Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Zenekészítés minden, amivel hang, zene, zaj, zörej csinálható

Válaszol

Régi 2007-01-18, 23:54
csuccser logója
csuccser csuccser nem elérhető
Banned

Hely: ..::wHerE dArk anD Light don'T DifFer::.. /XI. ker/
Összes hozzászólás: 5.301
csuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant future
Üzenetküldés MSN-en keresztül csuccser részére
Alapbeállítás Ableton

Nem rég sikerült letöltenem ezt a kis okosságot, és hát elkezdtem vele játszadozni...

Azt hiszem, hogy ez a program lesz a továbbiakban a fő zeneösszepakolós kis programom... Egy xboard-al meg egy mpd-16-al kurva jól elvoltam egész este.

Szal a lényeg a lényeg, ide jöhetnének mindeféle finomságok a programmal kapcsolatban.
Válaszol idézettel
Régi 2007-01-19, 10:19
NasCa logója
NasCa NasCa nem elérhető
4.49 crew

Hely: buddhapest
Összes hozzászólás: 4.811
Blog Entries: 26
NasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embereNasCa a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül NasCa részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül NasCa részére
Alapbeállítás re: Ableton 6

ableton.com-on rengeteg videó van a használatról, bár emlékeim szerint ótvar quicktime formátumban amihez a legidegesítőbb playert alkották meg közel s távol.

playblog
Válaszol idézettel
Régi 2007-01-19, 10:56
kemo logója
kemo kemo nem elérhető
Nem viccelek

Összes hozzászólás: 1.070
kemo fényesen világító üstököskemo fényesen világító üstököskemo fényesen világító üstököskemo fényesen világító üstököskemo fényesen világító üstökös
Üzenetküldés MSN-en keresztül kemo részére

en mar a 3as verzio ota szinte kizarolag abletont hasznalok
a legjobb

sajnos a magyar ableton oldal egy kalap szar
Régi 2007-01-19, 12:51
Xaile logója
Xaile Xaile nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 2.103
Blog Entries: 4
Xaile is a splendid one to beholdXaile is a splendid one to beholdXaile is a splendid one to beholdXaile is a splendid one to beholdXaile is a splendid one to beholdXaile is a splendid one to beholdXaile is a splendid one to behold
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Xaile részére

Hát az ableton funkcióirol egy szép könyvet lehetne írni.
A legjobb szekvenszer amit eddig alkottak...
Tele olyan funkciókkal amiről a többi szoft gyártó csak álmodhat(például a geci jó warp cucc, a legkényelmesebb fájl kezelés aminden fajta formátum támogatása és ami igazán nagy dolog benne....mindenplatformon TÖKÉLETESEN megy...ami pl egy cubase vagy reason...stb-ről nem mondható el)
Kapot végre egy komoly kis samplert ami végre bőven felér egy nnxt-vel(eddig nagyrészt vstből kellet megoldani). A pluginek nagyon okosan fejlődtek. Tisztább szebb algoritmusok. Mostmár elmondható, hogy a beépítet pluginjei megütik a szintet és tökéletesen használhatóak(5 esetében még egy reverb vagy kompi nem egésszen tudta mivan).
Az effektrack megint egy nagyon jó dolog. Így belehet groupolni végre pl a mastert így egy csomó időt spórolsz.
Ami különösen nagyot durran az egészb en a multicore támogatás.......nagyon jó az optimalizáció.....20 track esetében amin mondjuk minden sávon van legalább 3 effekt(és mindegyikből egy reverb) és ebből a 20 trackből 4-5 komoly vst így se érem el az 50% cpu-t 50% tehelhetőség mellet......nagyon durva.
És még lehetne sorolni, de nem tépem tt a számat....mindenki próbálja ki.....
Válaszol idézettel
Régi 2007-01-19, 13:45
MadMushroom logója
MadMushroom MadMushroom nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: Dabas
Összes hozzászólás: 2.081
MadMushroom egyszerűen csodálatosMadMushroom egyszerűen csodálatosMadMushroom egyszerűen csodálatosMadMushroom egyszerűen csodálatos

szóval azt mondjátok érdemes vele próbálkozni?
"Kérlek, törd össze ezt a poharat - és szabadíts meg bennünket az átkozott előítéleteinktől, és a hülye mániától, hogy mindent meg kell magyarázni, és hogy csak azt merjük megtenni, amit a többiek helyeselnek."
Válaszol idézettel
Régi 2007-01-19, 15:27
TaZaR TaZaR nem elérhető
Komoly arc

Összes hozzászólás: 621
TaZaR elismerésnek örvendTaZaR elismerésnek örvend

Ez asszem elég megyőző volt, most hétvégén rászánok majd egy kis időt.
Válaszol idézettel
Régi 2007-01-19, 15:36
csuccser logója
Banned

csuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant future

Idézet:
Xaile eredeti hozzászólása
Hát az ableton funkcióirol egy szép könyvet lehetne írni.
A legjobb szekvenszer amit eddig alkottak...
Tele olyan funkciókkal amiről a többi szoft gyártó csak álmodhat(például a geci jó warp cucc, a legkényelmesebb fájl kezelés aminden fajta formátum támogatása és ami igazán nagy dolog benne....mindenplatformon TÖKÉLETESEN megy...ami pl egy cubase vagy reason...stb-ről nem mondható el)
Kapot végre egy komoly kis samplert ami végre bőven felér egy nnxt-vel(eddig nagyrészt vstből kellet megoldani). A pluginek nagyon okosan fejlődtek. Tisztább szebb algoritmusok. Mostmár elmondható, hogy a beépítet pluginjei megütik a szintet és tökéletesen használhatóak(5 esetében még egy reverb vagy kompi nem egésszen tudta mivan).
Az effektrack megint egy nagyon jó dolog. Így belehet groupolni végre pl a mastert így egy csomó időt spórolsz.
Ami különösen nagyot durran az egészb en a multicore támogatás.......nagyon jó az optimalizáció.....20 track esetében amin mondjuk minden sávon van legalább 3 effekt(és mindegyikből egy reverb) és ebből a 20 trackből 4-5 komoly vst így se érem el az 50% cpu-t 50% tehelhetőség mellet......nagyon durva.
És még lehetne sorolni, de nem tépem tt a számat....mindenki próbálja ki.....

nekem mondjuk a kompi, amit adnak hozzá, annyira nem jött be. de persze nem muszáj azt használni

a multicore támogatás tényleg fasza, de sajna nem tudom kihasználni... majd idővel

ez az effekt-track dolog pontosan hogyan is működik?
Válaszol idézettel
Régi 2007-01-19, 15:39
csuccser logója
Banned

Idézet:
MadMushroom eredeti hozzászólása
szóval azt mondjátok érdemes vele próbálkozni?
mindenképpen!!!!

én eddig reason + fruti + (néha) cubase sx 1-et toltam, de asszem ezentúl ez lesz a fő szekvenszerem.

a többi progit se fogom nyilván hanyagolni. azokba fogom a loopjaimat írni, és abletonba pedig össze fogom rakni.

a midi támogatása is kurva jó, de ha vkinek nincs midi-je, akkor bill-re is ki tudja küldeni a vezérlést... asszem ezt eddig nem sok program tudja.

én egy xboard 25-el meg egy akai mpd 16-al egész este eljátszadoztam vele.

egyszóval: csöcs
Válaszol idézettel
Régi 2007-01-19, 15:41
csuccser logója
Banned

egyébként nem tom lehet-e ide, de ha valakinek kell, tudok egy olyan oldalt, ahonnan le lehet egy csomó szoftvert tölteni korlátlanul és ingyen.

igaz, h ciril betüs az oldal, de sztem a progik nevét + a letöltő linket mindenki fel fogja ismerni

én is innen szdtem le az ableton 6-ot meg a reason 3-at (mind a három cd-t!)
Válaszol idézettel
Régi 2007-01-19, 15:44
csuccser logója
Banned

egyébként ne tudja vki, hogy az emu xboard-ok liveactes feature-it az ableton liveal hogy lehet faszán használni?
Válaszol idézettel
Régi 2007-01-19, 15:48
Xaile logója
Xaile Xaile nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Xaile is a splendid one to beholdXaile is a splendid one to beholdXaile is a splendid one to beholdXaile is a splendid one to beholdXaile is a splendid one to beholdXaile is a splendid one to beholdXaile is a splendid one to behold

Idézet:
csuccser eredeti hozzászólása
egyébként nem tom lehet-e ide, de ha valakinek kell, tudok egy olyan oldalt, ahonnan le lehet egy csomó szoftvert tölteni korlátlanul és ingyen.

igaz, h ciril betüs az oldal, de sztem a progik nevét + a letöltő linket mindenki fel fogja ismerni

szerintem ezt haggyuk....inkább privátba kéne intézni szerintem a crackes dolgokat.

Az effekt rack meg úgy müködik, hogy kijelölöd a kivánt rackbe szánt effekteket és jobb egérgomb és ott a group.
Ezekután elmented és már csak behúzod amelyik projectbe csak akarod.
Válaszol idézettel
Régi 2007-01-19, 17:31
MadMushroom logója
MadMushroom MadMushroom nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: Dabas
Összes hozzászólás: 2.081
MadMushroom egyszerűen csodálatosMadMushroom egyszerűen csodálatosMadMushroom egyszerűen csodálatosMadMushroom egyszerűen csodálatos

Idézet:
mindenképpen!!!!

én eddig reason + fruti + (néha) cubase sx 1-et toltam, de asszem ezentúl ez lesz a fő szekvenszerem.

a többi progit se fogom nyilván hanyagolni. azokba fogom a loopjaimat írni, és abletonba pedig össze fogom rakni.

a midi támogatása is kurva jó, de ha vkinek nincs midi-je, akkor bill-re is ki tudja küldeni a vezérlést... asszem ezt eddig nem sok program tudja.

én egy xboard 25-el meg egy akai mpd 16-al egész este eljátszadoztam vele.

egyszóval: csöcs
Már csörög is lefelé a program...
Lesz egy csomó kérdésem az tuti és ti fogtok segíteni
"Kérlek, törd össze ezt a poharat - és szabadíts meg bennünket az átkozott előítéleteinktől, és a hülye mániától, hogy mindent meg kell magyarázni, és hogy csak azt merjük megtenni, amit a többiek helyeselnek."
Válaszol idézettel
Régi 2007-01-19, 17:50
Xaile logója
Xaile Xaile nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Idézet:

Szerintem nem kell majd segítség. Egyszer higadtam nézd át. Próbálgasd és kb két nap alatt már kis tanultad.
Nagyon egyszerű kezelni.
Válaszol idézettel
Régi 2007-01-19, 19:37
grinya logója
grinya grinya nem elérhető
Van véleményem

Hely: 4th dimension
Összes hozzászólás: 368
Blog Entries: 1
grinya jó irányba halad

1szeru,kvajo,

1. Always remember to have THREE points of contact, advanced knob turning can be dangerous.
2. Make sure to use your whole body to turn the knob. These days, knobs are made out of extremely stiff plastic and titanium metal pots, you need to get your entire body weight into that knob if you want to go from 0 - 127 and back flawlessly
3. If you can, purchase a controller that allows you to assign your mouth cavity as an extra parameter...
Válaszol idézettel
Régi 2007-01-19, 20:13
TaZaR TaZaR nem elérhető
Komoly arc

Idézet:

Igazából az audionews urlje már vagy 10szer kint volt, szóval szerintem senkit nem zavarna, bár ki tudja. Mondjuk ha torrent trackerről van szó, az amúgy is teljesen legális, az más kérdés, ha valaki a torrent fájlt valamilyen illegális tartalom megszerzésére alkalmazza... nade ki tenne ilyet?
Válaszol idézettel
Régi 2007-01-19, 21:03
_psymon_ logója
_psymon_ _psymon_ nem elérhető
Komoly arc

Hely: Hartyán Sziti :p
Összes hozzászólás: 685
_psymon_ még híres is lehet
Üzenetküldés MSN-en keresztül _psymon_ részére

Idézet:
A tutorialok elég hasznosak. Érdemes végigböngészni őket.
Régi 2007-01-19, 22:32
csuccser logója
Banned

Idézet:
Xaile eredeti hozzászólása
Szerintem nem kell majd segítség. Egyszer higadtam nézd át. Próbálgasd és kb két nap alatt már kis tanultad.
Nagyon egyszerű kezelni.
ez igaz.
meg érdemes a programhoz lévő lesson-okat végignézni. segít a szoftver beállításakor meg egy csomó okosság van bennük. (bár én még nem néztem mindet végig)
Válaszol idézettel
Régi 2007-01-19, 22:33
csuccser logója
Banned

Idézet:
TaZaR eredeti hozzászólása
Igazából az audionews urlje már vagy 10szer kint volt, szóval szerintem senkit nem zavarna, bár ki tudja. Mondjuk ha torrent trackerről van szó, az amúgy is teljesen legális, az más kérdés, ha valaki a torrent fájlt valamilyen illegális tartalom megszerzésére alkalmazza... nade ki tenne ilyet?
se nem torrent, se nem audionews
Válaszol idézettel
Régi 2007-01-19, 23:27
TaZaR TaZaR nem elérhető
Komoly arc

Hmm, esetleg nem kérhetnék egy linket PMben?
Válaszol idézettel
Régi 2007-01-22, 01:29
SKyN3T_54 SKyN3T_54 nem elérhető
Seggemen a tojáshéj

Összes hozzászólás: 8
SKyN3T_54 jó irányba halad

Én megköszönném a ciril beüt oldalt, piviben
Még sose abletonoztam, de egyszer ezt is el köll kezdeni Bár egyik progiban sem vagyok otthon, sőőőt... de szépen meg tanulom, remélem, előre is köszi
Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
zeneírás MadMushroom Zenekészítés 1632 2013-10-22 18:53

A pontos idő 01:37 , a GMT +2 időzóna szerint.