Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

Eszmecsere Filozófiai mélységektől az érzelmi magaslatokig

Válaszol
Téma eszközök Megjelenítési módok
Filozozofia nekunk magunkrol....

Régi 2012-03-14, 02:12
Flash# logója
Flash# Flash# nem elérhető
Seggemen a tojáshéj

Összes hozzászólás: 16
Flash# elismerésnek örvendFlash# elismerésnek örvend
Alapbeállítás re: Filozozofia nekunk magunkrol....

Idézet:
nut eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hát jah... mert repülni jó!
Amúgy meg semmi sem történik véletlenül. Minden történést ha figyelmeztetésnek fogunk fel, átgondoljuk, hogy aztán mégis másképp cselekedjünk, mint addig, minden történés közelebb visz a feladatunkhoz az életben, amit itt és most kell megoldani, aztán ha nem sikerül, hát majd a következőben, vagy az azutániban. Addig bolyong a lélek, míg nem teljesíti ezt.
És honnan tudja a lélek, hogy mi a feladata?
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-14, 09:34
nut logója
nut nut nem elérhető
Ősfórumos

Összes hozzászólás: 6.518
nut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb embere

Idézet:
Flash# eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A feladata az univerzumtól megadatott. Ami lehet egy Isten, vagy egy ősi valami, ki hogy nevezi.
Régi 2012-03-14, 15:06
meredtkacsa logója
meredtkacsa meredtkacsa nem elérhető
Komoly arc

Összes hozzászólás: 723
meredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb embere

Idézet:
az újratestesülés előtti többszintű állapotokban alakul ki a lélek karmikus feladata, amit az életében el kell végeznie, ezt semmilyen felsőb hatalom nem kényszeríti ki, "te" magad választod meg, milyen életet legyen az. Úgy választódnak ki a különféle benyomások, hogy azok majd hatással legyenek azokra a döntéseidre, amelyek a céljaid elérésében segítenek majd, persze ebbe jól bekavar párszor a szabad akarat "korlátlan" használata utad során, de hát ettől olyan jó étel az Élet:-)

Utoljára módosítva: meredtkacsa által : 2012-03-14 15:08
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-15, 14:22
Flash# logója
Seggemen a tojáshéj

Idézet:
meredtkacsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
az újratestesülés előtti többszintű állapotokban alakul ki a lélek karmikus feladata, amit az életében el kell végeznie, ezt semmilyen felsőb hatalom nem kényszeríti ki, "te" magad választod meg, milyen életet legyen az. Úgy választódnak ki a különféle benyomások, hogy azok majd hatással legyenek azokra a döntéseidre, amelyek a céljaid elérésében segítenek majd, persze ebbe jól bekavar párszor a szabad akarat "korlátlan" használata utad során, de hát ettől olyan jó étel az Élet:-)
A benyomásokkal terelve vagyunk célunk eléréséhez?
A "szabad akarat korlátlan használata" alatt azt érted, hogy mások erőltetik ránk akaratukat? Vagy mi ártunk magunknak azzal, hogy visszaélünk szabaságunkkal és nem kellően takarékoskodunk vele, nehezítve saját utunkat?
És mi a helyzet akkor, ha az én feladatom, aminek elérésére minden energiámat belefektetem az keresztezi egy másik embert saját céljainak elérésében?
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-15, 17:56
umba logója
umba umba nem elérhető
Félisten

Összes hozzászólás: 8.533
umba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embereumba a fórum leghíresebb embere

Heló!
szerintem ez alatt most azt értette, hogy szabad akaratod szerint, azaz te egy dolgot olyan irányba fordítasz amerre adott helyzetben akarod. lehet, hogy még jobbá teszel valamit vagy rontasz a helyzeten.
a benyomások hatással vannak ránk, mert a negatív hatások vagy például a csalódás biztos változtat az egyénen. jó esetben feldolgozza ugye, csak van amikor tehetetlen vagy és jön az elképzelés, hogy mi irányítja a dolgokat, nekem nincsen konkrét hitem, de ilyenkor úgy próbálnánk belelátni a szituációba, hogy hogy kéne helyesen törtéjen...és lehet, hogy létezik egy olyan sík ami "láthatatlan" és valami "helyes út" féle.. de mivel ebbe belegondolni a végtelenségig lehetne, azt viszont tudod, hogy milyen az életed amiben vagy és lényeges, hogy te irányítasz
ha meg a saját utadat nehezíted, az semmiféleképpen nem jó csinálhatod egy darabig, ha bírod, ebből is tanulhatsz, de azért van egy belső hangunk is aki néha szokott súgni ám azt is tudjuk nincs két egyforma ember, mindenki másképp élei meg egyéni szocprobléma
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-10, 15:37
meredtkacsa logója
meredtkacsa meredtkacsa nem elérhető
Komoly arc

Összes hozzászólás: 723
meredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb emberemeredtkacsa a fórum leghíresebb embere

A semmi az a valami aspektusát erősíti.
Régi 2012-04-16, 18:10
Flash# logója
Seggemen a tojáshéj

Idézet:
umba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Heló!
szerintem ez alatt most azt értette, hogy szabad akaratod szerint, azaz te egy dolgot olyan irányba fordítasz amerre adott helyzetben akarod. lehet, hogy még jobbá teszel valamit vagy rontasz a helyzeten.
a benyomások hatással vannak ránk, mert a negatív hatások vagy például a csalódás biztos változtat az egyénen. jó esetben feldolgozza ugye, csak van amikor tehetetlen vagy és jön az elképzelés, hogy mi irányítja a dolgokat, nekem nincsen konkrét hitem, de ilyenkor úgy próbálnánk belelátni a szituációba, hogy hogy kéne helyesen törtéjen...és lehet, hogy létezik egy olyan sík ami "láthatatlan" és valami "helyes út" féle.. de mivel ebbe belegondolni a végtelenségig lehetne, azt viszont tudod, hogy milyen az életed amiben vagy és lényeges, hogy te irányítasz
ha meg a saját utadat nehezíted, az semmiféleképpen nem jó csinálhatod egy darabig, ha bírod, ebből is tanulhatsz, de azért van egy belső hangunk is aki néha szokott súgni ám azt is tudjuk nincs két egyforma ember, mindenki másképp élei meg egyéni szocprobléma
Ez az én dilemmám, nem tudom eldönteni melyik úton járjak. Van előttem egy jól körülhatárolt út, ami nem tetszik. Számomra barátságtalan, embertelen, rideg. És ennek nem látom alternatíváját sajnos. Sok idő lenne, amíg meglelem. Az álmaink mennyire segíthetnek eligazodni?
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-17, 10:56
Asoka logója
Asoka Asoka nem elérhető
Nem viccelek

Összes hozzászólás: 1.019
Asoka elismerésnek örvendAsoka elismerésnek örvendAsoka elismerésnek örvend

Idézet:
Ez az én dilemmám, nem tudom eldönteni melyik úton járjak. Van előttem egy jól körülhatárolt út, ami nem tetszik. Számomra barátságtalan, embertelen, rideg. És ennek nem látom alternatíváját sajnos. Sok idő lenne, amíg meglelem. Az álmaink mennyire segíthetnek eligazodni?
Az álmok sokat segíthetnek eligazodni, mert az ember minden esetben az ideális képe felé halad, tehát amiről álmodozik. Érdemes számba venni az álmainkat, hogy mik az éppen aktuális vágyaink, mert megmutatják, hogy milyen hangolódásban vagyunk éppen. A hangolódásnak azért van nagy jelentőssége, mert jellemzően megmutatja, általában mit húzunk be magunknak az életünkbe. Rossz passzban még több rossz jön, jó passzban pedig még több jó. Azt húzzuk be magunknak, amit kifelé sugárzunk. Ez kicsit olyan mint a vonzás törvényénél. Ha valamire ráhangolódsz, és el is tudod fogadni, eljut hozzád. Az másik kérdés, hogy ott is marad-e.
Lényeg a lényeg, ha nem tetszik az út amit magad előtt látsz, akkor cserélj filmet és menj az után...
Régi 2012-04-24, 01:00
Flash# logója
Seggemen a tojáshéj

Idézet:
Asoka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lényeg a lényeg, ha nem tetszik az út amit magad előtt látsz, akkor cserélj filmet és menj az után...
Legszívesebben akkor életemmel megfilmesíteném Rejtő Jenő összest. Ehhez már megtettem a szükséges lépéseket. Köszönöm itt is a bátorítást
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-27, 22:23
fufala logója
fufala fufala nem elérhető
Halhatatlan

Hely: london
Összes hozzászólás: 13.455
fufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb emberefufala a fórum leghíresebb embere

néha nem olyan könnyű én lenni, de összességében mégis boldog vagyok hogy én lehetek, ebben az életben, itt, ezek között a körülmények között, ezekkel a paraméterekkel
Régi 2012-05-28, 23:21
nut logója
nut nut nem elérhető
Ősfórumos

nut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb emberenut a fórum leghíresebb embere

Idézet:
fufala eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
néha nem olyan könnyű én lenni, de összességében mégis boldog vagyok hogy én lehetek, ebben az életben, itt, ezek között a körülmények között, ezekkel a paraméterekkel
mert arra a helyre születtünk, ahol a legjobban lehetünk ének
egész életünkben tanuljuk, hogyan tudunk a legtökéletesebben megfelelni az énünknek
Régi 2012-05-28, 23:44
wing logója
wing wing nem elérhető
Nem viccelek

Összes hozzászólás: 1.481
wing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb embere

Idézet:
mert arra a helyre születtünk, ahol a legjobban lehetünk ének
egész életünkben tanuljuk, hogyan tudunk a legtökéletesebben megfelelni az énünknek
te miért vagy mindig ilyen optimista??
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-28, 23:47
MANGEKYU logója
MANGEKYU MANGEKYU nem elérhető
Halhatatlan

Hely: Denevérország
Összes hozzászólás: 13.370
MANGEKYU a fórum leghíresebb embereMANGEKYU a fórum leghíresebb embereMANGEKYU a fórum leghíresebb embereMANGEKYU a fórum leghíresebb embereMANGEKYU a fórum leghíresebb embereMANGEKYU a fórum leghíresebb embereMANGEKYU a fórum leghíresebb embereMANGEKYU a fórum leghíresebb embereMANGEKYU a fórum leghíresebb embereMANGEKYU a fórum leghíresebb embereMANGEKYU a fórum leghíresebb embere
Üzenetküldés MSN-en keresztül MANGEKYU részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül MANGEKYU részére

ez nem optimizmus csak optimális hozzá állás, de ez ilyen formában olyan gyomorforgatóan idilli, hogy rosszul vagyok,
ezt senki se veszi komolyan csak hitegeti magát, addig meg szart se ér.
szerintem
Régi 2012-05-28, 23:49
nut logója
nut nut nem elérhető
Ősfórumos

Idézet:
wing eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
te miért vagy mindig ilyen optimista??
hát ha neked ez jön le belőle
gondolj csak bele, a saját énedbe. milyen lenne egy másikban, nyilván más feladatok, mert arra, oda születtél.
persze mi van akkor ha mondjuk valaki vesztes szituban él. (nem tudhatjuk vajon a mienk milyen lesz) (illetve úgyis mi irányítjuk)
wing logója
wing wing nem elérhető
Nem viccelek

wing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb emberewing a fórum leghíresebb embere

Idézet:
MANGEKYU eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ez nem optimizmus csak optimális hozzá állás, de ez ilyen formában olyan gyomorforgatóan idilli, hogy rosszul vagyok,
szerintem
vmi ilyesmi miatt akadtam fennt én is rajta
Válaszol idézettel
nut logója
nut nut nem elérhető
Ősfórumos

Idézet:
MANGEKYU eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
szerintem
mi van??
Régi 2012-05-28, 23:51
tommer logója
tommer tommer nem elérhető
Félisten

Összes hozzászólás: 8.692
tommer a fórum leghíresebb emberetommer a fórum leghíresebb emberetommer a fórum leghíresebb emberetommer a fórum leghíresebb emberetommer a fórum leghíresebb emberetommer a fórum leghíresebb emberetommer a fórum leghíresebb emberetommer a fórum leghíresebb emberetommer a fórum leghíresebb emberetommer a fórum leghíresebb emberetommer a fórum leghíresebb embere

Idézet:
kivéve aki azt tanulja egész életében,hogyan feleljen meg másoknak...
Régi 2012-05-28, 23:52
wing logója
wing wing nem elérhető
Nem viccelek

Idézet:
mi van??
szerintem ö arra gondolt,h más járni az utat és más beszélni az utrol
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-28, 23:53
nut logója
nut nut nem elérhető
Ősfórumos

Idézet:
tommer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
tanítgatja az énjét, hogyan feleljen meg a másiknak. hát ez is egy edződ folyamat, nem?
Régi 2012-05-28, 23:54
wing logója
wing wing nem elérhető
Nem viccelek

Idézet:
tommer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ö aztán nem tanul semmit....
Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 23:22 , a GMT +2 időzóna szerint.