Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Eszmecsere Filozófiai mélységektől az érzelmi magaslatokig

Válaszol
Téma eszközök Megjelenítési módok
idézetek, szólások, közmondások... ;)

Régi 2013-09-24, 22:29
PaXxX logója
PaXxX PaXxX nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 2.796
PaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb embere
Alapbeállítás re: idézetek, szólások, közmondások... ;)

„Valamely cselekedetet annyiban érzünk szabadnak, amennyiben individuális mivoltunk eszmei részéből származik. A cselekedet minden más részét, akár a természet kényszere, akár valamely erkölcsi norma kényszere alatt hajtjuk végre, nem-szabadnak érezzük. Szabad az ember, ha mindenkor önmaga szerint képes élni. Valamely morális tett csak akkor a saját tettem, ha azt ilyen értelemben szabadnak nevezhetem"

Steiner
Válaszol idézettel
Régi 2013-09-24, 22:32
PaXxX logója
PaXxX PaXxX nem elérhető
Megrögzött fórumozó

PaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb embere

"A különbség köztem és embertársaim között nem az, hogy két teljesen különböző eszmei világban élünk, hanem az, hogy a közös eszmevilágból ő más intuíciókat fogad be, mint én. Ő a saját intuícióit akarja kiélni, én a magaméit. Ha mindketten valóban az eszmevilágból merítünk, és nem a külső (fizikai vagy szellemi) ösztönzéseket követjük, akkor a közös törekvéseinkben, a hasonló szándékainkban találkozhatunk. Morális félreértés vagy összeütközés morálisan szabad emberek között kizárt. Csak a morálisan nem-szabad ember, aki tehát valamely természeti ösztönt vagy valamilyen általa kötelességből elfogadott parancsot követ, helyezkedik szembe embertársával, mert az nem követi ugyanazt az ösztönt vagy ugyanazt a parancsot. A cselekvés iránti szeretetben élni és a másik akaratát megértve őt élni hagyni, ez a szabad ember alapelve. A szabad ember nem ismer el más szükségszerűséget, mint azt, amellyel saját akarata intuitív összhangban van; és hogy egy konkrét esetben mit fog akarni, azt saját eszme-felfogóképessége dönti el.”
+
„A szabadságból származó cselekedet nem zárja ki, sőt magában foglalja az erkölcsi törvényeket is. Az ilyen cselekedet magasabb rendű, mint azok a cselekedetek, amelyeket az erkölcsi törvények kényszerítenek rám. Miért szolgálná kevésbé az általános jólétet a tett iránti szeretetből végrehajtott cselekedetem, mint ha csakis azért cselekednék valamit, mert kötelességemnek tartom az általános jólét szolgálatát? A puszta kötelesség fogalma kizárja a szabadságot, mert nem ismeri el az individualitást, hanem azt követeli, hogy az egyén vesse alá magát valamely általános normának. A cselekvések valódi szabadsága csak az etikai individualizmus álláspontján állva képzelhető el"

Steiner
Válaszol idézettel
Régi 2013-09-26, 22:18
PaXxX logója
PaXxX PaXxX nem elérhető
Megrögzött fórumozó

"Nagy igazság rejlik annak tényleges felismerésében hogy a
Világharmóniában Rend miszerint az emberi én
vonatkozásában igaz hogy ami valamikor kifele ment
az befele is fog, és ami befelé ment az kifelé is fog."

Antroposophie
Válaszol idézettel
Régi 2013-10-10, 21:03
Straightway Straightway nem elérhető
Banned

Összes hozzászólás: 1.752
Straightway a fórum leghíresebb embereStraightway a fórum leghíresebb embereStraightway a fórum leghíresebb embereStraightway a fórum leghíresebb embereStraightway a fórum leghíresebb embereStraightway a fórum leghíresebb embereStraightway a fórum leghíresebb embereStraightway a fórum leghíresebb embereStraightway a fórum leghíresebb embereStraightway a fórum leghíresebb embereStraightway a fórum leghíresebb embere

"A sör nem ital, az asszony nem ember, a medve nem játék" - Székely mondás

(megjegyzés: szeretem a nőket)
Válaszol idézettel
Régi 2013-10-11, 12:36
ColorS logója
ColorS ColorS nem elérhető
Van véleményem

Összes hozzászólás: 237
ColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embere

"Ne keverd össze az utadat a céloddal. Ha éppen vihar van az még nem jelenti azt, hogy nem a napfény felé tartasz..."
Válaszol idézettel
Régi 2013-10-17, 15:37
pálinkata logója
pálinkata pálinkata nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: a kűtűl balra
Összes hozzászólás: 2.459
pálinkata a fórum leghíresebb emberepálinkata a fórum leghíresebb emberepálinkata a fórum leghíresebb emberepálinkata a fórum leghíresebb emberepálinkata a fórum leghíresebb emberepálinkata a fórum leghíresebb emberepálinkata a fórum leghíresebb emberepálinkata a fórum leghíresebb emberepálinkata a fórum leghíresebb emberepálinkata a fórum leghíresebb emberepálinkata a fórum leghíresebb embere

"Ez a Trogaz az atom városból, és a mindenhol jobb...

Nem most fogalmazódott meg bennem,
Már régóta érzem, hogy meg kell tennem,
Hogy elmondom, könnyítsek magamon,
Ezúttal az egyszerű választ is megadom a kérdésre,
Amit gyakran feltesznek nekem,
Hogy miért, hogy miért vagyok ilyen?
Hogy miért vagyok furcsa és nehezen érthető,
Jogos a kérdés és csak tőlem kérhető a válasz,
Mert nem tudja senki sem rajtam kívül,
Hogy mit, miért, hogyan zajlik le belül,
Ahova senki sem látthat,
Kívülálló találgat, hogy engem mi bánthat.
Csak azok tudják, kik közel állnak hozzám,
Ismernek engem,
Hogy mi zajlik le bennem.
Ez így van, mert ők is hasonló cipőben járnak,
A világon mindent ugyan úgy látnak, mint én,
Mert olyanok, mint én,
Kevés ilyen ember van a föld kerekén,
És az ok, hogy ilyen vagyok,
Erre egyszerű módon válaszolhatok.

Ref: Lehet, hogy a magyarázat kissé furcsa,
Lehet, hogy a problémámnak nem is ez a kulcsa,
De komolyan mondom,
Van ilyen gondom,
Néha mindenhol jobb, mert balhé van otthon.
Lehet, hogy a magyarázat kissé furcsa,
Lehet, hogy a problémámnak nem is ez a kulcsa,
De komolyan mondom, hogy
Van ilyen gondom,
Néha mindenhol jobb.

Családi kör és az otthoni élet,
A meleg esték, azok a hiú remények.
És változott minden, így változtam én is,
Keresem a középutat valahol még is.
A család helyett már vannak barátok,
Ők a tesók, felváltották a családot,
Velük élem le életem egy részét,
Rég kezdődött de meddig tart?
Mi a baj? Kérdezed, én nem mondom el,
Neked mindened meg van, téged nem érdekel,
Mert akkor jössz rá, hogy valamit szeretsz,
Mikor elveszíted, de akkor már mehetsz.
Futhatsz utána, mert minden hiába,
Most még nagy ívben szarsz a világra,
Családi kör, az a biztos háttér,
Hiába kérdezed, hogy miért? (Hogy miért?)
Mert nem tudja az, aki másnak született,
Más dolgon nőtt fel, másokat szeretett,
Az nem érti meg, hogy azt én miért mondom,
Hogy mindenhol jobb mert balhé van otthon.

Ref

Nagyon jól tudom, hogy nem vagyok egyedül,
Ezzel a gondal és más is csak menekül,
Otthonról, persze csak akkor, ha muszáj,
Próbálom tagadni, de belülrő fáj! (Igen fáj!)
És könnyes szemmel kell szembe néznem az életemmel,
Másnak a család jelent megnyugvást,
De nekem nem, ezért keresek mást,
Ami boldoggá tesz, a család ehez kevés,
Mert állandó program volt a veszekedés.

Valahogy elmaradtak a jók és a szépek,
Kirándulások, vasárnapi ebédek,
Talán ez a baj, az ok, hogy ilyen lettem,
Hitem volt, régen elvesztettem!
Na ezért van az, hogy már sokadszor mondom,
Mindenhol jobb, mert balhé van otthon!"

Jaj mennyit hallgattam Én ezt!
Régi 2013-10-19, 14:06
popsmoke23 logója
popsmoke23 popsmoke23 nem elérhető
Van véleményem

Hely: Csodaország
Összes hozzászólás: 148
Blog Entries: 1
popsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant future

A legvégén nem az fog számítani, hogy mennyi év volt életedben, hanem hogy mennyi élet volt éveidben.
(Abraham L.)
Régi 2013-10-30, 17:56
ColorS logója
ColorS ColorS nem elérhető
Van véleményem

Összes hozzászólás: 237
ColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embereColorS a fórum leghíresebb embere

,, Menj hát az utadon, menj azon az egyedülálló módon, amely csak a tiéd, de ne próbálj mielőbb célba érni. Mert nincsen cél. Maga az út a cél, a cél csak az út vége és egy új út kezdete.
Élvezd hát utadat, a te egyedülálló, csodálatos életutad."
Válaszol idézettel
Régi 2013-11-03, 17:14
PaXxX logója
PaXxX PaXxX nem elérhető
Megrögzött fórumozó

"szolgái vagyunk a tegnapnak de mesterei a holnapnak"
Rudolf Steiner
Válaszol idézettel
Régi 2013-11-09, 22:19
popsmoke23 logója
popsmoke23 popsmoke23 nem elérhető
Van véleményem

Hely: Csodaország
Összes hozzászólás: 148
Blog Entries: 1
popsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant futurepopsmoke23 has a brilliant future

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.
Régi 2013-11-12, 02:19
fufala logója
fufala fufala nem elérhető
Halhatatlan

Hely: redhill, surrey
Összes hozzászólás: 13.425
fufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb embere

Minél többet tudunk, annál nagyobb felületen érintkezünk az ismeretlennel. /H. Spencer/
Régi 2013-12-08, 19:58
PaXxX logója
PaXxX PaXxX nem elérhető
Megrögzött fórumozó

„A fokozódó koncentráció végén a semmi áll. A semmi ahhoz viszonyítva semmi, ami koncentrálódott. Minden létező a semmi higított változata. Az abszolút koncentráció két oldalán az egymáshoz viszonyított semmi áll. Különböző hígításban... A koncentráció által minden képes áthorpadni saját hiányába.”
Erdély Miklós
Válaszol idézettel
Régi 2014-01-03, 02:25
fufala logója
Halhatatlan

fufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb embere

"Elhiszek mindent, amit csak mondanak nekem. Szeretem, ha szokatlan dolgokat hallok. Álmélkodásra való képességemnek nincsenek határai. Nincs, ami hidegen hagyna. Épp ellenkezőleg: óvakodom, nehogy a képzeletemet bármi is korlátok közé szorítsa. Nem az a dolgom, hogy mindenben rendet teremtsek: a magam világa is kusza és változékony. Annyi biztos, hogy nem vagyok a világos gondolkodás embere, fenntartom magamnak a jogot, hogy ellentmondjak önmagamnak. Nem szándékozom hagyni, hogy megfosszanak attól a jogomtól, hogy ostobaságokat beszéljek, és teljes tisztelettel kérek engedélyt, hogy olykor-olykor tévedjek."

Federico Fellini
Régi 2014-01-03, 16:09
fujin logója
fujin fujin nem elérhető
Félisten

Összes hozzászólás: 9.762
fujin a fórum leghíresebb emberefujin a fórum leghíresebb emberefujin a fórum leghíresebb emberefujin a fórum leghíresebb emberefujin a fórum leghíresebb emberefujin a fórum leghíresebb emberefujin a fórum leghíresebb emberefujin a fórum leghíresebb emberefujin a fórum leghíresebb emberefujin a fórum leghíresebb emberefujin a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül fujin részére

khm... híresek lettünk... O

"Legnépszerűbb nem szerelmes verse az életet mint olyant 19 négysoros strófában helyre tévő Harmónia, amit a goa.hu Psychedelic Trance Community - idézetek, szólások fórumában találtunk meg."

"...Bencze József Gyula pedig országos rendőrfőkapitány lett..." ))

a cikk: http://index.hu/kultur/klassz/bjgy/

és a post: http://forum.goa.hu/showthread.php?p...yula#post92443
.oO - "If there is anything I have learned in my travels across the Planes, it is that many things may change the nature of a man. Whether regret, or love, or revenge or fear—whatever you believe can change the nature of a man, can." - Oo.
Válaszol idézettel
Régi 2014-01-03, 19:10
fufala logója
Halhatatlan

Idézet:
fujin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
khm... híresek lettünk... O

"Legnépszerűbb nem szerelmes verse az életet mint olyant 19 négysoros strófában helyre tévő Harmónia, amit a goa.hu Psychedelic Trance Community - idézetek, szólások fórumában találtunk meg."

"...Bencze József Gyula pedig országos rendőrfőkapitány lett..." ))

a cikk: http://index.hu/kultur/klassz/bjgy/

és a post: http://forum.goa.hu/showthread.php?p...yula#post92443
nahát
Régi 2014-01-25, 12:02
PaXxX logója
PaXxX PaXxX nem elérhető
Megrögzött fórumozó

„Az általános nyomorból a jobb élet felé vezető utat azok találják majd meg, akik nagyon bíznak az emberben levő jó erőkben és ezeket úgy fejlesztik ki, hogy az emberek szabad együttélésében szociálisan hatnak anélkül, hogy erőszakot vennének igénybe.”

Mackay
Válaszol idézettel
Régi 2014-12-29, 21:04
ॐ chandana ॐ chandana nem elérhető
Seggemen a tojáshéj

Összes hozzászólás: 9
ॐ chandana jó irányba halad

Az igazi szerelem, elismerem, kivételes dolog, alig kettő-három akad belőle egy században. A többinek hiúság vagy unalom van a mélyén.

Albert Camus
Válaszol idézettel
Régi 2015-01-22, 13:28
masoma69 logója
masoma69 masoma69 nem elérhető
Ősfórumos

Hely: Az életben,bent a szívében.
Összes hozzászólás: 6.169
masoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb emberemasoma69 a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül masoma69 részére

Kedvenc idézetem :

Aki másnak vermet ás...mag-a esik bele
Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 08:59 , a GMT +2 időzóna szerint.