GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

Asoka 2005-05-15 03:38

Filozófia nekünk magunkról....

Folytatas...

Pearl-gem 2005-05-15 03:50

úgy érzem nem találom a helyem...:(

Asoka 2005-05-15 03:59

Idézet:

Pearl-gem eredeti hozzászólása
úgy érzem nem találom a helyem...:(

Marmint hol nem talalod(kerdojel)

Pearl-gem 2005-05-15 04:51

a világban..
itthon..
seholsenem találom a helyemet..
:(

kritikus 2005-05-15 11:35

Idézet:

a világban..
itthon..
seholsenem találom a helyemet..
:(

akkor próbáld meg megtalálni saját magadban... te vagy az otthonod... és ha kicsit idegen... hát tedd otthonosabbá ;]

Asoka 2005-05-16 01:10

Idézet:

kritikus eredeti hozzászólása
akkor próbáld meg megtalálni saját magadban... te vagy az otthonod... és ha kicsit idegen... hát tedd otthonosabbá ;]

szo szerint:):)

Pearl-gem 2005-05-16 01:18

Idézet:

Asoka eredeti hozzászólása
szo szerint:):)

köszi! :)
igazából lehet, hogy a barátok hiánya és az egyedüllét teszi..
igyexem kikupálni a hibáim.. ;)

Asoka 2005-05-16 01:32

Idézet:

Ha nincsenek az azt jelenti, valamiert belul nem akartad hogy legyenek.

Dorci 2005-05-16 20:26

Idézet:

Szerintem ne kikupálni akard a hibáidat, hanem elfogadni és megszeretni!!! Ha magadat képes vagy elfogadni és szeretni, akkor más is így lesz veled... :)

FoX 2005-05-17 16:17

"... egyik pillanatrol a masikra fogsz elni, teljesen beletemetkezve a jelenbe, a multadbol oly keves terhet cipelve, hogy lelked konnyeden atmegy a tu fokan, s oly kevesse izgulvan a jovon, mint amilyen kevesse az eg madarai es a mezok liliomai izgulnak a jovo miatt. Nem ragaszkodsz mar egyetlen szemelyhez es dologhoz sem, mert megizleltedes megszeretted az elet szimfoniajat. Es akkor mar csak az eletet fogod szeretni teljes szivedbol, teljes lelkedbol, teljes elmedbol es minden erodbol. Szabadon, minden tehertol mentesen, az Orok Jelenben elve fogsz utazni, mint a madarak az egben. A szivedben pedig megtalalod a valaszt arra a kerdesre:
- Mester, mit kell tennem, hogy eljussak az orok eletre?"

Anthony de Mello

Maharashtra 2005-05-17 16:43

Ez nagyon szép...de baromi utópisztikus...ember ezen a földön közösségben nem tud élni ilyen formában amit e pár sor leír...választani kell...vagy természeti lényként egybeolvadsz és "öröklétben" repülsz...vagy konszolidálva, emberek közt, hogy csak a lelked repül...az elméd és tested determinálódik abban a pillanatban amikor megszületsz...de a lélek örökké szabad, neki a test csak egy zárka

Én is nagyonsokáig...talán még most is egy picit...azon voltam hogy testem-lelkem-elmém együtt konszolidáljam a társadalomba...aztán meg mindhármat együtt próbáltam alakítgatni, hogy együtt repüljenek, ahogy azt az idézet mondta...de rájöttem hogy egyiket se lehet 100%osan megvalósítani mert mindennek ára van...ezért rájöttem hogy az elmét társadalmivá, a lelket kozmikussá kell alakítani...a test pedig pártatlan...azthiszem ez lesz a helyes utam a teljes boldogság felé...

....és ez nem kevés szenvedésembe került és fog is még...de hiszek a végcélban :)

FoX 2005-05-17 17:16

Nem gondolkoztam el azon, utopisztikus, vagy sem... Nem tudom, igaz-e, vagy sem... Csak ugy erzem, el lehet kapni azt amirol a bacsi beszel ;)

Mindenkinek maganak kell rajonnie, hogyan lehet boldog, es a boldogsagot magaban kell keresnie. Mert az fuggetlen mindentol, es mindenkitol. En igy gondolom, mert igy tapasztaltam. :)

Az ut pedig gyonyoru, ha egyszer elindul az ember. Akkor is, ha radszakad az eg. Hat nem? :)

freeman 2005-05-17 17:34

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Mindenkinek maganak kell rajonnie, hogyan lehet boldog, es a boldogsagot magaban kell keresnie.

Ezzel 100%osan egyetértek. :)

morgo 2005-05-17 23:27

egy kicsike viräg! azt minden nap megnézni meglocsolni az tuti boldogsäg! lätta valaki a simon mägust?

Thomato 2005-05-18 02:55

Szájmon Mágus fless...még régen volt a TV-ben...jó lenne megszerezni! ;)
Az is épületes találmány, hogy lefekvés előtt számot vetsz a napoddal, és minden rossz cselekedet miatt teszel egy búzaszemet egy üvegbe, v. hasonló. Akkor vagy zsír, ha az évek során egyre kevesebb kerül bele... :cool: Vajon a rossz gondolataink után is érdemes lenne beletenni?

FoX 2005-05-18 10:54

Idézet:

Thomato eredeti hozzászólása
Szájmon Mágus fless...még régen volt a TV-ben...jó lenne megszerezni! ;)
Az is épületes találmány, hogy lefekvés előtt számot vetsz a napoddal, és minden rossz cselekedet miatt teszel egy búzaszemet egy üvegbe, v. hasonló. Akkor vagy zsír, ha az évek során egyre kevesebb kerül bele... :cool: Vajon a rossz gondolataink után is érdemes lenne beletenni?

Hehh... akkor nagyobb uveget kell valasztani. :/

FoX 2005-05-19 13:03

- Mi a megvilágosodás legnagyobb ellensege?
- A felelem.
- Honnan jon a felelem?
- Tevhitbol.
- S mi a tevhit?
- Azt hinni, hogy a korulotted levo viragok mergeskigyok.
- Hogy nyerhetem el a megvilagosodast?
- Nyisd ki a szemed, es lass!
- Mit?
- Hogy egyetlen kigyo sincs korulotted.

megegy :)

A kozossegi ulesen minden kerdes azzal foglalkozott, hogy van-e elet a siron tul. A Mester csak nevetett, s nem valaszolt egyetlen kerdesre sem.
Tanitvanyainak pedig, akik magyarazatot koveteltek erre a kitero magatartasra, ezt mondta:
- Eszrevettetek-e, hogy pont azok akarnak egy masik, orokke tarto eletet, akik a jelenlegivel sem tudnak mit kezdeni?
- De van-e elet a halal utan, vagy nincs?
- Van-e elet a halal elott, ez itt a kerdes - mondta a Mester rejtelmesen

morgo 2005-05-24 10:25

A megvilägosodäst szerintetek egyszer éli meg az ember vagy sorozatok folyamatäban csiszolja tisztära a mindentlätäst?

FoX 2005-05-24 12:50

Idézet:

morgo eredeti hozzászólása
A megvilägosodäst szerintetek egyszer éli meg az ember vagy sorozatok folyamatäban csiszolja tisztära a mindentlätäst?

Szerintem kinel igy, kinel ugy. A felebredes is lehet egy villanas, es lehet hosszu hetek-honapok evek "munkaja", azt mondjak. Persze ez sem biztos :) Azt sem tudom, a felebredes es a megvilagsodas hogy viszonyulnak egymashoz :)

freeman 2005-05-24 13:17

Ismerek egy nöt, aki átélte a "nivránát". Amellett, hogy négyszer nyert maratoni futóversenyt (42 km egyhuzamban), egy végtelenül jó lelkü, kedves nö, kifinomult érzékekkel és ezoterikus nyitottsággal. Szóval én hiszek neki :)

Ö azt mesélte, hogy teljesen váratlaul jött az egész, nem is számított rá. Egy futóedzés után pihentek egy hegyen, gyönyörü volt a kilátás, és hirtelen eggyévált a világegyetemmel :D

A pontos idő 11:08 , a GMT +2 időzóna szerint.