GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

Asoka 2006-01-13 15:48

re: Filozozofia nekunk magunkrol....

Idézet:

zwana eredeti hozzászólása
miért van az, hogy néha olyan érzésem van, hogy haza akarok menni, olyankor is, amikor tudtommal otthon vagyok.?

A kérdés az, hogy mit neveznél otthonodnak.
Ha nem azt amiben most vagy, akkor érdemes feltérképezni.
Lehet, hogy a lelked elégedetlen... ;):)

Asoka 2006-01-13 15:52

Idézet:

mokusmali eredeti hozzászólása
Nálam nem ezt jelenti.Egyszerűen csak a rózsaszín köd nemlétét pl. egy szerelemben vagy egy új munkahelyen. Szóval:jól indul (és ezért jól is érzem magam benne), de azért amíg nem látom, hogy na ez már biztos olyan, amilyennek lennie kell, vagy biztos összejön, akkor hagyom csak elhatalmasodni a jó érzést.

Elhatalmasodni?
Ha ezt beengeded az életedbe, akkor más érzés is képes lesz rá.
Pl. a fájdalom...

Edit22 2006-01-13 16:25

Re: Filozozofia nekunk magunkrol....

Ne hagyjam elhatalmasodni a szerelem érzését?

freeman 2006-01-13 16:28

Idézet:

Edit22 eredeti hozzászólása

De.

:) :o

Edit22 2006-01-13 16:32

:D Oké, majd, most nincs időm rá:D

FoX 2006-01-13 16:38

Idézet:

:D Oké, majd, most nincs időm rá:D

mindig csak a rohanas :D

Asoka 2006-01-13 16:39

Idézet:

Azt hiszem itt az elhatalmasodás fogalma ami nem tiszta. :) :) ;)

Edit22 2006-01-13 16:47

Lehet, nemtom, minden esetre nem hagyom, hogy olyan bazi nagy legyen :D

freeman 2006-01-13 16:52

Ha irányítani tudod akkor az már talán nem is szerelem.

Edit22 2006-01-13 16:56

Ne irányítani, csak csillapítani, hogy kíméljem magam a fájdalomtól, ami ugyanazon a bejáraton érkezik...

FoX 2006-01-13 16:59

Idézet:

Ne irányítani, csak csillapítani, hogy kíméljem magam a fájdalomtól, ami ugyanazon a bejáraton érkezik...

es ha nem elvezel valamit teljesen, ahogy csak tudod, akkor nem faj ha vege lesz? nem lehet, hogy igy elveszed magadtol a teljes ateles oromet is?

Edit22 2006-01-13 17:10

Nem. :)

FoX 2006-01-13 17:38

Idézet:

Nem. :)

es azt tudod, milyen az, amikor atadod magad az elmenynek teljesen, viszont tudod, hogy vege lesz, ezert akkor sem faj, ha valoban vege, es nem is csalodsz? vagy amikor a fajdalom is egy elfogadott dologga lesz, ezert nem felsz tole, hogy bekovetkezik?

Edit22 2006-01-13 17:48

Ha valóban átadom magam az élménynek, akkor rendkívülien fáj, hogy vége, vagy ha nem is fáj, akkor is szürke lesz tőle minden, és élvezhetetlen. Olyan volt már, hogy a fájdalmat elfogadtam, de attól még nagyon féltem az újabb ilyen tehertől, mert nem voltam benne biztos, hogy ép elmével elbírom.

FoX 2006-01-13 17:59

Idézet:

Ha valóban átadom magam az élménynek, akkor rendkívülien fáj, hogy vége, vagy ha nem is fáj, akkor is szürke lesz tőle minden, és élvezhetetlen. Olyan volt már, hogy a fájdalmat elfogadtam, de attól még nagyon féltem az újabb ilyen tehertől, mert nem voltam benne biztos, hogy ép elmével elbírom.

ez szamomra azert furcsa - a szerelemmel kapcsolatban - mert soha nem tudtam nem teljesen beleelni magam az erzesbe, akkor sem, ha tudtam, hogy ha vege lesz fajni fog. es fajt is. de aztan elmult, ahogy minden elmulik egyszer. a tapasztalat azt mutatta, hogy aki elhagyott, es aki miatt ugy ereztem belehalok a fajdalomba, nemsokara csak egy szep emlek maradt. es az is eszembe jut, hogy x ideig kepes voltam elni boldogan anelkul a valaki nelkul... akkor most, hogy ujra nincs, miert ne tudnek? de - nem gyozom hangoztatni :) - nem akarom azt mondani neked, hogy nosza, eld bele magad, akkor is, ha nem gondolod jonak hogy beleeld magad :) csak leirom az en szempontomat, mert ha sokan leirjuk, akkor mar sok sok szempontot latunk, es sztem nagyon jo a dolgokat sok szemszogbol megnezni :)

Edit22 2006-01-13 18:50

Én meg azért írok ide, hogy kizökkentsetek ebből a borzasztó felfogásomból:D Imádok elvakultan szerelmes lenni, meg utána szenvedni, de most nem nagyon hiányzik, így imádni fogok nem annyira szeretni. Lehet már nem vagyok normális?:D

FoX 2006-01-13 18:54

Idézet:

Én meg azért írok ide, hogy kizökkentsetek ebből a borzasztó felfogásomból:D Imádok elvakultan szerelmes lenni, meg utána szenvedni, de most nem nagyon hiányzik, így imádni fogok nem annyira szeretni. Lehet már nem vagyok normális?:D

nemtom, en regen elvakultan szerettem, es jol bele is buktam mindig, de ezt mar mondtam :) mivel soha nem azt lattam, ami van, hanem azt, amit szerettem volna latni, csakhogy szarbol nem lehet varat epiteni :D vagyis de, lehet, de elobb-utobb osszedol az egesz, es nyakig leszel benne :rolleyes:
mosma nem akarok elvakult lenni, nem csak a szerelmeben, semmiben... rajottem, hogy a valosagot megismerni sokkal izgalmasabb, es a valosag maga is sokkal izgalmasabb, mint amit az en hulye agyam ki tud talalni :D

tony 2006-01-13 19:01

Idézet:

ez a legszebb érzés ára , és hagyni elmúlni és emlékezni a szép emlékekre és utána küzdeni hogy újra átélhessük: ez két , évi szenvedés tasztalata mely során "broggal" menekültem lelkem sötét önző és hataloméhes zugaiba majd újra megégtem a szerelem tüzében!
hát ez szándékosan költői lett... ;) :cool: :D :cool:

Edit22 2006-01-13 20:30

Nálam 6 év, 1,5 év, majd 4 hónap. Mi lesz a köv. egy óra?:D

tony 2006-01-13 20:31

Idézet:

Nálam 6 év, 1,5 év, majd 4 hónap. Mi lesz a köv. egy óra?:D

ok nem szóltam , 6 év? tuti halál :( :mad: :(

A pontos idő 07:34 , a GMT +2 időzóna szerint.