Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Közérdekű információk Talált, elveszett tárgyak, stb...

Válaszol
Téma eszközök Megjelenítési módok
Minden ami bringa! Aktivizmus, életmód, szerelés.

Régi 2005-09-23, 14:33
bOYLEr logója
bOYLEr bOYLEr nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Hely: Protoplazma
Összes hozzászólás: 3.474
bOYLEr has a brilliant futurebOYLEr has a brilliant futurebOYLEr has a brilliant futurebOYLEr has a brilliant futurebOYLEr has a brilliant futurebOYLEr has a brilliant futurebOYLEr has a brilliant futurebOYLEr has a brilliant futurebOYLEr has a brilliant futurebOYLEr has a brilliant futurebOYLEr has a brilliant future
Alapbeállítás re: KERÉKPÁROS FELVONULÁS 2005. 09. 22. Critical Mass

Idézet:
v.i.k.i. eredeti hozzászólása
Na de ez az, hogy mérlegelni kell, hogy kivel akarsz közölni mit. Ne mondd már, hogy meglepetésként ért, hogy a magyar autósok többsége nem értette meg a célt. Ha meg nem érti, akkor minek az egész? Én ezzel azt akarom mondani, hogy mélyen egyetértek a céllal, de az eszközzel nem. Mert nem célravezető egyáltalán.
Nagyon sok mindenen kellene ebben a városban javítani ahhoz, hogy el lehessen várni az emberektől bizonyos morált. Ilyen pld. a kutyaszar kérdés is. 10 rugóra büntetnek, ha nem szeded fel, de van hogy negyed órát kell sétálnom egy szarral teli zacskót lóbálva a kezemben, mire találok egy bármilyen szemetest, (amibe szintén tilos beledobni) nemhogy egy konkrétan erre kijelöltet. Én sétálok vele akármennyit, mert számomra természetes, hogy kidobom, de abból kell kiindulni, hogy az emberek többsége nem így gondolkodik. Ezért ösztönözni kell őket arra, hogy megtegyék. Na most ha legalább minden második sarkon lenne egy szemetes, több sansz lenne a sikerre, de sajnos ez nem így van. Ugyanez az autós kérdés. Elvárják, hogy minél kevesebbet használd az autódat, de mit kapsz cserébe? Szar és túlzsúfolt tömegközlekedést, és a legkevesebb garanciát sem arra, hogyha lerakod a kocsidat reggel a külvárosban, akkor hazafelé is ott találod.
Ilyenkor nem a saját fejeddel kell gondolkodni, hanem azokéval, akiktől szeretnél valamit. Ezek pedig a magyar emberek. Mit vársz? Azonnali, feltétel nélküli megértést? Azt hogy ha meggátoljátok őket valamiben attól elgonolkodnak és gyorsan rálátnak a problémára? Nem lehettek ennyire naivak. :-)
...ya got da point...

Aki folyton a csorda után megy, mindig szaros füvet fog legelni.
http://www.myspace.com/doktorzoidberg
http://www.myspace.com/multieffectprofessor
Válaszol idézettel
Régi 2005-09-23, 14:37
toxin logója
toxin toxin nem elérhető
Admin

Összes hozzászólás: 1.790
toxin egyszerűen csodálatostoxin egyszerűen csodálatostoxin egyszerűen csodálatostoxin egyszerűen csodálatos

V.i.k.i:

Totalisan egyet ertek.
Kuyta ugyben plane. Nekem is van, en is igy jarok mindig.

Eppen ezert az elgondolkodtatas, mint cel LEGINKABB azoknak az embereknek szol, akik tehetnek valamit ezert. POLITIKUSOK, POLGARMESTEREK, BKV-s IGAZGATOK...stb.

Igen, rengeteg penzt kellene beletolni a tomegkozlekedesbe.
Mert hiaba, mondjuk, hogy bezzeg Londonban, meg az oltonyos uzletember es e politikus is metroval jar. Ott meg is vannak a feltetelek.
Hiaba van magankezben a BKV, mivel monopol helyzetbven van a fovarosban muszaj lenne az allamnak NAGYON megtamogatnia, hogy az embernek tenyleg KEDVE legyen felszallni.
Igen, ki kellene pucolni, a csoveseket nem felengedni, szepen kitakaritani, hogy ne hanyjam el magam, amikor megfogok egy kapaszkodot es ragad a mocsoktol.
Nagyon sok minden kellene, ahhoz, hogy az autokat biztonsagos legyen ott hagyni, es megerje tomegkozlekedni.
Régi 2005-09-23, 14:38
una logója
una una nem elérhető
Van véleményem

Összes hozzászólás: 142
una még híres is lehet

ebben az országban mi nincs?
pénz.

mit akar mindenki?
fejlesztést, hogy kényelmesen közlekedhess, ki tudd dobni a kutyaszart (ott a külön kutyaszaros kuka, mindenki teletömi szeméttel, nap mint nap látom, a kihelyezett zacsikat meg lenyúlják a csövik és eladják a zöldségesnek), jó utakat, kerékpárutakat, parkolóházakat, toronyórát lánccal.
ötlete meg javaslata mindenkinek van. mindenki nagyon okos.

DE:
mi kell mindehhez?
pénz.

22-es csapdája.

és ITT jön be a politika. sajnos. meg a média véleményformáló(ami van, de rossz az irány) és kultúra teremtő felelőssége(ami nincs).
Válaszol idézettel
Régi 2005-09-23, 14:39
v.i.k.i. logója
v.i.k.i. v.i.k.i. nem elérhető
Komoly arc

Összes hozzászólás: 877
v.i.k.i. egy kincsv.i.k.i. egy kincsv.i.k.i. egy kincs

Idézet:
una eredeti hozzászólása
"Ha meg nem érti, akkor minek az egész?"

ez az, szarjunk bele, ne csináljunk semmit, süppedjünk vissza a balkánba, jobbat ez a magyar nép úgysem érdemel

jó, akkor a gyerekeknek se kelljen az iskolában elolvasnia a Kincskereső kisködmönt, úgysem érti meg a hülyéje, akkor meg minek?
Úgy látom az értéssel neked is gondjaid vannak. Ha a teljes hozzászólásomat elolvastad volna és nem csak egy mondatot ragadsz ki belőle láthatod, hogy egyáltalán nem szarok bele, hanem szerintem más lenne a megoldás erre a kérdésre.
Válaszol idézettel
Régi 2005-09-23, 14:40
toxin logója
toxin toxin nem elérhető
Admin

toxin egyszerűen csodálatostoxin egyszerűen csodálatostoxin egyszerűen csodálatostoxin egyszerűen csodálatos

Jah, es SORRY MINDENKINEK AKIT MEGSERTETTEM.
En mar csak ilyen harcos amazon vagyok.
Kiallok azert, emit jonak tartok, es naivan hiszek abban, hogy az elet, a vilag lehet jobb is.

pussz
Régi 2005-09-23, 14:41
100 logója
100 100 nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 3.262
100 még híres is lehet

hát igen ez a csöves kérdés is elég húzós. meg a cigányság is. radikális változtatások nélkül semmi fejlődés nem lesz, maximum visszafejlődés!
Válaszol idézettel
Régi 2005-09-23, 14:45
v.i.k.i. logója
v.i.k.i. v.i.k.i. nem elérhető
Komoly arc

Összes hozzászólás: 877
v.i.k.i. egy kincsv.i.k.i. egy kincsv.i.k.i. egy kincs

Idézet:
una eredeti hozzászólása
ebben az országban mi nincs?
pénz.
Ez nem igaz.
De nem kívánok politikai kérdésekbe belemenni.
Válaszol idézettel
Régi 2005-09-23, 14:51
toxin logója
toxin toxin nem elérhető
Admin

Idézet:
100 eredeti hozzászólása
hát igen ez a csöves kérdés is elég húzós. meg a cigányság is. radikális változtatások nélkül semmi fejlődés nem lesz, maximum visszafejlődés!
Hat, sajnos az alap gond a kulturalatlansaggal van ebben az orszagban.
Meg, mindig az a berogzodes, hogy mindent el kell lopni, amit lehet.
Meg a kutyaszarnak fenntartott zacskokat is....
Meg mondjuk furdeni is luxus sokaknak. A 4-6-os villamos iszonyu gaz elmeny a Blaha Lujza ter es a Petofi hid kozott.
Az emberek olyan budosek, apolatlanok, es mosdatlanok, hogy az szegyen.

Nyaron undorito honalj szag aramlik mindenhonnan.

Sazl azert hiaba minden ha a hozzaallas amugy sem teszi az embereket a befogadasra.
Régi 2005-09-23, 14:51
káposztáscvekedli logója
káposztáscvekedli káposztáscvekedli nem elérhető
Nem viccelek

Hely: haj: csuhaj
Összes hozzászólás: 1.070
káposztáscvekedli fényesen világító üstököskáposztáscvekedli fényesen világító üstököskáposztáscvekedli fényesen világító üstököskáposztáscvekedli fényesen világító üstököskáposztáscvekedli fényesen világító üstökös

pedig a pénz az már elvándorolt innen.

amennyi ittmaradt abból már egy rendes góját se lehetne rendezni.ezért az sincs.
Régi 2005-09-23, 14:54
toxin logója
toxin toxin nem elérhető
Admin

egy micsodát?
Régi 2005-09-23, 15:29
una logója
una una nem elérhető
Van véleményem

Összes hozzászólás: 142
una még híres is lehet

Idézet:
v.i.k.i. eredeti hozzászólása
Ez nem igaz.
De nem kívánok politikai kérdésekbe belemenni.
azt nem mondtam hogy miért nincs
te sem olvastál végig figyelmesen
"itt jön be a politika"

de erről én sem akarok beszélni.

béka mindenkivel. nekem elég volt.
Válaszol idézettel
Régi 2005-09-23, 15:40
káposztáscvekedli logója
Nem viccelek

káposztáscvekedli fényesen világító üstököskáposztáscvekedli fényesen világító üstököskáposztáscvekedli fényesen világító üstököskáposztáscvekedli fényesen világító üstököskáposztáscvekedli fényesen világító üstökös

tessék rendesen kerékpározni, autózni, és kutyapiszkot felszedni.

Na, jövőre ugyanitt
Régi 2005-09-23, 20:16
bleifrei logója
bleifrei bleifrei nem elérhető
Seggemen a tojáshéj

Összes hozzászólás: 23
bleifrei jó irányba halad

Idézet:
zsbácsi eredeti hozzászólása
és megint tele volt jobbnál jobb csajokkal..vajon hol lehet őket máskor megtalálni, mikor épp nem felvonulnak?

Így van, a bringás csajok a legklasszabbak!
Válaszol idézettel
Régi 2005-09-26, 14:38
Ádám logója
Ádám Ádám nem elérhető
almaszedő

Hely: nyugiban
Összes hozzászólás: 1.791
Ádám jó irányba halad

Idézet:
toxin eredeti hozzászólása
En mar csak ilyen harcos amazon vagyok.
Kiallok azert, emit jonak tartok, es naivan hiszek abban, hogy az elet, a vilag lehet jobb is.
Ohhhhhhhhh!!!

-------------------------------------
Lapszemle (09.22-09.25)
Trencsényi Zoltán: Mókus őrs
Forrás: Népszabadság 09.24.

Kár, hogy ez a dolgozat nem tegnapelőtt jelent meg, akkor ugyanis jó esély lett volna arra, hogy ön ezt a cikket egy izmos közlekedési dugó kellős közepén, az autójában ülve, nyugodtan, ráérősen olvassa el.
Tegnapelőtt ugyanis a fővárosi kerékpárosok biciklis felvonulást rendeztek, s ezzel jókora közlekedési káoszt, számos dugót, és ebből következően irdatlan légszennyezést okoztak, de mindezt csak azért, hogy egyebek mellett fölhívják a figyelmet arra, hogy a Budapesten felszaporodott autók miatt mekkora a közlekedési káosz, mennyi dugó van, és mennyire elviselhetetlen a légszennyezettség. Homeopátiás felvonulás, ha szabad ezt mondanom.
Ezek a kerékpárosok egyébként csupa jó emberek, akik nyilvános fórumokon gyakorta elmesélik, hogy az emberiség legnagyobb nyűge az automobil, amelyből csak Budapesten immár egymillió nyüzsög, ez a szám évente kábé húszezerrel nő, ami nagyjából egy nyolcvan kilométeres kocsisort jelent. Hogy ez az irdatlan mennyiségű autó mennyi bajt okoz, gondolható, csak illusztrációképpen: az általa kipöffentett szennyezés állítólag évente kétezer ember halálát okozza.
A kerékpárosok azt ajánlják, hogy válasszuk inkább a biciklit, amely környezetbarát, olcsó és gyors. A kerékpárosok ezt mondják évek óta, de a kerékpárosok pillanatnyilag egy gigantikus Mókus őrs, csupa csillogó szemű, optimista ember, aki azt hiszi, hogy a világ egyszer csak megváltozik, az embereket megszállja a türelem, az autóban ülők a homlokukra csapnak, s ekképpen szólnak egymáshoz: jé, nézzed csak ottan azt az olcsó, környezetbarát eszközt, amely gyors, és jaj de nagyon fincsi lehet vele közlekedni. És miután ezt mondják, büdös autójukat haladéktalanul bringára cserélik.
Egyelőre azonban nem ez történik, az autósok a kerekezők láttán egészen mást mondanak, hogy mit, azt mindenkinek a fantáziájára bízom. És nem csupán olyan esetekben, amikor a kerekesek mondjuk erős öntudattal tartják föl a Nagykörút forgalmát, a járdán ügyeskednek, a piroson hajtanak át, vagy az egyirányú utcában jönnek szembe. A kerékpárosok erősen sérelmezik, hogy az autósok valahogy képtelenek megszeretni őket, ami nem csoda, mert az autósok egymást sem szeretik, mi több: saját magukat sem.
A Mókus őrs pillanatnyilag kicsit dacos, demonstrál, miközben persze környezetbarátságosan viselkedik, bocsánatot valamint türelmet kér. Mintha a Mókus őrs tagjai nem ebben a városban élnének. Mintha nem látnák, hogy itt már kezelhetetlen a forgalom és az utakon tomboló indulat. Nem két kerékkel kevesebbet kellene ajánlaniuk az itt élőknek, hanem néhánnyal többet. Úgy tűnik, a bringások javíthatatlan álmodozók, akik tényleg elhiszik, hogy lesz itt még türelem, a főváros vezetőinek augusztusi javaslata pedig (amely szerint három helyett huszonhárom kilométernyi bicikliút épül az idén, jobb lesz a tájékoztató rendszer és több a kerékpártároló) tényleg segít a helyzeten. Megszállott reménykedők, akik talán a kerékpáros szemüvegükre tapadt muslicáktól nem látják tisztán, hogy ezt a várost végérvényesen fölfalták az autók, ez a város immár tülekedésre, zsúfoltságra és bűzre van ítélve.

Részemről április 22.-én este újra a felvonuláson. Ha hétvégén lesz, ha nem.
Régi 2005-09-26, 14:42
toxin logója
toxin toxin nem elérhető
Admin

Mellesleg a kresz szerint kerekparral SZABAD az egyiranyu utcaban szembe haladni.
Régi 2005-09-27, 10:15
káposztáscvekedli logója
Nem viccelek

Idézet:
toxin eredeti hozzászólása
Mellesleg a kresz szerint kerekparral SZABAD az egyiranyu utcaban szembe haladni.
Na akkor mutasd meg az erre vonatkozó jogszabályt plz, mert ez rendkivül érdekel.
CSomószor kaptam szembe a tűzoltó utcában bringásokat az úttesten és nem értettem.(lehet hogy én autókáztam a menetiránnyal szemben?)
Régi 2005-09-27, 10:22
Ádám logója
Ádám Ádám nem elérhető
almaszedő

Hely: nyugiban
Összes hozzászólás: 1.791
Ádám jó irányba halad

Ha nem ülsz rajta és nem zavarod a szembejövőket... de megkeresem majd a pontosan idevágó passzust.
Régi 2005-09-27, 10:34
mry logója
mry mry nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 2.635
mry jó irányba halad

Idézet:
káposztáscvekedli eredeti hozzászólása
Na akkor mutasd meg az erre vonatkozó jogszabályt plz, mert ez rendkivül érdekel.
CSomószor kaptam szembe a tűzoltó utcában bringásokat az úttesten és nem értettem.(lehet hogy én autókáztam a menetiránnyal szemben?)

erről én is hallottam, meg olyat is hogy a stop táblánál nem kell megállnia a biciklisnek, ha úgy itéli meg hogy biztonságosan tovább tud haladni.

"Van egy elmélet, miszerint, ha egyszer kiderülne, hogy mi is valójában az Univerzum, és mit keres itt egyáltalán,
akkor azon nyomban megszűnne létezni, és valami más, még bizarrabb, még megmagyarázhatatlanabb dolog foglalná el a helyét.

Van egy másik elmélet, amely szerint ez már be is következett."
42
Válaszol idézettel
Régi 2005-09-27, 10:48
Seri logója
Seri Seri nem elérhető
Nem viccelek

Hely: London, Holloway
Összes hozzászólás: 1.100
Seri fényesen világító üstökösSeri fényesen világító üstökösSeri fényesen világító üstökösSeri fényesen világító üstökösSeri fényesen világító üstökösSeri fényesen világító üstökös
Üzenetküldés ICQ-n keresztül Seri részére Üzenetküldés MSN-en keresztül Seri részére
Alapbeállítás Re: KERÉKPÁROS FELVONULÁS 2005. 09. 22. Critical Mass

Meg ha leszeded az első kereket, nyugodtan felrakhatod bkv-ra, mert onnantól kezdve nem is számít közlekedési eszköznek.
Válaszol idézettel
Régi 2005-09-27, 10:51
toxin logója
toxin toxin nem elérhető
Admin

Idézet:
káposztáscvekedli eredeti hozzászólása

Itt a valasz: http://www.kerosz.hu/kresz.htm#1

EZ MEG AZ OSSZES KEREKPAROS SZABALY

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 11:38 , a GMT +2 időzóna szerint.