GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

PoffPoffPoff 2006-03-08 17:14

re: Filozozofia nekunk magunkrol....

Idézet:

psychic eredeti hozzászólása
neee...abba belebetegszem, es meghalok...:D
ne tegyel iet:D voodoobabak bekeszitve:D tu az asztalon, csirke nyak elvagva ver osszegyujtve:D ha erzel egy kis tuszurast a testeden, az en voltam:D felgyujtsalak?:D

Burn baby Burn! :D

mokusmali 2006-03-08 17:15

Idézet:

PoffPoffPoff eredeti hozzászólása
Egyebkent mar ideje lenne megtanulnia az embereknek, hogy pl. a kegyeletlerovashoz nincs szukseg holmi hule targyakra, mint pl. a sirko meg a halmocska. :) De ugyanez igaz mondjuk az imadsagra, a halaadasra, egy koszonom kimondasara, meg egyeb ilyen marhasagok. :)

A sírkő az egy emlékmű annak az embernek aki meghalt. Oda zarándokol el az aki emlékezni akar rá (és úgy akar emlékezni hogy odamegy). A temető egy összekötő hely a halottak és élők között. Nincs ezzel baj. Nekem is jó halottaknapján kimenni a temetőbe és emlékezni. Lehet sírkő helyett virág vagy bokor, mint ahogy az sok helyen most is van...

psychic 2006-03-08 17:16

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
ami letezik, azt nem veheted ki a letezesbol azert, mert neked nem tetszik :) egy most szuletett gyereknek nem lesz tapasztalata azokrol a dolgokrol, amikrol egy 6 evesnek mar van :) muszaj viszonyitani :)

mihez???

mokusmali 2006-03-08 17:17

Idézet:

Es ha felzabaljak a megboldogult testet a kukacok, akkor majd azt mondjak, hogy itt nyugszanak a foldi maradvanyai ... meg itt ... meg itt ... meg itt. :DDD

akkor szerinted mi az ideális megoldás?

Balzac 2006-03-08 17:18

Idézet:

Egyebkent mar ideje lenne megtanulnia az embereknek, hogy pl. a kegyeletlerovashoz nincs szukseg holmi hule targyakra, mint pl. a sirko meg a halmocska. :) De ugyanez igaz mondjuk az imadsagra, a halaadasra, egy koszonom kimondasara, meg egyeb ilyen marhasagok. :)

tavalyelőtt meghalt egy haverom motorbalesetben... voltam a temetésén... kiborító volt az a szenteskedés, ami ott ment... semmi köze nem volt az illetőhöz... semmi... és ennek érdekes hatása volt: egyáltalán nem viselt meg a temetés... mert annyira értelmetlen gyökérség volt az egész... nem az volt az érzésem, h egy barátomat búcsúztatom... hm... mindenesetre az én közelembe ne jöjjön pap...

mokusmali 2006-03-08 17:19

Idézet:

Balzac eredeti hozzászólása
tavalyelőtt meghalt egy haverom motorbalesetben... voltam a temetésén... kiborító volt az a szenteskedés, ami ott ment... semmi köze nem volt az illetőhöz... semmi... és ennek érdekes hatása volt: egyáltalán nem viselt meg a temetés... mert annyira értelmetlen gyökérség volt az egész... nem az volt az érzésem, h egy barátomat búcsúztatom... hm... mindenesetre az én közelembe ne jöjjön pap...

igen nekem is ez a tapasztalatom. szomorú.

FoX 2006-03-08 17:19

Idézet:

psychic eredeti hozzászólása
mihez???

valamihez... amihez kedved van :D ha nincs viszonyitasi alap, nincs semmi :p :D de asszem boven el vagyunk latva viszonyitasi alapokkal :D

PoffPoffPoff 2006-03-08 17:20

Idézet:

mokusmali eredeti hozzászólása
A sírkő az egy emlékmű annak az embernek aki meghalt. Oda zarándokol el az aki emlékezni akar rá (és úgy akar emlékezni hogy odamegy). A temető egy összekötő hely a halottak és élők között. Nincs ezzel baj. Nekem is jó halottaknapján kimenni a temetőbe és emlékezni. Lehet sírkő helyett virág vagy bokor, mint ahogy az sok helyen most is van...

nem azt akartam volt meg legott mondani, hogy baj lenne. :) Csak tulzottan kotodunk az ilyen "ritualekhoz". Es en ugy hiszem (hangsulyoznam, hogy csak en, es csak hiszem. :D), nem tul szerencses, ha az ember tulzottan kotodik a dolgokhoz, mert akkor nem fogja tudni elengedni (vagy nehezen). :)
Pl. ha az ember ugy roja le a tiszteletet a halottainak, hogy kizarandokol a temetobe a sirjukhoz, az esetleg "kenyelmetlenul" fogja erezni magat, ha nem teheti meg. :) Es nem erzi ugyanolyan sulyunak azt, ha otthon mondjuk egy gyertyat gyujt ertuk vagy ilyenek. :)

Pedig ha jol belegondol az ember, akkor mi szamit igazan? Az amit meg akarsz tenni, vagy azok amikkel meg akarod tenni? Erre a valaszom sajat magam szamara, hogy az amit meg akarsz tenni. :)
Persze mindenki ugy el ahogy ohajt. En csak leirtam, hogy en hogy elek, es gondolkodom errol. :)

FoX 2006-03-08 17:20

Idézet:

enis ilyesmit tapasztaltam nemregiben. megy az alszenteskedes... mas nincs.

PoffPoffPoff 2006-03-08 17:21

Idézet:

akkor szerinted mi az ideális megoldás?

idealis? Szerintem csak szemelyreszolo idealis megoldas letezik. :) Kinek-kinek habitusa, neveltetese, hiedelme es izlese szerint. :)

PoffPoffPoff 2006-03-08 17:22

Idézet:

Biztos azert nem viselt meg annyira a temetes, mert elvonta a figyelmed a bosszankodas. :) Ollan erdekesen mukodunk, hogy ihaj! :D

mokusmali 2006-03-08 17:24

Idézet:

nem azt akartam volt meg legott mondani, hogy baj lenne. :) Csak tulzottan kotodunk az ilyen "ritualekhoz". Es en ugy hiszem (hangsulyoznam, hogy csak en, es csak hiszem. :D), nem tul szerencses, ha az ember tulzottan kotodik a dolgokhoz, mert akkor nem fogja tudni elengedni (vagy nehezen). :)
Pl. ha az ember ugy roja le a tiszteletet a halottainak, hogy kizarandokol a temetobe a sirjukhoz, az esetleg "kenyelmetlenul" fogja erezni magat, ha nem teheti meg. :) Es nem erzi ugyanolyan sulyunak azt, ha otthon mondjuk egy gyertyat gyujt ertuk vagy ilyenek. :)

Pedig ha jol belegondol az ember, akkor mi szamit igazan? Az amit meg akarsz tenni, vagy azok amikkel meg akarod tenni? Erre a valaszom sajat magam szamara, hogy az amit meg akarsz tenni. :)
Persze mindenki ugy el ahogy ohajt. En csak leirtam, hogy en hogy elek, es gondolkodom errol. :)

Én nem tudom ki mennyire kötődik a rituálékhoz... én személy szerint nem halok bele ha 1 nappal előbb vagy később megyek ki a temetőbe. De az azért mégis jó, hogy van hova kimenni... szerintem... de lehetne akár otthon is egy kis oltárom... de talán mégis az a jó, hogy az nem otthon van... érted...

Balzac 2006-03-08 17:25

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
enis ilyesmit tapasztaltam nemregiben. megy az alszenteskedes... mas nincs.

volt azért még egy érdekes reakcióm ezzel kapcsolatban: düh... harag... hogy télleg mi a brét képzel ez a pap? meg az egyház? meg egyáltalán? ... node mindegy... hőbörgésnek sincs értelme... csak sokszor ezt érzem az ilyen szent dumákkal kapcsolatban... ;)

PoffPoffPoff 2006-03-08 17:25

Idézet:

Én nem tudom ki mennyire kötődik a rituálékhoz... én személy szerint nem halok bele ha 1 nappal előbb vagy később megyek ki a temetőbe. De az azért mégis jó, hogy van hova kimenni... szerintem... de lehetne akár otthon is egy kis oltárom... de talán mégis az a jó, hogy az nem otthon van... érted...

Ertem en persze. :) A legtobb embernek megvannak a kis "ritualei". :) Nekem is. :)

Balzac 2006-03-08 17:26

Idézet:

Biztos azert nem viselt meg annyira a temetes, mert elvonta a figyelmed a bosszankodas. :) Ollan erdekesen mukodunk, hogy ihaj! :D

ööö... pont most írtam ugyanezt kábé... ;) :D

PoffPoffPoff 2006-03-08 17:28

Idézet:

volt azért még egy érdekes reakcióm ezzel kapcsolatban: düh... harag... hogy télleg mi a brét képzel ez a pap? meg az egyház? meg egyáltalán? ... node mindegy... hőbörgésnek sincs értelme... csak sokszor ezt érzem az ilyen szent dumákkal kapcsolatban... ;)

Lehet, hogy itt kellene bejonnie a megertesnek, elfogadasnak, megbocsajtasnak meg ilyenek. :) Vannak akiknek nagyon fontosak ezek a dolgok. :)
Szent dumak, kulsosegek, tulzasok es maga az egesz egyhaz. Minden hibajaval es pozitiv vonasaval egyutt. :)

Peace to all. :D

FoX 2006-03-08 17:28

Idézet:

en inkabb az embereket figyeltem... hogy sirnak... azok, akik szinte soha nem is lattak az illetot. masok mutogatni akarjak, hogy oket viselte meg a legjobban. megint masok tolakodtak, hogy elsokent kivanjanak reszvetet. sosem tapasztaltam meg ezt, mert sosem figyeltem. nagyon furcsa volt. erdekes elmeny figyelni az emberek reakcioit.

PoffPoffPoff 2006-03-08 17:28

Idézet:

ööö... pont most írtam ugyanezt kábé... ;) :D

Lattam, de most mit csinaljak, ha itt suttyomban az en hozzaszolasom elott irogatsz be mindenfelet? :D

davidvincent 2006-03-08 17:29

Idézet:

Ertem en persze. :) A legtobb embernek megvannak a kis "ritualei". :) Nekem is. :)

"Csak tulzottan kotodunk az ilyen "ritualekhoz"."

most akkor mi van a rituálékhoz kötödéssel?

mokusmali 2006-03-08 17:29

Idézet:

asszem van olyan, hogy világi temetés... azt hiszem... ha meghal valaki olyan akit nagyon szeretek én biztos ilyet kérnék neki... az én temetésem különösebben nem érdekel... az már nem az én problémám...

A pontos idő 01:16 , a GMT +2 időzóna szerint.