Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Duma Kötetlen beszélgetés...

Válaszol

Régi 2006-02-27, 23:00
cápaember logója
cápaember cápaember nem elérhető
Nem viccelek

Hely: starmontain
Összes hozzászólás: 1.262
cápaember még híres is lehet
Alapbeállítás Zenei Múltam vol.2

Elég jó volt az előző fórumon is

12-13 évesen: Iron Maiden, Judas Priest (az alapok)

14-16: Punk Főleg az ős punk zenekarok: Sex Pistols, Clash, Dead Kennedys..

16-18: A metál és rock zenék minden irányzatából folyamatosan gyüjtöttem a zenéket, különös tekintettel a norvég black metál vonalra és a különböző sötét, depresszív hangultatú zenékre, innen vannak a még most is kedvenc zenéim: In the woods..., Tenhi, My Dying Bride, Amorphis, Arcturus, The Kovenant ...
(és meglepő módon ezek között találtam meg a "legpsychedelikusabb" zenéket is )

+a szocializmus magyarországának underground zenekarai: Balaton, A.E. Bizottság, Kontroll Csoport

A vége fele triphop és kül. ambientális zenék

19- 21: Megismerkedtem a különböző elektronikus zenei irányzatokkal. Psytrance, House, Techno, Breakbeat, Dnb... (sokszor nem értem, hogy miért hallgatom ezeket, de ilyenkor mindig rátalálok valami gyöngyszemre)

valamint a különböző spacerock és elektronikával kacérkodó rock zenék: Colorstar, Korai Öröm, Hidria Spacefolk

21-: Mostanában: minimál techno, mikro house.... (a sok régi mellett)

ez persze nagyon felületes...

Utoljára módosítva: cápaember által : 2006-03-01 13:01
Válaszol idézettel
Régi 2006-02-27, 23:16
cápaember logója
Nem viccelek

Alapbeállítás re: Zenei Múltam vol.2

Ja amit kihagytam:

Marilyn Manson (vicces, de megőrülök a Mechanical Animals és Antichrist Superstar albumokért )

Hát igen, ugyan nem tartom sokra az amerikai zenekarokat, de azért van még egy pár jó:

Pantera, At the drive-in, korai Korn...

Válaszol idézettel
Régi 2006-02-27, 23:47
zwana logója
zwana zwana nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 3.515
zwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to beholdzwana is a splendid one to behold

huh, jó topic

de olyan kurva távolra kellene visszaemlékeznem, hogy tuti nem fog menni.
lássuk csak:

12 évesen: pink floyd (jósvafői cseppkőbarlangban szerettem bele, mai napig imádom)
13: the cure,
15-16: the cure még mindig, szintén kontroll csoport és bizottság, jethro tull, emerson, lake & palmer, the doors, janis joplin, a zakkantabb hendrix művek, pl fried cola
itt néhány évre nem emlékszem, de the cure és pink floyd még mindig, VHK
22: massive attack, portishead, cocteau twins, david bowie, tricky, goldie, ésatöbbiésatöbbi.. ja aphex twin, nine inch nails és még kurvasok, de nem emlékszem
23-24: deep house
aztán valahogy egy psytrance bulin kötöttem ki, tökvéletlenül
26-27: progresszív trance majd proghouse
28: minden ami minimal és kb 2 éve érdekel az industrial, illbeat, dark noise, meg mindenféle fura zenék, amikről fogalmam sincs hogy hová sorolandók

ésésés DEAD CAN DANCE FOREVER!!!!

és még annyi mindent kihagytam...
jazz és newjazz, lounge, bossa, sorolhatnám...

Utoljára módosítva: zwana által : 2006-03-01 10:08
Válaszol idézettel
Régi 2006-02-28, 00:06
MoRc logója
MoRc MoRc nem elérhető
Öreg róka

Hely: Bp.
Összes hozzászólás: 5.576
MoRc fényesen világító üstökösMoRc fényesen világító üstökösMoRc fényesen világító üstökösMoRc fényesen világító üstökösMoRc fényesen világító üstökösMoRc fényesen világító üstökös
Üzenetküldés MSN-en keresztül MoRc részére
Alapbeállítás :-)

Én:Általános iskolában--Punk-Alvin,Picsa,Auróra,exploited,
Aztán-Dnb...Sokáig!!!!
mellette párszór diszkók látogatása.Aztán Goa,meg techno és különböző vállfái...
Most meg minden ami elektronikus!!!!
de leginkább Killerpsy és hardtechno....jelenleg

"Élj gyorsan halj meg fiatalon!!!"

"Egy rossz szó,vagy tett mit ellenem cselekszel, én visszajövök bosszút állni, hiába temetsz el....

NABUKODONOZOR

Utoljára módosítva: MoRc által : 2006-02-28 00:19
Válaszol idézettel
Régi 2006-02-28, 08:47
Mirrmurr Mirrmurr nem elérhető
Komoly arc

Összes hozzászólás: 510
Mirrmurr jó irányba halad

5 évesen megőrültem a Modern Talkingért
5-14 nem emléxem
14-18 Sziámi, Kontroll Csoport, A.E. Bizottság (nagy fájdalmam, de elveszett mindkét kazim tőlük ) F.O. System, URH, F Zámbó HDB, VHK!!!!! stb
18-21 minden, ami elektronikus
21-napjainkig- sajna korlátolt lettem, és most szinte csak pszihedelik
Válaszol idézettel
Régi 2006-02-28, 10:42
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Hely: Mopszfarm
Összes hozzászólás: 22.353
Blog Entries: 14
Maris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül Maris részére

hát nekem is voltak korszakaim

6évesen:szandi (első kazettám)
általános alsó:fiúzenekarok(BSB,Shy Gys... )

általános felső:éles váltás a rock felé...Guns n Roses,Cradle of filth,Metallica,Sepultura...de a legfontosabb MARILYN MANSON
azóta nem telt el olyan sok év...számszerint 6,tehát az ízlésem se változott,inkább bővült.
15-16éves koromban a punk zenével:alvin,picsa,HT,barackca,VHK...
16-17éves:alternatív zenék,Kispál,Quimby,HS7...+ragga,raggie,ska,dancha l...pl:seeed,elephant man,bounty killer,Tigris,Paso,Skap
18évesen...elvittek egy elektronikus(goa buliba)...eddig csak Dnbn voltam páron,de az nagyon nem tetszett.aztán valahogy ez is kialakult...az első évben párszor,utána többször volt szerencsém ilyen bulikhoz,de még mindig vallom h nem ez a(z egyetlen) meghatározó zene az életemben.

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban. - Tolsztoj
Válaszol idézettel
Régi 2006-02-28, 11:47
LOCO logója
LOCO LOCO nem elérhető
Halhatatlan

Összes hozzászólás: 11.817
LOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embereLOCO a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül LOCO részére

az igényes rock zenénél nincsen jobb!!!!mindig +kisért.
Régi 2006-02-28, 16:57
AlterEgo logója
AlterEgo AlterEgo nem elérhető
Adeptus

Hely: hegyen-völgyben
Összes hozzászólás: 19.097
AlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embere

kort nem tudok pontosan.
kezdet: Pokolgép,ossian
utána:Ozzy Ozbourne (No more tears a kedvenc szám)
köv. állomás:tini diszkós korszakom.(álti felső)
visszatérés a gyökerekhez úgymint:Metallica,
ebből alakult ki a rap-metál körszakom
16 év körül jött az elektronikus zene

Széles világba, fut a szél magába.
Nyakában a lába, sosem érsz a nyomába!
Válaszol idézettel
Régi 2006-02-28, 23:28
mry logója
mry mry nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 2.635
mry jó irányba halad

hát... az oviban nagyon rajongtam Mike Oldfield: Moonlight Shadows c. számáért és bizony még most is szeretem

"Van egy elmélet, miszerint, ha egyszer kiderülne, hogy mi is valójában az Univerzum, és mit keres itt egyáltalán,
akkor azon nyomban megszűnne létezni, és valami más, még bizarrabb, még megmagyarázhatatlanabb dolog foglalná el a helyét.

Van egy másik elmélet, amely szerint ez már be is következett."
42
Válaszol idézettel
Régi 2006-02-28, 23:41
szivarv logója
szivarv szivarv nem elérhető
Öreg róka

Hely: In my personal story....
Összes hozzászólás: 5.145
szivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül szivarv részére

Jo ez a topik...mert az ember hajlamos elfelejteni "honnan is jo:tt"......
E'n most megpro'ba'lok vissza emle'kezni.....

Szerintem az elso: nagy nekem a Sex Action volt olyan 8-10 e'ves kor ko:ru:l.....+Gun's and Roses+The Cure e's terme'szetesen mindezek mellett Depeche Mode,Bonanza!
Azta'n jo:tt a Thake That,East 17,BSB.......ja e's persze a Spice Girls.....
Ezt ko:vette a disco korszak,majd voltam/vagyok nagy A'kos rajongo......
E's ve'gu:l de nem utolso' sorban goa-psyhedelic trance......
Persze sokminden kimaradt.....de ezek vtak a legle'nyegesebbek.....e's Depeche Mode forever!!!!
Válaszol idézettel
Régi 2006-02-28, 23:56
Psy L logója
Psy L Psy L nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: d"^-^"b
Összes hozzászólás: 3.962
Psy L egyszerűen csodálatosPsy L egyszerűen csodálatosPsy L egyszerűen csodálatosPsy L egyszerűen csodálatos
Üzenetküldés MSN-en keresztül Psy L részére

arra emléxem hogy ovis koromban miki manó ezerrel
aztaan 10 évesen: kokkó dzsambó
10-14: scooter, és egy jópaar house elööadó jött
14-16: Amorphis, Dimmu, Pokolgép, Akela, Tankcsapda... Amorphis szerintem nagyon psychedelikus, THUNDERDOME!(rave)
15-17: Astral Projection, SUN Project,szarraa hallgattam és még rock
17-19:csak és kizaarólag psychedelic trance
19-?: Minden ami elektronikus: psytrance, chillout, ambient,happytrance, forest trance...stb,(+ raggie és jazz) kivéve a buta zúzdaakat mint: rave, happy hardcore, techno.

lehet kicsit elvetettem a sulykot

Utoljára módosítva: Psy L által : 2006-03-01 00:01
Válaszol idézettel
Régi 2006-03-01, 00:12
mry logója
mry mry nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 2.635
mry jó irányba halad

Idézet:
Psy L eredeti hozzászólása
arra emléxem hogy ovis koromban miki manó ezerrel
aztaan 10 évesen: kokkó dzsambó
10-14: scooter, és egy jópaar house elööadó jött
14-16: Amorphis, Dimmu, Pokolgép, Akela, Tankcsapda... Amorphis szerintem nagyon psychedelikus, THUNDERDOME!(rave)
15-17: Astral Projection, SUN Project,szarraa hallgattam és még rock
17-19:csak és kizaarólag psychedelic trance
19-?: Minden ami elektronikus: psytrance, chillout, ambient,happytrance, forest trance...stb,(+ raggie és jazz) kivéve a buta zúzdaakat mint: rave, happy hardcore, techno.

lehet kicsit elvetettem a sulykot

rév? atyaég akkor én mit hallgattam?

"Van egy elmélet, miszerint, ha egyszer kiderülne, hogy mi is valójában az Univerzum, és mit keres itt egyáltalán,
akkor azon nyomban megszűnne létezni, és valami más, még bizarrabb, még megmagyarázhatatlanabb dolog foglalná el a helyét.

Van egy másik elmélet, amely szerint ez már be is következett."
42
Válaszol idézettel
Régi 2006-03-01, 00:21
Balzac logója
Balzac Balzac nem elérhető
Nem viccelek

Hely: bp
Összes hozzászólás: 1.332
Balzac még híres is lehet

Psy L: Amorphis - Elegy megvan műsoros kazin! télleg igényes (meg szép a borítója ), bár szerintem a halálhörgést nem feltétlenül kellett volna erőltetni...
Válaszol idézettel
Régi 2006-03-01, 00:24
Psy L logója
Psy L Psy L nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: d"^-^"b
Összes hozzászólás: 3.962
Psy L egyszerűen csodálatosPsy L egyszerűen csodálatosPsy L egyszerűen csodálatosPsy L egyszerűen csodálatos
Üzenetküldés MSN-en keresztül Psy L részére

Idézet:
Balzac eredeti hozzászólása
Psy L: Amorphis - Elegy megvan műsoros kazin! télleg igényes (meg szép a borítója ), bár szerintem a halálhörgést nem feltétlenül kellett volna erőltetni...

haat nem a régebbi albumaira gondolok... hallgasd meg mondjuk az Am universum-ot, vagy a Tales from the Thousand lakes-t

rév? lehet hogy nem rév hanem HC? vagy mijaz? én nemtom csak hallgattam
Régi 2006-03-01, 00:38
WaSseR eLF logója
WaSseR eLF WaSseR eLF nem elérhető
Nem viccelek

Hely: holleanyónál
Összes hozzászólás: 1.489
WaSseR eLF jó irányba halad
Üzenetküldés AIM-en keresztül WaSseR eLF részére Üzenetküldés MSN-en keresztül WaSseR eLF részére Üzenetküldés Yahoo-n keresztül WaSseR eLF részére
Red face re: Zenei Múltam vol.2

nos...
oan 5éves koromban dr albantol volt a kedvenc számom az icc máj lájf...naon szerettem...
aztán apám lecserélte hifire a lemezjáccoját és kb az otthonunk ien rocklak lett...ezért én naon megrüheltem a rockzenét(kivéve g'n'r) ami késöbb fordítva ütött visz vagymi..szal elöbb..
oan ált. 4.be jött 1 őrült arc az osztájunkba aki mindenkit oltott meg rohatt nagyképü volt jaa és neki volt a legtöbb kosaras kártyája...legjobb haverom lett éSígy akkortájt nagy repperek lettünk(bőgatya,deszkacipö,,,jaésezmég a fubus korszak elött volt)..(dr.dre,snúp dágigág,különbözömagyarándörgrandlöfászok)....
aztán ezazegész hiphopmegrepp dolog naon a divatba jött mimár akkor naon bennevoltunk...ezkb 6.ba volt...a srácot kirugták..énmeg meguntam a repperkedést meg 1re jobban ugyoltam rá az ien kalifornyia pank témákra..aztán ezienh.ismonyam elrokkeredésbe fullladt.....de ami elöször és sokáig is kitartottam mellette a SlipKnot volt...naon nagy fan voltam.....aztán mellette korn a régebbiek..deftones..soulfly..régi sepu...staticX...szalígy a legnaobb modern metál zékáerek vagymik..de emelletta lájtibbakis persze sok minden más rhcp,dökjúr,dödoors,meg további borult arcokbol állo bandák,,,,,,,_,,,,,,,ezalatt az idöszak alatt megtanultam gitározni jeeee..
hmmm eztartott nemtom ugy tavaj elött tavaszig aszem amikor vhonann lett nekem 1 naonjo break mixem,,,itt kezdödött az elektronikus izémizé...aztán ugy tavajelött télen a psychedelikkkk.ozora ota meg elkezdödött a progressive függöségem amikor vmeik reggel a kékpontbol feltámadva(!) progidensz felkelö nap stb stb.......na és most derült ki hogy a nagy wasserelf nemis oj régota GOÁS.....MUHAHAHáHAHáHHA

bocs ha tool részletes voltam
Régi 2006-03-01, 00:45
szivarv logója
szivarv szivarv nem elérhető
Öreg róka

Hely: In my personal story....
Összes hozzászólás: 5.145
szivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül szivarv részére

Idézet:
WaSseR eLF eredeti hozzászólása

.......na és most derült ki hogy a nagy wasserelf nemis oj régota GOÁS.....MUHAHAHáHAHáHHA

bocs ha tool részletes voltam

Szerintem nem az ale'nyeg,hogy ki miota goa's......
Persze!Sokaknak ez a le'nyeg......
Válaszol idézettel
Régi 2006-03-01, 00:50
Balzac logója
Balzac Balzac nem elérhető
Nem viccelek

Hely: bp
Összes hozzászólás: 1.332
Balzac még híres is lehet

WaSseR eLF: csak a kontraszt kedvéért, minimálban, évek nélkül:
gagyidizsi -> death/trash metal -> rock/pánkenroll -> gitárfetisiszta rock -> jazz -> d'n'b/breakbeat/chill -> goa
kicsit most túltolás esete forog fenn, ami a goát illeti... több nyugis zenét kéne hallgatnom...
amúgy 3 évig gitároztam és életem egyik legjobb döntése volt, h abbahagytam... nem való az nekem...
Válaszol idézettel
Régi 2006-03-01, 01:05
WaSseR eLF logója
WaSseR eLF WaSseR eLF nem elérhető
Nem viccelek

Hely: holleanyónál
Összes hozzászólás: 1.489
WaSseR eLF jó irányba halad
Üzenetküldés AIM-en keresztül WaSseR eLF részére Üzenetküldés MSN-en keresztül WaSseR eLF részére Üzenetküldés Yahoo-n keresztül WaSseR eLF részére
Talking re: Zenei Múltam vol.2

Idézet:
Balzac eredeti hozzászólása
WaSseR eLF: csak a kontraszt kedvéért, minimálban, évek nélkül:
gagyidizsi -> death/trash metal -> rock/pánkenroll -> gitárfetisiszta rock -> jazz -> d'n'b/breakbeat/chill -> goa
kicsit most túltolás esete forog fenn, ami a goát illeti... több nyugis zenét kéne hallgatnom...
amúgy 3 évig gitároztam és életem egyik legjobb döntése volt, h abbahagytam... nem való az nekem...

hehehe...ÍGY szeretek naon gitározni..ésfogok is amíg lesznek kezeim..rohattjo hangszer temeg hüe vagy hogy abbahagytad...bár akinek nincs hozzá tehetsége annak lehet hogy nemoan érzés a dolog..perce csak vicc....amudja kifelejtettem...:1 hónap erejéig nekem is volt ien deathes korszakom vettem is 1ien naon lol boltba 1 kennibel korpszos pulcsitpffffffffff..najonemalázom magam továb,,ja amugymeg heheháá kifelejtettem még reggie imádo is vaok telmécetesen,,deaz egész picikorom ota tart:::___coco de rasta..oláláá
Régi 2006-03-01, 08:55
Eric logója
Eric Eric nem elérhető
Öreg róka

Hely: Pest city
Összes hozzászólás: 5.707
Eric has a brilliant futureEric has a brilliant futureEric has a brilliant futureEric has a brilliant futureEric has a brilliant futureEric has a brilliant futureEric has a brilliant futureEric has a brilliant futureEric has a brilliant futureEric has a brilliant futureEric has a brilliant future
Üzenetküldés MSN-en keresztül Eric részére

hmmm...vissza kellene tudni emlékeznni....az icmájlájf volt talán nekem is az első kedvencem

Aztán 5ikben mindenki kívülről fújta a rapülők összest.

felsőben a legjellemzőbb volt, hogy a házibuli zenéjére lassúztunk a bulikon. Sosem ment a bulin gyors szám mert arra senki nem mert táncolni Csak nyálas összebújós jobbra balra lépegetős zenéket raktunk be.
Szinte ezzel párhuzamosan -amolyan tartozzunk valahova motivációból- elkezdtem gyűjteni az Aerosmith albumokat. Ez szépen ki is tartott általános végéig...

A változást az hozta mikor lerángattak discoba...nah itt már jöttek a BSB, EAST17, V-tech, Spice-girls, scooter zenék Ez volt a leghosszabb korszak...kb 15-22ig

De e korszak alatt kezdtünk el ganxta koncertre is járni
Régi 2006-03-01, 13:38
cápaember logója
Nem viccelek

Egyébként most jelent meg:

Amorphis - Eclipse

Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Garancsi tó Crew-Elektronikus zenei fesztivál 2005.07.23. fuge3 Party 151 2005-08-22 11:47
Garancsi-Tó Crew:Elektronikus zenei fesztivál 2005.07.23. fuge3 Party 2 2005-06-24 19:11

A pontos idő 09:10 , a GMT +2 időzóna szerint.