Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Zenekészítés minden, amivel hang, zene, zaj, zörej csinálható

Válaszol

Régi 2006-12-14, 16:43
freeman logója
freeman freeman nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 2.656
freeman elismerésnek örvendfreeman elismerésnek örvend
Alapbeállítás re: Tutorials

Idézet:
D@vid eredeti hozzászólása
fehér zajból is lehet basszust csinálni

csináltam:

http://rapidshare.com/files/7462645/..._kick.mp3.html

picit instabil a drága, ki kell vágni a jól sikerült darabot.

felhasznált cumók: albino 2, waves maxbaxx, fruity blöd overdrive.

flp filet szivesen odaadom.
Régi 2006-12-14, 19:22
naba logója
naba naba nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 3.382
naba fényesen világító üstökösnaba fényesen világító üstökösnaba fényesen világító üstökösnaba fényesen világító üstökösnaba fényesen világító üstökösnaba fényesen világító üstökös

Idézet:
freeman eredeti hozzászólása
beethoven is ezzel tolta
Régi 2006-12-14, 19:47
naba logója
naba naba nem elérhető
Megrögzött fórumozó

naba fényesen világító üstökösnaba fényesen világító üstökösnaba fényesen világító üstökösnaba fényesen világító üstökösnaba fényesen világító üstökösnaba fényesen világító üstökös

Idézet:
csináltam:

http://rapidshare.com/files/7462645/..._kick.mp3.html

picit instabil a drága, ki kell vágni a jól sikerült darabot.

felhasznált cumók: albino 2, waves maxbaxx, fruity blöd overdrive.

flp filet szivesen odaadom.
basszus,
ez kick

---

waveditorom nincs, majd toltok le, de nem ertem mi koze van kindzadzahoz,
ilyen oszcilloszlofaszunk meg nekunk is van, mondjuk kicsit kockabb, lehet azert, mert regebbi fajta, ennyi tekero sincs rajta, de legalabb taviranyitos
egyszer mar raduktam a gepet, de valamier nem ment vele (lehet hogy csak mekintossal jo ), meg anyu kulonben is mindig ott ul elotte, ujat meg nem veszek, mert januartol szolfezsra jarok, es arra kell a penz

Utoljára módosítva: naba által : 2006-12-14 20:20
Válaszol idézettel
Régi 2006-12-14, 20:30
KAdes logója
KAdes KAdes nem elérhető
Öreg róka

Hely: félúton
Összes hozzászólás: 4.911
KAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül KAdes részére

Idézet:
naba eredeti hozzászólása
basszus,
ez kick

---

waveditorom nincs, majd toltok le, de nem ertem mi koze van kindzadzahoz,
ilyen oszcilloszlofaszunk meg nekunk is van, mondjuk kicsit kockabb, lehet azert, mert regebbi fajta, ennyi tekero sincs rajta, de legalabb taviranyitos
egyszer mar raduktam a gepet, de valamier nem ment vele (lehet hogy csak mekintossal jo ), meg anyu kulonben is mindig ott ul elotte, ujat meg nem veszek, mert januartol szolfezsra jarok, es arra kell a penz
Egy kis rutin és ránézésére meg lehet mondani kb mit hogy csináltak a számban. Nekem így első ránézésre sinusbúl gyúrt kick. Az eq-val meg ástak bele egy jó mély lyukat nem néztem meg de olyan ~120Hzre tippelném (nna ide pl jó lehet egy oszciloszkóp). A basszus bedig valami tb303 klónnal gyártott. Audiorealism vagy Tau. Szóval ha valami hasonlót szertnék gyártani ebbe az irányba indulnék el.
Válaszol idézettel
Régi 2006-12-14, 22:16
naba logója
naba naba nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Idézet:
KAdes eredeti hozzászólása
Egy kis rutin és ránézésére meg lehet mondani kb mit hogy csináltak a számban. Nekem így első ránézésre sinusbúl gyúrt kick. Az eq-val meg ástak bele egy jó mély lyukat nem néztem meg de olyan ~120Hzre tippelném (nna ide pl jó lehet egy oszciloszkóp). A basszus bedig valami tb303 klónnal gyártott. Audiorealism vagy Tau. Szóval ha valami hasonlót szertnék gyártani ebbe az irányba indulnék el.
a kick nemtulpara (na jo de )
basszust viszont total nem trivi
egyebkent en FMmel probalkoznek
nemmintha pont ugyanilyenre ugy altalaban egyaltalan szuksegem lenne, de szerintem erdekes, nemhagy nyugodniE
ja meg jo ez a szam is

ittvan amugy:
http://www.anana.hu/templatekid/kalap.mp3

vizualban:

egyebkent szerintem valamu haromszogcucc fazismodulalva es meg rarakva valami szurt furesz, mikor eppen nyujtott
kell hozza preciz, gyors hangszer

aztan lehet nem ennyire bonyolult

Utoljára módosítva: naba által : 2006-12-14 22:36
Válaszol idézettel
Régi 2006-12-15, 00:45
freeman logója
Megrögzött fórumozó

Idézet:
naba eredeti hozzászólása
ezt te csináltad?
Régi 2006-12-15, 06:16
naba logója
naba naba nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Idézet:
ezt te csináltad?
nem
ez az a kindzadza reszlet...
epp az a helyzet, hogy kozom sincs hozza

waveditor vagy szinti?

Utoljára módosítva: naba által : 2006-12-15 06:35
Válaszol idézettel
Régi 2006-12-15, 09:28
KAdes logója
KAdes KAdes nem elérhető
Öreg róka

Hely: félúton
Összes hozzászólás: 4.911
KAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embereKAdes a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül KAdes részére

Érdeksen szól meg kell hagyni. Mondjuk nem az én stílusom. Ha jól hallom/látom a dobnak nincs is sub része viszont cserébe a basszus izmosan torzított.
Válaszol idézettel
Régi 2006-12-15, 10:02
naba logója
naba naba nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Idézet:
KAdes eredeti hozzászólása
Érdeksen szól meg kell hagyni. Mondjuk nem az én stílusom. Ha jól hallom/látom a dobnak nincs is sub része viszont cserébe a basszus izmosan torzított.
jaja torzitott, meg minden és mégis tiszta, ropog, es nem recseg, szerintem zsenialis
Régi 2006-12-15, 16:50
freeman logója
Megrögzött fórumozó

nem olyan nehéz előállítani mint amilyennek tünik
Régi 2006-12-18, 00:37
Sonic_Zero logója
Sonic_Zero Sonic_Zero nem elérhető
Lelkes kezdő

Hely: Szerbia
Összes hozzászólás: 50
Sonic_Zero jó irányba halad
Üzenetküldés MSN-en keresztül Sonic_Zero részére
Alapbeállítás Style???

Üdv! Nemrég kezdtem el zenéléssel foglalkozni, szóval még kezdő vagyok. Egy haverommal alapítottunk egy bandát és most készítjük az első albumot. Igazából még nagyon az elején járunk és még egy évig biztos nem leszünk készen, de már most gonjaink vannak a meválasztott stílussal. Nagyjából PsyTrance volalakat követünk, de mi inkább keményebb és kevésbé pszihedelikus zenéket csinálunk. Tehát a mi zenéinkben legkifejezettebben Hard Acid és PsyTrance jelenik meg és mindezt az EuroTrance élesebb és vidámabb stílusai ötvözik, legjobban a Progressive Trance és a Dutch. Szóval elég nehéz megmondani, hogy mit is játszunk és nekem pont ebben kellene nagy segítség! Milyen stílusok léteznek a Psy világában? A mi zenénk főleg az izgatottságot és az "élniakarás vágyát" fokozó témákra épül, leginkább a Földet és a földi életet vesszük a zeneszámjaink alapjául. Tehát nem annyira a szellemi, sokkal inkább a fizikai világot helyezzüka középponba. Így a zenénk nem is annyira az elmére, hanem inkább az "idegrendszerre" próbál hatni. Ezért szerettük volna a mi stílusunkat NeuroTrance-nek elkeresztelni, de később valahol már hallottam valami ilyesmiről. Tehát most gondban vagyok, mert nem tudom, hogy létezik-e és ha igen, akkor mit takar ez a NeuroTrance megnevezés? Merjem-e a mi stílusunkat így elkeresztelni? Ha nem, akkor mi lenne a legmegfelelőbb elnevezés? Ha tudotok, akkor segítsetek!!! Előre is kösz!
Válaszol idézettel
Régi 2006-12-18, 02:15
MadMushroom logója
MadMushroom MadMushroom nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: Dabas
Összes hozzászólás: 2.081
MadMushroom egyszerűen csodálatosMadMushroom egyszerűen csodálatosMadMushroom egyszerűen csodálatosMadMushroom egyszerűen csodálatos
Alapbeállítás re: Style???

Idézet:
Sonic_Zero eredeti hozzászólása
Üdv! Nemrég kezdtem el zenéléssel foglalkozni, szóval még kezdő vagyok. Egy haverommal alapítottunk egy bandát és most készítjük az első albumot. Igazából még nagyon az elején járunk és még egy évig biztos nem leszünk készen, de már most gonjaink vannak a meválasztott stílussal. Nagyjából PsyTrance volalakat követünk, de mi inkább keményebb és kevésbé pszihedelikus zenéket csinálunk. Tehát a mi zenéinkben legkifejezettebben Hard Acid és PsyTrance jelenik meg és mindezt az EuroTrance élesebb és vidámabb stílusai ötvözik, legjobban a Progressive Trance és a Dutch. Szóval elég nehéz megmondani, hogy mit is játszunk és nekem pont ebben kellene nagy segítség! Milyen stílusok léteznek a Psy világában? A mi zenénk főleg az izgatottságot és az "élniakarás vágyát" fokozó témákra épül, leginkább a Földet és a földi életet vesszük a zeneszámjaink alapjául. Tehát nem annyira a szellemi, sokkal inkább a fizikai világot helyezzüka középponba. Így a zenénk nem is annyira az elmére, hanem inkább az "idegrendszerre" próbál hatni. Ezért szerettük volna a mi stílusunkat NeuroTrance-nek elkeresztelni, de később valahol már hallottam valami ilyesmiről. Tehát most gondban vagyok, mert nem tudom, hogy létezik-e és ha igen, akkor mit takar ez a NeuroTrance megnevezés? Merjem-e a mi stílusunkat így elkeresztelni? Ha nem, akkor mi lenne a legmegfelelőbb elnevezés? Ha tudotok, akkor segítsetek!!! Előre is kösz!
Neurotranceről én még soha életemben nem hallottam.A zenétekre pedig nagyon kiváncsi lennék szal feltölteni valahova
"Kérlek, törd össze ezt a poharat - és szabadíts meg bennünket az átkozott előítéleteinktől, és a hülye mániától, hogy mindent meg kell magyarázni, és hogy csak azt merjük megtenni, amit a többiek helyeselnek."
Válaszol idézettel
Régi 2006-12-18, 09:41
TaZaR TaZaR nem elérhető
Komoly arc

Összes hozzászólás: 621
TaZaR elismerésnek örvendTaZaR elismerésnek örvend

Szerintem stílusneveken majd ráértek gondolkozni, ha befutottatok. Egyébént legegyszerűbb dolog, rákerestek googleban a dologra, és ha valami témába illőt ad ki, akkor létezik. Amúgy mint stílusnév, biztos, hogy nem.
Valami demo track tényleg nem ártana.
Válaszol idézettel
Régi 2006-12-18, 10:27
Sonic_Zero logója
Lelkes kezdő

Egyenlőre még csak DEMO-ink vannak, de 3 már a befejezés szélén áll. Ha ezek készen lesznek akkor feltöltöm őket 64kbps-ben monjuk a RapidShare-re. Leginkább Reason 3-at használunk, de mostmár egyre jobban kezdünk áttérni a Sonar 3-ra, mert abban lehet VST plugin-eket is használni, meg még számtalan más jó tulajdonsága is van.

Sajnos az angol tudásom még eléggé hadilábon áll, de a google-el megpróbáltam utánajárni a NeuroTrance-nek. Mindössze 576 találatot dobott ki és ezek leginkább csak valamilyen kisebb csoportok akik a PsyTrance népszerűsítésével foglalkoznak. De úgy tűnik van egy DJ aki már hasonló jelzővel illeti a saját munkáit. Ezen a weboldalon bukkantam rá: http://www.glowing-dragon.com/home/
Szóval mégis csak úgy tűnik, hogy ez a név még szabad. Vagyis dehogy, mostmár NEM!!!
Válaszol idézettel
Régi 2006-12-18, 10:38
freeman logója
Megrögzött fórumozó

mutassatok zenét, az többet ér minden szónál.
Régi 2006-12-18, 10:51
Sonic_Zero logója
Lelkes kezdő

Na jó végül is igaz, ráérünk még ezen agyalni. Csak valami támpontot akartunk leszögezni, h merre induljunk és mivel a haverom jobbára az EuroTrance felé én pedig a PsyTrance felé húztam az igát, eldöntöttünk, hogy ötvözzük a kettőt. Ezért kellett valami nevet is adni ennek a stílusnak, hogy ne azt mondjuk folyton, hogy "....ötvözzük az európai Trance-t és a Psychedelic-et..." hanem egyértelműen egy jelzővel meg tudjuk illetni.
Na majd hamarosan teszek fel néhány track-ot.................
Válaszol idézettel
Régi 2006-12-18, 13:51
naba logója
naba naba nem elérhető
Megrögzött fórumozó

szerintem irjatok fonatikusan
Neurótrensz

olyan még ugysincs

azert nem lehettek annyira kezdok, ha igy elore vagjatok mit akartok
Régi 2006-12-18, 14:46
Sonic_Zero logója
Lelkes kezdő

Kössz a tippet naba! De még ott a filmeseknél is jól bevált módszer: NeuroTrance 2 Hehe, ha létezik is NeuroTrance, kettes veziója úgysincs Amúgymeg igaz, hogy tudjuk mit akarunk, csak még azt nem, hogy hogyan
Keresgéltem a neten jó hangmintákat PsyTrance-hez, de a legtöbbje elég minőségtelen és sz*r! Van valami jó tippetek, hogy honnan érdemes letölteni hangmintákat. Most leginkább dobsávhoz kellenének, de lead hagminták se ártanának............ Vagy ha használtok SoulSeek-et, akkor megosztanátok néhányat???
Amúgymeg volt korábban egy enyhe próbálkozásunk, de azt másmilyen stílusban kezdtük. Akkor egy DJ versenyen másodikok lettünk, de utána ahány demo-t csináltunk mind egyre inkább elkezdtett hajlani a Progressive Trance felé..........
Válaszol idézettel
Régi 2006-12-18, 17:07
TaZaR TaZaR nem elérhető
Komoly arc

Összes hozzászólás: 621
TaZaR elismerésnek örvendTaZaR elismerésnek örvend

Hát, dobhangmintákkal kapcsolatban kicket leginkább csinálni érdemes, valahol van róla tutorial, de nem találom a linket. Mindenesetre a lényeg az, hogy csinálsz soundforgeban egy szinuszhullámot, aminek az elejére teszel pitch envelope-ot (vagy mi is a neve?) úgy 3x egymás után. Meg még van pár módszer... Valahol pont én kérdeztem ezt, asszem zeneírás topic, keress vissza kicsit, ott van szó arról is, hogy két dobból összevágni egy kicket, amit mondjuk én még mindig nem próbáltam ki. Többihez meg szerintem sample CDk minden mennyiségben, amikkel kapcsolatban audionews.ru-n tudsz majd érdeklődni, ha lesz nyílt regisztráció. Persze, jobban teszed, ha inkább megveszed őket, mint minden törvénytisztelő állampolgár.
Ha pedig psyleadeket akarsz, csavarásokat, layereket, hasonlókat, akkor inkább vst pluginokkal próbálkozz mint samplekkel, és csavard ki belőlük azt a hangot amit szeretnél, idővel menni fog, nekem is még csak éppen hogy csak kezd. forum.isratrance.com -on nagyon sok mindent olvashatsz egyébként szintetizálással kapcsolatban, én is sokat tanultam eddig onnét, meg még fogok is.
Válaszol idézettel
Régi 2006-12-19, 00:36
MadMushroom logója
MadMushroom MadMushroom nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: Dabas
Összes hozzászólás: 2.081
MadMushroom egyszerűen csodálatosMadMushroom egyszerűen csodálatosMadMushroom egyszerűen csodálatosMadMushroom egyszerűen csodálatos

Idézet:
TaZaR eredeti hozzászólása
Hát, dobhangmintákkal kapcsolatban kicket leginkább csinálni érdemes, valahol van róla tutorial, de nem találom a linket. Mindenesetre a lényeg az, hogy csinálsz soundforgeban egy szinuszhullámot, aminek az elejére teszel pitch envelope-ot (vagy mi is a neve?) úgy 3x egymás után. Meg még van pár módszer... Valahol pont én kérdeztem ezt, asszem zeneírás topic, keress vissza kicsit, ott van szó arról is, hogy két dobból összevágni egy kicket, amit mondjuk én még mindig nem próbáltam ki. Többihez meg szerintem sample CDk minden mennyiségben, amikkel kapcsolatban audionews.ru-n tudsz majd érdeklődni, ha lesz nyílt regisztráció. Persze, jobban teszed, ha inkább megveszed őket, mint minden törvénytisztelő állampolgár.
Ha pedig psyleadeket akarsz, csavarásokat, layereket, hasonlókat, akkor inkább vst pluginokkal próbálkozz mint samplekkel, és csavard ki belőlük azt a hangot amit szeretnél, idővel menni fog, nekem is még csak éppen hogy csak kezd. forum.isratrance.com -on nagyon sok mindent olvashatsz egyébként szintetizálással kapcsolatban, én is sokat tanultam eddig onnét, meg még fogok is.

isratrancehoz kellene egy bábelhal is!valakinek esetleg?
"Kérlek, törd össze ezt a poharat - és szabadíts meg bennünket az átkozott előítéleteinktől, és a hülye mániától, hogy mindent meg kell magyarázni, és hogy csak azt merjük megtenni, amit a többiek helyeselnek."
Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 09:33 , a GMT +2 időzóna szerint.