GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

FoX 2005-06-10 12:32

Idézet:

psychic eredeti hozzászólása
nincsen spirituális önsegélyező kör...egyszeruen...csak vagyunk ;)

amugy egyszer ő ish megéhezik...majd szol, ésh lehet h akkor pont véletlenul éppen mi ish éhesek leszunk...vagy nem:)

ez jutott eszembe errol :)

Csao-csou ellátogatott egyszer Pao-sou mesterhez, aki úgy fogadta, hogy hátat fordított neki magas székén.
Csao-csou leterítette rongyszőnyegét a földre, és arcra borult.
Pao-sou erre leszállt a székéből, de közben Csao-csou már sarkon fordult.

FoX 2005-06-10 12:37

Idézet:

freeman eredeti hozzászólása
Most hirtelem rám szakadt az aláírásod tartalma, szoszo...

hmm...

asszem most értettem meg azt amiről a multkor beszéltünk...

de 1 picit fel is kavart. :rolleyes: :)

Az en alairasom? Mer a psychic-e sem gyenge :)
Nekem az egyik kedvencem ez a metafora... a tanc es a tancos :) A kovetkezo isteni kinyilatkozas "magyarazata":

En vagyok O, aki aktivkent van, te vagy a passziv, aki egyebkent nincs

freeman 2005-06-10 12:40

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Az en alairasom? Mer a psychic-e sem gyenge
Nekem az egyik kedvencem ez a metafora... a tanc es a tancos A kovetkezo isteni kinyilatkozas "magyarazata":

En vagyok O, aki aktivkent van, te vagy a passziv, aki egyebkent nincs

erre majd peacehic válaszol :p

a te aláirásod is elgondolkodtató és felkavaró is.

nekem amúgy nagyon tetszik :o :)

psychic 2005-06-10 12:53

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
ez jutott eszembe errol :)

Csao-csou ellátogatott egyszer Pao-sou mesterhez, aki úgy fogadta, hogy hátat fordított neki magas székén.
Csao-csou leterítette rongyszőnyegét a földre, és arcra borult.
Pao-sou erre leszállt a székéből, de közben Csao-csou már sarkon fordult.

h neked mik jutnak eszedbe ???!!! :D

FoX 2005-06-10 12:57

Idézet:

h neked mik jutnak eszedbe ???!!! :D

megfertoztek a koanok :) elkezdtem olvasni, beettek magukat a zagyamba, es most uralkodnak az elmem folott... :D:p

psychic 2005-06-10 13:02

Idézet:

Most hirtelem rám szakadt az aláírásod tartalma, szoszo...

hmm...

asszem most értettem meg azt amiről a multkor beszéltünk...

de 1 picit fel is kavart. :rolleyes: :)

;)

10karakter

FoX 2005-06-10 13:16

Idézet:

;)

10karakter

10 karakterben vagy tobben lehetseges elmeselni, mi volt az a felkavaro? :) en is fel akarok kavarodni :D

freeman 2005-06-10 13:18

hú...

ezt most hogy írjam le szavakkal?

inkább megyek írni egy zenét :)

psychic 2005-06-10 13:19

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
10 karakterben vagy tobben lehetseges elmeselni, mi volt az a felkavaro? :) en is fel akarok kavarodni :D

hidd el ennek semmi akadály nincsen :D
kavarodj fel ha úgy érzed ;)

FoX 2005-06-10 13:36

Idézet:

hidd el ennek semmi akadály nincsen :D
kavarodj fel ha úgy érzed ;)

vehehe... el is felejtettem, hogy az alairasrol volt szo :)

psychic 2005-06-10 13:46

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
vehehe... el is felejtettem, hogy az alairasrol volt szo :)

én pedig végig az aláirasrol beszéltem :p

FoX 2005-06-10 15:30

Idézet:

én pedig végig az aláirasrol beszéltem :p

az alairasod nagyon jo :D mikor eloszor olvastam mely egyetertest veltem felfedezni magamban :D

psychic 2005-06-10 15:46

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
az alairasod nagyon jo :D mikor eloszor olvastam mely egyetertest veltem felfedezni magamban :D

eloszor egy tomegkozlekedési jármuvon talalalkoztam ezzel az idézettel, egy baratnom mutatta egy konyvben. akkor nem ertettem...most se biztos h értem, de átérzem.

FoX 2005-06-10 15:56

Idézet:

eloszor egy tomegkozlekedési jármuvon talalalkoztam ezzel az idézettel, egy baratnom mutatta egy konyvben. akkor nem ertettem...most se biztos h értem, de átérzem.

ha mindig a jelen pillanatban elsz, akkor elsz igazan. :)
egyebkent nekem anthony de mello-t juttatta eszembe. nagyon szeretem a konyveit :)

psychic 2005-06-10 16:00

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
ha mindig a jelen pillanatban elsz, akkor elsz igazan. :)
egyebkent nekem anthony de mello-t juttatta eszembe. nagyon szeretem a konyveit :)

ahogy mondod...a multat nem lehet megélni, érezni, a jovovel ish ez a helyzet, ugyhogy marad a jelen...
:eek:

FoX 2005-06-10 16:04

Idézet:

ahogy mondod...a multat nem lehet megélni, érezni, a jovovel ish ez a helyzet, ugyhogy marad a jelen...
:eek:

:D
miert olyan nehez mindig a jelen pillanatban elni? az emberek mindig a multon ragodnak, vagy a jovon, es kozben elrohan az elet mellettuk. a megoldas karnyujtasnyira van, de ok rohannak tovabb. ahogy a zen meg a motorkerekpar apolas muveszete cimu konyvben van: az igazsag kopogtat az ajtodon, es te kiszolsz, hogy bocs, nem erek ra, epp az igazsagot keresem!

freeman 2005-06-10 16:07

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
az igazsag kopogtat az ajtodon, es te kiszolsz, hogy bocs, nem erek ra, epp az igazsagot keresem!

:D ez aranyos.

egyébként elöbb utúbb úgyis megtalál mindenkit az igazság. nem egy olyan dolog ami elöl sokáig rejtőzködni lehet. Épp ezért okosabb korábban megbarátkozni vele :)

FoX 2005-06-10 16:09

Idézet:

:D ez aranyos.

egyébként elöbb utúbb úgyis megtalál mindenkit az igazság. nem egy olyan dolog ami elöl sokáig rejtőzködni lehet. Épp ezért okosabb korábban megbarátkozni vele :)

igen... minel inkabb kuzdesz, annal nehezebb lesz. ha hagyod magad hamarabb szabadulsz ;) :D

psychic 2005-06-10 16:19

egy idézet jutott eszembe Feldmár Andrástól, gyorsan ki ish kerestem h pontos legyek...

"...Mondjuk, az élet az olyan, hogy én itt állok, és millió labda jön felém. Vannak kék labdák, piros labdák, fehér labdák, fekete labdák, mindenféle színű labdák repülnek felém, Ha van egy ideálom, akkor az olyan, mintha azt mondanám, hogy nekem fekete labdák kellenek. S akkor hiába jön felém mindenféle labda, egyik sem kell, várom a fekete labdákat, és káromkodom, hogy olyan kevés fekete labda van, sohasem jön fekete labda, De már egy piros elment, amit elkaphattam volna, vagy tizenöt sárga, meg rózsaszín, meg mindenféle, nekem azonban nem kellenek, mert én olyan ember vagyok, aki feketére vágyik. Tehát, ha az embernek van egy ideálja, akkor rengeteg dolog történhet meg, de ő elsétál mellettük. Észre sem veszi az ilyen kegyeket, mert van egy ötlete, van egy elképzelése arról, hogy neki mi kell, s ki ő, s közben elveszíti azt, amije éppen van, mert valami másért küszködik. Szerintem ez rettenetes dolog. Mikor pedig végre kap egy feketét, akkor rájön egy év múlva, hogy a fekete nem is jó..."

megéheztem...
leléptem....jók legyetek

Slowhand 2005-06-10 18:17

Feldmár bácsi "képben van". ;)

zwana 2005-06-10 18:27

ez nagyon találó. de mit tehetek az ellen, ha én a fekete labdákhoz vonzódom? ha nem tetszik a többi?
legyek megalkuvó és kapjam el minig azt, ami elsőként jön?
tegyük fel elkaptam egy pirosat, és nemsokkal ezután elzúg mellettem a Fekete, amit úgy vártam, de tele a kezem.... ?

Slowhand 2005-06-10 18:36

Ez szimplán a "keresés" értelmét kérdőjelezi meg, nem azt, ha tudod mire van szükséged.

FoX 2005-06-10 18:38

Idézet:

zwana eredeti hozzászólása
ez nagyon találó. de mit tehetek az ellen, ha én a fekete labdákhoz vonzódom? ha nem tetszik a többi?
tegyük fel elkaptam egy pirosat, és nemsokkal ezután elzúg mellettem a Fekete, amit úgy vártam, de tele a kezem.... ?

Nem kell tenned semmit ellene :) Mindenki ugy el, ahogy neki jo. ;)

psychic 2005-06-10 18:40

Idézet:

...ésh a "keresés" folyamatát probalta modellezni, talán...

amugy meg zwana ha a feket ladbakhoz vozodsz ésh nem tetszik a tobbi, akkor vonzodj a fekete ladbakhoz ésh ne tetszen a tobbi...mert mást ugysem tehetsz ha már vonzodol a fekete lasztikhoz...
meg amugy ish senkisem tudhatja h mi jo neked, ha neked ez jo, akkor jo.
de ha elkaptad a pirosat, ésh elzug melletted a fekete, akkor megint ott tartunk h te még mindig a fekete-re vágysz...
vagy vmi iesmi...

legkozelebb nyugodtan vágj nyakon ha hujjeseget beszelek......................... ;)

zwana 2005-06-10 18:59

majd nyakonváglak, ha nekem AZ kell;)

csupán azt próbáltam mondani ezzel, hogy ha többre értékelek valamit más dolgoknál, még nem biztos hogy ideált kergetek.
jó lenne tudni, hogy mikor melyikről van szó.

ha bekötöm a szemem, akkor tökmindegy hogy milyen labdát kaptam el, játszani mindegyikkel ugyanúgy lehet... már nem is számít a színe.
ez lenne az, amikor nem kergetjük az ideált?
ezzel nyertünk valamit, az igaz. sokkal többől választhatunk. de veszítünk is...

FoX 2005-06-10 20:02

Idézet:

majd nyakonváglak, ha nekem AZ kell;)

csupán azt próbáltam mondani ezzel, hogy ha többre értékelek valamit más dolgoknál, még nem biztos hogy ideált kergetek.
jó lenne tudni, hogy mikor melyikről van szó.

ha bekötöm a szemem, akkor tökmindegy hogy milyen labdát kaptam el, játszani mindegyikkel ugyanúgy lehet... már nem is számít a színe.
ez lenne az, amikor nem kergetjük az ideált?
ezzel nyertünk valamit, az igaz. sokkal többől választhatunk. de veszítünk is...

nem baj, ha egyik szinu labdat jobban preferalja az ember a masiknal, csak ahogy irtad is, tulajdonkeppen mindegy, milyen szinu a labda, jatszani ugyanugy lehet vele. te azt mondod, jobban szereted a fekete labdat, de tudod, hogy a tobbi sem rosszabb semmivel naluk, tehat ha nem fekete labdat kapsz el, nem leszel csalodott, vagy szomoru, vagy feszult, vagy stresszes. valamiert az emberek nem tudjak, hogy attol, hogy a fekete szinu labdat preferaljak, meg nem kell utalni a tobbit... es mikor nem jon fekete labda, vagy mast szint kapnak el - ami eleg gyakran megesik - duhsek lesznek, szomoruak, stb...en azt hiszem a lenyeg az, hogy orulj annak, hogy jonnek a labdak, es van mivel jatszani, aztan ha epp egy feketet kapsz el, az plane jo ;)
nade, semmi sem biztos:)

freeman 2005-06-10 20:09

Attól még, hogy valaki a fekete labdákat preferálja, még egy más-színünek is örülhet, és boldog is lehet vele :)

ezért érdemes a jelenben élni....: elkapsz egy labdát, játszotok egymással, aztán az élet megy tovább. Lehet mire megkapod a feketét megtanultál labdázni olyan profin, hogy tökéletes harmonikus kapcsolatotok lesz, ami nem alakulhatott volna ki akkor, ha először fekete labdát kapsz. :rolleyes:

psychic 2005-06-10 20:38

Idézet:

Attól még, hogy valaki a fekete labdákat preferálja, még egy más-színünek is örülhet, és boldog is lehet vele :)

ezért érdemes a jelenben élni....: elkapsz egy labdát, játszotok egymással, aztán az élet megy tovább. Lehet mire megkapod a feketét megtanultál labdázni olyan profin, hogy tökéletes harmonikus kapcsolatotok lesz, ami nem alakulhatott volna ki akkor, ha először fekete labdát kapsz. :rolleyes:

ha már itt tartunk, vannak medicinlabdák, fociladbák, kézilabdák, vizilabdak, pingponglabdak...ésh még sorolhatnam........

melyikkel kezdjem...hmm...legyen a kézilabda, ezzel fogok pingpongozni, a focilabdaval kézizni (huuu mekkkora tenyér kell hozzá...LOL), a vizilabdaval kézizni.........
affene...vhogy csak nem stimmel...vhogy megintcsak az van, hogy tudnom kell vhonnan h melyik labdaval mit kell csinalnom....de honnan tanulom meg ha nem fogom meg őket...vagy nem látom oket...hogy melyik mire valo...vagymi a szösz...

zwana 2005-06-10 21:26

Idézet:

ha már itt tartunk, vannak medicinlabdák, fociladbák, kézilabdák, vizilabdak, pingponglabdak...ésh még sorolhatnam........

melyikkel kezdjem...hmm...legyen a kézilabda, ezzel fogok pingpongozni, a focilabdaval kézizni (huuu mekkkora tenyér kell hozzá...LOL), a vizilabdaval kézizni.........
affene...vhogy csak nem stimmel...vhogy megintcsak az van, hogy tudnom kell vhonnan h melyik labdaval mit kell csinalnom....de honnan tanulom meg ha nem fogom meg őket...vagy nem látom oket...hogy melyik mire valo...vagymi a szösz...

ez ÍGy KEREK:)

FoX 2005-06-10 21:35

:D :D
a francba! rajottem mi a 10 karakter :D

psychic 2005-06-10 21:42

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
:D :D
a francba! rajottem mi a 10 karakter :D

még mindig nevetsz rajta, ugye??? (iszonyat szélesen ésh kajánul vigyorgó smiley-t képzeljetek ide)

FoX 2005-06-10 21:46

Idézet:

még mindig nevetsz rajta, ugye??? (iszonyat szélesen ésh kajánul vigyorgó smiley-t képzeljetek ide)

:D :p:D
jah

FoX 2005-06-10 21:48

talaltam egy - szerintem - erdekes irast :)

http://www.terebess.hu/keletkultinfo/ebredes.html

psychic 2005-06-10 22:02

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
talaltam egy - szerintem - erdekes irast :)

http://www.terebess.hu/keletkultinfo/ebredes.html

elkezdtem olvasni, majd beraktam a kedvencek közééé...OKKULTIZMUS kategora alááááááá :D :D

edit: később végigolvasom ám, mindenképpen ;)

freeman 2005-06-10 22:04

én most olvasom és teccik....

FoX 2005-06-10 22:14

Idézet:

elkezdtem olvasni, majd beraktam a kedvencek közééé...OKKULTIZMUS kategora alááááááá

edit: később végigolvasom ám, mindenképpen

okkultizmus :D mikor csinalunk kretakoroket es fozunk vmit bekanyalbol meg holdtoltei keresztespokbol? :D ;) :p

psychic 2005-06-10 22:18

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
okkultizmus :D mikor csinalunk kretakoroket es fozunk vmit bekanyalbol meg holdtoltei keresztespokbol? :D

a krétakör felrajzolva, a békanyálat te hozod, a holdtöltére várni kell, a keresztespokot meg bármikor lehet fogni a sufniban :D

freeman 2005-06-10 22:48

És ki az, aki a mémfelfejtőt útnak indítja? Ki ébred fel, ha a mémálom teljesen lerombolódott? Hát, ez bizony kérdés.

Valaki tudja a választ? :)

FoX 2005-06-10 22:57

Idézet:

És ki az, aki a mémfelfejtőt útnak indítja? Ki ébred fel, ha a mémálom teljesen lerombolódott? Hát, ez bizony kérdés.

Valaki tudja a választ? :)

"És egyszer csak elérkezik a pillanat, amikor hirtelen meglátod azt, ami egész életed során elkerülte a figyelmedet. Amit Buddha "nyolcvannégyezer ajtó"-nak nevezett - hirtelen feltárul."

freeman 2005-06-10 23:15

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
"És egyszer csak elérkezik a pillanat, amikor hirtelen meglátod azt, ami egész életed során elkerülte a figyelmedet. Amit Buddha "nyolcvannégyezer ajtó"-nak nevezett - hirtelen feltárul."

Ez nem válasz :) (de ezt te is tudod).

De azért köszönöm ;)

a választ persze csak te kaphatod meg :)

freeman 2005-06-10 23:17

közben gondolkoztam és rájöttem, hogy lehet mégis valódi válasz??? :confused: :o

FoX 2005-06-11 00:02

"Ez nem válasz a kérdésre; ez annál sokkal több. Valami, ami magát a valóságot mutatja meg... A buddha-természet nem valami távoli dolog - maga a tudatod a buddha-természet. Tudatod pedig szemtanúja lehet ezeknek a dolgoknak, melyek a világot alkotják. Akár az egész világ véget érhet, de a tükör - a tudat - változatlan marad; csak most a semmit tükrözi vissza."

TimLeary 2005-06-11 01:30

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Szerinted lenyeges az, hogy targya legyen, amit elovehetsz maskor? Vagy legalabbis jobb? Kivancsi vagyok :)

Ez rég volt.:D Hát, igen. A görbe tükörnek kézzelfoghatónak kell lennie. Látnod kell miért olyan amilyen... " Ha muszály valamivel azonosulnod, azonosulj a figyelővel" értsd meg az érzéseidet...legyen olyan az érzés mint egy totem...
- ha érdekel erről több ... reagálj :)

TimLeary 2005-06-11 01:37

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
En ugy gondolom, az alkotas tulajdonkeppen mindig magadert van, legalabbis akkor jo. Ha azert teszel valamit, mert elvezed csinalni, maga az alkotas oromet szerez neked, attol fuggetlenul, tetszik-e masnak is, az a legjobbabb :) Mikor ez masnak is tetszik, az csak egy velejaro, egy plusz. Te jarod eleted tancat, ha epp valaki ott van, es oromet leli benne, hat lelje. De te jarod a tancod akkor is, ha senkit nem erdekel :)
Azt hiszem a muveszet addig igazan muveszet (sot, barmilyen cselekedet), mig a muvesz onmaga oromere alkot elsosorban, mert ha masok igenyeit probalja kielegiteni, mar nem igazan azt adja, ami belole termeszetesen fakadna. Ha tetszeni akarunk, akkor mar masok elvarasainak akarunk megfelelni. Persze ezt en igy gondolom, nem kotelezo velem egyeterteni ;)

Ezt én nem így gondolom. A Nagyok, majdnem mindig valamiféle külső ingerre reagáltak elsősorban. Az ember ha alkot, ( kódol) az mindig egy reakció, így nem létezhet önmagamért való alkotás, hisz ez egy csatorna. Az igazi művészet nem a körülményektől függ, hanem az alkotó képességeitől, összetettségétő, bonyolultságától, érzelmi töltetétől, filozófiától...és persze a befogadó hozzáállásától...:)

TimLeary 2005-06-11 01:49

művész azt mondja az alkotásnak, "nem tetszel..." az alkotás válasza: "de hiszen Te teremtettél..." http://www.forum.goa.hu/images/smilies/wink.gif
ez qrvajó:D Popper Péter pont ezt írta egy Biblia magyarázatában. Az ember Isten arcába mondja, hogy a bűn isteni eredetű - ezzel összecseng a Kabbala is - ahol egyenesen Istent vádolják meg az ego szülésével hisz Isten az egy amikor teremtett , el kellett vonulni a teremtés helyéről, kvázi megszűnt egynek lenni. És a teremtés koronája a saját képe. Tehát kiváncsi volt magára - az ember Isten egója.

Ez már az én egyenes következtetésem. Az Itten könyvben van egy színpreferencia vizsgálat története ( Johannes Itten : A színek művészete ) . Itten meg tudta mondani a preferált színekről, hogy kinek milyen az egyénisége, és , hogy hogyan néz ki...

TimLeary 2005-06-11 01:59

Idézet:

Annyival egészíteném ki, hogy a kulcsfontosságú része, az a harmóniában levés a valósággal (a szubjektívvel is és az objektívvel is egyaránt).

ha valaki struccpolitikát folytat, vagy manipulált a gondolkodása és a valóságképe, akkor ez már nem müködik.

"A beteg ember minden megoldása beteg. Ha tetszik a Tantra útja, akkor nem neked való. Te csak az egódat szeretnéd erősíteni vele." Osho - Tantra

FoX 2005-06-11 07:28

Idézet:

TimLeary eredeti hozzászólása
Ezt én nem így gondolom. A Nagyok, majdnem mindig valamiféle külső ingerre reagáltak elsősorban. Az ember ha alkot, ( kódol) az mindig egy reakció, így nem létezhet önmagamért való alkotás, hisz ez egy csatorna. Az igazi művészet nem a körülményektől függ, hanem az alkotó képességeitől, összetettségétő, bonyolultságától, érzelmi töltetétől, filozófiától...és persze a befogadó hozzáállásától...

teljesen jogos, amit irsz, bar en nem a kivalto okra gondoltam, hanem a motivaciora... hogy is fogalmazzam :D miert van az alkotasi vagy, az alkotas "kenyszere", amit vegulis a kulso ingerek valtanak ki? eldontod, hogy te muvesz leszel, ezzel keresed a kenyered, ebbol gazdagodsz meg? vagy azert alkotsz, mert oromed leled benne, mert ugymondd kenyszert erzel, hogy kifejezd magad, hogy a kulso inegerekre reagalj, ahogy irtad? en azt hiszem, a muvesz kesztetest erez, hogy kifejezze azt, amit a kulso ingerekre reagal. a benyomasok, tapasztalatok, hatasok, erzelmi toltes, stb. mind befolyasolo tenyezok, amelyek altal a mu olyanna alakul, amilyen vegso formajaban lesz. de mi a motivacio? mi keszteti arra, hogy kifejezze az ot ert ingereket? az ingerek?
azt hiszem, ez mit sem szamit igazabol :) ideologiakat gyarthatunk, miert alkotnak, es mit nevezunk muveszetnek... megprobalhatjuk szavakkal leirni... de a valosag nem leirhato szavakkal :D jo sok hulyesget hordtam ossze megint :D

FoX 2005-06-11 07:34

Idézet:

TimLeary eredeti hozzászólása
művész azt mondja az alkotásnak, "nem tetszel..." az alkotás válasza: "de hiszen Te teremtettél..." http://www.forum.goa.hu/images/smilies/wink.gif
ez qrvajó Popper Péter pont ezt írta egy Biblia magyarázatában. Az ember Isten arcába mondja, hogy a bűn isteni eredetű - ezzel összecseng a Kabbala is - ahol egyenesen Istent vádolják meg az ego szülésével hisz Isten az egy amikor teremtett , el kellett vonulni a teremtés helyéről, kvázi megszűnt egynek lenni. És a teremtés koronája a saját képe. Tehát kiváncsi volt magára - az ember Isten egója.

Ez már az én egyenes következtetésem. Az Itten könyvben van egy színpreferencia vizsgálat története ( Johannes Itten : A színek művészete ) . Itten meg tudta mondani a preferált színekről, hogy kinek milyen az egyénisége, és , hogy hogyan néz ki...

ahogy olvastam azt mondtam, igen, valami van itt... isten es isten egoja... egy probalkozas megmagyarazni a lenyeget... amit nem lehet megmagyarazni :) viszont probalkozasnak igazan remek :D mostanaban az az idezet jut eszembe, amit mar irtam korabban is: en vagyok o, aki aktivkent van, te vagy a passziv, aki egyebkent nincs. :D

FoX 2005-06-11 07:40

- Ez az ember képtelensegeket mond - mondta egy latogato a Mester egyik beszede utan.
Az egyik tanitvany erre igy valaszolt:
- Te is keptelensegeket mondanal, ha a Kifejezhetetlenrol probalnal beszelni.

;)

Amikor a latogato maganak a Mesternek is megmondta a velemenyet, ezt a feleletet kapta tole:
- Senki sem mentes attol, hogy butasagokat mondjon. Am nagy baj, ha mindezt unnepelyesen tesszuk.

psychic 2005-06-11 11:42

"művész azt mondja az alkotásnak, "nem tetszel..." az alkotás válasza: "de hiszen Te teremtettél..." :o

igen...igen...igen...
ez már hónapokkal ezelott megragadott, én speciel a Belső Utak c. konyvben olvastam....
annyira benne van minden !!!

FoX 2005-06-12 11:17

Mit talaltam... ;) :D

"A kreativitás az a minőség, amit a cselekedeteidbe viszel. Ez egyfajta hozzáállás, egy belső megközelítés - egy más szemléletmód... Nem lehet mindenki festőművész - de nincs is erre szükség. Ha mindenki festő lenne, csúnya lenne a világ; nehéz lenne élni benne. És táncos sem lehet mindenki, arra sincs szükség. De mindenki lehet kreatív.
Bármit is csinálsz, ha azt örömmel, szeretettel csinálod, ha cselekedetedet nem pusztán gazdasági megfontolások vezérlik, akkor az kreatív lesz. Ha a cselekedeted képes valamiféle fejlődést elindítani benned, ha növekedni tudsz általa, akkor az spirituális, akkor az kreatív, akkor az isteni.
Minél kreatívabb vagy, annál közelebb kerülsz Istenhez. A világ összes vallása azt állítja, hogy Isten a teremtő. Én nem tudom, hogy ez így van-e vagy sem, egy dolgot viszont tudok: minél kreatívabb vagy, annál inkább istenivé válsz. Amikor a kreativitásod a tetőfokára ér, amikor az egész életed kreatívvá lesz, akkor Istenben élsz. Tehát minden bizonnyal ő a teremtő, mert mindig az alkotó emberek kerültek hozzá a legközelebb.
Szeresd, amit csinálsz. Légy meditatív, amíg csinálod - bármi legyen is az!"

wak 2005-06-13 18:58

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Mit talaltam... ;) :D

"A kreativitás az a minőség, amit a cselekedeteidbe viszel. Ez egyfajta hozzáállás, egy belső megközelítés - egy más szemléletmód... Nem lehet mindenki festőművész - de nincs is erre szükség. Ha mindenki festő lenne, csúnya lenne a világ; nehéz lenne élni benne. És táncos sem lehet mindenki, arra sincs szükség. De mindenki lehet kreatív.
Bármit is csinálsz, ha azt örömmel, szeretettel csinálod, ha cselekedetedet nem pusztán gazdasági megfontolások vezérlik, akkor az kreatív lesz. Ha a cselekedeted képes valamiféle fejlődést elindítani benned, ha növekedni tudsz általa, akkor az spirituális, akkor az kreatív, akkor az isteni.
Minél kreatívabb vagy, annál közelebb kerülsz Istenhez. A világ összes vallása azt állítja, hogy Isten a teremtő. Én nem tudom, hogy ez így van-e vagy sem, egy dolgot viszont tudok: minél kreatívabb vagy, annál inkább istenivé válsz. Amikor a kreativitásod a tetőfokára ér, amikor az egész életed kreatívvá lesz, akkor Istenben élsz. Tehát minden bizonnyal ő a teremtő, mert mindig az alkotó emberek kerültek hozzá a legközelebb.
Szeresd, amit csinálsz. Légy meditatív, amíg csinálod - bármi legyen is az!"

húúúú,ezt pont tegnap éjjel olvastam a Kreativitás cimű Osho könyvben ;)

FoX 2005-06-13 19:28

Idézet:

wak eredeti hozzászólása
húúúú,ezt pont tegnap éjjel olvastam a Kreativitás cimű Osho könyvben ;)

en meg pont tegnap huztam ki a kreativitast osho zen tarot-ban ;) onnan valo :D

wak 2005-06-13 21:20

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
en meg pont tegnap huztam ki a kreativitast osho zen tarot-ban ;) onnan valo :D

akkor legalább 1nap a memóriám kapacitása mer tényleg osho :D

TimLeary 2005-06-14 02:08

"Én nem tudom, hogy ez így van-e vagy sem, egy dolgot viszont tudok:"

Ez Osho szavajárása...sztem a könyveinek 2/3-ban legalább 20 ilyen mondat van.
Ezért szeretem nagyon..mert nem olyan, mint én hanem demokratikus és szerény.

Asoka 2005-06-19 23:24

Sok ido utan eloszor ujra filozofiai szemszogbol nezelodom..
Ujabban rendszeresesen elgondolkodom sajatmagamon. Allandoan utasitgatom es biralom magam. Neha ha nem figyelek oda, eluralkodik rajtam egy bizonyosfajta meggyozodes, hogy en csakis rosszul csinalhatok mindent. Abban tokeletesen bisztos vagyok hogy gyerekkorombol hoztam magammal es nem is hiszek a veletlenekben, tehat valamit tanulnom kene ebbol. Csak egyszeruen nem birok rajonni mit.
Segitsetek!!

FoX 2005-06-20 11:26

Idézet:

Asoka eredeti hozzászólása
Sok ido utan eloszor ujra filozofiai szemszogbol nezelodom..
Ujabban rendszeresesen elgondolkodom sajatmagamon. Allandoan utasitgatom es biralom magam. Neha ha nem figyelek oda, eluralkodik rajtam egy bizonyosfajta meggyozodes, hogy en csakis rosszul csinalhatok mindent. Abban tokeletesen bisztos vagyok hogy gyerekkorombol hoztam magammal es nem is hiszek a veletlenekben, tehat valamit tanulnom kene ebbol. Csak egyszeruen nem birok rajonni mit.
Segitsetek!!

Szerintem - ne vedd keszpenznek, csak okoskodok :D - ne gorcsolj rajta semmikeppen. Probald meg figyelni a gondolataidat, mikor olyan szituacio van, ahol ez elojon, figyeld a szitut, es az erzelmeket is, amelyek ezzel jarnak. Mindezt anelkul, hogy biralnad magad, vagy a gondolatokat, vagy itelkeznel folottuk. Es ne akard erosen megoldani a dolgot. :) En ilyesmit csinalok... mukodik is. Ez nem azt jelenti, hogy masnal is mukodik, es meg azt sem, hogy nalam tuti igen... merugye semmi nem bisztos ;) Ne gondolkozz rajta, csak figyeld.

psychic 2005-06-20 12:00

asoka2

...csak annyit tennék hozzá, h így van. figyeld magad, a reakciodat, az erzeseidet. eszedbe se jusson h miért van ez, csak vedd észre. ha már észrevetted a tobbi jon magátol..
kellemes szorakozast kivanok onmagadhoz ;) csak nevess - vicces lesz hidd el;)
vagyish ne hidd el. semmitse higyjél el, foleg azt amit irok ;)

psygány 2005-06-20 12:24

Diliházban jártatok már??? Én már jártam. Sokat lehet tanulni ott tőlük ha az ember kiváncsi. Főleg azoktól, akik örültségükkel és bolondságukkal kibékültek.

FoX 2005-06-20 12:41

Idézet:

psygány eredeti hozzászólása
Diliházban jártatok már??? Én már jártam. Sokat lehet tanulni ott tőlük ha az ember kiváncsi. Főleg azoktól, akik örültségükkel és bolondságukkal kibékültek.

erdekes tema az orultseg... elunk ezen a bolygon 6 milliardan, es kb az egesz egy nagy elmegyogyintezet :) ahol az orultek csinalnak egy intezmenyt, ahova a szerintuk orulteket zarjak :)
van egy tortenet egy autista kisfiurol, aki egy specialis iskolaba jart. egy nap gyurmat kaptak. a kisfiu leult a sarokba, es alkotott ezerrel. a tanarneni odament, es megkerdezte: - mi van a kezedben?
- kaki
- es mit csinalsz belole?
- tanarnot
a tanarno megdobbent es szolt az igazgatonak: visszafele fejlodik a gyerek. az igazgato is megnezte a kisfiut, es megkerdezte: - mi van a kezedben?
- kaki
- es mit csinalsz belole?
- igazgatot
telleg visszafele fejlodik... ugyhogy az igazgato szolt a pszichiaternek. a pszichiater meglatogatta a kisfiut. Mondta neki: - tudom mi van a kezedben.
- mi? - kerdezte a kisfiu
- kaki - mondta a pszichiater - es tudom, mit csinalsz belole.
- mit? - kerdezte a kisfiu
- pszichiatert.
- annyi kaki nincs...

hat... engem nem erdekel, TENYLEG igaz-e... de csak itelkezunk es itelkezunk es vagdalkozunk... :)

dehat en csak hallgassak... eddig legalabb nem nyilvanitottak kozveszelyesnek... :D

egyebkent engem erdekel, szoval meselhetnel arrol, mit mondtak...

psygány 2005-06-20 12:48

Valójában ha hosszabb időt töltesz egy ilyen helyen utána semmi sem lesz már normális. Vagy kiröhögöd ezeket rögtön és megúszod vagy elkezdesz rájuk figyelni és véged. Nem azokat fogod sajnálni akik bentvannak.

FoX 2005-06-20 12:51

Idézet:

Valójában ha hosszabb időt töltesz egy ilyen helyen utána semmi sem lesz már normális. Vagy kiröhögöd ezeket rögtön és megúszod vagy elkezdesz rájuk figyelni és véged. Nem azokat fogod sajnálni akik bentvannak.

helyben vagyunk.

psygány 2005-06-20 13:01

Azt is elárulom neked hogy az örület és bolondság út a szabadság felé vagy pedig pont azért válik valaki őrültté mert nem ismer más utat a szabadsághoz. Ezt a történetekből egyértelműen leszürtem. jah. Igazából a túlzásokkal kezdődik az egész őrület. Valamit túlzásba visz és a szabadságot is túlzásba lehet vinni azaz ateljes szabadság is az őrületbe visz el. Nem semmi milyen jól megtudom fogalmazni most ezeket pedig nem pörgetem magam már jó ideje agyalásokkal. Ez most valamiért jólesik.

FoX 2005-06-20 13:06

Idézet:

Azt is elárulom neked hogy az örület és bolondság út a szabadság felé vagy pedig pont azért válik valaki őrültté mert nem ismer más utat a szabadsághoz. Ezt a történetekből egyértelműen leszürtem. jah. Igazából a túlzásokkal kezdődik az egész őrület. Valamit túlzásba visz és a szabadságot is túlzásba lehet vinni azaz ateljes szabadság is az őrületbe visz el. Nem semmi milyen jól megtudom fogalmazni most ezeket pedig nem pörgetem magam már jó ideje agyalásokkal. Ez most valamiért jólesik.

valami ilyesmit talaltam ki enis... de igy meg jobb, ahogy leirtad. olyan mintha az agyad nem birna elviselni a dolgot, es ezert keres egy masik megoldast. az ut a szabadsag fele... es a tulzasok. ha valaki elkotelezetten elkezd hinni valamiben... ragaszkodni kezd a dogmaihoz... teremt maganak egy kis vilagot, amiben o a teremto... vajon mitol fugg, elcsuszik a dolog vagy nem?

psygány 2005-06-20 13:08

Félre érthető ha vagyok ha mondom el mit gondolok a szabadságról.
A saját döntésünk képessége és elfogadása annak következményeivel együtt.
Nekem ez a szabadság értelmezése.

psygány 2005-06-20 13:12

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
...vajon mitol fugg, elcsuszik a dolog vagy nem?

Az egész életünkről szól minden. Ha valami kellemetlen de még is eröltetjük akkor jó úton vagyunk a temetőbe vagy a bolondok házába. Ha azt mondom yerekeknek kéne tanítaniuk a felnötteket akkor abban is ott az igazság és a lehetőség de érezni rajta a túlzást. Na. Ha valaki ezt a túlzást nem érzi, azzal már baj van. :D

psygány 2005-06-20 13:16

Vallásos vagy-e? Én igen de csak magamban hiszek és a gördülékenységben.

FoX 2005-06-20 13:21

Idézet:

Félre érthető ha vagyok ha mondom el mit gondolok a szabadságról.
A saját döntésünk képessége és elfogadása annak következményeivel együtt.
Nekem ez a szabadság értelmezése.

vegulis nekem is... de en regenyt tudnek irni rola :D mer sokat beszelek :D

psygány 2005-06-20 13:23

Szívesen tanulok! ;) Tehát?

FoX 2005-06-20 13:39

Idézet:

Vallásos vagy-e? Én igen de csak magamban hiszek és a gördülékenységben.

minden vallas ugyanarrol beszel - szerintem. ugyanaz a lenyeg. ettol kezdve mindegy, tartozom-e valamilyen felekezethez. akar tartozhatnek is, de nem tartozom. leginkabb a zen buddhizmus es a modszerei "jottek be", de ez sem egy hirtelen otlettol vezerelve lett szimpatikus, hanem a gondolataim, azok amikre "rajottem" leginkabb a zenhez kozelitenek. mondhatni szamomra azok a szavak, kepletek irjak le legjobban a valosagot. amit ugyebar nem igazan lehetseges szavakkal es kepletekkel kifejezni. :)

Igazad van. Ha valaki a tulzast nem erzi, ott kezdodik a baj. onmagunk megeroszakolasa pedig egyenes ut a temetobe, vagy a bolondok hazaba.

psygány 2005-06-20 13:44

tao és zen. szép kis mesék az egyről.

FoX 2005-06-20 13:45

Idézet:

Szívesen tanulok! ;) Tehát?

szabadsag az, amikor rajossz, nem fuggsz senkitol es semmitol, nem kell megfelelned senki elvarasainak, nem kell magadat ostoroznod, nincs szukseged targyakra ahoz, hogy boldog legy. amikor felfedezed magadban a boldogsagot ami beloled fakad, szabad vagy. tobbe senki es semmi nem kepes bortonbe zarni.
persze... az, hogy nem kell dolgokat megtenned, meg nem jelenti azt, hogy nem is teszed meg oket...
attol, hogy nem erdekel, mit gondolnak az emberek, ha csirkenek oltozve lefekszem a villamossinekre, meg nem fogok csirkenek oltozve lefekudni a villamossinekre ;)

psygány 2005-06-20 13:52

Bocs. Azok is csak nyugtatók. Mármint ha nem közvetlenül egy mesterrel élsz és tanulsz. Könyvekből ezeket csak érdekességként fogod tudni kezelni mert nézd meg europában most mi megy. Minden tizedik ember könyveket ad ki és tanfolyamokat indít "a lélek megtusztulása" és "tudatos élet titkai" témákban.
Jah és ezzel nincs semmi baj de ezek az emberek többet akarnak.
Rajtad keresztül elérni saját magukat azaz kielégíteni a vágyaikat.
Még ez se lenne probléma de amikor már fél isten vagy istennek állítja be az olvasóját és a közönség tagjait akkor az már megint zártosztály és ha ezt az ősi kelet mesterek látnák, szerintem életük végéig röhögnének ezeken a kuruzslókon.
Az élmények nagyon fontosak és ezek az emberek a könyveikkel és tanfolyamaikkal elveszik az emberektől hogy saját maguk éljék meg a természetes élményeket. Ezek az élmények megpecsételődnek ezektől a kuruzslóktól és előre megírt világot szornak az emberek elé azok pedig csak lehajolnak érte és magukévá teszik mert "végre valaki érti őket". Nah. Szal ezer és millió bolond bolondítja az ezer és millió bolondot.

FoX 2005-06-20 14:03

Idézet:

Bocs. Azok is csak nyugtatók. Mármint ha nem közvetlenül egy mesterrel élsz és tanulsz. Könyvekből ezeket csak érdekességként fogod tudni kezelni mert nézd meg europában most mi megy. Minden tizedik ember könyveket ad ki és tanfolyamokat indít "a lélek megtusztulása" és "tudatos élet titkai" témákban.
Még ez se lenne probléma de amikor már fél isten vagy istennek állítja be az olvasóját és a közönség tagjait akkor az már megint zártosztály és ha ezt az ősi kelet mesterek látnák, szerintem életük végéig röhögnének ezeken a kuruzslókon.
Az élmények nagyon fontosak és ezek az emberek a könyveikkel és tanfolyamaikkal elveszik az emberektől hogy saját maguk éljék meg a természetes élményeket. Ezek az élmények megpecsételődnek ezektől a kuruzslóktól és előre megírt világot szornak az emberek elé azok pedig csak lehajolnak érte és magukévá teszik mert "végre valaki érti őket". Nah. Szal ezer és millió bolond bolondítja az ezer és millió bolondot.

ugy alakult a dolog... valamiert, hogy altalaban elobb tapasztaltam, aztan olvastam valahol, es azt mondtam: jeeee, nahat... ez ugyanaz. mester... nem ismerek mestereket, hacsak nem mondom azt, hogy mindenki mester es tanitvany is.
ahoz viszont, hogy valaki "helyrejojjon" nem eleg pusztan egy mester. ahoz kell egy tanitvany is.
az emberek mastol varjak a megoldast. konyvektol, gyogyszerektol, orvosoktol, mesterektol. nem akarnak tenni semmit, csak ahogy irtad, nyogve az elet kinjatol lehajolnak, es felszedik amit elejuk szornak. ha azt mondod nekik, a sajat boldogsagodert te vagy a felelos, neked kell tenned erte... az nehez. az nem csak egy lehajolas.
mibe kapaszkodunk? ha szetnezel... millio millio dologba.

psygány 2005-06-20 14:18

Örülök neked és magamnak! Jót beszélgettünk. Most megyek beveszem a gyógyszereimet. :D

FoX 2005-06-20 14:20

Idézet:

Örülök neked és magamnak! Jót beszélgettünk. Most megyek beveszem a gyógyszereimet. :D

LOL! az enyem reggel elgurult, az van... :D de most visznek vissza a szobamba, es biztos megkapom alvas elott :D

Thomato 2005-06-20 14:45

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
szabadsag az, amikor rajossz, nem fuggsz senkitol es semmitol, nem kell megfelelned senki elvarasainak, nem kell magadat ostoroznod, nincs szukseged targyakra ahoz, hogy boldog legy. amikor felfedezed magadban a boldogsagot ami beloled fakad, szabad vagy. tobbe senki es semmi nem kepes bortonbe zarni.
persze... az, hogy nem kell dolgokat megtenned, meg nem jelenti azt, hogy nem is teszed meg oket...
attol, hogy nem erdekel, mit gondolnak az emberek, ha csirkenek oltozve lefekszem a villamossinekre, meg nem fogok csirkenek oltozve lefekudni a villamossinekre ;)

A szabadság abban is áll, hogy nem teszel meg mindent, amit megtehetnél...;)

psychic 2005-06-20 14:49

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
LOL! az enyem reggel elgurult, az van... :D de most visznek vissza a szobamba, es biztos megkapom alvas elott :D

oan gyógyszert én ish szedek...
hányas szobában lax??? :D hozzám este 7re járnak az ápolónénik a gyógyszereimmel...

psychic 2005-06-20 14:51

Idézet:

csak reménykedem benne, h "nem estél át a ló túlsó oldalára"

psygány 2005-06-20 15:00

Köszi nem. Gyalog járok! :D

FoX 2005-06-20 20:47

Idézet:

oan gyógyszert én ish szedek...
hányas szobában lax??? :D hozzám este 7re járnak az ápolónénik a gyógyszereimmel...

en a gumiszobaban vagyok elszallasolva :) neha kiengednek netezni :D

robci 2005-06-23 19:55

mindig rá kell döbbenem, hogy hiába határozom el, hogy túllépek vmin és élek tovább, megfogyatkozva, de viszonylag boldogan...
vhogy ez már túl durva nekem, vagy nemtooooom...
a zéletemből így hiányzik a zilyen mozgatórugó vagymi, pár hónapja kevesebb lettem a... a... egy... uhh, végülis elvesztettem mindenem...
de mégis vagyok és lépegetek a zösvényen, kerülve a kontaktot a múlttal.
de mégis... törvényszerűen következik be mindig... hiába próbálok túllépni, lehetetlen. mindeközben mindig teljesen megzavarodom és nemtom, hogy wtf van...
és ez gáz... nagy gáz... vagymi... végülis tökmind1...

Asoka 2005-06-23 22:22

Idézet:

r0bci eredeti hozzászólása
mindig rá kell döbbenem, hogy hiába határozom el, hogy túllépek vmin és élek tovább, megfogyatkozva, de viszonylag boldogan...
a zéletemből így hiányzik a zilyen mozgatórugó vagymi, pár hónapja kevesebb lettem a... a... egy... uhh, végülis elvesztettem mindenem...
de mégis... törvényszerűen következik be mindig... hiába próbálok túllépni, lehetetlen. mindeközben mindig teljesen megzavarodom és nemtom, hogy wtf van...

Hogy sikerul e tullepned csakis azon mulik mennyire eltokelten akarod. Ha nem sikerul akkor nem akarod elegge..

FoX 2005-06-24 00:08

Idézet:

en azt tapasztaltam, hogy ha sikerul tanulni a multbol, akkor sikerul tullepni rajta. csak nem egyszeru tanulni belole... nem is lehetetlen. talan folosleges ellene kuzdeni... ha hagyod magad hamarabb szabadulsz.

robci 2005-06-24 00:18

hája, csak igazából nem akarok túllépni, de nincs más választás.
egy nyílás nélküli házon dörömbölök, szal sose nem kapok invitálást befelé...
uhh, remélem jó lett a hasonlat...
mind1, szal nincs más hátra, mint előre, csak ez akkora nagy közhely, hogy mingyá elkezdek fetrengeni a röfögéstől...

(kissé cinikus)

Asoka 2005-06-24 00:43

Idézet:

hája, csak igazából nem akarok túllépni, de nincs más választás.

itten a problema....

robci 2005-06-24 00:51

Idézet:

Asoka eredeti hozzászólása
itten a problema....

jaja, azt tom én is... :)
de evvan, mindenesetre télleg nincs más választás... szal

Asoka 2005-06-24 01:04

Tudod szerintem elkene gondolkodnod azon mi az amirol azthiszed, hogy csak ez a dolog adhatja meg neked es szuksegesd van ra. Mert ha ez mar megvan tudodis mi az amit mar mashol kell keresni..

eleg nyomi modon irtam de remelem ertheto:)

Eric 2005-06-24 10:15

A világ gazdaságainak különbségei:

A hagyományos gazdaság:
Van két tehened. Az egyiket eladod és az árából veszel egy bikát.
Az
állatállományod gyarapodik, a jövedelméből nyugdíjba mész.

Az indiai gazdaság:
Van két tehened. Szentként tiszteled őket.

A pakisztáni gazdaság:
Egyetlen tehened sincs. Bejelented, hogy igényt tartasz az indiai
tehenekre. Felszólítod a világot, hogy nyújtson segítséget: az USA
pénzt
adjon, Kína katonailag segítsen, Nagy-Britannia adjon harci gépeket,
Olaszország ipari berendezéseket, Németország technológiát,
Franciaország
tengeralattjárókat, Svájc nyújtson kedvezményes hiteleket,
Oroszország
szállítson gyógyszert, Japán pedig gyártósorokat - mindezt ingyen.
A kapott
támogatásokból megveszed az indiai teheneket, majd deklarálod hogy a
világ
kizsákmányol téged.

Az amerikai gazdaság:
Van két tehened. Az egyiket eladod, a másikat pedig arra
kényszeríted,
hogy 4 tehén helyett tejeljen. Megdöbbensz, amikor a tehén
váratlanul
elpusztul. Az esetet ráfogod egy olyan országra, amelyiknek van tehene
és
természetes körülmények között tartja. Bejelented, hogy az ország
veszélyt
jelent az emberiségre. A világ megvédése érdekében megtámadod az
illető
országot és elkobzod a teheneit.

A francia gazdaság:
Van két tehened. Sztrájkolsz, mert három tehenet akarsz.

A német gazdaság:
Van két tehened. Továbbfejleszted őket, így 100 évig élnek,
havonta csak
egyszer esznek és megfejik önmagukat.

Az angol gazdaság:
Van két tehened. Mindkettő kerge.

Az olasz gazdaság:
Van két tehened, csak nem tudod hogy hol vannak. Elmész sziesztázni.

A svájci gazdaság:
Van 5.000 tehened, de egyik sem a tied. Másokkal fizettetsz a
megőrzésükért.

A japán gazdaság:
Van két tehened. Átalakítod őket, így az eredeti méret 1/10-re
csökkennek
és hússzor több tejet adnak, mint a normál méretű tehenek. Ezután
cuki kis
rajzfilmfigurákat készítesz róluk és Cowkimon néven az egész
világon
árusítod őket.

Az orosz gazdaság:
Van két tehened. Megszámolod őket és azt tapasztalod, hogy öten
vannak.
Újra megszámolod, ekkor 72 tehén az eredmény. Megint megszámolod,
most 17
tehenet találsz. Feladod és kinyitsz egy újabb üveg vodkát.

A nigériai gazdaság:
Van két tehened. Az egyiket megeszed, majd bejelented hogy ellopták. A
rendőrség megkezdi a nyomozást, és 100 km sugarú körön belül
mindenkit
letartóztat. Addig kínozza őket, amíg valaki be nem ismeri, hogy ő
lopta
el a tehenet. A rendőrség büntetésül minden letartóztatott
személytől
elkoboz 1-1 tehenet. Így most te visszakaptad a tehenedet, a
rendőrségnek
pedig van egy új tehénfarmja.

A magyar gazdaság:
Van az államnak két tehene. A felelős vezető a tejet hazaviszi, majd
bebizonyítja hogy a teheneket privatizálni kell, hiszen ráfizetéses
az
üzletág. Elhatározzák a tehenek eladását jelképes összegért,
majd
meghirdetik a helyi újságban, amely egypéldányos és csak a
vezetőnek jár.
A vezető megpályázza a marhatendert és csodák csodája meg is
nyeri. Rögtön
tart egy sajtótájékoztatót, hogy mekkora áldozat részéről ezt a
két
gyengén működő tehenet a vállára venni. Majd politikai pályára
lép és ily
módon két marhával maga köré gyűjt egy csomó marhát.

psychic 2005-06-24 10:24

:D ésh egyben :(

10karakter

FoX 2005-06-28 08:57

Mit gondoltok a "gondolat teremto erejerol"? :)

Thomato 2005-06-28 23:58

nem szoktál egyedül lenni? pedig tök jó így, késő délután, estefelé biciklizni például -kitágulnak az érzékeid, édesebbek az illatok, hangulatosabbak a kései napfény és az árnyak játékai, és könnyebben megérzed a különböző helyek atmoszféráját...ha feladod a töprengést, és a befogadás állapotába kerülsz, nagyon kellemes élményekkel meszel gazdagabb...;):)

killkuk@c 2005-06-29 00:28

Idézet:

Thomato eredeti hozzászólása
nem szoktál egyedül lenni?

de szoktam egyedül lenni ... ha hagynak ... ha nem, akkor eltünök ... vagy mivan?

Thomato 2005-06-29 01:51

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása

Jane Roberts: Seth megszólal
Ebbe van erről (is) szó, ha komolyan érdekel.

Asoka 2005-06-29 02:31

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása

Errol a regi forumon ugyanebben a topikban mar irtam!:)
Ez egy nagyon erdekes dolog. Es engem kulonosen foglalkoztat, ugyanis ez a jelenseg nagyonis letezik de az emberek abszolute nincsenek tisztaban vele!
Es ez baj! Mert amennyire pozitivan ki lehet ezt hasznalni ugyanolyan veszelyes is lehet.
Tudniillik van egy jelenseg melyet nap mint nap atelunk mindannyian, s melyet bizonyos helyeken nagyon csunyan kifejezve energialeszivasnak hivnak. Ez nagyon veszelyes lehet ha nincs meg hozza a kello vedelmi rendszerunk. Ennek az alapja tulajdonkeppen a telepatia.
Minden ember kapcsolatban all egymassal telepatikusan. Tehat amikor pl magunkban velemenyt formalunk valakirol, az atsugarzik az illeto szemelybe is es bizonyos fokig modositja az o gondolatait.
Pl: ha az utcan setalunk es meglatunk valakit akinek nem tetszik a ruhaja vagy maga a szemely, ez a gondolat a kritizalt szemelyben ott abban a pillanatban szorongast kelthet. Az illeto szemelyben persze az nem tudatosul, hogy hirtelen miert erzi magat olyan kenyelmetlenul abban a szoknyaban ami eddig a kedvencei koze tartozott.
Namost ha ez nem szoknyarol szol hanem mondjuk nezetbeli kulonbsegekrol akkor az erosebb ontudattal rendelkezo szemely velemenye lesz ami iranyitani fogja a gyengebb gondolatait akar sajatmagarol is. Pl: ha engem egy nalam ontudatosabb ember hazugnak tart, akkor hiaba tudom en, hogy igazat mondok neki, megis olyan erzesem lesz, hogy nem vagyok hiteles. Es persze onnantol nem csak azzal a szemellyel szemben lesz ilyen erzesem aki kivaltotta belolem eloszor, hanem minden beszelgetes alkalmaval, mivel bennem is ez a kep alakult ki magamrol, aminek egyenes kovetkezmenye, hogy ezt sugarzom magambol tehat szep lassan mindenki ilyennek fog engem latni es vege az onbecsulesemnek.
Magyarul az emberek velemenye sajatmagukrol manipulalhato es az esetek tobbsegeben ez meg is tortenik.
Ezert ha valaki azt veszi eszre, hogy olyan tulajdonsagot hisz magaenak amivel nem tud azonosulni, erdemes megfigyelni, hogy nem vki mas hiszi e ot olyannak.

Nagyon hosszu lett! De remelem vegigolvassatok, mert kivancsi lennek tapasztalt e mar magan valaki ilyet. En igen..

chillqk@c 2005-06-29 02:57

... és azt a bizonyos védőrendszert amink még nincs meg, majd melyik oprendszer alatt tudom használni?! format agy kettöspont?! :o de most tényleg ...

Krisz 2005-06-29 03:04

Idézet:

chillqk@c eredeti hozzászólása
... és azt a bizonyos védőrendszert amink még nincs meg, majd melyik oprendszer alatt tudom használni?! format agy kettöspont?! :o de most tényleg ...

Ezeket inkább killkukacnak kellett volna beírnia, nem?:p

chillqk@c 2005-06-29 03:11

Idézet:

Krisz eredeti hozzászólása
Ezeket inkább killkukacnak kellett volna beírnia, nem?:p

a kezelés hatására néha felcserélődünk :rolleyes: ... még egyikőnk sem dolgozta fel, hogy létezik a másik ... de igazad van amúgy :) Te kis csokimatyi :o

Krisz 2005-06-29 03:20

Idézet:

de igazad van amúgy :) Te kis csokimatyi :o

Háááááát esse monták még nekem..........:o :o

Asoka 2005-06-29 03:38

Idézet:

És az öntudatot miben mérik?! ... magasabb öntudat ... :o ... aha
Mi van akkor ha két egyformán öntudatos ember találkozik igy telepatikusan? Ha valakinek a gondolatai és a telepatikus üzenete nem talál célba nálam akkor ö nem létezik? Vagy nincs öntudata? Vagy csak nem tudom, hogy célbaért? Vagy éppenséggel az öntudatom elleni támadása sikertelen volt és visszafordult felé a gondolata és az én öntudatom győzedelmeskedett? Azáltal nöhet az öntudatom szintje, hogy mennyi embernek romboltam le az önbecsülését?! Tulajdonképpen ha én folyamatosan negativ véleményt formálok akkor folyamatosan energiát szivok el ... és nyilván azért van szükségem ezekre az energiákra mert ad egy vagy telhetetlenke vagyok ad kettö tőlem is folyamatosan energiákat szivnak el ... ?!?
Ha esetleg egy nálam erösebb magasabb nagyobb öntudattal rendelkező valaki baromságnak tarja amit irtam a fórumba, akkor hiába tudom, hogy nem baromság, mégis úgy fogom érezni, hogy az irományom kevesebb, mint ami valójában? És mi az a valójában? És mi az öntudat? És minek irkálok a fórumba? Most tényleg minden emberrel telepatikus kapcsolatban vagyok? Mekkora a sávszél? És "bizonyos esetekben" :D miért beszélünk rébuszokban? És ha valami keleten történik akkor mihez képest kelet az a kelet?! ... :rolleyes: és miért nem alszom...

Kedves Kedvenc Kritikusom:)
Az van, hogy egy nagyon erdekes dolgot vettel ki abbol amit irtam. Ha te allandoan negativ velemenyt formalsz, akkor annak valoban ez a ket oka lehet, amit te felsoroltal. Ha telhetetlensegbol teszi ezt valaki az a legrosszabb, mert akkor legtobbszor tudatosan teszi ezt. Ha pedig azert mert tole is elszivjak az energiat, akkor azt kell felismerni ki teszi ezt vele es veget vetni ennek, akkor mar nem lesz szukseg mashonnan potlasra. Ez mindig oda vissza mukodik.
Ami a forumot illeti itt inkabb nezetkulonbsegbeli VITAKROL(!) van szo, en pedig a szemtol szembe talalkozasokrol irtam.

A pontos idő 00:55 , a GMT +2 időzóna szerint.