GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

freeman 2005-07-29 11:05

Ezt ismerem én is :)

Keress energiadús helyeket pl.erdő. tengerpart. természet. ;)

mondjuk ha az egóddal harcolsz, ahhoz nem nagyon tudok tanácsot adni, annyira komplex témáról van szó.

dzsuang-dszi 2005-07-29 11:06

Ide is bedobom: ha valaki még nem tudja, hogyan juthatna el Bpről Hegyesdre, akkor jelzem, hogy ma du négy-hat között vmikor indulok kocsival, jóarc csatlakozhat free of charge.

priváttal dobjon meg akit érdekel.

FoX 2005-07-29 11:19

Idézet:

dzsuang-dszi eredeti hozzászólása
mélyen egyetértünk :-)

nem tudom nektek ismerős-e az érzés, hogy tudatában vagy a kizökkentségednek, érzed, de nam találod kulcsot mert olyan "nem történik bennem semmi" állapot van. Ez nem az üreség állpota, inkább zavaróan nem történik semmi, nincsenek érzések. Megtörténik bennem, hogy ilyenkor keresem a kulcsot, kesrem a fogást az ego-n, de nincs.. Most ötlött föl bennem, hogy lehet (biztsonak látszik), hogy ez is egy ego... Mégpedig a vágyom az érzésre című ego, vazze...

aha... ez is ismeros :D
azt vettem eszre, hogy az "elejen" nem volt am ilyen rafkos... atlatszo kis trukkjei voltak... aztan egyre kormonfontabb lett. kinyitom az elso ajtot, es kiengedem, aztan eszre sem veszem, es visszajott a hatson. es egyszercsak bumm... a pofamba is robbant :D szeretem amikor kiderulnek az ilyen dolgok, mert bar fajdalmas, amit egyszer felismertel azt mar latod. ott mar nem ver at :) a fajdalom magaban hordozza a boldogsag lehetoseget :D

dzsuang-dszi 2005-07-29 11:30

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
aha... ez is ismeros :D
azt vettem eszre, hogy az "elejen" nem volt am ilyen rafkos... atlatszo kis trukkjei voltak... aztan egyre kormonfontabb lett. kinyitom az elso ajtot, es kiengedem, aztan eszre sem veszem, es visszajott a hatson. es egyszercsak bumm... a pofamba is robbant :D szeretem amikor kiderulnek az ilyen dolgok, mert bar fajdalmas, amit egyszer felismertel azt mar latod. ott mar nem ver at :) a fajdalom magaban hordozza a boldogsag lehetoseget :D

A fájadlomnak teremtő ereje van. C.G. Jung

psychic 2005-07-29 11:50

azt amit olvastok azt az ego ish olvassa, azt amit lattok, azt az ego ish latja, csak o cimkez, meg minosit, meg akkor ish amikor figyelsz egy fát esh megszolal egy hang benned: "de széép zold ez a fa...":D nem tud csendben maradni, akkora zajt tud csapni, h hihetetlen....
miven hangoskodik, ezért ellenall a csendnek...
en kiprobaltam ;)
amikor mar megy egy pillanatra, rajossz h eztokjo ez a csend, esh marish visszazuhantal a mentalis zaj allapotaban...

az elengedest en ugy tudnam elkepzelni, mint ahogy felemelunk egy izzo vasat, azonnal eldobjuk
az elfogadas mennyiben kulonbozik a megadásttol szerintetek? mikor megadom magam annak atortenik, vagy eppen itt van elottem...az elfogadom azt ami korulottem zajlik, folyik, mozog, rezeg, pattog, rezonal, sikit, kalapal...tok szep tud lenni, ha nem hagyom h a kulso tenyezok hatással legyenek rám

vhogy ugy erzem minden belulrol erkezik, onnan ahonna nem ish gondolta volna a zember egyszeruen ott van, ott volt eddig ish
errol jut eszebe: szoktak mondani ha nagyon keresel vmit, ugysem talalod meg, mert ott van az orrod elott:D a keresessel allandoan a jovoben eltet az egom, h "majd ha megtalalod, meg sokat kell tanulnod h elerd ezt meg azt...meghogy elindultam egy uton ki tudja hol a vege, de meg kell keresni.." szoval ienekkel ish bombaz neha
ha nem azonosulok vele, abbahagyja:D

neha egy egy pillanatokra jelen lehet lenni, de ez a jelenleg nem az mikor azon gondolkodom h "deszep ez a csajszi, fuuu hogynezmar ki az auto, ez nem tetszik, azse tesszik...utalom, ha nyomjak a dudat az autosok...stb"
hanem ha nezek vmit, akar a termeszetben, megprobalom nem kimondani gondolatban, h mi az amit latok...hanem egyszeruen csak erzekelm...
kurva nehez, de nem lehetetlen..
van egy csapdaja: mikor azt hiszed, h nem mondod ki gondolatban, azt hogy mit latsz...mert egyszeruen azon gondolkodsz h "ne mondd ki amit latsz"

ahh...

FoX 2005-07-29 12:00

Idézet:

psychic eredeti hozzászólása
van egy csapdaja: mikor azt hiszed, h nem mondod ki gondolatban, azt hogy mit latsz...mert egyszeruen azon gondolkodsz h "ne mondd ki amit latsz"

ahh...

sejj de rohadtul jelen vagyok... nem gondolok semmire... en aztan nem... nincs egy gondolatom se... nem gondolkodom mar legalabb 2 perce... :D
raadasul lehet "parhuzamosan gondolkodni". mikozben pl. mondogatok magamban egy koant, vagy buddha nevet, egy masik csatornan megy az adas: nah, mondogatom egy kicsit, mer kattogok... ah, igy mar sokkal jobb, mar nem kattogok... :rolleyes: :D

ha ki akarom zarni a gondolatokat, ha abba akarom hagyni a gondolkodast, nem megy. nem akarni kell... az akarat eroszakos. talan egyszeruen csak abba kell hagyni, es elvezni a jelen pillanatot :)

dzsuang-dszi 2005-07-29 12:07

Idézet:

a
az elengedest en ugy tudnam elkepzelni, mint ahogy felemelunk egy izzo vasat, azonnal eldobjuk
az elfogadas mennyiben kulonbozik a megadásttol szerintetek?

Az elengedés szerintem leginkább ahhoz hasonlít mint amikor pl mész valahová kocsival, el vagy késve, esik az eső, a forgalom egy tapodtat sem mozdul, szórványosan dudálnak az sofőrök. Aztán mivel tudatosul benned, hogy nem fogsz odaérni és nem vagy képes változtatni az egész forgalmi helyzeten sem, fogod magad és hátradőlsz, elmosolyodsz: Nna, akkor most ez van, most állunk a dugóban játékot játszunk, a nyomás elmúlik belőled, és átadod magad az "állos a dugóban" című "játéknak".

Voltaképpen nem történik más mint, hogy tudatosul benned, hogy semmi máson nem tudsz változtatni csupán a hozzáállásodon...

psychic 2005-07-29 12:13

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
sejj de rohadtul jelen vagyok... nem gondolok semmire... en aztan nem... nincs egy gondolatom se... nem gondolkodom mar legalabb 2 perce... :D
raadasul lehet "parhuzamosan gondolkodni". mikozben pl. mondogatok magamban egy koant, vagy buddha nevet, egy masik csatornan megy az adas: nah, mondogatom egy kicsit, mer kattogok... ah, igy mar sokkal jobb, mar nem kattogok...

ha ki akarom zarni a gondolatokat, ha abba akarom hagyni a gondolkodast, nem megy. nem akarni kell... az akarat eroszakos. talan egyszeruen csak abba kell hagyni, es elvezni a jelen pillanatot

vagy leáll az magátol megszunik onallo eletet elni...
lehet azért mukodik mert le akarom allitani...
hmmm...

a jelennel nem fog nagyon tudni mit kezdeni, mindig keres vmi gondolatot amivel a jovobe esh multba rangathat bele...
talan:D

FoX 2005-07-29 12:16

Idézet:

Az elengedés szerintem leginkább ahhoz hasonlít mint amikor pl mész valahová kocsival, el vagy késve, esik az eső, a forgalom egy tapodtat sem mozdul, szórványosan dudálnak az sofőrök. Aztán mivel tudatosul benned, hogy nem fogsz odaérni és nem vagy képes változtatni az egész forgalmi helyzeten sem, fogod magad és hátradőlsz, elmosolyodsz: Nna, akkor most ez van, most állunk a dugóban játékot játszunk, a nyomás elmúlik belőled, és átadod magad az "állos a dugóban" című "játéknak".

Voltaképpen nem történik más mint, hogy tudatosul benned, hogy semmi máson nem tudsz változtatni csupán a hozzáállásodon...

az elfogadas es az elengedes tulkeppen ugyanaz nem? :)
csak mashonnan nezed. elfogadod ami van, elfogadod a valosagot, es varod, mi jon, vagy elengeded a ragaszkodasodat ahoz, hogy formalni akard amit nem tudsz formalni. elengeded az elvarasokat, a berogzult idegesseget... neha mintha azert lennenk idegesek, mert ha ez vagy az tortenik, akkor idegesnek kell lenni... vegtere is regen is azok voltunk/mas is az hasonlo helyzetben/stb

Egy szerzetes azt kérdezte:
- Hogyan menekülhetnénk a hidegtől és a melegtől,
- Miért nem mentek oda, ahol nincs se hideg, se meleg? - válaszolt Tozan.
- Van olyan hely?
- Mikor hideg van, legyen benned is hideg, mikor meleg van, legyen benned is meleg. - jegyezte meg a Mester.

psychic 2005-07-29 12:17

Idézet:

...ésh az egy pillanat műve:D mint ahogy a forro vasat engedjuk el mikor rajovunk h forro:D csakhogy neked ish meg nekem ish igazam legyen:D wehehehe:D

eh heh... nem lehet 4nel tobb szmajlit rakni a forumpostokba.

dzsuang-dszi 2005-07-29 12:21

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
az elfogadas es az elengedes tulkeppen ugyanaz nem? :)

jaj Te! Már megint egyetértek! :-) Legalábbis abban a tekintetben ahogy érted. Ha érted, hogy én most ezt hogy értem... :-)

FoX 2005-07-29 13:12

Idézet:

jaj Te! Már megint egyetértek! :-) Legalábbis abban a tekintetben ahogy érted. Ha érted, hogy én most ezt hogy értem... :-)

valoszinunek tartom, hogy ertem :D erdekes... egymastol fuggetlenul valahogy mindenki ugyanoda lyukad ki... :D neha nehez megerteni egymast, mert mas a rendszer, amiben gondolkodik ket ember... mashogy ertelmezik/hasznaljak a szavakat.
en pl nem tudom igazan misztikus oldalrol megkozeliteni a dolgokat, mert meglehetosen realista vagyok. kapaszkodom abba, ami kezzel foghato, amire van "logikus" magyarazat :D

naTura 2005-07-29 17:13

Idézet:

igazad van, de sajnos átlépni ezen nem olyan könnyű.
a helyzet ugyanolyan kellemetlen, érzed hogy várnak rád, egy kicsit mégis bosszankodsz ami küzd a nyugalommal........... és sajnos a bosszankodás, idegesség csak még több bosszankodást és idegességet szül.
aki viszont ezt teljesen ki tudja kapcsolni, annak gratulálok.

Thomato 2005-07-29 20:10

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Egy szerzetes azt kérdezte:
- Hogyan menekülhetnénk a hidegtől és a melegtől,
- Miért nem mentek oda, ahol nincs se hideg, se meleg? - válaszolt Tozan.
- Van olyan hely?
- Mikor hideg van, legyen benned is hideg, mikor meleg van, legyen benned is meleg. - jegyezte meg a Mester.

Egyszer már átéltem ezt, álltam a munkahely előtt télen és zenét hallgattam, valahogy úgy éreztem, mintha részem lenne a hideg szél, nem tiltakoztam ellene és nem is fáztam...:D Körülöttem majd' megfagytak...
Csak amikor szóltak hozzám, elvesztettem a fonalat, és rögtön elkezdtem fázni én is.

NasCa 2005-07-29 22:02

Nem az a bölcs, aki krumplipucolás közben elmélkedik. Hanem az, aki mindig arra figyel amit éppen csinál.

PoffPoffPoff 2005-08-01 09:38

Idézet:

naTura eredeti hozzászólása
igazad van, de sajnos átlépni ezen nem olyan könnyű.
a helyzet ugyanolyan kellemetlen, érzed hogy várnak rád, egy kicsit mégis bosszankodsz ami küzd a nyugalommal........... és sajnos a bosszankodás, idegesség csak még több bosszankodást és idegességet szül.
aki viszont ezt teljesen ki tudja kapcsolni, annak gratulálok.

Minden csak annyira nehez amennyire nehezze teszed onmagadnak, legalabbis velemenyem szerint. :) En ott latok hibat, amikor valaki arrol beszel, hogy le akarja kuzdeni adott "rossz" tulajdonsagokat. Kuzdeni valami ellen azt jelenti, felemeled magadhoz, vagy leereszkedsz hozza, es egyenlove teszed magad vele. En nem gyozni akarok. :) Nem is gyozhetek, mert nem harcolok. Egyszeruen magambaolvasztom, es tovabblepek. Lehet erre azt mondani, hogy nehez ... de kerdem en ... miert is? Jol gondold meg a valaszt. :) Jard korbe ezer oldalrol, probald erezni a lenyeget a problemadnak ... mert szerintem nincs is igazan problema. :)

PoffPoffPoff 2005-08-01 09:40

Asoka irt a forumba, hogy mi is a "kuldetesunk". En is elmerengtem mar ezen, es hatarozottan az volt az elso erzesem, hogy azert vagyunk, hogy legyunk es szeressunk. :) Addig, ameddig lehet. :)
Persze ez nem az egyetemes valasz a kerdesre (bar szerintem ilyen nem is letezik), csak egy valasz onmagamnak, ami nekem tetszik. :D

Nozomi 2005-08-01 10:59

Idézet:

PoffPoffPoff eredeti hozzászólása
Asoka irt a forumba, hogy mi is a "kuldetesunk". En is elmerengtem mar ezen, es hatarozottan az volt az elso erzesem, hogy azert vagyunk, hogy legyunk es szeressunk. :) Addig, ameddig lehet. :)
Persze ez nem az egyetemes valasz a kerdesre (bar szerintem ilyen nem is letezik), csak egy valasz onmagamnak, ami nekem tetszik. :D

Én is eltöperngtem pár évet ezen:D és erre a megoldásra jutottam...tetszik a dolog szo mi szo...és szerintem ez lehetne etgységes megoldás is...csak hát nem egészen ezt sugallják azok az érdekek amik a szép új világunkat irányítják...örülök neki hogy te is erre jutottál.

FoX 2005-08-01 11:42

Idézet:

Nozomi eredeti hozzászólása
Én is eltöperngtem pár évet ezen:D és erre a megoldásra jutottam...tetszik a dolog szo mi szo...és szerintem ez lehetne etgységes megoldás is...csak hát nem egészen ezt sugallják azok az érdekek amik a szép új világunkat irányítják...örülök neki hogy te is erre jutottál.

en is kb azt talaltam ki, amit ti... azer vagyunk itt, hogy jol erezzuk magunkat (meg egymast :D), es tanuljunk... :) probelmak pedig nincsenek, csak megoldando feladatok ;)

freeman 2005-08-01 11:57

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
en is kb azt talaltam ki, amit ti... azer vagyunk itt, hogy jol erezzuk magunkat (meg egymast :D), es tanuljunk... :) probelmak pedig nincsenek, csak megoldando feladatok ;)

:)

Nincs kudarc, csak késik a siker.

FoX 2005-08-01 12:03

Idézet:

freeman eredeti hozzászólása
:)

Nincs kudarc, csak késik a siker.

meg hat... nem lehet mindig a hullam tetejen lovagolni, van amikor a hullamvolgy kovetkezik. mindketto szukseges, egyik sem jo vagy rossz :)
a "kudarc" egy jo alkalom arra, hogy az ember tanuljon a hibaibol. :)

freeman 2005-08-01 12:05

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
meg hat... nem lehet mindig a hullam tetejen lovagolni, van amikor a hullamvolgy kovetkezik. mindketto szukseges, egyik sem jo vagy rossz :)
a "kudarc" egy jo alkalom arra, hogy az ember tanuljon a hibaibol. :)

Igen :) de tanulni bármikor tudunk, bármiből...

pl, amikor pénteken mentünk hegyesdre, és éreztem azt a fantasztikus erdei illatot a finom hüs levegőben...

én akkor megtanultam valamit. :o

FoX 2005-08-04 11:06

"A legbelsőbb félelmünk nem az, hogy alkalmatlanok vagyunk, a legbelsőbb félelmünk az, hogy mérhetetlenül nagy hatalmunk van. A saját fényünk, és nem a sötétségünk az, ami megijeszt minket.

Azt kérdezzük magunktól:
- Ki vagyok én ahhoz, hogy nagyszerű, ragyogó, tehetséges és fantasztikus legyek?
Valójában ki vagy te, hogy ne legyél mindez?

Te Isten egyik gyermeke vagy. Ha azt játszod, hogy kicsi vagy, az nem szolgálja a világot.
Az nem megvilágosodott gondolkodásra vall, ha visszafogod magad azért, hogy mások ne érezzék magukat bizonytalannak a
társaságodban.

Arra születtünk, hogy kinyilatkoztassuk Isten dicsőségét önmagunkban.
Ez a képesség nem csak néhány embernek adatott meg, ez mindenkiben benne van.
Ahogy fényünket hagyjuk, hogy világitson, öntudatlanul is hozzájárulunk ahhoz, hogy mások is ezt tegyék.

Ahogy megszabadulunk félelmeinktől, úgy jelenlétünk automatikusan felszabadít másokat is."

Mariann Williams

duzbujz 2005-08-04 15:39

"- Ti mind egyéniségek vagytok!!!
- IGEN. MI MIND EGYÉNISÉGEK VAGYUNK!
- Ti mind különbözõek vagytok!
- IGEN, MI MIND KÜLÖNBÖZŐEK VAGYUNK!"

-igen nektek sajat gondolataitok vannak!
-igen nekunk sajat gondolataink vannak !
:D

FoX 2005-08-04 15:47

terebes
Idézet:

duzbujz eredeti hozzászólása

-igen nektek sajat gondolataitok vannak!
-igen nekunk sajat gondolataink vannak !

"A mém egy olyan információegység (vagy viselkedési utasítás), amelyet az agy tárol, és utánzás útján terjed át az egyik agyból a másikba. Dawkins példákat sorol fel; eszméket, dallamokat, tudományos elméleteket, vallásos hiteket, ruhadivatokat és szakismereteket éppúgy, mint az edénykészítés új eljárásait vagy az íjkészítést." :D

Susan Blackmore

Asoka 2005-08-05 02:23

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
"A legbelsőbb félelmünk nem az, hogy alkalmatlanok vagyunk, a legbelsőbb félelmünk az, hogy mérhetetlenül nagy hatalmunk van. A saját fényünk, és nem a sötétségünk az, ami megijeszt minket.

Azt kérdezzük magunktól:
- Ki vagyok én ahhoz, hogy nagyszerű, ragyogó, tehetséges és fantasztikus legyek?
Valójában ki vagy te, hogy ne legyél mindez?

Te Isten egyik gyermeke vagy. Ha azt játszod, hogy kicsi vagy, az nem szolgálja a világot.
Az nem megvilágosodott gondolkodásra vall, ha visszafogod magad azért, hogy mások ne érezzék magukat bizonytalannak a
társaságodban.

Arra születtünk, hogy kinyilatkoztassuk Isten dicsőségét önmagunkban.
Ez a képesség nem csak néhány embernek adatott meg, ez mindenkiben benne van.
Ahogy fényünket hagyjuk, hogy világitson, öntudatlanul is hozzájárulunk ahhoz, hogy mások is ezt tegyék.

Ahogy megszabadulunk félelmeinktől, úgy jelenlétünk automatikusan felszabadít másokat is."

Mariann Williams

szohoz se jutok.......uhhh...... ez kellett nekem!!!!!!:p:p

HALAS KOSZONET!!!!!!!!!

killkuk@c 2005-08-05 09:59

... szekta ... :eek:

freeman 2005-08-05 10:15

Idézet:

killkuk@c eredeti hozzászólása
... szekta ... :eek:

talán az, mr. anderson. :cool:

killkuk@c 2005-08-05 11:08

Idézet:

talán az, mr. anderson. :cool:

inkább anderzen :p vagy a alan milne :D

freeman 2005-08-05 11:15

Idézet:

killkuk@c eredeti hozzászólása

inkább anderzen :p vagy a alan milne

ahh tudom én mi jár a buksiban.... micimackó mézére fáj a fogad :p

vagy a filozofia szent gráljára?? :rolleyes: :eek:

afronauta 2005-08-05 11:26

erre vki a tömegböl....

Idézet:

duzbujz eredeti hozzászólása

-ééén nem..!

afronauta 2005-08-05 11:38

brälyN élete.. NEM??

duzbujz 2005-08-05 12:01

nyemtom:)

bmp doc gif jpe jpeg jpg pdf png psd txt zip

FoX 2005-08-05 12:06

Idézet:

afronauta eredeti hozzászólása
brälyN élete.. NEM??

az bizony :D

FoX 2005-08-05 12:11

- Nos... - kezdett bele Brájen - mindnyájan tévedtek! Nem kell
követnetek engem! Nektek nem kell követni senkit sem! Nektek önállóan
kell gondolkoznotok! Ti mind egyéniségek vagytok!!!
- IGEN. MI MIND EGYÉNISÉGEK VAGYUNK! - mondták egyszerre.
- IGEN, MI MIND KÜLÖNBÖZÕEK VAGYUNK!
- Én nem! - kiáltotta valaki.
- Mindent magatoknak kell megoldanotok!
- IGEN, MAGUNKNAK KELL MEGOLDANUNK MINDENT!
- Pontosan - dicsérte õket Brájen.
- FOLYTASD! - kérte a kórus.
- Nem! Éppen ez a lényeg! Ne hagyjátok, hogy bárki megmondja, mit
csináljatok, különben...

http://www.geocities.com/atarhely/text/humor/brian.htm

toxin 2005-08-05 14:47

Hova jutottunk?
Hát, akkor ezen filozofalhatunk:

"A szülinapos a buli kezdetén ezentúl, laza house-diszkó közepette
aprósütemény helyett extasyt oszt szét, és mire jön a második track, egy
agyeldobós goa-trance, már szaporán topognak a kis lábak, a kezecskékben
pedig villognak az UV-színű pálcikák.

Mindenki, aki ért a gyerekekhez, tudja, hogy egy jó zsúron nincsenek
üresjáratok, így Bergendy lemezén egymás után jönnek az utaztató acidek,
a súlyos deep house, a menetelős techno és a lélektelen detroit. A
kópéknak, akik a fürdőszobában még rádobnak egy bélyeget is, került a
lemezre néhány csavarós pszicho trance, a rezzenéstelen sáskaarccal
végrehajtott tánchoz pedig rave-et kevert az Elektronikus Móka Miki."

http://index.hu/kultur/showbiz/bergendy0804/

toxin 2005-08-05 18:07

SRACOK!!!!
NEZZETEK MAR MEG EZT A CIKKET!
AZ ALJAN VAN 3 LINK!
AZOKAT HALLGASSATOK MEG!!!!
NAGYON MEGA LOL!

Melyen tisztelt Bergendy csinalt egy CD-t gyerekeknek, ilyen ovis szovegeket kevert trances, meg DnB-es alapokra!

A Suny, a sunyi csak alattomban tamad!!! LOL LOL LOL :D :D :D

Edit22 2005-08-05 18:44

Ma hallgattam meg véletlen, tényleg iszony lolllll:D :(

Sziadam 2005-08-05 18:45

csapdát állít mint a kígyó úgy kúszik utánad:D

killkuk@c 2005-08-05 19:04

olyan veszedelmesek :D :D :D

Krisz 2005-08-06 01:37

Aztafaszta!!!!!!!!

"Manapság minden zenész öt perc alatt akar sztár lenni. Amatőrök uralják a pályát" - jegyezte meg a téma kapcsán Bergendy...... <<<<<<<<<< Majd az öreg megmutatja, hogy kell ezt!!!! :D HYPERLOL-ROTFL!!!!:D

"A számok egyébként olyanok voltak, mintha valaki egy távol-keleti szintetizátorgyártó számára programozta volna le az ismert stílusok sztenderdjeit. Mindazonáltal az anyagban benne van az uhrinbenedeki karrier lehetősége."

Az öregék szerintem valami nagyon durván tiszta anyaghoz juthattak...:)

Orsika 2005-08-06 16:37

Idézet:

toxin eredeti hozzászólása
SRACOK!!!!
NEZZETEK MAR MEG EZT A CIKKET!
AZ ALJAN VAN 3 LINK!
AZOKAT HALLGASSATOK MEG!!!!
NAGYON MEGA LOL!

Melyen tisztelt Bergendy csinalt egy CD-t gyerekeknek, ilyen ovis szovegeket kevert trances, meg DnB-es alapokra!

A Suny, a sunyi csak alattomban tamad!!! LOL LOL LOL :D :D :D

A legviccesebb az egészben, hogy maga a zenei alap nemis olyan szörnyű..........
DE AZÉRT MÉGISCSAK???????
ENNEK MELYIK KOROSZTÁLY A CÉLKÖZÖNSÉGE?

Asoka 2005-08-07 01:29

Idézet:

Nos azert tettem fel ezt a kerdest mert velemenyem szerint nem az eves ivas alvas(letezes...) az egyetlen dolog amirol az elet szol...

Meglepett hogy itten ennyien latjak igy....

En egyebkent a szemelyes kuldetesre gondoltam nem az emberisegerol..

kemo 2005-08-07 02:58

„Halott vagyok, mert nincs vágyam. Nincs vágyam, mert úgy gondolom, birtokában vagyok sok mindennek. Úgy gondolom, birtokában vagyok sok mindennek, mert megpróbálok adni, Ha adni próbálsz, akkor meglátod, hogy nincs semmid sem. Ha meglátod, hogy nincs semmid, megpróbálsz adni önmagadból. Ha megpróbálsz adni önmagadból, látod, hogy semmi vagy. Ha látod, hogy semmi vagy, vágyódsz valamivé válni. Ha vágyódsz valamivé válni, akkor elkezdesz élni.”
(Rene Daumal)

igen szepen hangzik, bar nem nagyon kozelit az en neha kisse agnosztikus hajlamaimhoz

PoffPoffPoff 2005-08-08 00:01

Idézet:

Asoka eredeti hozzászólása
Nos azert tettem fel ezt a kerdest mert velemenyem szerint nem az eves ivas alvas(letezes...) az egyetlen dolog amirol az elet szol...

Hmm. Azert nem csak ezt irtuk (legalabbis ketten a harombol :) ).
En amit irtam azt alkalmazom az egyeni emberre es az egesz emberisegre egyarant. :) A "cel" amiert letezunk az maga a letezes, es a szeretet. De nyilvan en nagyon el vagyok varazsolva. :D

Asoka 2005-08-08 00:14

Idézet:

Hmm.. De nyilvan en nagyon el vagyok varazsolva. :D

Ezt most miert is(kerdojel)

freeman 2005-08-08 09:50

Idézet:

De nyilvan en nagyon el vagyok varazsolva. :D

Nem olyan biztos az... Te is ember vagy, és nekünk nagyon fontos a szeretet. Végülis elmondható, hogy meghatározza a világunkat, a valóságunkat gyerekkortól kezdve.

PoffPoffPoff 2005-08-08 09:51

Idézet:

Ezt most miert is(kerdojel)

Mert tenyleg el vagyok varazsolva. :) Nincs semmi mogottes mondanivaloja a mondatnak. :) En igy erzem. :)

FoX 2005-08-08 14:58

Idézet:

ehehh, nekem erre is van egy ideologiam... :D
talan ugy mukodik a dolog, hogy elkezdesz tudatossa valni, egyre kevesebbet ragodni foloslegesen a jovon, a multon, es ahogy egyre tisztabb lesz a tudatod, egyre tobb lesz az intuiciod, amit fel is ismersz. igy aztan szepen lassan a tudatossaggal raebredsz arra, mi az a foglalkozas, elfoglaltsag, amit a legteljesebb odaadassal tudsz uzni, amit szertettel csinalsz. az az, ami a "feladatod", ha ugy tetszik. te csak azert fogo csinalni, mert elvezed csinalni, hiszen a legjobb dolgok akkor szuletnek, ha az ember szivbol csinalja, es nem mas kedveert.

ezt most talaltam...

"Készen kell állnod arra, hogy beletekints bármilyen ténybe, anélkül hogy valamiképpen racionalizálnád. Ebből a bepillantásból sok dolog következik. De ha elszalasztod az első felismerést az üggyel kapcsolatban, összezavarodsz, és tanácstalanná válsz. Számtalan probléma keletkezik, de nincs megoldás a láthatáron, mert a legelső lépéstől nem fogadtad el az igazságot. És ezzel hamissá teszed az egész létedet.
Sokan vannak, akik számtalan problémával küzdenek, de azok nem valódi problémák. A problémák kilencvenkilenc százaléka hamis. Tehát ha nem találsz megoldást rájuk, akkor bajban vagy, de még ha találsz is, akkor sem történik semmi, mert azok nem valódi problémák. Ha megoldasz néhány hamis problémát, akkor újakat teremtesz. Ezért az első lépés: mélyen beletekinteni abba, mi a valódi probléma, és meglátni a maga valóságában. Ha a hamisat hamisnak látod, megtetted az első lépést afelé, hogy képessé válj az igazságot igazságnak látni."

freeman 2005-08-08 15:01

ez jó :)

tisztánlátás nélkül nehéz... és biztos oka van annak, hogy nem olyan 1cerü szert tenni rá.

PoffPoffPoff 2005-08-08 18:55

Idézet:

ez jó :)

tisztánlátás nélkül nehéz... és biztos oka van annak, hogy nem olyan 1cerü szert tenni rá.

Mert bazi nehezen tudunk leallni a mindennapos panikolasok, rohangalasok, aggodasok, ide-oda taszigalodasok kozott. :)
Mert ket kezzel kapaszkodunk mindezekhez. Meg akkor is amikor azt mondjuk, hogy nem ... en megprobalok kuzdeni ellene ... en akarom, hogy ne igy legyen, de nem megy ... en rajta vagyok a teman, de nehez. Ezek mind csak kifogasok valahol ugy erzem. Sajat magunknak termeszetesen. Nem kapkodni, nem turelmetlenkedni, nem kenyszeriteni. Csak nezni, es butan vigyorogni. :D

FoX 2005-08-08 19:03

Idézet:

Mert bazi nehezen tudunk leallni a mindennapos panikolasok, rohangalasok, aggodasok, ide-oda taszigalodasok kozott. :)
Mert ket kezzel kapaszkodunk mindezekhez. Meg akkor is amikor azt mondjuk, hogy nem ... en megprobalok kuzdeni ellene ... en akarom, hogy ne igy legyen, de nem megy ... en rajta vagyok a teman, de nehez. Ezek mind csak kifogasok valahol ugy erzem. Sajat magunknak termeszetesen. Nem kapkodni, nem turelmetlenkedni, nem kenyszeriteni. Csak nezni, es butan vigyorogni. :D

en azt vettem eszre, hogy annyira megszoktuk, hogy mindentol felunk, hogy mar attol is felunk, hogy jol erezzuk magunkat. :rolleyes:

A folosleges gondolkodasba, panikba, turelmetlensegbe vagyunk beleorulve... ha valaki azt mondja: itt a modszer, ha alkalmazod, boldog leszel, az emberek az arcaba rohognek, es azt mondjak: ah, ez tul egyszeru/bonyolult, ah, honnan is tudnal te barmit, nem hiszek neked... es felnek, rohannak, turelmetlenkednek tovabb, kozben azt mondogatjak, milyen rossz felni, turelmetlenkedni...

kIwICiBiN 2005-08-08 22:06

Idézet:

kemo eredeti hozzászólása
„Halott vagyok, mert nincs vágyam. Nincs vágyam, mert úgy gondolom, birtokában vagyok sok mindennek. Úgy gondolom, birtokában vagyok sok mindennek, mert megpróbálok adni, Ha adni próbálsz, akkor meglátod, hogy nincs semmid sem. Ha meglátod, hogy nincs semmid, megpróbálsz adni önmagadból. Ha megpróbálsz adni önmagadból, látod, hogy semmi vagy. Ha látod, hogy semmi vagy, vágyódsz valamivé válni. Ha vágyódsz valamivé válni, akkor elkezdesz élni.”
(Rene Daumal)

igen szepen hangzik, bar nem nagyon kozelit az en neha kisse agnosztikus hajlamaimhoz

szerintem is felettébb jól hangzik:) az idézet kezdetét rengeteg előzmény előzheti meg.... létezik még manapság olyan ember aki ha 'mindent elajándékozott' megpróbál még 'önmagából is adni'? léteZIK még olyan ember eki ezzel nem él vissza??? és létezik még olyan ember aki ha látja hogy már senki és semmi akkor kezd el élni???? a társadalomhoz mérten túlontúl szép gondolat....

Asoka 2005-08-08 22:52

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
ehehh, nekem erre is van egy ideologiam... :D
talan ugy mukodik a dolog, hogy elkezdesz tudatossa valni, egyre kevesebbet ragodni foloslegesen a jovon, a multon, es ahogy egyre tisztabb lesz a tudatod, egyre tobb lesz az intuiciod, amit fel is ismersz. igy aztan szepen lassan a tudatossaggal raebredsz arra, mi az a foglalkozas, elfoglaltsag, amit a legteljesebb odaadassal tudsz uzni, amit szertettel csinalsz. az az, ami a "feladatod", ha ugy tetszik. te csak azert fogo csinalni, mert elvezed csinalni, hiszen a legjobb dolgok akkor szuletnek, ha az ember szivbol csinalja, es nem mas kedveert.

Amit irsz abban tokeletesen igazad van. De en hiszek abban, hogy nem veszik el a cselekves elmenye attol, hogy tudod miert teszed. Tehat attol meg, hogy megkapom a valaszt arra mi az elrendelt kuldetesem, meg nem valik foloslegesse az amit csinalok, mondvan mar ugyis tudom miert letezem. Hiszen ha csak tudom es nem cselekszem, nem teljesitodik be.
Bisztos vannak akik beteljesitettek es sosem tudtak rola de ettol meg nem bisztos, hogy csak igy lehet....

Masfelol pedig velemenyem szerint rengeteg dolgot megmagyaraz ha tudod a tetteid miertjet.

Vagy valami ilyesmi....:p

Asoka 2005-08-08 23:00

Azt hiszem pont akkor tudnank allando megelegedesben elni, ha a napi cselekedeteink ertelmet meglatnank...

kIwICiBiN 2005-08-09 00:07

Idézet:

Azt hiszem pont akkor tudnank allando megelegedesben elni, ha a napi cselekedeteink ertelmet meglatnank...

ha értelmetlen nem értelmet kell keresni vagy adni neki, hanem inkább hasznos dolgokkal kell foglalatoskodni:D

Asoka 2005-08-09 00:19

Idézet:

kIwICiBiN eredeti hozzászólása
ha értelmetlen nem értelmet kell keresni vagy adni neki, hanem inkább hasznos dolgokkal kell foglalatoskodni:D

Magyarazd ezt el egy depressziosnak......:)

kIwICiBiN 2005-08-09 11:45

Idézet:

Magyarazd ezt el egy depressziosnak......:)

depis csak gombázzon jó sokat:o miért ki a depis????

Maris 2005-08-09 12:08

Idézet:

ez ugye csak viccelődés:rolleyes:?

Nozomi 2005-08-09 13:38

háta depis az annyira ne gombázzon...szerintem nem túl jó megoldás...a végén csunya dolgok kerekedhetnek ki belőle...:D de végülis ki tudja lehet hogy jól jönne ki neki a dolog...de nem hiszem ...nem biztos.rossz ötlet...kötelet nekem.

kIwICiBiN 2005-08-09 13:48

jójó tudom hogy pszihedelikus halucinogénem csak lelki megnyudvás esetén engedélyezettek:o de ne depizzen senki az élet szép tralllalalalaaa:D

Nozomi 2005-08-09 13:56

:D jajah...az élet szép lálálá. Csak mondd meg a kockának hogy gömbnek lenni sokkal zsirabb...az a legnagyobb osztás a depreszzios tagnak hogy változzááá meg mer gecire unom a sötét ábrázatod, nem igaz mekkora kis szar vagy hogy nem vagy képes mosolyogni....há looooll....mosolyogna meg nevetne de nem tud...csak ilyen savanyu kis eh mosolyt...amitől meg ahelyett hogy a környezete vidám mosolyra fakadna, ahelyett megsértődik hogy mekkora kis fitymafejű vagy hogy ilyen gesztusokkal honorálod a nagyszerű segítséget amit kaptál tőle...és full jogosan.ugyhogy ne bsztassátok az igazi depressziosokat...

Maris 2005-08-09 14:21

Idézet:

jójó tudom hogy pszihedelikus halucinogénem csak lelki megnyudvás esetén engedélyezettek:o de ne depizzen senki az élet szép tralllalalalaaa:D

ez nagyon szépen hangzik.Ajánlom figyelmébe mindenkinek a Sötét nappalok,fényes éjszakák című könyvet.....ebben egy mániás depressziós vall a hullámvasúthoz hasonlító életéről....nagyon ijesztő olyan sorokat olvasni,h egyszerűen vannak napok amikor fáj megmozdulni....fáj felkelni....és legszívesebben az ember a plafont bámulná egész nap.
Mostanában azért veszük ilyen félvállról a dolgokat mert már minden második ember ha egy kis bánata van azt mondja....h olyan "depis" vagyok.Nem tartom vmi jó dolognak.....főleg mert elbagatelizálják az egész témát.Sikk depisnek lenni meg befordultnak....az emberek már jódolgukban azt sem tudják mit csináljanak....De a depresszió,az igazi depresszió betegség.....nem szabad ennyire lekezelően nyilatkozni róla.....

Nexus 2005-08-09 14:30

Én ha érzem a deppi elő szelét akkor nem pöppölök 1 vagy 2 hétig... utána a cigi is jobban esik...és a deppi is elmulik ,másik orvossság pedig az alkohol...

Maris 2005-08-09 15:12

Idézet:

Nexus eredeti hozzászólása
Én ha érzem a deppi elő szelét akkor nem pöppölök 1 vagy 2 hétig... utána a cigi is jobban esik...és a deppi is elmulik ,másik orvossság pedig az alkohol...

ez a legnagyobb butaság:eek:
kimutathatóan az alkoholisták nagy százalékának(nem akarok butaságot mondani,lényeg h tetemes részük) nem az alkoholizmus a "betegségünk",hanem ez kisérő jelensége a depressziónak....ezért olyan nehéz leszokniuk,mert az alkohol problémára koncentrálnak....közben pedig a depressziójukat kéne megszüntetniük....
amiről te beszélsz....az a rosszkedv:rolleyes:ne keverjük már össze a kettőt basszus...

FoX 2005-08-09 18:33

Idézet:

Amit irsz abban tokeletesen igazad van. De en hiszek abban, hogy nem veszik el a cselekves elmenye attol, hogy tudod miert teszed. Tehat attol meg, hogy megkapom a valaszt arra mi az elrendelt kuldetesem, meg nem valik foloslegesse az amit csinalok, mondvan mar ugyis tudom miert letezem. Hiszen ha csak tudom es nem cselekszem, nem teljesitodik be.
Bisztos vannak akik beteljesitettek es sosem tudtak rola de ettol meg nem bisztos, hogy csak igy lehet....

Masfelol pedig velemenyem szerint rengeteg dolgot megmagyaraz ha tudod a tetteid miertjet.

Vagy valami ilyesmi....:p

nem gondolom, hogy ha tudod, miert letezel, akkor foloslegesse valik a letezesed, remelem nem is irtam ilyet, mer akkor valami sokkal durvabb elmebajom van mint eddig gondoltam :D
egy dolgot tudok, engem szemely szerint a miertek nem nagyon szoktak erdekelni, inkabb csak probalok odafigyelni arra, ami eppen van. :) hogy miert van? miert ne :D

dzsuang-dszi 2005-08-10 10:00

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
egy dolgot tudok, engem szemely szerint a miertek nem nagyon szoktak erdekelni, inkabb csak probalok odafigyelni arra, ami eppen van. :) hogy miert van? miert ne :D

A létezés okozat. Az okozatnak pedig természetszerűleg van oka.

FoX 2005-08-10 13:25

Idézet:

A létezés okozat. Az okozatnak pedig természetszerűleg van oka.

lehet, hogy okozat, es lehet, hogy van oka... de mikozben az okokat kutatom lemaradok az eletrol :) az, hogy mi az oka a letezesnek, lehet kiderul, lehet nem :D minek ezzel foglalkozni addig, mig el nem jon az a pillanat?
nade... mit tudhatom en... :D

deto 2005-08-10 15:17

félelmetes

PoffPoffPoff 2005-08-10 16:12

Idézet:

deto eredeti hozzászólása
félelmetes

Micsoda? :)

FoX 2005-08-10 16:17

Idézet:

Micsoda? :)

a zemberek felelmetesek... :D

PoffPoffPoff 2005-08-11 11:04

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
a zemberek felelmetesek... :D

Szerintem a zkutyák. ;)

FoX 2005-08-11 14:39

Idézet:

Szerintem a zkutyák. ;)

dehogyiiiiis... mi orultek sokkal felelmetesebbek vagyunk, mer nem lehet minket kiszamitani :D

freeman 2005-08-11 14:54

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
dehogyiiiiis... mi orultek sokkal felelmetesebbek vagyunk, mer nem lehet minket kiszamitani :D

dehogyisnem... csak egy kis rutin kell hozzá ;) :rolleyes:

FoX 2005-08-11 15:02

Idézet:

dehogyisnem... csak egy kis rutin kell hozzá ;) :rolleyes:

hehe... azt hiszed? :D

Asoka 2005-08-11 22:48

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
lehet, hogy okozat, es lehet, hogy van oka... de mikozben az okokat kutatom lemaradok az eletrol :) az, hogy mi az oka a letezesnek, lehet kiderul, lehet nem :D minek ezzel foglalkozni addig, mig el nem jon az a pillanat?
nade... mit tudhatom en... :D

es mi van ha az elet valojaban az okok felderitese....es mi van ha az a bizonyos pillanat most van itt....
Es miertis kerdojelezed meg magad(kerdojel) pont te.....

Asoka 2005-08-12 01:31

Idézet:

Uhumm... az csak akkor gyogyszer ha az emberke mar beismeri maganak, hogy depis..(bar lehet komolytalanul irtad:rolleyes:..)

Masfelol meg mit kepzelsz hogy ilyeneket irsz egy nyilvanos forumon, raadasul az en topikomba MI(kerdojel))))))):D

psychic 2005-08-12 10:04

aaaaaaaaahhhhh!!!!!!

Emberekkel érintkezve észreveszel-e velük kapcsolatban magadban egy csöppnyi fölényérzést vagy kisebbrendűségi érzést? Ekkor az egót látod, aki összehasonlításokban él.

A helyzetek nem tesznek boldogtalanná. A gondolataid tesznek azzá. Az értelmezéseid, az önmagadnak elmondott történeteid tesznek boldogtalanná.

Eckhart Tolle

LOCO 2005-08-12 10:15

Idézet:

Emberekkel érintkezve észreveszel-e velük kapcsolatban magadban egy csöppnyi fölényérzést vagy kisebbrendűségi érzést? Ekkor az egót látod, aki összehasonlításokban él.

A helyzetek nem tesznek boldogtalanná. A gondolataid tesznek azzá. Az értelmezéseid, az önmagadnak elmondott történeteid tesznek boldogtalanná.

Eckhart Tolle

nem feltétlenül van ez igy azé!vannak olyan emberek akikkel "érintkezve"sem fölényt sem kissebbrendüséget nem érzek!mondjuk nincsen belőlük sok kb2-3(a leg jobb barátaim)

PoffPoffPoff 2005-08-12 10:50

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása

Én a zkutyákat sem tudom kiszámitani. Sajnos kevéssé hasonlítanak egy sima egyenlethez. :D

FoX 2005-08-12 13:05

Idézet:

es mi van ha az elet valojaban az okok felderitese....es mi van ha az a bizonyos pillanat most van itt....
Es miertis kerdojelezed meg magad(kerdojel) pont te.....

en mindent megkerdojelezek :D bar ez igy nem egeszen pontos megfogalmazas... inkabb azt mondom, akarmit is talalok ki, vagy talal ki barki, fenntartom annak a lehetoseget, hogy tevedek/teved. :) azt tapasztaltam, hogy a vak hit es az "elbizakodottsag" nincsenek jo hatassal.
akar az is lehet, hogy ez elet az okok felderitesere van... nemtom :D ha az elet az okok felderitesere van, akkor viszont mar tudjuk, miert elunk... es akkor meg mar nem az ok maga lenyeges, hanem a felderites... vagymi... a felderites meg az elet... vehehehe... na ma se gondolkodom inkabb :D

PoffPoffPoff 2005-08-12 13:19

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
en mindent megkerdojelezek :D

Fox az élet "?"-én a pont. :D

dzsuang-dszi 2005-08-12 13:46

Idézet:

Eckhart Tolle

Eckhart Tolle nagyon ott van.

dzsuang-dszi 2005-08-12 13:48

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
en mindent megkerdojelezek :D bar ez igy nem egeszen pontos megfogalmazas... inkabb azt mondom, akarmit is talalok ki, vagy talal ki barki, fenntartom annak a lehetoseget, hogy tevedek/teved. :) azt tapasztaltam, hogy a vak hit es az "elbizakodottsag" nincsenek jo hatassal.
akar az is lehet, hogy ez elet az okok felderitesere van... nemtom :D ha az elet az okok felderitesere van, akkor viszont mar tudjuk, miert elunk... es akkor meg mar nem az ok maga lenyeges, hanem a felderites... vagymi... a felderites meg az elet... vehehehe... na ma se gondolkodom inkabb :D

Az ami a kételyt előállítja benned meglehet, hogy az elméd (nevezhetjük egonak is). Csak az a kis szenya olyan nyomorultul jól csinálja, hogy néha alig tudja az ember elkapni..

_

FoX 2005-08-12 14:27

Idézet:

Az ami a kételyt előállítja benned meglehet, hogy az elméd (nevezhetjük egonak is). Csak az a kis szenya olyan nyomorultul jól csinálja, hogy néha alig tudja az ember elkapni..

a ketelékedes nalam azt jelenti, hogy ha az eletem vegen lelepek a szinpadrol, es odajon egy neni/bacsi/kutya/alien/stb, es aszongya: hat... vicces volt... vicces, miket talaltal ki... es meg el is mondtad :D akkor nem lepodom meg, csak vigyorgok egyet es aszondom: haaaaaat, ez benne volt a pakliban :D

dzsuang-dszi 2005-08-12 14:34

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
a ketelékedes nalam azt jelenti, hogy ha az eletem vegen lelepek a szinpadrol, es odajon egy neni/bacsi/kutya/alien/stb, es aszongya: hat... vicces volt... vicces, miket talaltal ki... es meg el is mondtad :D akkor nem lepodom meg, csak vigyorgok egyet es aszondom: haaaaaat, ez benne volt a pakliban :D

És mi az amiben voltaképpen kételkedsz?

_

psychic 2005-08-12 14:45

Idézet:

_

sztem a hatarozottan kijelentett magabiztosan eloadott VELEMENYBEN lehet ketelkedeni ???

jojo, tudom h nem engem kerdeztel, de ez jutott eszembe:)

FoX 2005-08-12 14:46

Idézet:

vegulis... meg abban is egy kicsit, hogy letezem :D a ketelkedes nem napi programkent van nalam beutemezve, inkabb ugy mondanam, ahogy mar mondtam is: fenntartom a lehetoseget annak, hogy tevedek. :) kitalalom a jo kis ideologiaimat, elolvasom masoket, tapasztalok ezt-azt, de nem lepne meg, ha kiderulne, hogy csak az elmem jatszik velem :)

dzsuang-dszi 2005-08-12 14:57

Idézet:

sztem a hatarozottan kijelentett magabiztosan eloadott VELEMENYBEN lehet ketelkedeni ???

jojo, tudom h nem engem kerdeztel, de ez jutott eszembe:)

hm, hm értem mire akarsz kilyukadni.

mondhatjuk-e, hogy a vélemény egy felvett álláspont így szükségképpen az elme szüleménye, hiszen a valós Én nem ítél, nem foglal állást, elfogad és szeretettel szemlél.

ez a vélményem. :)

_

dzsuang-dszi 2005-08-12 14:59

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
vegulis... meg abban is egy kicsit, hogy letezem :D a ketelkedes nem napi programkent van nalam beutemezve, inkabb ugy mondanam, ahogy mar mondtam is: fenntartom a lehetoseget annak, hogy tevedek. :) kitalalom a jo kis ideologiaimat, elolvasom masoket, tapasztalok ezt-azt, de nem lepne meg, ha kiderulne, hogy csak az elmem jatszik velem :)

"fenntartom a lehetoseget annak, hogy tevedek."

Így lényegében saját magadban kételkedsz, nem?

_

FoX 2005-08-12 15:13

Idézet:

"fenntartom a lehetoseget annak, hogy tevedek."

Így lényegében saját magadban kételkedsz, nem?

mit jelent az: magadban ketelkedni? miben ketelkedem, mikor magamban ketelkedem? ki vagyok en? :)

dzsuang-dszi 2005-08-12 15:20

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
mit jelent az: magadban ketelkedni? miben ketelkedem, mikor magamban ketelkedem? ki vagyok en? :)

Jelen esetben arra céloztam, hogy eljutsz egy következtetésig de elkezdsez kételkedni benne, így voltaképpen abban kezdesz el kételkedni, hogy helyes a következtetés, na de ki az aki a következtetésre jutott? Te. Ezért mondom, hogy ily módon voltaképpen és indirekt, de mégis magadban kételkedsz.

Erre gondolok:

"kitalalom a jo kis ideologiaimat, elolvasom masoket, tapasztalok ezt-azt, de nem lepne meg, ha kiderulne, hogy csak az elmem jatszik velem"

De lehet, hogy tévedek. :)

FoX 2005-08-12 15:29

Idézet:

Jelen esetben arra céloztam, hogy eljutsz egy következtetésig de elkezdsez kételkedni benne, így voltaképpen abban kezdesz el kételkedni, hogy helyes a következtetés, na de ki az aki a következtetésre jutott? Te. Ezért mondom, hogy ily módon voltaképpen és indirekt, de mégis magadban kételkedsz.

Erre gondolok:

"kitalalom a jo kis ideologiaimat, elolvasom masoket, tapasztalok ezt-azt, de nem lepne meg, ha kiderulne, hogy csak az elmem jatszik velem"

De lehet, hogy tévedek.

megmondom neked oszinten jot mosolyogtam ezen az eszmefuttatason :D en nem gondolom ezeket vegig, csak szimplan kitalalok egy idologiat, ami tetszik, elmeselem, mer miert ne... nem jut eszembe, hogy elkezdjek azon toprengeni, igaz, vagy sem. csak szimplan nem lepne meg, ha hulyeseg lenne. ennyi :) nem tobb. hogy ez miben ketelkedes? ahogy az ideologiakon, ezen sem filozom. csak ugy jonnek. egyszercsak bevillan valami, es az epp beleillik a kepbe. de nem hiszem, hogy igazam van, sem azt, hogy nincs... ezek csak ugy jonnek-mennek... :D nem tudom jobban leirni...
lenyegtelennek tartom oket, mert a valosag szavakkal nem kifejezheto. ahogy megfogalmazok valamit, mar nem igaz... van egy koan, tuti beirtam mar, de beirom megccer, mert az egyik kedvencem :D valami ilyesmire gondolok a ketelkedessel...

Shuzan felemelte a botját:
- Ha ezt botnak nevezitek, szembeszegültök az igazsággal. Ha nem nevezitek botnak, szembeszegültök a valósággal.
Nos, minek nevezitek?

dzsuang-dszi 2005-08-12 15:32

azthiszem elmentünk egymás mellett. sebaj. :)

FoX 2005-08-12 15:34

Idézet:

lehet :D en csak azt tudom, en mit akartam leirni :D

FoX 2005-08-12 15:38

Idézet:

arra kivancsi vagyok viszont, hogy mit akartal megtudni :D

freeman 2005-08-12 15:41

Furcsa ez.

Ha belegondolok abba, hogy úgy élem az életem, hogy minden konkrétabb megismerésem és gondolatom után azonnal elkezdek kételkedni benne, akkor kiráz a hideg :confused: :o

dzsuang-dszi 2005-08-12 15:41

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
arra kivancsi vagyok viszont, hogy mit akartal megtudni :D

nem tudom. :)

vagy lehet, hogy tudom, de képtelen vagyok megfogalmazni, mert úgy érzem megfogalmazhatatlan...

szóval érted... :)

FoX 2005-08-12 15:47

Idézet:

Furcsa ez.

Ha belegondolok abba, hogy úgy élem az életem, hogy minden konkrétabb megismerésem és gondolatom után azonnal elkezdek kételkedni benne, akkor kiráz a hideg :confused: :o

nah.. ez a baj a szavakkal... ez igy maximum az oruletbe vezetne... ez a fajta ketelkedes... de nem tudom leirni mit is akarok a ketelkedessel mondani :D
viszont... ugy erzem, ha biztos lennek abban, hogy igaz, amit kitalalok, az legalabb annyira az oruletbe vezetne... :D vagy fanatizmusnak hivjak?

Asoka 2005-08-12 21:05

Idézet:

nem tudom. :)

vagy lehet, hogy tudom, de képtelen vagyok megfogalmazni, mert úgy érzem megfogalmazhatatlan...

szóval érted... :)

ami megfogalmazhatatlan az nem lehet konkrétt gondolat...

A pontos idő 00:12 , a GMT +2 időzóna szerint.