GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

freeman 2005-06-29 12:43

Szerintem, minden embernek megvan a maga "valóságképe". Ez a dolog pedig változtatható, folyékony, nem konstans. Szerencsére mi magunk is alakíthatjuk, de mások is alakíthatják nekünk, ha nem figyelünk oda! Ezért résen kell lenni, mikor próbál valaki manipulálni bármiféle módon: ugyanis, sokan megteszik, erre mindenki rájön egy idő után :)

a fontosabb kérdés az, hogyan védekezhetünk ellene?
szerintem, bármiféle védekezési módnak két dologra kell épülnie: 1. az ember önbecsülésére, és önszeretetére. 2. nincs más út, az embernek kezébe kell venni az elméjét. Vagy te, vagy más, nincs más alternatíva. :)

robci 2005-06-29 16:05

egész éjszaka azon filóztam, hogy két ember szereti egymást vagy vmi ilyesmi és amíg együtt vannak, addig egész jós minden, sőt...
de aztán vége, és mindketten így megzakkannak bizonyos szinten...
szenvednek, nem tudnak, nem értenek...
olyan izé, néha egész jól tudnak kommunikációzni, máskor pedig teljesen eldurvul a szisztéma, és mégjobban rátesz a dolgokra...
vááá, végülis mind1, hajnalban e zígy sokkal jobban összeállós volt, lehet mostmár aludnom kéne egy picit... mind1

jah, amúgy oda akartam kilyukadni, hogy annak a két embernek lehet, hogy vagy együtt kell lennie v egyáltalán sehogyse nem, mer csak káosz a vége... vagymi

FoX 2005-06-29 16:25

Idézet:

r0bci eredeti hozzászólása
egész éjszaka azon filóztam, hogy két ember szereti egymást vagy vmi ilyesmi és amíg együtt vannak, addig egész jós minden, sőt...
de aztán vége, és mindketten így megzakkannak bizonyos szinten...
szenvednek, nem tudnak, nem értenek...
olyan izé, néha egész jól tudnak kommunikációzni, máskor pedig teljesen eldurvul a szisztéma, és mégjobban rátesz a dolgokra...
vááá, végülis mind1, hajnalban e zígy sokkal jobban összeállós volt, lehet mostmár aludnom kéne egy picit... mind1

jah, amúgy oda akartam kilyukadni, hogy annak a két embernek lehet, hogy vagy együtt kell lennie v egyáltalán sehogyse nem, mer csak káosz a vége... vagymi

idezgetek... :)

Hosszú korszakokon át, újra és újra elmondták már ezt... az összes vallásos ember ezt mondogatta: "Egyedül érkezünk ebbe a világba, és egyedül is távozunk." Minden összetartozás illúzió. Az összetartozás ideája azért jelenik meg bennünk, mert egyedül vagyunk, és ez fáj. Mi az egyedüllétünket együttlétbe akarjuk fojtani... Ezért olyan fontos nekünk a szerelem. Próbáld megérteni a dolog lényegét. Általában azt gondolod, azért szerettél bele valakibe, mert az illető gyönyörű. De ez nem így van. Az igazság az, hogy azért leszel szerelmes, mert képtelen vagy egyedül maradni. Ezért menekülsz, ezért próbálsz valahogy kitérni önmagad elől. Vannak, akik nem emberekbe, hanem a pénzbe szeretnek bele. Ők a pénzt és a hatalmat kezdik hajkurászni, aztán politikus lesz belőlük. Ez is csak egyedülléted elkerülését szolgálja. Ha megfigyeled az embert, ha alaposan megfigyeled önmagad, meg fogsz lepődni - az ember minden tevékenységét visszavezetheted egyetlen egy kiindulóponthoz. Ez pedig nem más, mint az egyedülléttől való félelem. Minden más csupán kifogás. Az igazi ok, hogy nagyon egyedül érzed magad.

psychic 2005-06-29 16:27

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása

Hosszú korszakokon át, újra és újra elmondták már ezt... az összes vallásos ember ezt mondogatta: "Egyedül érkezünk ebbe a világba, és egyedül is távozunk." Minden összetartozás illúzió. Az összetartozás ideája azért jelenik meg bennünk, mert egyedül vagyunk, és ez fáj. Mi az egyedüllétünket együttlétbe akarjuk fojtani... Ezért olyan fontos nekünk a szerelem. Próbáld megérteni a dolog lényegét. Általában azt gondolod, azért szerettél bele valakibe, mert az illető gyönyörű. De ez nem így van. Az igazság az, hogy azért leszel szerelmes, mert képtelen vagy egyedül maradni. Ezért menekülsz, ezért próbálsz valahogy kitérni önmagad elől. Vannak, akik nem emberekbe, hanem a pénzbe szeretnek bele. Ők a pénzt és a hatalmat kezdik hajkurászni, aztán politikus lesz belőlük. Ez is csak egyedülléted elkerülését szolgálja. Ha megfigyeled az embert, ha alaposan megfigyeled önmagad, meg fogsz lepődni - az ember minden tevékenységét visszavezetheted egyetlen egy kiindulóponthoz. Ez pedig nem más, mint az egyedülléttől való félelem. Minden más csupán kifogás. Az igazi ok, hogy nagyon egyedül érzed magad.

;););)
10karakter

robci 2005-06-29 16:27

van benne vmi...
de amíg nem voltam szerelmetes, addig faszásan jól éreztem magam, aztán elképzelhetetlenül jól...
most meg egyedül... egyedül, Nélküle... így...

(amúgy miért rémlik úgy, hogy mi bemutatkoztunk egymásnak Gilen? :D :D)

freeman 2005-06-29 16:33

szerintem az összes félelmem közös tőröl fakad.

ez a halálfélelem.

és ezzel elérkeztünk FoX kedvenc témájához: az egóhoz. Mert már megint ő felelős a dolgokért :rolleyes:

robci 2005-06-29 16:37

Idézet:

freeman eredeti hozzászólása

ez a halálfélelem.

és ezzel elérkeztünk FoX kedvenc témájához: az egóhoz. Mert már megint ő felelős a dolgokért :rolleyes:

tom, hogy mindenki eztet mondja, de a haláltól ne parálj...
valószínűleg úccse tehetsz ellene semmit...

ja, meg tod, nem fog fáááájniii... :p ;)

zwana 2005-06-29 16:39

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása

csak egy ponton nem értek egyet...
sztem a szerelem azért más kategória. a társkeresés valóban az egyedüllét elől menekülés, de akkor szinte bárki megfelelne, aki szintén menekül.
akkor miért van az, hogy 100000ből egy ha akad, aki mellett az ember nem érzi a magányt? nem elég hogy legyen ott valaki, Ő kell hogy ott legyen.
nem igaz hogy egyik szerelem követi a másikat és egyik olyan mint a másik.
sok kapcsolatom volt, de mégis van az a bizonyos Egy...
szóval, szerelmes nem lesz az ember pusztán a magánytól való félelmében.

psychic 2005-06-29 16:39

Idézet:

ez a halálfélelem.

miért? szted nem ő a felelős mindenért???:D

FoX 2005-06-29 16:40

Idézet:

van benne vmi...
de amíg nem voltam szerelmetes, addig faszásan jól éreztem magam, aztán elképzelhetetlenül jól...
most meg egyedül... egyedül, Nélküle... így...

(amúgy miért rémlik úgy, hogy mi bemutatkoztunk egymásnak Gilen? :D :D)

azt mondja erre anthony de mello, akinek a konyveit nagyon szeretem, hogy mielott beleszerettel valakibe, azelott nelkule eltel, es eszedbe sem jutott, hogy hianyozzon. azt sem tudtad, hogy letezik.
emellett el par millard ember anelkul az altalad szeretett ember nelkul... ami azt jelenti, hogy a boldogasgodhoz nincs szukseg sem arra az illetore, akitol jelen pillanatban fuggove teszed, sem senki masra. de ezt nem egyszeru elfogadni, mert ha elfogadod, abba kell hagynod a folytonos kattogast a teman, es az rohadt nehez...

jaja, jol remlik, mer nekem is remlik :D

freeman 2005-06-29 16:43

robci: ki vagyok én hogy vitába szálljak a peaceológusokkal? :D

psyhic: ehhez konkrétan meg kéne határozni, hogy mi is az egó, mert elég sokféle jelentése lehet és van. :)

psychic 2005-06-29 16:43

Idézet:

zwana eredeti hozzászólása
sztem a szerelem azért más kategória. a társkeresés valóban az egyedüllét elől menekülés, de akkor szinte bárki megfelelne, aki szintén menekül.
akkor miért van az, hogy 100000ből egy ha akad, aki mellett az ember nem érzi a magányt? nem elég hogy legyen ott valaki, Ő kell hogy ott legyen.

én ebben nem vagyok oan biztos. talán azért kell a nagy Ő, mert igy kb mindenhol ezt halljuk olvassuk, hogy van a nagy Ő. mi lenne akkor nem létezne a nagy Ő, ha soha nem hallottal volna rola, ha senkisem mondta volna, ha nem olvastal volna rola... akkor ish mukodne minden csak éppen nem lenne nagy Ő...
sztem a nagy Ő ish ideologia, egy hit.
nyugi, nekem ish volt oan baratnom akirol azt gondoltam h ő a nagy Ő. csak azért mert azt hittem:D még most ish azt hinnem...ha....;)

robci 2005-06-29 16:43

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
azt mondja erre anthony de mello, akinek a konyveit nagyon szeretem, hogy mielott beleszerettel valakibe, azelott nelkule eltel, es eszedbe sem jutott, hogy hianyozzon. azt sem tudtad, hogy letezik.
emellett el par millard ember anelkul az altalad szeretett ember nelkul... ami azt jelenti, hogy a boldogasgodhoz nincs szukseg sem arra az illetore, akitol jelen pillanatban fuggove teszed, sem senki masra. de ezt nem egyszeru elfogadni, mert ha elfogadod, abba kell hagynod a folytonos kattogast a teman, es az rohadt nehez...

jaja, jol remlik, mer nekem is remlik :D

hát e zígy igaz, h addig nem hiányzott...
és pont ebben van a magyarázat is sztem...
hogy megismertem, beleszerettem, függtem Tőle...
és akármennyire is fáj, még mindig függök Tőle...

és itt van sztem a lényeg...
Zwanával meg egyetérteni tok csak...

ja és a zis gáz, hogy nem emléxem egyáltalán a zarcodra v bármire, csak, hogy vki bemutatott :)

psychic 2005-06-29 16:46

Idézet:

robci: ki vagyok én hogy vitába szálljak a peaceológusokkal? :D

psyhic: ehhez konkrétan meg kéne határozni, hogy mi is az egó, mert elég sokféle jelentése lehet és van. :)

nekem sajnos most nemvan annyisok időm h belemerüljek itt forumon a témába nagyon. elég nekem inlive harcolnom:D:D

FoX 2005-06-29 16:48

Idézet:

:D ez egy olyan dolog - en azt hiszem - amit akkor ert meg az ember, ha megtapasztalja. en nem tapasztaltam. azt mondom, valoszinuleg nem voltam szerelmes. tegyukfel talalkozom valakivel, aki tetszik kulsore. egybol elvarasokkal fordulok fele, mert elvarom, hogy ilyen vagy olyan legyen, kedves legyen, vicces, okos. olyannyira beleesek a sajat elvarasaim csapdajaba, hogy tulajdonkeppen nem is ismerem meg a masikat, nem is latom a masikat, csak a sajat elvarasimat latom, es azokat a tulajdonsagokat, amik ezzel egyeznek, vagy amik nincsenek is, de en "belelatom" a masikba. aztan mikor a nagy fellangolasnak vege, hirtelen rajovok: uristen, ez az ember nem is az, akinek hittem, hiszen amiket tesz, mondd, vagy eppen gondol, egyaltalannem felelnek meg az en elvarasiamnak. az, amikor azt mondod, csak egy nagy szerelem lehet, egy elvaras. elvarod a masiktol, hogy megfeleljen neked, hogy o legyen neked a nagy szerelem. mar nem latod, ki o valojaban, es nem is feltetlenul erdekel, mert azt latod, amit latni akarsz. (a feldmar andras labdas hasonlata jutott eszembe meg, amit itt a topicban olvastam)
ha odafigyelsz az emberekre, akik korulotted vannak, es megprobalsz nem elvarasokkal fordulni felejuk, hanem megsimerni oket igazan, olyannak, amilyenek valojaban, egyszer csak eszreveszed, hogy mennyi ember van, aki tetszik... nem mindenki felel meg, lehet nem is mindenkivel fog mukodni a kapcsolat, de talalsz olyat, nem egyet, akivel "egy hullamhosszon" vagytok, elfogadjatok egymast, es megvan a fizikai vonzodas is.

en ezt a litaniat sajat tapasztalataimbol es olvasmanyaimbol szurtem le, lehet nem igaz, lehet de. :) fene se tudja :D

FoX 2005-06-29 16:53

jah... az en velt nagy "Ő"-mrol 2 ev utan kiderult, hogy manias hazudozo... amit 2 evig nem akartam latni. :) nem csalodtam igazan, hiszen tudtam addig is, mi a helyzet, csak nem mertem bevallani magamnak. azt lattam, amit latni akartam, es beleestem a fuggosegek es ragaszkodasok naaaaagy csapdajaba :D
most is ugy gondolom, sokat, nagyon sokat tanultam abban a kapcsolatban.

zwana 2005-06-29 17:03

re 220:)

óóóó, azzal nincs probléma:)
tudom én, hogy sok jó választás van:)
de mégis ki tudok emelni valakit, aki szinte minden szempontból más.... aki olyan módon tudott rám hatni, ahogy senki más.
és még csak ahoz sem ragaszkodom, hogy csak egy ilyen lehet egy életben. lehet több is, kérdés hogy belebotlasz e.
szóval, fura de talán a "nagy Ő" kilétét utólag könnyebb megállapítani.
az összes kapcsolatom úgy végződött, ahogy írtad, hogy úristen, ez az ember nem is olyan... egyet kivéve.
ha vége lesz, akkor is úgy fogok rá gondolni, hogy kivételes volt a találkozásunk.
és annak ellenére mondom ezt, hogy nagyon sok fájdalmat okozott.
igen, én voltam már szerelmes:)

zwana 2005-06-29 17:07

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
jah... az en velt nagy "Ő"-mrol 2 ev utan kiderult, hogy manias hazudozo... amit 2 evig nem akartam latni. nem csalodtam igazan, hiszen tudtam addig is, mi a helyzet, csak nem mertem bevallani magamnak. azt lattam, amit latni akartam, es beleestem a fuggosegek es ragaszkodasok naaaaagy csapdajaba :D
most is ugy gondolom, sokat, nagyon sokat tanultam abban a kapcsolatban.

a csapdákról nekem is van némi fogalmam :D :confused: :(

PoffPoffPoff 2005-06-29 17:07

Kezcsok mindenkinek.

Idézet:

óóóó, azzal nincs probléma:)
tudom én, hogy sok jó választás van:)
de mégis ki tudok emelni valakit, aki szinte minden szempontból más.... aki olyan módon tudott rám hatni, ahogy senki más.
és még csak ahoz sem ragaszkodom, hogy csak egy ilyen lehet egy életben. lehet több is, kérdés hogy belebotlasz e.
szóval, fura de talán a "nagy Ő" kilétét utólag könnyebb megállapítani.
az összes kapcsolatom úgy végződött, ahogy írtad, hogy úristen, ez az ember nem is olyan... egyet kivéve.
ha vége lesz, akkor is úgy fogok rá gondolni, hogy kivételes volt a találkozásunk.
és annak ellenére mondom ezt, hogy nagyon sok fájdalmat okozott.
igen, én voltam már szerelmes:)

Nem lehet, hogy csak arrol van szo, hogy ez az ember illeszkedett hozzad a legjobban? Nyilvan maganyosak vagyunk, es keresi az ember a tarsat amig el nem jut oda, hogy maga a letezes is kielegito szamara. De addig keresunk talan. Es a nagy O nem mas mint egy a sok ember kozul, akivel klappolnak a dolgok ... no de azert ilyen tobb is lehet nem?
Vagy ebben azert mar nem "hiszunk"? :)

Szep napot!

FoX 2005-06-29 17:09

Idézet:

ja és a zis gáz, hogy nem emléxem egyáltalán a zarcodra v bármire, csak, hogy vki bemutatott :)

sebaj :D psychic mutatott be :D

A pontos idő 01:21 , a GMT +2 időzóna szerint.