értékű étkezés.. én így érzem... mindenki 1e amit akar v aminek xükségét érzi, de ne akarjon másokat megváltoztatni... legalábbis ne erőxakkal..

....vágod, kedves oxtox?
Régi 2008-02-10, 10:53
Dhamma logója
Dhamma Dhamma nem elérhető
Banned

Összes hozzászólás: 8.506
Dhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant future

En mostanaban nem kivanom abszolute a hust.Azt hallottam h ami szervezet szamara szukseges a husbol az a aminosav.ez nemtudom mennyire van igy.Errol a lugos savas kemhatasrol en is olvastam,h a lugos kemhatasu etelt konnyen lebontja a szervezeted,a savas pedig kristalyok formajaban lerakodik es oda vonza a bacikat sattara.Utana fogok vega recepteknek jarni,h mit lehet osszehozni belole.telleg vega es vegan kozott mi a kulonbseg?a vegan az nem eszik tejtermeket se ugye?
Tudom,erzem h tok sok betegseg tenyleg a kajakhoz hozza adott dzsuvaktol lessz,latom a kornyezetemben elo embereken pl a nagymamamnak volt valami vastagbel problemaja es az orvos azt mondta Neki hogy kerulje a zsiros eteleket,a magas cukortatralmu eteleket,es a legjobb lenne ha bio boltban vasarolna.na mar most ha o ezt sokkal korabban elkezdi akkor lehet megsporolta volna ezt a vastagbel cuccost.dehat ezert nem lehet senkit se hibaztatni sztm es megszabni h mit egyen ez mindenkinek a sajat dolga.masreszt azert bio boltban vasarolni tenyleg nem olcso mulatsag,de most inkabb kajara koltok mint gyogyszerekre . egyik pillanatrol a masikra biztos nem leszek vega vegan csak ismerkedek eme konyhamuveszettel is

es az eroszakmentesseg temakorhoz:
http://ingyenfilmek.hu/file.php?id=948-Ezt

Utoljára módosítva: Dhamma által : 2008-02-10 11:02
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-10, 11:56
oxtox logója
oxtox oxtox nem elérhető
Banned

Hely: everywhere & nowhere
Összes hozzászólás: 1.574
oxtox még híres is lehetoxtox még híres is lehet

Idézet:
XtROpA eredeti hozzászólása
...és csak h belexóljak: én is ettem már vega ételeket.. nem mondom h roxx, finomak is voltak köztük... de nekem nem volt teljes értékű étkezés.. én így érzem... mindenki 1e amit akar v aminek xükségét érzi, de ne akarjon másokat megváltoztatni... legalábbis ne erőxakkal..

....vágod, kedves oxtox?

nem igazán! visszaolvashatod kizárólag tényeket és a véleményemet mondtam el... szóval nem értem???

vegan-semmi állati eredetű
b12 algákban, tengerifüvekben...
ha vegan vagy a D vitamint csak a Napból tudod beszerezni, napi 10-15perc közvetlen napfény kell az arcra és a kézfejekre.

eza növény is élőlény kicsit unalmas és unint. haver ue mondta, vitatkoztunk sokáig, jó mondom figyelj: letéptem egy levelet, mondtam: ennyi az ennivaló beszerzése. utána kitéptem egy csomót a hajából, ordított + káromkodott , erdőben voltunk, utána egy ideig csöndben mentünk. több mint 2,5 éve vega.
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-10, 12:18
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 6.611
Calli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embere

Ehhez a savas-lúgos dologhoz:

nekem tavaly diétáznom kellett, kerülnöm a savas kajákat... a pékáruk is savasak... meg minden lisztes kaja és sok gyümölcs is...

én eszem húst, de mértékkel... szeretem az ízét

aztán van olyan h 3-4 napig nem eszem, mert úgy alakul.... de aztán meg kattogok h aaaa nekem husi kell
Régi 2008-02-10, 12:19
XtROpA logója
Adeptus

Idézet:
nem igazán! visszaolvashatod kizárólag tényeket és a véleményemet mondtam el... szóval nem értem???

vegan-semmi állati eredetű
b12 algákban, tengerifüvekben...
ha vegan vagy a D vitamint csak a Napból tudod beszerezni, napi 10-15perc közvetlen napfény kell az arcra és a kézfejekre.

eza növény is élőlény kicsit unalmas és unint. haver ue mondta, vitatkoztunk sokáig, jó mondom figyelj: letéptem egy levelet, mondtam: ennyi az ennivaló beszerzése. utána kitéptem egy csomót a hajából, ordított + káromkodott , erdőben voltunk, utána egy ideig csöndben mentünk. több mint 2,5 éve vega.
...erről bexéltem...
Régi 2008-02-10, 12:24
oxtox logója
oxtox oxtox nem elérhető
Banned

te erről nem tudhattál, neki se mondtam, csak egy kísérlettel példáztam. senkinek se mondom mit csináljon, ellenben a véleményem miatt, itt a forumon akadt már pár ember, aki megmondta hogy mit csináljak...

az út szűk, az egyensúly a lényeg!
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-10, 12:25
oxtox logója
oxtox oxtox nem elérhető
Banned

igazából ez inkább magától jön...
pl én 7 évesen olvastam egy könyvet jógikról, meditációról, mantrázásról, idő és tér utazásról a szellem segítségével, nagyon érdekelt az a misztikusképességekről szóló könyv, de akkor még nem igazán értettem (mégmostse teljesen ) , meg volt benne hogy aki ilyet akar csinálni annak nem szabad bántani senkit és mindenkit segíteni kell, tehát húsevés kilőve. kipróbáltam akkor párnapig jógi voltam! mondom ez most nem majd később,aztán tovább ettem a húst, úgy 11felé elkezdtem politikai könyveket olvasni, lázadni úgy 15ig pánkulás, de 14től bejöttek a drogok, 15 évesen (2000.nov.3)voltam először bugyi-partin a rukkeltónál onnantól sok minden megváltozott, nyomtam csomó drogot, egyre többet gondoltam/éreztem/történtek velem misztikus dolgok, de valahogy nem tudtam írányítani. aztán 2003. juni. 21. GOA GIL!!! jujj, most is kirázott a hideg! NAMASTE MANGALANAND NAMASTE AMBAGIRI!!! OM NAMAH SHIVAYA!!!
ez volt az a pont ahol teljesen 180fok!!! akkor nagysok minden volt, 3napos tudathasadás (akkor drogoztam utoljára).., rá félévre február közepétől vega vagyok, tavaly óta vegan. most vannak dolgok amiket selytek, de a spangli miatt mégsem tudom (csak dohány nélkül), érzem ez a következő kör a spirálon, mert a kommunikációmat fejleszetnem kell. tavalyóta vhogy visszakeverdtem a punk/hc/aktivista körökbe... annyi ötletem van, az egész világot megtudnám változtatni, (20éveseké a világ! ) tudom Boom is nagy pont lesz...
ezaz én storrrim. szívesen hallanám másét is.
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-10, 12:27
XtROpA logója
Adeptus

Idézet:
te erről nem tudhattál, neki se mondtam, csak egy kísérlettel példáztam. senkinek se mondom mit csináljon, ellenben a véleményem miatt, itt a forumon akadt már pár ember, aki megmondta hogy mit csináljak...

az út szűk, az egyensúly a lényeg!
...nem a vélemény... a stílus... ami ugye maga az ember...
Régi 2008-02-10, 12:29
freelm logója
freelm freelm nem elérhető
Nem viccelek

Összes hozzászólás: 1.136
freelm elismerésnek örvendfreelm elismerésnek örvendfreelm elismerésnek örvend

Idézet:
zwana eredeti hozzászólása
sokféle indíttatásból lehet kerülni a húsfogyasztást. van aki egyszerűen nem szereti vagy érzi hogy nem jó. mondjuk erre hallottam egy olyan megközelítést, hogy amit "csak úgy" tudunk, azt nem csak úgy tudjuk. tehát aki nem szereti a húst, az intuitív módon kerüli, ami pedig a tudatosság egyik megnyilvánulása. na mindegy, ezt csak zárójelben.
szóval nem mindenki az ahimszá jegyében vega, de maga az ahimszá, az erőszakmentesség is többféleképpen megközelíthető.
ha zen buddhista lennék, seprűvel lökdösném arrébb a suszterbogarakat a járdán, amerre megyek.
mivel nem vagyok, egyszerűen csak igyekszem nem rájuk lépni
A lényeg, hogy senki ne mondja meg, hogy mit egyek. Mikor vega voltam én sem akartam meggyőzni senkit, arról miért jó vagy rossz az egyik illetve a másik táplálkozási szokás. Mi van akkor, ha vki intuitívan érzi azt, hogy szüksége van húsfogyasztásra ill. egyéb más állati eredetű táplálékre. Ez nem a tudatosság megyilvánulása? Mára már nem csinálok problémát az evésből egyszerűen azt eszem a mi van, magamnak kevesebb húst veszek, de veszek, viszont nem ölnék meg egyetlen állatot sem azért, hogy megegyem.
Annyira vagyunk már felnőttek, hogy el tudjuk dönteni mit eszünk és mit nem, anélkül, hoy 'térítenénk'. Akinek pedig tényleges tudása van a dolgok hogyan létéről, az nem szinte hisztérikusan próbálja a többi ember tudtára adni, hanem az ő szintjükhöz, érdeklődési fokuhoz mérten. Mindennkit kérek, hogy ne gondoljon magáról bármiféle hatalmas megvalósítást, kivéve azt akinek tényleg van
A zen buddhisták is egy nagyon szélsőséges eset. De erre ellen példa is van sőt a buddhizmuson belül. Egyes magasszintű jógik a döglött állat húsát fogyasztva teremtettek kapcsolatot annak tudatával és küldték ún. tisztaföldre, de volt olyan példa is, mikor a megvilágosodott mester halakat tördelt ketté és "repítette" őket magasabb tudatállappotba.

Többen írtátok, hogy kevesebb pénzbe kerül a húsmenetes táplálkozás. Ezt sajnos nem tapasztaltam, de biztos azért, mert nem a magfelelő helyen vásároltam megfelelő dolgokat. Erre tippet szeretnék kérni

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 05:12 , a GMT +2 időzóna szerint.