GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

Raziel Anarki 2005-05-24 13:23

Idézet:

freeman eredeti hozzászólása
Ismerek egy nöt, aki átélte a "nivránát". Amellett, hogy négyszer nyert maratoni futóversenyt (42 km egyhuzamban), egy végtelenül jó lelkü, kedves nö, kifinomult érzékekkel és ezoterikus nyitottsággal. Szóval én hiszek neki :)

Ö azt mesélte, hogy teljesen váratlaul jött az egész, nem is számított rá. Egy futóedzés után pihentek egy hegyen, gyönyörü volt a kilátás, és hirtelen eggyévált a világegyetemmel :D

nekem munka közben sikerült ugyanezt átélnem, amikoris a műszak végén leültem egy negyedórára... :)

Nozomi 2005-05-25 18:48

Mindenki átesik ezen a fázison...nem találja saját magát...és általában meg se találja a heylét, viszont sikerül elérnie azt hogy ne is keresse...elfogadja azt hogy nincs helye, vagy már észre sem veszi hogy nem érzi jól magát saját magában...elég gáz, de régóta megy ez ... hmmm...ne haragudj kedves Dorci, de feltennék egy indiszkrét kérdést...az avataron te vagy? Pontosabban ami a képen van az hozzád tartozik? Ha igen, akkor SZERETLEEK!:D Ha meg nem akkor is csak kevésbé...

Asoka 2005-05-26 03:41

Nah újra itt:)

Gondolkoztatok már azon, mi okozhatta az ősrobbanást?

Slowhand 2005-05-26 04:39

Én tudom, én tudom! A nagypapa!

Asoka 2005-05-26 04:53

Idézet:

Slowhand eredeti hozzászólása
Én tudom, én tudom! A nagypapa!

ahamm...
:cool:

Asoka 2005-05-26 04:54

Végigsuhintott hosszú szakállával mi? :rolleyes:

robci 2005-05-26 04:55

Idézet:

Asoka eredeti hozzászólása

esetleg egy repedés a térben? :D :D najó, inkább megyek és télleg ráígyelem magam erre a visszaállítósprogra... :(

YaKuS 2005-05-26 18:58

Idézet:

Egy marha nagy dinamit? :D

Nozomi 2005-05-27 09:57

Ősrobbanás mi?:D Ennél jobbat is kitalálhattak volna...fantázia van benne, de hogy lett volna ilyen azt nem nagyon hiszem...pontosabban lehet hogy volt nagyon rég egy nagy ősrobbanás, de hogy ebből állt volna össze minden...egy nagy durrrrrrrr....azt elkezd minden kialakulni? Hááát...szerintem ennél egy kicsit öszetettebb folyamatok lehettek...de most mit mondjanak ha valaki megkérdezi hogyan alakult ki ez a sok minden? Fogalmunk sincse!:D Azt nem lehet...valahogy mindent meg kell magyaráznia a sok nagyon okos embernek...mer különben már nem is tűnnek olyan kbaszott okosnak..jáááj emberállatok. vicces az ember..nagyon...

FoX 2005-05-27 10:12

Idézet:

Nozomi eredeti hozzászólása
Ősrobbanás mi?:D Ennél jobbat is kitalálhattak volna...fantázia van benne, de hogy lett volna ilyen azt nem nagyon hiszem...pontosabban lehet hogy volt nagyon rég egy nagy ősrobbanás, de hogy ebből állt volna össze minden...egy nagy durrrrrrrr....azt elkezd minden kialakulni? Hááát...szerintem ennél egy kicsit öszetettebb folyamatok lehettek...de most mit mondjanak ha valaki megkérdezi hogyan alakult ki ez a sok minden? Fogalmunk sincse! Azt nem lehet...valahogy mindent meg kell magyaráznia a sok nagyon okos embernek...mer különben már nem is tűnnek olyan kbaszott okosnak..jáááj emberállatok. vicces az ember..nagyon...

ehhehe, az ember az egyik legviccesebb allat a foldon szerintem is :) Megtanultunk faszan cimkezni, meg szavakkal kifejezni mindent, es jol bele is estunk ebbe a csapdaba. Ideologiakat gyartunk, es kapaszkodunk belejuk. Mindenfele elmeletet talaltak ki az univerzum keletkezesere, mikor azzal sem vagyunk tisztaban hogy kell normalis eletet elni. Legalabbis nem ugy tunik...
En annak hiszem el, hogy tudja hogyan keletkezett az univerzum, aki ott volt :) Ha olvassa ilyen a topicot, jelentkezzen ;)

FoX 2005-05-27 11:30

"Én vagyok Ő, aki aktivként van; te vagy a passzív, aki egyébként nincs" :)

afronauta 2005-05-27 23:15

Idézet:

dekárhogyezt+kérdezted..:)

TimLeary 2005-05-28 15:45

"...de a lélek örökké szabad, neki a test csak egy zárka"

Ez általában a moralizáló vallások sajátja. Nem szeretnék így élni.:) A test szerintem a lélek dimenzionális keresztmetszete. Ha érted mire gondolok. Ha nem szereted a testet - akkor a lelkedtől mit vársz? - olvasd el a Dorian Gray arcképét ( Oscar Wilde ) a dandyk koráról szól. Tanulságos kis mese.

A megvilágosodás, vagy ahogy néhányan rosszul kifejezve nirvánának mondanak valójában nem egy pont. Hanem kis pontok végtelensége kb olyan mint a vonal - a pont nem érti mi a vonal... Te most megélheted milyen a megvilágosodás megértheted egy pillanatra. ( ez sem könnyű ), de a megvilágosodott folyamatosan változik a világegyetemmel és ezért szárára ez az érzés állandó. Ráhangolódik. Azért nem vágyik semmire, mert nincs igénye elveszteni a ritmusát (kvázi elektronegativitását) :)

Vagy csak most nagyon hülyeségeket írok?!:D

freeman 2005-05-29 23:08

Idézet:

TimLeary eredeti hozzászólása
"...de a lélek örökké szabad, neki a test csak egy zárka"

Ez általában a moralizáló vallások sajátja. Nem szeretnék így élni.:) A test szerintem a lélek dimenzionális keresztmetszete. Ha érted mire gondolok. Ha nem szereted a testet - akkor a lelkedtől mit vársz? - olvasd el a Dorian Gray arcképét ( Oscar Wilde ) a dandyk koráról szól. Tanulságos kis mese.

A megvilágosodás, vagy ahogy néhányan rosszul kifejezve nirvánának mondanak valójában nem egy pont. Hanem kis pontok végtelensége kb olyan mint a vonal - a pont nem érti mi a vonal... Te most megélheted milyen a megvilágosodás megértheted egy pillanatra. ( ez sem könnyű ), de a megvilágosodott folyamatosan változik a világegyetemmel és ezért szárára ez az érzés állandó. Ráhangolódik. Azért nem vágyik semmire, mert nincs igénye elveszteni a ritmusát (kvázi elektronegativitását)

Vagy csak most nagyon hülyeségeket írok?!

Sztem jókat írsz, én csak kiegészíteni szeretném :)

Amit a teströl mondasz azzal 100%osan egyetértek.

Ami a pontot illeti a vonalhoz képest: ez a hasonlat kicsit sántit szerintem :)
miért ne érthetné a pont, hogy mi a vonal? Hiszen mindketten a kétdimenzós tér sajátjai. Láthatják egymást. Ha belegondolsz, egy pontnak a teljes síkra rálátása van (hú de pongyola megfogalmazás.... remélem azért érted mire akarok célozni ;-))

Szóval, a pontocs ott csücsül, és ha sok pontocs bandázni kezd akkor vonallá, körré és mindenféle szabályos meg szabálytalan alakzattá változhat. Na mind1 ez már másik téma.

Ami az idötlenséget és a változást illeti abban megint 100% egyetértek: a "megvilágosodás"-nak nevezett valami, ha az ember egyszer elér oda, akkor nincs ideje és vége, hanem egy folyamat, amely tart elöre. (persze én ezt nem tudhatom mert én nem értem el... de szerintem ilyen.)

Szerintem akkor éri ezt el az ember amikor megtalálja a teljes harmóniát a világgal. Ez akár úgy is megtörténhet, hogy rá se gondol! :-)
Aztán minden embernél más... Van akinél egy villámcsapás idönyi alatt megtörténik a váltás, van akinél csak hosszú hosszú évek munkája után éri el... ki tudja, végtelen lehetőség van.

Amúgy, visszatérve erre a nőre akiről írtam: Van benne valami különleges... Egészen érdekes módon nézi a világot. Mintha "beleérezne" az egésznek a konkrét, objektív müködésébe... mintha "látna" (á la Carlos Castaneda).

És nagyon kellemes kisugárzása van, és már csak beszélgetni vele annyira jó érzés... megnyugtató.. kellemes. Gyógyító. Nem nagyon találok rá szavakat, egyszerüen érezni kell.

Ezek jutottak eszembe arról amiket írtál :-)

psychic 2005-05-30 16:14

most a fejemben, egy havercsajom gondolatai zsonganak:
"...az h gondolkodsz, ésh látsz az alap, DE nem elég tudnod, meg ish kell élned (tapasztalnod) amit tudsz, akkor válik igazi tudássá az amit megtanultál..."

vagy vmi iesemi...remélem érthető...

Dorci 2005-05-30 17:20

Idézet:

Nozomi eredeti hozzászólása
Mindenki átesik ezen a fázison...nem találja saját magát...és általában meg se találja a heylét, viszont sikerül elérnie azt hogy ne is keresse...elfogadja azt hogy nincs helye, vagy már észre sem veszi hogy nem érzi jól magát saját magában...elég gáz, de régóta megy ez ... hmmm...ne haragudj kedves Dorci, de feltennék egy indiszkrét kérdést...az avataron te vagy? Pontosabban ami a képen van az hozzád tartozik? Ha igen, akkor SZERETLEEK!:D Ha meg nem akkor is csak kevésbé...

Szerintem már megkaphattad a választ, hogy igen, hozzám tartozik!!! Ja, és akkor én is szeretlek - úgyis annyi szeretet lakik most bennem!!! :)
És ha már ebben a topicban vagyunk, akkor legyen is ehhez valami köze!!! Szal, mostanában tele van a lelkem szeretet-energiával, ami úgy áradna, na meg árad is, amerre csak lehet... biztos sokan ismeritek ezt az érzést!!! Állandóan keresem - de ez nem a jó kifejezés - az emberi kapcsolatokat, és szükségem van arra, hogy "energiát cseréljek", vagy valami ilyesmi... Nem tom pontosan, letisztulva áttekinteni az indittatását, de azt érzem, hogy óriási energiák mozognak bennem, kb mint egy vulkán belsejében, és szeretnének kitörni, de még nem tom, hogy hogy, meg mikor, meg miért...

freeman 2005-05-30 17:29

Engedd el magad és csináld amit a szíved szerint tennél, ugyanis jobb esetben az energiáidnak nem csak forrása hanem célja is van. Hidd el, megmutatják Neked.

Dorci 2005-05-30 17:58

Idézet:

freeman eredeti hozzászólása
Engedd el magad és csináld amit a szíved szerint tennél, ugyanis jobb esetben az energiáidnak nem csak forrása hanem célja is van. Hidd el, megmutatják Neked.

Én is valahogy így érzem!!! Úgyhogy teszem is, amit a szívem diktál... és azt hiszem, hogy magamat kell teljesen "megtalálnom", és megerôsítenem általuk...

FoX 2005-05-30 20:36

Ez ismeros :)

Dorci 2005-05-30 20:42

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Ez ismeros :)

Na, jól van akkóóóó!!!! :) Tudtam én, hogy más is jár hasonló cipôben.... akko mi most megértjük egymást!!! ;)

A pontos idő 01:16 , a GMT +2 időzóna szerint.