Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Eszmecsere Filozófiai mélységektől az érzelmi magaslatokig

Válaszol
Téma eszközök Megjelenítési módok
Filozozofia nekunk magunkrol....

Régi 2008-01-11, 01:13
kornera logója
kornera kornera nem elérhető
Van véleményem

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 496
kornera has much to be proud ofkornera has much to be proud ofkornera has much to be proud ofkornera has much to be proud ofkornera has much to be proud ofkornera has much to be proud ofkornera has much to be proud ofkornera has much to be proud ofkornera has much to be proud ofkornera has much to be proud of
Üzenetküldés MSN-en keresztül kornera részére
Smile re: Filozozofia nekunk magunkrol....

Sziasztok hmm ugy gondoltam csatlakozok a forumhoz akit érdekelnek a psychedelic rajzaim meglesheti az aláirásomba meg a weblapnál megjelenő cimen.
Örülök hogy itt lehetek
Peacekarika
Régi 2008-01-11, 01:27
Dhamma logója
Dhamma Dhamma nem elérhető
Banned

Összes hozzászólás: 8.506
Dhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant future
Alapbeállítás re: Filozozofia nekunk magunkrol....

Üdv a fórumon
Nekem teccenek a képid
Válaszol idézettel
Régi 2008-01-11, 01:51
Psyvíz logója
Psyvíz Psyvíz nem elérhető
Nem viccelek

Hely: walley
Összes hozzászólás: 1.250
Psyvíz egyszerűen csodálatosPsyvíz egyszerűen csodálatosPsyvíz egyszerűen csodálatosPsyvíz egyszerűen csodálatosPsyvíz egyszerűen csodálatos

Idézet:
Dhamma eredeti hozzászólása
"Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét,akkor lesz béke"
Jimi Hendrix
aha
Válaszol idézettel
Régi 2008-01-11, 21:16
Dhamma logója
Dhamma Dhamma nem elérhető
Banned

Összes hozzászólás: 8.506
Dhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant futureDhamma has a brilliant future

Idézet:
Psyvíz eredeti hozzászólása
aha

Válaszol idézettel
Régi 2008-01-12, 14:35
kornera logója
kornera kornera nem elérhető
Van véleményem

Összes hozzászólás: 496
kornera has much to be proud ofkornera has much to be proud ofkornera has much to be proud ofkornera has much to be proud ofkornera has much to be proud ofkornera has much to be proud ofkornera has much to be proud ofkornera has much to be proud ofkornera has much to be proud ofkornera has much to be proud of
Üzenetküldés MSN-en keresztül kornera részére

köszönöm örülök ha tetszenek a psybaba topikban életem első dekója is látható
Régi 2008-01-12, 16:49
mokusmali mokusmali nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 2.320
mokusmali egy kincsmokusmali egy kincsmokusmali egy kincs

"Sokat gyötrődtem, mire eljutottam a felismerésig: engem nem kísért senki. Az ördögnek magam adok alakot, és vele hatalmat, azzal, hogy kísértésnek nevezem az önmagammal kapcsolatos különféle, megalapozott kétségeimet. (...) A bukás tudata olyan önbüntetés, melyet a meg nem érdemeltnek érzett élvezet mellé osztok ki magamnak, jutalmul azért, amiért nem voltam hajlandó a tilos utáni vágyamban felismerni önmagam iránt érzett gyűlöletet. (...) Aki kísértésben és bukásban gondolkodik, érdekelt azok létezésében, ha nem tudja is. Ha tagadja is.
A kísértés öngyűlölet. Miért akarod te büntetni magadat vég nélkül? (...) Mit szólnál, ha azt mondanám, pontosan addig lesz jellemző rád ez a fetrengés, amíg rá nem jössz, hogy a te bukásod gyakori ismétlődésének mi a pontos oka? Mit ismételsz meg benne?"

"Kimoshatjuk magunkat a mocsokból, felölthetjük a régi ruhánk, megengedhetjük magunknak, hogy újra tiszteljük magunkat, akár ötéves korunkban: mint aki méltó szeretne lenni ahhoz, akivé lenni akar, ha felnő"

Kornis Mihály: Lehetőségek könyve

Utoljára módosítva: mokusmali által : 2008-01-12 16:52
Válaszol idézettel
Régi 2008-01-12, 21:38
Vadember logója
Vadember Vadember nem elérhető
Ősfórumos

Összes hozzászólás: 6.342
Vadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül Vadember részére

A mítoszok rejtélye és az Élő Világegyetem

“Újabban az antropológusok megpróbálják megvizsgálni azt a kérdést is, milyen nehéz a gyűjtögető-vadászó életmód valójában. Csakugyan állandó robot-e az éhhalál szélén? A kanadai Richard Lee 18 hónapon keresztül vizsgálta a kung Szan (busman) törzset. Ez a törzs a Kalahári (sivatag) északnyugati részén, félsivatagi területen él, amelyet rendszeresen sújt a szárazság. Lee érdeklődése arra irányult, hogy mit esznek a kung törzsbeliek, és mennyi erőfeszítésükbe kerül a táplálék megszerzése. Az eredmények meglepőek voltak. A vegyes étrend a kungoknak 10 százalékkal több energiát biztosít, mint az Egyesült Államok Élelmezési Minisztériuma által ajánlott napi mennyiség, és 50 százalékkal több fehérjét….Az elemzés legmegdöbbentőbb adata azonban a teljes élelemmennyiség beszerzésére fordított erőfeszítés nagysága. A kungok átlagosan két és fél napot dolgoznak egy héten, s mert munkanapjuk 6 órás, a heti munkaidő 15 óra. És mindezt egy olyan étrendért,ami jócskán meghaladja a nyugati szabványokat. Mi több, a fiatalok általában 20 éves korukban kezdenek el dolgozni, és hatvanéves koruk táján vonulnak nyugdíjba. A teljes népességnek körülbelül 10 százaléka él nyugalomba vonulva. Ez a lét, amely egyáltalán nem rendkívüli a világszerte élő gyűjtögető-vadászó népeknél, aligha nevezhető “durvának, piszkosnak és rövidnek” (Lewin, 1986, 14-15).
tobbi

"Azt akarom, kacagj, szemed
ne árnyékolja bánat,
s ajkadról bár egyetlenegy
csók üdvözítse számat."
Téged is vár a Vágykoztársaság Fizetoezkozeink az álmok, alkotmányunk a sóhaj szelíd lebbenése.
Válaszol idézettel
Régi 2008-01-13, 18:31
Asoka logója
Asoka Asoka nem elérhető
Nem viccelek

Összes hozzászólás: 1.019
Asoka elismerésnek örvendAsoka elismerésnek örvendAsoka elismerésnek örvend
Question re: Filozozofia nekunk magunkrol....

Kedves idézetet idézők!
Megosztanátok, hogy ki miért pont azt az idézetet idézte amit? Mert amit idéztetek, az azoknak a gondolatai, illetve véleménye, akitől idéztétek. Érdekelne a tiétek is...

Régi 2008-01-13, 18:47
Vadember logója
Vadember Vadember nem elérhető
Ősfórumos

Összes hozzászólás: 6.342
Vadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embereVadember a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül Vadember részére

Magamon figyeltem meg hogy ha idézek valakit, akkor általában hasonlóképpen gondolom vagy nagyon érdekesnek találom épp abban amit mond, és esetleg érdekel mások véleménye is a témáról, hátha hozzászól
Idézni valakit másrészt egyfajta lustaság , ahelyett hogy szavakba ontsuk gondolatainkat.Copy+Paste , vagy pedig annyira tokeletesen lett megfogalmazva az a bizonyos hogy inkább azt linkeljuk be

"Azt akarom, kacagj, szemed
ne árnyékolja bánat,
s ajkadról bár egyetlenegy
csók üdvözítse számat."
Téged is vár a Vágykoztársaság Fizetoezkozeink az álmok, alkotmányunk a sóhaj szelíd lebbenése.
Válaszol idézettel
Régi 2008-01-17, 22:26
Asoka logója
Asoka Asoka nem elérhető
Nem viccelek

Összes hozzászólás: 1.019
Asoka elismerésnek örvendAsoka elismerésnek örvendAsoka elismerésnek örvend

Idézet:
Vadember eredeti hozzászólása
Magamon figyeltem meg hogy ha idézek valakit, akkor általában hasonlóképpen gondolom vagy nagyon érdekesnek találom épp abban amit mond, és esetleg érdekel mások véleménye is a témáról, hátha hozzászól
Idézni valakit másrészt egyfajta lustaság , ahelyett hogy szavakba ontsuk gondolatainkat.Copy+Paste , vagy pedig annyira tokeletesen lett megfogalmazva az a bizonyos hogy inkább azt linkeljuk be

Jogos érvelés! És mégis, én szívesebben olvasnám az idézetet és a saját filozófiai okfejtést egymás mellett..
Régi 2008-01-17, 22:44
Megrögzött fórumozó

Idézet:
Asoka eredeti hozzászólása

Jogos érvelés! És mégis, én szívesebben olvasnám az idézetet és a saját filozófiai okfejtést egymás mellett..
nemtom én úgy érzem, hogy néha nincs mit hozzáfűznöm. Úgy érzem és így van és kész...
Válaszol idézettel
Régi 2008-01-17, 23:46
Calli logója
Calli Calli nem elérhető
Ősfórumos

Összes hozzászólás: 6.611
Calli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embereCalli a fórum leghíresebb embere

Idézet:
Vadember eredeti hozzászólása
A mítoszok rejtélye és az Élő Világegyetem

“Újabban az antropológusok megpróbálják megvizsgálni azt a kérdést is, milyen nehéz a gyűjtögető-vadászó életmód valójában. Csakugyan állandó robot-e az éhhalál szélén? A kanadai Richard Lee 18 hónapon keresztül vizsgálta a kung Szan (busman) törzset. Ez a törzs a Kalahári (sivatag) északnyugati részén, félsivatagi területen él, amelyet rendszeresen sújt a szárazság. Lee érdeklődése arra irányult, hogy mit esznek a kung törzsbeliek, és mennyi erőfeszítésükbe kerül a táplálék megszerzése. Az eredmények meglepőek voltak. A vegyes étrend a kungoknak 10 százalékkal több energiát biztosít, mint az Egyesült Államok Élelmezési Minisztériuma által ajánlott napi mennyiség, és 50 százalékkal több fehérjét….Az elemzés legmegdöbbentőbb adata azonban a teljes élelemmennyiség beszerzésére fordított erőfeszítés nagysága. A kungok átlagosan két és fél napot dolgoznak egy héten, s mert munkanapjuk 6 órás, a heti munkaidő 15 óra. És mindezt egy olyan étrendért,ami jócskán meghaladja a nyugati szabványokat. Mi több, a fiatalok általában 20 éves korukban kezdenek el dolgozni, és hatvanéves koruk táján vonulnak nyugdíjba. A teljes népességnek körülbelül 10 százaléka él nyugalomba vonulva. Ez a lét, amely egyáltalán nem rendkívüli a világszerte élő gyűjtögető-vadászó népeknél, aligha nevezhető “durvának, piszkosnak és rövidnek” (Lewin, 1986, 14-15).
tobbi
Ide kapcsolódik az is h az ökológiai magyarázatok szerint a nyelv azért fejlődött ki h a táplálkozáshoz szükséges ismereteket meg tudják egymás között osztani az egyének. Kb. 5000 szóval el lehet mondani mindent. De vajon ez kevés? A kung! busmanok például elmutogatják az élelemmel kapcsolatos szavakat!
Régi 2008-01-21, 13:35
Maris logója
Maris Maris nem elérhető
Feeling good

Hely: Mopszfarm
Összes hozzászólás: 22.353
Blog Entries: 14
Maris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embereMaris a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül Maris részére

http://www.xanga.com/lordxenu

feltörték a szcientológiai egyház szerverét,ezzel kikerültek azok a dokumentumok amiért sokan többezer dollárokat fizettek, h beavatódjanak...

Lord Xenu...riseeeee

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban. - Tolsztoj
Válaszol idézettel
Régi 2008-01-22, 15:24
Megrögzött fórumozó

"Az soha sem baj, ha őszinte az ember"

most pont ennek az ellenkezője derült ki számomra. Az őszinteségemmel megbántottam egy olyan embert, aki nagyon fontos nekem. Ő nem érti és nem akarja tudomásul venni amit őszintén elmondok. ezért úgy gondolom felesleges az őszinteség, mert csak bántja, de változtatni nem tud/nem akar. ő az apám és ennek ellenére szeretem.
Válaszol idézettel
Régi 2008-01-22, 15:29
csuccser logója
csuccser csuccser nem elérhető
Banned

Hely: ..::wHerE dArk anD Light don'T DifFer::.. /XI. ker/
Összes hozzászólás: 5.301
csuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant future
Üzenetküldés MSN-en keresztül csuccser részére

Idézet:
Maris eredeti hozzászólása
http://www.xanga.com/lordxenu

feltörték a szcientológiai egyház szerverét,ezzel kikerültek azok a dokumentumok amiért sokan többezer dollárokat fizettek, h beavatódjanak...

Lord Xenu...riseeeee
ez a szcientológia egyébként mi a csöcsről szól? emlékszem még középisibe egyik osztálytársamat betalálták ezek és havonta küldtek neki mindenféle katalógusokat meg újságot meg mittomén. jókat röhögtünk rajta aztán mivel nem rendelt semmit (nemtom miért...) abbahagyták.
Válaszol idézettel
Régi 2008-01-22, 15:30
csuccser logója
csuccser csuccser nem elérhető
Banned

Hely: ..::wHerE dArk anD Light don'T DifFer::.. /XI. ker/
Összes hozzászólás: 5.301
csuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant futurecsuccser has a brilliant future
Üzenetküldés MSN-en keresztül csuccser részére

Idézet:
mokusmali eredeti hozzászólása

most pont ennek az ellenkezője derült ki számomra. Az őszinteségemmel megbántottam egy olyan embert, aki nagyon fontos nekem. Ő nem érti és nem akarja tudomásul venni amit őszintén elmondok. ezért úgy gondolom felesleges az őszinteség, mert csak bántja, de változtatni nem tud/nem akar. ő az apám és ennek ellenére szeretem.
szerintem az őszinteség soha nem lehet felesleges.
Válaszol idézettel
Régi 2008-01-22, 15:53
Orsika logója
Orsika Orsika nem elérhető
Ősfórumos

Hely: LennASivárFöldön
Összes hozzászólás: 7.403
Orsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül Orsika részére

Idézet:

Az őszinteség mindenkéépen jó dolog. Csak a másik félnek (jelen esetben apukádnak) meg kell tanulnia befogadni az őszintén kimondott dolgokat......ez nem mindig egyszerű....
Régi 2008-01-22, 16:00
Megrögzött fórumozó

Idézet:
Orsika eredeti hozzászólása
Az őszinteség mindenkéépen jó dolog. Csak a másik félnek (jelen esetben apukádnak) meg kell tanulnia befogadni az őszintén kimondott dolgokat......ez nem mindig egyszerű....
de ha nem tanulja meg, ha nem érti, akkor csak ártok neki. mert azt mondja kioktatom (amikor a saját érzéseimről beszélek). meg ilyenek. A szüleink úgy élik meg a dolgokat, hogy mindent meg adtak nekünk. ami bizonyos értelemben igaz. más nézőpontból meg nem. De képes még egy közel 60 éves ember ilyen szinten változni? vagyis érdemes bántani őt azért, hoyg változzon? Nem lenne könnyebb, jobb legyinteni és elfogadni... ?
Válaszol idézettel
Régi 2008-01-22, 16:04
PsyTiB logója
PsyTiB PsyTiB nem elérhető
Megrögzött fórumozó

Összes hozzászólás: 2.871
PsyTiB fényesen világító üstökösPsyTiB fényesen világító üstökösPsyTiB fényesen világító üstökösPsyTiB fényesen világító üstökösPsyTiB fényesen világító üstökös
Üzenetküldés MSN-en keresztül PsyTiB részére

Idézet:
de ha nem tanulja meg, ha nem érti, akkor csak ártok neki. mert azt mondja kioktatom (amikor a saját érzéseimről beszélek). meg ilyenek. A szüleink úgy élik meg a dolgokat, hogy mindent meg adtak nekünk. ami bizonyos értelemben igaz. más nézőpontból meg nem. De képes még egy közel 60 éves ember ilyen szinten változni? vagyis érdemes bántani őt azért, hoyg változzon? Nem lenne könnyebb, jobb legyinteni és elfogadni... ?
Az én Apám sem egyszerű eset...szerintem ebben a korban már nem nagyon fog megváltozni az ember, sajnos Tapasztalat.
Válaszol idézettel
Régi 2008-01-22, 16:05
Orsika logója
Orsika Orsika nem elérhető
Ősfórumos

Hely: LennASivárFöldön
Összes hozzászólás: 7.403
Orsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embereOrsika a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül Orsika részére

Idézet:

Ez esetben talán könnyebb legyinteni és elfogadni....vannak emberek, akik az őszinteséget(főleg ha az ő természetükkel, viselkedésükkel kapcsolatos) nem értékelik, mert pl. olyan érzékeny a lelkük, hogy sértésnek veszik (az öcsém ilyen ember, nála csal legyintek a dolgokra).
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 03:32 , a GMT +2 időzóna szerint.