GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

FoX 2005-06-10 12:32

Idézet:

psychic eredeti hozzászólása
nincsen spirituális önsegélyező kör...egyszeruen...csak vagyunk ;)

amugy egyszer ő ish megéhezik...majd szol, ésh lehet h akkor pont véletlenul éppen mi ish éhesek leszunk...vagy nem:)

ez jutott eszembe errol :)

Csao-csou ellátogatott egyszer Pao-sou mesterhez, aki úgy fogadta, hogy hátat fordított neki magas székén.
Csao-csou leterítette rongyszőnyegét a földre, és arcra borult.
Pao-sou erre leszállt a székéből, de közben Csao-csou már sarkon fordult.

FoX 2005-06-10 12:37

Idézet:

freeman eredeti hozzászólása
Most hirtelem rám szakadt az aláírásod tartalma, szoszo...

hmm...

asszem most értettem meg azt amiről a multkor beszéltünk...

de 1 picit fel is kavart. :rolleyes: :)

Az en alairasom? Mer a psychic-e sem gyenge :)
Nekem az egyik kedvencem ez a metafora... a tanc es a tancos :) A kovetkezo isteni kinyilatkozas "magyarazata":

En vagyok O, aki aktivkent van, te vagy a passziv, aki egyebkent nincs

freeman 2005-06-10 12:40

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Az en alairasom? Mer a psychic-e sem gyenge
Nekem az egyik kedvencem ez a metafora... a tanc es a tancos A kovetkezo isteni kinyilatkozas "magyarazata":

En vagyok O, aki aktivkent van, te vagy a passziv, aki egyebkent nincs

erre majd peacehic válaszol :p

a te aláirásod is elgondolkodtató és felkavaró is.

nekem amúgy nagyon tetszik :o :)

psychic 2005-06-10 12:53

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
ez jutott eszembe errol :)

Csao-csou ellátogatott egyszer Pao-sou mesterhez, aki úgy fogadta, hogy hátat fordított neki magas székén.
Csao-csou leterítette rongyszőnyegét a földre, és arcra borult.
Pao-sou erre leszállt a székéből, de közben Csao-csou már sarkon fordult.

h neked mik jutnak eszedbe ???!!! :D

FoX 2005-06-10 12:57

Idézet:

h neked mik jutnak eszedbe ???!!! :D

megfertoztek a koanok :) elkezdtem olvasni, beettek magukat a zagyamba, es most uralkodnak az elmem folott... :D:p

psychic 2005-06-10 13:02

Idézet:

Most hirtelem rám szakadt az aláírásod tartalma, szoszo...

hmm...

asszem most értettem meg azt amiről a multkor beszéltünk...

de 1 picit fel is kavart. :rolleyes: :)

;)

10karakter

FoX 2005-06-10 13:16

Idézet:

;)

10karakter

10 karakterben vagy tobben lehetseges elmeselni, mi volt az a felkavaro? :) en is fel akarok kavarodni :D

freeman 2005-06-10 13:18

hú...

ezt most hogy írjam le szavakkal?

inkább megyek írni egy zenét :)

psychic 2005-06-10 13:19

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
10 karakterben vagy tobben lehetseges elmeselni, mi volt az a felkavaro? :) en is fel akarok kavarodni :D

hidd el ennek semmi akadály nincsen :D
kavarodj fel ha úgy érzed ;)

FoX 2005-06-10 13:36

Idézet:

hidd el ennek semmi akadály nincsen :D
kavarodj fel ha úgy érzed ;)

vehehe... el is felejtettem, hogy az alairasrol volt szo :)

psychic 2005-06-10 13:46

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
vehehe... el is felejtettem, hogy az alairasrol volt szo :)

én pedig végig az aláirasrol beszéltem :p

FoX 2005-06-10 15:30

Idézet:

én pedig végig az aláirasrol beszéltem :p

az alairasod nagyon jo :D mikor eloszor olvastam mely egyetertest veltem felfedezni magamban :D

psychic 2005-06-10 15:46

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
az alairasod nagyon jo :D mikor eloszor olvastam mely egyetertest veltem felfedezni magamban :D

eloszor egy tomegkozlekedési jármuvon talalalkoztam ezzel az idézettel, egy baratnom mutatta egy konyvben. akkor nem ertettem...most se biztos h értem, de átérzem.

FoX 2005-06-10 15:56

Idézet:

eloszor egy tomegkozlekedési jármuvon talalalkoztam ezzel az idézettel, egy baratnom mutatta egy konyvben. akkor nem ertettem...most se biztos h értem, de átérzem.

ha mindig a jelen pillanatban elsz, akkor elsz igazan. :)
egyebkent nekem anthony de mello-t juttatta eszembe. nagyon szeretem a konyveit :)

psychic 2005-06-10 16:00

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
ha mindig a jelen pillanatban elsz, akkor elsz igazan. :)
egyebkent nekem anthony de mello-t juttatta eszembe. nagyon szeretem a konyveit :)

ahogy mondod...a multat nem lehet megélni, érezni, a jovovel ish ez a helyzet, ugyhogy marad a jelen...
:eek:

FoX 2005-06-10 16:04

Idézet:

ahogy mondod...a multat nem lehet megélni, érezni, a jovovel ish ez a helyzet, ugyhogy marad a jelen...
:eek:

:D
miert olyan nehez mindig a jelen pillanatban elni? az emberek mindig a multon ragodnak, vagy a jovon, es kozben elrohan az elet mellettuk. a megoldas karnyujtasnyira van, de ok rohannak tovabb. ahogy a zen meg a motorkerekpar apolas muveszete cimu konyvben van: az igazsag kopogtat az ajtodon, es te kiszolsz, hogy bocs, nem erek ra, epp az igazsagot keresem!

freeman 2005-06-10 16:07

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
az igazsag kopogtat az ajtodon, es te kiszolsz, hogy bocs, nem erek ra, epp az igazsagot keresem!

:D ez aranyos.

egyébként elöbb utúbb úgyis megtalál mindenkit az igazság. nem egy olyan dolog ami elöl sokáig rejtőzködni lehet. Épp ezért okosabb korábban megbarátkozni vele :)

FoX 2005-06-10 16:09

Idézet:

:D ez aranyos.

egyébként elöbb utúbb úgyis megtalál mindenkit az igazság. nem egy olyan dolog ami elöl sokáig rejtőzködni lehet. Épp ezért okosabb korábban megbarátkozni vele :)

igen... minel inkabb kuzdesz, annal nehezebb lesz. ha hagyod magad hamarabb szabadulsz ;) :D

psychic 2005-06-10 16:19

egy idézet jutott eszembe Feldmár Andrástól, gyorsan ki ish kerestem h pontos legyek...

"...Mondjuk, az élet az olyan, hogy én itt állok, és millió labda jön felém. Vannak kék labdák, piros labdák, fehér labdák, fekete labdák, mindenféle színű labdák repülnek felém, Ha van egy ideálom, akkor az olyan, mintha azt mondanám, hogy nekem fekete labdák kellenek. S akkor hiába jön felém mindenféle labda, egyik sem kell, várom a fekete labdákat, és káromkodom, hogy olyan kevés fekete labda van, sohasem jön fekete labda, De már egy piros elment, amit elkaphattam volna, vagy tizenöt sárga, meg rózsaszín, meg mindenféle, nekem azonban nem kellenek, mert én olyan ember vagyok, aki feketére vágyik. Tehát, ha az embernek van egy ideálja, akkor rengeteg dolog történhet meg, de ő elsétál mellettük. Észre sem veszi az ilyen kegyeket, mert van egy ötlete, van egy elképzelése arról, hogy neki mi kell, s ki ő, s közben elveszíti azt, amije éppen van, mert valami másért küszködik. Szerintem ez rettenetes dolog. Mikor pedig végre kap egy feketét, akkor rájön egy év múlva, hogy a fekete nem is jó..."

megéheztem...
leléptem....jók legyetek

Slowhand 2005-06-10 18:17

Feldmár bácsi "képben van". ;)

A pontos idő 23:58 , a GMT +2 időzóna szerint.