GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Duma (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Háztartási praktikák (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=3657)

0.1 2009-07-18 23:12

Háztartási praktikák

Mi, kezdő háziasszonyok néha tanácstalanok vagyunk,hogy mit tegyünk ha elsóztuk az ételt,vagy nem bírunk a vízkővel vagy a folttal a ruhán...:) Megoszthatjuk itt a tapasztalatokat...

Süti 2009-07-18 23:14

re: Háztartási praktikák

Idézet:

0.1 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 779394)
Mi, kezdő háziasszonyok néha tanácstalanok vagyunk,hogy mit tegyünk ha elsóztuk az ételt,vagy nem bírunk a vízkővel vagy a folttal a ruhán...:) Megoszthatjuk itt a tapasztalatokat...

prüntyikém, asszem volt már egy ilyen topik, de játszál csak. :nono::D

Drooll 2009-07-18 23:36

Idézet:

Elsózás ellen krumpli, sok!!(attól függ mennyire) az majd felszívja mégha nem is kell az ételbe egészbe tedd bele, utána kiveszed. :)
Vízkő vhol ecet, vhol vízkő oldó.. tök mindegy.. Mosógépbe és mosogatógépbe, just Trisó és azért havonta meg ismételni vele egy mosást! Persze ezt ruha ill edény nélkül!
Folt..? vanish szappan... talán..

Drooll 2009-07-18 23:37

Idézet:

Ja és te háziasszony vagy?? :O
Mondjuk én nem.. :D

Süti 2009-07-18 23:43

Idézet:

annyafija eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 779400)
Elsózás ellen krumpli, sok!!(attól függ mennyire) az majd felszívja mégha nem is kell az ételbe egészbe tedd bele, utána kiveszed. :)
Vízkő vhol ecet, vhol vízkő oldó.. tök mindegy.. Mosógépbe és mosogatógépbe, just Trisó és azért havonta meg ismételni vele egy mosást! Persze ezt ruha ill edény nélkül!
Folt..? vanish szappan... talán..

na jo...azért a kurmpli is csak a levesben stimmel...:D
a milánóiba hiába tömöd bele :D

Drooll 2009-07-18 23:49

Idézet:

Süti eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 779402)
na jo...azért a kurmpli is csak a levesben stimmel...:D
a milánóiba hiába tömöd bele :D

Esküszöm, ezt egy szakácstól hallottam! sztem, bár milánoiba még nem próbáltam, sztem mehet bele simán van ilyen szűrőmiazisten, amivel beteszed és utána ha kész kiveszed, szal nem lesz benne...
Egyébként is ha elsózod az a legkevesebb, h krumplismilánoit egyél!! :D
:P

0.1 2009-07-18 23:57

Idézet:

annyafija eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 779404)
Esküszöm, ezt egy szakácstól hallottam! sztem, bár milánoiba még nem próbáltam, sztem mehet bele simán van ilyen szűrőmiazisten, amivel beteszed és utána ha kész kiveszed, szal nem lesz benne...
Egyébként is ha elsózod az a legkevesebb, h krumplismilánoit egyél!! :D

...én kimosnám langyos folyó víz alatt egy tészta szűrőben a kész elsózott milánóit és újrafőzném,persze raknék bele krumplit is...:D

Drooll 2009-07-19 00:06

Idézet:

0.1 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 779407)
...én kimosnám langyos folyó víz alatt egy tészta szűrőben a kész elsózott milánóit és újrafőzném,persze raknék bele krumplit is...:D

és paprikát! akkor meg lesz paprikáskrumplitészával :P
:D

0.1 2009-07-19 00:11

Idézet:

annyafija eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 779411)
és paprikát! akkor meg lesz paprikáskrumplitészával :P
:D

paprikáskrumplismilánói tésztával...az finom lehet, az olasz és a magyar konyha eklektikus gasztronómiai olvasztótégelye...csúcs....!:)

Drooll 2009-07-19 00:24

Idézet:

0.1 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 779412)
paprikáskrumplismilánói tésztával...az finom lehet, az olasz és a magyar konyha eklektikus gasztronómiai olvasztótégelye...csúcs....!:)

Kis parmezánnal!!
Tegyünk hozzá curryt és szójaszószt és máris betársult ázsia és india!!
Nyitok egy konyhát OZORÁn :D!!!

Panadero 2009-07-19 04:23

én 17 éves korom óta egyedül élek, elötte meg koleszos voltam évekig. de se mosogatni, se vasalni nem tudok. :D folyatom a vízet, tocsog a zsírban a sültkrumpli, és a koszt is inkább letakarom, vagy besöpröm valami alá a nagytakarításig... várom a prakikákat minden témában :) :$

Naranja 2009-07-19 13:08

itt Angliában van egy tv műsor olyan emberekről, akiknek fogalmuk sincs a háztartás vezetésről, és olyan a lakásuk, mintha atombombát robbantottak volna. címe : How clean is your house? két takarítónő segít nekik elmagyarázni, hogy is kell rendet tartani, megmutatja nekik a tisztitószereket, meg a söprűt-lapátot. ja meg persze a langyos vizet, meg törlőruhát, ami csodákra képes :)
Na itt aztán lehet látni mindent , van aki a szemetet a mosogatóban gyűjti, a papír hulladékot a tányér csöpögtetőn, a szennyes edényeket és tányérokat meg egyszerüen csak a nappaliban a fotelja mellett egymás tetejére teszi, szép kis tornyokat alkotva. :) az ilyen embereknek akik nem takarítanak sok sok lakótársuk is van, pl bogárkák, lárvácskák, és egyéb kedvencek...nem beszélve a baktériumokról, amik a hűtöikben hemzsegnek, és betegséget okoznak. szóval szerintem ne takargasd a koszt, inkább söpörd fel.!

Panadero 2009-07-19 19:50

itthon is ment (vagy még megy?) ez a műsor, "tiszta a lakásod?" címmel. hát tényleg vannak durva arcok :D
azért nem egy szemétdombon lakok, de a konyhába csak papucsba merek kimenni :D
viszont kedden jön hozzám egy leányzó, szóval kezdhetek takarítani... :(

Calli 2009-07-19 23:49

felmosni ecetes vagy citromsavas vízzel is lehet... nem olyan rózsás az illata, de legalább nem méreg... kisgyerekes családban ajánlott...

a kávé/teafőzőből a vízkövet úgy a legegyszerűbb eltávolítani h fel kell tölteni vízzel és ecetet kell beleönteni... pár órát állni hagyjuk és utána egy szivaccsal simán kitörölhető a vízkő

bort és egyéb foltokat azonnal ki kell mosni... a mustár gyönyörű sárgára tud festeni midnent... ezt most tapasztaltam :D

a vér hideg szappanos vízzel jön ki legegyszerűbben (nem kell semmiféle tomi star color kisf*szom mosópor)

ha a sütibe a tojássárgáját tesszük csak bele, a fehérjét se kell eldobni, másnap reggel a rántottába tökéletes

a bőrkötésű könyveket enyhén zsíros kézkrémmel kell kenni h ne repedezzen be rajta a bőr (nagyon ritka ma már az ilyen - főleg műbőr kötést használnak)

.... most hirtelen ennyi ....

Panadero 2009-07-20 02:24

Idézet:

Calli eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 779590)

a kávé/teafőzőből a vízkövet úgy a legegyszerűbb eltávolítani h fel kell tölteni vízzel és ecetet kell beleönteni... pár órát állni hagyjuk és utána egy szivaccsal simán kitörölhető a vízkő

a bőrkötésű könyveket enyhén zsíros kézkrémmel kell kenni h ne repedezzen be rajta a bőr (nagyon ritka ma már az ilyen - főleg műbőr kötést használnak)

isten áldjon! valamelyik nap kapartam vagy egy órát, de mikor már az orrszőröm is az égnek állt inkább főztem úgy a kávét:yeah:

múltkor vettem hófehér hasított bőr cipőt, és a csávó mondta, h semmi mással, csak NIVEA kézkrémmel szabad kenegetni, mert abban van valami nivea szupertitkos alapanyag...;)

jó ez a topik :respect:

Panadero 2009-07-20 02:28

ablakmosáshoz a legolcsóbb és talán a legkörnyezettudatosabb a szódabikarbóna + ecet + víz. az arányokról fogalmam sincs...izlésszerint szoktam :D
csak az a baj, h nem lehet ronggyal letörölni, mert akkor meg poros lesz. ilyenkor zsepi, wc papír, stb helyett szórólappal, vagy metróval (metropol) törlöm le... az úgy is a kukában végzi...

Calli 2009-07-20 02:49

majd írd meg h működött-e a tekk.... nekem szokott

a rágógumit elvileg úgy kell kiszedni h be kell tenni a fagyasztóba a ruhát és utána ki lehet szedni belőle... ezt még nem próbáltam

a sarat pedig nem érdemes maszatolni... ha megszáradt, akkor könnyen kikefélhető a nadrág szárából

Calli 2009-07-20 02:51

még 1: ha az úszószemüveg belsejét picit beszappanozzuk, akkor nem párásodik... csak nem kellemes amikor a szappanos víz a szembe megy... szoval erre biztos vannak tökéletesebb módszerek is :D

Panadero 2009-07-20 03:04

Idézet:

Calli eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 779627)
még 1: ha az úszószemüveg belsejét picit beszappanozzuk, akkor nem párásodik... csak nem kellemes amikor a szappanos víz a szembe megy... szoval erre biztos vannak tökéletesebb módszerek is :D

7 éves korom óta nem volt rajtam úszó / búvárszemüveg...:D

Calli 2009-07-20 03:10

ejj, akkor gyorsan el kell utaznod a legközelebbi tengerpartra... :)
am. ezt én is kb 7 évesen olvastam a 70-es évek valamelyik Fiúk könyvében... v nem is tudom, mi volt a sorozat címe... Akkoriban lelkesen alkalmaztam a Balatonban :$:D

A pontos idő 07:32 , a GMT +2 időzóna szerint.