GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

FoX 2006-01-18 18:20

re: Filozozofia nekunk magunkrol....

Idézet:

god^u eredeti hozzászólása
ezt igy nem tudom hova lehetne sorolni, de filozofalgassatok el rola kicsit ti is, ha nem olvasnatok indexet.

http://index.hu/kultur/pol/oszk0117/

hat... nemtom sirjak vagy rohogjek :D :o

davidvincent 2006-01-18 18:47

"A feladatok közt ugyanis nem csak az aktuális slágerlisták ismerete szerepel, hanem az amúgy 20 éve megszűnt, számok közti felkonferálás is. Ami például egy goa dj-t elképzelve különösen vicces feladat lehet."

pedig ez egy kurva nagy ötlet..

FoX 2006-01-18 19:04

Idézet:

davidvincent eredeti hozzászólása
"A feladatok közt ugyanis nem csak az aktuális slágerlisták ismerete szerepel, hanem az amúgy 20 éve megszűnt, számok közti felkonferálás is. Ami például egy goa dj-t elképzelve különösen vicces feladat lehet."

pedig ez egy kurva nagy ötlet..

jaja, igy nem kell atkeverni a szamokat :D

Balzac 2006-01-18 19:21

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
jaja, igy nem kell atkeverni a szamokat :D

és a dídzsé üvölt, h "kezeket a magasbaaaa!!!!!!!"... annyira szeretném... :D :D

FoX 2006-01-18 20:02

Idézet:

Balzac eredeti hozzászólása
és a dídzsé üvölt, h "kezeket a magasbaaaa!!!!!!!"... annyira szeretném... :D :D

es most kovetkezik balzac keresere xy eloadotol a z cimu szam, fogadjak sok szeretettel *taps*

Balzac 2006-01-18 20:08

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
es most kovetkezik balzac keresere xy eloadotol a z cimu szam, fogadjak sok szeretettel *taps*

jááááááj.... de akkor már egy számkérős sms-kivetítőfal a minimum... :D

liqwid 2006-01-18 20:11

Idézet:

god^u eredeti hozzászólása
ezt igy nem tudom hova lehetne sorolni, de filozofalgassatok el rola kicsit ti is, ha nem olvasnatok indexet.

http://index.hu/kultur/pol/oszk0117/

ha eddig nem is, ezek után azt hiszem érdemes.... :D :cool:

davidvincent 2006-01-18 20:57

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása

jaja, ilyesmi..zsír :D

Krisz 2006-01-18 21:40

Idézet:

Thomato eredeti hozzászólása
http://www.sg.hu/cikkek/41871
Ez már eléggé science fiction. A poén az, hogy pl. a mesterséges intelligemnciában elért eredményeket 10-20 évvel kifejlesztésük után hozzák nyilvánosságra, meg a katonai fejlesztéseket is...

"A 75 évet élt tudós 1944-ben egy balesetben elvesztette látását, hallását és kezeit, ezért elhagyta korábbi munkahelyét a Göttingeni Asztrofizikai Intézetet és kutatásait magánúton folytatta tovább."

DE HOGYAN???

freeman 2006-01-19 11:25

Idézet:

Krisz eredeti hozzászólása
DE HOGYAN???

Kibernetikai kisérleteknek vetette alá magát és most félig ember félig gép-ként tevékenykedik az emberiség tudományos előrelépéséért :p :p :p ;)

Asoka 2006-01-19 21:14

Másik topikban beszéltünk róla, de ide írom... ;):) Nos kedves illetékesek?

"A hit a remélt dolgok bizonyosságként való megélése."

(Pál apostol)

FoX 2006-01-19 21:39

Idézet:

Asoka eredeti hozzászólása
Másik topikban beszéltünk róla, de ide írom... ;):) Nos kedves illetékesek?

"A hit a remélt dolgok bizonyosságként való megélése."

(Pál apostol)

ezzel csak egyeterteni tok :D bar... van amikor olyan dolgok megeleserol van szo, amit nem remelsz, mert a letezeserol se tudsz... :D

freeman 2006-01-19 22:49

A hit az az erö, amivel a viszontagságok és csalódások ellenére is kitartasz amellett amit bizonyosságnak tartasz... aztán egyszer csak megtapasztalod.

:)

FoX 2006-01-20 09:04

ez a hit dolog tok erdekes tema... miben lehet hinni? a hit valami, ami remenyt ad, hogy lesz meg jobb is? mondjuk hiszek istenben, es remelem, hogy tenyleg letezik, es segit nekem ha szarban vagyok? a hit egy kapaszkodo?

mokusmali 2006-01-20 10:42

Hát igen...az biztos, hogy a hit egy kapaszkodó. Aki igazán hisz valamiben (mindegy, hogy magában, istenben, egy célban,stb) az nagyon sok terhet ledob magáról. És akik nem hisznek semmiben?
Lehet olyan, hogy valaki nem hisz semmiben?
Mondjuk az másban találja meg a kapaszkodót...

FoX 2006-01-20 10:50

Idézet:

mokusmali eredeti hozzászólása
Hát igen...az biztos, hogy a hit egy kapaszkodó. Aki igazán hisz valamiben (mindegy, hogy magában, istenben, egy célban,stb) az nagyon sok terhet ledob magáról. És akik nem hisznek semmiben?
Lehet olyan, hogy valaki nem hisz semmiben?
Mondjuk az másban találja meg a kapaszkodót...

ahogy eszreveszem, hogy valamibe kapaszkodni akarok, gyorsan dobom is el. igaz, hogy nem egyszeru, mert ugye... a terhek maradnak. de asszem nem erdemes elfutni semmi elol. ami jon az ugyis jon, akar hiszek benne, akar nem... ami letezik az ugyis letezik, fuggetlenul az en kis szemelyes hitemtol.
szal sztem en nem nagyon hiszek semmiben. vannak dolgok, amiket tudok... de nemtom elmondani, es ha sikerul is valahogy, csak azok ertik meg, akiknek folosleges elmondani :D viszont azokban nem kell hinni, mer ugy mukodnek. nem kell veluk foglalkozni, szepen elvannak :D pl azt vettem eszre, hogy regen kitalaltam valamit, es azt akartam, es megprobaltam elerni. aztan vagy sikerult, vagy nem. ha sikerult elkezdett felepulni valami, amit az elet egy poccintessel szetrombolt. most vannak dolgok, amik megfogalmazodnak bennem... amiket szeretnek. de nem csinalok semmit, csak varok turelmesen. es ahogy megfogalmazodik IGAZAN a kerdes, keres, megkapom ra a valaszt, borzaszto fura helyekrol es emberektol, neha csak nezek... vagy megkapom a lehetoseget, es csak meg kell ragadnom. mindig. mindennel amit igazan akarok. persze nem szamitom bele az olyanokat, hogy grillcsirket akarok enni este :D ha azt akarok enni este csinalok :D de ez nagyon teccik, mert izgis :D es azt is eszrevettem, hogy minel inkabb elengedem magam, annal tobb dologra kapok valaszt. es annal jobban eszreveszem a lehetosegeket.

mokusmali 2006-01-20 11:07

Én sajnos nem nagyon tudom megérteni ezt a szemléletet, ennek mindenféle okai lehetnek (kezdve a kommunikáció különbözőségével stb). Én egyszerűen nem tudom mit jelent nálad az, hOgy "elengedem magam". Szóval most itt általános dolgokról beszélünk és azokat konkrét dolgokká kell alakítani (legalábbis nekem, hogy megértsem. nem tagadom, hogy nehéz eset vagyok). Az életben azokért, amiket csinálni akarsz, mindig ugyanúgy meg kell dolgozni, mint a grillcsirkéért. Szóval, ha én énekesnő akarok lenni (pl) akkor el kell járnom tanárhoz, fejleszteni kell a hangomat, erő, idő, kitartás, türelem HARC. Ez mind kell ahhoz, hogy elérjem azt a célom, hogy énekesnő legyek. Nem ülhetek a szobában hogy várjam hogy bekopog valaki egy lemezszerződéssel. Szóval ahhoz, hogy leküzdjem az elém gördülő akadályokat, kell egy hit, hogy én énekesnő leszek.
Nekem pont az a problémám, hogy nem tudok hinni semmiben, és ezért még mindig nem tudom mi az a valami, ami az életem célja. (mármint az a tevékenység, amiben ki tudok bontakozni, el tudok merülni). Szóval. Rengeteg dolgot kipróbáltam már és mindent abbahagytam mert nem hittem abban, hogy tényleg lehetek ez meg az. Ezt mások is mondták rólam és én is tudom magamról. Nem csak a hittel, hanem a kitartással is problémáim vannak. Szerintem a hit és a kitartás nagyon szorosan összefügg egymással.

Az emberek legnagyobb részének szüksége van a hitre. Én ezt így tapasztaltam.

mokusmali 2006-01-20 11:13

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
ahogy eszreveszem, hogy valamibe kapaszkodni akarok, gyorsan dobom is el. igaz, hogy nem egyszeru, mert ugye... a terhek maradnak. de asszem nem erdemes elfutni semmi elol. ami jon az ugyis jon, akar hiszek benne, akar nem... ami letezik az ugyis letezik, fuggetlenul az en kis szemelyes hitemtol.
szal sztem en nem nagyon hiszek semmiben. vannak dolgok, amiket tudok... de nemtom elmondani, es ha sikerul is valahogy, csak azok ertik meg, akiknek folosleges elmondani :D viszont azokban nem kell hinni, mer ugy mukodnek. nem kell veluk foglalkozni, szepen elvannak :D pl azt vettem eszre, hogy regen kitalaltam valamit, es azt akartam, es megprobaltam elerni. aztan vagy sikerult, vagy nem. ha sikerult elkezdett felepulni valami, amit az elet egy poccintessel szetrombolt. most vannak dolgok, amik megfogalmazodnak bennem... amiket szeretnek. de nem csinalok semmit, csak varok turelmesen. es ahogy megfogalmazodik IGAZAN a kerdes, keres, megkapom ra a valaszt, borzaszto fura helyekrol es emberektol, neha csak nezek... vagy megkapom a lehetoseget, es csak meg kell ragadnom. mindig. mindennel amit igazan akarok. persze nem szamitom bele az olyanokat, hogy grillcsirket akarok enni este :D ha azt akarok enni este csinalok :D de ez nagyon teccik, mert izgis :D es azt is eszrevettem, hogy minel inkabb elengedem magam, annal tobb dologra kapok valaszt. es annal jobban eszreveszem a lehetosegeket.

Az első mondat felfoghatatlan számomra. És a gyakorlatban megvalósíthatatlan szerintem. Szerintem ez egy önámítás, de ez magánvélemény.
Magzat korunk óta függésben élünk és mindig függésben fogunk élni, csak az változik, amitől függünk. Én ezt így látom. Alapvetően másképp gondolkodunk de ez nem baj.

FoX 2006-01-20 12:14

Idézet:

Én sajnos nem nagyon tudom megérteni ezt a szemléletet, ennek mindenféle okai lehetnek (kezdve a kommunikáció különbözőségével stb). Én egyszerűen nem tudom mit jelent nálad az, hOgy "elengedem magam". Szóval most itt általános dolgokról beszélünk és azokat konkrét dolgokká kell alakítani (legalábbis nekem, hogy megértsem. nem tagadom, hogy nehéz eset vagyok). Az életben azokért, amiket csinálni akarsz, mindig ugyanúgy meg kell dolgozni, mint a grillcsirkéért. Szóval, ha én énekesnő akarok lenni (pl) akkor el kell járnom tanárhoz, fejleszteni kell a hangomat, erő, idő, kitartás, türelem HARC. Ez mind kell ahhoz, hogy elérjem azt a célom, hogy énekesnő legyek. Nem ülhetek a szobában hogy várjam hogy bekopog valaki egy lemezszerződéssel. Szóval ahhoz, hogy leküzdjem az elém gördülő akadályokat, kell egy hit, hogy én énekesnő leszek.
Nekem pont az a problémám, hogy nem tudok hinni semmiben, és ezért még mindig nem tudom mi az a valami, ami az életem célja. (mármint az a tevékenység, amiben ki tudok bontakozni, el tudok merülni). Szóval. Rengeteg dolgot kipróbáltam már és mindent abbahagytam mert nem hittem abban, hogy tényleg lehetek ez meg az. Ezt mások is mondták rólam és én is tudom magamról. Nem csak a hittel, hanem a kitartással is problémáim vannak. Szerintem a hit és a kitartás nagyon szorosan összefügg egymással.

Az emberek legnagyobb részének szüksége van a hitre. Én ezt így tapasztaltam.

igen enis ezt csinaltam sokaig, es ugyanigy feladtam csomo mindent. aztan rajottem, hogy egyszeruen az van, hogy nem tudom mit akarok. azert nem, mert nem ismerem magam. eloszor tehat meg kell probalnom megismernem magam, aztan szepen alakul. alakul is. kezd korvonalazodni. mar tudom, mi az, ami annyira erdekel, hogy nem tudom abbahagyni, minden percemet kitolti, es a lelkesedes nem hagy alabb. cseppet sem. de meg mindig nem tudom pontosan, es meg mindig melle tudok nyulni. ezert inakbb - tanulva a kuracokbol - figyelek tovabb, es majd egyer pontosabban fogom tudni, ahogy egyre jobban latom magam. durvan masfel-2 evembe telt, hogy a felszint lassam magambol. addig azt hittem ismerem magam. aztan rajottem, hogy csak olyan dolgokat ismertem magambol, ami ilyen szirszar, semmiseg... azokkal voltam hajlando szembenezni. es hm... valahol meg buszke is voltam bizonyos tulajdonsagaimar, mert azok is az en egyenisegemnek a reszei, es en azoktol vagyok kulonleges :D
az elengedem magam azt jelenti nalam, hogy rabizom magam az eletre... asszem jobban tudja a dolgokat mint en... amikor megfogalmazodik bennem a kerdes, vagy a kivansag, hogy mi lenne jo, nem kezdek el kapkodni ezerrel es azonnal megvalositani mindent. hanem varok, mig pontosan tudatosul bennem, mit is szeretnek, es ekozben veletlenul pont egy olyan lehetoseg jon, ami kielegiti a dolgot. azt mar en dontom el, megragadom-e a lehetoseget, vagy nem. es ha megragadtam az en dolgom csinalni. de van kulonbseg, mert ezek a dolgok mukodni szoktak. ellenben azok, amiket kitalaltam es egybol belevagtam, sosem mukodtek. valo igaz, a dolgokert tenni kell. de van olyan, hogy a fogadat osszeszoritva nyomod es majd megszakadsz kozben, es van amikor barmilyen nehez, tudod, hogy ez az, es csinalod mindennek ellenere. barmi jon is. nem kell semmit osszeszoritani.
a dolgok mennek a maguk utjan. van ra teljesen realis magyarazt, miert jon eppen az mindig amire szuksegem van. mert tudat alatt figyelek azokra a lehetosegkre, amik segitenek nekem a fejlodesben. es akar tudatosan, akar osztonbol, olyan donteseket hozok, amik afele visznek. ha azonnal akarom, akkor altalaban nincs ideje kiforrnia magat a dolgoknak. az emberek nagyon turelmetlenek, mindent azonnal akarnak. enis sok esetben. meg mindig. de mivel latom, ezert nem vergodok. masfel ev alatt tobb minden sikerult, amit akartam mint egyebkent 26 ev alatt. vegigeltem mar egy par dolgot. nem egy semmi nem tortenik eletem volt... eddig se. csak 26 evig eroszakoskodtam, es semmi nem ment. es mivel a tapasztalatazt mutatta, valamit nem jol csinalok, elkezdtem maskepp. es a tapasztalat azt mutatja, igy megy. de ehez az kellett, hogy nagyon elegem legyen abbol, hogy semmi nem jo, es hogy rajojjek, nem a vilagnak kell valtoznia, hanem nekem. sokaig nem akartam meghallani, hogy gazos... mindig azt hittem, hogy massal gaz van, de velem nagyjabol oke... vannak persze gondok, azok mindenkinek vannak, de azer nem komolyak. tulkeppen en jol csinalom. hat... kegyetlenul meg lettem cafolva :D

FoX 2006-01-20 12:16

Idézet:

Az első mondat felfoghatatlan számomra. És a gyakorlatban megvalósíthatatlan szerintem. Szerintem ez egy önámítás, de ez magánvélemény.
Magzat korunk óta függésben élünk és mindig függésben fogunk élni, csak az változik, amitől függünk. Én ezt így látom. Alapvetően másképp gondolkodunk de ez nem baj.

csak azt tudod megerteni, amit megtapasztaltal. a fugges egy mas dolog. ha mastol nem fuggsz, hat a levegotol... ez teny, ez van, az elet az ilyen :D de nem kell hinni a levegoben ahoz, hogy eletben maradj :D csak lelegezni kell :D

A pontos idő 11:58 , a GMT +2 időzóna szerint.