GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

csaksimantulip 2008-06-25 15:15

re: Filozozofia nekunk magunkrol....

:D :D :D

no nem azert irtam, csak ugy idevetettem nehany tapasztalatot, hogy legyen mibol ujabb tanulsagokat levonni :D
ugylatszik ez egybe esett a sajnalos napoddal :D :D

psychic 2008-06-25 16:18

[QUOTE=Dalcine]
Idézet:

psychic eredeti hozzászólása

most párkapcsolatokról beszélgetünk vagy miről? mert ha arról, akkor megkérdezem, hogy mit teszel ha elfáradt a palacsintasütővel baszkodó szerelmed és mondjuk van rá időd, hogy elgondolkodj azon, hogy mi legyen ezután? :rolleyes:

arról.
ugye milyen fárasztó tartani a palacsintasütőt? nem szeretem ha vernek palacsintasütővel. sajnos, vannak akik a nem is tudnak arról, hogy palacsintasütőt adnak mások kezébe...a nagy "én-csak-segítek-neked-tedd-ezt-vagy-azt" cimszo alatt:( m,ind1

psychic 2008-06-25 16:40

[QUOTE=Dalcine]
Idézet:

azért hülyeség erről ilyen szinten beszélgetni, mert aki hagyja azt, hogy szétverjék a fejét, annak valamiért jó ez, az valamiért azt választja, hogy eltűri. én ezt el sem tudom képzelni megérteni meg főleg nem tudom. de sajnálni sem tudom. :( max legyinteni.. ez van. :rolleyes: viszont kíváncsi se vagyok a napokig tartó panaszáradatára, mert nem tudok rá mit mondani, max csak megkérdezem, hogy mégis miért vagy vele??

megint visszatértél oda, hogy az a hibás, akit kalapálnak, mert vmiért ezt választja, ez a jó neki...tehat, ezekszerint aki kalapalja a masikat, fajdalmat okoz neki, az is ezt valasztja, mert ez a jo neki...

psychic 2008-06-25 16:42

[QUOTE=kistulip]
Idézet:

Dalcine eredeti hozzászólása

az en tesomat folyamatosan romma veri a baratja. de nem csak ugy popsitapi, hanem betori a fejevel az uveget, kivagja az ablakon (kertes haz), pofanbassza, de ugy monoklisan, meg ilyesmi.. a mutkor lelokte a halado motorrol 40-nel maga mogul, es otthagyta az uttesten :D :D (es ez csak egy het termese :D )

10 ev alatt nehanyszor feltettuk neki a kerdest, hogy miert vagy vele, mire az a valasz, hogy mert szereti..

de mi sem sajnaljuk :cool:
aki ekkora fasz, az megerdemli

10 éve?????? ez nagyon súlyos:(

ilyen szintu aggresszivitassal en meg nem talalkoztam, es nem is vagyom ra h ra talalkozzak...

csaksimantulip 2008-06-25 16:43

nemtudom, szabad e kozbe szolnom, de en ugy gondolom, hogy vannak emberek, akik osszeillenek, es vannak, akik nem. van, akinek a masik egy tulajdonsaga jelentektelen, vagy erdektelen, es van akinek egyenesen bantas.
es ezzel egyutt vannak tulajdonsagok, amiket a tulajdonosuk nem tud vagy nem akar megvaltoztatni.
usque vagy elfogadod igy, vagy harcolsz, es amig harcolsz elviseled, vagy tovabbalsz..
nem mindenki kepes a kompromisszumokra, sajat tapasztalat, neha en is nagyon nehezen.. :o
szerintem a kulcsgondolat, legalabbis nekem, hogy "hol a hatar" - vagyis meddig probalkozol, meddig viseled, meddig turod... stb.

csaksimantulip 2008-06-25 16:44

[QUOTE=psychic]
Idézet:

kistulip eredeti hozzászólása

10 éve?????? ez nagyon súlyos:(

ilyen szintu aggresszivitassal en meg nem talalkoztam, es nem is vagyom ra h ra talalkozzak...

en sem, de aztan idekoltoztunk, es azota pszichologus akarok lenni :D

fufala 2008-06-25 17:34

Idézet:

nemtudom, szabad e kozbe szolnom, de en ugy gondolom, hogy vannak emberek, akik osszeillenek, es vannak, akik nem. van, akinek a masik egy tulajdonsaga jelentektelen, vagy erdektelen, es van akinek egyenesen bantas.
es ezzel egyutt vannak tulajdonsagok, amiket a tulajdonosuk nem tud vagy nem akar megvaltoztatni.
usque vagy elfogadod igy, vagy harcolsz, es amig harcolsz elviseled, vagy tovabbalsz..
nem mindenki kepes a kompromisszumokra, sajat tapasztalat, neha en is nagyon nehezen.. :o
szerintem a kulcsgondolat, legalabbis nekem, hogy "hol a hatar" - vagyis meddig probalkozol, meddig viseled, meddig turod... stb.

ezzel nagyjából egyetértek, és szerintem a szeretet alapvetően ott kezdődik, hogy ha vkit szeretsz és szeretnél vele lenni, akkor beugrassz a játékba, vagyis vele csinálod, amit szeret csinálni, és úgy adsz, hogy nem várod el a viszonzást, mert a szeretet adás, tök mindegy, hogy az egy ölelés, egy mondat vagy egy könyv, bármi
és persze meg kell tanulni, hogy mi az amit még az ember tud úgy vállalni, hogy csak ő ad és nem ég ki
mondjuk lehet h van 1 ember, akitnél lefutok nyolc kört és ha erre se nyílik meg, akkor azt tudjam mondani, hogy én megtettem, ennyit bírtam és le tudjam tenni a dolgot és kész
és nagyon érdekes, hogy azok az emberek, akik még nem tapasztaltak "ilyen fajta" szeretetet kvázi hülyének néznek, h mit akarok én itt
pedig én csak szeretek és próbálok adni. ennyi.

fufala 2008-06-25 17:36

jahh és szerintem se illik össze mindenki mindenkivel. meg kell találni azt akivel klappol. :)

psychic 2008-06-25 17:40

Idézet:

jó gondolat:)

miért kell probalkozni? miert kell elviselni? miert kell tűrni?
nekem ezek önmagunkon elkövetett erőszaknak tünnek, és ki az aki önmagát erőszakolja meg, vagy ki az aki szeretné ha a párja erőszakolja meg önmagát miatta? én spec nem szeretném, ha a párom kínozná magát miattam...

fufala 2008-06-25 17:46

Idézet:

nekem ezek önmagunkon elkövetett erőszaknak tünnek, és ki az aki önmagát erőszakolja meg, vagy ki az aki szeretné ha a párja erőszakolja meg önmagát miatta? én spec nem szeretném, ha a párom kínozná magát miattam...

ha erőszaknak érzed az már régen rossz. akkor keress olyan embert akivel nem érzed erőszaknak, hanem boldog vagy attól,h adhatsz

csaksimantulip 2008-06-25 18:10

Idézet:

mert mint fent irtam, vannak tulajdonsagok, melyek nem mindenkit erintenek egyforman kedvezotlenul.
van akinek jelentektelen, leszarja, de van akinek rosszul esik,

nos. ha ez kitudodik, es fontos a masik a masiknak,akkor nyilvan megprobal valtoztatni. de amig o valtoztat, addig neked turnod kell, h tovabbra is olyan, hiszen a valtozas nem megy egyik pillanatrol a masikra, es o annyiranagyon akarja, tehat tursz, es varsz. erre irtam.
csak ugye meddig?

psychic 2008-06-25 18:18

Idézet:

mert mint fent irtam, vannak tulajdonsagok, melyek nem mindenkit erintenek egyforman kedvezotlenul.
van akinek jelentektelen, leszarja, de van akinek rosszul esik,

nos. ha ez kitudodik, es fontos a masik a masiknak,akkor nyilvan megprobal valtoztatni. de amig o valtoztat, addig neked turnod kell, h tovabbra is olyan, hiszen a valtozas nem megy egyik pillanatrol a masikra, es o annyiranagyon akarja, tehat tursz, es varsz. erre irtam.
csak ugye meddig?

ha szereted, akkor elfogadod olyannak amilyen, és nem szabsz hatarokat, nem? raadasul, nincs meddig, nincs hatar, a szeretet hatartalan, nem?

azt viszont megértem, hgoy vannak emberek, akiknek arra van szukseguk, hogy szobraszkodjanak a masikon, es vmilyen képre probaljak kifaragni azt akikkel osszetett erzelmi kapcsolatba bonyolodnak. nem szep dolog az ilyen jellegu szobrasztevekenyseg, de van ilyen.

jojoojooooo, értem ám, amit írtál ;)

csaksimantulip 2008-06-25 18:23

nem en szabom a hatarokat.
en nyilt lapokkal jatszom, es megmondom, h mi az ami nekem nem tetszik. nem kotelezo elfogadni, es en sem vagyom arra, hogy eroszakkal ravegyek valakit arra, h megvaltozzon.
de ha o is erzi, h ettol a kapcsolat jobb lehet, akkor aztmondja megteszi.
es itt jon az, h varok..
nagy tevedes, h az emberek azert valtoznak, mert valaki rakenyszeriti oket, mert valaki szet akarja farigcsalni oket. persze utolag konnyu masra fogni, h persze miattad.. de ez igy hazugsag..

csaksimantulip 2008-06-25 18:25

azert valtozok, mert jobb akarok lenni. es eppen ebben a kapcsolatban szukseg van ra. de ezek a valtozasok nem a manak szolnak, hanem az egesz jovonek. a hatralevo eletnek.
nagyon halas vagyok, mindenkinek a kornyezetemben, aki csak 2 szot is szolt hozzam - vagyis a te kifejezeseddel elve - a szavaival "megfaragott", mert sokkal tobb vagyok, mint pl. 6 eve voltam. es ez jo.

psychic 2008-06-25 19:56

Idézet:

azert valtozok, mert jobb akarok lenni. es eppen ebben a kapcsolatban szukseg van ra. de ezek a valtozasok nem a manak szolnak, hanem az egesz jovonek. a hatralevo eletnek.
nagyon halas vagyok, mindenkinek a kornyezetemben, aki csak 2 szot is szolt hozzam - vagyis a te kifejezeseddel elve - a szavaival "megfaragott", mert sokkal tobb vagyok, mint pl. 6 eve voltam. es ez jo.

olyan dologra húztad rá a -kifejezést- amiről nem tudok semmit,fogalmam sincsen, hogy mit mondott neked mindenki. de ha így érzed, hgoy megfaragtak ám legyen.

psychic 2008-06-25 20:02

Idézet:

nem en szabom a hatarokat.
en nyilt lapokkal jatszom, es megmondom, h mi az ami nekem nem tetszik. nem kotelezo elfogadni, es en sem vagyom arra, hogy eroszakkal ravegyek valakit arra, h megvaltozzon.
de ha o is erzi, h ettol a kapcsolat jobb lehet, akkor aztmondja megteszi.
es itt jon az, h varok..
nagy tevedes, h az emberek azert valtoznak, mert valaki rakenyszeriti oket, mert valaki szet akarja farigcsalni oket. persze utolag konnyu masra fogni, h persze miattad.. de ez igy hazugsag..

biztos vagy benne, hogy nem tévedsz?

csaksimantulip 2008-06-25 20:35

hat ja. nemkonnyu igy forumon. a megfaragasra en azt ertem, hogy velemenyem szerint mindenki mas altal fejlodik.
de az, hogy mas altal fejlodsz, az ne azt jelentse, hogy masert teszed. lehet resze annak, hogy ha fejlodsz, akkor abban az idoszakban eppen massal is elonyodre valik, de csak magadert tegy barmit.

hogy biztos vagyok e benne, hogy nem tevedek? mutass egy tevedhetetlen embert!
az regen rossz, ha en azert akarok megvaltozni, mert valaki azt akarja, es ezt masban se becsulom. azert akarjon, hogy neki ezaltal jobblegyen. ne csak azt a lehetoseget lassa, hogy a kapcsolatban lehet elonye belole, hanem hogy kihatassal lehet az egesz eletere.
ne a kapcsolatban, ne a pillanatban eljen, hanem eljen meg egyszerre mindent.
maga miatt gondolkodjon, maga miatt cselekedjen, a sajat eletet vigye, ne maset. es ha igy tesz, akkor elobb utobb sikeres ember lesz (onmagaban), es akkor minden sokkal konnyebb lesz.
es erre irtam, h en nem kenyszeritek senkit, es engem se kenyeszeritsenek. vagy jon magatol, ha valakiert erdemes, es latom, hogy van az egesz folyamatnak ram nezve celja (pl nem vagyok turelmes, de a parom sokkal jobban allna hozzam ha az lennek, ---> tehat a pillanatnyi helyzet elonyere valhat, ha megvaltozom, de az egesz eletem is sikeresebbe valhat tole)
es azert se preferalom a kapcsolatert mindent, mert amikor meg kudarc van, akkor meg jon az, hogy persze miatta ezt meg azt tette az ember, es minek, amikor eszre se vette, es kulonbenis soha tobbet senkivel nem ugyanigy..
na ez van amikor masert tesz valamit az ember, es nem onmagaert. nem lat tul a bozoton..

0.1 2008-06-25 21:55

Idézet:

biztos vagy benne, hogy nem tévedsz?

A "biztos vagy, hogy nem tévedsz?" kérdésnek ,a tizparancsolatba lenne a helye.ha nem is parancsolat.Ilyenkor válik a kérdés parancsolattá,nagy pillanat.

Vadember 2008-06-25 22:00

Idézet:

0.1 eredeti hozzászólása
A "biztos vagy, hogy nem tévedsz?" kérdésnek ,a tizparancsolatba lenne a helye.ha nem is parancsolat.Ilyenkor válik a kérdés parancsolattá,nagy pillanat.

Nem hiszek a parancsolatokban.Az kényszerítés.Az olyan dolgoknak meguktól kell jonnie kulonben hamis lesz a cselekvés és elobb utóbb kiborul a bili...Lsd emberi civilizéjson.

Dalcine 2008-06-26 08:28

[QUOTE=psychic]
Idézet:

Dalcine eredeti hozzászólása

megint visszatértél oda, hogy az a hibás, akit kalapálnak, mert vmiért ezt választja, ez a jó neki...tehat, ezekszerint aki kalapalja a masikat, fajdalmat okoz neki, az is ezt valasztja, mert ez a jo neki...

pontosan. zsák a foltját. ;)

A pontos idő 08:03 , a GMT +2 időzóna szerint.