GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

Balzac 2005-11-22 04:30

re: Filozozofia nekunk magunkrol....

Idézet:

Asoka eredeti hozzászólása
Ezt a szerencsetlen topikot en nyitottam, es egyelore meg nem all szandekomban offolni, viszont ujfent sikerult alapari modon megnyilvanulnod benne.
Ezek utan neharagudj de no comment..

oké, ha te nyitottad, akkor lehet garázdálkodni... :)

nem véletlenül volt ott az idézőjel... az offolók topikban volt egy ilyen hozzászólás, már nem tudom kitől, de most néztem, h törölve lett...

de ne kombatoljunk már itt, mert gáz.. meg lassan eltenném magam holnapra... :)

FoX 2005-11-22 13:01

Idézet:

Asoka eredeti hozzászólása
Balzac: Ha kimented magad a hozzaszolasod alol azzal hiteltelenne valik.
....................

Fox ezt a filmet mondtad nekem(KERDOJEL)

hm... az ezt mire utal? :D A film cime: what the bleep do we know

FoX 2005-11-22 13:04

Idézet:

Balzac eredeti hozzászólása
na arról van szó, h én sokáig az időm közel 100 %-át töltöttem elmélkedéssel... ez az arány mostanában számottevően javult... :) tehát néha megengedhetek magamnak egy kis filozofálást, holott tudom, h lf... ;) néha jó, de nem itt van a kutya elásva...

ja, lehet csak a "kimented maga" és a "hiteltelenne valik" kifejezéseket paráztam túl... :)

ez oan ismeros... milyen erzes 100% utan visszaesni 90-re? :D Nekem olyan volt, mintha koveket gorgettek volna le rolam. :D Sose felejtem el... :)

Balzac 2005-11-22 13:06

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
ez oan ismeros... milyen erzes 100% utan visszaesni 90-re? :D Nekem olyan volt, mintha koveket gorgettek volna le rolam. :D Sose felejtem el... :)

tényleg hihetetlen... :D nem tudom mi fog kisülni belőle, de nagyon ígéretes, mert az a 100 % semmiképpen sem lehet kívánatos!!! :)
amúgy ja, a kövek... :) esküszöm egyenesebben tartom magam... ;)

FoX 2005-11-22 13:19

Idézet:

tényleg hihetetlen... :D nem tudom mi fog kisülni belőle, de nagyon ígéretes, mert az a 100 % semmiképpen sem lehet kívánatos!!! :)
amúgy ja, a kövek... :) esküszöm egyenesebben tartom magam... ;)

en egy eve kezdtem el azt csinalni, hogy figyelem a gondolataimat. eleg erdekes dolgok tortentek... kb olyan mintha eddig aludtam volna es most kezdenek ebredezni. mar nemtom mennyivel filozok kevesebbet mint regen, de annyival, hogy meg a fejem is megvaltozott... pedig meg most is tul sokat agyalok :D
keszulj fel mindenre... mer amikor elbizod magad mindig tarkonbsznak :D kulonosen erdekesek azok a dolgok amikkel alapbol ellenekzik az ember. :rolleyes:

Balzac 2005-11-22 13:27

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
en egy eve kezdtem el azt csinalni, hogy figyelem a gondolataimat. eleg erdekes dolgok tortentek... kb olyan mintha eddig aludtam volna es most kezdenek ebredezni. mar nemtom mennyivel filozok kevesebbet mint regen, de annyival, hogy meg a fejem is megvaltozott... pedig meg most is tul sokat agyalok :D
keszulj fel mindenre... mer amikor elbizod magad mindig tarkonbsznak :D kulonosen erdekesek azok a dolgok amikkel alapbol ellenekzik az ember. :rolleyes:

rám tudod milyen megközelítés volt elég nagy hatással? észrevenni, h az ember tényleg kis párbeszédeket játszik le magában, szépen megformált szavakkal, mondatokkal... arra úgysem törekedhetek, h egyáltalán ne gondoljak semmire, de az már sokkal kivitelezhetőbbnek tűnik (az is!), h mehetnek jobbra-balra a gondolatfoszlányok, de semmiképp ne álljon össze csevegéssé a fejemben... :D

hát asszem nagyon elbízni magam nem szoktam... :)
ez az ellenkezés viszont már érdekes, nem egyszer volt, h nem akartam, aztán mégis, és király lett... akármi, nem mondok példát... :)

psychic 2005-11-22 13:31

Idézet:

rám tudod milyen megközelítés volt elég nagy hatással? észrevenni, h az ember tényleg kis párbeszédeket játszik le magában, szépen megformált szavakkal, mondatokkal... arra úgysem törekedhetek, h egyáltalán ne gondoljak semmire, de az már sokkal kivitelezhetőbbnek tűnik (az is!), h mehetnek jobbra-balra a gondolatfoszlányok, de semmiképp ne álljon össze csevegéssé a fejemben... :D

ez az ellenkezés viszont már érdekes, nem egyszer volt, h nem akartam, aztán mégis, és király lett... akármi, nem mondok példát... :)

ismerős naon:D vhol olvastam azt a szot, h mentalis zaj :D nekem naon teccet, me ra tudtam huzni, arra zsibongasra, amit a sok felbukkano beszelni akaro gondolatok okoztak az elmeben:)probaltad mar felismerni azt "kik" azok akik parbeszedet folytatnak? egy ido utan fel lehet ismerni h kinek hangja szolal meg gondolatkent:D

na a lenyeg nemcsak veled volt/van ien:D

FoX 2005-11-22 14:14

Idézet:

azaz :D mi ezen jokat rohogtunk mikor "felfedeztuk" anno a lakotarsammal. arra nem kell torekedned, hogy egyaltalan ne gondolj semmire, mer ugy ra vagyunk szokva a folyamatos kattogasra, hogy ugyse menne, a masik meg hogy az ellenkezes, amikor erovel meg akarod szuntetni (beleestem ebbe a kis csapdacskaba :rolleyes:) en azt probalom, hogy szimplan figyeljem, anelkul, hogy azonositanam magam vele. pl eszembe jut vmi oltari marhasag, es kepes vagyok rosszul erezni magam, hogy uramisten hogy juthatott ilyen hulyeseg eszembe... mosma inkabb csak legyintek, ahogy psychic irta, ez csak mentalis zaj. nincs semmi jelentosege. :D egy buta szokas. kb ugy kell rola leszokni mint a cigirol.

az ellenkezes nalam a mutatoja annak, ha valami igaz ram. ha azt mondja vki, hogy agressziv vagyok, es azt mondom, nem dehogy, en nem vagyok az, es ezt meggyozodessel allitom, az elegge ellenkezes. szimplan azer van igy, ahogy en tapasztaltam, mert egyszeruen tul fajdalmas lenne magamnak bevallani, hogy igaz. ahogy figyel az ember mintha szep fokozatosan terkepezne fel a sajat szemelyiseget. sztem nagyon erdekes dolog, es nagyon kalandos :D jo kis rejtveny :D

Balzac 2005-11-22 14:15

Idézet:

psychic eredeti hozzászólása
ismerős naon:D vhol olvastam azt a szot, h mentalis zaj :D nekem naon teccet, me ra tudtam huzni, arra zsibongasra, amit a sok felbukkano beszelni akaro gondolatok okoztak az elmeben:)probaltad mar felismerni azt "kik" azok akik parbeszedet folytatnak? egy ido utan fel lehet ismerni h kinek hangja szolal meg gondolatkent:D

igen, sztem se rossz szó... :) viszont elkülöníthető hangokat csak ordaskészen szoktam hallani... egyébként nem... :D de érdekes gondolat...

nyilván nem csak velem van ez, de ilyen elképzelhetetlenül sokáig nem is hittem, h ez valaha akár egy kicsit is megváltozhat... :)

pingvin000 2005-11-22 14:16

senki ne királykodjon azza amilye van, amíg nem tud vele bánni

FoX 2005-11-22 14:16

Idézet:

psychic eredeti hozzászólása

nekem pl. nem volt mas hangja, csak szimplan magammal folytattam parbeszedeket magamban. :D

FoX 2005-11-22 14:17

Idézet:

pingvin000 eredeti hozzászólása
senki ne királykodjon azza amilye van, amíg nem tud vele bánni

ki az, aki kiralykodik?

PoffPoffPoff 2005-11-22 14:31

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
ki az, aki kiralykodik?

En mindig kiralykodom azzal amim van. :) Jampazok, dicsekszem, es el vagyok telve vele. :D

FoX 2005-11-22 14:37

Idézet:

PoffPoffPoff eredeti hozzászólása
En mindig kiralykodom azzal amim van. :) Jampazok, dicsekszem, es el vagyok telve vele. :D

igenigen... ezt mondanod sem kell :D

PoffPoffPoff 2005-11-22 14:40

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
igenigen... ezt mondanod sem kell :D

Hmm. Akkor megsem kellene boxerban csaszkalnom otthon. Szolhattatok volna. :D

FoX 2005-11-22 14:42

Idézet:

nem merunk mer lecsapsz :D

Balzac 2005-11-22 14:42

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
azaz :D mi ezen jokat rohogtunk mikor "felfedeztuk" anno a lakotarsammal. arra nem kell torekedned, hogy egyaltalan ne gondolj semmire, mer ugy ra vagyunk szokva a folyamatos kattogasra, hogy ugyse menne, a masik meg hogy az ellenkezes, amikor erovel meg akarod szuntetni (beleestem ebbe a kis csapdacskaba :rolleyes:) en azt probalom, hogy szimplan figyeljem, anelkul, hogy azonositanam magam vele. pl eszembe jut vmi oltari marhasag, es kepes vagyok rosszul erezni magam, hogy uramisten hogy juthatott ilyen hulyeseg eszembe... mosma inkabb csak legyintek, ahogy psychic irta, ez csak mentalis zaj. nincs semmi jelentosege. :D egy buta szokas. kb ugy kell rola leszokni mint a cigirol.

az ellenkezes nalam a mutatoja annak, ha valami igaz ram. ha azt mondja vki, hogy agressziv vagyok, es azt mondom, nem dehogy, en nem vagyok az, es ezt meggyozodessel allitom, az elegge ellenkezes. szimplan azer van igy, ahogy en tapasztaltam, mert egyszeruen tul fajdalmas lenne magamnak bevallani, hogy igaz. ahogy figyel az ember mintha szep fokozatosan terkepezne fel a sajat szemelyiseget. sztem nagyon erdekes dolog, es nagyon kalandos :D jo kis rejtveny :D

jaja... erről a figyelés, nem azonosulás dologról már volt szó, de sztem érdemes szem előtt tartani, mert könnyen megfeledkezik róla az ember... :) nem könnyű biznisz... mint ahogy önmagad megfejtése sem, asszem a legposványabb bugyrokba még nem szálltam alá, a legnagyobb hülyeségeivel nyilván nem szívesen szembesül az ember...

a királykodás meg biztos arra vonatkozott, h mit osztja itt az észt bárki, aki nincs is megvilágosodva, meg vét hibákat szép számmal... :) dehát csak elmélkedünk...

psychic 2005-11-22 14:50

Off:)

Idézet:

valoban nem merunk me akkorat utsz, h felkensz egy mozdulattal mindkettonket freskonak a falra :D sztem azt az allatot ami a folyoson van azt is te kented fel:D:D ;) nem akarunk freskok lenni:D

FoX 2005-11-22 14:50

Idézet:

jaja... erről a figyelés, nem azonosulás dologról már volt szó, de sztem érdemes szem előtt tartani, mert könnyen megfeledkezik róla az ember... :) nem könnyű biznisz... mint ahogy önmagad megfejtése sem, asszem a legposványabb bugyrokba még nem szálltam alá, a legnagyobb hülyeségeivel nyilván nem szívesen szembesül az ember...

a királykodás meg biztos arra vonatkozott, h mit osztja itt az észt bárki, aki nincs is megvilágosodva, meg vét hibákat szép számmal... :) dehát csak elmélkedünk...

en sem hiszem, hogy lemerultem volna a legposvanyabb bugyrokba... buta dolog lenne azt hinni, hogy igen :) kaptam egy par jo nagy maflast, biztos fogok is meg, de jojjon csak, legalabb arrol is tudni fogok. minden jonni fog a maga idejeben.

kiralykodas... en azert irom le, mert eloszor is jol esik elmondani, ez amolyan pszichoterapia :D, masodszor meg ha valaki hasonlo helyzetben van, talan kicsit segithet hogy mas is ir rola. :) en csak a sajat tapasztalataimat irom le, mas mashogy eli meg a dolgokat. lehet, hogy a "hangsulyom" nem megfelelo, ez is egy buta szokas... le koll rola szokni. de azt tapasztaltam magamon, hogy mindig magambol indulok ki, ha azt hiszem valakirol, hogy eppen megmondja a frankot, altalaban csak azer hiszem, mer en abban a vonatkozasban azt szoktam... ez elegge brutalis dolog... mert szar rajonni arra is, mikor kiderul, hogy bizony amit x-rol gondoltal az nem x (vagy legalabbis az en szempontombol mindegy, o is olyan-e), hanem en vok... magunkat sem ismerjuk, nemhogy a masikat... legalabbis en nem. :D

psychic 2005-11-22 15:02

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
nekem pl. nem volt mas hangja, csak szimplan magammal folytattam parbeszedeket magamban. :D

szal, 1x arra lettem figyelmes h a kovetkezot szeretnem mondani: "a picike uristenit..." es csipore akartam tenni a kezem. a torkomon fagyott a szó. szal: anyám mondogatta több mint 25 éven keresztül mig otthon éltem. és valszeg én is használhattam ezt a szokast, mert én is ezt akartam mondani, meg csinalni, csak 1xcsak felfigyeltem erre mar nem emlexem ra mikor. nem is tudtam h ezt mondom, meg ezt csinalom. 1xcsak eszrevettem, es ugy dontottem h ez a szokast nem szeretnem a jovoben alkalmazni. azota nem fordult elo tobbet. es ez csak egy a sok kozul. vmi iesmire gondoltam mikor irtam elkulonithato hangok, de igy jobban belegondolva lehet h nem is voltak azok elkulonithetoek, csak abbol h tudtam honnan es kitol szedtem fel osszepasszintottam a "szokas" forrásával:)

pipa ;)

A pontos idő 01:40 , a GMT +2 időzóna szerint.