Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Üzenet az adminoknak Itt tudtok üzenni az adminoknak, moderátoroknak, ha valami óhaj vagy sóhaj van :)

Válaszol
Téma eszközök Megjelenítési módok
Moderációval kapcsolatos észrevételek

Régi 2006-08-10, 10:34
Danee logója
Danee Danee nem elérhető
愛しています

Hely: Budapest/Hungary
Összes hozzászólás: 1.508
Blog Entries: 2
Danee egy kincsDanee egy kincsDanee egy kincs
Üzenetküldés MSN-en keresztül Danee részére
Alapbeállítás Moderációval kapcsolatos észrevételek

Kedves Felhasználók,

az utóbbi időben kissé elszabadultak az indulatok a fórumon, ami az egymás rendezvényeinek és személyének szapulásában jelentkezett leginkább, amitől a fórum hangulata az utóbbi időben kezd inkább egy marhalegelőhöz hasonlítani, mint értelmes emberek találkozóhelyéhez, hogy ne mondjam "közösségéhez". Bár ez a szó jelen helyzetben kicsit erősnek is tűnik. A közösség alapja a kölcsönös tisztelet, amely sajnos az utóbbi időben erőteljes csorbát szenvedett.
Arra jutottunk, hogy a moderátorok segítségével új szabályokat léptetünk életbe, ezzel próbáljuk meg elejét venni egymás mértéktelen szapulásának.
Legfőképpen a Party fórum témáit fogjuk erőteljesen figyelni, és mindenfajta értelmetlen veszekedést, fikázást, idiotizmust, valamint minden nem témába vágó, tehát OFFTOPIC hozzászólást törlünk. Ezen kívül azokat a felhasználókat, akik nem képesek értelmes, emberi módon, a kölcsönös tisztelet alapvető szabályait betartva társalogni egymással, előzetes figyelmeztetés után törlünk. Tesszük ezt azért, mert úgy gondoljuk, hogy a Party fórum a goa.hu másodlagos információforrása és szeretnénk ha ez a szerepe meg is maradna, tehát a felhasználók az adott partyval kapcsolatos információt innen tudják megszerezni és ne kelljen mindenkinek 35 oldalas különböző fikahalmokon átlapozva megtudnia azt amit akar.
Minden offtopic flame-nek megvan a helye, lásd Duma fórum...

Köszönjük megértéseteket, és jó fórumozást kíván a goa.hu crew!

Ide várunk minden, moderációval kapcsolatos megjegyzést, javaslatot, észrevételt...

Utoljára módosítva: Danee által : 2006-08-10 10:57
Válaszol idézettel
Régi 2006-08-10, 14:16
_psymon_ logója
_psymon_ _psymon_ nem elérhető
Komoly arc

Hely: Hartyán Sziti :p
Összes hozzászólás: 685
_psymon_ még híres is lehet
Üzenetküldés MSN-en keresztül _psymon_ részére
Alapbeállítás re: Moderációval kapcsolatos észrevételek

Az hogy ki lesz ott és hogy az emberek hogy érezték magukat egy bulin igen is INFORMATÍV! Mind a szervezőknek, mind azoknak akik nem lehettek ott, mert a reakciókból lehet építkezni. Az hogy páran szétanyáztak pár fórumot szerintem még nem ad rá okot, hogy akik értelmesen próbálnak véleménytcserélni, vagy éppen a buli hangulatáról cseverésznek szintén moderálásra kerüljenek. Aki információt akar tud kérdeni, vagy vissza tud scrollozni, ha valami érdekli, mint ahogy mindenki más. Ha ilyen szinten moderáljátok a fórumot, akkor szerintem az egyetlen értelmes dolgot teszitek tönkre benne, ami miatt az emberek olvassák.
Régi 2006-08-10, 14:17
Danee logója
Danee Danee nem elérhető
愛しています

Ti konkrétan cseteltek a topikban, ez pedig nem arra van...
Ez nem véleménycsere....

Csetre >duma fórum

De tényleg, nyugodtan cseteljetek, csak ne ott, nyissatok egy témát a dumában és cseteljetek ott...
de hidd el, nem mindenki kiváncsi 3 ember csetelésére egy party topikban...

Utoljára módosítva: Danee által : 2006-08-10 14:20
Válaszol idézettel
Régi 2006-08-10, 14:25
_psymon_ logója
Komoly arc

Arról meg nem is beszélve, hogy azért nem minden fórum topicot offolnak szanaszét. A fórum szerintem pont az ilyen beszélgetésekért van. A szimpla partyinfó meg ott van a goa.hu partyinfójában. Nem értem mi ezzel a probléma. Ha beposztolom ötször egymás után, hogy ka*****k be a f***om, akkor négyszer egész nyugodtan kimoderálhatjátok!
Szerintem aki azzal érvel, hogy mások véleménye, uram bocsánat, sárdobálása és anyázása sérti az érdekeiket, az egyrészt túlon túl felfújja ennek az egésznek a jelentőségét, másrészt meg nem kíváncsi mások véleményére.
Én igen is kíváncsi vagyok és szerintem velem együtt sokan így vannak ezzel. Mégha olyan banális dolgokról is van szó, hogy ki hoz magával pálikát, vagy hogy dejó volt az a múltkori buli, ami egyébként rohadtul nem kötődik az aktuális topichoz. Ezek a kis apróságok mind azt erősítik, hogy itt egymással beszélgetünk. Ha viszont minden második beszólást érzékelhetően moderálnak, az személytelenné teszi az egészet és szerintem hosszú távon azt eredményezi, hogy az emberek nem fognak annyit fórumozni, de legalább is kevesebbet fognak hozzászólni a dolgokhoz. Ez szerintem Nektek sem érdeketek.
Régi 2006-08-10, 14:28
Danee logója
Danee Danee nem elérhető
愛しています

Idézet:
_psymon_ eredeti hozzászólása
Arról meg nem is beszélve, hogy azért nem minden fórum topicot offolnak szanaszét. A fórum szerintem pont az ilyen beszélgetésekért van. A szimpla partyinfó meg ott van a goa.hu partyinfójában. Nem értem mi ezzel a probléma. Ha beposztolom ötször egymás után, hogy ka*****k be a f***om, akkor négyszer egész nyugodtan kimoderálhatjátok!
Szerintem aki azzal érvel, hogy mások véleménye, uram bocsánat, sárdobálása és anyázása sérti az érdekeiket, az egyrészt túlon túl felfújja ennek az egésznek a jelentőségét, másrészt meg nem kíváncsi mások véleményére.
Én igen is kíváncsi vagyok és szerintem velem együtt sokan így vannak ezzel. Mégha olyan banális dolgokról is van szó, hogy ki hoz magával pálikát, vagy hogy dejó volt az a múltkori buli, ami egyébként rohadtul nem kötődik az aktuális topichoz. Ezek a kis apróságok mind azt erősítik, hogy itt egymással beszélgetünk. Ha viszont minden második beszólást érzékelhetően moderálnak, az személytelenné teszi az egészet és szerintem hosszú távon azt eredményezi, hogy az emberek nem fognak annyit fórumozni, de legalább is kevesebbet fognak hozzászólni a dolgokhoz. Ez szerintem Nektek sem érdeketek.
Szerintem meg amit egyesek csinálnak, azt csetnek hívják.
Nyugodtan cseteljetek amint mar mondtam, csak ne a party topikban. Party topikban a partyhoz kapcsolodo dolgokrol beszelgessetek...es akkor az ember aki odamegy, es esetleg koze nincs hozzatok, nem tartja dogunalomnak a 20 oldalnyi csetelest, amit egyes emberek csinalnak. Szerintem nem mindenki kivancsi arra amit ti cseteltek, hidd el...

Válaszol idézettel
Régi 2006-08-10, 14:29
Danee logója
Danee Danee nem elérhető
愛しています

De ezek szerint alapveto tevedesben vagy hogy mire van ez a forum...
ja es meg valami, amire te aztmondod hogy enelkul nem fognak forumozni, na pont emiatt mentek el kurva sokan, es nem forumoznak, mert eleguk lett ebbol a hangnembol, es ebbol a semmitmondo szofosasbol....
Es felre ne ertsetek, nem akarjuk, hogy ne erezzetek jol magatokat... De mindennek megvan a maga helye, remelem megertitek...

Utoljára módosítva: Danee által : 2006-08-10 14:32
Válaszol idézettel
Régi 2006-08-10, 14:33
_psymon_ logója
Komoly arc

Idézet:
Danee eredeti hozzászólása
Szerintem meg amit egyesek csinálnak, azt csetnek hívják.
Nyugodtan cseteljetek amint mar mondtam, csak ne a party topikban. Party topikban a partyhoz kapcsolodo dolgokrol beszelgessetek...es akkor az ember aki odamegy, es esetleg koze nincs hozzatok, nem tartja dogunalomnak a 20 oldalnyi csetelest, amit egyes emberek csinalnak. Szerintem nem mindenki kivancsi arra amit ti cseteltek, hidd el...
És ezt a TI-t most itt mennyire általánosságban értsem? Mert van úgy, hogy az ember néha odavet egy-egy offtopic megjegyzést, az amúgy teljesen informatív és lényegretörő beszélgetésbe, ami aztán adott esetben értelmetlenné teszi a további beszélgetést, de olyan is van, hogy pont ez indít el valami nagyon is hasznos dolgot. Szerintem így kategórikusan nem lehet kijelenteni, hogy minden duma, ami a party topicokban megy, az fölösleges szószaporítás, még ha offtopic is néha. Az meg hogy hol miről dumáljunk... hát ezt inkább nem minősíteném. Ha én a sarki fűszeressel akarok politizálni, nem megyek be vele a parlamentbe. Na mind1. Ez az én személyes véleményem. Kíváncsi vagyok mások mennyire osztják.
Régi 2006-08-10, 14:35
Danee logója
Danee Danee nem elérhető
愛しています

Idézet:
És ezt a TI-t most itt mennyire általánosságban értsem? Mert van úgy, hogy az ember néha odavet egy-egy offtopic megjegyzést, az amúgy teljesen informatív és lényegretörő beszélgetésbe, ami aztán adott esetben értelmetlenné teszi a további beszélgetést, de olyan is van, hogy pont ez indít el valami nagyon is hasznos dolgot. Szerintem így kategórikusan nem lehet kijelenteni, hogy minden duma, ami a party topicokban megy, az fölösleges szószaporítás, még ha offtopic is néha. Az meg hogy hol miről dumáljunk... hát ezt inkább nem minősíteném. Ha én a sarki fűszeressel akarok politizálni, nem megyek be vele a parlamentbe. Na mind1. Ez az én személyes véleményem. Kíváncsi vagyok mások mennyire osztják.
ennyi erovel, nyissunk egy open forumot, azt mindenki dumaljon ott...
azert vannak Topikok, hogy rendszerezve legyenek a temak...

Válaszol idézettel
Régi 2006-08-10, 14:53
toxin logója
toxin toxin nem elérhető
Admin

Összes hozzászólás: 1.790
toxin egyszerűen csodálatostoxin egyszerűen csodálatostoxin egyszerűen csodálatostoxin egyszerűen csodálatos

Idézet:
De ezek szerint alapveto tevedesben vagy hogy mire van ez a forum...
ja es meg valami, amire te aztmondod hogy enelkul nem fognak forumozni, na pont emiatt mentek el kurva sokan, es nem forumoznak, mert eleguk lett ebbol a hangnembol, es ebbol a semmitmondo szofosasbol....
Es felre ne ertsetek, nem akarjuk, hogy ne erezzetek jol magatokat... De mindennek megvan a maga helye, remelem megertitek...

Ezt en is alatamaszthatom.
Marmint, hogy emiatt mentek el csomoan.
Es mig regen ez a forum egy eleg magas szinvonalat kepviselt, amire sokan kivancsiak voltak, addig ma...legelő.
Régi 2006-08-10, 14:56
manake logója
manake manake nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: Manga-land
Összes hozzászólás: 2.954
manake jó irányba halad
Üzenetküldés MSN-en keresztül manake részére

csak ez egy fórum, és arról szól, hogy véleményt mondjunk...jó oké, voltak túl reagálások, de ez úgyanaz volt...
Sorry
Régi 2006-08-10, 14:59
Danee logója
Danee Danee nem elérhető
愛しています

Idézet:
manake eredeti hozzászólása
csak ez egy fórum, és arról szól, hogy véleményt mondjunk...jó oké, voltak túl reagálások, de ez úgyanaz volt...
Sorry
igy van, VELEMENYT, nem értelmetlen szófosást...
a véleménnyel, érvekkel, beszélgetéssel semmi baj nincs, és ezek nem is voltak és nem is lesznek moderálva...

Válaszol idézettel
Régi 2006-08-10, 15:00
toxin logója
toxin toxin nem elérhető
Admin

Összes hozzászólás: 1.790
toxin egyszerűen csodálatostoxin egyszerűen csodálatostoxin egyszerűen csodálatostoxin egyszerűen csodálatos

Latom nem nagyon sikerul megerteni:
NEM A VELEMENY ALKOTAS A PROBLEMA!!!
HANEM A CSETELÉS!!!
AZ ERTELMETLEN ÖKÖRKÖDÉS azokban a topicokban, amikben alapveton informaciot kellene talalni.

Regen a buliba indulas elott felment az ember a forumra, megnezte az odavágó topicot, es egybol tudta, hogyan kell odajutni, kik fognak fellepni, mi mennyibe fog kerulni...stb.
Erre lenne ma is szukseg.
Régi 2006-08-10, 15:02
manake logója
manake manake nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: Manga-land
Összes hozzászólás: 2.954
manake jó irányba halad
Üzenetküldés MSN-en keresztül manake részére

Ezzel egy lavina indult el!!! Lásd majd többi topic...
Régi 2006-08-10, 15:12
_psymon_ logója
Komoly arc

Idézet:
toxin eredeti hozzászólása
Latom nem nagyon sikerul megerteni:
NEM A VELEMENY ALKOTAS A PROBLEMA!!!
HANEM A CSETELÉS!!!
AZ ERTELMETLEN ÖKÖRKÖDÉS azokban a topicokban, amikben alapveton informaciot kellene talalni.

Regen a buliba indulas elott felment az ember a forumra, megnezte az odavágó topicot, es egybol tudta, hogyan kell odajutni, kik fognak fellepni, mi mennyibe fog kerulni...stb.
Erre lenne ma is szukseg.
Érdekes, én most is meg tudom belőle, ha akarom.
Régi 2006-08-10, 15:14
Danee logója
Danee Danee nem elérhető
愛しています

Idézet:
Érdekes, én most is meg tudom belőle, ha akarom.
te komolyan nem erted mirol beszelunk, vagy csak ugy csinalsz?

Válaszol idézettel
Régi 2006-08-10, 15:24
_psymon_ logója
Komoly arc

Idézet:
te komolyan nem erted mirol beszelunk, vagy csak ugy csinalsz?
Értem miről beszéltek. Csak nem vagyok biztos benne, hogy ezek a moderálások előrébb viszik a dolgokat. Már így azok szempontjából, akik most használják a fórumot. Nyilván informatívabb egy topic, hogyha nem 100 oldalt, hanem 10-et kell végigscrollozni, de én a magam részéről szeretem úgy a fórumot, ahogy eddig volt. Érdemes lett volna erről előbb vitát nyitni, mielőtt bevezetitek ezt a dolgot. Ha volt, és csak én maradtam le róla, akkor viszont elnézést kérek és behódolok a többség akaratának.
Régi 2006-08-10, 19:14
Psy_Buddha logója
Psy_Buddha Psy_Buddha nem elérhető
Banned

Hely: Bp xvi
Összes hozzászólás: 1.122
Psy_Buddha elismerésnek örvendPsy_Buddha elismerésnek örvendPsy_Buddha elismerésnek örvend
Üzenetküldés ICQ-n keresztül Psy_Buddha részére Üzenetküldés MSN-en keresztül Psy_Buddha részére
Alapbeállítás Re: Moderációval kapcsolatos észrevételek

Idézet:
Az hogy ki lesz ott és hogy az emberek hogy érezték magukat egy bulin igen is INFORMATÍV! Mind a szervezőknek, mind azoknak akik nem lehettek ott, mert a reakciókból lehet építkezni.
Az a baj, hogy már egy-egy buli előtt sokan tudni vélik hogy milyen lesz, és nyugodtan ki merik jelenteni hogy biztosan szar lesz. Pár szervezőcsapat nem szimpatizál egymással, azért még nem kell nyilvánosan ilyen kijelentéseket tenni....
Válaszol idézettel
Régi 2006-08-10, 20:11
ElftERROR1st logója
ElftERROR1st ElftERROR1st nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: :):):)
Összes hozzászólás: 2.413
ElftERROR1st csak remélni tudja, hogy újra hiteles lesz
Üzenetküldés MSN-en keresztül ElftERROR1st részére

javaslom mindenki alltisa be hogy oldalanként 100 post nem 20 leygen es máris 5öd annyit kell lápozni
Régi 2006-08-10, 20:54
_psymon_ logója
Komoly arc

Idézet:
ElftERROR1st eredeti hozzászólása
javaslom mindenki alltisa be hogy oldalanként 100 post nem 20 leygen es máris 5öd annyit kell lápozni
Nem is rossz ötlet!
Régi 2006-08-10, 21:22
_psymon_ logója
Komoly arc

Idézet:
Psy_Buddha eredeti hozzászólása
Az a baj, hogy már egy-egy buli előtt sokan tudni vélik hogy milyen lesz, és nyugodtan ki merik jelenteni hogy biztosan szar lesz. Pár szervezőcsapat nem szimpatizál egymással, azért még nem kell nyilvánosan ilyen kijelentéseket tenni....
Azzal egyetértek, hogy egyesek nem úgy használják a fórumot, ahogy kéne és a durva beszólásokat le kéne szorítani, de szerintem ezért nem az egész fórumközösséget kéne moderálni, hanem mondjuk azt, aki folyamatosan olyan dolgokat postol, ami más ittlévő emberre nézve is sértő. Mondjuk le lehetne tiltani, hogy az adott topicban írhasson, ha egyszer elejt ott egy értelmetlen anyázást. Adni az ilyeneknek egy 'gumiszoba' topicot, ahol kedvükre kianyázhatják magukat és kész. Bár nem tudom, hogy ez megoldható-e vajon ezen a fórumon. De szerintem sokkal humánusabb valakit utólag szankcionálni azért, amit rosszul csinál, mint eleve meggátolni, hogy úgy fejtse ki a véleményét, ahogy éppen akarja, vagy azt tegyen hozzá egy beszélgetéshez, ami éppen az eszébe jut.

Utoljára módosítva: _psymon_ által : 2006-08-10 21:25
Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 21:56 , a GMT +2 időzóna szerint.