Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Trip to ... Ez a tripstoryk helye és ideje

Válaszol

Régi 2008-10-13, 13:17
costa logója
costa costa nem elérhető
Nem viccelek

Összes hozzászólás: 1.799
costa a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb embere
Alapbeállítás re: Álmodás

Idézet:
szivarv eredeti hozzászólása
A pszichológia szerint: "A déja-vu egy nagyon misztikus dolog. A déja-vu az az érzés, amikor úgy érzi az ember, hogy az ami éppen az adott pillanatban történik vele, az mintha emlékeztetné egy pontosan ugyanolyan pillanatra, tehát mintha már egyszer átélte volna az adott pillanatot pontosan ugyanolyan formában."

Kb 2 hete álmodtam egy emberrel akinek nem láttam az arcát,de nagyjából tudtam hogyan néz ki,szemszín,öltözködés,testalkat....kísértetiesen hasonlított egy ismerősömre,de tudatában voltam annak hogy nem ő az a személy akivel álmodtam és ezen agyaltam napokig...aztán már nem foglalkoztam ezzel a "kérdéssel"...erre tegnap megjelent az álmomban szereplő ember,aki valóban hasonlít az ismerősömre...én ezt nem deja vu-nek nevezném...de lehet hogy ez is ebbe a kategóriába tartozik.
én hiszem, hogy a deja vu megállmodott pillanatképek
Válaszol idézettel
Régi 2008-10-13, 13:28
szivarv logója
szivarv szivarv nem elérhető
Öreg róka

Hely: In my personal story....
Összes hozzászólás: 5.145
szivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embereszivarv a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül szivarv részére
Smile re: Álmodás

Idézet:
costa eredeti hozzászólása
De ez szerintem nem pillanatkép,legalábbis nem éreztem annak...és abszolut nem éreztem azt sem, amikor találkoztam ezzel az emberrel és beszélgettem vele másfél órán keresztül, hogy már láttam valahol,vagy mintha ez már megtörtént volna velem...kb a találkozás után pár órával jutott eszembe hogy "b+!Ő volt az az ember akiről álmodtam!"
Válaszol idézettel
Régi 2008-10-13, 15:25
uszidzsinga logója
uszidzsinga uszidzsinga nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: Az Óperencian innen, az uveghegyeken túl
Összes hozzászólás: 2.454
uszidzsinga has much to be proud ofuszidzsinga has much to be proud ofuszidzsinga has much to be proud ofuszidzsinga has much to be proud ofuszidzsinga has much to be proud ofuszidzsinga has much to be proud ofuszidzsinga has much to be proud ofuszidzsinga has much to be proud ofuszidzsinga has much to be proud of

Idézet:
costa eredeti hozzászólása
A deja vu-nek van biológiai magyarázata.

Két szemünk, fülünk, lábunk, kezünk van, ahonnan az idegpályákon keresztül érkeznek az ingerek, normál esetben egyszerre. Ez a rendszer néha megborul, pl a jobb oldalhoz képest csúszik a bal. Ami történik veled, minden emléket képez az agyban. Amikor pl. a jobb oldalról hamarabb érkeznek be az információk, az emlék beég, és mikor a bal oldali is befut nem hiába érzed úgy, hogy gatyaűristen, ez már megtörtént Pedig a csúszás nem volt több, csak kb a másodperc ezred része...

Persze aki a misztikusabb magyarázatokban hisz, annak sem akarom elvenni az örömét De ez a magyarázat is csodálatra méltó dolgokat tár fel abból, miként is működik az ember...
Régi 2008-10-13, 19:47
dorothy logója
dorothy dorothy nem elérhető
Nem viccelek

Hely: Naprendszer
Összes hozzászólás: 1.808
dorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud ofdorothy has much to be proud of

...én anno rajzolgattam arcokat szituáciokat, és utána nem sokkal találkoztam velük s átéltem azokat
Régi 2008-10-13, 23:21
uszidzsinga logója
Megrögzött fórumozó

uszidzsinga has much to be proud ofuszidzsinga has much to be proud ofuszidzsinga has much to be proud ofuszidzsinga has much to be proud ofuszidzsinga has much to be proud ofuszidzsinga has much to be proud ofuszidzsinga has much to be proud ofuszidzsinga has much to be proud ofuszidzsinga has much to be proud of

Idézet:
dorothy eredeti hozzászólása
...én anno rajzolgattam arcokat szituáciokat, és utána nem sokkal találkoztam velük s átéltem azokat
A teremtes muveszete
Régi 2008-10-14, 07:44
costa logója
costa costa nem elérhető
Nem viccelek

Összes hozzászólás: 1.799
costa a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb emberecosta a fórum leghíresebb embere

Idézet:
uszidzsinga eredeti hozzászólása

Két szemünk, fülünk, lábunk, kezünk van, ahonnan az idegpályákon keresztül érkeznek az ingerek, normál esetben egyszerre. Ez a rendszer néha megborul, pl a jobb oldalhoz képest csúszik a bal. Ami történik veled, minden emléket képez az agyban. Amikor pl. a jobb oldalról hamarabb érkeznek be az információk, az emlék beég, és mikor a bal oldali is befut nem hiába érzed úgy, hogy gatyaűristen, ez már megtörtént Pedig a csúszás nem volt több, csak kb a másodperc ezred része...

Persze aki a misztikusabb magyarázatokban hisz, annak sem akarom elvenni az örömét De ez a magyarázat is csodálatra méltó dolgokat tár fel abból, miként is működik az ember...
köszi a felvilágosítást
Válaszol idézettel
Régi 2008-10-14, 10:51
umba logója
umba umba nem elérhető
Félisten

Összes hozzászólás: 8.533
umba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embere

Idézet:
Uh, ez érdekes, találjuk meg mitől van!
A környezetet én is szoktam érezni, hogy milyen messze vannak a falak, ilyesmit.
Neked mikor ilyen ágytól eltávolodós érzésed van, az kellemes? Megfigyeltél valamit, ami megelőzi az ilyen élményeket? Emlékszel esetleg, mennyire szoktál olyankor fáradt lenni? eses... ha utána alszol, kellemes álmaid vannak?

Ilyen összezsugorodás néha nekem is szokott lenni, de az más mint amit te leírtál. Körüéöttem velem együtt az egész vilg összemegy. Nagyon érdekes, mert érzem ezt, és ha kinyitom a szemem, minden nagyon pici körülöttem, a látótér is valahogy más lesz. Aztán elkezd nőni. Ha pár percet mászkálok a miniatűr világban, minden visszaáll a megszokott méretére. Mondjuk az én esetemben inkább valami szervi dologra gyanakszom, az agy képalkotásért felelős részében, vagy a szemmel kapcsolatosra.
fuhúú...ilyenkor nem vagyok fáradt...sőőőt amikor érzem, hogy kezd jönni az érzés akkor, eegyre-eegyre inkább el akarok benne mélyülni...de a szemem nem akarom kinyitni...akkor elmúlik,vagyis csak pár másodpercig marad bennem az érzés...arra meg hogy miket álmodok ezután nem emlékszem.mmint nem az álmaimra, hanem ogy álmodok e vagy sem..majd egyszer megfigyelem.fura, Te miniatűr világban találod magad, az én esetemben meg én vagyok a miniatür
Válaszol idézettel
Régi 2008-10-14, 15:32
uszidzsinga logója
Megrögzött fórumozó

Idézet:
umba eredeti hozzászólása
fuhúú...ilyenkor nem vagyok fáradt...sőőőt amikor érzem, hogy kezd jönni az érzés akkor, eegyre-eegyre inkább el akarok benne mélyülni...de a szemem nem akarom kinyitni...akkor elmúlik,vagyis csak pár másodpercig marad bennem az érzés...arra meg hogy miket álmodok ezután nem emlékszem.mmint nem az álmaimra, hanem ogy álmodok e vagy sem..majd egyszer megfigyelem.fura, Te miniatűr világban találod magad, az én esetemben meg én vagyok a miniatür
Meg az is lehet, mindez egyszerre tortenik

Egyebkent fejlesztik a neuralis interfeszt, egesz izgalmas kis muvikat lehet latni mar youtube-on is... Sztem kb 10-15 ev, lehet kevesebb, es fel lehet majd venni az almainkat.
Régi 2008-10-15, 10:45
umba logója
umba umba nem elérhető
Félisten

umba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embere

Idézet:

Egyebkent fejlesztik a neuralis interfeszt, egesz izgalmas kis muvikat lehet latni mar youtube-on is... Sztem kb 10-15 ev, lehet kevesebb, es fel lehet majd venni az almainkat.
wááo...
nagyon érdekes forma vagy
Válaszol idézettel
Régi 2008-10-15, 11:42
Borix logója
Borix Borix nem elérhető
Öreg róka

Hely: Börzsönyliget
Összes hozzászólás: 4.961
Borix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embere

Idézet:

most eszembejutott az a könyv ami robcinak van ott jobbra a 2. polcon...
tényleg mindíg ezvan... scifi a jövő
Régi 2008-10-15, 11:42
Borix logója
Borix Borix nem elérhető
Öreg róka

Borix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embereBorix a fórum leghíresebb embere

Idézet:
wááo...
nagyon érdekes forma vagy
az uszi meg az egyik legjobb forma
Régi 2008-10-15, 12:26
uszidzsinga logója
Megrögzött fórumozó

Most le vagyok cinkelve? Nemáááár

Azok a tudosok, akik most a kutatasokat vezetik, ezeken a könyveken nőttek fel. Biztos vannak olyanok is akiket ezeknek a műveknek a szeretete vezetett tudományos pályára. ...és fordítva

A jövő nyitott könyv elöttünk
Régi 2008-10-15, 12:42
Borix logója
Borix Borix nem elérhető
Öreg róka

Idézet:
Most le vagyok cinkelve? Nemáááár

Azok a tudosok, akik most a kutatasokat vezetik, ezeken a könyveken nőttek fel. Biztos vannak olyanok is akiket ezeknek a műveknek a szeretete vezetett tudományos pályára. ...és fordítva

A jövő nyitott könyv elöttünk
nemvagy lecinkelve, ponít így gondolom én is
Régi 2008-10-15, 15:58
PaXxX logója
PaXxX PaXxX nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 2.796
PaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb emberePaXxX a fórum leghíresebb embere

Idézet:

há'........öööööööö.......sztem ez kicsit sántít......mer ehhez két különböző szituációként kéne észlelni ugynazt a dolgot pl hogy előbb hallom a jobb fülemmel mint a ballal........m-m.....ugynannak a dolognak két eltérő tudatosítása......ha hallom hogy jön a kocsi és az egyik fülemmel hamarabb hallom mint a ballal attol a szitu még ugyanaz....... a dezsavű meg az hogy má' olyan feelingem van hogy ez megtörtént...velem....vmikor.....vhogy....csaknemt omhogy....
Válaszol idézettel
Régi 2008-10-16, 08:40
uszidzsinga logója
Megrögzött fórumozó

Idézet:
PaXxX eredeti hozzászólása
há'........öööööööö.......sztem ez kicsit sántít......mer ehhez két különböző szituációként kéne észlelni ugynazt a dolgot pl hogy előbb hallom a jobb fülemmel mint a ballal........m-m.....ugynannak a dolognak két eltérő tudatosítása......ha hallom hogy jön a kocsi és az egyik fülemmel hamarabb hallom mint a ballal attol a szitu még ugyanaz....... a dezsavű meg az hogy má' olyan feelingem van hogy ez megtörtént...velem....vmikor.....vhogy....csaknemt omhogy....
Azért a két dolog eleggé más. Az egyik egy mindennapi szituáció amit simán kezel az agy, a másik egy idegrenszeri zavar, ami nagyon ritkán történik meg. A lényeg abban van, hogy már képződött emlék arról, ami információ beérkezik. Nem értek annyira az agy működéséhez hogy ezt komolyabban megindokoljam, de nem én találtam ki és valószínű van igazsagalapja

Amúgy meg... ami fent, az lent. Ha a deja vu-nek a kiváltó oka valami más síkon leledzik, akkor is valahogy meg kell valósulnia a szervezetben. A szerelemnek is van kémiája mégsem vegyületekről szól
Régi 2008-11-04, 10:55
AlterEgo logója
AlterEgo AlterEgo nem elérhető
Adeptus

Hely: hegyen-völgyben
Összes hozzászólás: 19.097
AlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embere

azt álmodtam, hogy van egy régi sárga ford mustangom...annyira jó volt...

Széles világba, fut a szél magába.
Nyakában a lába, sosem érsz a nyomába!
Válaszol idézettel
Régi 2008-11-05, 19:23
xinxin logója
xinxin xinxin nem elérhető
Van véleményem

Összes hozzászólás: 173
xinxin még híres is lehetxinxin még híres is lehet
Cool re: Álmodás

pattogatott kukoricát

ésw most sütök is....de nem ám mikrosat !

há há há há háá!

mardj mindíg igazi, maradj mindíg csóró
Válaszol idézettel
Régi 2008-11-06, 11:49
AlterEgo logója
AlterEgo AlterEgo nem elérhető
Adeptus

Hely: hegyen-völgyben
Összes hozzászólás: 19.097
AlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embereAlterEgo a fórum leghíresebb embere

Szerelmes levelet akartam adni egy lánynak de egy várban lakott és olyan magas volt a várfal, hogy nem tudtam odaadni neki csak járkáltam körben...
na ez tuti jelent valamit.

Széles világba, fut a szél magába.
Nyakában a lába, sosem érsz a nyomába!
Válaszol idézettel
Régi 2008-11-06, 12:10
umba logója
umba umba nem elérhető
Félisten

én a méhemben úsztam álmomban nagyon félek ettől az álomtól
Válaszol idézettel
Régi 2008-11-06, 13:27
uszidzsinga logója
Megrögzött fórumozó

Idézet:
én a méhemben úsztam álmomban nagyon félek ettől az álomtól
Miért? Méhben úszkálni az kimondottan kellemesnek tűnik... Ott a köldökzsinór, tüdő tele vízzel... Tök jó Így meg még érdekesebb, hogy a saját méhed

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 15:43 , a GMT +2 időzóna szerint.