Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Duma Kötetlen beszélgetés...

Szavazás eredménye: Milyen könyveket olvasol?(többet is jelölhetsz!)
Szépirodalom: regény 87 51,79%
Szépirodalom: dráma 31 18,45%
Szépirdalom: versek 38 22,62%
Romantikus irodalom 11 6,55%
Sci-fi 67 39,88%
Történelmi regény 42 25,00%
Krimi,deketívregény 42 25,00%
Filozófikus,spirilituális,önfejlesztő irodalom 110 65,48%
Életrajzok 30 17,86%
Nem olvasok 5 2,98%
Több válaszra voksolható szavazás Szavazók: 168. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz

Válaszol

Régi 2005-05-30, 23:59
Kerö logója
Kerö Kerö nem elérhető
Nem viccelek

Hely: चंडीगढ़
Összes hozzászólás: 1.539
Kerö fényesen világító üstökösKerö fényesen világító üstökösKerö fényesen világító üstökösKerö fényesen világító üstökösKerö fényesen világító üstökös
Üzenetküldés MSN-en keresztül Kerö részére
Alapbeállítás

Sárkányos lány . . .
Régi 2005-05-31, 14:40
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Hely: Mopszfarm
Összes hozzászólás: 22.351
Blog Entries: 14
Maris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül Maris részére
Smile

Idézet:
Dorci eredeti hozzászólása
Nekem is ez a kettô adta a legintenzívebb élményt!!! (Ja, de uccsót még nem olvastam.) Vagy nem is tudom, mert mindbôl él bennem valami... Asszem (szinte teljesen) egyetértek veled!!! Már nem is szükséges bármit írnom... Tök örülök, hogy ezeket írtad!!!
Biztosan azért fogotott meg mindkettőnket ez a kettő ennyire,mert ilyen dolgokkal a korunkból kiifolyólag mi is nap mint nap szembesülünk,van tapasztalatunk,saját véleményünk ezzel kapcsolatban...a többi is nyújt valamiféle élményt,de nem annyira meghatározót...hisz egyikünk sincs tisztában sem egy öregedő nő sem egy kalandvadász férfi lelkivilágával...még szerencse

Apropó jellemfejlődés(Film topic...)-Keyes-Virágot Algernonnak
bevallom az utolsó soron elsírtam magam...

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban. - Tolsztoj
Válaszol idézettel
Régi 2005-05-31, 14:52
Dorci logója
Dorci Dorci nem elérhető
Lelkes kezdő

Hely: Csömör
Összes hozzászólás: 97
Dorci jó irányba halad
Alapbeállítás

Apropó jellemfejlo˝dés(Film topic...)-Keyes-Virágot Algernonnak
bevallom az utolsó soron elsírtam magam...
[/color][/QUOTE]

Jujjjjjjjjjjjj!!!!! Még jó....... hát én is!!!! Issssssssszonyatosan nagy élmény volt az a könyv!!!!
Azon én már nem is szégyenkezem, ha vmin elsírom magam...nagyon sírós vagyok... és igen mély érzéseket tudnak kihozni a ilyen könyvek....
Régi 2005-05-31, 15:15
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Maris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embere
Thumbs up

Idézet:
Jujjjjjjjjjjjj!!!!! Még jó....... hát én is!!!! Issssssssszonyatosan nagy élmény volt az a könyv!!!!
Azon én már nem is szégyenkezem, ha vmin elsírom magam...nagyon sírós vagyok... és igen mély érzéseket tudnak kihozni a ilyen könyvek....
hát nekem ez volt az egyetlen könyv...sőt filmeken is nagyon ritkán pityeredem el...de valahogy olyan hatással volt rám,arra is emlékszem h egy ültő helyemben olvastam el,annyira tetszett
Együltő helyes könyvek...Coelho összesVeronika meg akar halni címűt nem lehetett kirobbantani a kezemből,talán azért szeretem ennyire mert hasonlít Marquezre a stílusa egy icipicit...spiritizmus miszticizmus
Száz év magány,Szerelem kolera idején,Szerelemről és más démonokról

annyi de annyi jó könyv van

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban. - Tolsztoj
Válaszol idézettel
Régi 2005-05-31, 15:26
robci logója
robci robci nem elérhető
Öreg róka

Hely: on the 7th floor :)
Összes hozzászólás: 4.043
robci is a splendid one to beholdrobci is a splendid one to beholdrobci is a splendid one to beholdrobci is a splendid one to beholdrobci is a splendid one to beholdrobci is a splendid one to beholdrobci is a splendid one to behold
Thumbs up

egyetérek a za könyv nagyon jós...
nagy sokára kerítettem elő, és már nagyon érdekelt és télleg nagyon jós
"We don’t need no education. We don’t need no thought control. No dark sarcasm in the classroom. Teachers, leave those kids alone. Hey, teacher, leave those kids alone! All in all you’re just another brick in the wall. All in all you’re just another brick in the wall."

"Bármely tömeg átlagos intelligenciája mélyen alatta marad legostobább tagja intelligenciájának."

Napszövetség
Válaszol idézettel
Régi 2005-05-31, 16:37
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Smile

Teljesen rápörögtem a könyv témára

Dumas-Monte Cristo grófja

A Virágot Algernonnak-ot meg tényleg mindenki olvassa el...KÖTELEZŐ

Válaszol idézettel
Régi 2005-05-31, 17:42
Dorci logója
Dorci Dorci nem elérhető
Lelkes kezdő

Dorci jó irányba halad
Alapbeállítás

Idézet:
Maris eredeti hozzászólása
[color=DarkOrange]
Együlto˝ helyes könyvek...[color=Lime]Coelho[color=DarkOrange] összes[color=Lime]Veronika meg akar halni[color=DarkOrange] címu˝t nem lehetett kirobbantani a kezembo˝l,talán azért szeretem ennyire mert hasonlít Marquezre a stílusa egy icipicit...spiritizmus miszticizmus
[color=Magenta]Száz év magány,Szerelem kolera idején,Szerelemro˝l és más démonokról[color=DarkOrange]
Ez isssszonyat...!!! Mostmár kezdi magát hülyén kivenni, de pont ugyan ezeket a könyveket és írókat mondanám!!! És pont ezért kattantam rá Coelhora!!!! Nekem amúgy a Tizenegyperc az még, ami akkorátt adott, hogy napokig a hatása alatt léteztem - nem léteztem... már nem is tom...
huuuuuuu..........
Régi 2005-05-31, 18:01
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Smile

Látom akkor hasonló a beállítottságunk...már várom h egy olyan könyvet találjunk amit a másik még nem olvasott...akkor azonnal felkutatom...elkezdtem bízni az ízlésedbennagyon szeretem Marqeuz-t,talán a Száz év magány volt a legnagyobb élmény...olyan mintha egy mesét olvasnék ugyanakkor minden benne van amit az emberi érzésekről tudni érdemes...Ezt a stílust amit teremtett mágikus realizmusnak nevezik,szerintem ez elég jól lefedi.

hmmmmm hmmmm...kicsit más stílus...Franz Kafka könyvekA per,Az átváltozás
komor hangulat,világfájdalom,elidegenedés érzése...nehéz olvasmányok,de megéri belevágni

Válaszol idézettel
Régi 2005-05-31, 18:08
Dorci logója
Dorci Dorci nem elérhető
Lelkes kezdő

Dorci jó irányba halad
Alapbeállítás

Kafka? Olvastam asszem mindkettôt - de engem taszít a világa. Az Átváltozástól nagyon szenvedtem. Elismerem, de nem keresem...

Nekem óriási volt Bulgakov Mester és Margaritája. De gondolom az megvan. De ha nincs, most rögtön tessék...

Ajánlj vmit, aztán lehet, hogy lépek is olvasni!!!!
Régi 2005-05-31, 18:23
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Cool

Hát igen...elég durvaeléggé kettős ízlésem van...szeretem a sötétebb dolgokat is...de ez a filmeknél zenéknél verseknél...tehát az összes művészetnél így van.Vonzz a SÖTÉT OLDAL!;D

A Mester és a Margarita valóban nagyon jó!
hmmm,ajánlok...lássuk csak....Gogol-Az orr,ha már az orosz szürrealizmusnál tartunk!Hoffmann meséi,ezek is szürreálisak mesésék misztikusak...nagyon jók;D

Válaszol idézettel
Régi 2005-05-31, 19:30
Dorci logója
Dorci Dorci nem elérhető
Lelkes kezdő

Dorci jó irányba halad
Alapbeállítás

Ezek már megvoltak!!! Szerettem is ôket!!! Naon-naon...

A sötét oldal... változó, hogy hogy állok hozzá... még én sem tom teljesen. De a misztifikum, a csodák, az elvont világok, a mély jellemek... nagyon vonz... tom, téged is!!!

Láttam, valaki írta még régebben A VÖRÖS OROSZLÁNt ( Szepes Mária). Már egyszer elkezdtem, de még naon az elején abbamaradt. De asszem most megint nekifogok, mert tom, hogy megfogott benne vmi, csak asszem nem jókor kezdtem.
Régi 2005-05-31, 20:24
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Thumbs up

Idézet:
Ezek már megvoltak!!! Szerettem is ôket!!! Naon-naon...

A sötét oldal... változó, hogy hogy állok hozzá... még én sem tom teljesen. De a misztifikum, a csodák, az elvont világok, a mély jellemek... nagyon vonz... tom, téged is!!!

Láttam, valaki írta még régebben A VÖRÖS OROSZLÁNt ( Szepes Mária). Már egyszer elkezdtem, de még naon az elején abbamaradt. De asszem most megint nekifogok, mert tom, hogy megfogott benne vmi, csak asszem nem jókor kezdtem.
Most mondjam h nem lepődöm meg...mármint azon h olvastad őket!

Vörös oroszlánt még nem olvastam,de majd kerítek egy példánytna várjál...próbálkozik az ember még...
nagyon szeretem az abszurd drámákat...Beckett-Godotra várva,Örkény-Pisti a vérzivatarban,valamint Ionesco drámái...én fetrengtem miközben olvastam őket

Válaszol idézettel
Régi 2005-06-01, 10:49
Süsü logója
Süsü Süsü nem elérhető
Komoly arc

Hely: Vadkörtézni mentem :)
Összes hozzászólás: 505
Süsü egy kincsSüsü egy kincsSüsü egy kincsSüsü egy kincs
Alapbeállítás

Roald Dahl művei, illetve Kurt Vonnegut munkái ( nekem a Börleszk és az Utópia14 a kedvenceim ) NAgyjából a fekete humor kategória, bár Dahl mesekönyveket is írt: a Karcsi és a nagy üvegkiftet mostanában olvastam el újra, és szórakoztató volt.
Régi 2005-06-01, 12:41
morgo morgo nem elérhető
Van véleményem

Hely: berlin
Összes hozzászólás: 189
morgo jó irányba halad
Alapbeállítás

dosztojevszkij: feljegyzések az egérlyukbol, Egy nevetséges ember älma. Most olvasom harmadjärade szerintem még egy pärszor kifogom mert télleg jo. Bär a nevetséges ember älmänak a sztorija jo de a novella felépitését kissé mintha összecsapta volna a tag.
Régi 2005-06-01, 12:46
pompeia logója
pompeia pompeia nem elérhető
Komoly arc

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 677
pompeia még híres is lehet
Üzenetküldés MSN-en keresztül pompeia részére
Alapbeállítás

Idézet:
Süsü eredeti hozzászólása
Roald Dahl művei, illetve Kurt Vonnegut munkái ( nekem a Börleszk és az Utópia14 a kedvenceim ) NAgyjából a fekete humor kategória, bár Dahl mesekönyveket is írt: a Karcsi és a nagy üvegkiftet mostanában olvastam el újra, és szórakoztató volt.
Roald Dahl: Matilda három csodája

ronggyá olvastam annak idején
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-02, 17:39
Vadember logója
Vadember Vadember nem elérhető
Ősfórumos

Összes hozzászólás: 6.342
Vadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül Vadember részére
Alapbeállítás

Idézet:
Maris eredeti hozzászólása
Teljesen rápörögtem a könyv témára

A Virágot Algernonnak-ot meg tényleg mindenki olvassa el...KÖTELEZŐ
...tegnapejjel nekiestem, azota is olvasom bar kicsit karikasak a szemeim meg most kicsit netezek de iszonyujo!

"Azt akarom, kacagj, szemed
ne árnyékolja bánat,
s ajkadról bár egyetlenegy
csók üdvözítse számat."
Téged is vár a Vágykoztársaság Fizetoezkozeink az álmok, alkotmányunk a sóhaj szelíd lebbenése.
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-02, 17:43
biteplz logója
biteplz biteplz nem elérhető
Van véleményem

Összes hozzászólás: 375
biteplz jó irányba halad
Üzenetküldés ICQ-n keresztül biteplz részére
Alapbeállítás

Idézet:
pompeia eredeti hozzászólása
Roald Dahl: Matilda három csodája

ronggyá olvastam annak idején
jajj azt én is!!! de a karcsi és a csokoládégyár legalább olyan jó!
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-02, 17:46
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Smile

Idézet:
Vadember eredeti hozzászólása
...tegnapejjel nekiestem, azota is olvasom bar kicsit karikasak a szemeim meg most kicsit netezek de iszonyujo!
örülök h tetszik...azt hiszem én most Moravia-Római lány-ának állok neki

Válaszol idézettel
Régi 2005-06-03, 09:58
tio tio nem elérhető
Seggemen a tojáshéj

Összes hozzászólás: 8
tio jó irányba halad
Wink

Fliegauf Benedek: Van-e élet a halál előtt (interjú Feldmár Andrással)

ha valaki ezt még nem, akkor nagyon gyorsan, mer mindenki megérdemli.
(nem hosszú, nyugi)
Válaszol idézettel
Régi 2005-06-03, 10:02
tio tio nem elérhető
Seggemen a tojáshéj

Összes hozzászólás: 8
tio jó irányba halad
Arrow

Maris! aszongyák az Alkimista is jó

azt is olvassuk el!
Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 18:41 , a GMT +2 időzóna szerint.