GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

PoffPoffPoff 2006-03-11 18:50

re: Filozozofia nekunk magunkrol....

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
en benne vagyok :D mennyunk oszt ussunk :D

Megyek oszt en utok a legnagyobbat. :D

Egyebkent meg mindenki bunko aki itt van oszt jol van. Nem kell a para, a rizsa meg egyeb huvelyesek falra valo felvitele termeszetes ero segitsegevel. :)

FoX 2006-03-12 00:14

Idézet:

PoffPoffPoff eredeti hozzászólása
Egyebkent meg mindenki bunko aki itt van oszt jol van. Nem kell a para, a rizsa meg egyeb huvelyesek falra valo felvitele termeszetes ero segitsegevel. :)

:D:D:D

Vadember 2006-03-12 01:39

most azon filozofalok hogy miert kellett lekesnem a ma esti partyt :confused:

Asoka 2006-03-12 01:46

Idézet:

mokusmali eredeti hozzászólása
Az hogy élvezem az életet és az hogy megsiratok valakit, aki hozzátett az én boldogságomhoz valamennyit, az nem zárja ki egymást. Vagy akkor ezek szerint az én életem egy tömény vigyor kéne hogy legyen? Az élethez hozzátartoznak a fájdalmas dolgok is és ezeket is át kell élni. Miért nyomnám el magamban az önsajnálatot? Az önsajnálat nem biztos, hogy attól múlik el , hogy elnyomom, hanem attól, hogy átélem, tudatosítom magamban és túllépek rajta... legalábbis szerintem.
Az életben vannak olyan dolgok, amik természetesek és mégis fájdalmasak...

Ha egy dolog fájdalmas tud lenni, az azt jelenti, hogy nem úgy történik ahogyan mi szeretnénk. De nem bisztos hogy az a jó, ahogyan mi szeretnénk! Ha sokáig csinálunk egy dolgot mindíg ugyanúgy, ha nem vagyunk képesek bizonyos dolgokra csak egy féleképpen reagálni, akkor beleragadunk egy önsajnálatba, hogy semmi sem úgy történik ahogyan mi szeretnénk. Mert mindíg ugyanattól a dologtól várunk megoldást, pedig már számtalanszor bebizonyosodott, hogy nem ez a megfelelő mód.
Hinni kell a belső érzéseinkben. Ha nekik -a halottaknak- valóban olyan rossz ott ahova kerülnek, akkor miért van az, hogy mi kérünk tőlük segítséget? Sokszor hozzájuk imádkozunk.. Bisztos hogy valóban fájdalmas dolog a halál? Mert ha igen, akkor miért nem ők kérnek tőlünk segítséget?

" Az élethez hozzátartoznak a fájdalmas dolgok is és ezeket is át kell élni."
Úgy tűnik vannak dolgok amiket mi nevezünk ki fájdalmas dologgá. Ha hozzá tartoznak is a fájdalmas dolgok az élethez, akkor is hülyeség egy olyan dologból szenvedésre való okot kovácsolni ami valójában nem az.

Asoka 2006-03-12 01:54

Idézet:

Vadember eredeti hozzászólása
most azon filozofalok hogy miert kellett lekesnem a ma esti partyt :confused:

Bisztos, hogy eléggé ott akartál lenni? :rolleyes: ;)

morgo 2006-03-12 11:23

Idézet:

szivarvanyocska eredeti hozzászólása
Teljesen igazad van! :) Manapsa'g ez nem "divat"!Ba'r e'n tudok 1-2 emberro:l aki szivesen ja'r muzeumba! ;)
E'n ha tehetem e's van olyan ami kifejezetten e'rdekel....elmegyek...e's pl szeretek szinha'zba is ja'rni....csak a proble'ma az hogy nem mindig van kivel....
Egye'bke'nt e'n Amsterdamban is megne'ztem a Van Gogh muzeumot....e's olvastam az e'lete'ro:l szolo ko:nyvet is! :)
Londonban van egy Picasso muzeum,majd oda is elszeretne'k menni.....e's mu:ve'szetto:rte'netbo:l e'rettse'giztem is..... :rolleyes:
Na meg persze mandala'kat festek......e'n ele'gge' mu:ve'sz le'leknek tartom magam......azt pedig hogy hogyan la'tnak engem az emberek...mint "goamu:ve'szt" nem tom....eddig csak poziti'vumot kaptam.... :)
a legjobb bala'tno:mnek pedig ott voltak szilveszterkor Hangoson a dekoi.....e's azt mondta:-Ko:szo:no:m neked!Ne'lku:led ez nem ment volna!
Enne'l nagyobb dicse'retet nem is kaphattam volna! :)
E's neon bu:szke vagyok ra!!

Èn is magasszintü müvész vagyok és
gaudival ellentétben én törexem kifejezni a kontrasztok okozta sokkot.

Vadember 2006-03-12 11:53

Idézet:

Asoka eredeti hozzászólása
Bisztos, hogy eléggé ott akartál lenni? :rolleyes: ;)

igen csakhat .... de azert mar nem vok rosszkedvu emiatt ;) lessz meg bulaaj eleg

Vadember 2006-03-16 23:13

Az emberiseg egy resze akik iranyitani akarnak teremtett egy kegyetlen es borzalmas vilagot a civilizacio nevu szinjatszas moge bujtatva. A szerepek ki lettek osztva es mindenkinek jatszania kell, kulonben igazan kellemetlen helyzetekbe kerulhet. Talan csak egyszeru kikozosites, talan elmegyogyintezet, esetleg lincseles ami a szeepet megtagadokra var. Szemelyisegunk gyermekkortol kezdve keretek koze van szoritva, el van folytva. Legelemibb osztoneink vannak mestersegesen elfolytva hogy aztan a tudatalattinkbol elotorjon krizishelyzetekben. Ennek legtobbszor katasztrofa az eredmenye. Az osszeomlas cimu film eleg jol bemutat egy hasonlo esemenyt persze felerositve es kicsit szelsosegesen abrazolva. Hanyan lehetunk akik valami egesz masmilyen eletet kepzelnek el ami elter a "megszokottol" de nem vallalhatjuk fel mert hisz akkor elbukunk a porondon. A "monotonitas urai" megprobaljak kiolni belollunk a tunderlenyt aki mer almodozni es megvalositani almait, az osztonos almokat ami eredendoen bennunk el a kezdetektol fogva. Multunk le van tagadva es meg van hamisitva, megfosztanak minket gyokereinktol hogy aztan tamasz utan kelljen neznunk, hogy ki legyunk szolgaltatva es ezaltal jatszanunk kelljen a porondon , majd "ok" megrendezik a nagy szindarabot. A sugo majd segit ha elbizonytalanodnank mit is kellene mondani vagy cselekedni.....

Calli 2006-03-16 23:21

Hmm... Az utóbbi hónapokban rájöttem 1-2 dologra, amik számomra igazak. Vmiféle recept:

1. szerelemre nem lehet hosszútávú kapcsolatot építeni.
2. 2 dolog fontos: összhang és a jó szex
3. 3 fontos szó van: mi, te, én - a sorrend néha változik
4. Nem szabad megijedni, ha esetleg úgy néz ki h a melletted álló személy életed további részében veled lesz.
5. ha vki sokszor megsirat, akkor jobb előbb befejezni, mint később, mert lesz, aki nem fog..!!!
6. újrakezdeni bármikor lehet
7. egyedül is legalább olyan jó
8. A szeretetet érezni kell, nem pedig mondogatni.

Most hirtelen ezek jutottak eszembe.

mokusmali 2006-03-17 08:10

Idézet:

Az emberiseg egy resze akik iranyitani akarnak teremtett egy kegyetlen es borzalmas vilagot a civilizacio nevu szinjatszas moge bujtatva. A szerepek ki lettek osztva es mindenkinek jatszania kell, kulonben igazan kellemetlen helyzetekbe kerulhet. Talan csak egyszeru kikozosites, talan elmegyogyintezet, esetleg lincseles ami a szeepet megtagadokra var. Szemelyisegunk gyermekkortol kezdve keretek koze van szoritva, el van folytva. Legelemibb osztoneink vannak mestersegesen elfolytva hogy aztan a tudatalattinkbol elotorjon krizishelyzetekben. Ennek legtobbszor katasztrofa az eredmenye. Az osszeomlas cimu film eleg jol bemutat egy hasonlo esemenyt persze felerositve es kicsit szelsosegesen abrazolva. Hanyan lehetunk akik valami egesz masmilyen eletet kepzelnek el ami elter a "megszokottol" de nem vallalhatjuk fel mert hisz akkor elbukunk a porondon. A "monotonitas urai" megprobaljak kiolni belollunk a tunderlenyt aki mer almodozni es megvalositani almait, az osztonos almokat ami eredendoen bennunk el a kezdetektol fogva. Multunk le van tagadva es meg van hamisitva, megfosztanak minket gyokereinktol hogy aztan tamasz utan kelljen neznunk, hogy ki legyunk szolgaltatva es ezaltal jatszanunk kelljen a porondon , majd "ok" megrendezik a nagy szindarabot. A sugo majd segit ha elbizonytalanodnank mit is kellene mondani vagy cselekedni.....

És biztos, hogy semmiképp nem lehet létrehozni azt a világot, amiről beszélsz? Akár kiközösítések árán is...? Mi a jobb, elviselni, hogy kordában tartanak és elnyomnak vagy kiszabadulni de ezáltal lemondani az elnyomottság előnyeiről...? (Mert vannak előnyei is nem?) Érdekel ez a téma azért kérdezem. :)

Vadember 2006-03-17 08:37

Idézet:

És biztos, hogy semmiképp nem lehet létrehozni azt a világot, amiről beszélsz? Akár kiközösítések árán is...? Mi a jobb, elviselni, hogy kordában tartanak és elnyomnak vagy kiszabadulni de ezáltal lemondani az elnyomottság előnyeiről...? (Mert vannak előnyei is nem?) Érdekel ez a téma azért kérdezem. :)

Valojaban mikor rajon az ember erre a felallasra abban a pillanatban megtette az elso lepest a gondolati szabadsag fele. nana hogy mindent meg lehet valositani :) persze nahyon kenyelmes tud lenni az a sok elony amit kinal az hogy iranyitva elj, de amint elkezd nyiladozni a tudat abban a pillanatban megvaltozik az ember ertekrendje es sokal fontosabb dolgok kerulnek eloterbe . Utana mar csak az okoz nehezseget hogy ebben arsakra talalj, bar annyira nem nagy gond. Talan az erzes amikor valakinek szeretned elmondani ezeket de a masik keptelen felfogni mert gyava szembenezni sajat magaval az addig leelt eletevel, kenyelmesebb bennmaradni a mokuskerekbe mint kiszallni es korulnezni hogy a terrariumbol esetleg vezet egy letra kifele vagy hogy nincsen is fala annak a terrariumnak . Benn is lehet maradni persze es elhitetni sajat magunnkal hogy nem szol masrol az elet csakhogy megvegyuk a legujjabb telefont es kimutassuk oromunket mikor kezbevesszuk, ez elismerest valthat ki a hasonlo emberekben hisz peldat mutat hogy amikent el az helyes es egyfajta onigazolas amitol a szunnyado frusztraltsag a hatterben maradhat megint egy ideig. ugyhiszem minel jobban epit ezekre a hamis ertekrendszerekre egy tarsadalom annal jobban gyulik ez a hianyerzet a tudat alatt, annal betegebb lessz lelkileg, annal inkabb kepes emberekbol elohozni "abnormalis" viselkedest es agressziot. a tudatalattit nem lehet becsapni szerencsere, de ha elnyomjak termeszetes vagyainkat abbol komoly gondok lesznek..

.....nahh miket nem irok mar :D meg itten filozofus leszek :D

PoffPoffPoff 2006-03-17 10:44

Idézet:

Vagy esetleg van egy olyan lehetoseg is talan, hogy megtanulni tultenni magunkat az "elnyomottsag" erzesen, es megtalalni a szabadsagot onmagunkban. :)
A tudatara ebredt embernek csak a testet tudjak rabszolgasorba hajtani velemenyem szerint. Extrem eseteket kiveve persze. :) Mert egy kiados agymosasnak eleg nehez lehet ellenallni, bar en meg nem probaltam. :)

Mondjuk a szabadsag is egy relativ fogalom. Kinek mit jelent. Nekem azt jelenti, hogy onmagamtol sem fuggok. Nem fuggok a vagyaimtol, az almaimtol, az elkepzeleseimtol. Termeszetesen ez meg nem teljesult, de igyekszem. :)

Pl.: Megszabadulni a nekunk rossz allapotbol is egy fuggoseg. Egy vagy, egy almodozas (mikor mi) ami uralkodik valamilyen szinten rajtunk. Hiszen ha akarunk valamit de kepesek vagyunk nelkule elni, az jelenti talan azt, hogy nem allunk fuggosegben azon dolog altal.

Valahol olvastam valami ilyesmit, hogy Akkor almodj, ha megtanultal nem almodni. Nekem ez nagyon tetszik. :)

Persze itt nem a fuggosegek "legyozeserol" beszelek. Inkabb csak elmulasarol, ha ertitek a kulonbseget. :) Felek nem tudom kifejezni magam rendesen. Koran van meg. :D

mokusmali 2006-03-17 11:53

[Nem is tudom én nem érzem azt, hogy elnyomnának engem bárkik, vagy olyasmit amit leírt vadember. Néha bennem is előjön egy ilyesmi érzés, amit már régebben leírtam. Én mostanában a barátaim hatására elkezdtem olyan dolgokat csinálni, amik miatt úgy érzem egyre közelebb vagyok ahhoz az állapothoz, amit elérni szeretnék (ha már elértem akkor persze majd még és még szeretnék "fejlődni" vagy "másmilyennek lenni"). Nekem ezzel egyre nő a szabadságom. Ha bárki is "leigáz" engem az én saját magam vagyok, mert érzem ennek a kényelmes részét és ezt élvezem. És mivel élvezem nem zavar. :) Azóta, hogy tudom, hogy csakis én vagyok saját magam korlátja nagyon jól érzem magam!! Ez nem jelenti azt, hogy nem kell bizonyos tényezőkkel megharcolnom ennek érdekében, de a lényeg az, hogy erre rájöttem!!
Nekem semmi bajom nincs az álmodozással. Végülis szeretem, mert elképzelem miket szeretnék csinálni és hogyan szeretnék élni és ez mutatja az utat, hogy merre menjek.
Én úgy érzem sokmindentől "függök" (ez mit jelent? hogy függeni valamitől? mert fizikailag nem sokmindentől függök, viszont a jólétemhez sokminden kell, amit részben én teremtek magamnak, részben a környezetem adja nekem. Ezzel nekem nincsen semmi bajom, mert amíg van addig sütkérezek benne amikor meg nem lesz majd kitalálok valami pótcselekvést (ebben nagyon jó vagyok :D ). Meg kit érdekel mi lesz, az van ami van... nem? Ja de amúgy értem a külömbséget az elmúlás és megszüntetés között...
Még annyit az álmodozásról, hogy én valahogy úgy működöm, hogy kitalálok valamit, egy csomót álmodozok róla és egyszercsak eljön az a pont, hogy na akkor gyerünk csináljuk meg!! Szóval nekem szükségem van álmokra... :)

mokusmali 2006-03-17 12:00

na igen végülis az egésznek az volt a lényege amit te írtál... :-))))))

mokusmali 2006-03-17 12:06

A függőséget én úgy szoktam magamnak definiálni, hogy bizonyos dolgok kellenek ahhoz, hogy jól érezd magad a bőrödben, és általában pozitívan tudj a világba nézni és ne legyenek hiányérzeteid...
Lehet, hogy ez nem függőség, vagy lehet, hogy igazából ezek nélkül a dolgok nélkül is el lehet lenni, mert voltak / vannak idők amikor nem voltak vagy nincsenek ezek a dolgok, csak az egy másik szintje a létezésnek... nem biztos, hogy rosszabb, csak más. Nekem véletlenül rosszabb, de felfogás kérdése, lehet hogy akár jó is lenne, ha mindent elveszítenék (elég nehéz elképzelni de ki tudja)
Mert én eddigi életem során még soha nem éreztem ilyen jól magam és azért gondolkodok így, mert azt hiszem, hogy ezek miatt a tényezők miatt vagyok ilyen. :)

Asoka 2006-03-17 16:54

Idézet:

Valojaban mikor rajon az ember erre a felallasra abban a pillanatban megtette az elso lepest a gondolati szabadsag fele. nana hogy mindent meg lehet valositani :) persze nahyon kenyelmes tud lenni az a sok elony amit kinal az hogy iranyitva elj, de amint elkezd nyiladozni a tudat abban a pillanatban megvaltozik az ember ertekrendje es sokal fontosabb dolgok kerulnek eloterbe . Utana mar csak az okoz nehezseget hogy ebben arsakra talalj, bar annyira nem nagy gond. Talan az erzes amikor valakinek szeretned elmondani ezeket de a masik keptelen felfogni mert gyava szembenezni sajat magaval az addig leelt eletevel, kenyelmesebb bennmaradni a mokuskerekbe mint kiszallni es korulnezni hogy a terrariumbol esetleg vezet egy letra kifele vagy hogy nincsen is fala annak a terrariumnak . Benn is lehet maradni persze es elhitetni sajat magunnkal hogy nem szol masrol az elet csakhogy megvegyuk a legujjabb telefont es kimutassuk oromunket mikor kezbevesszuk, ez elismerest valthat ki a hasonlo emberekben hisz peldat mutat hogy amikent el az helyes es egyfajta onigazolas amitol a szunnyado frusztraltsag a hatterben maradhat megint egy ideig. ugyhiszem minel jobban epit ezekre a hamis ertekrendszerekre egy tarsadalom annal jobban gyulik ez a hianyerzet a tudat alatt, annal betegebb lessz lelkileg, annal inkabb kepes emberekbol elohozni "abnormalis" viselkedest es agressziot. a tudatalattit nem lehet becsapni szerencsere, de ha elnyomjak termeszetes vagyainkat abbol komoly gondok lesznek..

.....nahh miket nem irok mar :D meg itten filozofus leszek :D

Méghogy a tudatalattit nem lehet becsapni? :)
Bisztosan hallottál már a hipnózisról! Ha hipnotizálnak, akkor a tudatalattidba rögzítenek bele egy beidegződést egy szokást..
Nagyon sok mindenben csinálják ezt. Pl. a reklámokban, a mozikban amikor két képkocka közé bevágnak egy pohár kólát, hogy szomjas legyél..
Ez mind hipnózis. Csak az emberek nem tudnak róla. Még. ;)

Na ezekre szokták egyébként azt mondani, hogy összeesküvéselméletek.
Szerintem nem egészen...

Psyzsu 2006-03-19 17:16

Idézet:

Asoka eredeti hozzászólása
Méghogy a tudatalattit nem lehet becsapni? :)
Bisztosan hallottál már a hipnózisról! Ha hipnotizálnak, akkor a tudatalattidba rögzítenek bele egy beidegződést egy szokást..
Nagyon sok mindenben csinálják ezt. Pl. a reklámokban, a mozikban amikor két képkocka közé bevágnak egy pohár kólát, hogy szomjas legyél..
Ez mind hipnózis. Csak az emberek nem tudnak róla. Még. ;)

Na ezekre szokták egyébként azt mondani, hogy összeesküvéselméletek.
Szerintem nem egészen...

Ez nem hipnózis. Az ismerősség hatásának nevezik. Az emberek látnak valamit, fel sem fogják tudatosan, hogy mi volt az, mert mondjuk olyan rövid ideig látták vagy nem figyeltek rá, de az a valami máris szimpatikusabb lesz számukra, mint a többi más valamik. :rolleyes: :D A hipnózis más. Valóban lehet hipnózis alatt új szokásokat, emlékképeket "beültetni" , de eredetileg ennek nem ez a funkciója.

fujin 2006-03-20 20:20

vajon az emberek miért nem értik meg elsőre, h ha valamire azt mondom "nem" ?

vnoémi 2006-03-20 20:27

Idézet:

fujin eredeti hozzászólása

:eek: úúúh, neee :eek: :D

Orsika 2006-03-20 22:18

Idézet:

fujin eredeti hozzászólása

Talán reménykednek benne, hogy annyira nem gondoltad komolyan a "nem"-et, és abban bíznak, hogy nem vagy elég magabiztos, és tovább piszkálnak, talán a nem-ből lesz minimum egy talán.

A pontos idő 07:11 , a GMT +2 időzóna szerint.