GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

FoX 2006-03-09 00:08

re: Filozozofia nekunk magunkrol....

Idézet:

érezd a zenét és táncolj eredeti hozzászólása
mármint miben?

milyennek latod magad altalanosan?

AlterEgo 2006-03-09 00:12

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
milyennek latod magad altalanosan?

Boldognak.persze pillanatok vannak amikor nem ,de általánosságban az.
és te magadat?

FoX 2006-03-09 00:21

Idézet:

Boldognak.persze pillanatok vannak amikor nem ,de általánosságban az.
és te magadat?

nem pont erre gondoltam :) hanem hogy milyennek latod magad :) peel makacs vagy, vagy engedekeny, joszivu, ilyesmikre.

AlterEgo 2006-03-09 00:29

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
nem pont erre gondoltam :) hanem hogy milyennek latod magad :) peel makacs vagy, vagy engedekeny, joszivu, ilyesmikre.

Jószívű az biztos.tudok makacs is lenni.megvan bennem minden emberi dolog.nem vagyok tökéletes de megpróbálok figyelni magamra.De ha kíváncsi vagy rám kérdezd meg Mézespuszedlimet ő többet tud rólam,mint én!:)

AlterEgo 2006-03-09 00:31

önfejű is vagyok egy picit olykor-olykor az biztos :D
de az önfejű és makacs az hasonló

AlterEgo 2006-03-09 00:32

ésteésteéste????? :)

psychic 2006-03-09 00:45

es ezt a nagy onismeret soran deritetted ki magadrol?

Asoka 2006-03-09 00:55

Idézet:

szivarvanyocska eredeti hozzászólása
Teljesen igazad van! :) Manapsa'g ez nem "divat"!Ba'r e'n tudok 1-2 emberro:l aki szivesen ja'r muzeumba! ;)
E'n ha tehetem e's van olyan ami kifejezetten e'rdekel....elmegyek...e's pl szeretek szinha'zba is ja'rni....csak a proble'ma az hogy nem mindig van kivel....
Egye'bke'nt e'n Amsterdamban is megne'ztem a Van Gogh muzeumot....e's olvastam az e'lete'ro:l szolo ko:nyvet is! :)
Londonban van egy Picasso muzeum,majd oda is elszeretne'k menni.....e's mu:ve'szetto:rte'netbo:l e'rettse'giztem is..... :rolleyes:
Na meg persze mandala'kat festek......e'n ele'gge' mu:ve'sz le'leknek tartom magam......azt pedig hogy hogyan la'tnak engem az emberek...mint "goamu:ve'szt" nem tom....eddig csak poziti'vumot kaptam.... :)
a legjobb bala'tno:mnek pedig ott voltak szilveszterkor Hangoson a dekoi.....e's azt mondta:-Ko:szo:no:m neked!Ne'lku:led ez nem ment volna!
Enne'l nagyobb dicse'retet nem is kaphattam volna! :)
E's neon bu:szke vagyok ra!!

Nahát!!! :) Öröm egy ilyen hozzászólást olvasni... ;)

Asoka 2006-03-09 01:00

Idézet:

Jószívű az biztos.tudok makacs is lenni.megvan bennem minden emberi dolog.nem vagyok tökéletes de megpróbálok figyelni magamra.De ha kíváncsi vagy rám kérdezd meg Mézespuszedlimet ő többet tud rólam,mint én!:)

Mi jelent jószívűnek lenni? :rolleyes: Mi az, hogy emberi dolgok? :rolleyes:
Ha nem Te tudod magadról a legtöbbet hanem más, akkor nem is ismered önmagad! :rolleyes:
Na most akkor hogyis van ez? Mond el kérlek! :)

FoX 2006-03-09 01:06

Idézet:

hogyan figyelsz magadra?

mokusmali 2006-03-09 08:02

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
tudod en nem fogok sirni magam miatt, mert nem lathatom tobbe az illetot, es nem fogom megjatszani magam, hogy mennyire sajnalom ot, holott nem ot sajanlom, hanem magamat. szamomra egy halott csak egy halott. a lelket, azt aki volt, en tiszteltem, szerettem, es amikor megtudtam, hogy meghalt, elbucsuztam tole, es elengedtem. a feleseget nagyon sajnalom, mert el tudom kepzelni, mit elhet at. es ot is ismertem. es odamentem hozza enis a temetes utan, azert, hogy osztozzak a fajdalmaban. hogy ha igy tudok atveszek tole egy kicsit...
de persze biztos bunko vagyok. bar abban nem vagyok biztos, hogy neked jogod lenne engem lebunkozni. :)

nem rád mondtam azt, hogy bunkó vagy, hanem arra a viselkedésre, hogy egy temetésen azt nézed, hogy ki mennyire sír és hogyan viselkedik...ez 2 különböző dolog, bár használhattam volna más szót is ez tény. Erről nekem a falusi öreg nyanyák jutottak eszembe, akik azt nézték, hogy kik hogy viselkednek a temetésen és ebből szűrtek le dolgokat.
Ha meghal valaki akit szeretünk az fájdalmas dolog. Nevezhetitek ezt önsajnálatnak, mert az is végülis. De ezt már többször leírtam, hogy szerintem ezzel nincsen semmi baj. Az egyéntől függ, hogy kinek mennyi idő túltenni magát azon, hogy elvesztett valakit és neki nélküle kell még egy ideig itt élnie. Ha ez nektek 2 perc alatt sikerül, akkor szerencsések vagytok, de nem hiszem, hogy azért bárkit is el kéne ítélni, hogy nála ez a folyamat az önsajnálat akár 2 évig tart. Te sokszor azt írod, hogy ne ítélkezzünk mások felett, de amikor a temetőben te direktben figyeled az embereket, hogy mennyire megjátszák magukat és ezen "szórakozol", akkor te sem teszel mást szerintem. "Mert te jobb vagy mert te nem sírsz ők meg megjátszák magukat sok buta népség."

mokusmali 2006-03-09 08:06

Idézet:

psychic eredeti hozzászólása
FoXnak igaza van, a temetesen azert sirnak az emberek, mert siratjak azt amit a masik szemelye egyutt tolthettek volna ha nem hal meg. igazabol nem is a hullat (az embert) sajnaljak, hanem sajat magukat!
annak ellenere h sajnaljuk h meghalt lehetunk bekesek es nyugodtak. egy tok termesztes dolog miatt sirni?:)

ez msot esett le mit jelent, egyszer mindenki meghal: ez halalbiztos!:D nem artana azt a kis idot amit itt toltunk ebben a testben elvezni, es nem sirdogalni sajat magunk felett.

uhhhbasszameg.

Az hogy élvezem az életet és az hogy megsiratok valakit, aki hozzátett az én boldogságomhoz valamennyit, az nem zárja ki egymást. Vagy akkor ezek szerint az én életem egy tömény vigyor kéne hogy legyen? Az élethez hozzátartoznak a fájdalmas dolgok is és ezeket is át kell élni. Miért nyomnám el magamban az önsajnálatot? Az önsajnálat nem biztos, hogy attól múlik el , hogy elnyomom, hanem attól, hogy átélem, tudatosítom magamban és túllépek rajta... legalábbis szerintem.
Az életben vannak olyan dolgok, amik természetesek és mégis fájdalmasak...

mokusmali 2006-03-09 08:14

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
igen is meg nem is. azert en sem vagyok kobol. es azert, mert nem ugy gyasztolok, hogy verem a mellem es sikitozok, meg nem kell lebunkozni. akkor sem, ha nem konkretan engem bunkozott le, csak egy - esetlegesen - felreertett viselkedesi format. mert arra irta am, hogy bunkosag, amit en vazoltam fel :D az en beirasomra reagalt :) az mar negint mas kerdes, miert ertette felre. lathatoan nem az erdekelte, hogy ugy ertelmezi-e, ahogy en mondtam, vagy nem, hanem az, hogy lebunkozzon :) ezt is megertem, ha a helyeben lennek, lehet varnam, mikor lehet megtamadni, hamar en annyiszor ellentmondok neki :)
enis eszrevettem magamon, hogy neha meg sem kerdezem a masiktol, miert gondolja ezt igy, vagy ugy, csak tamadok. szonoklunk itt arrol, hogy milyen jot akarunk masoknak, kozben csak ugy ertelmezzuk azt, amit a masik mond, ahogy nekunk eppen teccik: ha ugy latjuk, vegre itt a pont, ahova dofni lehet, akkor dofunk. aztan persze letagadjuk :)

Figyellj! Miért vártam volna azt, hogy "lebunkózhassalak"?? Ha ilyen fontos lenne ez bármikor megtehetném nem? Engem az nem zavar, hogy sokszor ellent mondassz nekem, az már egy kicsit zavar, hogy néha nem értem mi értelme van megint ellent mondani. Én próbálok leírni dolgokat, te az ellekezőjét, én megint magyarázok te megint magyarázol...érted...
itt elmondjuk a véleményünket nem? Nem kell mindenben egyetérteni. Mindenkinek azt mondod "nézz magadba" talán neked sem ártana... na mindegy figyelj nem akartalak megbántani, többször nem írok ilyen durva szavakat.

AlterEgo 2006-03-09 11:41

Idézet:

Asoka eredeti hozzászólása

Mi jelent jószívűnek lenni? :rolleyes: Mi az, hogy emberi dolgok? :rolleyes:
Ha nem Te tudod magadról a legtöbbet hanem más, akkor nem is ismered önmagad! :rolleyes:
Na most akkor hogyis van ez? Mond el kérlek! :)

Most ki is az egyszerű?Miért kell állandóan magyarázkodásra bírni?Nem érthető mi az az emberi dolog?És miért érdekel titteket ennyire a lelki világom?:)
Az önismeretről annyit,hogy az a személy aki többet tud rólam ,mint én ő azért tud többet,mert nagy érzéke van hozzá.Nem véletlenül tanul pszihon.......

psychic 2006-03-09 11:42

Idézet:

mokusmali eredeti hozzászólása
nem rád mondtam azt, hogy bunkó vagy, hanem arra a viselkedésre, hogy egy temetésen azt nézed, hogy ki mennyire sír és hogyan viselkedik...ez 2 különböző dolog, bár használhattam volna más szót is ez tény. Erről nekem a falusi öreg nyanyák jutottak eszembe, akik azt nézték, hogy kik hogy viselkednek a temetésen és ebből szűrtek le dolgokat.
Ha meghal valaki akit szeretünk az fájdalmas dolog. Nevezhetitek ezt önsajnálatnak, mert az is végülis. De ezt már többször leírtam, hogy szerintem ezzel nincsen semmi baj. Az egyéntől függ, hogy kinek mennyi idő túltenni magát azon, hogy elvesztett valakit és neki nélküle kell még egy ideig itt élnie. Ha ez nektek 2 perc alatt sikerül, akkor szerencsések vagytok, de nem hiszem, hogy azért bárkit is el kéne ítélni, hogy nála ez a folyamat az önsajnálat akár 2 évig tart. Te sokszor azt írod, hogy ne ítélkezzünk mások felett, de amikor a temetőben te direktben figyeled az embereket, hogy mennyire megjátszák magukat és ezen "szórakozol", akkor te sem teszel mást szerintem. "Mert te jobb vagy mert te nem sírsz ők meg megjátszák magukat sok buta népség."

persze te sajnalhatod magad, az nem gaz, mert azt te csinalod, de eliteled a falusi oreg nyanyakat, akiknek a gyaszba az is beletartozik ami. (en ezt sosem tapasztaltam mondjuk, pedig elgge falun eltem)
es kerdes nelkul elitelsz engem is. en ugyanis egy szoval sem mondtam sem a te, sem masok viselkedesere, hogy rossz. annyit modtam, hogy ezt tapasztaltam. azt sem modtam, hogy szorakozom, ezt is te mondtad. es le sem butaztam oket, egyszeruen lattam amit csinalnak. senkire nem nezek ezert maskepp. direkt figyelem az embereket... :D ne haragudj, ha nyitva van a szemem, latok... ha becsukom nem, de akkor nekimegyek mindennek :D

fox

psychic 2006-03-09 11:50

Idézet:

mokusmali eredeti hozzászólása
Figyellj! Miért vártam volna azt, hogy "lebunkózhassalak"?? Ha ilyen fontos lenne ez bármikor megtehetném nem? Engem az nem zavar, hogy sokszor ellent mondassz nekem, az már egy kicsit zavar, hogy néha nem értem mi értelme van megint ellent mondani. Én próbálok leírni dolgokat, te az ellekezőjét, én megint magyarázok te megint magyarázol...érted...
itt elmondjuk a véleményünket nem? Nem kell mindenben egyetérteni. Mindenkinek azt mondod "nézz magadba" talán neked sem ártana... na mindegy figyelj nem akartalak megbántani, többször nem írok ilyen durva szavakat.

jaaaa, te elmondhatod amit gondolsz, de en nem, mert ellenekzik azzal, amit te gondolsz :) szal a te velemenysed az oke, de ha en nem ertek vele egyet, akkor nekem legyen kuss, mer mer vagyok olyan bunko, hogy nem ertek veled egyet :D szep :) velem sem ert midenki egyet, megsem bunkozom le az elso alkalommal, amikor lehet. engem nem zavar, ha nem ert velem egyet valaki, a vitat is elvezem, addig, amig nem durvul el. ha le akarsz irni dolgokat, es azt akarod, hogy senki ne ellenkezzen, akkor irj konyvet, vagy naplot :)
nezek en magamba, hidd el :) epp elegge. azert irok neked most is :)
tudod... nem bantottal meg. engem nem lehet ilyenel megbantani. inkabb megleptel. mert olyan dolgot hasznaltal fel tamadasra, amire nem szamitottam.

szinten fox

AlterEgo 2006-03-09 12:06

Idézet:

jaaaa, te elmondhatod amit gondolsz, de en nem, mert ellenekzik azzal, amit te gondolsz :) szal a te velemenysed az oke, de ha en nem ertek vele egyet, akkor nekem legyen kuss, mer mer vagyok olyan bunko, hogy nem ertek veled egyet :D szep :) velem sem ert midenki egyet, megsem bunkozom le az elso alkalommal, amikor lehet. engem nem zavar, ha nem ert velem egyet valaki, a vitat is elvezem, addig, amig nem durvul el. ha le akarsz irni dolgokat, es azt akarod, hogy senki ne ellenkezzen, akkor irj konyvet, vagy naplot :)
tudod... nem bantottal meg. engem nem lehet ilyenel megbantani. inkabb megleptel. mert olyan dolgot hasznaltal fel tamadasra, amire nem szamitottam.

szinten fox

szinten Fox-nak (:) )

Totál félteértés ami itt folyik
Te-Engem _Én-Téged
Te-Mókust-Mókus-téged
állandóan félreértésben szenvedünk.
Szerintem ő sem arra gondolt amit te itt leírtál.Én azért nem értelek néha,mert te sokszor saját magad hazudtolod meg egy-egy beírásoddal.

psychic 2006-03-09 12:09

Idézet:

Te-Engem _Én-Téged
Te-Mókust-Mókus-téged
Szerintem ő sem arra gondolt amit te itt leírtál.Én azért nem értelek néha,mert te sokszor saját magad hazudtolod meg egy-egy beírásoddal.

akar az is lehet. senki sem tokeletes.

fox

mokusmali 2006-03-09 12:14

Idézet:

szinten fox

ok akkor vedd lebunkózásnak azt amit nem annak szántam nekem mindegy. ha kis józsi írta volna akkor is ezt írtam volna ezért mondom hogy nem neked szólt de mindegy hagyjuk...meg hogy első alkalommal amikor csak tehetem...nem gondolom hogy ezt tettem volna.
Igazából azzal, hogy nem értem néha az ellentmondásokat nem az összes dologra írtam, hanem csak 1-2 esetre... persze ha nem érdekelne mások véleménye akkor nem írkálnék ide.
Az igaz, hogy igazságtalan voltam veled, mert mint írtam én azokat a nyanyákat láttam bele az írásodba... és igen elítélem azokat az embereket, akik megjátszák magukat ilyen szinten pl a templomban vagy temetésen. Ez ugrott be amikor elolvastam az írásod. ennyi. és ezer bocs bár nem bántottalak meg mégis ezt érzem...mindegy.magánügy vagy mittudomén.

mokusmali 2006-03-09 12:17

Idézet:

Te-Engem _Én-Téged
Te-Mókust-Mókus-téged

Az tény és való, hogy nagyon sok itt a félreértés, szerintem ne vegyük ezt az egészet ilyen véresen komolyan...bár néhány dolog engem is megbánt és én is gyakran másokat...de ez egy fórum nem látjuk egymást nem ismerjük egymást...úgyhogy ennek szellemében legyen béke. Vagy nekem aztán tök mindegy.

A pontos idő 01:32 , a GMT +2 időzóna szerint.