GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

freeman 2005-07-29 11:05

Ezt ismerem én is :)

Keress energiadús helyeket pl.erdő. tengerpart. természet. ;)

mondjuk ha az egóddal harcolsz, ahhoz nem nagyon tudok tanácsot adni, annyira komplex témáról van szó.

dzsuang-dszi 2005-07-29 11:06

Ide is bedobom: ha valaki még nem tudja, hogyan juthatna el Bpről Hegyesdre, akkor jelzem, hogy ma du négy-hat között vmikor indulok kocsival, jóarc csatlakozhat free of charge.

priváttal dobjon meg akit érdekel.

FoX 2005-07-29 11:19

Idézet:

dzsuang-dszi eredeti hozzászólása
mélyen egyetértünk :-)

nem tudom nektek ismerős-e az érzés, hogy tudatában vagy a kizökkentségednek, érzed, de nam találod kulcsot mert olyan "nem történik bennem semmi" állapot van. Ez nem az üreség állpota, inkább zavaróan nem történik semmi, nincsenek érzések. Megtörténik bennem, hogy ilyenkor keresem a kulcsot, kesrem a fogást az ego-n, de nincs.. Most ötlött föl bennem, hogy lehet (biztsonak látszik), hogy ez is egy ego... Mégpedig a vágyom az érzésre című ego, vazze...

aha... ez is ismeros :D
azt vettem eszre, hogy az "elejen" nem volt am ilyen rafkos... atlatszo kis trukkjei voltak... aztan egyre kormonfontabb lett. kinyitom az elso ajtot, es kiengedem, aztan eszre sem veszem, es visszajott a hatson. es egyszercsak bumm... a pofamba is robbant :D szeretem amikor kiderulnek az ilyen dolgok, mert bar fajdalmas, amit egyszer felismertel azt mar latod. ott mar nem ver at :) a fajdalom magaban hordozza a boldogsag lehetoseget :D

dzsuang-dszi 2005-07-29 11:30

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
aha... ez is ismeros :D
azt vettem eszre, hogy az "elejen" nem volt am ilyen rafkos... atlatszo kis trukkjei voltak... aztan egyre kormonfontabb lett. kinyitom az elso ajtot, es kiengedem, aztan eszre sem veszem, es visszajott a hatson. es egyszercsak bumm... a pofamba is robbant :D szeretem amikor kiderulnek az ilyen dolgok, mert bar fajdalmas, amit egyszer felismertel azt mar latod. ott mar nem ver at :) a fajdalom magaban hordozza a boldogsag lehetoseget :D

A fájadlomnak teremtő ereje van. C.G. Jung

psychic 2005-07-29 11:50

azt amit olvastok azt az ego ish olvassa, azt amit lattok, azt az ego ish latja, csak o cimkez, meg minosit, meg akkor ish amikor figyelsz egy fát esh megszolal egy hang benned: "de széép zold ez a fa...":D nem tud csendben maradni, akkora zajt tud csapni, h hihetetlen....
miven hangoskodik, ezért ellenall a csendnek...
en kiprobaltam ;)
amikor mar megy egy pillanatra, rajossz h eztokjo ez a csend, esh marish visszazuhantal a mentalis zaj allapotaban...

az elengedest en ugy tudnam elkepzelni, mint ahogy felemelunk egy izzo vasat, azonnal eldobjuk
az elfogadas mennyiben kulonbozik a megadásttol szerintetek? mikor megadom magam annak atortenik, vagy eppen itt van elottem...az elfogadom azt ami korulottem zajlik, folyik, mozog, rezeg, pattog, rezonal, sikit, kalapal...tok szep tud lenni, ha nem hagyom h a kulso tenyezok hatással legyenek rám

vhogy ugy erzem minden belulrol erkezik, onnan ahonna nem ish gondolta volna a zember egyszeruen ott van, ott volt eddig ish
errol jut eszebe: szoktak mondani ha nagyon keresel vmit, ugysem talalod meg, mert ott van az orrod elott:D a keresessel allandoan a jovoben eltet az egom, h "majd ha megtalalod, meg sokat kell tanulnod h elerd ezt meg azt...meghogy elindultam egy uton ki tudja hol a vege, de meg kell keresni.." szoval ienekkel ish bombaz neha
ha nem azonosulok vele, abbahagyja:D

neha egy egy pillanatokra jelen lehet lenni, de ez a jelenleg nem az mikor azon gondolkodom h "deszep ez a csajszi, fuuu hogynezmar ki az auto, ez nem tetszik, azse tesszik...utalom, ha nyomjak a dudat az autosok...stb"
hanem ha nezek vmit, akar a termeszetben, megprobalom nem kimondani gondolatban, h mi az amit latok...hanem egyszeruen csak erzekelm...
kurva nehez, de nem lehetetlen..
van egy csapdaja: mikor azt hiszed, h nem mondod ki gondolatban, azt hogy mit latsz...mert egyszeruen azon gondolkodsz h "ne mondd ki amit latsz"

ahh...

FoX 2005-07-29 12:00

Idézet:

psychic eredeti hozzászólása
van egy csapdaja: mikor azt hiszed, h nem mondod ki gondolatban, azt hogy mit latsz...mert egyszeruen azon gondolkodsz h "ne mondd ki amit latsz"

ahh...

sejj de rohadtul jelen vagyok... nem gondolok semmire... en aztan nem... nincs egy gondolatom se... nem gondolkodom mar legalabb 2 perce... :D
raadasul lehet "parhuzamosan gondolkodni". mikozben pl. mondogatok magamban egy koant, vagy buddha nevet, egy masik csatornan megy az adas: nah, mondogatom egy kicsit, mer kattogok... ah, igy mar sokkal jobb, mar nem kattogok... :rolleyes: :D

ha ki akarom zarni a gondolatokat, ha abba akarom hagyni a gondolkodast, nem megy. nem akarni kell... az akarat eroszakos. talan egyszeruen csak abba kell hagyni, es elvezni a jelen pillanatot :)

dzsuang-dszi 2005-07-29 12:07

Idézet:

psychic eredeti hozzászólása
a
az elengedest en ugy tudnam elkepzelni, mint ahogy felemelunk egy izzo vasat, azonnal eldobjuk
az elfogadas mennyiben kulonbozik a megadásttol szerintetek?

Az elengedés szerintem leginkább ahhoz hasonlít mint amikor pl mész valahová kocsival, el vagy késve, esik az eső, a forgalom egy tapodtat sem mozdul, szórványosan dudálnak az sofőrök. Aztán mivel tudatosul benned, hogy nem fogsz odaérni és nem vagy képes változtatni az egész forgalmi helyzeten sem, fogod magad és hátradőlsz, elmosolyodsz: Nna, akkor most ez van, most állunk a dugóban játékot játszunk, a nyomás elmúlik belőled, és átadod magad az "állos a dugóban" című "játéknak".

Voltaképpen nem történik más mint, hogy tudatosul benned, hogy semmi máson nem tudsz változtatni csupán a hozzáállásodon...

psychic 2005-07-29 12:13

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
sejj de rohadtul jelen vagyok... nem gondolok semmire... en aztan nem... nincs egy gondolatom se... nem gondolkodom mar legalabb 2 perce... :D
raadasul lehet "parhuzamosan gondolkodni". mikozben pl. mondogatok magamban egy koant, vagy buddha nevet, egy masik csatornan megy az adas: nah, mondogatom egy kicsit, mer kattogok... ah, igy mar sokkal jobb, mar nem kattogok...

ha ki akarom zarni a gondolatokat, ha abba akarom hagyni a gondolkodast, nem megy. nem akarni kell... az akarat eroszakos. talan egyszeruen csak abba kell hagyni, es elvezni a jelen pillanatot

vagy leáll az magátol megszunik onallo eletet elni...
lehet azért mukodik mert le akarom allitani...
hmmm...

a jelennel nem fog nagyon tudni mit kezdeni, mindig keres vmi gondolatot amivel a jovobe esh multba rangathat bele...
talan:D

FoX 2005-07-29 12:16

Idézet:

Az elengedés szerintem leginkább ahhoz hasonlít mint amikor pl mész valahová kocsival, el vagy késve, esik az eső, a forgalom egy tapodtat sem mozdul, szórványosan dudálnak az sofőrök. Aztán mivel tudatosul benned, hogy nem fogsz odaérni és nem vagy képes változtatni az egész forgalmi helyzeten sem, fogod magad és hátradőlsz, elmosolyodsz: Nna, akkor most ez van, most állunk a dugóban játékot játszunk, a nyomás elmúlik belőled, és átadod magad az "állos a dugóban" című "játéknak".

Voltaképpen nem történik más mint, hogy tudatosul benned, hogy semmi máson nem tudsz változtatni csupán a hozzáállásodon...

az elfogadas es az elengedes tulkeppen ugyanaz nem? :)
csak mashonnan nezed. elfogadod ami van, elfogadod a valosagot, es varod, mi jon, vagy elengeded a ragaszkodasodat ahoz, hogy formalni akard amit nem tudsz formalni. elengeded az elvarasokat, a berogzult idegesseget... neha mintha azert lennenk idegesek, mert ha ez vagy az tortenik, akkor idegesnek kell lenni... vegtere is regen is azok voltunk/mas is az hasonlo helyzetben/stb

Egy szerzetes azt kérdezte:
- Hogyan menekülhetnénk a hidegtől és a melegtől,
- Miért nem mentek oda, ahol nincs se hideg, se meleg? - válaszolt Tozan.
- Van olyan hely?
- Mikor hideg van, legyen benned is hideg, mikor meleg van, legyen benned is meleg. - jegyezte meg a Mester.

psychic 2005-07-29 12:17

Idézet:

...ésh az egy pillanat műve:D mint ahogy a forro vasat engedjuk el mikor rajovunk h forro:D csakhogy neked ish meg nekem ish igazam legyen:D wehehehe:D

eh heh... nem lehet 4nel tobb szmajlit rakni a forumpostokba.

dzsuang-dszi 2005-07-29 12:21

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
az elfogadas es az elengedes tulkeppen ugyanaz nem? :)

jaj Te! Már megint egyetértek! :-) Legalábbis abban a tekintetben ahogy érted. Ha érted, hogy én most ezt hogy értem... :-)

FoX 2005-07-29 13:12

Idézet:

jaj Te! Már megint egyetértek! :-) Legalábbis abban a tekintetben ahogy érted. Ha érted, hogy én most ezt hogy értem... :-)

valoszinunek tartom, hogy ertem :D erdekes... egymastol fuggetlenul valahogy mindenki ugyanoda lyukad ki... :D neha nehez megerteni egymast, mert mas a rendszer, amiben gondolkodik ket ember... mashogy ertelmezik/hasznaljak a szavakat.
en pl nem tudom igazan misztikus oldalrol megkozeliteni a dolgokat, mert meglehetosen realista vagyok. kapaszkodom abba, ami kezzel foghato, amire van "logikus" magyarazat :D

naTura 2005-07-29 17:13

Idézet:

igazad van, de sajnos átlépni ezen nem olyan könnyű.
a helyzet ugyanolyan kellemetlen, érzed hogy várnak rád, egy kicsit mégis bosszankodsz ami küzd a nyugalommal........... és sajnos a bosszankodás, idegesség csak még több bosszankodást és idegességet szül.
aki viszont ezt teljesen ki tudja kapcsolni, annak gratulálok.

Thomato 2005-07-29 20:10

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Egy szerzetes azt kérdezte:
- Hogyan menekülhetnénk a hidegtől és a melegtől,
- Miért nem mentek oda, ahol nincs se hideg, se meleg? - válaszolt Tozan.
- Van olyan hely?
- Mikor hideg van, legyen benned is hideg, mikor meleg van, legyen benned is meleg. - jegyezte meg a Mester.

Egyszer már átéltem ezt, álltam a munkahely előtt télen és zenét hallgattam, valahogy úgy éreztem, mintha részem lenne a hideg szél, nem tiltakoztam ellene és nem is fáztam...:D Körülöttem majd' megfagytak...
Csak amikor szóltak hozzám, elvesztettem a fonalat, és rögtön elkezdtem fázni én is.

NasCa 2005-07-29 22:02

Nem az a bölcs, aki krumplipucolás közben elmélkedik. Hanem az, aki mindig arra figyel amit éppen csinál.

PoffPoffPoff 2005-08-01 09:38

Idézet:

naTura eredeti hozzászólása
igazad van, de sajnos átlépni ezen nem olyan könnyű.
a helyzet ugyanolyan kellemetlen, érzed hogy várnak rád, egy kicsit mégis bosszankodsz ami küzd a nyugalommal........... és sajnos a bosszankodás, idegesség csak még több bosszankodást és idegességet szül.
aki viszont ezt teljesen ki tudja kapcsolni, annak gratulálok.

Minden csak annyira nehez amennyire nehezze teszed onmagadnak, legalabbis velemenyem szerint. :) En ott latok hibat, amikor valaki arrol beszel, hogy le akarja kuzdeni adott "rossz" tulajdonsagokat. Kuzdeni valami ellen azt jelenti, felemeled magadhoz, vagy leereszkedsz hozza, es egyenlove teszed magad vele. En nem gyozni akarok. :) Nem is gyozhetek, mert nem harcolok. Egyszeruen magambaolvasztom, es tovabblepek. Lehet erre azt mondani, hogy nehez ... de kerdem en ... miert is? Jol gondold meg a valaszt. :) Jard korbe ezer oldalrol, probald erezni a lenyeget a problemadnak ... mert szerintem nincs is igazan problema. :)

PoffPoffPoff 2005-08-01 09:40

Asoka irt a forumba, hogy mi is a "kuldetesunk". En is elmerengtem mar ezen, es hatarozottan az volt az elso erzesem, hogy azert vagyunk, hogy legyunk es szeressunk. :) Addig, ameddig lehet. :)
Persze ez nem az egyetemes valasz a kerdesre (bar szerintem ilyen nem is letezik), csak egy valasz onmagamnak, ami nekem tetszik. :D

Nozomi 2005-08-01 10:59

Idézet:

PoffPoffPoff eredeti hozzászólása
Asoka irt a forumba, hogy mi is a "kuldetesunk". En is elmerengtem mar ezen, es hatarozottan az volt az elso erzesem, hogy azert vagyunk, hogy legyunk es szeressunk. :) Addig, ameddig lehet. :)
Persze ez nem az egyetemes valasz a kerdesre (bar szerintem ilyen nem is letezik), csak egy valasz onmagamnak, ami nekem tetszik. :D

Én is eltöperngtem pár évet ezen:D és erre a megoldásra jutottam...tetszik a dolog szo mi szo...és szerintem ez lehetne etgységes megoldás is...csak hát nem egészen ezt sugallják azok az érdekek amik a szép új világunkat irányítják...örülök neki hogy te is erre jutottál.

FoX 2005-08-01 11:42

Idézet:

Nozomi eredeti hozzászólása
Én is eltöperngtem pár évet ezen:D és erre a megoldásra jutottam...tetszik a dolog szo mi szo...és szerintem ez lehetne etgységes megoldás is...csak hát nem egészen ezt sugallják azok az érdekek amik a szép új világunkat irányítják...örülök neki hogy te is erre jutottál.

en is kb azt talaltam ki, amit ti... azer vagyunk itt, hogy jol erezzuk magunkat (meg egymast :D), es tanuljunk... :) probelmak pedig nincsenek, csak megoldando feladatok ;)

freeman 2005-08-01 11:57

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
en is kb azt talaltam ki, amit ti... azer vagyunk itt, hogy jol erezzuk magunkat (meg egymast :D), es tanuljunk... :) probelmak pedig nincsenek, csak megoldando feladatok ;)

:)

Nincs kudarc, csak késik a siker.

A pontos idő 22:41 , a GMT +2 időzóna szerint.