GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

FoX 2005-12-22 20:59

re: Filozozofia nekunk magunkrol....

Idézet:

Asoka eredeti hozzászólása
Osho szerint a halál ugyanolyan álom mint az élet....

en nemtom, honnan szedte ezt... :D
nekem van egy teoriam arra, miert lehet ez igaz, de nekem mindenre van fasza kis teoriam :rolleyes: persze tapasztalni nem tapasztaltam, es ha tapasztaltam volna se hinne el senki... :D es magam sem hiszek benne, csak ugy kitalaltam mer jol hangzik, meg mer vegulis abbol a szemszogbol egeszen logikus is :D ettol persze lehet igaz, de kit erdekel... a hulye agyam allandoan dobalja az ilyenek ki magabol... :rolleyes: :eek: bar mostanaban mar talan kevesbe... ;)

Asoka 2005-12-22 21:01

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
en nemtom, honnan szedte ezt... :D
nekem van egy teoriam arra, miert lehet ez igaz, de nekem mindenre van fasza kis teoriam :rolleyes: persze tapasztalni nem tapasztaltam, es ha tapasztaltam volna se hinne el senki... :D es magam sem hiszek benne, csak ugy kitalaltam mer jol hangzik, meg mer vegulis abbol a szemszogbol egeszen logikus is :D ettol persze lehet igaz, de kit erdekel... a hulye agyam allandoan dobalja az ilyenek ki magabol... :rolleyes: :eek: bar mostanaban mar talan kevesbe... ;)

most csak a teóriát hagytad ki TE!!!! :D

FoX 2005-12-22 21:14

Idézet:

most csak a teóriát hagytad ki TE!!!! :D

na hat az a teoria, hogy ez az egesz egy rohadt nagy intelligencia, ami azert nez igy ki jelen pillanatban ahogyan mi latjuk, mert a tapasztalas folymataban van. mi (es minden letezo, nem csak eloleny, hanem MINDEN) a resze. vagyis ebbol all. a nagy egesz azert szakadt reszekre, hogy megtapasztalhassa sajat magat, ugyanis koll a viszonyitasi alap. tehat a reszek feladata megtapasztalni dolgokat. namost. :D mivel ez az egesz egy vmi, ezert az, amit latunk, ugynugy csak illuzio, egy alom, amit mi mint egesz hoztunk letre. tehat a halal is csak egy alom, mint az elet is, es mint minden amit letezonek gondolunk. igy, ahogy most kinez ez az egesz, soha nem letezett, de megis... viszont csak egy hm... lehetoseg, nem egy vegleges, kezzel foghato forma. nincs kanal ;) :p :D

FoX 2005-12-22 21:22

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
na hat az a teoria, hogy ez az egesz egy rohadt nagy intelligencia, ami azert nez igy ki jelen pillanatban ahogyan mi latjuk, mert a tapasztalas folymataban van. mi (es minden letezo, nem csak eloleny, hanem MINDEN) a resze. vagyis ebbol all. a nagy egesz azert szakadt reszekre, hogy megtapasztalhassa sajat magat, ugyanis koll a viszonyitasi alap. tehat a reszek feladata megtapasztalni dolgokat. namost. :D mivel ez az egesz egy vmi, ezert az, amit latunk, ugynugy csak illuzio, egy alom, amit mi mint egesz hoztunk letre. tehat a halal is csak egy alom, mint az elet is, es mint minden amit letezonek gondolunk. igy, ahogy most kinez ez az egesz, soha nem letezett, de megis... viszont csak egy hm... lehetoseg, nem egy vegleges, kezzel foghato forma. nincs kanal ;) :p :D

persze... ez az en rendszerem. amit en csinalok az kb az, hogy ebbe az alaprendszerbe probalok beintegralni mindent. mert ugyebar minden letezore szuksege van, nem veletlenul jott letre, hanem tudatosan. vannak dolgok, amiket nem tudok jelen pillanatban beintegralni, pl az emberi tulajdonsagok egy resze, mert nem ertem a mukodesuket. erdekes modon minden, aminek a mukodeset ertem, ami tudatosult, tokeletesen passzol a rendszerbe :) hozzateszem, ez egy altalam kitalalt, filozofiakbol, vallasokbol, innen-onnan osszerakott rendszer, es akkor sem lepodnek meg, ha az egesz faszsag lenne, mint ahogy annak is hangzik :D, viszont az en szempontombol ez a latasmod volt az, ami megkonnyitette sajat magam, es masok megerteset, es azt, hogy kepes legyek fejlodni, es valtozni. szoval ha hulyeseg is: pozitiv az eredmenye, minek folytan nem erdekel hogy igaz-e, es ezer nem is tulajdonitok neki nagy jelentoseget. csak ugy... jol szorakozom :D

Asoka 2005-12-22 22:58

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
persze... ez az en rendszerem. amit en csinalok az kb az, hogy ebbe az alaprendszerbe probalok beintegralni mindent. mert ugyebar minden letezore szuksege van, nem veletlenul jott letre, hanem tudatosan. vannak dolgok, amiket nem tudok jelen pillanatban beintegralni, pl az emberi tulajdonsagok egy resze, mert nem ertem a mukodesuket. erdekes modon minden, aminek a mukodeset ertem, ami tudatosult, tokeletesen passzol a rendszerbe :) hozzateszem, ez egy altalam kitalalt, filozofiakbol, vallasokbol, innen-onnan osszerakott rendszer, es akkor sem lepodnek meg, ha az egesz faszsag lenne, mint ahogy annak is hangzik :D, viszont az en szempontombol ez a latasmod volt az, ami megkonnyitette sajat magam, es masok megerteset, es azt, hogy kepes legyek fejlodni, es valtozni. szoval ha hulyeseg is: pozitiv az eredmenye, minek folytan nem erdekel hogy igaz-e, es ezer nem is tulajdonitok neki nagy jelentoseget. csak ugy... jol szorakozom :D

ez igy hulyeseg. Ha nem foglalkozol azzal, hogy igaz e, akkor akar at vered magad a lenyeg csak, hogy minden pozitiv...

Asoka 2005-12-22 23:04

provokaciooo.....:P:D

freeman 2005-12-22 23:29

Idézet:

provokaciooo.....:P:D

ye :D

http://www.aquasheep.be/art/photo_catfight.jpg

Asoka 2005-12-22 23:49

nemar.........:D:D
en szeretem a Foxot!!!!!!!!!!! de telleg...

FoX 2005-12-23 13:38

Idézet:

ez igy hulyeseg. Ha nem foglalkozol azzal, hogy igaz e, akkor akar at vered magad a lenyeg csak, hogy minden pozitiv...

nezopont kerdese. eloszor is: :D ha azzal foglakozom igaz-e, elobb-utobb lehet magam is elhiszem, biztos leszek benne, hogy igy van... attol kezdve pedig, hogy valamirol azt hiszem, biztosan tudom, mar nem vagyok nyitott, es mar adok eselyt a hibazasnak is. ha erted mire gondolok. ez is beletartozik a rendszerbe. :) akkor verem at magam, ha elkezdek vakon hinni valamiben, ami igaz is lehet, es azutan nyomozok, azzal foglalkozom, ahelyett, hogy a jelenben elnek. ;) jelenleg nem az van, hogy leulok minden nap 2 orara, es vegiggondolom, mi illik a rencerbe, es mi nem :D a rencer eleg nagy mar ahoz, hogy gondoskodjon magarol; automatikusan minden kapcsolodik ahogy megertem, ahogy tudatosul. nem nagyon kell vele foglalkozni, csak neha elcsodalkozom milyen logikus, meg szep... (szamomra :)) majd lerajzolom :D

egyebkent meg... ha azt mondanam, tudom, hogy igaz, elhinned? :D tok mindegy, mit mondok, vagy mit mond barki, mindegy, igaz-e, vagy nem, igazabol ezek ugyis csak szavak, a szavak pedig nem fedik a valosagot. meg egyebkent is... hulye aki masnak elhisz dolgokat, es kimarad abbol a kalandbol, amit a felfedezes nyujthat :)

FoX 2005-12-23 13:40

Idézet:

nemar.........:D:D
en szeretem a Foxot!!!!!!!!!!! de telleg...

:D :D
provokajjal csak, engem nem zavar, legalabb pofazhatok :D

Asoka 2005-12-23 19:47

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
:D :D
provokajjal csak, engem nem zavar, legalabb pofazhatok :D

ezazzz!!!!!!!!!! :D

zwana 2006-01-13 00:09

jöttem filozofálni, szabad?

ezt írtam a helyzetjelentésbe:
"folyamatosan kurvajó dolgok történnek velem.
szeretem 2006-ot"

aztán meg hogy "ugye most nem kiabáltam el??"

persze hogy nem.
miért félünk ennyire optimista kijelentéseket tenni? ha jólérezzük magunkat, egyből azon kezdünk parázni, hogy jaj, biztos el fog romlani valami...
és el is romlik, de csak a parázás miatt.
aki azt mondogatja magának, hogy ő milyen szerencsétlen, az szerencsétlen módjára fog cselekedni, mígnem teljesen azzá válik.
tehát, minnél többször kijelentem, hogy de kurvajó nekem, amikor tényleg úgy érzem, annál jobb is lesz.
tudom, feltaláltam a spanyolviaszt ezzel a megállapítással:)
ebben az az érdekes, hogy rajtakaptam magam, amint egy pesszimista reakció pofátlankodott az életembe, miközben teljesen jólérzem magam.

szóval kurvajó nekem:)

ezt most csak azért éreztem fontosnak leírni, hogy magamat meggyőzzem

WadMatch 2006-01-13 00:37

Idézet:

zwana eredeti hozzászólása

miért félünk ennyire optimista kijelentéseket tenni? ha jólérezzük magunkat, egyből azon kezdünk parázni, hogy jaj, biztos el fog romlani valami...

Hat ize...
Sokszor - magamon legalabbis ezt tapasztaltam - ugy viselkedem, hogy az persze tetszik, amikor jo dolgok jonnek, de amikor rosszak az nem. Mer miert nem lehet mindig jo???? :confused:

Mi a rossz es mi a jo?
A "jot" en valahogy ugy ertelmezen, hogy valami olyasmi dolgok osszessege, ami beleillik abba a kepbe, amit elvarok, ahogy szeretnem, hogy midnen alakuljon. "Rossznak" olyat titulalok, amikor a vilag - es legtobbszor a tobbi ember - ugy dont, hogy talan megis inkabb a sajat eletet elne az enyem helyett, es az istennek nem akar ugy viselkedni, ahogy en szeretnem.
No ilyenkor ellenkezek, amitol a kicsi "rosszbol" meg rosszabb lesz....

Igen, Zwana, tok igazad van: a parazassal rontjuk el. Alighogy valami olyasmivel talalkozunk az eletben, amire vagytunk, abban a pillanatban mar ragaszkodunk is hozza, ugy kezeljuk, mitha termeszetetol fogva mienk lenne, hozzank tartozna. Aztan elkezdjuk felteni, hogy elveszitjuk... Mert az a mienk, az nekunk jar...

De sokat "fecsegek"... :D

zwana 2006-01-13 00:47

miért van az, hogy néha olyan érzésem van, hogy haza akarok menni, olyankor is, amikor tudtommal otthon vagyok.?

WadMatch 2006-01-13 00:49

Idézet:

WadMatch eredeti hozzászólása
A "jot" en valahogy ugy ertelmezen, hogy valami olyasmi dolgok osszessege, ami beleillik abba a kepbe, amit elvarok, ahogy szeretnem, hogy midnen alakuljon. "Rossznak" olyat titulalok, amikor a vilag - es legtobbszor a tobbi ember - ugy dont, hogy talan megis inkabb a sajat eletet elne az enyem helyett, es az istennek nem akar ugy viselkedni, ahogy en szeretnem.
No ilyenkor ellenkezek, amitol a kicsi "rosszbol" meg rosszabb lesz....

Nah, azt akartam meg hozzairni, hogy es itt rontom el. Elvarok.

FoX 2006-01-13 01:26

Idézet:

zwana eredeti hozzászólása

ezt írtam a helyzetjelentésbe:
"folyamatosan kurvajó dolgok történnek velem.
szeretem 2006-ot"

aztán meg hogy "ugye most nem kiabáltam el??"

persze hogy nem.
aki azt mondogatja magának, hogy ő milyen szerencsétlen, az szerencsétlen módjára fog cselekedni, mígnem teljesen azzá válik.
tehát, minnél többször kijelentem, hogy de kurvajó nekem, amikor tényleg úgy érzem, annál jobb is lesz.
tudom, feltaláltam a spanyolviaszt ezzel a megállapítással:)
ebben az az érdekes, hogy rajtakaptam magam, amint egy pesszimista reakció pofátlankodott az életembe, miközben teljesen jólérzem magam.

szóval kurvajó nekem:)

ezt most csak azért éreztem fontosnak leírni, hogy magamat meggyőzzem

igen ezt en is ismerem. en ilyenkor egyszeruen nem foglalkozom ezekkel a gondolatokkal. es sokszor amikor jonnek a rossz dolgok, azt veszem eszre, hogy nem is erzem magam rosszul, csak megszokasbol hisztizek, duhos vagyok, hasonlok.
en is rontottam mar el nem egyszer a jo kedvem az anyamek fele "siras lesz a vege" gondolatok miatt... mindig ezt mondtak mikor nagyon vidam voltam, es fekezhetetlen :)
es egyebkent nekem is kurvajo, en meg azert irom le, mert pl az egyik hulye babonam, hogy ha kimondom elmulik :D

mokusmali 2006-01-13 10:45

Én úgy vagyok ezzel az "elkiabálós"dologgal, hogy amikor valami nagyon jó történik (vagy inkább csak elkezdett történni), akkor a "ne kiabáljuk el" azt jelenti, hogy várjuk ki a végét, ne éljük bele magunkat, mert akkor nagyot koppanunk. Szóval benne van az, hogy jó ez a dolog, de az is benne van, hogy elromolhat. És ha tényleg elromlik, akkor az nem ér teljesen váratlanul. Ez nálam egy védekezés.

FoX 2006-01-13 12:00

Idézet:

mokusmali eredeti hozzászólása
Én úgy vagyok ezzel az "elkiabálós"dologgal, hogy amikor valami nagyon jó történik (vagy inkább csak elkezdett történni), akkor a "ne kiabáljuk el" azt jelenti, hogy várjuk ki a végét, ne éljük bele magunkat, mert akkor nagyot koppanunk. Szóval benne van az, hogy jó ez a dolog, de az is benne van, hogy elromolhat. És ha tényleg elromlik, akkor az nem ér teljesen váratlanul. Ez nálam egy védekezés.

hat... az en szempotombol ez azt jelentene, hogy nem elvezem ki a jot, amit kapok, soha. ha semmibe nem elem be emagam, mert mi lesz ha elmulik... egybekent minden elmulik, szoval folosleges rajta parazni :D

mokusmali 2006-01-13 13:01

Nálam nem ezt jelenti.Egyszerűen csak a rózsaszín köd nemlétét pl. egy szerelemben vagy egy új munkahelyen. Szóval:jól indul (és ezért jól is érzem magam benne), de azért amíg nem látom, hogy na ez már biztos olyan, amilyennek lennie kell, vagy biztos összejön, akkor hagyom csak elhatalmasodni a jó érzést.

FoX 2006-01-13 15:14

Idézet:

mokusmali eredeti hozzászólása
Nálam nem ezt jelenti.Egyszerűen csak a rózsaszín köd nemlétét pl. egy szerelemben vagy egy új munkahelyen. Szóval:jól indul (és ezért jól is érzem magam benne), de azért amíg nem látom, hogy na ez már biztos olyan, amilyennek lennie kell, vagy biztos összejön, akkor hagyom csak elhatalmasodni a jó érzést.

kulonbozoek vagyunk... es ez igy van jol. en ezzel reg nem foglalkozom, ha valami jo, megprobalom kielvezni, ha nem jo, azt is lenyegeben. a tapasztalat szamit, en ugy erzem nekem nincs jogom valogatni, orulnom kell, hogy elek, es vannak elmenyeim :) igazabol amit regen rossznak iteltem az is atminosult kisse, mert ra kellett jonnom, hogy nagyon sokat tanulok a fajdalmas dolgokbol, tehat nincs okom panaszra. viszont ugy latom, biztos dolog nincs, csak olyan, amirol mi azt hisszuk, hogy biztos. aztan ha valami kozbejon, akkor meg csalodottak vagyunk, holott sosem volt biztos... :) ez nem azt jelenti, hogy nem bizok semmiben, hanem azt, hogy tudom, barmi johet, ami romba donti a biztosnak hitt dolgokat, ezert ha ez bekovetkezik, nem csalodom. de nem is rontom el a sajat oromomet a bizonytalansaggal, mert szamomra a bizonytalansag nem rossz.
de ez az en szubjektiv nezetem. ezt annyiszor irom le lassan, hogy elkopnak a betuk a billentyuzeten :D senkit nem akarok meggyozni, hogy igy a helyes, es azt sem szeretnem, ha engem valaki megpobalna meggyozni, hogy nem, szimplan leirom amit tapasztaltam, elvileg errol szol a beszelgetes :) persze a kommunikacion lehetne javitani, de az sem megy egyik percrol a masikra, mert hosszu evek alatt berogzult dolgokrol van szo.

A pontos idő 23:12 , a GMT +2 időzóna szerint.