GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

freeman 2005-06-29 11:43

Szerintem, minden embernek megvan a maga "valóságképe". Ez a dolog pedig változtatható, folyékony, nem konstans. Szerencsére mi magunk is alakíthatjuk, de mások is alakíthatják nekünk, ha nem figyelünk oda! Ezért résen kell lenni, mikor próbál valaki manipulálni bármiféle módon: ugyanis, sokan megteszik, erre mindenki rájön egy idő után :)

a fontosabb kérdés az, hogyan védekezhetünk ellene?
szerintem, bármiféle védekezési módnak két dologra kell épülnie: 1. az ember önbecsülésére, és önszeretetére. 2. nincs más út, az embernek kezébe kell venni az elméjét. Vagy te, vagy más, nincs más alternatíva. :)

robci 2005-06-29 15:05

egész éjszaka azon filóztam, hogy két ember szereti egymást vagy vmi ilyesmi és amíg együtt vannak, addig egész jós minden, sőt...
de aztán vége, és mindketten így megzakkannak bizonyos szinten...
szenvednek, nem tudnak, nem értenek...
olyan izé, néha egész jól tudnak kommunikációzni, máskor pedig teljesen eldurvul a szisztéma, és mégjobban rátesz a dolgokra...
vááá, végülis mind1, hajnalban e zígy sokkal jobban összeállós volt, lehet mostmár aludnom kéne egy picit... mind1

jah, amúgy oda akartam kilyukadni, hogy annak a két embernek lehet, hogy vagy együtt kell lennie v egyáltalán sehogyse nem, mer csak káosz a vége... vagymi

FoX 2005-06-29 15:25

Idézet:

r0bci eredeti hozzászólása
egész éjszaka azon filóztam, hogy két ember szereti egymást vagy vmi ilyesmi és amíg együtt vannak, addig egész jós minden, sőt...
de aztán vége, és mindketten így megzakkannak bizonyos szinten...
szenvednek, nem tudnak, nem értenek...
olyan izé, néha egész jól tudnak kommunikációzni, máskor pedig teljesen eldurvul a szisztéma, és mégjobban rátesz a dolgokra...
vááá, végülis mind1, hajnalban e zígy sokkal jobban összeállós volt, lehet mostmár aludnom kéne egy picit... mind1

jah, amúgy oda akartam kilyukadni, hogy annak a két embernek lehet, hogy vagy együtt kell lennie v egyáltalán sehogyse nem, mer csak káosz a vége... vagymi

idezgetek... :)

Hosszú korszakokon át, újra és újra elmondták már ezt... az összes vallásos ember ezt mondogatta: "Egyedül érkezünk ebbe a világba, és egyedül is távozunk." Minden összetartozás illúzió. Az összetartozás ideája azért jelenik meg bennünk, mert egyedül vagyunk, és ez fáj. Mi az egyedüllétünket együttlétbe akarjuk fojtani... Ezért olyan fontos nekünk a szerelem. Próbáld megérteni a dolog lényegét. Általában azt gondolod, azért szerettél bele valakibe, mert az illető gyönyörű. De ez nem így van. Az igazság az, hogy azért leszel szerelmes, mert képtelen vagy egyedül maradni. Ezért menekülsz, ezért próbálsz valahogy kitérni önmagad elől. Vannak, akik nem emberekbe, hanem a pénzbe szeretnek bele. Ők a pénzt és a hatalmat kezdik hajkurászni, aztán politikus lesz belőlük. Ez is csak egyedülléted elkerülését szolgálja. Ha megfigyeled az embert, ha alaposan megfigyeled önmagad, meg fogsz lepődni - az ember minden tevékenységét visszavezetheted egyetlen egy kiindulóponthoz. Ez pedig nem más, mint az egyedülléttől való félelem. Minden más csupán kifogás. Az igazi ok, hogy nagyon egyedül érzed magad.

psychic 2005-06-29 15:27

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása

Hosszú korszakokon át, újra és újra elmondták már ezt... az összes vallásos ember ezt mondogatta: "Egyedül érkezünk ebbe a világba, és egyedül is távozunk." Minden összetartozás illúzió. Az összetartozás ideája azért jelenik meg bennünk, mert egyedül vagyunk, és ez fáj. Mi az egyedüllétünket együttlétbe akarjuk fojtani... Ezért olyan fontos nekünk a szerelem. Próbáld megérteni a dolog lényegét. Általában azt gondolod, azért szerettél bele valakibe, mert az illető gyönyörű. De ez nem így van. Az igazság az, hogy azért leszel szerelmes, mert képtelen vagy egyedül maradni. Ezért menekülsz, ezért próbálsz valahogy kitérni önmagad elől. Vannak, akik nem emberekbe, hanem a pénzbe szeretnek bele. Ők a pénzt és a hatalmat kezdik hajkurászni, aztán politikus lesz belőlük. Ez is csak egyedülléted elkerülését szolgálja. Ha megfigyeled az embert, ha alaposan megfigyeled önmagad, meg fogsz lepődni - az ember minden tevékenységét visszavezetheted egyetlen egy kiindulóponthoz. Ez pedig nem más, mint az egyedülléttől való félelem. Minden más csupán kifogás. Az igazi ok, hogy nagyon egyedül érzed magad.

;););)
10karakter

robci 2005-06-29 15:27

van benne vmi...
de amíg nem voltam szerelmetes, addig faszásan jól éreztem magam, aztán elképzelhetetlenül jól...
most meg egyedül... egyedül, Nélküle... így...

(amúgy miért rémlik úgy, hogy mi bemutatkoztunk egymásnak Gilen? :D :D)

freeman 2005-06-29 15:33

szerintem az összes félelmem közös tőröl fakad.

ez a halálfélelem.

és ezzel elérkeztünk FoX kedvenc témájához: az egóhoz. Mert már megint ő felelős a dolgokért :rolleyes:

robci 2005-06-29 15:37

Idézet:

freeman eredeti hozzászólása

ez a halálfélelem.

és ezzel elérkeztünk FoX kedvenc témájához: az egóhoz. Mert már megint ő felelős a dolgokért :rolleyes:

tom, hogy mindenki eztet mondja, de a haláltól ne parálj...
valószínűleg úccse tehetsz ellene semmit...

ja, meg tod, nem fog fáááájniii... :p ;)

zwana 2005-06-29 15:39

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása

csak egy ponton nem értek egyet...
sztem a szerelem azért más kategória. a társkeresés valóban az egyedüllét elől menekülés, de akkor szinte bárki megfelelne, aki szintén menekül.
akkor miért van az, hogy 100000ből egy ha akad, aki mellett az ember nem érzi a magányt? nem elég hogy legyen ott valaki, Ő kell hogy ott legyen.
nem igaz hogy egyik szerelem követi a másikat és egyik olyan mint a másik.
sok kapcsolatom volt, de mégis van az a bizonyos Egy...
szóval, szerelmes nem lesz az ember pusztán a magánytól való félelmében.

psychic 2005-06-29 15:39

Idézet:

ez a halálfélelem.

miért? szted nem ő a felelős mindenért???:D

FoX 2005-06-29 15:40

Idézet:

van benne vmi...
de amíg nem voltam szerelmetes, addig faszásan jól éreztem magam, aztán elképzelhetetlenül jól...
most meg egyedül... egyedül, Nélküle... így...

(amúgy miért rémlik úgy, hogy mi bemutatkoztunk egymásnak Gilen? :D :D)

azt mondja erre anthony de mello, akinek a konyveit nagyon szeretem, hogy mielott beleszerettel valakibe, azelott nelkule eltel, es eszedbe sem jutott, hogy hianyozzon. azt sem tudtad, hogy letezik.
emellett el par millard ember anelkul az altalad szeretett ember nelkul... ami azt jelenti, hogy a boldogasgodhoz nincs szukseg sem arra az illetore, akitol jelen pillanatban fuggove teszed, sem senki masra. de ezt nem egyszeru elfogadni, mert ha elfogadod, abba kell hagynod a folytonos kattogast a teman, es az rohadt nehez...

jaja, jol remlik, mer nekem is remlik :D

freeman 2005-06-29 15:43

robci: ki vagyok én hogy vitába szálljak a peaceológusokkal? :D

psyhic: ehhez konkrétan meg kéne határozni, hogy mi is az egó, mert elég sokféle jelentése lehet és van. :)

psychic 2005-06-29 15:43

Idézet:

zwana eredeti hozzászólása
sztem a szerelem azért más kategória. a társkeresés valóban az egyedüllét elől menekülés, de akkor szinte bárki megfelelne, aki szintén menekül.
akkor miért van az, hogy 100000ből egy ha akad, aki mellett az ember nem érzi a magányt? nem elég hogy legyen ott valaki, Ő kell hogy ott legyen.

én ebben nem vagyok oan biztos. talán azért kell a nagy Ő, mert igy kb mindenhol ezt halljuk olvassuk, hogy van a nagy Ő. mi lenne akkor nem létezne a nagy Ő, ha soha nem hallottal volna rola, ha senkisem mondta volna, ha nem olvastal volna rola... akkor ish mukodne minden csak éppen nem lenne nagy Ő...
sztem a nagy Ő ish ideologia, egy hit.
nyugi, nekem ish volt oan baratnom akirol azt gondoltam h ő a nagy Ő. csak azért mert azt hittem:D még most ish azt hinnem...ha....;)

robci 2005-06-29 15:43

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
azt mondja erre anthony de mello, akinek a konyveit nagyon szeretem, hogy mielott beleszerettel valakibe, azelott nelkule eltel, es eszedbe sem jutott, hogy hianyozzon. azt sem tudtad, hogy letezik.
emellett el par millard ember anelkul az altalad szeretett ember nelkul... ami azt jelenti, hogy a boldogasgodhoz nincs szukseg sem arra az illetore, akitol jelen pillanatban fuggove teszed, sem senki masra. de ezt nem egyszeru elfogadni, mert ha elfogadod, abba kell hagynod a folytonos kattogast a teman, es az rohadt nehez...

jaja, jol remlik, mer nekem is remlik :D

hát e zígy igaz, h addig nem hiányzott...
és pont ebben van a magyarázat is sztem...
hogy megismertem, beleszerettem, függtem Tőle...
és akármennyire is fáj, még mindig függök Tőle...

és itt van sztem a lényeg...
Zwanával meg egyetérteni tok csak...

ja és a zis gáz, hogy nem emléxem egyáltalán a zarcodra v bármire, csak, hogy vki bemutatott :)

psychic 2005-06-29 15:46

Idézet:

robci: ki vagyok én hogy vitába szálljak a peaceológusokkal? :D

psyhic: ehhez konkrétan meg kéne határozni, hogy mi is az egó, mert elég sokféle jelentése lehet és van. :)

nekem sajnos most nemvan annyisok időm h belemerüljek itt forumon a témába nagyon. elég nekem inlive harcolnom:D:D

FoX 2005-06-29 15:48

Idézet:

:D ez egy olyan dolog - en azt hiszem - amit akkor ert meg az ember, ha megtapasztalja. en nem tapasztaltam. azt mondom, valoszinuleg nem voltam szerelmes. tegyukfel talalkozom valakivel, aki tetszik kulsore. egybol elvarasokkal fordulok fele, mert elvarom, hogy ilyen vagy olyan legyen, kedves legyen, vicces, okos. olyannyira beleesek a sajat elvarasaim csapdajaba, hogy tulajdonkeppen nem is ismerem meg a masikat, nem is latom a masikat, csak a sajat elvarasimat latom, es azokat a tulajdonsagokat, amik ezzel egyeznek, vagy amik nincsenek is, de en "belelatom" a masikba. aztan mikor a nagy fellangolasnak vege, hirtelen rajovok: uristen, ez az ember nem is az, akinek hittem, hiszen amiket tesz, mondd, vagy eppen gondol, egyaltalannem felelnek meg az en elvarasiamnak. az, amikor azt mondod, csak egy nagy szerelem lehet, egy elvaras. elvarod a masiktol, hogy megfeleljen neked, hogy o legyen neked a nagy szerelem. mar nem latod, ki o valojaban, es nem is feltetlenul erdekel, mert azt latod, amit latni akarsz. (a feldmar andras labdas hasonlata jutott eszembe meg, amit itt a topicban olvastam)
ha odafigyelsz az emberekre, akik korulotted vannak, es megprobalsz nem elvarasokkal fordulni felejuk, hanem megsimerni oket igazan, olyannak, amilyenek valojaban, egyszer csak eszreveszed, hogy mennyi ember van, aki tetszik... nem mindenki felel meg, lehet nem is mindenkivel fog mukodni a kapcsolat, de talalsz olyat, nem egyet, akivel "egy hullamhosszon" vagytok, elfogadjatok egymast, es megvan a fizikai vonzodas is.

en ezt a litaniat sajat tapasztalataimbol es olvasmanyaimbol szurtem le, lehet nem igaz, lehet de. :) fene se tudja :D

FoX 2005-06-29 15:53

jah... az en velt nagy "Ő"-mrol 2 ev utan kiderult, hogy manias hazudozo... amit 2 evig nem akartam latni. :) nem csalodtam igazan, hiszen tudtam addig is, mi a helyzet, csak nem mertem bevallani magamnak. azt lattam, amit latni akartam, es beleestem a fuggosegek es ragaszkodasok naaaaagy csapdajaba :D
most is ugy gondolom, sokat, nagyon sokat tanultam abban a kapcsolatban.

zwana 2005-06-29 16:03

re 220:)

óóóó, azzal nincs probléma:)
tudom én, hogy sok jó választás van:)
de mégis ki tudok emelni valakit, aki szinte minden szempontból más.... aki olyan módon tudott rám hatni, ahogy senki más.
és még csak ahoz sem ragaszkodom, hogy csak egy ilyen lehet egy életben. lehet több is, kérdés hogy belebotlasz e.
szóval, fura de talán a "nagy Ő" kilétét utólag könnyebb megállapítani.
az összes kapcsolatom úgy végződött, ahogy írtad, hogy úristen, ez az ember nem is olyan... egyet kivéve.
ha vége lesz, akkor is úgy fogok rá gondolni, hogy kivételes volt a találkozásunk.
és annak ellenére mondom ezt, hogy nagyon sok fájdalmat okozott.
igen, én voltam már szerelmes:)

zwana 2005-06-29 16:07

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
jah... az en velt nagy "Ő"-mrol 2 ev utan kiderult, hogy manias hazudozo... amit 2 evig nem akartam latni. nem csalodtam igazan, hiszen tudtam addig is, mi a helyzet, csak nem mertem bevallani magamnak. azt lattam, amit latni akartam, es beleestem a fuggosegek es ragaszkodasok naaaaagy csapdajaba :D
most is ugy gondolom, sokat, nagyon sokat tanultam abban a kapcsolatban.

a csapdákról nekem is van némi fogalmam :D :confused: :(

PoffPoffPoff 2005-06-29 16:07

Kezcsok mindenkinek.

Idézet:

óóóó, azzal nincs probléma:)
tudom én, hogy sok jó választás van:)
de mégis ki tudok emelni valakit, aki szinte minden szempontból más.... aki olyan módon tudott rám hatni, ahogy senki más.
és még csak ahoz sem ragaszkodom, hogy csak egy ilyen lehet egy életben. lehet több is, kérdés hogy belebotlasz e.
az összes kapcsolatom úgy végződött, ahogy írtad, hogy úristen, ez az ember nem is olyan... egyet kivéve.
ha vége lesz, akkor is úgy fogok rá gondolni, hogy kivételes volt a találkozásunk.

Nem lehet, hogy csak arrol van szo, hogy ez az ember illeszkedett hozzad a legjobban? Nyilvan maganyosak vagyunk, es keresi az ember a tarsat amig el nem jut oda, hogy maga a letezes is kielegito szamara. De addig keresunk talan. Es a nagy O nem mas mint egy a sok ember kozul, akivel klappolnak a dolgok ... no de azert ilyen tobb is lehet nem?
Vagy ebben azert mar nem "hiszunk"? :)

Szep napot!

FoX 2005-06-29 16:09

Idézet:

ja és a zis gáz, hogy nem emléxem egyáltalán a zarcodra v bármire, csak, hogy vki bemutatott :)

sebaj :D psychic mutatott be :D

zwana 2005-06-29 16:11

hogy ilyen több is lehet, azt én is leírtam:)

"és a nagy Ő nem más, mint egy a sok közül, akivel klappolnak a dolgok"

miért, valami mást kellene várnom?:)
pontosan ettől ő az ő. mert VELE klappolnak a dolgok...

robci 2005-06-29 16:11

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
sebaj :D psychic mutatott be :D

ok, akko annyit vágok, h annál a büféizénél esett meg e za zeset... nah, de nem off, majd még pótolni fogom a hiányosságaimat és újra szemrevételezlek... szükség esetén újra, meg újra... :D

FoX 2005-06-29 16:19

Idézet:

óóóó, azzal nincs probléma
tudom én, hogy sok jó választás van

nekem abban, amit irtal egy dolog ragadta meg nagyon a figyelmemet: "szóval, fura de talán a "nagy Ő" kilétét utólag könnyebb megállapítani."

vajon ha egesz eleteben a nagy o-re var valaki, nem befolyasolja-e ez az osszes kapcsolatat? hiszen amig benne van egy kapcsolatban, azt gondolhatja: ah, o nem a nagy o. aztan utana ugy tunik, megis, es lelkiismeret furdalasa lesz az embernek, hogy nah, itt volt a nagy o, en meg elszalasztottam... nem is tudom... en - az en nezopontombol - akarhogy probalom forditani a dolgot, sehogy nem illik sehova ez a nagy o dolog :D nade... en en vagyok... csak a sajat tapasztalataim vezerelnek, mast pedig az o sajat tapasztalatai. :)

robci 2005-06-29 16:21

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
nekem abban, amit irtal egy dolog ragadta meg nagyon a figyelmemet: "szóval, fura de talán a "nagy Ő" kilétét utólag könnyebb megállapítani."

vajon ha egesz eleteben a nagy o-re var valaki, nem befolyasolja-e ez az osszes kapcsolatat? hiszen amig benne van egy kapcsolatban, azt gondolhatja: ah, o nem a nagy o. aztan utana ugy tunik, megis, es lelkiismeret furdalasa lesz az embernek, hogy nah, itt volt a nagy o, en meg elszalasztottam... nem is tudom... en - az en nezopontombol - akarhogy probalom forditani a dolgot, sehogy nem illik sehova ez a nagy o dolog :D nade... en en vagyok... csak a sajat tapasztalataim vezerelnek, mast pedig az o sajat tapasztalatai. :)

áh, lófaszt...
aki a nagy Őt várja, az maradjon otthon, folyassa a nyálát a brazil és mexicana csodákra, azt majcsak lesz vhogy...
várni... ez így tök fura... mmint ha ezt egy kapcsolatra értjük...
hogy várom, hogy betaláljon vki, aki... sztem ez hüleség és bla :)

PoffPoffPoff 2005-06-29 16:21

Idézet:

hogy ilyen több is lehet, azt én is leírtam

"és a nagy Ő nem más, mint egy a sok közül, akivel klappolnak a dolgok"

miért, valami mást kellene várnom?
pontosan ettől ő az ő. mert VELE klappolnak a dolgok...

De akkor miert is nagy O? Mert pl. a kornyezetemben levok a nagy O fogalmat ugy ertelmezik, hogy az eletem nagy szerelme. :) Az en igazi parom. :) Az egyetlen. A Nagy O!
En inkabb ugy szeretem mondani, hogy csak egy olyan ember, akivel jobban megerted magad. Elnezest, en igy ertettem a klappolnak a dolgokat. Lanyos zavaromban elvetettem a szot. :)
Semmivel nem kulonlegeseb. Ettol en nem latom kulonlegesebbnek a szerelmet. Es valahol egyet kell ertsek Foxal.
A menekulesben nem biztos, hogy megfelel barki mas is aki menekul. :) Az mar fejvesztett menekulesinkabb .
Ahova nagyon sokan eljutnak tobb evi menekules utan mikor radobbennek, hogy megis egyedul maradtak. Ezer ilyet lehet latni.

Szep napot!

zwana 2005-06-29 16:25

re 228:)

nemnemnem!!
nem így értettem.
hanem úgy, hogy ha valaki bántott is, csalódást is okozott és ezek után még mindig úgy érzed, hogy igenis megérte ennyit rászánnod az életedből, még ha vége is lett, akkor ő tényleg különleges.
ez nem zárja ki, hogy végig tudatában legyél annak, hogy ez most TÉNYLEG más mint az összes eddigi.
tudod ezt a kapcsolatot volt már alkalmam közben is és "utólag" is mérlegelni...
mindegy, ezt úgysem tudom elmagyarázni...
főleg most. nem kellett volna ennyire belemásznom.

zwana 2005-06-29 16:27

a lényeg a lényeg...
én nem várom a nagy őt, de már találkoztam egyel

PoffPoffPoff 2005-06-29 16:35

Idézet:

nemnemnem!!
nem így értettem.
hanem úgy, hogy ha valaki bántott is, csalódást is okozott és ezek után még mindig úgy érzed, hogy igenis megérte ennyit rászánnod az életedből, még ha vége is lett, akkor ő tényleg különleges.
ez nem zárja ki, hogy végig tudatában legyél annak, hogy ez most TÉNYLEG más mint az összes eddigi.
tudod ezt a kapcsolatot volt már alkalmam közben is és "utólag" is mérlegelni...
mindegy, ezt úgysem tudom elmagyarázni...
főleg most. nem kellett volna ennyire belemásznom.

No offense. :) Csak beszelgetunk.
De akkor en mar nagyon sok Nagy O-vel talalkoztam. Egy embert sem bantam meg az eletembol akire raszantam az idot. Idom van vegtelen, es mindenbol lehet valamit tanulni. Minden kapcsolat minden esemeny ami tortent velem az utamhoz tartozik. Ezaltal is lettem olyan amilyen, es leszek amilyen leszek. :)

BUt this is only my humble opinion. Nothing else. :)

zwana 2005-06-29 16:39

Idézet:

PoffPoffPoff eredeti hozzászólása
De akkor miert is nagy O? Mert pl. a kornyezetemben levok a nagy O fogalmat ugy ertelmezik, hogy az eletem nagy szerelme. :) Az en igazi parom. :) Az egyetlen. A Nagy O!
En inkabb ugy szeretem mondani, hogy csak egy olyan ember, akivel jobban megerted magad. Elnezest, en igy ertettem a klappolnak a dolgokat. Lanyos zavaromban elvetettem a szot. :)
Semmivel nem kulonlegeseb. Ettol en nem latom kulonlegesebbnek a szerelmet. Es valahol egyet kell ertsek Foxal.
A menekulesben nem biztos, hogy megfelel barki mas is aki menekul. :) Az mar fejvesztett menekulesinkabb .
Ahova nagyon sokan eljutnak tobb evi menekules utan mikor radobbennek, hogy megis egyedul maradtak. Ezer ilyet lehet latni.

Szep napot!

ugyanazt mondom mint te, csak valószínűleg máshová tesszük a hangsúlyt.
mindegy.
engem úgysem tud lebeszélni arról senki, hogy van egy különleges ember az életemben. hogy voltam már szerelmes.
mert számomra ő tényleg más és itt a lényeg: számomra...
aki ilyennel még nem találkozott, az nem érti.

PoffPoffPoff 2005-06-29 16:45

Idézet:

ugyanazt mondom mint te, csak valószínűleg máshová tesszük a hangsúlyt.
mindegy.
engem úgysem tud lebeszélni arról senki, hogy van egy különleges ember az életemben. hogy voltam már szerelmes.
mert számomra ő tényleg más és itt a lényeg: számomra...
aki ilyennel még nem találkozott, az nem érti.

En nem erzem, hogy ugyanazt mondanank, de valoszinuleg tevedhetek. :) A kulso szemlelo szeme mindig elesebb ... legalabbis en igy tartom. En ugy velem (veltem) talalkoztam mar a nagy O-vel. TObbszor is. :) Persze lehet, hogy tevedek hiszen a fene se tudja igazabol definialni mi is a szerelem. Egy bazi szubjektiv dolog. Kiben hogy csapodik le. Kiben hogy nyilvanul meg. Mint ahogy ugyanazt a piros szint sem tokeletesen ugyanolyannak latjuk legtobbszor.

A lenyeg a lenyeg, senki sem akar teged lebeszelni. Csak beszelgetunk. Ha igy erezted, akkor elnezest. Nem allt szandekomban.

Szep napot!

Maris 2005-06-29 16:55

Idézet:

Persze lehet, hogy tevedek hiszen a fene se tudja igazabol definialni mi is a szerelem.

ez a lényeg sztem....felesleges egy olyan dolgot boncolgatni,ami megfejthetetlen....az ilyen menekülés,biztonságérzet....stbstb elméletek nagyon szépen hangzanak....csak sztem egy csöppet illúziórombolóak.a szerelem azon kevés dolgok egyike amit nem akarok megérteni....csupán megélni:)

zwana 2005-06-29 16:59

köszönöm, pont erre gondolok:)

freeman 2005-06-29 16:59

Idézet:

Maris eredeti hozzászólása
ez a lényeg sztem....felesleges egy olyan dolgot boncolgatni,ami megfejthetetlen....az ilyen menekülés,biztonságérzet....stbstb elméletek nagyon szépen hangzanak....csak sztem egy csöppet illúziórombolóak.a szerelem azon kevés dolgok egyike amit nem akarok megérteni....csupán megélni:)

ötös.

:)

PoffPoffPoff 2005-06-29 17:06

Idézet:

Illuzioromboloak ... mert a szerelem illuzio? :P
Ok ok ez mar kekeckedes, ne vegyetek komolyan. Faradt vagyok picinyt.
Egyebkent szerintem minden megfejtheto, megertheto ... max nem a racionalis emberi gondolkodassal. A megfejtheto nem is jo szo talan. Inkabb tisztabban lathato. Igen talan ez. En is szeretem felvenni a szerelem rozsaszin szemuveget, es atadni magam az edeskeseru erzesnek. De valahogy bennem van az az erzes, hogy ez csak illuzio csupan. Semmi tobb. Es ha meglatom az igazi lenyet ennek az egesznek akkor szinte barkit tudok ugyanilyen hevesseggel szeretni ... barkihez tudnek ugyanilyen hevesseggel kotodni.

A racionalitason tullepve lehet talan erzekelni a valaszt ... ami talan abban a pillanatban ertelmet is vesziti. Mint a Galaxis utikalauzban. A nagy kerdes egy annak valasza nem letezhet egy adott sikon belul. :)

Agymenesem van ugyhogy nem kell nagyon felvenni amit irok. :)

A lenyeg a lenyeg, hogy mindenkiben letezhet talan valasz, de az csak az O valasza ... legalabbis egy jo ideig. Ezert mondom en azt, hogy nem "megfejthetetlen", csak nagyon nagyon szubjektiv. :)

Maris 2005-06-29 17:11

Idézet:

De valahogy bennem van az az erzes, hogy ez csak illuzio csupan. Semmi tobb. Es ha meglatom az igazi lenyet ennek az egesznek akkor szinte barkit tudok ugyanilyen hevesseggel szeretni ... barkihez tudnek ugyanilyen hevesseggel kotodni.

Bárkihez?véleményem szerint inkább senkihez....Ez olyan mint egy bűvészmutatvány.ha elkezded nézni a mágus kezét csupán szerzel magadnak egy parányi örömöt,h igen te rájöttél h csal....viszont ez nem is mérhető ahhoz az élményhez amit a csodái okoznak:)
ne vedd el magadtól ezeket a pillanatokat azzal,h szétszeded részleteire,h megvizsgáld....mert lehet h soha többé nem tudod összeállítani:)

el loco 2005-06-29 17:12

szerelem,szerelem,köpni kell!:D

freeman 2005-06-29 17:12

szerintem jókat irsz poff, ne hagyd abba :)

zwana 2005-06-29 17:17

innen, ahol én állok, hülyeségnek tűnnek:)
de nem vagy hülye, ez egészen biztos, csak nem egyetemes érvényű a véleményed. de gondolom tudod, szóval nem azért mondom hogy felvilágosítsalak.
én köszönöm, továbbra is remekül elvagyok a babaházamban és ahogy járom a "felnőtt élet rögös útját" egyre kevésbé van kedvem kijönni.
szeretek álmodni és nekem attól jó, hogy úgy érzek ahogy leírtam.
én így vagyok boldog.
ha most valaki előrukkol nekem a biokémiával, meg hogy a szerelem tulajdonképpen nem más, mint blablabla......, azt kiröhögöm.
mert igaza van, de azt nem tudja, hogy nekem is:)

psychic 2005-06-29 17:19

Idézet:

Bárkihez?véleményem szerint inkább senkihez....Ez olyan mint egy bűvészmutatvány.ha elkezded nézni a mágus kezét csupán szerzel magadnak egy parányi örömöt,h igen te rájöttél h csal....viszont ez nem is mérhető ahhoz az élményhez amit a csodái okoznak:)
ne vedd el magadtól ezeket a pillanatokat azzal,h szétszeded részleteire,h megvizsgáld....mert lehet h soha többé nem tudod összeállítani:)

első olvasásra nagyon furcsa volt, de többször ish el olvastalak Maris !!! végül rájöttem h van mi van a sorok mögé rejtve;) köszi
bár fenntartom annak lehetőségét h nem ugyanarra gondolunk:)

Maris 2005-06-29 17:22

Idézet:

ha most valaki előrukkol nekem a biokémiával, meg hogy a szerelem tulajdonképpen nem más, mint blablabla......, azt kiröhögöm.

Lehet h ezek az emberek "okosabbak" nálam....de abban 100%ig biztos vagyok,h nem boldogabbak....A sexet is fel lehetne fogni ki be tologatásnak....de basszus,maga a folyamat kb lényegtelen az élményhez képest:)

psychic 2005-06-29 17:30

én már csak mosolyogni tudok kislányos zavaromban, boldogságosságosan;):o:D

PoffPoffPoff 2005-06-29 17:36

Idézet:

Bárkihez?véleményem szerint inkább senkihez....Ez olyan mint egy bűvészmutatvány.ha elkezded nézni a mágus kezét csupán szerzel magadnak egy parányi örömöt,h igen te rájöttél h csal....viszont ez nem is mérhető ahhoz az élményhez amit a csodái okoznak
ne vedd el magadtól ezeket a pillanatokat azzal,h szétszeded részleteire,h megvizsgáld....mert lehet h soha többé nem tudod összeállítani

Nem is tudom. Ha en megtanulok valamit akkor tovabbadom, es mar az okozza az igazi oromet nekem. De persze ez is szubjektiv, mint a legtobb dolog. :D
Nem szedem szet reszleteire. Nem boncolgatom. Csak raebredek a valojara. Nem ertem, csak mar latom. Ha ertitek mire akarok kilyukadni. Ha nem az sem baj. :) Annyi csodalatos dolog van az eletben amibol rengeteget merithetsz. Masok vagyunk. Nekem a szerelem erzese nagyon fontos, de ugyanilyen elmeny szamomra a szeretet erzese is a masik ember irant. Lehet, hule vagyok. Ezt sohasem lehet kizarni. A csoda pedig bennunk van en ugy velem. Annyira mely lesz az erzelem amennyire meg tudsz meritkezni benne. Attol, hogy latom mi ez az egesz meg ugyanugy keresztulsuvit rajtam, eleget, osszetor, felemel ... mert megelem az erzest ... mint az osszes tobbit. Illuzio ... de az illuzio nem egy szimpla buvesztrukk csak, nem? :)

PoffPoffPoff 2005-06-29 17:40

Idézet:

Lehet h ezek az emberek "okosabbak" nálam....de abban 100%ig biztos vagyok,h nem boldogabbak....A sexet is fel lehetne fogni ki be tologatásnak....de basszus,maga a folyamat kb lényegtelen az élményhez képest:)

En biztos nem vagyok okosabb senkinel sem. :D Ez az egy amiben tolleketessen biztos vagyok. Masok vagyunk. De pont azert irok, hogy halljam masok gondolatait. Mondtam mar, hogy emberfuggo vagyok? :) Szuksegem van rank.
A szex pedig tavol all a ki be tologatastol, bar ketsegtelenul az is resze a dolognak. Csak nem tudom ez hogyan jon az eddigi temahoz. :)

Maris 2005-06-29 17:47

Idézet:

En biztos nem vagyok okosabb senkinel sem. Ez az egy amiben tolleketessen biztos vagyok. Masok vagyunk. De pont azert irok, hogy halljam masok gondolatait. Mondtam mar, hogy emberfuggo vagyok? Szuksegem van rank.
A szex pedig tavol all a ki be tologatastol, bar ketsegtelenul az is resze a dolognak. Csak nem tudom ez hogyan jon az eddigi temahoz.

nem rád értettem az "okosabb" jelzőt....hanem még zwana írására reagáltam,h valaki biokémiával magyarázza a szerelmet;)
persze h mások vagyunk....és ne érezd azt h én nem fogadom el a Te álláspontod.Viszont csak a saját gondolataimmal tudok rájuk reagálni....amik ugyancsak mások:p
a sex dolog pedig úgy jött a képbe h ez volt (véleményem szerint) a legérzékletesebb példa arra h mennyire nem szabad racionális síkon gondolkodni(és ezt megint a biokémiára értettem s nem rád).mert a sexet úgyérzem már egész jól kiveséztük....rájöttünk h h működik(amit te a szerelemnél szeretnél elérni),viszont semmivel nem kerültünk közelebb a megoldáshoz:)

FoX 2005-06-29 17:51

Idézet:

Nem is tudom. Ha en megtanulok valamit akkor tovabbadom, es mar az okozza az igazi oromet nekem. De persze ez is szubjektiv, mint a legtobb dolog. :D
Nem szedem szet reszleteire. Nem boncolgatom. Csak raebredek a valojara. Nem ertem, csak mar latom. Ha ertitek mire akarok kilyukadni. Ha nem az sem baj. :) Annyi csodalatos dolog van az eletben amibol rengeteget merithetsz. Masok vagyunk. Nekem a szerelem erzese nagyon fontos, de ugyanilyen elmeny szamomra a szeretet erzese is a masik ember irant. Lehet, hule vagyok. Ezt sohasem lehet kizarni. A csoda pedig bennunk van en ugy velem. Annyira mely lesz az erzelem amennyire meg tudsz meritkezni benne. Attol, hogy latom mi ez az egesz meg ugyanugy keresztulsuvit rajtam, eleget, osszetor, felemel ... mert megelem az erzest ... mint az osszes tobbit. Illuzio ... de az illuzio nem egy szimpla buvesztrukk csak, nem?

igen ertem, milyen az, amikor nem szeded reszeire, de valahogy latod... minden pontosan a helyere illeszkedik, ahogy minden hopehely eppen a helyere hull :)
az egeszbe beletartozik a szerelem erzese, a szex, a baratsag, az ellentet, a velemenyek kulonbozosege... stb stb.
senkinek nem kell ugy elnie, vagy ugy ereznie, ahogy az mas szerint helyes. mindenki maga tudja, mi jo neki. amit en tapasztaltam: rohadt nehez belatni, ha megsem jo. :)

Maris 2005-06-29 17:53

Idézet:

Nekem a szerelem erzese nagyon fontos, de ugyanilyen elmeny szamomra a szeretet erzese is a masik ember irant.

ebben a mondatban rávilágítasz a különbség okára.Nálad milyen érzések társulnak a szerelemhez?
Én leginkább lángolni szoktam.ezt az érzést nálam össze se lehet hasonlítani a szeretettel.az valami nyugodt dolog....a szerelem pedig vad:D
bizonyára egy idő után(mindenkinél más) át fog alakulni nagyon mély szeretetté....viszont ehhez még túl fiatal vagyok,h ilyenben részem legyen:)

PoffPoffPoff 2005-06-29 17:54

Idézet:

nem rád értettem az "okosabb" jelzőt....hanem még zwana írására reagáltam,h valaki biokémiával magyarázza a szerelmet;)
persze h mások vagyunk....és ne érezd azt h én nem fogadom el a Te álláspontod.Viszont csak a saját gondolataimmal tudok rájuk reagálni....amik ugyancsak mások:p
a sex dolog pedig úgy jött a képbe h ez volt (véleményem szerint) a legérzékletesebb példa arra h mennyire nem szabad racionális síkon gondolkodni(és ezt megint a biokémiára értettem s nem rád).mert a sexet úgyérzem már egész jól kiveséztük....rájöttünk h h működik(amit te a szerelemnél szeretnél elérni),viszont semmivel nem kerültünk közelebb a megoldáshoz

Oooo, en azt hiszem irtam valahol, (bar lehet, hogy nem), hogy nem reacionalisan bontom szet a dolgokat. Azzal mar regen nem foglalkozom. En raerezni akarok, hogy milyen is valojaban szamomra az a bizonyos valami amivel foglalkozom ... ennel kodosebben ha akartam sem tudtam volna fogalmazni. :D
Nem a mukodese erdekel, hanem a valos mibenlete ... ha ertitek mit akarok itt elgyagyogni. A szex-et meg igazabol nem tudom hogyan mukodik. LAttam olyan dolgokat mar tantrikus tanitvanyoktol, hogy allam leesett. Noh igen. BUtak vagyunk mi meg naon. Legalabbis en bizti. :)

Ps.: A szerelem kemiaval valo magyarazata nagyon tetszik am nekem is. Kedvelem az ilyet amikor be akarnak nekem valamit bizonyitani racionalistapista dolgokkal. Olyankor hevesen vigyorgok.

Ps2.: Igen igen igen. En ezekre a gondolatokra vagyok ehes. Ugyhogy ne fogjatok egy picit se vissza magatokat. :)

PoffPoffPoff 2005-06-29 17:57

Idézet:

ebben a mondatban rávilágítasz a különbség okára.Nálad milyen érzések társulnak a szerelemhez?
Én leginkább lángolni szoktam.ezt az érzést nálam össze se lehet hasonlítani a szeretettel.az valami nyugodt dolog....a szerelem pedig vad:D
bizonyára egy idő után(mindenkinél más) át fog alakulni nagyon mély szeretetté....viszont ehhez még túl fiatal vagyok,h ilyenben részem legyen:)

En nem azt akartam mondani, hogy a ketto ugyanolyan. :) Feneket! A szerelem nalam is langolas (tekinve, hogy igencsak heves fajta vagyok-e tekintetben ... meg mondjuk minden masban ami szeretettel szerelemmel kapcsolatos), ahogy irtam is azt hiszem. A szeretet megint masfele erzes. En csak azt akartam mondani, hogy egyik sem jelent szamomra tobbet a masiknal. Engem ugyanolyan boldogga tud tenni a szerelem mint a masik ember szeretete. Nem azt mondom, hogy nem szokott hianyzoni egyik vagy masik erzes. Szokott persze mert nem ugyanaz. De mindketto ugyanolyan sokat jelent nekem. Ezert egyik sem tobb a masiknal. Csak mas. :)

PoffPoffPoff 2005-06-29 18:01

Cukor és só ... mindkettóre szükségem van. :)

FoX 2005-06-29 18:08

es hogy mukodik a dolog, a szerelemmel es a birtoklasi vaggyal? :)

Thomato 2005-06-29 20:07

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
es hogy mukodik a dolog, a szerelemmel es a birtoklasi vaggyal? :)

Én úgy vélem, a szerelem érzésvilágában benne lehet a birtoklási vágy is. nekem sokszor sikerült tudatosítani magamban, de nem szerettem. Van erről egy nagyon szép vers, Imre Flóra - Sapphicus, ha szeretnéd, majd holnap beírom.
A valódi, feltétel nélküli szeretetbenviszont nincs helye.

psychic 2005-06-29 22:15

Idézet:

Thomato eredeti hozzászólása
Én úgy vélem, a szerelem érzésvilágában benne lehet a birtoklási vágy is. nekem sokszor sikerült tudatosítani magamban, de nem szerettem. Van erről egy nagyon szép vers, Imre Flóra - Sapphicus, ha szeretnéd, majd holnap beírom.
A valódi, feltétel nélküli szeretetbenviszont nincs helye.

benne ish van;) a kérdés az h felismerjuk-e vagy automatikusan befolyása alatt cselekszunk?
élhetunk-e valodi, feltetel nelkuli szeretetben, mikozben akarmerre nézel akarkit veszel alapul (pld, én most sajat magamat) eszrelehet venni, h mindenhol/mindenkiben ott vannak a feltetelek, az elvarasok...

más:
valoban nincsen értelme oan dolgon "vitazni", amelyet kikialtunk megfejthetetlennek ésh közösen megegyezunk abban h megfejthetetlen. csak az vitatkozik, aki vitatkozni akar :)

abban nincsen semmi rossz ha vkinek van batorsaga leirni azt amit gondol bizonyos "dolgokrol". vagy van batorsaga feltenni, meghökkentő, ámde zavarbaejtő kérdéseket...

nektek mi a véleményetek a véleményről, ésh a vélemény-nyilvánításról???

chillqk@c 2005-06-29 23:01

Idézet:

psychic eredeti hozzászólása
benne ish van;) a kérdés az h felismerjuk-e vagy automatikusan befolyása alatt cselekszunk?

és ezt Te honnan tudod ilyen biztosan? és Neked mi a szerelem? és nekem mi? és honnan tudod, hogy nekem is benne van-e a birtoklási vágy? ... :rolleyes: de persze én biztos hülye vagyok és benne van a birtoklási vágy, sőt a szerelem maga a birtoklási vágy ... csak azt hiszem hogy van olyan akinek nincs benne mégha az éppen nem is én vagyok ... mennyire volt reprezentatív a felmérés? volt egyáltalán? ...

Idézet:

abban nincsen semmi rossz ha vkinek van batorsaga leirni azt amit gondol bizonyos "dolgokrol". vagy van batorsaga feltenni, meghökkentő, ámde zavarbaejtő kérdéseket...

ezt én sem mondtam, hogy rossz lenne :D

Idézet:

kicsit tág ez a kérdés ;)

szerintem.

psychic 2005-06-30 09:09

Idézet:

chillqk@c eredeti hozzászólása
és ezt Te honnan tudod ilyen biztosan? és Neked mi a szerelem? és nekem mi? és honnan tudod, hogy nekem is benne van-e a birtoklási vágy? ... :rolleyes: de persze én biztos hülye vagyok és benne van a birtoklási vágy, sőt a szerelem maga a birtoklási vágy ... csak azt hiszem hogy van olyan akinek nincs benne mégha az éppen nem is én vagyok ... mennyire volt reprezentatív a felmérés? volt egyáltalán? ...
ezt én sem mondtam, hogy rossz lenne :D

[size=3][b]
kicsit tág ez a kérdés ;)
szerintem.

nem vagy hülye hugi, én vagoyk a hülye h még ennyi időm se vagyok képes csendben figyelni...

annyira egyértelmű ahogy irsz, annyira...h már csak Te nem veszed észre magad!!! De én így ish cejetlek, Te kish...Teeeee

Maris 2005-06-30 09:46

Idézet:

Én ezt a kérdést első olvasatra inkább társadalmi vonatkozásaiban vizsgáltam....Ha rajtam múlna én igenis korlátoznám a szabad vélemény nyilvánítást.Ne értsen félre senki,nem egy bólogató báb társadalomról álmodok,ahol az indoktrináció akkora méreteket ölt,h az emberek el is hiszik,h ez az ő véleményük....Én az olyan deviáns megnyilvánulásokra gondolok,mint a gyűlölet beszéd....vagy a neonáci tüntetés.Gusztustalan dolognak tartom,h a demokráciára és az emberi jogokra hivatkozva a bőrfejűek még mindig az 'übermens'ben gondolkodnak....és a felvonulásaikhoz még rendőri felügyeletet is kapnak:mad:joguk van hozzá?!elvileg igen....sajnos...Az önkényuralmi jelképeket betiltották....viszont az ilyen megmozdulások legálisak?!ez kicsit számomra paradoxon dolog....na mind1....
abból is elegem van h a politikusok csak a szart dobálják egymásra....ebbe a témába most nem akarok részleteibe belemenni,mert nem vagyok annyira napra kész és ezért csak egész elcsépelt közhelyes mondatokat tudnék produkálni....de látom amit látok:(az egyik kiáll szitkozódik,uszít,'harcba szólit' a másik oldal ellen,oda-vissza oda-vissza....emlékszem amikor a választások voltak 15éves voltam.Nem hiszem h egy ennyi idős gyereknek kialakult véleménye van a politikáról....minden osztálytársam azt az álláspontot képviselte amit otthon látott,hallott...elég kiábrándító volt látni,h jó barátok estek egymásnak és túlkiabálva akarták a másikat meggyőzni "saját" "igazukról".....Az emberek annyira befolyásolhatóak....nem jó ez így.
uhh...hát tudnék még pár dolgot írni....de azt hiszem inkább itt be is fejezem:rolleyes:

freeman 2005-06-30 10:12

nincs tökéletes rendszer :)

aki ezt mondja neked az azért teszi, mert érdekében áll az adott rendszer fennmaradása ;)

ezekkel a szólásszabadság dolgokkal meg óvatosan érdemes bánni... az utóbbi pár száz év történelme fényes példa arra, hogy mennyire ki lehet használni az - akár jószándékból törvénnyé tett - korlátozó intézkedéseket.

ami meg a neon@cikat illeti, emlékezzetek vissza a 1930as évek európai gazdasági viszonyaira: nem volt fényes (se) a helyzet. Épp ezt használta ki élelmes vezetőjük... sajnos.

én úgy látom, hogy az EU feladata pl. az ilyen és ehhez hasonló helyzetek elkerülése lenne.

Maris 2005-06-30 10:29

Idézet:

nincs tökéletes rendszer

aki ezt mondja neked az azért teszi, mert érdekében áll az adott rendszer fennmaradása
ezekkel a szólásszabadság dolgokkal meg óvatosan érdemes bánni... az utóbbi pár száz év történelme fényes példa arra, hogy mennyire ki lehet használni az - akár jószándékból törvénnyé tett - korlátozó intézkedéseket.

ami meg a neon@cikat illeti, emlékezzetek vissza a 1930as évek európai gazdasági viszonyaira: nem volt fényes (se) a helyzet. Épp ezt használta ki élelmes vezetőjük... sajnos.

én úgy látom, hogy az EU feladata pl. az ilyen és ehhez hasonló helyzetek elkerülése lenne.

persze h nincs....én nem is céloztam rá,h "szép új világ" ha ez meg ez nem lenne....de a mostani nagyon távol áll a tökéletestől.lehet sokkal jobb:)
sztem az olyan kinyilatkoztatásokat,amik egy másik ember,csoport,közösség és/vagy nép ellen irányulnak nem szabadna engedni....és amiről én beszéltem már rég ez a kategória....
a nácik hatalomra jutását valóban a gazdasági világválság generálta,de ha általánosabban akarunk fogalmazni....az elégedetlenség....ami mindig is volt és mindig is lesz.Az emberek sosem érik be azzal ami épp van....mindig többet jobbat sűrűbben....ezek "emberi" dolog,ezért mindig lesznek olyanok akik ezt kihasználják....a demagógia még mindig nagy úr.Főleg ha azt vesszük h a társadalom egyre inkább butított....manapság már sokan azt is elhiszik h a fogkrémtől lesz boldog családi életük...mert a tvből négy gyöngyfogsorú műmosoly szegeződik rájuk.
vegyük csak például a vallási szektákat....az emberek a boldogság reményében fanatikusokká tudnak vállni,elég egyszerűen.manapság már a történelemből okulva figyelnek arra,h Hitler félék ne kerüljenek hatalomra....de ha azt nézzük a náci propaganda egyértelműen antiszemita volt.nem lett volna nehéz észrevenni mai szemmel h nem vezet jóra a dolog....Manapság már ezt kiszűrnénk és csírájában elfojtanánk...de ahogy a "védekezők" úgy a támadók is fejlődnek....Bújtatott üzenetek és szerveződések....stb stb.

psychic 2005-06-30 10:37

nem merek beirni semmit. tobbszor megprobaltam de mindig kitoroltem:)

Maris 2005-06-30 10:39

Idézet:

nem merek beirni semmit. tobbszor megprobaltam de mindig kitoroltem:)

na de ugyan miért héééé:rolleyes::)tessék írni:)!

psychic 2005-06-30 10:40

[QUOTE=chillqk@c]
Idézet:

annyira egyértelmű ahogy irsz, annyira...h már csak Te nem veszed észre magad!!! De én így ish cejetlek, Te kish...Teeeee[/QUOTE]

és mit nem veszek észre? és mi egyértelmű?
... de igazad van én inkább nem is irok ... :rolleyes: :(

miért gondolod h igazam van? ésh miért nem irsz?:(

psychic 2005-06-30 10:45

Idézet:

na de ugyan miért héééé:rolleyes::)tessék írni:)!

elszállt a bátorságom:(

Maris 2005-06-30 10:49

Idézet:

elszállt a bátorságom:(

:rolleyes:pedig érdekelne h Neked mi a véleményed erről....nem reagál rám senki:(biztos baromságokat irogattam:D

psychic 2005-06-30 11:33

Idézet:

chillqk@c eredeti hozzászólása
sajnálom, megigérem hogy bele sem olvasok ebbe a topicba :o ... és elvonulok hamut szórók a fejemre aztán futok 10kört a ház körül és fejbelövöm magam egy vizipisztollyal :o de mondjuk nem értem mi rosszat követtem el, egyszerün mások az elképzeléseim a birtoklási vágyról, aminek ha tisztáznánk a fogalmát akkor nagy valószínüséggel ott már meg is találnák a kis elméleteink különbségének a gyökerét ... hihi :)

Bátyus, most nehogy már miattam menjen el a bátorságod ... nemakajtam ... : (((

az Übermensch eszme nem hülyeség ... olvassatok Nietzschet :rolleyes: ...

most erre mit irhatnék?
én elfogadom az elképzelésiedet. ésh szoval sem emlitettem h nem. mint ahogy azt sem h masok az elkepzeleseim. egyszeruen csak azt látod abban amit irok látni akarsz! magambol indulok ki. az elméletek nem rosszak, orulok neki ha rajovok vmire. de gyorsan tovább ish lépek, nem tulajdonitok nagy jelentoseget nekik minek?

nah de ez már inkabb off, mint on

jah, ésh Drága Hugi: ne mártirkodjál, mert úgy testvériesen nyakonváglak, jóvan???

zwana 2005-06-30 11:58

végleg bezárkózom a babaházba.
a kulcsot kihajítom az ablakon, fejemre húzom a takarót és álmodozom.
a valóságnak csak azt a részét szeretem, amelyikben nem szerepenlek emberek.
de nagyon szeretném, ha lenne valaki, akivel lehet együtt álmodozni, neki megengedem hogy megkeresse a kulcsot:)
szrintem az élet akkor szép, ha szép az, ami belül zajlik. az megszépít kívül is mindent.
aki azt várja hogy nyissam ki a szemem és egedjem be a külvilágot, az arra kér, hogy vegyek be egy lassú mérget, ami úgy hat, hogy az álmokat öli meg és aztán utánuk elsorvad a test is.
most így érzek.

lehet hogy az illúziók topicba kellett volna....

PoffPoffPoff 2005-06-30 14:23

Idézet:

végleg bezárkózom a babaházba.
a kulcsot kihajítom az ablakon, fejemre húzom a takarót és álmodozom.
a valóságnak csak azt a részét szeretem, amelyikben nem szerepenlek emberek.
de nagyon szeretném, ha lenne valaki, akivel lehet együtt álmodozni, neki megengedem hogy megkeresse a kulcsot:)
szrintem az élet akkor szép, ha szép az, ami belül zajlik. az megszépít kívül is mindent.
aki azt várja hogy nyissam ki a szemem és egedjem be a külvilágot, az arra kér, hogy vegyek be egy lassú mérget, ami úgy hat, hogy az álmokat öli meg és aztán utánuk elsorvad a test is.
most így érzek.

MIt szépít meg kívül? Mi mindent?
A külvilág méreg ... erről az jut eszembe amit mondogatni szoktam amikor látom, hogy emberek felidegesítik magukat dolgokon ... csak az tud rad hatni amit hagysz, hogy hasson rád. :)
Én úgy érzem, hogy a világ sokkal inkább egy önmagát egyensúlyba hozo valami mint méreg. Világ alatt termeszetesen nem kicsiny földünket és az ott gyüszmékelő kétlábúakat értem csak, akik szerint a kvarcóra egy nagyszerű találmány. :D
Van benne rossz, és jó, de ezek egymástól elkülönithetetlen dolgok. Elcsépelt frázissal élek amikor azt mondom, hogy sötétség nélkül nem létezik a fény, ahogy boldogtalanság nélkül sem létezik a boldogság. Legalábbis én így érzem, gondolom. Valaki világositson bele buci arcomba ha szerinte nem így van. :)

robci 2005-06-30 15:45

de ha a külvilágban van a méreg, akko ottan is vagyon a gyóccer, nem...? :rolleyes:
hm? .... lehet hüle vagyolok...

zwana 2005-06-30 15:49

Idézet:

MIt szépít meg kívül? Mi mindent?
A külvilág méreg ... erről az jut eszembe amit mondogatni szoktam amikor látom, hogy emberek felidegesítik magukat dolgokon ... csak az tud rad hatni amit hagysz, hogy hasson rád. :)
Én úgy érzem, hogy a világ sokkal inkább egy önmagát egyensúlyba hozo valami mint méreg. Világ alatt termeszetesen nem kicsiny földünket és az ott gyüszmékelő kétlábúakat értem csak, akik szerint a kvarcóra egy nagyszerű találmány. :D
Van benne rossz, és jó, de ezek egymástól elkülönithetetlen dolgok. Elcsépelt frázissal élek amikor azt mondom, hogy sötétség nélkül nem létezik a fény, ahogy boldogtalanság nélkül sem létezik a boldogság. Legalábbis én így érzem, gondolom. Valaki világositson bele buci arcomba ha szerinte nem így van. :)

ez csak egy pillanatnyi hangulat volt...
és nem igazán hat rám aminek nem kell:D

PoffPoffPoff 2005-06-30 15:53

Idézet:

ez csak egy pillanatnyi hangulat volt...
és nem igazán hat rám aminek nem kell:D

Akkor meg minek a babaház? :) Hiszen nem tud megérinteni semmi a külvilág "mocskából" nem? Vagy miert nem tud hatni rád? Mert bezárkozol a babaházba?

Nem kekeckedés, csak beszélgetni probálok. :) Ha idegesítek bárkit is akkor tessék szólni, és leállok. :)

Ynghoma 2005-06-30 15:55

zwana...remek gondolat...ha megfigyeled...a külvilágban csomó olyan mber van,aki megpróbál leépiteni Téged...és soxor ugy,hogy észre sem veszed...mert mézesmázasan osztja a jótanácsokat...és elhiteti veled,hogy tényleg jót akar neked...

van aki ezt persze nyiltan teszi(lagalább nem sunyi)

legszivesebben én is magamra zárnám az ajtót...itthagynám ezt az egészet is...és azzal a 'töredékkel' amiben a hozzám közel állók vannak...és akik nem a műbarátságukkal kábitanak...azokat hagynám a körön belül...vagy a babaházon belül;)

Eric 2005-07-01 09:37

Idézet:

Ynghoma eredeti hozzászólása
zwana...remek gondolat...ha megfigyeled...a külvilágban csomó olyan mber van,aki megpróbál leépiteni Téged...és soxor ugy,hogy észre sem veszed...mert mézesmázasan osztja a jótanácsokat...és elhiteti veled,hogy tényleg jót akar neked...

van aki ezt persze nyiltan teszi(lagalább nem sunyi)

legszivesebben én is magamra zárnám az ajtót...itthagynám ezt az egészet is...és azzal a 'töredékkel' amiben a hozzám közel állók vannak...és akik nem a műbarátságukkal kábitanak...azokat hagynám a körön belül...vagy a babaházon belül;)

Egy idő után az ember felismeri, hogy kikhez lehet őszintén közeledni és/vagy , hogy kinek a közeledése őszinte feléd! Persze vannak nagyon jól manipuláló emberek...őket egy kicsit nehezebb kiismerni, de közel sem lehetetlen...

rgo-ha fejlett az empátiád és az emberismereted kevesebbszer esel pofára...
Viszont , szerintem nem szabad ezeket kizárni...inkább beengedni és tanulni belőlük(tőlük)...

Maris 2005-07-01 12:22

Idézet:

Eric eredeti hozzászólása
Egy idő után az ember felismeri, hogy kikhez lehet őszintén közeledni és/vagy , hogy kinek a közeledése őszinte feléd! Persze vannak nagyon jól manipuláló emberek...őket egy kicsit nehezebb kiismerni, de közel sem lehetetlen...

Viszont , szerintem nem szabad ezeket kizárni...inkább beengedni és tanulni belőlük(tőlük)...

Én mindent embert csak egy bizonyos közelségbe engedek....egész hamar megbarátkoznak velem az emberek(valahogy bizalmat ébresztek....vagy nem vágom;)) Az ilyenekből nagyon sok van.....profitálok is belőlük rendesen(ők is belőlem tehát nem egyoldalú)....viszont mindig megtartom a 2lépést(amit ők általában észre sem vesznek)ezzel biztosítva magamat a csalódásoktól....Aztán van egy nagyon kis szűk réteg akikeket közel engedek...Érdekes mert ezeket az embereket nem én engedtem át,hanem ők akartak átjönni....ők észrevették a "falamat":rolleyes:

imPAct 2005-07-01 13:27

Idézet:

Eric eredeti hozzászólása

Jaja egy idő után ki lehet mindenkit ismerni,csak az az idő ne legyen túl hosszú.Én úgy szoktam csinálni,hogy ha megismerek valakit akkor eleinte nem nagyon közeledek hozzá,mert nem biztos, hogy pont rá van nekem szükségem. És ezért csak hallgatom, hogy milyen a felfogása a dumája. Ha már itt megbukik a dolog akkor legalább nem pofáztam feleslegesen és nem pocsékoltam el az időmet egy marhára. Viszont ha már az első lépcsőket vágom akkor már elkezdek vele beszélgetni stb stb.... Viszont a Maris által említett 2 lépés távolság nagyon sokáig megmarad bennem. Ez már csak a teljes kiismerés után tud eltünni. De ha eltünt akkor már szinte biztos (mondjuk teljesen biztos eben az ember sosem lehet) lehetek abban, hogy nem fog átverni,megbántani. Ha meg igen akkor menekűljön :) Sajnos volt már olyan is, hogy egy lányt nagyon szerettem (nem-nem nem a csajom volt,csak barát) és állandóan együtt csináltunk mindent, együtt utaztunk,buliztunk,ettünk,ittunk éjjel nappal..... És egyszer csak egyik napról a másikra megszünt létezni számomra,mert elment külföldre egy "kis" időre de annyira bejött neki,hogy többet nem is jött vissza.És ez nagyon szar volt esküszöm rosszabb mint egy szakítás! Azóta már nagyon nehezen engedek megamhoz igazán közel újonnan megismert embereket....

Maris 2005-07-01 13:41

én képes vagyok egy nap alatt az embereket közel engedni magamhoz....tényleg mintha nem is aznap találkoztunk volna:)(persze ember függő....most nem említenék neveket,de pár fijúcska lányocska gyorsan vette az akadályokat:p)
h valaki mégközelebb férkőzzön....ahhoz intenzív kapcsolat kell.(értem itt azt h ne hetente egyszer lássam....persze az ilyeneknél is tuti működne csak sok hét után:D)

imPAct 2005-07-01 13:47

Idézet:

én képes vagyok egy nap alatt az embereket közel engedni magamhoz....tényleg mintha nem is aznap találkoztunk volna:)(persze ember függő....most nem említenék neveket,de pár fijúcska lányocska gyorsan vette az akadályokat:p)
h valaki mégközelebb férkőzzön....ahhoz intenzív kapcsolat kell.(értem itt azt h ne hetente egyszer lássam....persze az ilyeneknél is tuti működne csak sok hét után:D)

Én is csak az élettől kapott csalódások miatt vagyok kicsit óvatos. Nem szeretnék a jövőben úgy járni, hogy az nagyon szar legyen, ugyanis utálok szenvedni.Biztos lessz még 1000 csalódás,de minnél óvatosabb vagyok annál kevesebb lessz. Viszont úgy érzem, hogy ha akarom akkor az akadályokat sikerrel és gyorsan veszem az emberekkel szemben.
Igen jól mondod elég nehéz úgy jó kapcsolatot felépíteni valakivel, ha keveset találkoztok. Lehet csak sokkal több idő ;)

Nozomi 2005-07-04 16:17

Idézet:

persze h nincs....én nem is céloztam rá,h "szép új világ" ha ez meg ez nem lenne....de a mostani nagyon távol áll a tökéletestől.lehet sokkal jobb:)
sztem az olyan kinyilatkoztatásokat,amik egy másik ember,csoport,közösség és/vagy nép ellen irányulnak nem szabadna engedni....és amiről én beszéltem már rég ez a kategória....
a nácik hatalomra jutását valóban a gazdasági világválság generálta,de ha általánosabban akarunk fogalmazni....az elégedetlenség....ami mindig is volt és mindig is lesz.Az emberek sosem érik be azzal ami épp van....mindig többet jobbat sűrűbben....ezek "emberi" dolog,ezért mindig lesznek olyanok akik ezt kihasználják....a demagógia még mindig nagy úr.Főleg ha azt vesszük h a társadalom egyre inkább butított....manapság már sokan azt is elhiszik h a fogkrémtől lesz boldog családi életük...mert a tvből négy gyöngyfogsorú műmosoly szegeződik rájuk.
vegyük csak például a vallási szektákat....az emberek a boldogság reményében fanatikusokká tudnak vállni,elég egyszerűen.manapság már a történelemből okulva figyelnek arra,h Hitler félék ne kerüljenek hatalomra....de ha azt nézzük a náci propaganda egyértelműen antiszemita volt.nem lett volna nehéz észrevenni mai szemmel h nem vezet jóra a dolog....Manapság már ezt kiszűrnénk és csírájában elfojtanánk...de ahogy a "védekezők" úgy a támadók is fejlődnek....Bújtatott üzenetek és szerveződések....stb stb.

Ez tényleg így van...már eljutatták a tömegpszichozist egy olyan magas szintre amikor mindez teljesen legális, és szinte észrevétlen marad a nagy többség elől. Fejlődni kell no. Hát akkor miből lesz zsé a beruházásokra, a fejeseknek az audira, a nemzetgazdaságnak nemzetgazdálkodni, ez kérem így kell hogy menjen...gondold el ha az emberek hátat fordítva ennek a teljesen nyílvánvaló butításnak, egyzserűen tennének az egészre...kivándorolnának hegysekbe vlgyekbe és önfenntartó, nehéz ám boldog életet élnének amíg meg nem halnak, és nem érdkelné őket az hogy nem tekintik őket a társadalom részének, mert nincs híperszuper gépfogkeféjük, meg márkás mindenféle lónyáluk amire semmi szükségük nincs. Akkor bizony sok sok embernek kimaradna sok sok pénze amit nagyon nagyon sajnálnának, és persze mivel ez mind kiesett, behajtják így úgy legális vagy illegális úton a sok sok mechanikus hypnotizált emberszerű lényektől akik bizony ettől nagyon nagyon szomorúak lennének...vagy nem. de mindenképpen ők járnak rosszul..akik hiszik hogy ez így kelll hogy menjen...család gyerek, munkahely, esti tv, ágyba esés, elájulás reggel megin, adók ,fizetés megin...és ez így megy amíg meg nem hal ez a sok derék ember, anélkül hogy életközelben lett volna...odaadta magát a rendszernek, mert másképp nem a társadalom része. Naaagyon komoly dolgokat meg lehet csinálni a tömeggel...csak jó helyre kell belebeszélni a sok célravezető dolgot, és a nyugdíjas nénikékből, bácsikból mindenre képes üvöltő sipítozó, vérszemet kapós vadállatok válnak..gond egy szál se. Pár szép elv, pár szép gondolat, szívbe markoló hasonlatok és máris mindenre rá lehet venni az embereket. Megfelelő képességekkel rendelkező egyének tényleg bármire képesek rávenni az embereket. Ebből a szempontból nem változott semmit a világ. Azért több meber van aki eljutott odáig hogy már fel sem bsza az agyát ezen az egész "rendszeren". Mert a gépezetnek mennie kell...és ki tudja meddig de menni is fog. Ettől függetlenül még mindig lesznek emberek akik ezen kívü állnak, vagy részei ennek a gépezetnek, de átlátják mi miért van, és nem tekintik magukénak azokat a célokat amiket olyan emberek diktálnak akik nagyon jól tudják hogy ezzel milyen célokat akarnak elérni a saját érdekükben. Tehát a rendszer adott...azt meg nem döntheted, lázadhatsz ellene, fikázhatod, vagy elfogadod annak ami. És teszed azt amit TE jónak látsz...nem azt amit akarnak hogy jónak láss. Ezt pedig mindenki maga eldöntheti hogy neki mi jó és mi nem...jogában álll mindenkinek azt csinálni amit ő jónak lát...ha ezért esetleg leültetik pár évre, akkor meg van ideje gondolkodni hogy mi miért történt:D. Persze ez is benne van a pakliban. Ahogy minden megtörténhet ebben a világban...jah, és a Hitler fajta emberek még mindig lehetnek hatalmon...csak nem tudnak róla hogy ez olyan mint Hitler...máshogy hívják., és máshogy érvényesíti az elveit, más, immáron legális, vagy illegális, de eltusolhat eszközökkel...mert ugye minden megtörténhet..csak másképp...kétszer ugyanaz elég ritkán...hát így hirtelen ennyi. Mindenjót!

psychic 2005-07-04 17:06

roppant kényes téma feszegetni a társadalom az állam kilétét. de izéé...látta már vki a társadalmat? vagy az államot? hogy néznek ki? van neki nagy füle meg nagy orra? vagy micsoda?
a jogszabalyok, törvények, társadalmi erkölcsök utvesztojében, ugy elvesztunk, h má asse tudjuk kik vagyunk...
vki feltette nekem a kérdést ma reggel: te tudod h ki vagy???
kb ugynazok a válaszok jutottak eszembe, mint nektek most!!! :(

Asoka 2005-07-04 18:58

Rá kellett döbbennem túl sokat gondolkodom. Túl sok a kérdés és a válasz. Tudom, hogy feleslegesek mégsem tudok tőlük szabadulni és nem is tudom merre induljak. Csak azt tudom szabadulni akarok.

PoffPoffPoff 2005-07-04 19:45

Idézet:

Asoka eredeti hozzászólása
Rá kellett döbbennem túl sokat gondolkodom. Túl sok a kérdés és a válasz. Tudom, hogy feleslegesek mégsem tudok tőlük szabadulni és nem is tudom merre induljak. Csak azt tudom szabadulni akarok.

Szerintem ne keress, hanem csak élj. :)
(gondolat magamtól, és nem tanács :) )

Asoka 2005-07-04 19:59

Idézet:

Szerintem ne keress, hanem csak élj. :)
(gondolat magamtól, és nem tanács :) )

..............

FoX 2005-07-04 19:59

olvasgattam, es eszembe jutott valami :D
az emberekrol, az elvarasokrol, es a csalodasrol.
regen megismerkedtem emberekkel, akikben kesobb csalodtam. vajon miert? azert, mert elvarasokkal kozeledtem felejuk. megismerek egy embert, es automatikusan elvarom tole, hogy legyen velem kedves, ne verjen at, ne hazudjon, stb. stb. aztan ha az illeto olyat tesz, ami nem felel meg egyik-masik elvarasomnak, csalodok benne. nade mi van akkor, ha nincs semmifele elvarasom? legyen olyan a masik, amilyen lenni akar. nem varok el tole semmit. se kedvesseget, se jofejseget, semmit. igy aztan megkimelem magam a csalodastol, es talan a masik embert attol, hogy megint elvarasoknak kelljen megfelelnie, mert az sem jo... ettol kezdve nem tud olyan dolgot cselekedni, ami miatt csalodnek :)

persze ez az en modszerem, az en tapasztalataim arra vezettek, hogy igy nekem is jo, es talan a masiknak is. a sajat eletet mindenki ugy eli, ahogy neki a legjobb :)

afronauta 2005-07-04 20:00

Idézet:

Ynghoma eredeti hozzászólása

és közben nem is? vagy az ilyesminek szted mi értelme van? ezek csak simán velejéig romlott egyének, akik azon fáradoznak, hogy belülről rohasszák mások életét? komolyan nem értem.

Asoka 2005-07-04 20:00

Szerintem nem értetted meg amit írtam:)

afronauta 2005-07-04 20:04

DE!! :) értelek, így vagyok néha én is.. a lelkem nyughatatlanságát is a sok f*sz gondolatnak tudom be.. így azt nem értem, amit ynghoma írt.. illetve érteni értem, csak nem értem, miért jó ez egy embernek, ha iet csinál.

ElftERROR1st 2005-07-04 20:09

valoszínüleg azert mert ijen a jelleme és ezzel akar valamit elérnee.......amirol asziszi hogy jobb lecc nekii...vagy egyeb ojan indittatasokbol amiből anyagi fizikai mentális haszonhoz jutthat......

PoffPoffPoff 2005-07-04 20:13

Idézet:

Szerintem nem értetted meg amit írtam:)

Szerintem ez lehet, hogy nekem szolt, vagy nem? :D

Asoka 2005-07-04 20:13

Idézet:

afronauta eredeti hozzászólása
DE!! :) értelek, így vagyok néha én is.. a lelkem nyughatatlanságát is a sok f*sz gondolatnak tudom be.. így azt nem értem, amit ynghoma írt.. illetve érteni értem, csak nem értem, miért jó ez egy embernek, ha iet csinál.

Ez nem neked szólt:)

Asoka 2005-07-04 20:17

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
regen megismerkedtem emberekkel, akikben kesobb csalodtam. vajon miert? azert, mert elvarasokkal kozeledtem felejuk. megismerek egy embert, es automatikusan elvarom tole, hogy legyen velem kedves, ne verjen at, ne hazudjon, stb. stb. aztan ha az illeto olyat tesz, ami nem felel meg egyik-masik elvarasomnak, csalodok benne. nade mi van akkor, ha nincs semmifele elvarasom? legyen olyan a masik, amilyen lenni akar. nem varok el tole semmit. se kedvesseget, se jofejseget, semmit. igy aztan megkimelem magam a csalodastol, es talan a masik embert attol, hogy megint elvarasoknak kelljen megfelelnie, mert az sem jo... ettol kezdve nem tud olyan dolgot cselekedni, ami miatt csalodnek :)

persze ez az en modszerem, az en tapasztalataim arra vezettek, hogy igy nekem is jo, es talan a masiknak is. a sajat eletet mindenki ugy eli, ahogy neki a legjobb :)

Köszönöm!!!:)
És itt a válasz! Tökéletesen igazad van! De hogy ezt sikerüljön megvalósítani is... Szerintem az a baj, hogy magamtól várok el túl sokat.. szerintem..

PoffPoffPoff 2005-07-04 20:20

Asoka. Tul sok a kerdes, es tul sok a valasz. SZabadulni akarsz attol, hogy ezeken a kerdeseken gondolkodj, mert feleslegesnek erzed nemelyiket (talan mindegyiket). En ezt ertettem abbol amit irtal.
Erre nekem az jutott eszembe, hogy nem-e talan azert van mert valamit keresel. Valaszokat kerdesekre. S ezaltal valaszt egy nagyobb osszetetteb dologra, vagy ertelmet ennek a nagyobb osszetettebb dolognak.

En nem keresek valaszokat. Hagyom, hogy megtalaljanak. :) Igyekszem mindent megelni, hogy ami kell megformalodjon bennem. Es meg is formalodik legtobbszor. :)

Ezert mondtam, hogy ne keress, csak elj. Nyitott szemmel, nyitott fullel. Tanulj, de ne akarj megoldani erovel. Nekem igy a legtobb kerdes elmaradt ... es mara mar igazan fontos kerdes nem maradt amivel komolyan foglalkoznek. Max hobbi szinten. :)

LEgalabbis en igy erzem, gondolom es ez jutott az egeszrol az eszembe. :D

psychic 2005-07-04 20:25

Idézet:

Köszönöm!!!:)
És itt a válasz! Tökéletesen igazad van! De hogy ezt sikerüljön megvalósítani is... Szerintem az a baj, hogy magamtól várok el túl sokat.. szerintem..

...mert magadtol ish várod el:D annyit várj el a másiktol amennyit magadtol ish elvárnál, ha nem vársz el semmit, egy csomo problémától, feszultségtol megszabadulhatsz...sztem

"nagyon akarosak vagyunk, pedig a legjobb dolgok akkor történnek a zéletben, mikor nem akarunk semmit..."

psychic 2005-07-04 20:37

Idézet:

afronauta eredeti hozzászólása

kedves mesterem;)
a miért kérdésedre a válasz nagyonnagyonnagyon egyszerű!!!

psychic 2005-07-04 20:58

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása

hmm...

10karakter

FoX 2005-07-04 21:09

Idézet:

en sok-sok evig gondolkodtam folyamatosan minden hulyesegen. :) meg azon is gondolkodtam, hogy gondolkodom :D Ha valaki azt mondta volna nekem, lehet semmire nem godnolni, kirohogom.
aztan egyszercsak eleg lett. mindenbol. es akkor elkezdtem abbahagyni a folyamatos gondolkodast, es csak akkor toprengeni, mikor az adott pillanatban szukseg van ra feladatmegoldas miatt. nem mondom, hogy tokeletesen megy, nehez dolog, am gyumolcsozo.

ahogy poffpoffpoff irta, a valaszokat nem kell keresni, mindig megtalalnak... hogy, hogy nem... nem is erdekel :D

ezzel nem azt akarom mondani, hogy a gondolkodas rossz dolog, nincs olyan, hogy rossz, es nincs olyan, hogy jo. kinek a pap, kinek a papne :D

Asoka 2005-07-04 22:57

Hat koszonom a sok jotanacsot:) Megfogadtam:)

Itt a munkahelyemen annyi a stressz, hogy eleg nehez a problemakat lazan kezelni. Mar az is feszultseget teremt bennem ha latom, hogy valamelyik kolegam ideges. Idegesit hogy miert hagyja magat idegesiteni...mert ugye ilyenkor mar ingerultebben beszel minidenkivel es ez nem jo..
Nem tudom hogyan oldodjam el ettol.. Igazabol ez az en problemam azt hiszem.

Thomato 2005-07-05 00:59

Amit meg lehet oldani, azon kár idegeskedni, amit meg nem, azon meg azért kár, mert úgyse lehet megoldani...:D
Érdekes módon én is ideges leszek, ha ömlik a szar a munkahelyen, bár én nem szeretem ezt...mindig tudatában vagyok ennek, és igyekszem is kontrollálni, sőt nem is akarok ideges lenni (mert minek?), mégis megtörténik...és én sem tudom, hogyan lehetne ezt feloldani. Talán úgy, hogy nem kell a helyzeten gondolkodni...
Bár mások idegességét nem veszem át, azt kívülről tudom nézni.

Psy L 2005-07-05 01:05

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása

Én egy kicsit hasonlóan járok el, ha megismerek valakit akkor nem várok el tőle semmit, tehát ha ígér is valamit, azt nem veszem úgy, hogy az úgy is lesz. Mondhatnánk úgy is, hogy nem bízom benne, de persze ha már régóta ismerem és tudom, hogy milyen akkor lesznek elvárásaim, mert akkor elvárom már, hog olyan legyen mint amilyennek ismerem...

Asoka 2005-07-05 01:26

Idézet:

Amit meg lehet oldani, azon kár idegeskedni, amit meg nem, azon meg azért kár, mert úgyse lehet megoldani...:D
Érdekes módon én is ideges leszek, ha ömlik a szar a munkahelyen, bár én nem szeretem ezt...mindig tudatában vagyok ennek, és igyekszem is kontrollálni, sőt nem is akarok ideges lenni (mert minek?), mégis megtörténik...és én sem tudom, hogyan lehetne ezt feloldani. Talán úgy, hogy nem kell a helyzeten gondolkodni...
Bár mások idegességét nem veszem át, azt kívülről tudom nézni.

Nalam azert erdekes ez mert engem szemely szerint nem erdekelne az o problemajuk. Engem az zavar, ha azt latom hogy feszult a hangulat es mindenki ugy beszel a masikkal, mint egy darab szarral..
Ezt nem birom. Amikor sertegetes megy es lekezelo stilus. Raadasul altalaban a legtahobbak teszik ezt.
Nemigen szoktam en ebbe beleszolni, de neha nagyon nehez hogy ne rugjam szajba az ilyeneket. (alapjaban veve nem vagyok agressziv tipus...:p:p)

Na ezen kene valtoztatni...

Thomato 2005-07-05 02:13

akkor végülis ugyanúgy ideges vagy, csak azért nem beszész ugyanúgy velük (inkább szájbarúgnád őket :D), mert kontrollálod a dühöd. De az egyszerűbb, "tahóbb" emberek nem képesek erre - az érzelmeik, indulataik uralkodnak felettük, és nem fordítva.
Legelőször azzal indítanák, hogy miért beszél ilyen hangnemben velem, megmondanám, hogy nem tűröm, aztán otthagynám, hogy jöjjön vissza akkor, mikor lenyugodott. Bár erre még nem volt példa, velem még nem beszélt így senki.

Asoka 2005-07-05 02:57

Idézet:

akkor végülis ugyanúgy ideges vagy, csak azért nem beszész ugyanúgy velük (inkább szájbarúgnád őket :D), mert kontrollálod a dühöd. De az egyszerűbb, "tahóbb" emberek nem képesek erre - az érzelmeik, indulataik uralkodnak felettük, és nem fordítva.
Legelőször azzal indítanák, hogy miért beszél ilyen hangnemben velem, megmondanám, hogy nem tűröm, aztán otthagynám, hogy jöjjön vissza akkor, mikor lenyugodott. Bár erre még nem volt példa, velem még nem beszélt így senki.

Azt hiszem velem szemben azert engedi meg maganak ezt sokmindenki, mert en nem vagyok egy kotozkodos tipus. Szoval soha nem kerek ki magamnak semmit igyhat miert ne mondanak...
Csak most mar unom. Soha nem tudnek mondani senkinek sertot. Soha nem is tudtam. Ezzel szemben en rengeteg ilyet kaptam es kapok.
Nem mondom, hogy nem bant de az rosszabb, ha azt latom hogy az altalaban normalis emberbol egyszercsak elotor az allat, csakmert vki beszol neki.

Krisz 2005-07-05 02:58

Idézet:

Nem biztos, hogy hosszabb távon jót tesz, ha az ember állandóan visszafojtja, lenyeli a dühét.;) Ez hosszú távon biztos út a rák, vagy a szív- és érrendszeri betegségek felé...
Olvastam egy érdekes gondolatot, miszerint a rák, mint betegség, a felgyülemlett visszafojtott neheztelés és harag megjelenési formája: a harag belülről rágja, emészti fel a szervezetet.
Az orvosok pl. a rákbetegeknek gyakran tanácsolják, hogy adják ki a dühüket, engedjék el a hosszú időn keresztül cipelt neheztelést.

Ilyenkor mindig a mediterrán népekre gondolok.
Ők, ugye, nagyon hevesen mutatják ki érzelmeiket, gesztikulálnak, kiabálnak.
Egy olasz családot hallva vacsoránál pl. a hangzavar felér egy Boeing 767-400 assal. Amikor a kívülálló azt látja, hogy ezek mindjárt megölik egymást, kiderül, hogy napi témákat beszélnek meg, a szokott hangnemben.
Mégis valahogyan egészségesebbek, mint mi, magyarok. A heves érzelmek edzik az érrendszerüket.

Tudom, annak sem jó, akire mindez zúdul. Valahogy meg kéne találni a módját, hogy az ember mások megbántása nélkül, de mégis kitölthesse az indulatát.
Japánoknál van asszem ilyen üvöltőszoba, vagy mi.

psychic 2005-07-05 09:15

Idézet:

Hat koszonom a sok jotanacsot:) Megfogadtam:)

Itt a munkahelyemen annyi a stressz, hogy eleg nehez a problemakat lazan kezelni. Mar az is feszultseget teremt bennem ha latom, hogy valamelyik kolegam ideges. Idegesit hogy miert hagyja magat idegesiteni...mert ugye ilyenkor mar ingerultebben beszel minidenkivel es ez nem jo..
Nem tudom hogyan oldodjam el ettol.. Igazabol ez az en problemam azt hiszem.

a stressznek semmi értelme. a stressz feszültséget szül, a feszko meg nem más mint negativ energia, ez a negativ energia nemtesz jót a szervezetnek, mert hosszu távon megbetegit. nem veletlenul mondjak h a stressz okozza a gyomorfekélyt meg még ki tudja mennyi minden mást. ha stresszelsz, attol még a "probléma" nem lesz megoldva, ésh amig azzal foglalkozol h a ne stresszelj addig ugyanugy stresszelsz, mintha ha hagynád magad h a feszultseg uralkodjon rajtad. egyszeruen nem kell ra gondolni, nem szabad hagyni h mások állapota befolyásoljon, semmi értelme. semmi értelme kivetiteni sajat magunk feszultseget masokra. azzal h a látod h piszkaljak a kollegadat, ésh nem érted miert hagyja magát idegesiteni, azzal téged belevonnak ebbe a rossz jatekba. egyszeruen ne foglalkozz ezzel. lehet h ezzel az o szemukben "erkolcstelen" meg "érzeketlen" leszel, de inkabb ne legyen hatással rám mások negativ energiaja, minthogy akarva akaratlanul belekeruljek ebbe az örvénybe....vagy vmi iesmi. nem tudom ertheto voltam-é, naon nehéz ám leírni...
hmm...eszembe jutott vmi....mingyááá keresek vmit ésh bemasolom ide.

A pontos idő 00:40 , a GMT +2 időzóna szerint.