Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Duma Kötetlen beszélgetés...

Válaszol
Téma eszközök Megjelenítési módok
Pszichiátriai betegségek

Régi 2006-05-23, 17:00
enay enay nem elérhető
Lelkes kezdő

Összes hozzászólás: 38
enay jó irányba halad
Exclamation Pszichiátriai betegségek

Mit tudsz a pszichiátriai betegségekről? Szerinted? Érdemes odafigyelni így magunkra? Hogyan kezeled magad? Ismered az egyes kóros lelkifolyamatok tüneteit?
Csatolt képek
Fájl típus: gif dharma.GIF (5,5 KB, 726 letöltés)
Válaszol idézettel
Régi 2006-05-23, 17:41
vnoémi logója
vnoémi vnoémi nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 3.407
vnoémi jó irányba halad
Üzenetküldés MSN-en keresztül vnoémi részére
Alapbeállítás re: Pszichiátriai betegségek

Idézet:
enay eredeti hozzászólása
Mit tudsz a pszichiátriai betegségekről? Szerinted? Érdemes odafigyelni így magunkra? Hogyan kezeled magad? Ismered az egyes kóros lelkifolyamatok tüneteit?
Sajnos pár dolgot tudok...
Mindenképpen érdemes odafigyelni magunkra...
Egyenlőre nem kezelem magam (és nem is kezeltetem)...
Az idegbetegség és az elmebetegség is pszichiátriai betegségnek számít. Az elmebetegeknek nincs betegségtudatuk-szóval, ha az vagy, akkor nem fog feltünni!
Magyarországon az OPNI(vagy "Lipót", "sárgazház") nagyon durva. Az ápolók is elektrosokkra szorulnának... (sok a roma hermafrodita közöttük )...
Egyszer volt alkalmam végigsétálni itt; hosszú, üres folyósók, elszórtan pár kommunista, piros műbőrfotel, rajtuk szakadt lepedővel "rögzitett" "ápoltak", a nyugtatótól zsibbadtan próbálnak szabadulni...
Valamikor átnéznek a dühöngő őrültek is, és megerőszakolnak pár embert... "Normálisakkal" is lehet találkozni, ugyanis a drogosokat is itt "kezelik". Nincs elkülönítve semmi, együtt pinpongozik az előtérben drogos, és elmebeteg...
A Balassa sokkal normálisabb; van állandó ügyelet, a zártosztályról nem lehet csak úgy kijutni, stb, stb...
Régi 2006-05-23, 17:48
LOCO logója
LOCO LOCO nem elérhető
Halhatatlan

Összes hozzászólás: 11.817
LOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül LOCO részére

Idézet:
én pájinával kezelem magam
Régi 2006-05-23, 17:59
vnoémi logója
Megrögzött fórumozó

vnoémi jó irányba halad

Az elmebetegségek általában 18 éves kor után jelentkeznek..., vagy klimaxkor... a hormonális változások hozzák leggyakrabban elő...(tehát addig "lappang")Ritka a fiatalkorban diagnosztizálható "probléma", de ilyenis van;pl.:gyermekkori skizofrénia... Olyan sokféle betegség van...Skizofréniából is van egy csomó..."Érdekes" a mánia is... nevezhetnénk a jókedv karikatúrájának... Ottvan még a "klasszikus" depresszió, a paranoia (ami allat abszolút nem a azt kell érteni, amit manapság értünk...)
Veszélyes dolog a pszihé...
És nagyon félelmetes, ha valakinek megbomlik az elméje...
Régi 2006-05-23, 18:19
kócos logója
kócos kócos nem elérhető
Öreg róka

Összes hozzászólás: 4.001
kócos mindenki által ismertkócos mindenki által ismertkócos mindenki által ismertkócos mindenki által ismertkócos mindenki által ismertkócos mindenki által ismert

Valaki nagyon ért a témához
Régi 2006-05-23, 18:31
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 3.515
zwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to behold

igen, én már nem is írok ide inkább

át is adnám a szó.
fox, hol vagy????
Válaszol idézettel
Régi 2006-05-23, 18:50
vnoémi logója
Megrögzött fórumozó

vnoémi jó irányba halad

Idézet:
kócos eredeti hozzászólása
Valaki nagyon ért a témához
Ezt hogy értsem?
Régi 2006-05-23, 22:30
Vadember logója
Vadember Vadember nem elérhető
Ősfórumos

Összes hozzászólás: 6.342
Vadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül Vadember részére

Idézet:
vnoémi eredeti hozzászólása
Ezt hogy értsem?
Irj meg

"Azt akarom, kacagj, szemed
ne árnyékolja bánat,
s ajkadról bár egyetlenegy
csók üdvözítse számat."
Téged is vár a Vágykoztársaság Fizetoezkozeink az álmok, alkotmányunk a sóhaj szelíd lebbenése.
Válaszol idézettel
Régi 2006-05-24, 08:45
vnoémi logója
Megrögzött fórumozó

vnoémi jó irányba halad

Idézet:
Vadember eredeti hozzászólása
Irj meg

Majd ha fullonfalván járok...
Régi 2006-05-24, 10:28
Ádám logója
Ádám Ádám nem elérhető
almaszedő

Hely: nyugiban
Összes hozzászólás: 1.791
Ádám jó irányba halad

Örülök,hogy elindult egy ilyen topik is és remélem lesznek akik be merik vállalni. Az emberek nagyon nagy hányada (ha nem mind) él meg az életében felgyülemlett történések miatt, enyhébb, vagy komolyabb depressziót, idegösszeroppanást, pánikbetegséget. Mindenkinél máshogy jön ki. Van akinél intenzívebb testi tüneteket produkál egy ilyen időszak, van aki hamarabb túl esik rajta és van sajons aki hosszú évekig gyötrődik. Ráadásul ez a tizenéves kor vége, huszonéves kor eleje, elszakadás a szülőktől végleg, saját lábra állás, cuccokkal az elme határainak agresszív rombolása, mind mind olyan dolgok,amik sok hasonló állapotot generálnak. Ezen állapotok megértésől, túlélésről érdemes egymásnak hasznos infókkal szolgálni.
Régi 2006-05-24, 10:31
enay enay nem elérhető
Lelkes kezdő

enay jó irányba halad
Cool re: Pszichiátriai betegségek

Idézet:
vnoémi eredeti hozzászólása
Ezt hogy értsem?

Ne foglalkozz a rosszindulatú kritikával.... Én egyébként 6évig foglalkoztam élesben a pszichiátriai betegekkel.
Válaszol idézettel
Régi 2006-05-24, 10:42
Ádám logója
Ádám Ádám nem elérhető
almaszedő

Hely: nyugiban
Összes hozzászólás: 1.791
Ádám jó irányba halad

Ez nem gyengeség, ez az élet része. És amikor az ember benne van, sokszor nem látja a fától az erdőt. Sajnos sok ismerősöm van akikről tudom,hogy hosszú ideje pánikbetegek. Elmentek egy orvoshoz, az felírta a gyógyszert, közölte,hogy baj van az agyatokban lévő hormonokkal, ezt szedjétek, meg ezt és azóta szedik. Néha jobban néha rosszabbul, egyszer leszedálva,egyszer talpon kapják a pirulát az életükre... és pontosan ugyanúgy folytatják ahogy annak elötte, csak közben szedik a gyógyszert,hogy elfedjék a viharként tomboló rettentő testi tüneteket. És ha megkérded miért szedi,azt mondja "mert beteg vagyok és ez gyógyíthatatlan..." És ha felmész egy ilyen témájú fórumra, másról nem is zajlik a beszélgetés, hogy ki milyen tabit szed és annak éppen mi a mellékhatása. Lehangoló...
Régi 2006-05-24, 12:25
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

zwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to behold

nos hát akkor örömmel közlöm, hogy vannak, akik másként állnak hozzá(nem is fogadja be őket az orvostársadalom).
nemrég kezdtem egy alternatív terapeutához járni. pszichológus, de felejtsétek el a rendelőről, fehér köpenyről, ostoba tesztekről és kérdésekről kialakult pszichológus-képet.
egyáltalán, semmiben sem hasonlít arra az elképzelésre, ami élt bennem, amikor keresni kezdtem a megfelelő szakembert. otthonos körülmények között, baráti beszélgetésre emlékeztetve a szeretetre alapozva gyógyít, bizalmat és nyugalmat sugároz.
még nem járok régóta, de első perctől kezdve tudtam hogy jó helyen vagyok.
és igen, ő is azt mondta, hogy mindenki hordoz magában kisebb-nagyobb sérüléseket, amik nélkül az élete egész más minőségben zajnalna. sokan nem is tudják, van aki képes ezekkel együtt élni, van aki nem, de fel sem merül, hogy segítséget kéne kérni.
bárkinek ajánlom, aki úgy érzi, hogy valami nem stimmel vele és az életével, keressen egy gyógyítót, lehetőleg egy alternatív terapeutát, mert nagyon érdekes dolgokkal fogja szembetalálni magát.
ezen nincs mit szégyellni. én sem érzem magam betegnek, mégis elmentem, mert tudom hogy valahol gondok vannak.
jelenleg ott tartok, hogy kezd megfogalmazódni bennem a probléma, mert eddig nem tudtam még nevén nevezni sem. csak éreztem hogy valami van.
Válaszol idézettel
Régi 2006-05-24, 12:55
mokusmali mokusmali nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 2.320
mokusmali egy kincsmokusmali egy kincsmokusmali egy kincs

Idézet:
Ne foglalkozz a rosszindulatú kritikával.... Én egyébként 6évig foglalkoztam élesben a pszichiátriai betegekkel.
Hol? Akkor neked van mit mesélni... engem érdekel.
Válaszol idézettel
Régi 2006-05-24, 12:56
Megrögzött fórumozó

amúgy én csak fél évig "foglalkoztam velük" -enyhén túlzó kifejezés- vagy inkább csak jártam közéjük. elég ütős dolog.
Válaszol idézettel
Régi 2006-05-24, 13:14
enay enay nem elérhető
Lelkes kezdő

enay jó irányba halad

Idézet:
mokusmali eredeti hozzászólása
amúgy én csak fél évig "foglalkoztam velük" -enyhén túlzó kifejezés- vagy inkább csak jártam közéjük. elég ütős dolog.

Majd írok, és nyilván ha írni fogok nem árulom el hol is dolgoztam.... Egyébként főlek szkizofrén betegekkel,ill oligophren és debil emberekkel foglalkoztam.Az utóbbiakkal más részlegen.
Válaszol idézettel
Régi 2006-05-24, 14:13
Megrögzött fórumozó

Idézet:
Majd írok, és nyilván ha írni fogok nem árulom el hol is dolgoztam.... Egyébként főlek szkizofrén betegekkel,ill oligophren és debil emberekkel foglalkoztam.Az utóbbiakkal más részlegen.
ha nem hát nem. debil azt hittem ez a kifejezés már kiment a divatból... ?
Válaszol idézettel
Régi 2006-05-24, 14:15
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

ez tudtommal egy szakkifejezés, csak a társadalom volt szíves felruházni pejoratív jelentéssel
Válaszol idézettel
Régi 2006-05-24, 14:18
retromin logója
retromin retromin nem elérhető
Van véleményem

Hely: where the spirit is borning...
Összes hozzászólás: 418
retromin jó irányba halad
Alapbeállítás Re: Pszichiátriai betegségek

Idézet:
zwana eredeti hozzászólása
ez tudtommal egy szakkifejezés, csak a társadalom volt szíves felruházni pejoratív jelentéssel
Debil = orvosi jelentése: értelmi fogyatékos, nem egészen épelméjű, gyenge, erőtlen.
Régi 2006-05-24, 15:17
Orsika logója
Orsika Orsika nem elérhető
Ősfórumos

Hely: LennASivárFöldön
Összes hozzászólás: 7.403
Orsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül Orsika részére

Nahát, szintén örülök h nyílt ilyen topic
Sajnos vagy nem sajnos, voltak iylen élményeim.
Volt egy évem, amikor mindent a lehető legsötétebben láttam, elutasítottam a segítséget, nem szerettem se magamat,se az engem körülvevő embereket.
Aztán elkezdtem valamilyen hangulatjavítót szedni orvosi utasításra, de nem használt semmit, 2 hétig suli helyett csoportterápiára jártam, ott jobb volt, de amikor visszamentem a suliba, ugyanolyan rossz lett.
Aztán amikor láttam, hogy se a pszichiáterrel való beszélgetés, se a gyógyszer nem hat, nem jártam többet, abbahagytam a gyógyszert, és elhatároztam hogy csak azért is jobban leszek..........úgy érzem, nagyjából sikerült leküzdetem ezt a depressziónak nevezett valamit....
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 02:53 , a GMT +2 időzóna szerint.