GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

FoX 2005-06-10 10:25

Idézet:

psychic eredeti hozzászólása
az Isten szerelmére, FoX, legalább ne hangoztasd ;) :D

oooo, csak beszelek ossze-vissza... nem is tudom mirol :D egy ismerosom ismer valakit, aki hallott dolgokrol... ;)

freeman 2005-06-10 10:26

Annyival egészíteném ki, hogy a kulcsfontosságú része, az a harmóniában levés a valósággal (a szubjektívvel is és az objektívvel is egyaránt).

ha valaki struccpolitikát folytat, vagy manipulált a gondolkodása és a valóságképe, akkor ez már nem müködik.

psychic 2005-06-10 10:32

Idézet:

freeman eredeti hozzászólása
Annyival egészíteném ki, hogy a kulcsfontosságú része, az a harmóniában levés a valósággal (a szubjektívvel is és az objektívvel is egyaránt).

ha valaki struccpolitikát folytat, vagy manipulált a gondolkodása és a valóságképe, akkor ez már nem müködik.

csak gyártod ésh keresed a magyarázatokat ... ;)

felesleges mondanod, ezt a struccpolitika dolgot, hiszen, akinek szolna az else olvassa, vagy ha elolvassa, a figyelme ugyish atsiklik efelett, vagy elhiteti magaval hogy igy van, ésh ész nélkül helyesel ... ;)

psychic 2005-06-10 10:33

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
oooo, csak beszelek ossze-vissza... nem is tudom mirol :D egy ismerosom ismer valakit, aki hallott dolgokrol... ;)

csakhogy meglegyen a 10kar. >>>>>>>>>>>>>>>>>> DETTO!!! ;)

FoX 2005-06-10 10:35

Idézet:

hat igen... es tenyleg nagyon sokszor el lehet csuszni... en azt tapasztaltam - ami nem biztos, mer' semmi nem biztos -, hogy attol a pillanattol, ha az ember elkezd ketseg nelkul hinni egy ideologoiaban, legyen az vallas, tudomany, stb, mar bajban is van. marpedig nagyon konnyu ideologiakat gyartani, es azokba kapaszkodni, vagy meglevokhoz csatlakozni.

freeman 2005-06-10 10:36

Idézet:

csak gyártod ésh keresed a magyarázatokat ... ;)

felesleges mondanod, ezt a struccpolitika dolgot, hiszen, akinek szolna az else olvassa, vagy ha elolvassa, a figyelme ugyish atsiklik efelett, vagy elhiteti magaval hogy igy van, ésh ész nélkül helyesel ... ;)

Én már megtaláltam. :p

Oh Guru Mester Uram, áldozna rám pár percet ebédelési célból, eme földhözragadt anyagias gondolkodású, züllött ifjú szellemi világosságának fejlesztése céljából? :rolleyes:

psychic 2005-06-10 10:42

Idézet:

Én már megtaláltam. :p

Oh Guru Mester Uram, áldozna rám pár percet ebédelési célból, eme földhözragadt anyagias gondolkodású, züllött ifjú szellemi világosságának fejlesztése céljából? :rolleyes:

Ha megtaláltad, add kölcsön, nem örökbe...csak egy kicsit...

Rád mindig van időm, Megvilágosodott Tanítóm!!! ;)

freeman 2005-06-10 10:44

Idézet:

Ha megtaláltad, add kölcsön, nem örökbe...csak egy kicsit...

Rád mindig van időm, Megvilágosodott Tanítóm!!! ;)

:D :D

Nem tudom kölcsönadhatom-e.... Ugye nagyon vigyázol majd rá? Nehogy ellopják tőled valami pszájtrensz partinak nevezett rendezvényen :p

freeman 2005-06-10 10:55

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
hat igen... es tenyleg nagyon sokszor el lehet csuszni... en azt tapasztaltam - ami nem biztos, mer' semmi nem biztos -, hogy attol a pillanattol, ha az ember elkezd ketseg nelkul hinni egy ideologoiaban, legyen az vallas, tudomany, stb, mar bajban is van. marpedig nagyon konnyu ideologiakat gyartani, es azokba kapaszkodni, vagy meglevokhoz csatlakozni.

Erről eszembejutott egy két régebbi ismerősöm akik nagyon hiányoznak néha... :(
Velük lehetett ilyen témájú dolgokat is a velejéig kitárgyalni úgy, hogy végig megvolt a közös kommunikációs hullámhossz... ritka az ilyen ember, ha Nektek van ilyen, becsüljétek meg ám! :)

Ami pedig a kétség nélküli hitet illeti, az egy olyan dolog amire szükség van, és komoly potenciált hordoz. Minden ember képes rá, ez a "hit" dolog viszi előre a fejlődést. Itt a kulcsfontosságú tényező az, hogy mibe "teszed bele" a hited.
Egy (vagy több) emberbe? Egy ideológába? Saját magadba?

A hit adja meg azt az erőt aminek a segítségével a nehézségek, problémák, rizikók és veszteségek fenyegetettségében is dolgozunk és haladunk és szívósan kitartunk.

Van aki allahért tart ki, van aki jézusért, van aki a családjáért, van aki egy torzszülött eszméért. Van aki egy illúzióért, van aki a saját akaratából elfogadott értékrendért.

Mi emberek képesek vagyunk beleavatkozni ebbe a rendszerbe és átformálni. És egy dologban biztosak lehetünk: Ha te nem tetted vagy teszed meg, akkor megteszik helyetted mások: a média, a politikia, a fogyasztói társadalom agymérnökei.

psychic 2005-06-10 11:01

Idézet:

:D :D

Nem tudom kölcsönadhatom-e.... Ugye nagyon vigyázol majd rá? Nehogy ellopják tőled valami pszájtrensz partinak nevezett rendezvényen :p

együnk vmit, mert éhes vagyok...nem rohanok sehova;)

fox, te nemvagy éhes?

FoX 2005-06-10 11:11

Idézet:

Erről eszembejutott egy két régebbi ismerősöm akik nagyon hiányoznak néha...
Velük lehetett ilyen témájú dolgokat is a velejéig kitárgyalni úgy, hogy végig megvolt a közös kommunikációs hullámhossz... ritka az ilyen ember, ha Nektek van ilyen, becsüljétek meg ám! :)

Ami pedig a kétség nélküli hitet illeti, az egy olyan dolog amire szükség van, és komoly potenciált hordoz. Minden ember képes rá, ez a "hit" dolog viszi előre a fejlődést. Itt a kulcsfontosságú tényező az, hogy mibe "teszed bele" a hited.
Egy (vagy több) emberbe? Egy ideológába? Saját magadba?

:) Korulottem sok ilyen ember van.
En nem hiszek semmiben, de mindenben hiszek, mindent tudok, es nem tudok semmit ;) :p

De, kezdek ehes lenni enis.

psychic 2005-06-10 11:15

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Korulottem sok ilyen ember van.
En nem hiszek semmiben, de mindenben hiszek, mindent tudok, es nem tudok semmit
De, kezdek ehes lenni enis.

én sem hiszek semmiben (már?), talán azért mert úgy érzem h a semmiben minden benne van;) ne hidd el amit mondok, főleg nekem nem szabad elhinnem amit saját magamnak mondok ;) hihi

freeman 2005-06-10 11:19

Fox, gyere velünk ebédelni egyszer :)

Szeretettel meghívunk spirituális önsegélyezö körünkbe :D :p

FoX 2005-06-10 11:24

Idézet:

én sem hiszek semmiben (már?), talán azért mert úgy érzem h a semmiben minden benne van;) ne hidd el amit mondok, főleg nekem nem szabad elhinnem amit saját magamnak mondok ;) hihi

magamnak ense hiszek :D sokaig hittem, es aztan kiderult, hogy atvagtak ;)

psychic 2005-06-10 11:28

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
magamnak ense hiszek :D sokaig hittem, es aztan kiderult, hogy atvagtak ;)

nem mondok semmit...azaz nem irok semmit...ésh mégish ebben minden benne van :D

psychic 2005-06-10 11:31

Idézet:

Fox, gyere velünk ebédelni egyszer

Szeretettel meghívunk spirituális önsegélyezö körünkbe :D

nincsen spirituális önsegélyező kör...egyszeruen...csak vagyunk ;)

amugy egyszer ő ish megéhezik...majd szol, ésh lehet h akkor pont véletlenul éppen mi ish éhesek leszunk...vagy nem:)

freeman 2005-06-10 11:34

Idézet:

nincsen spirituális önsegélyező kör...egyszeruen...csak vagyunk ;)

amugy egyszer ő ish megéhezik...majd szol, ésh lehet h akkor pont véletlenul éppen mi ish éhesek leszunk...vagy nem:)

Uram, magának teljesen igaza van. :)

FoX 2005-06-10 11:37

Idézet:

nincsen spirituális önsegélyező kör...egyszeruen...csak vagyunk

Hol ebedeltek? Melyik dimenzioban? Esetleg a vendegloben a vilag vegen? ;)

Egyebkent idokozben rajottem mit tudok. ;)

Tudok új topicokat nyitni
Tudok válaszokat küldeni
Tudok csatolmányokat küldeni
Tudom szerkeszteni a hozzászólásaimat

:p

psychic 2005-06-10 12:00

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Hol ebedeltek? Melyik dimenzioban? Esetleg a vendegloben a vilag vegen? ;)

Egyebkent idokozben rajottem mit tudok. ;)

Tudok új topicokat nyitni
Tudok válaszokat küldeni
Tudok csatolmányokat küldeni
Tudom szerkeszteni a hozzászólásaimat

:p

nemkomplett :)

freeman 2005-06-10 12:18

Most hirtelem rám szakadt az aláírásod tartalma, szoszo...

hmm...

asszem most értettem meg azt amiről a multkor beszéltünk...

de 1 picit fel is kavart. :rolleyes: :)

A pontos idő 23:11 , a GMT +2 időzóna szerint.