GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

psychic 2005-07-05 09:20

jó bazi nagy betükkel:DDDDDD

„Sose foglalkozz mások életével. Minek teszed? Hisz ott a saját életed. Éld azt. Ha már mások életével foglalkozol, ha már mások múltjában vájkálsz, akkor csak menekülsz önmagad elől. Futsz a saját lényed, a saját jelened elöl. Természetesen az egod megpróbálja elhitetni veled, hogy csak azért foglalkozol mások életével, hogy tanulj a hibáikból. De ez csak egy kényelmes önbecsapás: nem tudsz más hibájából tanulni, mert csak az a tiéd, amit megélsz, megtapasztalsz. Ha más „hibájából” okulva te nem teszel meg valamit, akkor csak kihagyod a tapasztalás csodáját – pedig csak az az ember értékeli s becsüli igazán a tüzet, aki már megégette magát…

Úgyhogy ne foglalkozz mások életével. Csak arra fogod használni, hogy megítéld az embert, s a nagy véleményformálás közben nem fogod meghallani azt, amit mond – pedig egy gyilkos szájából megszülető szavak is adhatnak csodát neked. S ne is tömd tele a fejed híres emberek önéletrajzaiban szereplő adatokkal, mert hát könnyen lehet, hogy egyetlen szó sem igaz az egészből. Egyetlen valaki viszont biztosan valódi: Te. ”

A. J. Christian

FoX 2005-07-05 11:39

Idézet:

Asoka eredeti hozzászólása
Azt hiszem velem szemben azert engedi meg maganak ezt sokmindenki, mert en nem vagyok egy kotozkodos tipus. Szoval soha nem kerek ki magamnak semmit igyhat miert ne mondanak...
Csak most mar unom. Soha nem tudnek mondani senkinek sertot. Soha nem is tudtam. Ezzel szemben en rengeteg ilyet kaptam es kapok.
Nem mondom, hogy nem bant de az rosszabb, ha azt latom hogy az altalaban normalis emberbol egyszercsak elotor az allat, csakmert vki beszol neki.

ezt tegnap este huztam ;) talan idevag :)

"A szanszkrit álaja vigjan jelentése: az a hely, ahová az elfojtásaidat besöpröd - vannak dolgok, amiket meg szeretnél tenni, de társadalmi helyzeted, kultúrád, civilizációd nem engedi meg, és ezért besöpröd őket a szőnyeg alá.
De ezek a dolgok egyre csak gyűlnek ott, és rendkívül közvetett módon befolyásolják a cselekedeteidet, az életedet..."

"...Akármilyen stressz vagy feszültség keletkezik benned, nagyon fontos, hogy mindig találj valamilyen módot levezetésükre. Püfölj egy párnát, ugrálj föl-le, menj el egy kietlen helyre és ordíts bele a pusztaságba - csinálj bármit, ami felrázza az energiáidat, és ezzel újra biztosítja szabad körforgását. Ne várd meg, amíg bekövetkezik a katasztrófa..."

Thomato 2005-07-05 15:32

Idézet:

Krisz eredeti hozzászólása
Nem biztos, hogy hosszabb távon jót tesz, ha az ember állandóan visszafojtja, lenyeli a dühét.;) Ez hosszú távon biztos út a rák, vagy a szív- és érrendszeri betegségek felé...
Olvastam egy érdekes gondolatot, miszerint a rák, mint betegség, a felgyülemlett visszafojtott neheztelés és harag megjelenési formája: a harag belülről rágja, emészti fel a szervezetet.
Az orvosok pl. a rákbetegeknek gyakran tanácsolják, hogy adják ki a dühüket, engedjék el a hosszú időn keresztül cipelt neheztelést.

Ilyenkor mindig a mediterrán népekre gondolok.
Ők, ugye, nagyon hevesen mutatják ki érzelmeiket, gesztikulálnak, kiabálnak.
Egy olasz családot hallva vacsoránál pl. a hangzavar felér egy Boeing 767-400 assal. Amikor a kívülálló azt látja, hogy ezek mindjárt megölik egymást, kiderül, hogy napi témákat beszélnek meg, a szokott hangnemben.
Mégis valahogyan egészségesebbek, mint mi, magyarok. A heves érzelmek edzik az érrendszerüket.

Tudom, annak sem jó, akire mindez zúdul. Valahogy meg kéne találni a módját, hogy az ember mások megbántása nélkül, de mégis kitölthesse az indulatát.
Japánoknál van asszem ilyen üvöltőszoba, vagy mi.

Azért nálam nem azt jelenti, hogy csendben vagyok, hőbölögni azért szoktam, csak arra azért figyelek, hogy nem úgy csinálom, hogy az embereket megbántsam, nem rájuk irányul, inkább a körülményeket szidom. Levezetésként meg ott van pár fps...;) De a pusztában üvölteni is jó, csak mostanában ritkán járok arrafelé...de régebben haverral sokat csináltuk....:D
Inkább azon igyekszem, hogy ne legyek dühös - ami meg sem születik, azt nem lehet elfojtani sem...

FoX 2005-07-05 15:57

Idézet:

Thomato eredeti hozzászólása
Azért nálam nem azt jelenti, hogy csendben vagyok, hőbölögni azért szoktam, csak arra azért figyelek, hogy nem úgy csinálom, hogy az embereket megbántsam, nem rájuk irányul, inkább a körülményeket szidom. Levezetésként meg ott van pár fps... De a pusztában üvölteni is jó, csak mostanában ritkán járok arrafelé...de régebben haverral sokat csináltuk....
Inkább azon igyekszem, hogy ne legyek dühös - ami meg sem születik, azt nem lehet elfojtani sem...

nana! :D
a duhre is szukseg van am... ha nem lenne ra szukseg, nem tudnal duhos lenni :)
azt mondjak az okosok, ezeket az energiakat is meg lehet tanulni potencialkent kihasznalni. regebben en is megprobaltam elkerulni a duhot, haragot, es azokat a szituaciokat, aztan valamelyik konyvben a pofamba vagtak, hogy konfliktuskerulo vagyok. es telleg... nade ha minden konfliktust kikerulok, akkor nem tudok tanulni, es valoszinuleg egy ovatlan pillanatban az egesz addig felgyult konfliktuskerules az arcomba robban :) vagy nem? vagy de? :D

psychic 2005-07-05 16:07

max az iránnyal lehet a gond. h a másik emberre iranyitjuk, vagy csak ugy kiadjuk magunkbol, anelkul h bárki megsérulni mind fizikailag, mind metafizikailag:D

sztem a nevetés mindent megold, egy joizu kiados nevetés hatasára elszall minden duh, harag, feszultseg...sztem...de nem biztos...vagy de? vagy mivan? lehet h se:D

FoX 2005-07-05 16:35

A haragtól szenvedő emberek mintegy fele attól szenved, hogy túl sok benne a kreatív energia, amelyet nem tud hasznosítani. Az ő problémájuk nem a harag, mégis egész életükben azt gondolják, hogy az. Amint egyszer helyesen diagnosztizálják a problémát, már félig meg is oldották.
Fektesd az energiáidat kreativitásba. Ne tekintsd többé problémának a haragot; ne vegyél tudomást róla. Tereld az energiáidat a nagyobb kreativitás felé. Vesd bele magad valami olyasmibe, amit szeretsz. Ahelyett, hogy a haragot tekintenéd a problémádnak, hagyd, hogy a kreativitás legyen a meditációd tárgya. Lépj tovább a haragtól a kreativitás felé, és azonnal látni fogod, hogy hatalmas változás megy végbe benned. Másnap ugyanazok a dolgok nem tűnnek többé elegendő indoknak a haraghoz, mert már mozgásban van az energia, és örömet lel önmagában, a saját táncában. Kit érdekelnek az apró dolgok?

Osho

Asoka 2005-07-05 23:06

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
A haragtól szenvedő emberek mintegy fele attól szenved, hogy túl sok benne a kreatív energia, amelyet nem tud hasznosítani. Az ő problémájuk nem a harag, mégis egész életükben azt gondolják, hogy az. Amint egyszer helyesen diagnosztizálják a problémát, már félig meg is oldották.
Osho

Barmily hihetetlen pont ma gondoltam eloszor arra, hogy valamivel le kene kotnom magam a munkamon kivul.
Ma fordult elo eloszor eletemben, hogy konkret elkepzelesem lett az eletemrol, hogy mit is szeretnek csinalni a tovabbiakban. Olyan dolog amiben igazan meg tudom valositani onmagam..

FoX 2005-07-06 00:56

Idézet:

Barmily hihetetlen pont ma gondoltam eloszor arra, hogy valamivel le kene kotnom magam a munkamon kivul.
Ma fordult elo eloszor eletemben, hogy konkret elkepzelesem lett az eletemrol, hogy mit is szeretnek csinalni a tovabbiakban. Olyan dolog amiben igazan meg tudom valositani onmagam..

errol 2 dolog jutott eszembe. az egyik, hogy ki kell probalni mindent, ami eszebe jut az embernek, aztan kialakul. :)
a masik, hogy ha az ember figyeli magat, elobb-utobb rajon, mi az ami a legjobban erdekli. mit szeret a legjobban csinalni. valahogy igy lehet, bar ahogy semmi sem, ez sem biztos :)
ha jol emlekszem feldmar beszel arrol, hogy a gyerekekre kiskoruktol kezdve figyelni kene, hogy kideruljon milyen tevekenyseget tartanak a legvonzobbnak. ezzel szemben az emberek egy resze azt szeretne, ha a gyereke azt valositana meg, ami o lenni akart, vagy amire buszke lehet. hm... jol elkalandoztam :D

Asoka 2005-07-06 01:09

ha jol emlekszem feldmar beszel arrol, hogy a gyerekekre kiskoruktol kezdve figyelni kene, hogy kideruljon milyen tevekenyseget tartanak a legvonzobbnak. ezzel szemben az emberek egy resze azt szeretne, ha a gyereke azt valositana meg, ami o lenni akart, vagy amire buszke lehet. hm... jol elkalandoztam :D[/QUOTE]

Lehet de tokeletesen igazad van! Es ebben az a legszebb, hogy ezek a szulok nincsenek tisztaban ezzel a felallassal. Nekik meggyozodesuk, hogy a gyerek is az akar lenni, aminek ok akarjak, hogy legyen...

Krisz 2005-07-06 01:31

Idézet:

Lehet de tokeletesen igazad van! Es ebben az a legszebb, hogy ezek a szulok nincsenek tisztaban ezzel a felallassal. Nekik meggyozodesuk, hogy a gyerek is az akar lenni, aminek ok akarjak, hogy legyen...

Egyik szomszédunk lánya nagyon jól ír. Már kiskorában is olyan fogalmazásokat írt, hogy csak néztek a tanárai. Most meg már novellái, történetei vannak, és természetesen nagyon szereti csinálni. Ha a szülei hagynák, bitzos, hogy híres és sikeres írónő válna belőle.

De neki mérnökire kellett mennie....

psychic 2005-07-06 09:09

Idézet:

Krisz eredeti hozzászólása
Egyik szomszédunk lánya nagyon jól ír. Már kiskorában is olyan fogalmazásokat írt, hogy csak néztek a tanárai. Most meg már novellái, történetei vannak, és természetesen nagyon szereti csinálni. Ha a szülei hagynák, bitzos, hogy híres és sikeres írónő válna belőle.

De neki mérnökire kellett mennie....

...pedig a szülei csak jót akarnak neki...ugye???

FoX 2005-07-06 11:10

Idézet:

psychic eredeti hozzászólása
...pedig a szülei csak jót akarnak neki...ugye???

en ismerek olyan emberket, aki nagyon jol ir, es onszantabol, dalolva ment a kozgazra. :) pedig realban annyira nem jeleskedik.

az irasbol nem lehet rendesen megelni... talan ezt gondoljak a szulok :) jelenleg pedig mindenki attol retteg, hogy nem lesz allasa, lakasa, autoja, sok penze, hatalma stb. stb.

igazabol a szulkoket sem lehet hibaztatni, mert belejuk is belejuk neveltek sok mindent... a sajat szuleim peldajabol gondolom ezt.

psychic 2005-07-06 11:24

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
...
igazabol a szulkoket sem lehet hibaztatni, mert belejuk is belejuk neveltek sok mindent... a sajat szuleim peldajabol gondolom ezt.

...ezt nagyon nehéz volt belátnom, bevallanom magamnak...de amint ez így felfogtam... sírtam picit...nekem ez segitett...de pszt:)

azon gondolkodott má vki, h a zemberek miért beszélnek "állandoan" saját magukról??? figyeljetek meg egy beszelgetes a villamoson...vagy akárhol...

hmm...

PoffPoffPoff 2005-07-06 11:27

Es ne feledjuk azt sem, hogy van amikor kattan egyet az ember es akkor jon ra, hogy mit is szeretne csinalni igazabol. :)
Egy gyerek ezer mindent szeret csinalni legtobbszor, persze vannak azert kedvencek, bar ez eleg valtozekony tud lenni.
Az pedig, hogy valaki tehetseges valamiben nem feltetlenul jelenti azt, hogy van hozza elhivatottsaga.
Ha lesz gyerekem, akkor en inkabb affele fogom terelni, hogy tudja eldonteni onmaga mit is akar. Es termeszetesen vallalja fel a dontesenek kovetkezmenyeit.
Majd O eldonti mit akar csinalni. Csak remenykedem, hogy majd tenyleg tudni fogja mi az amit igazan szeretne csinalni.

Nem feltetlenul rossz az, ha a szulo eroltet bizonyos dolgokat, hiszen igy ismerhet meg a gyerek esetleg olyan dolgokat amikhez oda se szagolt volna ... de mondjuk nem azert, mert nem erdekli, hanem mert nem kerult be a latokorebe.

Szoval itt is az egyensuly a nyero nem gondoljatok? :) Elvegre valamilyen szinten nevelni köll a kolykot. :)

FoX 2005-07-06 11:47

Idézet:

PoffPoffPoff eredeti hozzászólása
Es ne feledjuk azt sem, hogy van amikor kattan egyet az ember es akkor jon ra, hogy mit is szeretne csinalni igazabol. :)
Egy gyerek ezer mindent szeret csinalni legtobbszor, persze vannak azert kedvencek, bar ez eleg valtozekony tud lenni.
Az pedig, hogy valaki tehetseges valamiben nem feltetlenul jelenti azt, hogy van hozza elhivatottsaga.
Ha lesz gyerekem, akkor en inkabb affele fogom terelni, hogy tudja eldonteni onmaga mit is akar. Es termeszetesen vallalja fel a dontesenek kovetkezmenyeit.
Majd O eldonti mit akar csinalni. Csak remenykedem, hogy majd tenyleg tudni fogja mi az amit igazan szeretne csinalni.

Nem feltetlenul rossz az, ha a szulo eroltet bizonyos dolgokat, hiszen igy ismerhet meg a gyerek esetleg olyan dolgokat amikhez oda se szagolt volna ... de mondjuk nem azert, mert nem erdekli, hanem mert nem kerult be a latokorebe.

Szoval itt is az egyensuly a nyero nem gondoljatok? :) Elvegre valamilyen szinten nevelni köll a kolykot. :)

nekem az eroltetes szotol felall a hatamon a szor. eroltetessel csak ellenkezest lehet kivaltani, abbol pedig jo nem szuletik.

FoX 2005-07-06 11:50

Idézet:

azon gondolkodott má vki, h a zemberek miért beszélnek "állandoan" saját magukról??? figyeljetek meg egy beszelgetes a villamoson...vagy akárhol...

hmm...

nem is tudom... mindenki sajat magat ismerheti, a sajat nezopontjat, a sajat latasmodjat, a sajat valosagkepet. mirol is beszelnenek?;)

afronauta 2005-07-06 12:10

Idézet:

psychic
[size=2
eredeti hozzászólása
azon gondolkodott má vki, h a zemberek miért beszélnek "állandoan" saját magukról??? [/size]figyeljetek meg egy beszelgetes a villamoson...vagy akárhol...

hmm...

azért nem mindenki..........!!!!!!
.............ÉÉÉÉÉNNNNN NEM!! :D :D

FoX 2005-07-06 14:04

Idézet:

afronauta eredeti hozzászólása
azért nem mindenki..........!!!!!!
.............ÉÉÉÉÉNNNNN NEM!! :D :D

LOL :D

tiz karakter

psychic 2005-07-06 14:10

höhö, azt hiszem tudom h miért nevettél;)

FoX 2005-07-06 14:29

Idézet:

höhö, azt hiszem tudom h miért nevettél;)

most errol eszembe jutott egy anthony de mello tortenet :)

A Mester a folyóparton sétált néhány tanítványával.
- Látjátok, hogy a halak hogyan fickándoznak kedvük szerint. Ez az, amit igazán szeretnek.
Egy idegen is meghallotta ezt a megjegyzést, s így szólt:
- Honnan tudod, hogy mit szeretnek a halak? Te nem vagy hal.
A tanítványok oktalanságnak vélték az idegen szavait. A Mester pedig mosolygott, mert úgy vélte, hogy ez egy bátor, kutató szellemű ember. Kedvesen válaszolt hát:
- S te, barátom, honnan tudod, hogy én nem vagyok hal? Te nem vagy én.
A tanítványok nevettek, mert azt hitték, hogy ez egy jól megérdemelt rendre utasítás volt. Csak az idegen hökkent meg a válasz mélységén. Egész nap ezen gondolkodott, míg végül, estére kelve, a kolostorba ment, s így szólt:
- Talán nem is különbözöl annyira a halaktól, mint ahogy gondoltam. De én sem tőled.

Nozomi 2005-07-06 14:43

Idézet:

max az iránnyal lehet a gond. h a másik emberre iranyitjuk, vagy csak ugy kiadjuk magunkbol, anelkul h bárki megsérulni mind fizikailag, mind metafizikailag:D

sztem a nevetés mindent megold, egy joizu kiados nevetés hatasára elszall minden duh, harag, feszultseg...sztem...de nem biztos...vagy de? vagy mivan? lehet h se:D

Szerintem is az iránnyal van inkább gond...mondjuk ha veszel egy "normális" családot...apa dolgozik, anya dolgozik, gyerek(ek) tanul, szülők hazajönnek, egész nap meloztak, fáradtak, felszedték magukra nap közben az ideget, amit persze nem vezethettek le a munkahelyen kül. okok miatt...szülő már be se lépet az ajtón, már leoszt mindekit minden miatt, ordibál, hőzöng, aztán lenyugszik, elmegy tvzni, aztán másnap ugyanez...gyerek meg persze ha vissza oszt valamit, akkor mégjobban felidegeli a szülőt, szülőket, és még keményebben elkezdik osztani...de közben persze a gyereknek ne elég hogy osztják a suliban, még hazamegy, és ott is küldik rá a válogatott ígyeket...és sokan csodálkoznak hogy mennyit lövöldözik a gyerek a gépen, vagy hozza a beírást hogy megsorozta az egyik arcot a suliban, xtrém esetben meg látják az esti hiradóban hogy tizenéves kölök lelőtt néhány embert. És sajnos volt már rá elég sok példa. És még ha a gyerek normális családban nő is fel, akkor is mg fogja kapni mindig a maga leosztását, amit sokszor tényleg nem tud se sportba, se játékokba, se sehova leadni....és egyszercsak egy nagy pukk...és bekattan...szerek ezaz, csak ennél jobb legyen, vagy rosszabb, de akkor se ez. És elindul egy úton aminek persze elég valoszinu hogy nem lesz tul pozitiv kimenetele. Persze a legjobb még mindig az ha megtanulja az ember az évek alatt midnezeket hogyan képesleadni a körülményekhez képest a legnagyobb hatásfokkal, de nem mindig lehet leadni mindent egy nevetéssel, vagy sírással, vagy ordibálással, és mindenképpen nő az ideg, ami mindeképpen kijön valamikor. Hogy mikor meg kin vezeti le, az is sorsszerűen adja magát...sok emberi kapcsolatnak vet véget egy rpssz időben történt kitörés, és az emberek sokszor nem tanulnak ebből, és mivel maj összes emberi kapcsolata megszakadt a kitörések miatt, ezért elmegy a pszichologushoz, vagy issza az alkolt, szedi a szereket, kaparja a falat. Há má megin nem a zsénél vagyuk? Filmek amik mennek meg még jobban rátesznek! Nézdd az arcot! NEm tetszett neki a másik bunkó feje azt beküld neki kettőt, vagy lelövi...ezt így is lehet!? És tessék...elég sok degeneratív arc járkál az utcán. Vajon mé? SZóval ez a düh dolog is egy üzlet ma már. Szerintem a legjobb ha nem vesz részt az ember ilyenben. Ha tiszta ideg vagyok elkenek én is egy Kék Pált, vagy kimegyek dobálni, vagy felmegyek a rétre, vagy kicsit megcsapkodom ugy szeretetből az ecsémet, aki szószerint élvezi az ilyen kis csetepatékat, de hálisten a partykon elég jól levezetem ezeket az energiákat...testmozgááás, ez az amaz....meg kell találni az utat erre is...ahogy mindenre adottak az utak, csak választani kell. Persze valamikor tényleg nem adott a hely semmiféle mozgásra, és elkezd lemenni az egész rendszerbe a sok ideg...visszafolytani nem érdemes...ha már elkezdett pumpálni akkor meg kell várni amíg lemegy...sok rossz gondolat, így megütöm, úgy megütöm, mittomén..rá lehet ezekere is kontrázni...nekem a legjobban úgy sikerült, hogy vicces helyzetekben képzeltem el az adott szituációt...mondjuk volt olyan eset, amikor kedves franciatanárom elkezdett osztani hogy ilyen olyan szar alak vagyok, nem csinálok házit, nem tanulom a franciát, tehát szokásos rumli, csak ehhez hozájött az is hogy az általa szervezett francia cserediák lónyálra beadott jelentkezési lapom paranormális módon elkeveredett, így nem fogadhattam, és nem is mehettem ki a franciákhoz, meg a sok sok mindennapi rumli összevissza kezdte pumpálni bennem az ideget...maj ott voltam hogy felállok és ráküldök egy csicskapofont...aztán ahogy néztem a szemébe, hirtelen feltűnt hogy teljesen úgy raplizik velem mint egy kislány...és tényleg...milyen kislányos az egész lelke...mint akinek nem volt átmenet a gyerekkora és a felnőttkora között..és elkezdtem sajnálni...hirtelen megjelent bennem a részvét...miért is haragudnék egy kislányra, akinek nem volt gyerekszobája, de még mindig játszana...és elképzeltem a többi hasonló tanárt is, ahogyan a homokozóban építik teljes egyetértésben a kis homokvárakat, játszanak, nevetnek, felhőtlenül, ahogan a gyerekek...én pedig odamegyek és megsímogatom a kis buksijukat, rájuk mosolygok, és mondám nekik...játszódjatok gyermekeim...és a vicsorgásból hirtelen szeretetteljes mosoly kerekedett, amit nem tudott hova rakni, és még jobban elkezdett velem raplizni..de rajtam persze innentől nem fogtak az ilyen kitörései, ugyhogy idővel abbahagyta, és kezdett megkedvelni:Dugyhogy mindenkinek azt tudom ajánalani hogy hozza látre a maga ksi játszóterét...:Dpisz.

Asoka 2005-07-07 03:01

] azon gondolkodott má vki, h a zemberek miért beszélnek "állandoan" saját magukról??? figyeljetek meg egy beszelgetes a villamoson...vagy akárhol...

hmm...[/QUOTE]

Ez egy erdekes dolog! A mai emberek elmejet megfertozte a 20. szazadi elet elvarasai. Betegek, szenvednek az igazsagtalansagoktol es mindenki a masiktol varja a segitseget. A tobbsegen ez mar olyannyira elhatalmasodott, hogy a lelkuket mar teljesen befedte a sok mocsok es nem latszik semmi a szemelyes lelki szepsegukbol.
Az Illuziok c. konyvben van egy roppant idevago reszlet:
"Tudatlansagodat megmerheted azon, hogy mennyire hiszel sorscsapasokban es igazsagtalansagban.."
Eleg egy embernel megnezni, hogy mennyire elhanyagolt a teste, mert a lelket tukrozi..

psychic 2005-07-07 21:52

Idézet:

] azon gondolkodott má vki, h a zemberek miért beszélnek "állandoan" saját magukról??? figyeljetek meg egy beszelgetes a villamoson...vagy akárhol...

hmm...

Ez egy erdekes dolog! A mai emberek elmejet megfertozte a 20. szazadi elet elvarasai. Betegek, szenvednek az igazsagtalansagoktol es mindenki a masiktol varja a segitseget. A tobbsegen ez mar olyannyira elhatalmasodott, hogy a lelkuket mar teljesen befedte a sok mocsok es nem latszik semmi a szemelyes lelki szepsegukbol.
Az Illuziok c. konyvben van egy roppant idevago reszlet:
"Tudatlansagodat megmerheted azon, hogy mennyire hiszel sorscsapasokban es igazsagtalansagban.."
Eleg egy embernel megnezni, hogy mennyire elhanyagolt a teste, mert a lelket tukrozi..[/QUOTE]

azon ish meditaltam má h lehet h a zember maga a lélek!!! de ez persze nem bittos:D de számomra logikusan hangziik...
vhogy ugy erzem h darabokra akarunk szedni mindent, kulon test, kulon lelek,leheth mind ua .............nah mind1....

Asoka 2005-07-07 22:56

azon ish meditaltam má h lehet h a zember maga a lélek!!! de ez persze nem bittos:D de számomra logikusan hangziik...
vhogy ugy erzem h darabokra akarunk szedni mindent, kulon test, kulon lelek,leheth mind ua .............nah mind1....[/QUOTE]

Ember=test, szellem, lelek
Legalabbis ami az itteni eletunket illeti...

Asoka 2005-07-08 01:16

Tonkretesz a munkahelyem.. stressz, feszultseg vibral mindenhol...
Szep lassan meg beveszem, hogy ez a normalis...:rolleyes:

Nozomi 2005-07-08 09:14

Ezt nem bevenni kell...elfogadni hogy ez a normális, mivel ez normális...ez megy ma. Meg még menni fog egy jó ideig. Stress, fesz, kibukáááás....de ha a társadalom részét szeretnéd képezni, márpedig ezt kell tenned, különben nem szezel pézt akkor lessznek feszek, villámok, stressz...de annál jobb lesz amikor majd egyik nap nem lesz...vagy kevesebbb...de akkor már tudni fogod hgoy ez így zsiir, mer eddig sokkal többet kaptál az arcodra..akkor az meg zsir lesz...szoval kitartáás...lesz ez még jobb is..meg sokkal rosszabb is...

Asoka 2005-07-08 22:45

Megtalaltam a megoldast!:)
Sajatmagambol kell kiiktatnom a feszultseget! Meditacio kozben apro reszekre bontottam sajat magam es minden reszecskemben atalakitottam pozitiv tolteture azt a teret, amit eddig a stressz foglalt el.
Azota a korulottem levok is nyugodtabbak...

zwana 2005-07-08 23:21

néha az az érzésem, hogy túl sok időt töltünk el feleslegesen önmagunk és a világ analizálásával. minek?
csak figyelni kell és minden a helyére kerül.
az vagy, akinek érzed magad és az hat rád, aminek megengeded;)

Asoka 2005-07-08 23:56

Idézet:

zwana eredeti hozzászólása
néha az az érzésem, hogy túl sok időt töltünk el feleslegesen önmagunk és a világ analizálásával. minek?
csak figyelni kell és minden a helyére kerül.
az vagy, akinek érzed magad és az hat rád, aminek megengeded;)

Igazad van de igy gondolkodni csak az tud, akit nem befolyasol semmilyen negativ energetika.

PoffPoffPoff 2005-07-09 02:00

Idézet:

Igazad van de igy gondolkodni csak az tud, akit nem befolyasol semmilyen negativ energetika.

Akkor ez egy 22-es csapdaja? :) Nem tudod megcsinalni, hogy ne hassanak rad a dolgok, mert eppen egy negativ dolog hat rad? :)

Asoka 2005-07-09 02:16

Idézet:

Akkor ez egy 22-es csapdaja? :) Nem tudod megcsinalni, hogy ne hassanak rad a dolgok, mert eppen egy negativ dolog hat rad? :)

Azert megvannak akik vigyaznak rank es ha tul melyen befedne ez a bizonyos negativ ero, ok kuldik a jeleket hogyan lehet szabadulni, csak ezeket el is kell fogadni..
Nekem jo sokaig tartott es meg most is dolgozom azon, hogy allandositsam mert nagyon konnyu elvesziteni..

De megvan!!!!!!:)

Asoka 2005-07-12 04:34

Egyszeruen nem tudom mit kezdjek azokkal az emberekkel akik ram akarjak eroltetni a sajatmaguk igazat.
Mikor ertik meg vegre, hogy nem nekem kell ugy csinalnom a dolgaimat ahogy ok csinalnak hanem nekik...
Elegem van a sertodesekbol, a sertegetesekbol az onsajnaltatasukbol!

SEGITSEG!!!

psychic 2005-07-12 11:21

ööö....help:eek: :o

kIwICiBiN 2005-07-12 11:27

Ember=test, szellem, lelek
Legalabbis ami az itteni eletunket illeti...[/QUOTE]

csak az ember tudja mindíg a testével tökéletesen takarni a lelket....
a szellem meg szárnyaljon magasan mindenekfelett:o

dorothy 2005-07-12 18:00

születés....

A gyermek ki világra jön sacc/kb 3kg-ot nyom.
Ebböl 2,5 kg a víz, a többi egy maréknyi szén, mész,
nitrogén, kén, foszfor, kálium és vas.
így tehát 2,5 kg vizet és fél kg hamut jött világra...és
ennek a gyermeknek minden cseppje valaha 1 felhö páraja,
hókristája, köd, harmat, forrás vize volt.
A szén és a nitrogén minden atomja valaha milliónyi
külömbözö vegyület része volt.
Csupán össze lett gyüjtve az ami már megvolt...és az emberek
milliói között-mi is jött a világra?
Egy szalmaszál, egy porszem-egy semmi.
Olyan elesett, hogy még egy baktérium is megölheti, amely
olyan kicsi, hogy 1000szeres nagyításban is csak egy pontnak
tünik a látómezön.
Ez a semmi, hús-vér testvére a tenger hullámainak, a
viharnak, a villámnak, a Napnak és a Tejútnak.
Ez a porszem testvére a búzakalásznak, afünek, a tölgynek, a
pálmafának, a sárgarigó fiókának, az oroszlánkölyöknek, a
csikónak és a kiskutyának...
Van benne valami, ami érez, vizsgállodik, tür, vágyik, örül,
szeret, bízik, vonz és taszít.
Ez a porszem gondolataival mindent átfog: a csillagokat és
óceánokat, a hegyeket és szakadékokat...és mi más lenne a
lélek tartalma, ha nem a világmindenség, csak
dimenziótlanul......

:):);)

killkuk@c 2005-07-12 19:04

aha :rolleyes:

FoX 2005-07-12 19:23

Idézet:

Egyszeruen nem tudom mit kezdjek azokkal az emberekkel akik ram akarjak eroltetni a sajatmaguk igazat.
Mikor ertik meg vegre, hogy nem nekem kell ugy csinalnom a dolgaimat ahogy ok csinalnak hanem nekik...
Elegem van a sertodesekbol, a sertegetesekbol az onsajnaltatasukbol!

SEGITSEG!!!

senkinek nem kell ugy csinalnia a dolgait, ahogy mas szerint az jo lenne. senki nem mondhatja azt a masiknak: csinald ezt, mert ez jo, en tudom, de amit te csinalsz, az hulyeseg: igy szuletik a diktator, es a fanatizmus. minden fanatikus azt hiszi, o tudja, mi menthetne meg a vilagot sanyaru sorsatol :)
minden ember a maga sorsaert felelos, senki maseert nem. ha valaki hibazik, hagyni kell hibazni, "joga" van hozza. ha elveszik tole a hibazas, a tapasztalas lehetoseget elveszik a tanulas lehetoseget is. pedig nagyon jo megtapasztalni dolgokat, mert tobbe valunk tole.

csak akkor tudnak megserteni, ha hagyod. nem az o hibaja, hogy te megsertodsz, hanem a tied, mert megsertodtel. nem varhatod el egy embertol, hogy ne sertegessen, vagyis elvarhatod, de attol meg sertegetni fog. lepj ki a korbol: ne sertodj meg :)

en azt tapasztaltam, hogy csak azzal tudnak igazan melyen megserteni ami igaz, es nem akarom magamnak bevallani.

de ezek az en tapasztalataim... :)

FoX 2005-07-12 19:25

Idézet:

dorothy eredeti hozzászólása
A gyermek ki világra jön sacc/kb 3kg-ot nyom.
Ebböl 2,5 kg a víz, a többi egy maréknyi szén, mész,
nitrogén, kén, foszfor, kálium és vas.
így tehát 2,5 kg vizet és fél kg hamut jött világra...és
ennek a gyermeknek minden cseppje valaha 1 felhö páraja,
hókristája, köd, harmat, forrás vize volt.
A szén és a nitrogén minden atomja valaha milliónyi
külömbözö vegyület része volt.
Csupán össze lett gyüjtve az ami már megvolt...és az emberek
milliói között-mi is jött a világra?
Egy szalmaszál, egy porszem-egy semmi.
Olyan elesett, hogy még egy baktérium is megölheti, amely
olyan kicsi, hogy 1000szeres nagyításban is csak egy pontnak
tünik a látómezön.
Ez a semmi, hús-vér testvére a tenger hullámainak, a
viharnak, a villámnak, a Napnak és a Tejútnak.
Ez a porszem testvére a búzakalásznak, afünek, a tölgynek, a
pálmafának, a sárgarigó fiókának, az oroszlánkölyöknek, a
csikónak és a kiskutyának...
Van benne valami, ami érez, vizsgállodik, tür, vágyik, örül,
szeret, bízik, vonz és taszít.
Ez a porszem gondolataival mindent átfog: a csillagokat és
óceánokat, a hegyeket és szakadékokat...és mi más lenne a
lélek tartalma, ha nem a világmindenség, csak
dimenziótlanul......

:):);)

ez nekem teccik :) idezet, vagy sajat?

dorothy 2005-07-12 19:59

hmmmm

ez idezet...de akar lehet ne sajat is
...epp 1 dimenziótlan vilagmindensegnek "rakok össze" egy testet :) teremtek ;)

FoX 2005-07-12 20:05

Idézet:

dorothy eredeti hozzászólása
ez idezet...de akar lehet ne sajat is
...epp 1 dimenziótlan vilagmindensegnek "rakok össze" egy testet :) teremtek ;)

honnan szarmazik az idezet? :D

teremtesz egy vegyuletekbol allo kis akarmit, ami tartalmazza a mindenseget? melyik szakaszban van? :)

dorothy 2005-07-12 20:18

...az idezetet egy professzor írta...(nevenincs)
a testünk és a természet kölcsönhatásai c. könyvböl...
szerző: ARAMIE

msg.

psychic 2005-07-12 21:48

erdekelne mirol van meg szo abban a konyvben...van vmi kulonleges ebben az idezetben...
hm?:)

Raziel Anarki 2005-07-12 23:17

ezt az agymenésemet megin le kell írnom :D

mi van akkor ha érted a különbséget a saját és bármely másik nézőpont között?
hiszen látod a különbséget a szerzett tapasztalatokban és a belőlük származó döntésekben.

mi van ha a nézőpont, amit érteni vélsz, nem több mint a saját elméleti konstrukciód?
hiszen te gondolkoztál addig, míg meg nem értetted.

mekkora különbség lehet nézőpont és nézőpont, ember és ember, tudat és tudat közt?
van-e különbség?

bármely nézőpont képes azt állítani hogy különbözik bármely másiktól - pedig valójában csak a tapasztalatai mások.

mikor és hogyan különül el az 'én' a 'mások' -tól, és miért teszi ezt?

mi van akkor ha más nézőpontok szükségesek ahhoz hogy a tudat érthesse önmagát?
(ha bármely nézőpont megérthet bármely más nézőpontot.)

van-e olyan nézőpont amely érti az összes nézőpontot?
ez a nézőpont érti-e önmagát?

melyik nézőpont érti önmagát?

mi van ha a tudat végtelen különböző nézőpontot hoz létre, hogy megtalálja a választ a kérdésre:
ki vagyok?

a tudat a nézőpontok összessége.

mi van ha mi (mint a nézőpontok összesége) alkotjuk a tudatot, és a tudat alkotott minket?

vagy nevezzük istennek, univerzumnak vagy életnek.

isten teremti az univerzumot, az univerzum az életet, az élet pedig életet hoz létre.

------

buddha azt mondta: nincs sem szenvedés, sem oka (kezdete), sem vége nincs a szenvedésnek.

ha van szenvedés, van oka (kezdete), és van vége is.

ahogy lett szenvedés, úgy lett kezdete és vége is, és ahogy vége lett a szenvedésnek lett nem-szenvedés is.

ahogy az élet életet hoz létre, úgy az olyan fogalmak mint a 'szenvedés' létrehoznak új fogalmakat
mint a 'nem-szenvedés', a 'szenvedés oka' és a 'szenvedés vége'.

tehát létrejön a szenvedés és az ellentéte a nem-szenvedés is. ez a világ kettőssége.

vajon most a tudat teremtő képességét írom le vagy a beszélt nyelv kialakulását?
mi volt előbb: a szenvedés vagy a szenvedés néven nevezése?

valaki egyszer feltette a kérdést: "mit érzek?"

és azt mondta magának: "én most szenvedek. ez a szenvedés. de milyen az amikor nem szenvedek? miért szenvedek? és meddig kell szenvednem? és mi lesz ha nem szenvedek? mit fogok érezni?"

vagy talán ezt: "én most boldog vagyok. ez a boldogság. de milyen az amikor nem vagyok boldog?
miért vagyok boldog? meddig leszek boldog? és mi lesz ha nem leszek boldog? mit fogok érezni?"

a tudat teremtő ereje talán a kérdések feltevésében rejlik.

és a kérdések is újabb kérdéseket szülnek.

mi vagyok? és mi nem vagyok?
hol vagyok? és hol nem vagyok?
ki vagyok? és ki nem vagyok?

------

ha csak saját magunk válaszolunk a saját kérdéseinkre, megőrülünk (többé-kevésbé):
(miért érzem úgy hogy figyelnek? kik figyelnek? mit akarnak?)

a válaszok mindig saját magunkon kívülről érkeznek (vagy másoktól, vagy "jeleket" látunk)

miért van az mégis hogy képesek vagyunk hazudni egymásnak?
aki jeleket lát (pl. figyelnek a földönkívüliek, stb) az hihet-e a jeleknek? (a jelek miért ne hazudhatnának?)

lehet hogy azért vagyunk itt, hogy megtanuljuk mi az igazság és mi a hazugság.

egy olyan kérdésre mint a "ki vagyok" talán végtelen számú válasz létezik.
és talán csak egy igaz közülük.

érdekes... megjelent a "talán", a "lehet" -> a kétkedés... vajon jó irányba haladok?

ha engednék a talánoknak, azt mondhatnám a talánok talán nem is a kétkedést jelentik....
de ezzel csak a kétkedést növelném. (hiszen a kételkedésben is kételkednék)

milyen érdekes szó a kétkedés... két-kedés, 2
kételkedem, tehát a válasz (a kijelentés) lehet igaz is meg nem is.

------

az elején kérdésekkel kezdtem, most a kijelentéseknél tartok, és azokba meg túl könnyen bele tudom szőni a talánt...

ha gondolkodom, és megjelenik a kétkedés az nálam azt jelenti, hogy tovább kell passzolnom a gondolatot, hogy valaki akinek már csak ez hiányzott, rátalájon és folytathassa.

és aztán majd én is tudom folytatni. (ha megint rámkerül a sor, vagy ilyesmi)

én ezt értem "közös tudat" alatt... az ilyesfajta közös gondolkodást.
és ez bármilyen témakörben működik...

------

gec, a vége így átolvasva lényegében egy tök természetes dolog: a vitatkozás, beszélgetés :o

asszem kicsit elvont vagyok... :rolleyes: ezt még nekem is meg kell szokni. ;)

freeman 2005-07-13 00:29

Nem vagy egyedül :)

PoffPoffPoff 2005-07-13 00:39

Talan lehet azt mondani, hogy aki onmagan kivul keresi a valaszokat, az nezzen magaba, aki pedig onmaban azt tanulja meg befogadni a kivulrol erkezo dolgokat. :)
Igy talan egybeolvad az ami tulajdonkeppen egy es oszthatatlan. :) Es talan a legtobb dolog a helyere kerul ...
Persze csak talan. :)

FoX 2005-07-13 01:53

Idézet:

Raziel Anarki eredeti hozzászólása
ezt az agymenésemet megin le kell írnom :D

helyben vagyunk! :D

FoX 2005-07-13 02:12

es mi van, ha azt mondod... ezekszerint nincs is olyan, hogy szenvedes, meg olyan, hogy boldogsag, sot... semmi nincs, csak amit kitalaltunk, mert attol kezdve letezik, ahogy kitalaltuk, nem pedig elneveztuk valahogy a mar letezot...mi van, ha tulbonyolitottuk ezt az egeszet...
amig nem tudtal a szenvedesrol, addig az hol volt? logott a levegoben, arra varva, hogy mikor csaphat rad le?

amig nem talaltak ki a matematikat, hol voltak a szamok? mondhatjuk azt, hogy kialakultak mindenfele lejegyzesi formak, amibol tudattalan vagy tudatos kozmegegyezessel kivalasztottak egyet, es ezt kezdtek hasznalni... aztan erre alapoztak a matematikat... szinten kozmegegyezesek alapjan... mi van, ha ezt nem a tudomanyokban nezzuk, hanem az emberi viselkedesben... ahogy egyre bonyolultabbak lettunk, egyre bonyolultabb ketsegeink lettek, es egyre bonyolultabb aggalyaink, es egyre bonyolultabb felelmeink... egyre bonyolultabb dolgokat tudunk kitalalni, de az agyunk, amivel ezeket a nagyon jo kis talalmanyokat kitalaljuk, elkezdte gyartani melle az egyre bonyolultabb mellektermekeket, felelmeket... azt hisszuk meg tudjuk vedeni magunkat... ugyan mitol? egy meteortol? de mar felunk a meteortol, mert tudjuk, hogy letezik...

lehet, hogy tulbonyolitottuk egy picit a dolgot? :rolleyes:

Asoka 2005-07-13 02:20

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
senkinek nem kell ugy csinalnia a dolgait, ahogy mas szerint az jo lenne. senki nem mondhatja azt a masiknak: csinald ezt, mert ez jo, en tudom, de amit te csinalsz, az hulyeseg: igy szuletik a diktator, es a fanatizmus. minden fanatikus azt hiszi, o tudja, mi menthetne meg a vilagot sanyaru sorsatol :)
>>>> mit csinalok en ami hulyeseg(kerdojel) ezt most nem ertem...de komolyan.. a diktator meg en lennek(kerdojel)
....minden ember a maga sorsaert felelos, senki maseert nem. ha valaki hibazik, hagyni kell hibazni, "joga" van hozza. ha elveszik tole a hibazas, a tapasztalas lehetoseget elveszik a tanulas lehetoseget is. pedig nagyon jo megtapasztalni dolgokat, mert tobbe valunk tole.
>>>>>> tehat akkor szerinted maradjunk meg az allando hibazas korforgasaban, mert milyen jo az nekunk hiszen allandoan tanulunk belole...
....
csak akkor tudnak megserteni, ha hagyod. nem az o hibaja, hogy te megsertodsz, hanem a tied, mert megsertodtel. nem varhatod el egy embertol, hogy ne sertegessen, vagyis elvarhatod, de attol meg sertegetni fog. lepj ki a korbol: ne sertodj meg :)
>>>> a sertegetes egy tudatosan elkovetett rosszindulatu cselekedet. ami fuggetlenul az en megsertodesemtol ROSSZ!! tanulni kell belole es tobbe nem elkovetni a hibat!!!!
.......
en azt tapasztaltam, hogy csak azzal tudnak igazan melyen megserteni ami igaz, es nem akarom magamnak bevallani.
>>>>>mond ezt el egy kover embernek....

de ezek az en tapasztalataim... :)

>>>> szomoru.

FoX 2005-07-13 02:58

Idézet:

>>>> szomoru.

nem tudom, te hogy erted, de bizonyos szempontbol talan szomoru... viszont azzal, hogy szomorkodom barmin is, nem tortent semmi: nem oldodott meg semmi, es meg rosszul is erzem magam. ezer aztan inkabb nem szomorkodom :)

Asoka 2005-07-13 03:15

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
nem tudom, te hogy erted, de bizonyos szempontbol talan szomoru... viszont azzal, hogy szomorkodom barmin is, nem tortent semmi: nem oldodott meg semmi, es meg rosszul is erzem magam. ezer aztan inkabb nem szomorkodom :)

Az a szomoru, hogy beletorodsz ebbe! Amiket te leirtal nekem, ma valoban igy gondolkodnak az emberek de ha jobban belegondolsz, belathatod, hogy ez nem jo!
Azert mert most igy van, nem jelenti azt, hogy igy is kell maradnia. Es nem is fog igy maradni, ha az emberek vegre belatjak maguknak, hogy NEM A SZENVEDES AZ ELET CELJA!

FoX 2005-07-13 03:25

Idézet:

Az a szomoru, hogy beletorodsz ebbe! Amiket te leirtal nekem, ma valoban igy gondolkodnak az emberek de ha jobban belegondolsz, belathatod, hogy ez nem jo!
Azert mert most igy van, nem jelenti azt, hogy igy is kell maradnia. Es nem is fog igy maradni, ha az emberek vegre belatjak maguknak, hogy NEM A SZENVEDES AZ ELET CELJA!

ki donti el, mi a jo, es mi a nem jo? :rolleyes:
segiteni csak annak lehet, aki magan akar segiteni. ha nem akar, suket fuleknek beszelsz, vagy ellenkezest valtasz ki, azzal, amit mondasz és, vita kerekedik... "- de en jobban tudom - nem, en tudom jobban"
ha kepes vagy elfogadni, hogy az emberek olyanok, amilyenek, mindenki egyforma, es megis mindenki mas ;), ha kepes vagy ugy kezelni a helyzeteket, hogy nem okozol magadnak feszultseget, egy dolog valtozik: nyugodtabb leszel, es boldogabb. ha nyugodtabb es boldogabb vagy, a problemas szituaciokat is jobban kezeled, mert higgadtabban vagy.
van egy olyasmi mondas, hogy adjon isten erot, hogy valtoztatni tudjak azon, amin valtoztatni kell, hogy el tudjam fogadni azt, amin nem tudok valtoztatni, es bolcsesseget, hogy a kettot meg tudjam kulonboztetni egymastol. :)

nincs ertelme azzal foglalkozni, mi lesz ha az emberek meglatjak: nincs ertelme szenvedni... vagy meglatjak-e valaha. a te bodlogsagod nem azon mulik, ki latja meg, es ki nem, az csak azon mulik, te latod-e.. ha szenvedsz, nem latod... hiszen te is szenvedsz... ;)

Asoka 2005-07-13 04:16

Tudod meg ha nem is ertunk eggyet mindenben, raebresztettel egy nagyon fontos dologra. Megpedig, hogy a boldogsagom nem mulhat azon, amit mas tesz vagy nem tesz.
Koszonom:)

psychic 2005-07-13 11:08

- Hogyan bocsássak meg másoknak?
- Ha senkit sem ítélnél el, sohasem kellene megbocsátanod.

freeman 2005-07-13 11:13

az itélkezést amúgy is érdemes cakkundpakk az öszajú öreg bácsira bízni aki a felhők között él :)

FoX 2005-07-13 16:16

Idézet:

Tudod meg ha nem is ertunk eggyet mindenben, raebresztettel egy nagyon fontos dologra. Megpedig, hogy a boldogsagom nem mulhat azon, amit mas tesz vagy nem tesz.
Koszonom:)

magadnak koszonheted, ahogy mindent, amire raebredsz :) en csak beszelek arrol, amit magam sem tudok... ahogy a mondas tartja:
Azt tanitod legjobban, amit magadnak kell leginkább megtanulnod. :D

psychic 2005-07-13 23:33

Idézet:

freeman eredeti hozzászólása
az itélkezést amúgy is érdemes cakkundpakk az öszajú öreg bácsira bízni aki a felhők között él :)

szted Isten itélkezik???

PoffPoffPoff 2005-07-14 13:19

Idézet:

szted isten itélkezik???

Ha már valaki hisz Istenben akkor igen. :) Nagy I-vel ha szabad kérnem. :P

freeman 2005-07-14 13:28

Idézet:

szted isten itélkezik???

ezt mi nem tudhatjuk. :)

psychic 2005-07-14 13:29

Idézet:

Ha már valaki hisz Istenben akkor igen. :) Nagy I-vel ha szabad kérnem. :P

korrigáltam:D

Psy_Buddha 2005-07-14 13:46

sztem Isten létezik, de nem úgy, ahogy azt a biblia írja. Fent ül a felhők közt és néz le ránk. ÁÁÁ badarság, Isten bennünk él, ahogy az ördög is... Ők vezetnek az utankon....

FoX 2005-07-14 16:15

Csak ez

A meditáció legvégső lényege: csak ez. A „csak ez” tudatban tartásának módszere a meditáció - figyeled, tanulmányozod ítélkezés nélkül, értékelés nélkül, olyan maradsz, akár egy tükör.

Az elme kizárólag a múltban és a múlton keresztül vagy a jövőben és a jövőn keresztül tud élni. A jelen pillanat a sírjává lesz: az elme képtelen az egységben létezni. És elme nélküli állapotban lenni annyi, mint meditációban lenni.
Ez lehet az egyik legnagyobb titok. Ez lehet maga a kulcs, amely kinyitja az isteni ajtaját. Amikor valami átsuhan az elmén, emlékezz: csak ez. Ne mondd, hogy jó, ne mondd, hogy rossz, ne hasonlítgass. Ne kívánd, hogy valami másképp legyen. Minden, ami van, van, minden, ami nincs, nincs.
Mindenki nagy boldogtalanságot teremt ebből a feszültségből. Az emberek azt próbálják elérni, ami nincs, és hajlamosak megfeledkezni arról, ami van.
Például amikor sírsz, mélyen belül tedd meditációvá. Egyszerűen mondd azt mélyen belül: csak ez.
Ne értékeld, ne gondolj arra, hogy nem kellene lennie. Ne gondolj arra, hogy mit fognak gondolni mások. Engedd, hogy legyen, és légy hűvös, távoli megfigyelő. A sírás se nem jó, se nem rossz - semmi nem lehet jó vagy rossz; a dolgok egyszerűen vannak. Ha nem ítélkezünk, az elme lassan eltűnik. És elme nélkül látni a valóságot annyi, mint látni az igazságot.

Asoka 2005-07-14 22:50

Idézet:

Psy_Buddha eredeti hozzászólása
sztem Isten létezik, de nem úgy, ahogy azt a biblia írja. Fent ül a felhők közt és néz le ránk. ÁÁÁ badarság, Isten bennünk él, ahogy az ördög is... Ők vezetnek az utankon....

Szerintem Isten az egyeduli es kizarolagos aki az utunkon vezet.
Az ordog az emberi elme negativ kivetulese, akinek csak akkor van hatalma, ha mi adunk neki.

Chi 2005-07-15 00:40

Nem biztos, attól függ milyen utat választasz...
Isten és Ördög úgyanaz csak rajtad múlik melyik lesz aki vezet...

Asoka 2005-07-15 01:40

Idézet:

Chi eredeti hozzászólása
Nem biztos, attól függ milyen utat választasz...
Isten és Ördög úgyanaz csak rajtad múlik melyik lesz aki vezet...

Khm... ez igy eleg furan hangzik...
Kifejtened(kerdojel):)

FoX 2005-07-15 02:09

A Mestert már életében legendák övezték. Azt tartották, hogy egyszer Isten is tanácsért fordult hozzá:
- Bújócskázni akarok az emberekkel. Megkérdeztem az angyalaimat, hogy szerintük melyik a legjobb búvóhely. Volt aki azt mondta, hogy az óceán feneke. Mások a legmagasabb hegycsúcsot ajánlották. Megint mások a hold túlsó oldalát vagy egy távoli csillagot. Te mit ajánlasz?
- Rejtőzz e1 az emberi szívben - válaszolt a Mester. - Az lesz az utolsó hely, ahol keresni fognak. :D

A tanítványok legnagyobb örömére a Mester azt mondta, hogy szeretne egy új inget a születésnapjára. Megvették a legjobb anyagot. Eljött a szabó is a faluból, hogy méretet vegyen a Mesterről. Azt ígérte, ha Isten is úgy akarja, az ing készen lesz egy héten belül.
Elmúlt a hét, a Mester elküldte a tanítványokat a szabóhoz, ő maga pedig izgatottan várt az új ingre. A szabó azonban azt mondta:
- Egy kis késés történt. De ha Isten is úgy akarja, holnap készen lesz.
Másnap azt mondta a szabó:
- Sajnálom, nincs kész. Jöjjetek holnap újra, s ha Isten is úgy akarja, akkor biztosan kész lesz.
Másnap a Mester azt mondta:
- Kérdezzétek meg tőle, hogy mikor lesz kész az ing, ha Istent kihagyja az egészből. :rolleyes:

Asoka 2005-07-15 02:27

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
[font=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][size=2]A Mestert már életében legendák övezték. Azt tartották, hogy egyszer Isten is tanácsért fordult hozzá:
- Bújócskázni akarok az emberekkel. Megkérdeztem az angyalaimat, hogy szerintük melyik a legjobb búvóhely. Volt aki azt mondta, hogy az óceán feneke. Mások a legmagasabb hegycsúcsot ajánlották. Megint mások a hold túlsó oldalát vagy egy távoli csillagot. Te mit ajánlasz?
- Rejtőzz e1 az emberi szívben - válaszolt a Mester. - Az lesz az utolsó hely, ahol keresni fognak. :D

Ez jo!!!:) Roppant lenyegre toro....

Asoka 2005-07-26 03:13

Szokott azon gondolkodni valaki(rajtam kivul:p), hogy milyen kuldetessel erkezett ide(kerdojel) Es szabad egyaltalan errol beszelni(kerdojel)

Raziel Anarki 2005-07-26 03:29

épp a zenről, és a gondolkodás leállításáról jutott eszembe valami....

én nem tudom leállítani a gondolkodásom, mert számomra a gondolatok olyanok mint az intuiciók. nem a szavaim a gondolataim, azzal csak kifejezem őket. az intuíciók számomra egyszerűen olyan gondolatok amiket nem én gondolok. ha leállítanám a gondolataimat, ha megakadályoznám hogy eszembe jusson valami, akkor ugyanúgy megfosztanám magam az intuiciótól is.

nemegyszer volt már olyan élményem, amikor mintha álmomban is gondolkoztam volna, vagy amikor egy pillanat alatt gondoltam végig egy csomó mindent.

a szavak csak segédeszközök. nem maguk a szavak a gondolat. a szavakkal lehet magyarázni is de ezt meg kell különböztetni a szavakkal való gondolkodástól.

amikor álmodom, vagy intuícióm van és egy pillanat alatt egész szóáradat önti el az agyamat, a szavaknak nincs különösebb jelentése, és nem is biztos hogy bármilyen nyelvtani kapcsolatban vannak egymással. ezért nem is tudom felidézni hogyan gondolkodtam álmomban, vagy hogyan jöttem rá valamire, amikor intuícióm volt.

nem tudok elég gyorsan gépelni, egyszerűen frusztrál az hogy ahhoz hogy elmondhassam ezeket a gondolatokat mielőtt elfelejteném őket, fogalmaznom és gépelnem is kell.

lehet hogy az intuíció nem más, mint amikor új kapcsolat létesül az idegsejtjeid között, és egy új úton kezd áramolni az információ.

annyi minden volt még ebben az "intuícióban", amit ki szeretttem volna fejezni, de a szavak lineáris rendszert képeznek, amibe az egyszerre érkező dolgokat nehéz logikailag és nyelvtanilag beilleszteni.

már csak magyarázni tudom.

bubba 2005-07-26 09:12

persze ,hogy lehet rola beszelni :)

nekem is meg fordult mar a fejemben

hogy mivan ?:)

de közelebbit .....

:p :p

dzsuang-dszi 2005-07-26 10:36

Sziasztok,

megjöttem. Érdekes és egyben felemelő érzés olyanokkal összefutni akik hasonlóan gondolkoznak és élnek. Amíg olvastam a topikot, tanultam pár dolgot és megerősödtem más gondolataimban.

üdv,

dzsuang-dszi

dorothy 2005-07-26 10:38

Idézet:

erdekelne mirol van meg szo abban a konyvben...van vmi kulonleges ebben az idezetben...
hm?:)

...a könyv olyan dolgokról ír..mit pl:"betegség" (magad kreáltad) avagy saját konfliktusaink gumója...
orvosi tudományok megcáfolása.....
önggyógyítás (pofon) egyszerü módja :)

Aramie a saját törénetével...:)

nagyon érdekes olvasmány!

Asoka 2005-07-26 17:58

Idézet:

dzsuang-dszi eredeti hozzászólása
Sziasztok,

megjöttem. Érdekes és egyben felemelő érzés olyanokkal összefutni akik hasonlóan gondolkoznak és élnek. Amíg olvastam a topikot, tanultam pár dolgot és megerősödtem más gondolataimban.

üdv,

dzsuang-dszi

............................................... :)

Asoka 2005-07-26 19:12

Csak számtalan ballépés után érthetjük meg mi a hiba és hogyan kerülhetjük el. Aki megérti mi a tévedés, egyre közelebb és közelebb kerül az igazság megértéséhez.

Ez egyéni felfedező út, nem támaszkodhatsz mások következtetéseire.

daylight 2005-07-27 01:19

kivÁNcsi leNNÉck rÁ,h az emBERben meDDig vAN kitaRTásh...?!

1xÚGY gondOLja....
ááááá, e-meLLEt máÁÁÁÁr nEM taRT ki...
mÁSKorh mEGH méG annÁl is tÖbb a LENdülET ésh az aCKarATerŐ...

Little 2005-07-27 06:26

Idézet:

daylight eredeti hozzászólása
kivÁNcsi leNNÉck rÁ,h az emBERben meDDig vAN kitaRTásh...?!

1xÚGY gondOLja....
ááááá, e-meLLEt máÁÁÁÁr nEM taRT ki...
mÁSKorh mEGH méG annÁl is tÖbb a LENdülET ésh az aCKarATerŐ...

KIváncs fáncsiiiiiiiiiii:)

dzsuang-dszi 2005-07-27 11:27

"Csak számtalan ballépés után érthetjük meg mi a hiba és hogyan kerülhetjük el. Aki megérti mi a tévedés, egyre közelebb és közelebb kerül az igazság megértéséhez."

Az kérdés, hogy vajon létezik-e ballépés vagy csak szükséges lépések vannak amelyeket ballépésként értelmezünk? Egy adott történés voltaképpen "csak" van. Ha nem ítéljük meg akkor az sem nem jó sem nem rossz. Csak éppen a nem megítélés az ami oly' nehéz. Ez itt a bibi.

Asoka 2005-07-27 15:39

Idézet:

"Csak számtalan ballépés után érthetjük meg mi a hiba és hogyan kerülhetjük el. Aki megérti mi a tévedés, egyre közelebb és közelebb kerül az igazság megértéséhez."

Az kérdés, hogy vajon létezik-e ballépés vagy csak szükséges lépések vannak amelyeket ballépésként értelmezünk?

Tökéletesen mindegy milyen oldalról közelíted meg, ha ugyanoda jutsz vele... :)

dzsuang-dszi 2005-07-28 08:16

Idézet:

Tökéletesen mindegy milyen oldalról közelíted meg, ha ugyanoda jutsz vele... :)

Ez esetben könnyen belátható, hogy azok a lépések melyek jót hoznak, azok is pusztán lépések az úton. :-)

Csak az a nyomorult ego ugye... az kavar be folyton. :)

Nozomi 2005-07-28 12:44

Idézet:

Ez esetben könnyen belátható, hogy azok a lépések melyek jót hoznak, azok is pusztán lépések az úton. :-)

Csak az a nyomorult ego ugye... az kavar be folyton. :)

:D jaja...azegoerőőős...nem árt joba lenni vele..kopmromisszumok nélkül elszabadul és az uralmába vesz...a digo diktator elme ugye. Valamilyen modon megegyezni...ha már megszüntetni nem nagyon lehet...

psychic 2005-07-28 13:00

Idézet:

Nozomi eredeti hozzászólása
:D jaja...azegoerőőős...nem árt joba lenni vele..kopmromisszumok nélkül elszabadul és az uralmába vesz...a digo diktator elme ugye. Valamilyen modon megegyezni...ha már megszüntetni nem nagyon lehet...

durva dolog ez az ego, kicsit nemfigyelunk, esh visszaveszi a hatalmat. jah, esh mocskosul rafinált:) ahh, nalam nem birálgat, nem itelkezik, csak engem paraztat. jol csinalja amit csinal, valljuk be. mondjuk konnyen felismerheto, arrol h amikor ellenallast erzunk, akkor lenyegeben van vmi gondolat ami kivaltja az ellenallast, meg akkor ish amikor azt hisszuk h nincsen gondolat mogotte :) ez elejen tok vicces felfedezni, ahogy uvoltozik, esh orias zajt csap a fejemben. de kesobb más cselekhez folyamodik, trukkozik. csak ne kelljen azzal foglalkozni ami jelen pillanatban van. mindig talal vmit amin lehet ragodni, ami megtortent. mindig megprobal elkepzelni a jovoben vmit, lejatszani parbeszedeket. viziokat latatt velunk. illuziokat epitget a fejunkbe. fogalmazhatunk ugy ish, h ez filmet perget elottunk, a fejunkben, amirol azt hisszuk h igaz. pedig nem. eleg csak ketelkedni benne, marish eszre lehet venni, h van egy hang vagy vmi, az ellenallast kelt. ienkor leromlik a hangulatom, zavarodott leszek, keszekusza minden, nem tudok figyelni, oan mintha valaban fregmentalodva lennenk, itt belul gondolatban....
ahh be ish fejezem...

Nozomi 2005-07-28 13:12

Idézet:

durva dolog ez az ego, kicsit nemfigyelunk, esh visszaveszi a hatalmat. jah, esh mocskosul rafinált:) ahh, nalam nem birálgat, nem itelkezik, csak engem paraztat. jol csinalja amit csinal, valljuk be. mondjuk konnyen felismerheto, arrol h amikor ellenallast erzunk, akkor lenyegeben van vmi gondolat ami kivaltja az ellenallast, meg akkor ish amikor azt hisszuk h nincsen gondolat mogotte :) ez elejen tok vicces felfedezni, ahogy uvoltozik, esh orias zajt csap a fejemben. de kesobb más cselekhez folyamodik, trukkozik. csak ne kelljen azzal foglalkozni ami jelen pillanatban van. mindig talal vmit amin lehet ragodni, ami megtortent. mindig megprobal elkepzelni a jovoben vmit, lejatszani parbeszedeket. viziokat latatt velunk. illuziokat epitget a fejunkbe. fogalmazhatunk ugy ish, h ez filmet perget elottunk, a fejunkben, amirol azt hisszuk h igaz. pedig nem. eleg csak ketelkedni benne, marish eszre lehet venni, h van egy hang vagy vmi, az ellenallast kelt. ienkor leromlik a hangulatom, zavarodott leszek, keszekusza minden, nem tudok figyelni, oan mintha valaban fregmentalodva lennenk, itt belul gondolatban....
ahh be ish fejezem...

Szépen rávilágítottál eme kis gaztevő természetére...de amellett hogy aljas, akáhogy is nézzük építgeti a teknikát arra hogy ellenállj, majd kiegyezz vele...néha például nemhogy elszomorodom a kis gaztettein, hanem egyenesen kinevetem hogy mekkora zsivány él bennem...persze ez kölcsönös...néha az egom nevet hogy milyen kis primitív csleket alkalmazok a megkattanás ellen...de elég sokszor beválik...persze amikor mára fregmentálódás állapotában vagyok akkor csak figyelni tudom hogy mi történik bennem...olyankor persze elvonulok, és meggyorsítom a folyamatot...elkezdek fizikai munkát vinni az életembe...megpróbálom maximálisan lefárasztani magam, hideg vizes tusolást is alkalmazva...teljes megfeszülés után pedig automatikusan jön a megnyugvás állapota...olyankor szoktam a legextrémebb összefüggéseket megálmodni...és akkor telítődöm fel a legtöbb energiával...szóval figyeljétek és legyetek jóban a bennetek élő betyárral, anélkül hogy ő irányítaná minden tettetek...

FoX 2005-07-28 14:27

Idézet:

Nozomi eredeti hozzászólása
...szóval figyeljétek és legyetek jóban a bennetek élő betyárral, anélkül hogy ő irányítaná minden tettetek...

vannak amiket latok, es amiken nevetek... vannak, amiket latok, es biralom magam, haragszom magamra, itelkezem... es vannak, amiket nem latok.
hogyan tudom megbocsajtani magamnak a sajat gondolataimat? hogyan tudok nem itelkezni magam folott? hogyan tudom nem ostorozni magam? hogyan lehet joban lenni a bennunk elo betyarral? :)

Raziel Anarki 2005-07-28 16:11

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
....hogyan lehet joban lenni a bennunk elo betyarral? :)

azt hiszem nem szabad túl komolyan venni, és kész :)

dzsuang-dszi 2005-07-28 16:36

Idézet:

Én meg úgy gondolom, hogy szerető kedvességgel kell rátekinteni, úgy mint egy rosszcsontra. :)

bubba 2005-07-28 16:50

Idézet:

:p :p :p

FoX 2005-07-28 17:01

Idézet:

Én meg úgy gondolom, hogy szerető kedvességgel kell rátekinteni, úgy mint egy rosszcsontra. :)

nem kene itelkezni folotte, nem kene haragudni, nem kene... nade hogy? mondani konnyu... :D aaa, nem itelkezem... dehogy. kozben meg de. akkor meg nem is mondom, hogy nem itelkezem, inkabb itelkezem, es figyelem, ahogy itelkezem... mer csak ugy szimplan szeretni... hat az nem megy :D

Raziel Anarki 2005-07-28 17:56

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
nem kene itelkezni folotte, nem kene haragudni, nem kene... nade hogy? mondani konnyu... :D aaa, nem itelkezem... dehogy. kozben meg de. akkor meg nem is mondom, hogy nem itelkezem, inkabb itelkezem, es figyelem, ahogy itelkezem... mer csak ugy szimplan szeretni... hat az nem megy :D

nem szeretni vagy nem-szeretni kell, hanem... asszem elfogadni hogy van.

de fura h az elmémmel írok ilyeneket :D

FoX 2005-07-28 19:02

Idézet:

nem szeretni vagy nem-szeretni kell, hanem... asszem elfogadni hogy van.

de fura h az elmémmel írok ilyeneket

most jottem ra, hol bsztam el... talan :D az egom nagyon rafkos :D en csak ulok itt, es nezlek. latom, hogy itelkezel, es biralsz... tedd csak. ez mind mind csak az ego torekvese az eletben maradasra... hogy problemakat krealjon, amiken lehet gondolkozni.

EN vagyok aki figyel... es en vagyok akit figyelek :) az ertelem figyeli az ertelmet. allitolag az allatvilagban az ember az egyetlen aki erre kepes. viszont az is igaz, hogy az embernek van egyedul egoja. ami valahogy atvette az EN felett az uralmat. szamomra olyan, mintha a teremto intelligenciank mellektermeke, az "uresjarat", az ego eluralkodott volna felettunk, es teremtes helyett megporbalna a valosagot a sajat kepere es hasonlatossagara alakitani. de ez is csak egy ego gyartotta ideologia...

az amivel figyeled magad; a tudatossag, a buddha, az isten, az igazsag, a kollektiv tudat... vagy nevezheted akarhogy. ahogy urul ki beloled a sok gondolat, ugy veszi at a helyet... ez az amire nincsenek szavak, es nincs magyarazat... kik vagyunk...?
talan ezer hivjak ezt misztikus dolognak... nincs benne semmi misztikus, de megis... hiszen nincs ra se magyarazat, se keplet, se logika... es olyan egyszeru, mint egy arculcsapas

Thomato 2005-07-28 19:18

Akkor minek az egó, ha ennyi bajt okoz? Miért kell tőle megszabadulni? Minek van egyáltalán?

Raziel Anarki 2005-07-28 19:51

Idézet:

Akkor minek az egó, ha ennyi bajt okoz? Miért kell tőle megszabadulni? Minek van egyáltalán?

bajt csak akkor okoz, ha az ego irányít... ha elhiteti veled hogy ő te vagy. (mint ahogy azt velem is teszem)

- építőmester, végre találkozhatok veled... többé nem építesz nekem házat.
- de hát én vagyok a te házad, és te bennem élsz.
- ó, saját énem ura, te pusztán illuzió vagy...

egyébként egy csomó mindenre lehet használni az elméd(=egód), feladatok megoldására,
dolgozni meg ilyenek, szal nem haszontalan jószág, és nem is kell megszabadulni tőle. :)

daylight 2005-07-28 20:03

Idézet:

Little eredeti hozzászólása
KIváncs fáncsiiiiiiiiiii:)

de leGALáBB orMÁNYom nincs,,,:p

FoX 2005-07-28 20:11

Idézet:

talan mindegy minek van... talan csak az a lenyeg, hogy ne gondolkozz a dolgokon, hanem eld at oket. ne az ertelmet keresd, hanem nezz szet, es tapasztald a vilagot magad korul.

nekem van egy idologiam... :D az egod az intelligenciad, amivel feladatokat oldasz meg. dolgozol, szamlat fizetsz, kajat veszel, kepes vagy teremteni, alkotni... aztan mintha az egod azt mondta volna egyszer: ez a virag nekem nem tetszik, mert piros, es en keket akarok. es te atfested a viragot kekre. akkor mar nem teremtesz, hanem megprobalod a valosagot ugy alakitani az egoddal, ahogy az egodnak az tetszene. persze ez csak idolegesen sikerulhet, mert ha esik az eso, lemossa a kek festeket a viragrol. es akkor az egod boldogtalan lesz. te pedig az egod mogul nem latod, milyen szep az a piros virag, mert o keket szeretne. egy szuro a valosag es kozotted.
es ettol kezdve nem az egodat hasznalod arra, hogy feladatokat oldj meg, hanem az egod hasznal teged, hogy megprobald atalkitani a valosagot. iranyitani akarja azt, amit nem lehet iranyitani. biztonsagot akar. de biztonsag nem letezik. allandosagot akar, de egyetlen dolog allando: a valtozas.
mintha az intelligenciad az uresjaratban, amikor nem volt alkalma kitalalni dolgokat elkezdett volna onallo eletet elni... mellektermek. a kockazatokrol es mellekhatasokrol kerdezze orvosat vagy gyogyszereszet.
kicsit kusza... es lehet orultseg is :D csak egy ideologia... mindegy, igy van-e, vagy nincs igy. :)

Thomato 2005-07-28 21:27

Egy részét már olvastam annak máshol, amit leírtál, szóval szerintem nem őrültség :)
De akkor manapság az a baj, hogy az egó elharapózott: vele azonosítjuk magunkat, ránk kényszeríti a gyűjtést, mert biztonságot akar, ésatöbbi...
Szerintetek az emberek mekkora része döbben rá mindarra, amiről itt filózunk? Nem beszélve a gyakorlatról, hogy az ember apránként csiszolja önmagát, és fejlessze a jellemét...

Asoka 2005-07-29 00:53

Idézet:

Egy részét már olvastam annak máshol, amit leírtál, szóval szerintem nem őrültség :)
De akkor manapság az a baj, hogy az egó elharapózott: vele azonosítjuk magunkat, ránk kényszeríti a gyűjtést, mert biztonságot akar, ésatöbbi...
Szerintetek az emberek mekkora része döbben rá mindarra, amiről itt filózunk? Nem beszélve a gyakorlatról, hogy az ember apránként csiszolja önmagát, és fejlessze a jellemét...

Szerintem osszesen egy baj van manapsag. Az, hogy ma csak azt tanuljuk meg felnovesunk soran, hogy hogyan ne fogadjuk el onmagunkat es azt ami van. Azt hogy hogyan fogadjuk el, azt nem.
Ha el tudnank fogadni a korulmenyeinket es onmagunkat nem kene filozni ilyeneken. Az egonk ugyanis csak olyan dolgokon kepes gondolkodni amit beletaplalunk..

bubba 2005-07-29 00:54

Idézet:

Szerintem osszesen egy baj van manapsag. Az, hogy ma csak azt tanuljuk meg felnovesunk soran, hogy hogyan ne fogadjuk el onmagunkat es azt ami van. Azt hogy hogyan fogadjuk el, azt nem.
Ha el tudnank fogadni a korulmenyeinket es onmagunkat nem kene filozni ilyeneken. Az egonk ugyanis csak olyan dolgokon kepes gondolkodni amit beletaplalunk..

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

dzsuang-dszi 2005-07-29 08:25

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása

Na azt nem állítanám, hogy nekem is egyfolytában sikerül. :) Elég hülye érzés amikor akár napokig tartó szenvedés végén jövök rá, hogy már megint ego in the house. :)

dzsuang-dszi 2005-07-29 08:33

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
az egod az intelligenciad, amivel feladatokat oldasz meg. dolgozol, szamlat fizetsz, kajat veszel, kepes vagy teremteni, alkotni...

úgy érzem ez egy elfogadható ideológia.

mondjuk az is eszembe jutott, hogy a nirvána állapota az ego-mentesség állpota, tehát alighanem célszerű törekedni az ego elengedésére. nagyon fontos, hogy nem megszabadulni kellene tőle, hanem elengedni.
jó, jó tudom, hogy ez nem olyan egyszerű, de azok akik tudatában vannak saját maguknak és az ego-nak is, azok legalább el tudnak kezdeni dolgozni önmagukon. önismeret voltaképpen a kulcs nemde? ha képesé válunk arra az igazán nehéz dologra, hogy se magunknak, se másnak ne hazudjunk...

mondják: a boldogság kulcsa az elengedés, vagy úgy is mondhatnám: az elengedés képesége...

FoX 2005-07-29 08:56

Idézet:

Na azt nem állítanám, hogy nekem is egyfolytában sikerül. :) Elég hülye érzés amikor akár napokig tartó szenvedés végén jövök rá, hogy már megint ego in the house. :)

honnan olyan ismeros ez... :D :D

FoX 2005-07-29 09:06

Idézet:

úgy érzem ez egy elfogadható ideológia.

mondjuk az is eszembe jutott, hogy a nirvána állapota az ego-mentesség állpota, tehát alighanem célszerű törekedni az ego elengedésére. nagyon fontos, hogy nem megszabadulni kellene tőle, hanem elengedni.
jó, jó tudom, hogy ez nem olyan egyszerű, de azok akik tudatában vannak saját maguknak és az ego-nak is, azok legalább el tudnak kezdeni dolgozni önmagukon. önismeret voltaképpen a kulcs nemde? ha képesé válunk arra az igazán nehéz dologra, hogy se magunknak, se másnak ne hazudjunk...

mondják: a boldogság kulcsa az elengedés, vagy úgy is mondhatnám: az elengedés képesége...

egyetertek... elengedes, elfogadas, es oszinteseg masokkal es onmagunkkal szemben. az oszinteseg onmagunkkal szemben nem piskota... az ego nem hiszi, hogy o hibazhat. az ego mindig mast hibaztat. neha ugy takarja el elolunk sajat hibainkat, hogy ha szo szerint elmondjak nekunk, meg sem halljuk. a valosag a tukor. amit a tukorben latsz, amit masokra kivetitesz, az mind te magad vagy. neha annyira fajdalmas az igazsag, hogy inkabb masba vetitjuk, es abban nem szeretjuk. de ha belenezel a tukorbe, elobb-utobb meglatod magad.

"(...) Ez nem válasz a kérdésre; ez annál sokkal több. Valami, ami magát a valóságot mutatja meg... A buddha-természet nem valami távoli dolog - maga a tudatod a buddha-természet. Tudatod pedig szemtanúja lehet ezeknek a dolgoknak, melyek a világot alkotják. Akár az egész világ véget érhet, de a tükör - a tudat - változatlan marad; csak most a semmit tükrözi vissza."

Osho

dzsuang-dszi 2005-07-29 10:50

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
egyetertek... elengedes, elfogadas, es oszinteseg masokkal es onmagunkkal szemben. az oszinteseg onmagunkkal szemben nem piskota... az ego nem hiszi, hogy o hibazhat. az ego mindig mast hibaztat. neha ugy takarja el elolunk sajat hibainkat, hogy ha szo szerint elmondjak nekunk, meg sem halljuk. a valosag a tukor. amit a tukorben latsz, amit masokra kivetitesz, az mind te magad vagy. neha annyira fajdalmas az igazsag, hogy inkabb masba vetitjuk, es abban nem szeretjuk. de ha belenezel a tukorbe, elobb-utobb meglatod magad.

"(...) Ez nem válasz a kérdésre; ez annál sokkal több. Valami, ami magát a valóságot mutatja meg... A buddha-természet nem valami távoli dolog - maga a tudatod a buddha-természet. Tudatod pedig szemtanúja lehet ezeknek a dolgoknak, melyek a világot alkotják. Akár az egész világ véget érhet, de a tükör - a tudat - változatlan marad; csak most a semmit tükrözi vissza."

Osho

mélyen egyetértünk :-)

nem tudom nektek ismerős-e az érzés, hogy tudatában vagy a kizökkentségednek, érzed, de nam találod kulcsot mert olyan "nem történik bennem semmi" állapot van. Ez nem az üreség állpota, inkább zavaróan nem történik semmi, nincsenek érzések. Megtörténik bennem, hogy ilyenkor keresem a kulcsot, kesrem a fogást az ego-n, de nincs.. Most ötlött föl bennem, hogy lehet (biztsonak látszik), hogy ez is egy ego... :) Mégpedig a vágyom az érzésre című ego, vazze...

A pontos idő 00:25 , a GMT +2 időzóna szerint.