GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

AlterEgo 2006-03-07 21:54

re: Filozozofia nekunk magunkrol....

Idézet:

Asoka eredeti hozzászólása

Úgy érzed korlátozva vagy? Én is.. De szerintem nem a lét teremti ezeket a korlátokat hanem mi. Nem szükségszerűek.

ezen már vitatkoztam egy nagyot a párommal.Az igaz,hogy csak saját magunkat korlátozzuk,de vannak alap törvények amik visszaszorítanak bennünket a "rend"-be.

AlterEgo 2006-03-07 21:56

Még egy dolog Einsteinhez!Ma már tudni,hogy nem teljesen ő volt az igazi agytröszt!Minden nagy ember mögött volt egy asszony aki segített neki helytállni.Neki a tudományos munkájában rengeteget segített.Egy műsort láttam róla a spektrumon.Állítólag sok képletet ő dolgozott ki.Amúgy megcsalta és elhagyta egy fiatalabb nőért...

FoX 2006-03-07 22:04

Idézet:

érezd a zenét és táncolj eredeti hozzászólása
ezen már vitatkoztam egy nagyot a párommal.Az igaz,hogy csak saját magunkat korlátozzuk,de vannak alap törvények amik visszaszorítanak bennünket a "rend"-be.

haaaaaaaat... :) ez is csak olyan sztem, hogy azt hisszuk, hogy amit nem tapasztaltunk az nincs is. szal ha en azt mondom, van aki siman felemel egy targyat anelkul, hogy hozzaerne, azt senki nem fogja elhinni, meg akkor sem feltetlenul, ha a 2 szemevel latja, es leellenorzi.
azzal, hogy az ember bizonyos "termeszetfeletti" dolgoknak a lehetoseget sem adja meg, azzal korlatozza magat. igazabol nem vagyunk kepesk hinni ezekben a dolgokban, mert "belenkvertek", hogy csak az van, amit latsz, hallasz, tapintasz, stb. persze ez sem teljesen igaz igy... ugyebar ;) generaciokon keresztul egymasra hagyomanyozzuk azt, hogy mi letezik, es mi nem. es nem vagyunk kepesek kiszakadni ezek kozul a korlatok kozul...
tulkeppen en arra jutottam, hogy sok mindennek a lete ugymond kozmegegyezes eredmenye. :)

davidvincent 2006-03-07 22:04

jah azt aszthiszem én is láttam :) a nő talán horvát volt...Nem néztem ki Einsteinből ezt a becsajozos pörgést :D

FoX 2006-03-07 22:05

Idézet:

davidvincent eredeti hozzászólása
jah azt aszthiszem én is láttam :) a nő talán horvát volt...Nem néztem ki Einsteinből ezt a becsajozos pörgést :D

en mosma utalom is, es meggondoltam magam, sztem nem is vot zseni. pfujj. :D (bocsanat, ezt muszaj volt :D)

davidvincent 2006-03-07 22:11

egy okos ember azt mondta, jobb hogy -úgy általában - nem tudjuk, a kiugró figurák emberileg milyenek voltak, összeomlana ált. az imidzs. (A nevelésről értekező Rousseau egy gyerekét nem volt képes felnevelni, hasonlóan getz volt Goethe a sajátjával, amolyan németes jéghideg drill, Michelangelo gyakorlatilag elviselhetetlen faszi volt stb.)Érdekes ellentmondás, a műveik viszont..

AlterEgo 2006-03-07 22:12

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
en mosma utalom is, es meggondoltam magam, sztem nem is vot zseni. pfujj. :D (bocsanat, ezt muszaj volt :D)

nem ebből a célból írtam be.csak jó lenne minden híres emberről(és mindenki másról) valós képet kapni.utálom amikor csak egy irányból látják az illető életét.pl.Hitler-ről mit mondanak(az amerikai félrevezető dolgokat,mint buzi,mazohista zagyvaságokat elfelejtve)a nem normális őrülten kívül?azt mondják,hogy művész volt?Festett(nem falat)Épületeket tervezett?Akit érdekel egy História (nagyon remek történelmi magazin)szám róla szól!

AlterEgo 2006-03-07 22:14

Idézet:

egy okos ember azt mondta, jobb hogy -úgy általában - nem tudjuk, a kiugró figurák emberileg milyenek voltak, összeomlana ált. az imidzs. (A nevelésről értekező Rousseau egy gyerekét nem volt képes felnevelni, hasonlóan getz volt Goethe a sajátjával, amolyan németes jéghideg drill, Michelangelo gyakorlatilag elviselhetetlen faszi volt stb.)Érdekes ellentmondás, a műveik viszont..

pedíg tudni kellene mindent!Igazából csak akkor tudod megérteni a lelkivilágukat ami közvetlenül hatott a művészetükre.Milyen lenne József A-t olvasni ha nem ismernéd a lelkivilágát?

davidvincent 2006-03-07 22:18

pedig nincs közvetlen összefüggés. Egyetlen alkotót sem lehet a művéből megismerni, bár nyilván hordoz a habitusára jellemző jegyeket.

WaSseR eLF 2006-03-07 22:20

Idézet:

freeman eredeti hozzászólása
Ugy erzem minden szabadsag csak illuzio...

Sose lehetunk szabadok. Mar az hogy embernek szulettunk korlatoz.

A kerdes: megtapasztalhato-e a letezes ezek nelkul? Vagy a letezes szukseges feltetele, hogy az eszlelesunk, gondolkodasunk, erzelmeink stb... korlatok kozott vannak?

Hozzatennem, hogy ezek a korlatok lehetnek rohadtul messze, tehat te elhetsz eleted vegeig ugy, hogy azt hiszed szabad vagy, de csak azert mert soha se tapasztaltad meg a letezesed hatarait...

:)

miben korlátoz az hogy ember vagy?sztem épp az ember érezheti a legszabadabnak magát ezen a bojgón...bár attol függ mit nevezünk szabadságnak vagy mit érzünk annak...
a legnagyobb korlát az idő...deazmeg relative..deviszont ha nemnézed az idő elteltét vminek a fejlődésben azérazugy elég komojnak láchat...asszem hogy szinte minden relatív és függ vmi más dologtol ami megintcsak függ sok dologtol...ésezígy 1 nemishogy kört de vmien rencert alkot
...ez iesztő...
:rolleyes:

AlterEgo 2006-03-07 22:20

Idézet:

pedig nincs közvetlen összefüggés. Egyetlen alkotót sem lehet a művéből megismerni, bár nyilván hordoz a habitusára jellemző jegyeket.

azért a fent említetnél volt egy icipici...

Psyzsu 2006-03-07 22:21

Idézet:

Asoka eredeti hozzászólása

Úgy érzed korlátozva vagy? Én is.. De szerintem nem a lét teremti ezeket a korlátokat hanem mi. Nem szükségszerűek.

Szerintem sem szükségszerűek. Én sokszor úgy gondolok az életemre, hogy az ezer útból én ezt választottam, de választhattam volna mást is mert miért is ne tehettem volna. Élhetnék most Indiában vagy Erdélyben vagy építgethetném politikusi karrieremet, de nem ezt teszem :) Szerintem simán kiléphetnénk a jelenleg i életünkből. Persze nem bármerre, de idővel talán bármi lehetne belőlem is. :)
Bár freeman a létezés korlátairól beszélt, ami nem ugyanezt jelenti. Mit is jelent pontosan?

FoX 2006-03-07 22:27

Idézet:

pedíg tudni kellene mindent!Igazából csak akkor tudod megérteni a lelkivilágukat ami közvetlenül hatott a művészetükre.Milyen lenne József A-t olvasni ha nem ismernéd a lelkivilágát?

nemtom... sztem nem a lelkivilagukat kell megerteni, hanem a muveik hatasait erezni :)

AlterEgo 2006-03-07 22:27

Idézet:

Psyzsu eredeti hozzászólása
Szerintem sem szükségszerűek. Én sokszor úgy gondolok az életemre, hogy az ezer útból én ezt választottam, de választhattam volna mást is mert miért is ne tehettem volna. Élhetnék most Indiában vagy Erdélyben vagy építgethetném politikusi karrieremet, de nem ezt teszem :) Szerintem simán kiléphetnénk a jelenleg i életünkből. Persze nem bármerre, de idővel talán bármi lehetne belőlem is. :)
Bár freeman a létezés korlátairól beszélt, ami nem ugyanezt jelenti. Mit is jelent pontosan?

De nem biztos,hogy megtehetnéd-tehetted volna.Van a "rend" tudod!:) a társadalom minden emberre gyakorolt hatása.

davidvincent 2006-03-07 22:28

"ésezígy 1 nemishogy kört de vmien rencert alkot"...persze, de hogy filozofikusak legyünk : "Közös a kezdet és vég a kör kerületén", ahhaha

AlterEgo 2006-03-07 22:29

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
nemtom... sztem nem a lelkivilagukat kell megerteni, hanem a muveik hatasait erezni :)

Én azokat a művészeket tartom nagyra és szeretem akik a műveik útján közlik a világgal,veled azt ami a lelkükben lejátszódik,éreznek.

FoX 2006-03-07 22:32

Idézet:

Én azokat a művészeket tartom nagyra és szeretem akik a műveik útján közlik a világgal,veled azt ami a lelkükben lejátszódik,éreznek.

es ehhez kell tudnod, pontosan miket csinalt az illeto az eleteben?

Psyzsu 2006-03-07 22:33

Idézet:

De nem biztos,hogy megtehetnéd-tehetted volna.Van a "rend" tudod!:) a társadalom minden emberre gyakorolt hatása.

Na ez az amivel én nem értek egyet. :) A "rend" miben befolyásolja azt, hogy én megyek-e Indiába vagy sem?

davidvincent 2006-03-07 22:35

"Én azokat a művészeket tartom nagyra és szeretem akik a műveik útján közlik a világgal,veled azt ami a lelkükben lejátszódik,éreznek."
biztos szenzibilis alkat vagy, de a művészet ezt sosem tartotta céljának, ez a rommantikától örökölt toposz. Pl. hogy fejezi ki a lelkialkatot egy viszonylag kötött műfaji szabályok szerint írt barokk színdarab? vagy festmény? Vagy egy minimal-art mű? Vagy egy concept-art mű, amelyuk sokszor nem is ábrázol?

PoffPoffPoff 2006-03-07 22:35

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
es ehhez kell tudnod, pontosan miket csinalt az illeto az eleteben?

Hogy a fenebe ne kellene? :) Hiszen ilyenkor azt boncolgatod, hogy mi a rossebet is akart kifejezni a muvesz. :)
Tod, amikor bamulsz egy vasznon egy piros csikot, es arra varsz, hogy a muvesz elmagyarazza milyen hatalmas jelentestartalma is van ennek. :D

A pontos idő 22:06 , a GMT +2 időzóna szerint.