GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

mokusmali 2006-02-03 12:52

re: Filozozofia nekunk magunkrol....

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
nem azer gondoljaaaaaaaaaaaa :D en jobban tudooooom :D azer, mert nem erti :p ra lehet szokni, ugy, mint a levegore, de hm... ahogy a feldmar mondta: olyan nincs, hogy ha van jobb elfoglaltsagod, akkor is be akarod szedni... ha talalsz jobbat, azt csinalod :D

Nem . Szóval Feldmár azt mondja, hogy a heroinra rá lehet szokni de az lsd-re nem. Az is feltűnt nekem, hogy Feldmár azt mondja, hogy ha valaki valamit nagyon állít, akkor ő azt kérdezi: biztos? Na én meg akkor azt kérdezem tőle, hogy biztos nem lehet rászokni?Mert ezt ő 100%-kig állítja és én meg azt állítom, hogy vannak emberek, akik igenis rászoktak. Nekem ez elég bizonyíték.Ennyi.
Az lsd egy ugyanolyan tudatmódosító szer, mint mindegyik másik. Nem rosszabb, de nem is jobb. Ez az én véleményem.
És igen mindenre rá lehet szokni, de nem tartom ésszerűnek azt az érvelést, hogy "levegőfüggő vagyok" meg hasonlók. Úgy születünk, hogy vannak bizonyos alapvető szükségleteink, amik nélkül nem tudunk élni. Így pl a lélegzés. Ezek nem ugyanolyan függőségek. Ezeken az alapvető szükségleteken kívül szoknak rá az emberek mindenféle dologra. Ki a csokitorta utáni hányásra, ki a fűre, ki a piára, ki arra, hogy gyerekeket dugjon seggbe.
Ezt én így gondolom. Nincs baj a szenvedélyekkel de a levegőzés nem szenvedély, az egy létfenntartáson alapuló ösztön, az élethez szükséges valami.

psychic 2006-02-03 12:55

:d :d :d

Asoka 2006-02-03 13:27

Idézet:

mokusmali eredeti hozzászólása
Nem . Szóval Feldmár azt mondja, hogy a heroinra rá lehet szokni de az lsd-re nem. Az is feltűnt nekem, hogy Feldmár azt mondja, hogy ha valaki valamit nagyon állít, akkor ő azt kérdezi: biztos? Na én meg akkor azt kérdezem tőle, hogy biztos nem lehet rászokni?Mert ezt ő 100%-kig állítja és én meg azt állítom, hogy vannak emberek, akik igenis rászoktak. Nekem ez elég bizonyíték.Ennyi.

Igen.. csak az a baj, hogy kettőtök között van egy hatalmas különbség! :)
Ő megvizsgálta már minden szempontból azt a véleményt, hogy függőséget okoz. Te viszont nem azt az oldalt, ami azt mondja nem okoz. Több dologgal tudja ő bizonyítani az igazát mint te. Neked legfeljebb ismerőseid vannak akik sokszor csinálják. Neki véleménye van arról, hogy miért csinálják sokszor...
Érted e? ;)

Asoka 2006-02-03 13:30

Idézet:

Nincs baj a szenvedélyekkel de a levegőzés nem szenvedély, az egy létfenntartáson alapuló ösztön, az élethez szükséges valami.

Az élmény amit a drogok hoznak... fejlődési folyamat LEHET ha tudod mit keress.
És amikor már tudod, hogy mit nyújt, többé nem akarsz nem tovább fejlődni...

mokusmali 2006-02-03 13:38

Idézet:

Asoka eredeti hozzászólása
Igen.. csak az a baj, hogy kettőtök között van egy hatalmas különbség! :)
Ő megvizsgálta már minden szempontból azt a véleményt, hogy függőséget okoz. Te viszont nem azt az oldalt, ami azt mondja nem okoz. Több dologgal tudja ő bizonyítani az igazát mint te. Neked legfeljebb ismerőseid vannak akik sokszor csinálják. Neki véleménye van arról, hogy miért csinálják sokszor...
Érted e? ;)

Aha...csak nekem tökmindegy ki mit mond hogy miért csinálja. Ha függő akkor függő és kész mindenki más okból lesz függő. Szerintem neki is max csak annyira van igaza mint nekem. Miért...az alkoholisták miért isznak sokszor? Na de figyu ne vitázzunk ezen fölösleges. Én nem győzöm meg őt, se téged és ti se engem ennyi.písz.és nekem ez annyira nem is lényeges kérdés, mert én így se úgyse csinálom stb csak leírtam egy véleményt.Aztán lsdzzen aki akar.

mokusmali 2006-02-03 13:41

Idézet:

Az élmény amit a drogok hoznak... fejlődési folyamat LEHET ha tudod mit keress.
És amikor már tudod, hogy mit nyújt, többé nem akarsz nem tovább fejlődni...

így is lehet mondani...nekem az jelentett nagy fejlődést, hogy abbahagytam (vagyis bocsánat ritkítottam a használatot) és azóta amiket csináltam, gondoltam, történtek velem. :) kiígykiúgy.Ja! Csak vigyázat ezzel a dologgal! Nehogy azán egyszer abbahagyd és hirtelen észrevedd: "bazdmeg? ez vagyok? te úristen..."képzeld velem ez volt!

FoX 2006-02-03 14:40

Idézet:

Az lsd egy ugyanolyan tudatmódosító szer, mint mindegyik másik. Nem rosszabb, de nem is jobb. Ez az én véleményem.
És igen mindenre rá lehet szokni, de nem tartom ésszerűnek azt az érvelést, hogy "levegőfüggő vagyok" meg hasonlók. Úgy születünk, hogy vannak bizonyos alapvető szükségleteink, amik nélkül nem tudunk élni. Így pl a lélegzés. Ezek nem ugyanolyan függőségek. Ezeken az alapvető szükségleteken kívül szoknak rá az emberek mindenféle dologra. Ki a csokitorta utáni hányásra, ki a fűre, ki a piára, ki arra, hogy gyerekeket dugjon seggbe.
Ezt én így gondolom. Nincs baj a szenvedélyekkel de a levegőzés nem szenvedély, az egy létfenntartáson alapuló ösztön, az élethez szükséges valami.

csak egy dogot szeretnek hozzatenni: az, hogy eleg ingert kapj, legalabb olyan fontos az eletbenmaradashoz, mint a kaja, vagy a levego. (ideztem a legalizalni kell topicban) ha nem kapsz megfelelo mennyisegu ingert, meghalsz. mintha nem kapnal kajat. marpedig ha en nem kapok eleg ingert ott, ahol elek, es lsd-t szedek, az ELETEMERT teszem... vagy azert legyek itt nemtomhany evig, hogy kinlodjak?
ez valoban legalabb olyan fuggoseg, mint a levegofugges. de ha kapok mas ingert, akkor nem szedem be... vagy ha ugy dontok, hogy nekem most mas inger kell. nekem most ez jo. majd maskor meg mas lesz jo. a heroinnal mintha nem pont ez lenne... ;)

FoX 2006-02-03 14:42

Idézet:

Csak vigyázat ezzel a dologgal! Nehogy azán egyszer abbahagyd és hirtelen észrevedd: "bazdmeg? ez vagyok? te úristen..."képzeld velem ez volt!

vigyazz ezzel a dologgal, nehogy aztan ez megtortenjen egyszer csak minden drog nelkul (vagy kevessel)... kepzeld, velem ez volt :)

freeman 2006-02-03 17:18

Oda mind eljutunk. :)

psychic 2006-02-03 17:23

mikor kivulrol szemlelsz vmit, es nem elsz abban a vilagban, mast latsz. mas a nezopont. nem tudod elfogadni, nem elvezed a latvanyt, v akarmit, mert maskepp gondolkodol, abba a helyzetbe, mint azok akik abban a vilagban elnek. (ha el tudod fogadni, akkor meg mit nyavalygunk h ez igy nem jo, ugy nemjo) a ket nezopont meroben el fog terni egymastol, mert masok az elmenyeik. maskepp elik meg a dolgokat:) ez nem oan nehez megerteni. van egy masik vetulete is a dolognak. mien indok vezerel engem akkor mikor meg akarok valtoztatni vmit, amit nem erzek at? mi afene az amikor ki akarok javitani vmit ami szerintem nem helyes? azt gondolom errol, h senkisem tudja mi a masik oldal elmenye, addig amig nem kerdezi meg. lehet amirol te azt gondolod h szar, a masiknak jo. egyik kulturaban ezt elfogadjak a masik kulturaban halalbuntetes jar erte. sztem, nem biztos h allandoan fixalni kene a vilagot, olyanna amilyennek mi szeretnenk h legyen a vilag. vedd fel a harcot egy tornadoval. eselyed sincsen arra h legyozd. mi a termeszet reszei vagyunk. nemcska h nem tudjuk a termeszetet befolyasolni, hanem sajat magunkat se tudjuk megvaltoztatni, de megis ugy erezzuk h az a dolgunk h ugy mukodjunk, ahogy azt onzo erdekeink vezerlik. azt nem tartom onzosegnek, mikor vki azt csinalja amit szeret amihez kedve van. azt viszont igen, mikor vki mast is arra akarok ravenni h u.a.t csinalja amit en csinalok:D nem lehet h irigykedem arra a vkire, aki azt csinalja amit szeret, amihez kedve van?

uristen mar ennyi ay ido....

mokusmali 2006-02-04 23:50

Idézet:

psychic eredeti hozzászólása
mikor kivulrol szemlelsz vmit, es nem elsz abban a vilagban, mast latsz. mas a nezopont. nem tudod elfogadni, nem elvezed a latvanyt, v akarmit, mert maskepp gondolkodol, abba a helyzetbe, mint azok akik abban a vilagban elnek. (ha el tudod fogadni, akkor meg mit nyavalygunk h ez igy nem jo, ugy nemjo) a ket nezopont meroben el fog terni egymastol, mert masok az elmenyeik. maskepp elik meg a dolgokat:) ez nem oan nehez megerteni. van egy masik vetulete is a dolognak. mien indok vezerel engem akkor mikor meg akarok valtoztatni vmit, amit nem erzek at? mi afene az amikor ki akarok javitani vmit ami szerintem nem helyes? azt gondolom errol, h senkisem tudja mi a masik oldal elmenye, addig amig nem kerdezi meg. lehet amirol te azt gondolod h szar, a masiknak jo. egyik kulturaban ezt elfogadjak a masik kulturaban halalbuntetes jar erte. sztem, nem biztos h allandoan fixalni kene a vilagot, olyanna amilyennek mi szeretnenk h legyen a vilag. vedd fel a harcot egy tornadoval. eselyed sincsen arra h legyozd. mi a termeszet reszei vagyunk. nemcska h nem tudjuk a termeszetet befolyasolni, hanem sajat magunkat se tudjuk megvaltoztatni, de megis ugy erezzuk h az a dolgunk h ugy mukodjunk, ahogy azt onzo erdekeink vezerlik. azt nem tartom onzosegnek, mikor vki azt csinalja amit szeret amihez kedve van. azt viszont igen, mikor vki mast is arra akarok ravenni h u.a.t csinalja amit en csinalok:D nem lehet h irigykedem arra a vkire, aki azt csinalja amit szeret, amihez kedve van?

uristen mar ennyi ay ido....

Nem tudom ezt nekem írtad-e vagy az én írásaimra reagáltad-e, de ha igen, akkor így ez a válaszom:engem nem zavar az lsd, nem mondtam, hogy az rossz, meg semmilyen drogra nem mondom hogy rossz. Mindenki azt csinál amit akar. Nem is nyavajogni akartam csak elmondtam, hogy Feldmárnak ezzel az egy mondatával nem értek egyet (kijavítani nem akarom, csak nem értek vele egyet és még egy-két más dologgal sem amit mond de a legtöbb dologgal egyetértek). Ennyi. Irigy meg főleg nem vagyok mert én direkt nem szeretném kipróbálni az lsd-t. Ha meg másra értetted a hozzászólást akkor bocs.

mokusmali 2006-02-05 16:42

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
vigyazz ezzel a dologgal, nehogy aztan ez megtortenjen egyszer csak minden drog nelkul (vagy kevessel)... kepzeld, velem ez volt :)

Teljesen jogos beszólás volt... :p :D :D :D

Kislány 2006-02-06 08:12

Idézet:

Ha nincsenek az azt jelenti, valamiert belul nem akartad hogy legyenek.

hát nem tom..... nekem sincs túl sok igaz barátom sőtt csak egy van, és nagyon akarom hogy több legyen aki úgy fogad el ahogy vagyok , de anyu azt mondta az életben nem tehetünk sok igaz barátra szert mert az emberek....... :eek: tisztelet a kivételnek----de lehet hogy tévedek :rolleyes:

PoffPoffPoff 2006-02-06 12:16

Idézet:

... vedd fel a harcot egy tornadoval. eselyed sincsen arra h legyozd. ...

Kikerem magamnak. Meg egy-ket kilo, es egy kisebb tornadot siman kirohogok, sot akar meg dzsiggelek is benne. :D

Asoka 2006-02-07 11:33

Az ember ősidőktől fogva kereste annak a lehetőségét, hogy személyiségét "kitágítsa", kilépjen a valóságból és a transzcendentális kérdéseket kutassa. Régtől fogva szerette volna tudni, hogy mi van a halál után, szeretett volna kedves halottaival beszélni, vágyódott előre látni a jövőt.

Beszélgessünk már erről! Nem drogfelől közelítve. ;) :) Hanem élmények szempontjából. Kinek milyen formában jelenik meg ez az életében?

psychic 2006-02-07 13:37

bocsi h belepofatlankodtam:D

Volt egyszer, hogy egy kristálytiszta vizű, hatalmas folyó fenekén különös lények éltek.

A folyó csendesen hömpölygött mindannyiuk - fiatalok és öregek, gazdagok és szegények, jók és gonoszok - fölött, a víz folyt, ahogyan folynia kellett, a víz csupán kristálytiszta önmagát ismerte.

A lények mindegyike görcsösen kapaszkodott a folyómeder mélyén heverő ágakba meg kövekbe, mert életük volt a kapaszkodás, az, hogy ellenálljanak a sodró áramlásnak, ezt tanulták születésük pillanatától.

Végül azonban az egyik lény így szólt: "Elegem van már ebből a kapaszkodásból. Bár a saját szememmel nem tudok meggyőződni róla, de bízom benne, hogy a folyó tudja, hová folyik. Hagyom hát, hadd sodorjon magával az áramlás, és vigyen, ahová akar. Ha továbbra is itt kapaszkodom, belehalok az unalomba."
A többi lény kinevette, és azt mondták: "Te bolond! Engedd csak el magad, és az áramlás, amelyet oly nagyra tartasz, majd jól megforgat, odavág és úgy szétmorzsol a köveken, hogy abba hamarabb belehalsz, mint az unalomba!"
De a lény nem hallgatott rájuk, hanem elszántan elengedte, amibe addig kapaszkodott, mire valóban rögtön forogni, bukdácsolni kezdett, és az áramlás a kövekhez vagdalta.
Ám a lény ennek ellenére sem kapaszkodott meg újra, az áramlás így egy idő múlva felemelte a folyómeder fenekéről, és többé már nem ütődött, zúzódott.
Azok a lények pedig, akik a folyó alján éltek tovább, és nem ismerték a sodródót, így kiáltottak fel: "Lássatok csodát! Ugyanolyan lény, mint mi vagyunk, de ő repül! Íme a Messiás, aki eljött, hogy mindnyájunkat megváltson!"
És a sodrodó így szólott: "Dehogy vagyok én Messiás, vagy akkor ti is azok vagytok. A folyónak telik kedve benne, hogy felemeljen bennünket, hogy szabaddá tegyen, ha van merszünk hozzá, hogy elengedjük, amibe kapaszkodtunk. Valódi tennivalónk az utazás, a nagy kaland."
De ők csak egyre azt kiáltozták: “Megváltó”, és továbbra is görcsösen kapaszkodtak...

Thomato 2006-02-07 15:42

Idézet:

Az ember ősidőktől fogva kereste annak a lehetőségét, hogy személyiségét "kitágítsa", kilépjen a valóságból és a transzcendentális kérdéseket kutassa. Régtől fogva szerette volna tudni, hogy mi van a halál után, szeretett volna kedves halottaival beszélni, vágyódott előre látni a jövőt.

Beszélgessünk már erről! Nem drogfelől közelítve. ;) :) Hanem élmények szempontjából. Kinek milyen formában jelenik meg ez az életében?

Nekem leginkább álmomban üzentek, pl. mikor egy cimborám meghalt (voltunk meglátogatni előtte, mikor haldoklott), akkor álmomban is eljött és elbúcsúzott.

Asoka 2006-02-07 17:37

re: bocsi h belepofatlankodtam:D

Idézet:

Volt egyszer, hogy egy kristálytiszta vizű, hatalmas folyó fenekén különös lények éltek.

A folyó csendesen hömpölygött mindannyiuk - fiatalok és öregek, gazdagok és szegények, jók és gonoszok - fölött, a víz folyt, ahogyan folynia kellett, a víz csupán kristálytiszta önmagát ismerte.

A lények mindegyike görcsösen kapaszkodott a folyómeder mélyén heverő ágakba meg kövekbe, mert életük volt a kapaszkodás, az, hogy ellenálljanak a sodró áramlásnak, ezt tanulták születésük pillanatától.

Végül azonban az egyik lény így szólt: "Elegem van már ebből a kapaszkodásból. Bár a saját szememmel nem tudok meggyőződni róla, de bízom benne, hogy a folyó tudja, hová folyik. Hagyom hát, hadd sodorjon magával az áramlás, és vigyen, ahová akar. Ha továbbra is itt kapaszkodom, belehalok az unalomba."
A többi lény kinevette, és azt mondták: "Te bolond! Engedd csak el magad, és az áramlás, amelyet oly nagyra tartasz, majd jól megforgat, odavág és úgy szétmorzsol a köveken, hogy abba hamarabb belehalsz, mint az unalomba!"
De a lény nem hallgatott rájuk, hanem elszántan elengedte, amibe addig kapaszkodott, mire valóban rögtön forogni, bukdácsolni kezdett, és az áramlás a kövekhez vagdalta.
Ám a lény ennek ellenére sem kapaszkodott meg újra, az áramlás így egy idő múlva felemelte a folyómeder fenekéről, és többé már nem ütődött, zúzódott.
Azok a lények pedig, akik a folyó alján éltek tovább, és nem ismerték a sodródót, így kiáltottak fel: "Lássatok csodát! Ugyanolyan lény, mint mi vagyunk, de ő repül! Íme a Messiás, aki eljött, hogy mindnyájunkat megváltson!"
És a sodrodó így szólott: "Dehogy vagyok én Messiás, vagy akkor ti is azok vagytok. A folyónak telik kedve benne, hogy felemeljen bennünket, hogy szabaddá tegyen, ha van merszünk hozzá, hogy elengedjük, amibe kapaszkodtunk. Valódi tennivalónk az utazás, a nagy kaland."
De ők csak egyre azt kiáltozták: “Megváltó”, és továbbra is görcsösen kapaszkodtak...

óóóóóó!!!!! Milyen nagyon rég óta keresem ezt... :):):):)

dorothy 2006-02-07 17:59

Re: bocsi h belepofatlankodtam:D

Idézet:

Richard Bach :) szeretem!:)

Asoka 2006-02-07 18:09

re: bocsi h belepofatlankodtam:D

Idézet:

dorothy eredeti hozzászólása
Richard Bach :) szeretem!:)

Az Illúziókon "nőttem fel"... :)
És a Sirály... :):)

A pontos idő 08:05 , a GMT +2 időzóna szerint.