GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

psygány 2005-06-20 12:48

Valójában ha hosszabb időt töltesz egy ilyen helyen utána semmi sem lesz már normális. Vagy kiröhögöd ezeket rögtön és megúszod vagy elkezdesz rájuk figyelni és véged. Nem azokat fogod sajnálni akik bentvannak.

FoX 2005-06-20 12:51

Idézet:

psygány eredeti hozzászólása
Valójában ha hosszabb időt töltesz egy ilyen helyen utána semmi sem lesz már normális. Vagy kiröhögöd ezeket rögtön és megúszod vagy elkezdesz rájuk figyelni és véged. Nem azokat fogod sajnálni akik bentvannak.

helyben vagyunk.

psygány 2005-06-20 13:01

Azt is elárulom neked hogy az örület és bolondság út a szabadság felé vagy pedig pont azért válik valaki őrültté mert nem ismer más utat a szabadsághoz. Ezt a történetekből egyértelműen leszürtem. jah. Igazából a túlzásokkal kezdődik az egész őrület. Valamit túlzásba visz és a szabadságot is túlzásba lehet vinni azaz ateljes szabadság is az őrületbe visz el. Nem semmi milyen jól megtudom fogalmazni most ezeket pedig nem pörgetem magam már jó ideje agyalásokkal. Ez most valamiért jólesik.

FoX 2005-06-20 13:06

Idézet:

Azt is elárulom neked hogy az örület és bolondság út a szabadság felé vagy pedig pont azért válik valaki őrültté mert nem ismer más utat a szabadsághoz. Ezt a történetekből egyértelműen leszürtem. jah. Igazából a túlzásokkal kezdődik az egész őrület. Valamit túlzásba visz és a szabadságot is túlzásba lehet vinni azaz ateljes szabadság is az őrületbe visz el. Nem semmi milyen jól megtudom fogalmazni most ezeket pedig nem pörgetem magam már jó ideje agyalásokkal. Ez most valamiért jólesik.

valami ilyesmit talaltam ki enis... de igy meg jobb, ahogy leirtad. olyan mintha az agyad nem birna elviselni a dolgot, es ezert keres egy masik megoldast. az ut a szabadsag fele... es a tulzasok. ha valaki elkotelezetten elkezd hinni valamiben... ragaszkodni kezd a dogmaihoz... teremt maganak egy kis vilagot, amiben o a teremto... vajon mitol fugg, elcsuszik a dolog vagy nem?

psygány 2005-06-20 13:08

Félre érthető ha vagyok ha mondom el mit gondolok a szabadságról.
A saját döntésünk képessége és elfogadása annak következményeivel együtt.
Nekem ez a szabadság értelmezése.

psygány 2005-06-20 13:12

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
...vajon mitol fugg, elcsuszik a dolog vagy nem?

Az egész életünkről szól minden. Ha valami kellemetlen de még is eröltetjük akkor jó úton vagyunk a temetőbe vagy a bolondok házába. Ha azt mondom yerekeknek kéne tanítaniuk a felnötteket akkor abban is ott az igazság és a lehetőség de érezni rajta a túlzást. Na. Ha valaki ezt a túlzást nem érzi, azzal már baj van. :D

psygány 2005-06-20 13:16

Vallásos vagy-e? Én igen de csak magamban hiszek és a gördülékenységben.

FoX 2005-06-20 13:21

Idézet:

Félre érthető ha vagyok ha mondom el mit gondolok a szabadságról.
A saját döntésünk képessége és elfogadása annak következményeivel együtt.
Nekem ez a szabadság értelmezése.

vegulis nekem is... de en regenyt tudnek irni rola :D mer sokat beszelek :D

psygány 2005-06-20 13:23

Szívesen tanulok! ;) Tehát?

FoX 2005-06-20 13:39

Idézet:

Vallásos vagy-e? Én igen de csak magamban hiszek és a gördülékenységben.

minden vallas ugyanarrol beszel - szerintem. ugyanaz a lenyeg. ettol kezdve mindegy, tartozom-e valamilyen felekezethez. akar tartozhatnek is, de nem tartozom. leginkabb a zen buddhizmus es a modszerei "jottek be", de ez sem egy hirtelen otlettol vezerelve lett szimpatikus, hanem a gondolataim, azok amikre "rajottem" leginkabb a zenhez kozelitenek. mondhatni szamomra azok a szavak, kepletek irjak le legjobban a valosagot. amit ugyebar nem igazan lehetseges szavakkal es kepletekkel kifejezni. :)

Igazad van. Ha valaki a tulzast nem erzi, ott kezdodik a baj. onmagunk megeroszakolasa pedig egyenes ut a temetobe, vagy a bolondok hazaba.

psygány 2005-06-20 13:44

tao és zen. szép kis mesék az egyről.

FoX 2005-06-20 13:45

Idézet:

Szívesen tanulok! ;) Tehát?

szabadsag az, amikor rajossz, nem fuggsz senkitol es semmitol, nem kell megfelelned senki elvarasainak, nem kell magadat ostoroznod, nincs szukseged targyakra ahoz, hogy boldog legy. amikor felfedezed magadban a boldogsagot ami beloled fakad, szabad vagy. tobbe senki es semmi nem kepes bortonbe zarni.
persze... az, hogy nem kell dolgokat megtenned, meg nem jelenti azt, hogy nem is teszed meg oket...
attol, hogy nem erdekel, mit gondolnak az emberek, ha csirkenek oltozve lefekszem a villamossinekre, meg nem fogok csirkenek oltozve lefekudni a villamossinekre ;)

psygány 2005-06-20 13:52

Bocs. Azok is csak nyugtatók. Mármint ha nem közvetlenül egy mesterrel élsz és tanulsz. Könyvekből ezeket csak érdekességként fogod tudni kezelni mert nézd meg europában most mi megy. Minden tizedik ember könyveket ad ki és tanfolyamokat indít "a lélek megtusztulása" és "tudatos élet titkai" témákban.
Jah és ezzel nincs semmi baj de ezek az emberek többet akarnak.
Rajtad keresztül elérni saját magukat azaz kielégíteni a vágyaikat.
Még ez se lenne probléma de amikor már fél isten vagy istennek állítja be az olvasóját és a közönség tagjait akkor az már megint zártosztály és ha ezt az ősi kelet mesterek látnák, szerintem életük végéig röhögnének ezeken a kuruzslókon.
Az élmények nagyon fontosak és ezek az emberek a könyveikkel és tanfolyamaikkal elveszik az emberektől hogy saját maguk éljék meg a természetes élményeket. Ezek az élmények megpecsételődnek ezektől a kuruzslóktól és előre megírt világot szornak az emberek elé azok pedig csak lehajolnak érte és magukévá teszik mert "végre valaki érti őket". Nah. Szal ezer és millió bolond bolondítja az ezer és millió bolondot.

FoX 2005-06-20 14:03

Idézet:

Bocs. Azok is csak nyugtatók. Mármint ha nem közvetlenül egy mesterrel élsz és tanulsz. Könyvekből ezeket csak érdekességként fogod tudni kezelni mert nézd meg europában most mi megy. Minden tizedik ember könyveket ad ki és tanfolyamokat indít "a lélek megtusztulása" és "tudatos élet titkai" témákban.
Még ez se lenne probléma de amikor már fél isten vagy istennek állítja be az olvasóját és a közönség tagjait akkor az már megint zártosztály és ha ezt az ősi kelet mesterek látnák, szerintem életük végéig röhögnének ezeken a kuruzslókon.
Az élmények nagyon fontosak és ezek az emberek a könyveikkel és tanfolyamaikkal elveszik az emberektől hogy saját maguk éljék meg a természetes élményeket. Ezek az élmények megpecsételődnek ezektől a kuruzslóktól és előre megírt világot szornak az emberek elé azok pedig csak lehajolnak érte és magukévá teszik mert "végre valaki érti őket". Nah. Szal ezer és millió bolond bolondítja az ezer és millió bolondot.

ugy alakult a dolog... valamiert, hogy altalaban elobb tapasztaltam, aztan olvastam valahol, es azt mondtam: jeeee, nahat... ez ugyanaz. mester... nem ismerek mestereket, hacsak nem mondom azt, hogy mindenki mester es tanitvany is.
ahoz viszont, hogy valaki "helyrejojjon" nem eleg pusztan egy mester. ahoz kell egy tanitvany is.
az emberek mastol varjak a megoldast. konyvektol, gyogyszerektol, orvosoktol, mesterektol. nem akarnak tenni semmit, csak ahogy irtad, nyogve az elet kinjatol lehajolnak, es felszedik amit elejuk szornak. ha azt mondod nekik, a sajat boldogsagodert te vagy a felelos, neked kell tenned erte... az nehez. az nem csak egy lehajolas.
mibe kapaszkodunk? ha szetnezel... millio millio dologba.

psygány 2005-06-20 14:18

Örülök neked és magamnak! Jót beszélgettünk. Most megyek beveszem a gyógyszereimet. :D

FoX 2005-06-20 14:20

Idézet:

Örülök neked és magamnak! Jót beszélgettünk. Most megyek beveszem a gyógyszereimet. :D

LOL! az enyem reggel elgurult, az van... :D de most visznek vissza a szobamba, es biztos megkapom alvas elott :D

Thomato 2005-06-20 14:45

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
szabadsag az, amikor rajossz, nem fuggsz senkitol es semmitol, nem kell megfelelned senki elvarasainak, nem kell magadat ostoroznod, nincs szukseged targyakra ahoz, hogy boldog legy. amikor felfedezed magadban a boldogsagot ami beloled fakad, szabad vagy. tobbe senki es semmi nem kepes bortonbe zarni.
persze... az, hogy nem kell dolgokat megtenned, meg nem jelenti azt, hogy nem is teszed meg oket...
attol, hogy nem erdekel, mit gondolnak az emberek, ha csirkenek oltozve lefekszem a villamossinekre, meg nem fogok csirkenek oltozve lefekudni a villamossinekre ;)

A szabadság abban is áll, hogy nem teszel meg mindent, amit megtehetnél...;)

psychic 2005-06-20 14:49

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
LOL! az enyem reggel elgurult, az van... :D de most visznek vissza a szobamba, es biztos megkapom alvas elott :D

oan gyógyszert én ish szedek...
hányas szobában lax??? :D hozzám este 7re járnak az ápolónénik a gyógyszereimmel...

psychic 2005-06-20 14:51

Idézet:

csak reménykedem benne, h "nem estél át a ló túlsó oldalára"

psygány 2005-06-20 15:00

Köszi nem. Gyalog járok! :D

A pontos idő 22:24 , a GMT +2 időzóna szerint.