GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

Dorci 2005-06-01 15:05

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Mindenki maga teremti a sajat valosagat/vilagat :) Az muveszetnek szamit? :D

Húúúúúú!!! Mi errôl a családdal gondolkodtunk vmikor - csak mert ôk is "m?vészek" - festô m?vészek...
És nem egyszer? asszem ebben d?lôre jutni! Én abban maradtam magammal, hogy ez igazábol afféle megegyezés kérdése - mint bármi más definició... mi fér bele a "m?vészet" szó körébe? Az tuti, hogy 300-400 évvel ezelôtt nem számított m?vészetnek ( gondolom én)... de aztán jôttek a lázadások, az újítások, önmegvalósítás, ahogy belefér, szal, ha valaki bekeretezi a saját szarát, az már m?vészetnek számít... de nem kell elfogadni (én pl. nem annyira tom)
Úgyhogy szerintem mindenki a saját világában megformálhatja a maga deffinícióját...aztán lehet vitatkozni... éljeeeeeeen!!!!!!!!!!! :)

psychic 2005-06-01 15:09

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Mindenki maga teremti a sajat valosagat/vilagat :) Az muveszetnek szamit? :D

semmi sem biztos.
én alapban szkeptikus vagyok...

mit jelent neked az h vki megteremti a sajat valosagat/vilagat??? kivancs vagyok;)

FoX 2005-06-01 16:19

Idézet:

psychic eredeti hozzászólása
semmi sem biztos.
én alapban szkeptikus vagyok...

mit jelent neked az h vki megteremti a sajat valosagat/vilagat??? kivancs vagyok;)

En is szkeptikus vagyok, amit mondok, az nem biztos, csak en gondolom igy. Akarmit is talalok ki, tisztaban vagyok azzal, hogy lehet, nem ugy van. Semmi nem biztos :)

Arra gondoltam azzal a mondattal, hogy hm... eled az eleted, a mindennapjaid. Az, hogy az eleted boldog-e, hogy teljes-e, rajtad mulik csak. Magad teremted meg a kis vilagodat, amibe azt engedsz be, amit es akit te akarsz, es ahogy te akarod. Most azt hagyjuk, hogy masok karara ne tegyel dolgokat. Ha harmoniaban vagy a valosaggal, vagy azzal, amit annak hivsz, es magaddal, akkor valahogy mindig olyan dolgok tortennek, olyan emberek kerulnek az utadba, akik vagy amik "szuksegesek" szamodra. Vagyis te teremted a sajat vilagodat a harmonia altal. Ez olyan butan hangozhat, de nem tudom jobban szavakkal leirni :) Es igy nagyon tomor is :D

FoX 2005-06-01 16:32

Idézet:

Dorci eredeti hozzászólása
Húúúúúú!!! Mi errôl a családdal gondolkodtunk vmikor - csak mert ôk is "m?vészek" - festô m?vészek...
És nem egyszer? asszem ebben d?lôre jutni! Én abban maradtam magammal, hogy ez igazábol afféle megegyezés kérdése - mint bármi más definició... mi fér bele a "m?vészet" szó körébe? Az tuti, hogy 300-400 évvel ezelôtt nem számított m?vészetnek ( gondolom én)... de aztán jôttek a lázadások, az újítások, önmegvalósítás, ahogy belefér, szal, ha valaki bekeretezi a saját szarát, az már m?vészetnek számít... de nem kell elfogadni (én pl. nem annyira tom)
Úgyhogy szerintem mindenki a saját világában megformálhatja a maga deffinícióját...aztán lehet vitatkozni... éljeeeeeeen!!!!!!!!!!! :)

Nah, ez a bajom nekem a szavakkal, meg a cimkekkel, meg a definiciokkal. A valosagot nem lehet leirni szavakkal, definiciokkal, cimkekkel. Ha kimersz egy vodor vizet egy folyobol, az nem a folyo lesz, csak egy vodor viz. Az emberek kitalaltak a muveszet fogalmat, es megegyeztek abban, hogy ezt es ezt nevezzuk muveszetnek. Kepesek akar ossze is veszni azon, egyik dolog muveszet-e, vagy nem, ahelyett, hogy megprobalnank megerteni. (persze nem kotelezo megerteni, de nem kotelezo megnezni sem mondjuk azt a szarbol keszult kepet :))
Mintha nagyon sokszor annyira elveszunk a cimkekben, hogy nem is latjuk a valosagot. A cimke alapjan kialakult egy kep a fejunkben, es mar nem nezzuk meg jol, milyen az az asztal, ami elott ulunk, vagy milyen az a park, ahova jarunk, hanem azt mondjuk, asztal, park, es kesz. Nem figyelunk arra, mi tortenik korulottunk. El vagyunk foglalva az ideologiainkkal, a gonodolatainkkal, abrandjainkkal, kozben elmegy melletunk az elet. A valosag pedig mindig tulszarnyallja az ideologiakat, abrandokat esatobbi :)

Nozomi 2005-06-01 22:38

Így van...az emberekbe beletáplálnak ezeregy definíciót, ideológiákat, eszméket, elméleteket fogadnak el, így nem is tudnak már rácsodálkozni arra amit egy 5 éves kisgyerek észrevesz, mivel neki még nem magyarázták el hogy mit kell gondolni egy parkról...a kisgyerek figyel, rácsodálkozik az apró részletekre, és örül a felfedezésnek...egészen addig amíg bele nem táplálnak előre elkészített programokat...amik alapján tudja hogy mit kell gondolni...így nem fog semmire rácsodálkozni, nem fog semmit felfedezni, hiszen már van egy definíciója a miértekről...és ehhez ragaszkodik ha sikerült a beprogramozás...így van annyi szürke, nagyon okos ember, aki ahhoz ragaszkodik, amit beprogramoztak neki...komoly, felnőtt emberek, akik elvesztették a felfedezés örömét, megszűntek gyereknek lenni, mégis nagyon gyerekek legbelül...soha nem lesznek képesek önállót alkotni...és rengeteg ilyen ember van...és rengeteget szeretnének még csinálni...de a világ változik, és változott az idők során...mindig lesznek művészek, akikket nem értenek meg, nem fogadnak el, nem értékelnek...hogy kinek mi a művészet? Ezeknek az ember gépeknek általában egy kiválasztott klasszikus múvei...onnan tovább megállt a művészet értékelésében...nekem mondjuk a legmesteribb művész még mindig a természet...mindig megtalálom benne a saját izlésvilágom...és örülök neki nagyon...de nagyon értékelem az egyik haverom képeit is, látok benne fantáziát, pedig nem látható egy kiállításon sem...a művészetet így képtelen vagyok definiálni...azt megteszik helyettem mások...

FoX 2005-06-09 10:13

Idézet:

killkuk@c eredeti hozzászólása

de, de ... egy mégis ... miért? :confused:

Miert ne? ;)

"Abban a pillanatban, amikor valaki elfogad minket, abban a pillanatban úgy tudunk nőni magunkban, akik mi vagyunk, hogy ne kelljen állandóan küzdeni azok ellen az erők ellen, amik ránk hatnak, hogy így kell lenni, úgy kell lenni, ezt kell csinálni, azt kell csinálni. És még egyszer azt mondom, hogy mindenki azt akarja, hogy színészkedjél. És egy jó terapeuta, amiből sajnos nagyon kevés van a világon, abban segít, és bátorít, hogy hagyjuk a színházat, nem kell azt játszani, nem kell alakítani azt a karaktert, amit a társadalom, a szüleid, a tanítóid mondanak, és hogy a világ elég gazdag és szeretettel teli ahhoz, hogyha te önmagad leszel, akkor sem leszel egy darab szar. Mert mindenki azt mondja neked, hogy te egy darab szar vagy, azt pedig takard be aranylemezzel, tehát aranyozd be azt a szart, ami te vagy. És akkor nagyon félünk egymástól, mert ha közel kerülünk egymáshoz, hozzáérünk a látszó aranyhoz, és akkor azon az ujjunk keresztülmegy, és akkor a szarba érünk. Ettől fél a legtöbb ember, hogy nehogy közel kerüljünk egymáshoz, mert akkor megtudod, hogy az alakításod mögött csak egy ronda, szaros ember vagy."

http://www.daath.hu/showText.php?id=108

énnemis 2005-06-09 10:19

Idézet:

Nozomi eredeti hozzászólása
Így van...az emberekbe beletáplálnak ezeregy definíciót, ideológiákat, eszméket, elméleteket fogadnak el, így nem is tudnak már rácsodálkozni arra amit egy 5 éves kisgyerek észrevesz, mivel neki még nem magyarázták el hogy mit kell gondolni egy parkról...a kisgyerek figyel, rácsodálkozik az apró részletekre, és örül a felfedezésnek...egészen addig amíg bele nem táplálnak előre elkészített programokat...amik alapján tudja hogy mit kell gondolni...így nem fog semmire rácsodálkozni, nem fog semmit felfedezni, hiszen már van egy definíciója a miértekről...és ehhez ragaszkodik ha sikerült a beprogramozás...így van annyi szürke, nagyon okos ember, aki ahhoz ragaszkodik, amit beprogramoztak neki...komoly, felnőtt emberek, akik elvesztették a felfedezés örömét, megszűntek gyereknek lenni, mégis nagyon gyerekek legbelül...soha nem lesznek képesek önállót alkotni...és rengeteg ilyen ember van...és rengeteget szeretnének még csinálni...de a világ változik, és változott az idők során...mindig lesznek művészek, akikket nem értenek meg, nem fogadnak el, nem értékelnek...hogy kinek mi a művészet? Ezeknek az ember gépeknek általában egy kiválasztott klasszikus múvei...onnan tovább megállt a művészet értékelésében...nekem mondjuk a legmesteribb művész még mindig a természet...mindig megtalálom benne a saját izlésvilágom...és örülök neki nagyon...de nagyon értékelem az egyik haverom képeit is, látok benne fantáziát, pedig nem látható egy kiállításon sem...a művészetet így képtelen vagyok definiálni...azt megteszik helyettem mások...

ez így igen:)

FoX 2005-06-09 17:02

" Ami a zent illeti, lényegét az előzőekben említett tíz kép segítségével érthetjük meg:
  1. A paraszt tanácstalanul keresi ökre nyomait.
  2. Boldogan megtalálja a nyomokat.
  3. Megtalálja magát az ökröt, azaz saját énjét.
  4. A paraszt megragadja a gyeplőt, de ez nagy fáradtságába kerül. Ez arra utal, hogy még a lényeglátás elérése után sem nyugodott meg az ember valamennyi rendezetlen ösztöne. Valójában még nem ura énjének. Szelleme még nem szabad.
  5. A paraszt gyeplőn vezeti ökrét: lassan az ember megszerzi az uralmat önmaga fölött. Ez azonban még mindig fáradtságos.
  6. A paraszt az ökör hátán lovagol, miközben vígan furulyázik. Most már simán megy minden, nem kell erőlködni. Ekkor vált az ember igazán megvilágosodottá.
  7. Már nem látható az ökör, a paraszt egyedül van, teljes megelégedettséggel ül a háza előtt: Az ember nemcsak összhangba kerül énjével, hanem egyé is válik vele.
  8. Sem a paraszt, sem az ökör nem látszik. Csak egy kört látunk, melynek közepe üres: minden ellentét megszűnt. Már a megvilágosodáshoz sem ragaszkodik. Olyan ellentétek, mint megvilágosodás és nem-megvilágosodás, már nem léteznek számára. A két utolsó kép a megvilágosodás teljes hatását ábrázolja:
  9. Tájat lázunk virágokkal, ez azt jelenti: a megvilágosodott személyen kívül semmi sem változott. Most mindenben béke van. Mindaz, amitől nagy igyekezettel meg akart szabadulni, megdicsőülve tér vissza hozzá.
  10. A paraszt a városba megy: a megvilágosodott az emberek közé vegyül, hogy mindnyájukat az igazi szabadsághoz és megvilágosodáshoz vezesse. A megvilágosodott most már minden erejét embertársainak szolgálatába állítja."

psychic 2005-06-09 17:26

egyik általános iskolai volt osztálytársam, pont ebbe a Zen, Buddhizmus, Isten, Jézus ... témákba "csavarodott" bele!!! kb két hónapja lett öngyilkos !!! :(

FoX 2005-06-09 18:59

Idézet:

egyik általános iskolai volt osztálytársam, pont ebbe a Zen, Buddhizmus, Isten, Jézus ... témákba "csavarodott" bele!!! kb két hónapja lett öngyilkos !!! :(

Csunyan bele lehet, ha valahol elcsuszik a dolog. Ugy gondolom en is, ovatosan kell banni az ilyesmivel. Ami az egyiknek gyogyszer, az a masiknak mereg.

Dorci 2005-06-09 22:04

Jól esô volt ezt az oldalt végigolvasni!!! Nagyon tetszettek a gondolatok, szal télleg jó volt!!!
Köszi mindenkinek!!! :)

psychic 2005-06-09 23:27

Idézet:

Nozomi eredeti hozzászólása

lehet h senkisem programozott be senkit, egyszeruen megtanultuk azt a külvilágból, hogy miként reagaljunk le dolgokat. ezek tudatosan ésh tudattalanul történhettek...(jo most mondhatjatok azt h a kulvilag ésh benne elok programoztak...de sztem akkor beszelhetunk programozasrol, ha nagyon nem akarod sajat magadtol tenni azt a dolgot amit elvarnak toled, ésh akkor ezt büntetéssel vagy szankcioval, vagy tok mind1 mien eszkozokkel de betartatjak veled...vagy esetleg csokival jutalmaznak, vagy megsimizik a buksidat...

gvendolin 2005-06-10 01:24

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Csunyan bele lehet, ha valahol elcsuszik a dolog. Ugy gondolom en is, ovatosan kell banni az ilyesmivel. Ami az egyiknek gyogyszer, az a masiknak mereg.

ez nagyon igy van. balansz.

daylight 2005-06-10 02:07

saJNos ma mÁR azÉLet úgyZAJlik, h fÜggünCk 1 reNDszerTől...amiBen
tÉNYleges vANNAck definÍciók, koRLátock....ésHA mindENNEck megFELelt as emBer,
ezeK utÁn maRAd as, h hOGYan isH érZI magÁT az eMbEr a viLÁgban..esen tÚl
taLÁLhatJa meg mINDast ami őT telJes méRTékben kiFEjeZi.........tELEjesen egéSSZé
egÉSZíti ki...vAGy éPPen amin keREsztül "haLLatJa a hANgJát" a vILágBa, eRRe peDIG
aZ egyIk leGALkalMasAbb a mŰVészet.

szTem elÉG tágÉS szÉles köRŰ ma mÁR, h mINDenki megTAláLLja szÁMára ast, aMi
a legKÖZelebb áLL gonDOLAtaiHoz és éRZéshVilágáHoz.

FoX 2005-06-10 09:11

Idézet:

lehet h senkisem programozott be senkit, egyszeruen megtanultuk azt a külvilágból, hogy miként reagaljunk le dolgokat. ezek tudatosan ésh tudattalanul történhettek...(jo most mondhatjatok azt h a kulvilag ésh benne elok programoztak...de sztem akkor beszelhetunk programozasrol, ha nagyon nem akarod sajat magadtol tenni azt a dolgot amit elvarnak toled, ésh akkor ezt büntetéssel vagy szankcioval, vagy tok mind1 mien eszkozokkel de betartatjak veled...vagy esetleg csokival jutalmaznak, vagy megsimizik a buksidat...

A vilag programoz fel... aztan egesz eletedet azzal toltod, hogy az agyadban futo programhoz probalod igazitani a valosagot. Veszel hazat, tv-t, hangfalakat, hatha boldog leszel. De a valosagot soha nem sikerul igazan ugy formalni, ahogy a programod kivanja, ezert soha nem leszel tokeletesen elegedett semmivel. Maximum neha, kicsit... napokra... minden csoda 3 napig tart. ;) Lehet, olyan hazad lesz, amilyet szerettel volna mindig, jo allasod lesz, diplomad, csaladod, ahogy azt elvartak toled, es megsem leszel boldog, mert valami mindig hianyzik. Valami sosem stimmel teljesen.
Mindenki rohan, nincs ido semmire, mindenki a sajat gondolataiban, a sajat abrandjaiban es gondjaiban el, kozben az elet elrohan mellette, es o azt sem tudta mit is jelent elni.
Nincs ebben semmi rossz, sem semmi jo. Ez a dolgok rendje. ;)

psychic 2005-06-10 10:00

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
A vilag programoz fel... aztan egesz eletedet azzal toltod, hogy az agyadban futo programhoz probalod igazitani a valosagot. Veszel hazat, tv-t, hangfalakat, hatha boldog leszel. De a valosagot soha nem sikerul igazan ugy formalni, ahogy a programod kivanja, ezert soha nem leszel tokeletesen elegedett semmivel. Maximum neha, kicsit... napokra... minden csoda 3 napig tart. ;) Lehet, olyan hazad lesz, amilyet szerettel volna mindig, jo allasod lesz, diplomad, csaladod, ahogy azt elvartak toled, es megsem leszel boldog, mert valami mindig hianyzik. Valami sosem stimmel teljesen.
Mindenki rohan, nincs ido semmire, mindenki a sajat gondolataiban, a sajat abrandjaiban es gondjaiban el, kozben az elet elrohan mellette, es o azt sem tudta mit is jelent elni.
Nincs ebben semmi rossz, sem semmi jo. Ez a dolgok rendje. ;)

respect;)

szaladnak az emberek, szaladok én ish, vmire mindig várnak (pizzafutár, busz, érzés, barát, szerelem...stb), vmire én ish várok, talán ezekre a pillanatokra vártam, h tudatosuljon bennem az h az tudatosodást nem én irányitom, de vhogy mégish, ésh közben mégsem. talán azért hajkurászom a pénzt 1000L, mert ugy fogtam fel a világot, h akinek sok pénze van, az boldog, mert a pénzem lehet boldogságot venni...
volt ido mikor sok pénzem volt, ideig oraig eltakarhattam magam elol valosagot...ahogy mondod kedves fox, tv-vel, hifi...ami latszolagos boldogsagot okozott...pedig csak azért vettem meg mert a tobbieknek ish van...
jajj...nah most fejezem be, mert a diskurzus tulmutat a topik adta lehetosegeket, ésh még a végén megbéklyoznak...mikozben, azzal h "örultnek" titualnak, sajat maguk korlátait fedik fel...
nah jooo inkább...semmi...vmi...
pfff...

lehet ki kéne torolnom ezt a hozzaszolast..............

killkuk@c 2005-06-10 11:11

Idézet:

respect;)

szaladnak az emberek, szaladok én ish, vmire mindig várnak (pizzafutár, busz, érzés, barát, szerelem...stb), vmire én ish várok, talán ezekre a pillanatokra vártam, h tudatosuljon bennem az h az tudatosodást nem én irányitom, de vhogy mégish, ésh közben mégsem. talán azért hajkurászom a pénzt 1000L, mert ugy fogtam fel a világot, h akinek sok pénze van, az boldog, mert a pénzem lehet boldogságot venni...
volt ido mikor sok pénzem volt, ideig oraig eltakarhattam magam elol valosagot...ahogy mondod kedves fox, tv-vel, hifi...ami latszolagos boldogsagot okozott...pedig csak azért vettem meg mert a tobbieknek ish van...
jajj...nah most fejezem be, mert a diskurzus tulmutat a topik adta lehetosegeket, ésh még a végén megbéklyoznak...mikozben, azzal h "örultnek" titualnak, sajat maguk korlátait fedik fel...
pfff...

semmiképpensenem... :o

FoX 2005-06-10 11:14

Idézet:

respect;)

pfff...

szerintem ez boven belefer a filozofia temaba :) (max engem is megkoveznek :D)

vajon ki az orult... mer' ha szetnezek... hat... lehet en orult vagyok, de ahogy tapasztalom jobban erzem magam igy, mint mikor ugy voltam orult ahogy a rohano tomegek... szoval ha ez az orulet, ez okes. maradhat :D

psychic 2005-06-10 11:21

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
szerintem ez boven belefer a filozofia temaba (max engem is megkoveznek )

vajon ki az orult... mer' ha szetnezek... hat... lehet en orult vagyok, de ahogy tapasztalom jobban erzem magam igy, mint mikor ugy voltam orult ahogy a rohano tomegek... szoval ha ez az orulet, ez okes. maradhat

az Isten szerelmére, FoX, legalább ne hangoztasd ;) :D

freeman 2005-06-10 11:25

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása

Arra gondoltam azzal a mondattal, hogy hm... eled az eleted, a mindennapjaid. Az, hogy az eleted boldog-e, hogy teljes-e, rajtad mulik csak. Magad teremted meg a kis vilagodat, amibe azt engedsz be, amit es akit te akarsz, es ahogy te akarod. Most azt hagyjuk, hogy masok karara ne tegyel dolgokat. Ha harmoniaban vagy a valosaggal, vagy azzal, amit annak hivsz, es magaddal, akkor valahogy mindig olyan dolgok tortennek, olyan emberek kerulnek az utadba, akik vagy amik "szuksegesek" szamodra. Vagyis te teremted a sajat vilagodat a harmonia altal. Ez olyan butan hangozhat, de nem tudom jobban szavakkal leirni :) Es igy nagyon tomor is :D

Erre csak annyit tudok mondani, hogy 100% egyetértek vele.

Szerintem nagyon jól megfogalmaztad. :)

A pontos idő 19:19 , a GMT +2 időzóna szerint.