Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Közérdekű információk Talált, elveszett tárgyak, stb...

Válaszol
Téma eszközök Megjelenítési módok
Minden ami bringa! Aktivizmus, életmód, szerelés.

Régi 2005-05-19, 13:39
Ádám logója
Ádám Ádám nem elérhető
almaszedő

Hely: nyugiban
Összes hozzászólás: 1.791
Ádám jó irányba halad
Alapbeállítás Kerékpáros topik

Na. Ez semmiképpen sem maradhat ki.
Több helyen is találkoztam mostanában azzal,hogy felkerült netre, több videó és használati útmutató is,arról,hogy hopgyan lehet kb. 10 másodperc alatt kinyitni a dugókulcsos lakatokat. Több cég is leállította a forgalmazásukat ill. a gyártást. Akinek ilyen lakatja van,és félti a bringáját, feltétlenül cserélje le minnél hamarabb, valami más megoldással müködő zárszerkezetre!!!

A feltöréssel kapcsolatos oldalakat inkább nem linkelem be, ellenben itt van egy felmérés/lista a biztonságos lakatokról: http://www.soldsecure.com/Leisure.htm
Régi 2005-05-19, 14:26
Ádám logója
Ádám Ádám nem elérhető
almaszedő

Ádám jó irányba halad
Alapbeállítás http://www.szilvasvaradmaraton.hu/

Jut eszembe május 27-28-án jön valaki Szilvásvárad maratonra?! Outdoor fesztivál, miegymás.
Régi 2005-07-11, 10:01
Ádám logója
Ádám Ádám nem elérhető
almaszedő

Ádám jó irányba halad
Alapbeállítás utak...

http://index.hu/kultur/eletmod/bicoduna/

http://index.hu/gal/?dir=0507/kult/bicout/

Na igen... ezek a klasszikus sírjak vagy röhögjek.
Régi 2005-07-11, 12:23
Péter logója
Péter Péter nem elérhető
lolka-bolka

Hely: Tyganewt
Összes hozzászólás: 1.873
Péter has a brilliant futurePéter has a brilliant futurePéter has a brilliant futurePéter has a brilliant futurePéter has a brilliant futurePéter has a brilliant futurePéter has a brilliant futurePéter has a brilliant futurePéter has a brilliant futurePéter has a brilliant futurePéter has a brilliant future
Alapbeállítás

ma is elgázoltam néhány gyalogost a rakparton rodeózva... darwin is megmondta, aki nem ugrik időben...
Válaszol idézettel
Régi 2005-07-11, 12:50
Ádám logója
Ádám Ádám nem elérhető
almaszedő

Ádám jó irányba halad
Alapbeállítás

http://bikemag.hu/portal/z/index.php...ockywinner.wmv

Ez nagyon súlyos!!!!
Régi 2005-08-15, 10:37
Ádám logója
Ádám Ádám nem elérhető
almaszedő

Ádám jó irányba halad
Alapbeállítás fanatikusoknak

http://bikemag.hu/apro/detail.php?siteid=43387

Ha valakit érdekel még az ilyesmi.
Régi 2005-08-18, 13:49
Ádám logója
Ádám Ádám nem elérhető
almaszedő

Ádám jó irányba halad
Alapbeállítás Harc az életért

Pár gondolat, interjú Lance Armstrong -al, stb. a Livestrong alapítvány kapcsán.

http://www.nike.com/wearyellow/main.html
Régi 2005-08-18, 13:52
Ádám logója
Ádám Ádám nem elérhető
almaszedő

Ádám jó irányba halad
Alapbeállítás

Csak hogy ne felejtsetek! Szeptember 22.-én 18:00 újra Critical Mass!!!
Régi 2005-08-18, 16:23
Péter logója
Péter Péter nem elérhető
lolka-bolka

Péter has a brilliant futurePéter has a brilliant futurePéter has a brilliant futurePéter has a brilliant futurePéter has a brilliant futurePéter has a brilliant futurePéter has a brilliant futurePéter has a brilliant futurePéter has a brilliant futurePéter has a brilliant futurePéter has a brilliant future
Alapbeállítás

Próbáltam eladni a versenybicómat, aztán annyira szemtelenül alkudtak, hogy azt gondoltam, inkább megtartom a monti mellett azt is. Ma megyek a Kerékvárba, mert kicsit fel is tunningoltam rajta a fékeket (múltkor ilyen zavaros közlekedési helyzetben elütöttem egy Honda Civic-et, mert mikor már muszály volt fékezni, akkor előjött az, amit tudtam is, hogy az RSX-es fékeim nincsenek már a legjobb formában ). Meg vettünk kedvesemnek is egy montit. A nagykernél nem tudtak megfelelő 16-os vázzal bicót adni, és a meglevőket meg nem voltak hajlandóak átszerelni, ezért a Kerékvárék annyira jó fejek voltak, hogy rendeltek két biciklit, és abból csináltak nekünk egyet + lecsereberélték rajta az ilyen Aliviós cuccokat Deroéra. A másikat meg majd szerelgetik még, és majd eladják. Szóval ez itt a reklám helye: mindenkinek ajánlom őket, mert nagyon jó fejek, valamivel mindig meglepnek, mikor náluk vásárolok.
Válaszol idézettel
Régi 2005-08-18, 16:39
Ádám logója
Ádám Ádám nem elérhető
almaszedő

Ádám jó irányba halad
Alapbeállítás

Kerékvárat én is bátran ajánlom. Pár hete rossz méretezéssel vettem náluk stucnit és csak otthon derült ki,hogy nem megy rá a villanyakra. Visszavittem egy héttel később számla nélkül és szó nélkül rendeltek helyette egy másikat. A felniket is hozzájuk viszem áthúrozni az új agyakra.
Régi 2005-08-18, 16:40
Ádám logója
Ádám Ádám nem elérhető
almaszedő

Ádám jó irányba halad
Alapbeállítás

Idézet:
Péter eredeti hozzászólása
Próbáltam eladni a versenybicómat, aztán annyira szemtelenül alkudtak, hogy azt gondoltam, inkább megtartom a monti mellett azt is. Ma megyek a Kerékvárba, mert kicsit fel is tunningoltam rajta a fékeket (múltkor ilyen zavaros közlekedési helyzetben elütöttem egy Honda Civic-et, mert mikor már muszály volt fékezni, akkor előjött az, amit tudtam is, hogy az RSX-es fékeim nincsenek már a legjobb formában ). Meg vettünk kedvesemnek is egy montit. A nagykernél nem tudtak megfelelő 16-os vázzal bicót adni, és a meglevőket meg nem voltak hajlandóak átszerelni, ezért a Kerékvárék annyira jó fejek voltak, hogy rendeltek két biciklit, és abból csináltak nekünk egyet + lecsereberélték rajta az ilyen Aliviós cuccokat Deroéra. A másikat meg majd szerelgetik még, és majd eladják. Szóval ez itt a reklám helye: mindenkinek ajánlom őket, mert nagyon jó fejek, valamivel mindig meglepnek, mikor náluk vásárolok.
Hol hirdetted és mennyiért?
Régi 2005-08-18, 17:09
Péter logója
Péter Péter nem elérhető
lolka-bolka

Alapbeállítás

Bikemag-on. 80.000,- HUFért. Persze fel voltam készülve, hogy majd alkudnak, meg hbele is mentem volna, ha nem mindenki azzal kezdi, hogy 60-at kínál érte. Egy pillanatra el is bizonytalanodtam, hogy most nemár, ezért a bicóért ennyire irreális a 80? De aztán akit csak kérdeztem, mindenki megnyugtatott, hogy megér ennyit, csak éppen nehéz lesz rá gazdát találni, mert ebben az ársávban viszonylag kicsi a kereslet. Szóval azt gondoltam, hogy 60-ért én is vennék ilyen biciklit, úgyhogy megtartottam, és vettem gyorsan két 105-ös féket reá. Ezüst színűt
Válaszol idézettel
Régi 2005-08-19, 09:10
Ádám logója
Ádám Ádám nem elérhető
almaszedő

Ádám jó irányba halad
Alapbeállítás

Bikemag ilyen. Eladni emberi áron nagyon nehéz. Venni viszont...
Volt,hogy megfordult a fejemben,hogy veszek országútit mondjuk darabokból,de ezekre az utakra Pestre inkább nem, vidékre meg egyedül úgysem mennék. Úgyhogy,ha aszfalt akkor marad a tartalék,könnyű vékony 26-os kerekek slick gumival és a teló merevítés.
Régi 2005-08-19, 09:46
Ádám logója
Ádám Ádám nem elérhető
almaszedő

Ádám jó irányba halad
Alapbeállítás Pár érdekes info a HajtiPajtisoktól

Emlékeztető
Kuku, cs, 2005-08-18 23:08

Szerdán Tiba Zsolt főjegyző fogadta a Kerékpárosklubot a városházán.

A megbeszélés témája az alleycat.hu -n gyűjtött, a hivatalnak júniusban átadott pontjaink, az azzal kapcsolatban hozott döntések, és fővárosi javaslatok ismertetése volt.

Az eredmények:

Bicikliutak:
21 km bicikliút megépítésére kaptunk ajánlatot, aminek létesítésébe már a tervezés fázisaiban beleszólhatunk. Ezek mindegyike ősztől tavasz végéig kerülne átadásra, az idén tervezett 3 km-en felül de a jövő nyári útfelújításokhoz kapcsolódóan még egy adagot várunk a napokban.

Meglévő bicikliutak:
Kerékpárúthálózat állapotfelmérése, és a balesetveszélyes, vagy nem használható szakaszok kerületekkel is egyeztetett korrekciója, balesetveszélyt okozó lekopott jelek újrafestése. Erre 10 millió most.
A hibabejelentés rendszerének kidolgozása. Számítógépes nyilvántartás.
Köztisztasági rendeletmódosítás, különös tekintettel a bringautak takarítására, a rendszeres nyári növénymetszésre és a téli hóeltakarításra. Az FKF Rt.-nek előírják ezeket.
A 2006-os BRFK megállapodásba beleveszik a kerékpárútra parkolás fokozott rendőri ellenőrzését.
A Bem rakparti gyalogos-kerékpárút megszüntetése a Jégverem utca és a Margit híd között, és külön kerékpárút építése a fasor túloldalán, részben az autóparkolók helyén.

Kerékpártárolók:
Pályázat kiírása kerékpártárolók telepítésére cégeknek, iskoláknak, áruházaknak. (már ki van írva, határidő: szeptember 10.)
Ezentúl az útfelújítási munkák során a kerékpáros szervezetekkel egyeztetve kerékpárlekötőhelyeket is (U cső) telepítenek. Az első kerékbetolós tárolókat elfelejtik.
Felmérik a reklámos tárolók telepítésének feltételeit, előnyeit és hátrányait, és idén döntenek arról, hogy belevágnak e.
Egyeztetéseket kezdenek a BKV-val és a MÁV-val a nagyobb forgalmú állomásoknál kialakítható "B+R" jellegű kerékpármegőrzők telepítéséről.
Olyan szabályozást dolgoznak ki, ami kiköti, hogy milyen épületek, üzletek építésekor, milyen bringás létesítményeket kell kiépíteni. Főleg, hogy hány bringa lekötésére alkalmas tárolót, de felmerült az irodaházi öltöző és zuhanyzó, vagy bevásárlóközpont építésénél a bekötő bicikliutak létesítése is.

Kerékpárszállítás lehetőségeinek bővítéséről tárgyalást kezdenek a BKV-val, a nemzetközi tapasztalatok alapján.

50.000 autósoknak, és 25.000 kerékpárosoknak szóló kisokost nyomtatnak, és terjesztenek. Ezt már velünk együtt dolgozták ki, és szerintem elég profi lett.

10 perces bringás oktatófilmet forgatnak a napokban, a javaslataink alapján, amit DVD-n minden iskolába és középiskolába kiküldenek.

Az ORFK-tól, a KSH-tól, és a Fővárosi Közlekedés Biztonsági Társaságtól folyamatosan statisztikai adatokat kérnek a kerékpáros balesetekről.

A budapesti kerékpárúthálózati terveket egyeztetik az agglomerációs településekkel.

Térképes táblák elhelyezése az új bringautaknál.

Nagyobb beruházások esetén kötelezően vizsgálják a kerékpáros szempontokat (út- és hídfelújítások, M0 híd, Aquincumi híd, 4-es metró felszíni munkái, P+R parkolók, stb...)

Felmerültek újabb ötletek is, aminek a vizsgálatára ígéretet kaptunk, egy ilyen például a biciklibarát munkahelyek, üzletek, bevásárlóközpontok díjazása.

Ezentúl állandó és renszeres egyeztetés a kerékpáros szervezetekkel.

Hát ezeket az ígéreteket kaptuk. Tudnotok kell róluk, hogy számonkérhessétek ha szükséges.
Régi 2005-08-24, 12:14
Ádám logója
Ádám Ádám nem elérhető
almaszedő

Ádám jó irányba halad
Alapbeállítás

http://www.gkm.gov.hu/data/75869/emh_kezikonyv.doc

Európai Mobilitás Hét
Régi 2005-09-05, 17:01
toxin logója
toxin toxin nem elérhető
Admin

Összes hozzászólás: 1.790
toxin egyszerűen csodálatostoxin egyszerűen csodálatostoxin egyszerűen csodálatostoxin egyszerűen csodálatos
Alapbeállítás 09.22. nemzetközi autómentes nap Critical MASS (Kerékpáros topik)

KERÉKPÁROS FELVONULÁS 2005. 09. 22. Critical Mass
http://criticalmass.hu/?q=node/31

Gyertek, gyertek!
Mindannyian!

Lesz majd Póló is, amit a helyszinen is lehet venni!

Le a büdös autókkal!

Utoljára módosítva: Ádám által : 2005-10-27 13:33 Oka: Aktualizált topikcím. ;)
Válaszol idézettel
Régi 2005-09-05, 17:05
Seri logója
Seri Seri nem elérhető
Nem viccelek

Hely: London, Holloway
Összes hozzászólás: 1.100
Seri fényesen világító üstökösSeri fényesen világító üstökösSeri fényesen világító üstökösSeri fényesen világító üstökösSeri fényesen világító üstökösSeri fényesen világító üstökös
Üzenetküldés ICQ-n keresztül Seri részére Üzenetküldés MSN-en keresztül Seri részére
Alapbeállítás Re: KERÉKPÁROS FELVONULÁS 2005. 09. 22. Critical Mass

Láttam már több helyen is reklámozva, bár sajna nem tudok menni.
Nem tudod, miért van évente többször is?
Válaszol idézettel
Régi 2005-09-05, 17:15
zsbácsi logója
zsbácsi zsbácsi nem elérhető
aránylag

Hely: Butapest
Összes hozzászólás: 961
zsbácsi egy kincszsbácsi egy kincszsbácsi egy kincs
Alapbeállítás re: KERÉKPÁROS FELVONULÁS 2005. 09. 22. Critical Mass

Idézet:
Seri eredeti hozzászólása
minden alkalmat meg kell ragadni
Válaszol idézettel
Régi 2005-09-05, 17:49
toxin logója
toxin toxin nem elérhető
Admin

Összes hozzászólás: 1.790
toxin egyszerűen csodálatostoxin egyszerűen csodálatostoxin egyszerűen csodálatostoxin egyszerűen csodálatos
Alapbeállítás re: KERÉKPÁROS FELVONULÁS 2005. 09. 22. Critical Mass

Idézet:
Seri eredeti hozzászólása
Láttam már több helyen is reklámozva, bár sajna nem tudok menni.
Hát azert, hogy nagyobb legyen a figyelem a kerekparosokra!

Nem artana ha legalabb a rendorok a kozlekedes jogosult resztvevoinek tekintenek oket.
Legutobbi elmenyemben a kerekparuton beszelgeto es onnan hugom kozeledesre sem tagito rendor es gyalogos viselkedett felhaboritoan. Odebb nem alltak, hiaba kozeledett szegeny hugom. Aztan mikor mar satu feket huzott akkor alltak csak odebb.
Hugom felhivta a figyelmet, hogy a kerekparuton acsorognak, es ott a gyalogos ut, kulon fuves ressszel elvalasztva (Taban mellet). Mire a gyalogos felhaborodva kozolte, hogy ez hiaba kerekparut kerekparos csak akkor kozlekedhet rajta ha nincs rajta gyalogos. ????
Hugom kerdon a rendorre nezett, aki lesajnaloan megveregette a hugom vallat: "Bringázgassá csak tovább. az egeszséges!"
Nah ez felhaborito!

Szal mondjuk ezert is erdemes megmozdulni. Hogy legalabb a rendorok ne igy alljanak hozzank!
Régi 2005-09-05, 17:53
PeeKaBoo logója
PeeKaBoo PeeKaBoo nem elérhető
Adeptus

Hely: hULLáM-vÖlGyBeN AvAgY cSePeL
Összes hozzászólás: 17.487
PeeKaBoo a fórum leghíresebb emberePeeKaBoo a fórum leghíresebb emberePeeKaBoo a fórum leghíresebb emberePeeKaBoo a fórum leghíresebb emberePeeKaBoo a fórum leghíresebb emberePeeKaBoo a fórum leghíresebb emberePeeKaBoo a fórum leghíresebb emberePeeKaBoo a fórum leghíresebb emberePeeKaBoo a fórum leghíresebb emberePeeKaBoo a fórum leghíresebb emberePeeKaBoo a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül PeeKaBoo részére
Unhappy re: KERÉKPÁROS FELVONULÁS 2005. 09. 22. Critical Mass

Idézet:
toxin eredeti hozzászólása
Hát azert, hogy nagyobb legyen a figyelem a kerekparosokra!

Nem artana ha legalabb a rendorok a kozlekedes jogosult resztvevoinek tekintenek oket.
Legutobbi elmenyemben a kerekparuton beszelgeto es onnan hugom kozeledesre sem tagito rendor es gyalogos viselkedett felhaboritoan. Odebb nem alltak, hiaba kozeledett szegeny hugom. Aztan mikor mar satu feket huzott akkor alltak csak odebb.
Hugom felhivta a figyelmet, hogy a kerekparuton acsorognak, es ott a gyalogos ut, kulon fuves ressszel elvalasztva (Taban mellet). Mire a gyalogos felhaborodva kozolte, hogy ez hiaba kerekparut kerekparos csak akkor kozlekedhet rajta ha nincs rajta gyalogos. ????
Hugom kerdon a rendorre nezett, aki lesajnaloan megveregette a hugom vallat: "Bringázgassá csak tovább. az egeszséges!"
Nah ez felhaborito!

Szal mondjuk ezert is erdemes megmozdulni. Hogy legalabb a rendorok ne igy alljanak hozzank!
Ez már inkább szánalmas... nem felháborító...
...külföldön ez minden másképp működik már... és az úgymond "szabályokat" figyelembe veszik, és betartják....

...lepkefing...
Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 22:18 , a GMT +2 időzóna szerint.