GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Zenekészítés (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Vsti (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=1570)

MadMushroom 2007-01-05 17:05

Vsti

Ide jöhetne sok-sok ingyenes pluginlelőhely:D
vsti,dxi mi szem szájnak ingere:D

MadMushroom 2007-01-05 17:06

re: Vsti

jöhetnek saját készítésű pluginek is,kedvenc pluginek bármibármibármi:D

pondesz 2007-01-05 17:24

az osszes ingyenes szar:)

naba 2007-01-05 17:27

Idézet:

pondesz eredeti hozzászólása

még a spiralalator 1.03 is :confused:
nane :)

TaZaR 2007-01-05 18:19

Ismerős a neve, az mi is? :rolleyes:

ulmo 2007-01-05 19:16

Srácok!!!
Nem a vst teszi a zenészt!!! Aki ért hozzá, az olyan hangot csavar ki a legszánalmasabb pluginból is, amilyet akar! Nyilván van kivétel, de alapjába véve
minden szintetizátor nagyjából ugyan azt tudja...
Igazából szerintem érdemes 1 jót tanulmányozni, mint az összes szarral lámázni:)

pisz

Xaile 2007-01-05 19:45

Idézet:

ulmo eredeti hozzászólása
Srácok!!!
Nem a vst teszi a zenészt!!! Aki ért hozzá, az olyan hangot csavar ki a legszánalmasabb pluginból is, amilyet akar! Nyilván van kivétel, de alapjába véve
Igazából szerintem érdemes 1 jót tanulmányozni, mint az összes szarral lámázni:)

pisz

Azért ez nem iagazán így van. Az sokat számít pl, hogy a benne lévő filterek oszcillátorok mit csinálnak illetve, hogy aliasol e vagy sem...stb...
Fontos a jó vst és fontos a jó sample...ha te kompival meg eq-val akarod javítgatni az már rég rossz. Ez egy fajta minőségi kompromisszumot jelent....magyarul benne lesz a minta a zenédben(vagy vst), de a minőséget fogja húzni(ez akár már egy cintől is elérhető). Szarból nem lehet várat építeni...illetve lehet, de sok sikert hozzá...:)

naba 2007-01-05 19:49

Idézet:

Xaile eredeti hozzászólása
Azért ez nem iagazán így van. Az sokat számít pl, hogy a benne lévő filterek oszcillátorok mit csinálnak illetve, hogy aliasol e vagy sem...stb...
Fontos a jó vst és fontos a jó sample...ha te kompival meg eq-val akarod javítgatni az már rég rossz. Ez egy fajta minőségi kompromisszumot jelent....magyarul benne lesz a minta a zenédben(vagy vst), de a minőséget fogja húzni(ez akár már egy cintől is elérhető). Szarból nem lehet várat építeni...illetve lehet, de sok sikert hozzá...:)

hogyne lehetne
pl.
http://www.goto80.com/

:D :D :D

ulmo 2007-01-05 20:01

Oké:)
Lehet nem a legjobban fogalmaztam...
Nyilván szarból nem lehet építeni, bár ezzel is vitatkoznék, mert fagyott szarból viszont lehet:D
A lényege mondandómnak viszont a lényege az lenne, hogy tapasztalataim szerint jobb döntés kinézni 1et és azzal foglalkozni, kiismerni, minthogy mindenféle ingyenesen letölthető fossal próbálkozni!

ulmo 2007-01-05 20:03

Na jónem irok ma már mert nem megy... :D

Xaile 2007-01-05 20:13

Szerintem ha már egy párat kiismertél onnantól nem lesz gond a többi....a filter mindegyiken fileter...az envelop az envelop(vagy ADSR).
Szerintem pont az nem jó ha beállsz egyre....oka, hogy elég egysikú lesz a hangzásod....persze vannak favorit vst-k amiket szinte mindig használ az ember, de mindig kell valami új valami friss. A másik, hogy zenei látókörödet is tágítja a széleskörű ismeret.
Én sose úgy csinálok egy hangot, hogy van egy vast és ha tetszik használom....van egy hang vagy dallam a fejembe és olyat akarok. Ha az a jól bevált vstimmel még se menne(vagy megy, de nem úgy szl ahogy én akarom) akkor fel a netre és kutakodok.

yi_H 2007-01-05 21:34

Idézet:

Srácok!!!

pisz

brrr...

minden pluginnek/szintinek megvan a sajat egyeni karaktere (elsosorban filter/effektek/oscillatorok), illetve hogy mire lehet hasznalni :cool:
szerintem egy normalis hangzas osszerakasahoz minimum 3-5 vst kell, de persze ez stilustol is fugg... ;)

Sziadam 2007-01-05 21:39

legjobb ingyenes plugin baxpander majd feltöltöm

ulmo 2007-01-06 12:59

pfff...
amúgy is vst sucks...

TaZaR 2007-01-06 14:56

Idézet:

Sziadam eredeti hozzászólása
legjobb ingyenes plugin baxpander majd feltöltöm

Baxpander tényleg nem rossz (annak ellenére, hogy synthedites), nekem még Gergő adta oda anno. Én mostanában kickre használom, mégpedig úgy, hogy fogok egy samplet, fruity sampler pogójával begyorsítom az elejét, amitől majd baxpanderrel visszaadom az erejét, aztán egy eq, és van fasza kopogós kickem. :D Persze lehet nem a legjobb ötlet így csinálni, de legalább nem lesz mindig ugyanolyan hangja, mint a soundforgeos sinusos változattal (oké persze, ott is lehet a sinus frekvenciájával játszadozni), és nem is túl körülményes.

ulmo 2007-01-06 15:27

Most nem vagyok otthon, de van egy csomó okosságom a soundf os kick csinálásra...
amúgy nekem egyáltalán nem ugyan olyan hangzása van a kickeknek...
Egyébként ajánlatos venni egy jó fülest (pl sennheiser hd600 v 650 es), mert új dimenziókat nyit a hibák megtalálásában! Én vettem egyet és olyanokat hallok meg vele, amiket monitoron nem....

D@vid 2007-01-06 16:47

Idézet:

Most nem vagyok otthon, de van egy csomó okosságom a soundf os kick csinálásra...
amúgy nekem egyáltalán nem ugyan olyan hangzása van a kickeknek...
Egyébként ajánlatos venni egy jó fülest (pl sennheiser hd600 v 650 es), mert új dimenziókat nyit a hibák megtalálásában! Én vettem egyet és olyanokat hallok meg vele, amiket monitoron nem....

viszont pont ettől becsapós, mivel sokszor amit kikeversz fülesen, azt nem hallod meg hangfalon...de ki szeretnéd hallani..
a hangerők végleges arányát mindenképp hangfalon érdemes kikeverni, max közbe néha belelesni fülesbe..a dolog kreatív részére teljesen jó(vagy ha nem akarsz másokat zavarni.. :) én fülest használok nagyrészt, de ezt inkább szociális szempontok miatt teszem :mad:
illetve nagyon sok tényező van még fülessel zenéléskor..például a "beleég az agyadba, füledbe" szindróma, amikor nem hallasz ki bizonyos dolgokat, mert egy idő után kiszűri az agyad, ha sokat hallgatod..tehát néha kell hagyni pihenési időt..maradandó hallákárosodás, stb..
mély hangokat inkább a testeddel "hallod", "érzed", mint a füleddel, ezért a fülesben kevés a mély érzékelése. sennheiser hd600-ék úgy oldották ezt meg, hogy van egy durva pukli a frekimenetben olyan 400 Hz-től lefele..illetve zárt..de az én nyitott akg-m ezen tulajdonsága miatt sokszor hajlamos vagyok mélyre keverni mindent, amitől hangfalon az egész egy bugó valami lesz.
továbbá amit hangfalon keresztül hallgatsz(amilyen lesz a végső felhasználás is), abba van egy kereszt-áthallás a sztereó térben..a fülesben viszont a jobb oldal a jobb füleddel hallod, a bal oldalt meg a bal füleddel CSAK..
meg a 2kHz környéke...

dobcsi 2007-01-10 01:06

D@vidnak üzennék/kérdeznék Tőle

"mert egy idő után kiszűri az agyad, ha sokat hallgatod"

igazából nem az agyad szűri ki! a fülben is vannak izmok, ezek a hallóizmok. és mint tesiórán a kisgyerekek, úgy fáradnak el a fülben is az izmok.. főleg fülesen..

és akkor egy pár szó a "plugingyilkosoknak":

1. nem minden plugin hangszer (db meter)

2. általlános műveltség: steinberg cég annó kidolgozott egy illesztőfelületet, ahol kommunikálni tudnak a virtuális hangeszközök. a vst eszközöknek van két csoportjuk. az egyik amelyik önállóan képes hangkeltésre. a másik pedig valósidőben tud egy már meglévő hangot módosítani. az utobbiak effectek. az előbbiek pedig az instrumentek, bár inkább generátoroknak nevezném őket. ezeket nem árt ha tudjuk és nem keverjük a szezont a ......

3. én is úgy voltam vele annó, hogy vsti nincs elég a világon.. szerintem nem írok ide hülyeséget, ha azt mondom, hogy 100 felett van ilyenem. de nem használok sokat, kettő a nagyon aktív és még kettő de ezeket inkább hanyagolom. aláírom, hogy rengeteget kell tanulni ahhoz, hogy úgy tudj hangot generálni, hogy ami a fejedben megszólal, az előbb-utóbb egy hangszóróból essen ki. és ehhez néha nagyon sok idő kell. de megéri megtanulni, mert nam mások tudását használod, hanem a sajátod. és ha egy zenét ki szeretnél adni akkor sok helyen megkérdezik a hagok származását.. és ami nem ingyenes és nem fizettél érte... bukfenc!!! :)

Sonic_Zero 2007-01-10 13:04

Idézet:

pondesz eredeti hozzászólása

Na azért van talán egy-kettő jó is köztük... :p De amúgy igaz, az ingyenes cuccok csak arra jók, hogy fogják a helyet a gépen. Jó hanokat csak a fizetősekből lehet kicsavarni.

Mondjuk ott a z3ta, a Pro 53, Absynth 3. A gond ezekkel csak az, hogy a netről csak a demo-t lehet leszedni és ezek nagyon szarok! A z3ta pl. 10 másodpercenként elhalkul, aztán vissza felerősödik és kapsz újabb 10 másodpercet, h zenélj. Rohadt szar érzés, de amúgy a hangja rohad jó. Jó preset-ek vannak benne, de még az oszcillátorok álatal előállított görbéket is szabadon szerkesztheted, profi effektek vannak benne és ahhoz képest, h szoftveres rendkívöl jól szól...

TaZaR 2007-01-10 14:23

Idézet:

Sonic_Zero eredeti hozzászólása
A gond ezekkel csak az, hogy a netről csak a demo-t lehet leszedni

Hmmm.... audionews...? :p ;)
(Amúgy néhány vstt még a mezei trackereken is lehet találni, de ezt csak így csöndben jegyeztem meg.)

Az ingyenesek közt tényleg rengeteg a szemét, viszont ennek ellenére lehet jókat is találni. Inkább effectek közt több a használható, mint hangszereknél. Na meg a free cuccok közt egy csomó synthedittel készült, és vagy szar a hangzásuk, vagy eszik a cput, vagy mindkettő.

A pontos idő 08:17 , a GMT +2 időzóna szerint.