GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

meredtkacsa 2010-11-08 16:14

re: Filozozofia nekunk magunkrol....

Idézet:

yi_H eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 977302)
tegyuk hozza hogy neked semmiben nincs semmi fura ;) :D

miből gondolod?:)

yi_H 2010-11-08 16:32

Idézet:

meredtkacsa eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 977313)
miből gondolod?:)

az eletfilozofiadbol ami az irasaidbol sugarzik. tevednek? :)

meredtkacsa 2010-11-08 16:50

Idézet:

yi_H eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 977335)
az eletfilozofiadbol ami az irasaidbol sugarzik. tevednek? :)

az één életfilozófiáám:D:D az nem az írásaimból sugárzik, hanem a tetteimből. Pusztán olyan gondolatokat osztok meg, melyek tartalmát és mondanivalóját érdekesnek találom, és ami nem zárja ki azt, hogy mások furának, vagy éppen óriási hülyeségnek tartsák.:) Természetesen tévedsz, viszont számomra ez nem fura, szimpla emberi dolog.;)

yi_H 2010-11-08 17:00

Idézet:

meredtkacsa eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 977340)
az één életfilozófiáám:D:D az nem az írásaimból sugárzik, hanem a tetteimből. Pusztán olyan gondolatokat osztok meg, melyek tartalmát és mondanivalóját érdekesnek találom, és ami nem zárja ki azt, hogy mások furának, vagy éppen óriási hülyeségnek tartsák.:) Természetesen tévedsz, viszont számomra ez nem fura, szimpla emberi dolog.;)

ha leirsz valamit az nem tett?
amugy kicsit elvesztem a gondolati gumbancaidban, arrol volt szo hogy te mit tartasz furanak, nem hogy masok mit tartanak furanak a te gondolataidrol. azt se ertem miert irod le azt hogy szamodra ez nem fura. pont ezt mondtam en is :)

meredtkacsa 2010-11-08 17:31

Idézet:

yi_H eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 977345)
ha leirsz valamit az nem tett?
amugy kicsit elvesztem a gondolati gumbancaidban, arrol volt szo hogy te mit tartasz furanak, nem hogy masok mit tartanak furanak a te gondolataidrol. azt se ertem miert irod le azt hogy szamodra ez nem fura. pont ezt mondtam en is :)

én a tapasztalati útra gondoltam, nem az írásomat kiváltó tettlegességre. Tévedsz abban is, hogy számomra nincs semmi, ami fura lenne, vannak fura helyzetek, fura emberek, és fura filozófiák, de a fura szót nálam inkább az érdekes váltja fel, elvégre minden csak a fejlődés részeként jeleníti meg önmagát számomra, ami hol megdöbbent, hol pedig széles mosolyra fakaszt, és nem jobb és nem rosszabbnak tartom egyes emberek véleményét, csupán másnak, ami tükrözi az adott egyén szellemi szintjét, beleértve téged is:);)

meredtkacsa 2010-11-08 17:58

Szerintem az hogy valami fura nem zárja ki azt hogy érdekes is lehet, és ebben a döntésedben elengedhetetlen a hozzáállás kérdése.

énvagyok 2010-11-08 18:37

Idézet:

Zende eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 977080)
Az biztos,hogy az érzelmek is tulajdonképpen elektromosan izgatják agyad azon részét ami benyomás éppen ér téged.De azt nem hiszem ,hogy a dns-ben benne lenne ,hogy mikor és mire is induljon el ez az impulzus-ingerületátvitel.
Pont a te 'energiarajzási-kód' elméletedet nézve igenis van a kozmikus sorsközösség melyet a kód határoz meg.Ha az energiák áramlása nem megfelelően biztosított, -blokkolt- akkor azok panaszként vagy betegségként jelennek meg.Tehát itt belép az én 'líraiságom' mely kapcsolható a te teljesen sejt alapon működő világképedhez.:D

De bizony, pontosan hogy minden a DNS-ben van tárolva, főleg az az eneregiarazási kód, hogy mikor mire induljon át az elektromos ingerületátvitel.
És én igen is fentebb olvashatóan be el is ismertem a kozmikus sorsközösség létét, ami pontosan ezért vezethető vissza az energiarajzási elméletemre, és az hogy a sejtek közötti impulzusok mértéke mennyire biztosított vagy blokkolt, az csak attól függ, hogy magában az eredendőentiszta és szétáramló energia itt már nem is nevezhető energia"DNS"-kódolásában milyen rajzási szintet biztosít a szerves és szervetlen anyagok közötti eloszlásában. Pont ez bizonyítja a szervetlen anyagok DNS-hez hasonló tulajdonságú kódoltságát is,
melyek ugyanolyan szintek létét bizonyítja az energiának, mint a tudatállapotokénak, és a kör ismét bezárult....
De még mivel még nincs teljesen kidolgozva az elméletem, nem is "publikálom" addig, csak dióhéjban azért válaszoltam/véleményeztem:)

Idézet:

nut eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 977102)
Itt tökéletesen látszik, miben más a női és a férfi gondolkodás:)

itt csak az energiaeloszlás és a sejtek közötti impulzusátvitel különböző fajtáiról van szó, magyarán másképp látja, mint én, mert másképp rendszerezi fűzi össze az agy...ahány ember, annyi gondolkodás, ahány agy, annyi szintű energiaeloszlás, tulajdonságok....
ha így nézzük, akkor itt nem női és férfi gondolkodásról van szó, csak hogy diócskának is válaszoljak, hanem ha ennek alapján nézzük - ami logikailag butaság-, nem csak női és férfi gondolkodás van, hanem annyi nemű, ahány ember a földön, ami ugye kettőnél több nincs....
tehát bocs dió, de cáfolnám a kijelentésed:)

nut 2010-11-08 21:48

Idézet:

énvagyok eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 977383)
itt csak az energiaeloszlás és a sejtek közötti impulzusátvitel különböző fajtáiról van szó, magyarán másképp látja, mint én, mert másképp rendszerezi fűzi össze az agy...ahány ember, annyi gondolkodás, ahány agy, annyi szintű energiaeloszlás, tulajdonságok....
ha így nézzük, akkor itt nem női és férfi gondolkodásról van szó, csak hogy diócskának is válaszoljak, hanem ha ennek alapján nézzük - ami logikailag butaság-, nem csak női és férfi gondolkodás van, hanem annyi nemű, ahány ember a földön, ami ugye kettőnél több nincs....
tehát bocs dió, de cáfolnám a kijelentésed:)

Pedig így igaz, mint ahogy van a női test és van a férfi, és a kettő eltér egymástól:eek::D Persze vannak nőies férfiak, vannak férfias nők, és nincs kettő egyforma. De a nemre jellemző vonások kódolva vannak!

énvagyok 2010-11-09 02:32

Idézet:

nut eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 977520)
Pedig így igaz, mint ahogy van a női test és van a férfi, és a kettő eltér egymástól:eek::D Persze vannak nőies férfiak, vannak férfias nők, és nincs kettő egyforma. De a nemre jellemző vonások kódolva vannak!

hanem?:o

nut 2010-11-09 06:56

Idézet:

énvagyok eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 977621)
hanem?:o

Mi hanem?

énvagyok 2010-11-09 07:04

Idézet:

nut eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 977637)
Mi hanem?

öööö...ja, mondjuk ez hülye kérdés volt....asszem nem volt olyan mondatszerkeztet a posztodban amiét hanemolni kellett volna:D
mindegy, úgy látom te nem érted az én gondolkodásomat, a tiéd szimpla "női" meg "férfi" gondolkodás, hát jó, maradj annál:)

Zende 2010-11-09 10:39

Képesek vagyunk követni az idegrendszer felépítését, és párhuzamba állítani ezzel az érzetek és gondolatok jelenségeit. Kétségtelen bizonyítékaink vannak arról, hogy ezek kölcsönös eggyütthatók. De akkor,amikor meg akarjuk érteni a kapcsolatot közöttük, borzalmas zavarba kerülünk. Egy pontra volna szükség, amivel azonban az emberi elme nem rendelkezhet: és az erõfeszítés, hogy megoldjuk ezt a problémát,ahhoz hasonlatos, mint amikor az ember saját magát akarja felemelni a saját övénél fogva.Az emberi tudat az utolsó misztérium. Voltak persze más nagy misztériumok is: az univerzum kezdetének a misztériuma, az élet és a szaporodás misztériuma, a természeti formák állandóságának a misztériuma, az idõ, a tér és a gravitáció misztériuma. Még nem rendelkezünk a végsõ válasszal a kozmológia, a részecskefizika, a molekuláris genetika és az evolúció minden kérdésére, de tudjuk, hogyan kell ezek felõl gondolkodnunk. A rejtélyessége nem tûnt el, de eléggé megszelídült. A tudattal szemben azonban még szörnyû nagy zavarban vagyunk. A tudatosság ma az egyetlen olyan téma,amely kapcsán a legkifinomultabb gondolkodónak is meg van kötve a nyelve.Egyik oldalról kétségtelenül bizonyosnak látszik,hogy tudatos életünk agyfolyamataink termékei.A másik oldalról azonban mind ez idáig nem rendelkezünk, és sokak szerint (ide sorolom magamat is) elvi okok folytán nem is rendelkezhetünk olyan elmélettel,amely az idegrendszerünk és tudatos állapotaink közti kapcsolat természetét magyarázni tudná.Mivel azonban – félek – gyakorlatlanságom és tapasztalatlanságom okán úgy adtam elõ az itt leírtakat, hogy azok könnyedén eredményezhetnek különféle félreértéseket, talán tudatos félremagyarázásokra is okot adhatnak, úgy látom jónak,hogy néhány apró megjegyzést fűzzek hozzá.Kis eszmefuttatásom fatális tévedés volna elméletként értelmezni. Az ugyanis nem volt egyéb, mint egy, az intuíciónkra bazírozó különbségtevés a tudatos és neurofiziológiai jelenségek között – és tudjuk, hogy milyen az intuíció:kinek ezt,kinek azt súgja.:cool:

nut 2010-11-09 11:19

Idézet:

énvagyok eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 977640)
öööö...ja, mondjuk ez hülye kérdés volt....asszem nem volt olyan mondatszerkeztet a posztodban amiét hanemolni kellett volna:Dmindegy, úgy látom te nem érted az én gondolkodásomat, a tiéd szimpla "női" meg "férfi" gondolkodás, hát jó, maradj annál:)

Hát ez az!:D Én is átolvastam mégegyszer a sajátomat:D
Mondjuk most, ebben, a gondolkodásmódom éppen hogy nem szimpla női, hanem inkább férfi:)
És ott a HANEM:D:p

fufala 2010-11-16 17:42

A nap híre: Vegetáriánus vagyok:))) Annyira durva, ma megint erre kellett rájönnöm. Nem csak az akarok lenni vagy nem akarok húst enni, világnézeti vagy egészségügyi szempont alapján mondok le róla, hanem egyszerűen az vagyok. Nem vagyok rá képes, hogy húst egyek. Ma nagyon hosszú idő után vettem egy kis csirkemájat, és megsütöttem, és már a megvételtől kezdődően az egész folyamat felemás érzéseket váltott ki belőlem, inkább negatív színezetűt. Meg is ettem, de ez volt az utolsó. Nem esett jól. Pedig a májat szerettem a legjobban minden húsnemű közül. Annyira taszít az egész az ízétől a szagáig az érintésén át...és annyira jól esik ez a nagyon mély bizonyosság arról, hogy mennyire príma az életem nélküle, hogy ezt le kellett most írnom ide. :) A sztorihoz hozzátartozik, hogy 13 éven át, 6 éves korom óta vegetáriánus voltam, aztán a családom visszaszokott, és valamelyest én is. Viszont az utóbbi 2-3 évben megint alig ettem húst. Sőt az utóbbi egy évben egy kezemen meg tudnám számolni hányszor. Úgy voltam vele, hogy nem zárom ki teljesen a lehetőségét, szal nem fanatikus módon kerülöm. Viszont a konklúzió pillanatnyilag az hogy nem megy ez nekem, és ez így van nagyon-nagyon jól.:):):)

Edit22 2010-11-17 16:29

Iiiigen, nagyon fasza, ugyanezt éreztem, amikor Oktober Festen a kiskoromban imádott Bratwurstot újra megkóstoltam és vártam, hogy nah majd milyen jó lesz, isteni nosztaligaérzés, de NEM! Eleve a szaga már taszított és nem is ízlett, akkor vált világossá számomra, hogy jah, leszoktam a húsról... totál.

fufala 2010-11-18 21:48

mozgás nélkül az élet fabatkát sem ér

meredtkacsa 2010-11-18 21:57

Idézet:

fufala eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 981440)
mozgás nélkül az élet fabatkát sem ér

osztom!

fufala 2011-01-27 00:38

fuhh utálom az állóvizet, csak bepossad:cool:

fufala 2011-01-27 01:14

boldog élet az, amit a szépség motivál

fujin 2011-02-02 23:55

...és a boldogság volna a cél? ^^

...mielőtt vki megkérdezi... nem tudom, h mi is volna A cél... lehet, h az állóvizes posványos mozdulatlanság... csupán érdeklődöm... :)

...noh meg hogyan is értékeljünk egy életet? :)

---

a fentiektől függetlenül... ajánlom mindenkinek a morgan freeman féle 'a féreglyukon át' című 8 részes sorozatot... több mint gondolatébresztő... :)

A pontos idő 00:08 , a GMT +2 időzóna szerint.