Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Trip to ... Ez a tripstoryk helye és ideje

Válaszol
Téma eszközök Megjelenítési módok
vega/vegan konyhaművészet - élet húsmentesen

Régi 2008-02-09, 17:15
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 3.515
zwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to behold
Smile vega/vegan konyhaművészet - élet húsmentesen

annyit vitatkoztunk már a témáról, hogy jobbnak láttam izolálni a rokonlelkeket és csinálni egy saját topikot

rengeteg érv szól a vega és vegan életmód mellett. a húsevők gondolom mos egyből hozzáteszik magukban, hogy ellenérvek is vannak. persze, vannak, de azokat mind a húsevők hozzák fel, olyanok, akik magukon soha nem tapasztalták meg ennek az életmódnak az áldásos hatását.
a legtöbb húsevő(itt a fórumon is) szinte kötelezőnek érzi, hogy vitába szálljon a vegetáriánusokkal. muszáj megcáfolni a másik oldal állításait, hogy igazolják a saját életmódjuk helyességét.
ez a könnyebbik út. kipróbálni és úgy nyilatkozni bizony nem kevés erőfeszítéssel járna egy megrögzött húsevőnek, tehát megértem és elfogadom, hogy ez van.

én senkit nem akarok lebeszélni a húsevésről. egy változás akkor történik meg az életünkben, amikor annak itt van az ideje, tehát felesleges megpróbálni beavatkozni mások életébe. szabad választás kérdése, mindenki úgy él, ahogy akar, de azért nem árt tisztában lenni legalább a dolgok másik oldalával is.

itt mindenki megoszthatja a tapasztalatait, a receptektől a gondolatokig, bármit
kedves húsevő barátainknak pedig lehetőségük nyílik megismerni ezt az oldalt egymás torkának elharapása nélkül.
a topik célja tehát nem "térítő" jellegű, csakis az információáramlást hivatott szolgálni.
persze vitatkozni itt is lehet, ha feltétlenül ragaszkodtok hozzá, de jobban örülnék, ha inkább nyitott eszmecsere jelleggel történne és nem a szokásos stílusban.

nosza rajta

Utoljára módosítva: zwana által : 2008-08-25 12:07
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-09, 17:32
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

zwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to behold
Alapbeállítás re: vega/vegan konyhaművészet - élet húsmentesen

az a tapasztalatom, hogy a többség a vegetáriánus életmód hallatán valami borzasztó magunkra kényszerített dologra gondol, ami az egészséget szolgálja, de megfoszt az evés valódi élményétől. az emberek azt hiszik, hogy a vegák csak magokat meg csírákat esznek és nyers zöldségleveket isznak, amiben semmi élvezet nincs.
valahogy változtatni kellene ezen a köztudatban.

régóta fontosnak érzem, hogy ha pl. húsevő barátaimat vagy családtagjaimat vendégelem meg, olyan ételeket főzzek, amik az elveim szerint készülnek, de közben meggyőzik őket arról, hogy igenis hús nélkül is lehet ízben gazdag, változatos és tartalmas ételeket készíteni.
persze magamon gyakorlok, mivel a kulináris élvezeteknek teljes odaadással hódolok
általában vigyázok arra, hogy ne hangoztassam hogy hús nélkül élek, mert néha pusztán ennyi is elég a fenntartás kialakulásához.
legjobb példa erre az édesapám. amíg nem tudatosult benne, hogy vega vagyok, bármit megevett, amit főztem, most meg elhúzza a száját, ha meg akarom kínálni valamivel. annyira látványosan működnek nála az előítéletek, hogy még a krumplistésztát is gyanakodva méregeti, ha én csináltam, pedig pontosan úgy készítem, mint az édesanyám, mivel tőle tanultam
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-09, 17:34
gege logója
gege gege nem elérhető
Nem viccelek

Hely: észak észak
Összes hozzászólás: 1.400
gege is a splendid one to beholdgege is a splendid one to beholdgege is a splendid one to beholdgege is a splendid one to beholdgege is a splendid one to beholdgege is a splendid one to beholdgege is a splendid one to behold

végre! itt legalább nem kell azt hallgatni, hogy "de az nem is úgy van, mert a vegák hülyék, meg ha nem azok, akkor se normálisak"

akkor kezdem egy előnnyel: amióta nem eszem húst, sokkal jobb az emésztésem, és a közérzetem is rengeteget javult. segíthet kilábalni a depresszióból és mivel a kezdetekkor új dologként jelenik meg, a változatosság is gyönyörködtet.
megkockáztatom, hogy nyitottabbá tett!

recept: egyetek soksok zellert!!!! nagyon finom dolog, érezni rajta, hogy a földből kaptuk (megmosva is )
Régi 2008-02-09, 17:35
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

mellesleg jót tesz a potenciának
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-09, 17:35
gege logója
gege gege nem elérhető
Nem viccelek

gege is a splendid one to beholdgege is a splendid one to beholdgege is a splendid one to beholdgege is a splendid one to beholdgege is a splendid one to beholdgege is a splendid one to beholdgege is a splendid one to behold

Idézet:
zwana eredeti hozzászólása
általában vigyázok arra, hogy ne hangoztassam hogy hús nélkül élek, mert néha pusztán ennyi is elég a fenntartás kialakulásához.
legjobb példa erre az édesapám. amíg nem tudatosult benne, hogy vega vagyok, bármit megevett, amit főztem, most meg elhúzza a száját, ha meg akarom kínálni valamivel. annyira látványosan működnek nála az előítéletek, hogy még a krumplistésztát is gyanakodva méregeti, ha én csináltam, pedig pontosan úgy készítem, mint az édesanyám, mivel tőle tanultam
detto
Régi 2008-02-09, 17:36
gege logója
gege gege nem elérhető
Nem viccelek

Idézet:
zwana eredeti hozzászólása
mellesleg jót tesz a potenciának
akkor azért szeretem én annyira!!!!
Régi 2008-02-09, 18:07
Ryaren logója
Ryaren Ryaren nem elérhető
Félisten

Hely: Land of Freedom
Összes hozzászólás: 10.293
Ryaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embereRyaren a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül Ryaren részére

igenigenigen!
Amikor egy új helyen eszem és kiderül, hogy vega vagyok egyből megvan a téma. Nyúlkaja, fűevő, stb... Merthogy az ember fogazata mindenevő és az ember a csúcs ragadozó és ezért KÖTELESSÉGE húst enni... És szüksége van a szervezetnek rá, különben legyengülsz megbetegszel etc...
Én általában meg mosolygok... Nem mondok semmit. Aztán észre veszi magát az ember és abbahagyja a saját egójához szóló monológot

Én 17 éves koromig húst ettem hússal! Alig volt olyan kaja amiben nem volt hús és szerettem. Sőt, kifejezetten utáltam a zöldségeket. Aztán kiváncsi voltam, hogy milyen ha nem eszem húst. És láss csodát sokkal de sokkal jobban éreztem magam. Olyan volt mintha leemeltek volna rólam egy betontömböt. Könnyebben keltem, könnyebben mentek az edzések, többet bírtam edzeni, nem fájt a fejem onnantól, elmúltak a havi rendszerességgel előjövő vádli fájdalmaim, nem aludtam el az órákon, és még sorolhatnám. Ja igen sokkal kevesebbet költök kajára...

http://www.youtube.com/watch?v=chXsLtHqfdM

Utoljára módosítva: Ryaren által : 2008-02-09 18:13
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-09, 18:08
Dr. Opout logója
Dr. Opout Dr. Opout nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: Terra Incognita
Összes hozzászólás: 3.047
Dr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül Dr. Opout részére

Fasza, meg akarok nyitni egy topicot és beelőznek!
Pont ezen agyalok már egy ideje, hogy mivel amúgy is drága döglött állatokat enni, bepróbálom, milyen, amikor pusztán növényi kajákból lakok jól...remélem jó pár receptet is olvashatok a topicban, nyitott vagyok miden újra. Bár az igazat megvallva nem a meggyőződés és a lelkiismeretfurdalás miatt érdekel a dolog, csupán puszta kíváncsiságból.
Viszont hallottam olyant, hogy valaki hosszú vega életmód után ,mivel máshoz nem jutott, húskészítményt volt kénytelen enni, és rosszul lett tőle, sőt olyat is hallottam, hogy életveszélyes állapotot is okozhat. Ez lehetséges? Vagy csak húsevő - propaganda? Milyen veszélyekkel járhat az ilyesmi?
In heaven I am a wild ox. On earth I am a lion. A jester from hell, and the shadows allmighty. The scientist of darkness, older than the constellations. The mysterious jinx and the error in heavens masterplan.
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-09, 18:40
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

a húsban nincs semmi olyan fontos tápanyag, amit növényi úton ne lehetne bevinni, viszont vannak olyan összetevői, amik kifejezetten ártalmasak.
nyilván annál érzékenyebben reagálsz valamire, minnél inkább mentes tőle a szervezeted, tehát ha elszokik a gyomrod a nehéz, zsíros ételektől, ha hirtelen ilyennel találkozik, az megviselheti.
mondjuk hozzátenném, hogy a húsevés most is megviseli a gyomrod, legfeljebb nem tudsz róla
az egyetlen veszély szerintem abban rejlik, hogy ha valaki kellő körültekintés nélkül drasztikusan vág neki egy ilyen életmód váltásnak.

én fokozatosan szoktam le a húsevésről, nem is szándékosan. egyszercsak észrevettem hogy jé...
valahogy egyre kevésbé szerettem. talán pont azért, mert csóró diákként sosem vettem magamnak, csak akkor ettem, ha havonta egyszer anyukám elém tette. így módomban állt megérezni a különbséget. aztán egy idő után már anyu főztje sem kellett, ha hús volt benne.
ami nagyon érdekes, hogy emellett ösztönösen rátaláltam azokra az élelmiszerekre, amik a kiegyensúlyozott táplálkozáshoz kellenek.
minnél tisztább a szervezeted, annál biztosabban hallgathatsz a jelzéseire. egy idő után magától fogja tudni, hogy mire van épp szükséged
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-09, 18:48
Dr. Opout logója
Megrögzött fórumozó

Dr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embereDr. Opout a fórum leghíresebb embere

Hát, ha leszokni nem is fogok mostanában, a húsevést mindenképp mérséklem, ha nem is önszántamból....a fokozatosság pedig biztosított, amíg van a hűtőben háziszalámi , addig biztosan nem dobom ki.
Eddig is tartottam vega napokat, bár nem túl gyakran, így áldásos hatásait sem érezhettem. Kíváncsi leszek...
In heaven I am a wild ox. On earth I am a lion. A jester from hell, and the shadows allmighty. The scientist of darkness, older than the constellations. The mysterious jinx and the error in heavens masterplan.
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-09, 18:54
Psyvíz logója
Psyvíz Psyvíz nem elérhető
Nem viccelek

Hely: walley
Összes hozzászólás: 1.250
Psyvíz egyszerűen csodálatosPsyvíz egyszerűen csodálatosPsyvíz egyszerűen csodálatosPsyvíz egyszerűen csodálatosPsyvíz egyszerűen csodálatos

ez mind igy van

ha tehetném énse ennék húst..demivel muter felelős a házikosztér,egyenlőre rávagyok kényszerülve :/

egyébként a vöröshusrol abszolut lemondtam,sertés, marha kizárva.....azóta énis érzékelem h a közérzetemen h igy sokkalta jobb,pulyka csirke hal az még becsuszik,de ha saját háztartásom lesz ,akkor valszeg csak a halrol nemfogok tudni lemondani....egyébként aki borsod megye közelében él annak jutányos áron házhozszállítunk indiai vegan kaját...sírszoan!
rendelést msg-ben fogadom
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-09, 21:15
freelm logója
freelm freelm nem elérhető
Nem viccelek

Összes hozzászólás: 1.136
freelm elismerésnek örvendfreelm elismerésnek örvendfreelm elismerésnek örvend

Fél évig nem ettem húst és nem volt rossz nem enni húst. A környezetem simán átállt erre, szívesen főztek nekem így, bár nem túl változatosan, de nagy szeretettel Igazából egy dolgot nem vettem észre, mégpedig azt, hogy pénztárca kímélő. Ezt nem tudom hogy csináljátok, örülnék, ha a titkot megosztanátok velem Aztán szép lassan visszatértem a húsevésre és a folyamat visszafelé is lejátszódott de, amíg tudatosan és változatosan táplákozom nem térnek vissza a "panaszok"
Régi 2008-02-09, 22:23
oxtox logója
oxtox oxtox nem elérhető
Banned

Hely: everywhere & nowhere
Összes hozzászólás: 1.574
oxtox még híres is lehetoxtox még híres is lehet

sokkal több energiád lesz, ellenállóbb és magasabb leszel!
hátrány?????: impotencia, érszükület, bélrák, köszvény, cukorbetegség, infarktus, bolygó írtás, környezetszennyezés, profithajhászok támogatása, rossz gondolatok, szívedhangját nem hallod, korai halál...

a húsevés hátránya, hogy lehet jóllakottnak érzed magad, de a szükséges anyagokat nem viszed be...
életben maradsz, semmi bajod, aztán 30 körül itt fáj ottfáj, 40 daganat, 50 infarktus, 60 évesen (ami a félidő!!!) járokával csoszogsz...
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-09, 22:23
oxtox logója
oxtox oxtox nem elérhető
Banned

Unhappy re: vega/vegan konyhaművészet - élet húsmentesen

de a legfontosabb: testvéreidet eszed!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vagy inkább úgymondanám: sajátmagadat...
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-09, 22:26
oxtox logója
oxtox oxtox nem elérhető
Banned

Keith Holmes - WBC középsúlyú világbajnok
Dave Scott - 6x Vasember triatlon nyertes
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-09, 22:40
Psyvíz logója
Psyvíz Psyvíz nem elérhető
Nem viccelek

Hely: walley
Összes hozzászólás: 1.250
Psyvíz egyszerűen csodálatosPsyvíz egyszerűen csodálatosPsyvíz egyszerűen csodálatosPsyvíz egyszerűen csodálatosPsyvíz egyszerűen csodálatos

jóvagymá
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-09, 23:04
freelm logója
Nem viccelek

Idézet:
oxtox eredeti hozzászólása
de a legfontosabb: testvéreidet eszed!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vagy inkább úgymondanám: sajátmagadat...
Ezt egy kicsit megmagyaráznád?
Régi 2008-02-09, 23:06
oxtox logója
oxtox oxtox nem elérhető
Banned

minden egy.
mostmár érted? ééééééééééééérteeed?? ??? éééééééééérteeeeeeeeed?? értsd meg!
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-09, 23:20
freelm logója
Nem viccelek

Idézet:
oxtox eredeti hozzászólása
minden egy.
mostmár érted? ééééééééééééérteeed?? ??? éééééééééérteeeeeeeeed?? értsd meg!
akkor nem Mind Egy? mindegy!??
a növény nem élőlény, ő nem egy veled?

Utoljára módosítva: freelm által : 2008-02-09 23:31
Válaszol idézettel
Régi 2008-02-09, 23:46
Dr. Opout logója
Megrögzött fórumozó

Lehet, hogy én értem félre, de a topic arról szól, hogy növényeket együnk, és nem arról, hogy egymást...
Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 22:23 , a GMT +2 időzóna szerint.