GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

afronauta 2005-07-04 20:00

Idézet:

Ynghoma eredeti hozzászólása
zwana...remek gondolat...ha megfigyeled...a külvilágban csomó olyan mber van,aki megpróbál leépiteni Téged...és soxor ugy,hogy észre sem veszed...mert mézesmázasan osztja a jótanácsokat...és elhiteti veled,hogy tényleg jót akar neked...

és közben nem is? vagy az ilyesminek szted mi értelme van? ezek csak simán velejéig romlott egyének, akik azon fáradoznak, hogy belülről rohasszák mások életét? komolyan nem értem.

Asoka 2005-07-04 20:00

Szerintem nem értetted meg amit írtam:)

afronauta 2005-07-04 20:04

DE!! :) értelek, így vagyok néha én is.. a lelkem nyughatatlanságát is a sok f*sz gondolatnak tudom be.. így azt nem értem, amit ynghoma írt.. illetve érteni értem, csak nem értem, miért jó ez egy embernek, ha iet csinál.

ElftERROR1st 2005-07-04 20:09

valoszínüleg azert mert ijen a jelleme és ezzel akar valamit elérnee.......amirol asziszi hogy jobb lecc nekii...vagy egyeb ojan indittatasokbol amiből anyagi fizikai mentális haszonhoz jutthat......

PoffPoffPoff 2005-07-04 20:13

Idézet:

Asoka eredeti hozzászólása
Szerintem nem értetted meg amit írtam:)

Szerintem ez lehet, hogy nekem szolt, vagy nem? :D

Asoka 2005-07-04 20:13

Idézet:

afronauta eredeti hozzászólása
DE!! :) értelek, így vagyok néha én is.. a lelkem nyughatatlanságát is a sok f*sz gondolatnak tudom be.. így azt nem értem, amit ynghoma írt.. illetve érteni értem, csak nem értem, miért jó ez egy embernek, ha iet csinál.

Ez nem neked szólt:)

Asoka 2005-07-04 20:17

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
olvasgattam, es eszembe jutott valami :D
az emberekrol, az elvarasokrol, es a csalodasrol.
regen megismerkedtem emberekkel, akikben kesobb csalodtam. vajon miert? azert, mert elvarasokkal kozeledtem felejuk. megismerek egy embert, es automatikusan elvarom tole, hogy legyen velem kedves, ne verjen at, ne hazudjon, stb. stb. aztan ha az illeto olyat tesz, ami nem felel meg egyik-masik elvarasomnak, csalodok benne. nade mi van akkor, ha nincs semmifele elvarasom? legyen olyan a masik, amilyen lenni akar. nem varok el tole semmit. se kedvesseget, se jofejseget, semmit. igy aztan megkimelem magam a csalodastol, es talan a masik embert attol, hogy megint elvarasoknak kelljen megfelelnie, mert az sem jo... ettol kezdve nem tud olyan dolgot cselekedni, ami miatt csalodnek :)

persze ez az en modszerem, az en tapasztalataim arra vezettek, hogy igy nekem is jo, es talan a masiknak is. a sajat eletet mindenki ugy eli, ahogy neki a legjobb :)

Köszönöm!!!:)
És itt a válasz! Tökéletesen igazad van! De hogy ezt sikerüljön megvalósítani is... Szerintem az a baj, hogy magamtól várok el túl sokat.. szerintem..

PoffPoffPoff 2005-07-04 20:20

Asoka. Tul sok a kerdes, es tul sok a valasz. SZabadulni akarsz attol, hogy ezeken a kerdeseken gondolkodj, mert feleslegesnek erzed nemelyiket (talan mindegyiket). En ezt ertettem abbol amit irtal.
Erre nekem az jutott eszembe, hogy nem-e talan azert van mert valamit keresel. Valaszokat kerdesekre. S ezaltal valaszt egy nagyobb osszetetteb dologra, vagy ertelmet ennek a nagyobb osszetettebb dolognak.

En nem keresek valaszokat. Hagyom, hogy megtalaljanak. :) Igyekszem mindent megelni, hogy ami kell megformalodjon bennem. Es meg is formalodik legtobbszor. :)

Ezert mondtam, hogy ne keress, csak elj. Nyitott szemmel, nyitott fullel. Tanulj, de ne akarj megoldani erovel. Nekem igy a legtobb kerdes elmaradt ... es mara mar igazan fontos kerdes nem maradt amivel komolyan foglalkoznek. Max hobbi szinten. :)

LEgalabbis en igy erzem, gondolom es ez jutott az egeszrol az eszembe. :D

psychic 2005-07-04 20:25

Idézet:

Köszönöm!!!:)
És itt a válasz! Tökéletesen igazad van! De hogy ezt sikerüljön megvalósítani is... Szerintem az a baj, hogy magamtól várok el túl sokat.. szerintem..

...mert magadtol ish várod el:D annyit várj el a másiktol amennyit magadtol ish elvárnál, ha nem vársz el semmit, egy csomo problémától, feszultségtol megszabadulhatsz...sztem

"nagyon akarosak vagyunk, pedig a legjobb dolgok akkor történnek a zéletben, mikor nem akarunk semmit..."

psychic 2005-07-04 20:37

Idézet:

afronauta eredeti hozzászólása

kedves mesterem;)
a miért kérdésedre a válasz nagyonnagyonnagyon egyszerű!!!

psychic 2005-07-04 20:58

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
regen megismerkedtem emberekkel, akikben kesobb csalodtam. vajon miert? azert, mert elvarasokkal kozeledtem felejuk. megismerek egy embert, es automatikusan elvarom tole, hogy legyen velem kedves, ne verjen at, ne hazudjon, stb. stb. aztan ha az illeto olyat tesz, ami nem felel meg egyik-masik elvarasomnak, csalodok benne. nade mi van akkor, ha nincs semmifele elvarasom? legyen olyan a masik, amilyen lenni akar. nem varok el tole semmit. se kedvesseget, se jofejseget, semmit. igy aztan megkimelem magam a csalodastol, es talan a masik embert attol, hogy megint elvarasoknak kelljen megfelelnie, mert az sem jo... ettol kezdve nem tud olyan dolgot cselekedni, ami miatt csalodnek :)

persze ez az en modszerem, az en tapasztalataim arra vezettek, hogy igy nekem is jo, es talan a masiknak is. a sajat eletet mindenki ugy eli, ahogy neki a legjobb :)

hmm...

10karakter

FoX 2005-07-04 21:09

Idézet:

Rá kellett döbbennem túl sokat gondolkodom. Túl sok a kérdés és a válasz. Tudom, hogy feleslegesek mégsem tudok tőlük szabadulni és nem is tudom merre induljak. Csak azt tudom szabadulni akarok.

en sok-sok evig gondolkodtam folyamatosan minden hulyesegen. :) meg azon is gondolkodtam, hogy gondolkodom :D Ha valaki azt mondta volna nekem, lehet semmire nem godnolni, kirohogom.
aztan egyszercsak eleg lett. mindenbol. es akkor elkezdtem abbahagyni a folyamatos gondolkodast, es csak akkor toprengeni, mikor az adott pillanatban szukseg van ra feladatmegoldas miatt. nem mondom, hogy tokeletesen megy, nehez dolog, am gyumolcsozo.

ahogy poffpoffpoff irta, a valaszokat nem kell keresni, mindig megtalalnak... hogy, hogy nem... nem is erdekel :D

ezzel nem azt akarom mondani, hogy a gondolkodas rossz dolog, nincs olyan, hogy rossz, es nincs olyan, hogy jo. kinek a pap, kinek a papne :D

Asoka 2005-07-04 22:57

Hat koszonom a sok jotanacsot:) Megfogadtam:)

Itt a munkahelyemen annyi a stressz, hogy eleg nehez a problemakat lazan kezelni. Mar az is feszultseget teremt bennem ha latom, hogy valamelyik kolegam ideges. Idegesit hogy miert hagyja magat idegesiteni...mert ugye ilyenkor mar ingerultebben beszel minidenkivel es ez nem jo..
Nem tudom hogyan oldodjam el ettol.. Igazabol ez az en problemam azt hiszem.

Thomato 2005-07-05 00:59

Amit meg lehet oldani, azon kár idegeskedni, amit meg nem, azon meg azért kár, mert úgyse lehet megoldani...:D
Érdekes módon én is ideges leszek, ha ömlik a szar a munkahelyen, bár én nem szeretem ezt...mindig tudatában vagyok ennek, és igyekszem is kontrollálni, sőt nem is akarok ideges lenni (mert minek?), mégis megtörténik...és én sem tudom, hogyan lehetne ezt feloldani. Talán úgy, hogy nem kell a helyzeten gondolkodni...
Bár mások idegességét nem veszem át, azt kívülről tudom nézni.

Psy L 2005-07-05 01:05

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása

Én egy kicsit hasonlóan járok el, ha megismerek valakit akkor nem várok el tőle semmit, tehát ha ígér is valamit, azt nem veszem úgy, hogy az úgy is lesz. Mondhatnánk úgy is, hogy nem bízom benne, de persze ha már régóta ismerem és tudom, hogy milyen akkor lesznek elvárásaim, mert akkor elvárom már, hog olyan legyen mint amilyennek ismerem...

Asoka 2005-07-05 01:26

Idézet:

Thomato eredeti hozzászólása
Amit meg lehet oldani, azon kár idegeskedni, amit meg nem, azon meg azért kár, mert úgyse lehet megoldani...:D
Érdekes módon én is ideges leszek, ha ömlik a szar a munkahelyen, bár én nem szeretem ezt...mindig tudatában vagyok ennek, és igyekszem is kontrollálni, sőt nem is akarok ideges lenni (mert minek?), mégis megtörténik...és én sem tudom, hogyan lehetne ezt feloldani. Talán úgy, hogy nem kell a helyzeten gondolkodni...
Bár mások idegességét nem veszem át, azt kívülről tudom nézni.

Nalam azert erdekes ez mert engem szemely szerint nem erdekelne az o problemajuk. Engem az zavar, ha azt latom hogy feszult a hangulat es mindenki ugy beszel a masikkal, mint egy darab szarral..
Ezt nem birom. Amikor sertegetes megy es lekezelo stilus. Raadasul altalaban a legtahobbak teszik ezt.
Nemigen szoktam en ebbe beleszolni, de neha nagyon nehez hogy ne rugjam szajba az ilyeneket. (alapjaban veve nem vagyok agressziv tipus...:p:p)

Na ezen kene valtoztatni...

Thomato 2005-07-05 02:13

akkor végülis ugyanúgy ideges vagy, csak azért nem beszész ugyanúgy velük (inkább szájbarúgnád őket :D), mert kontrollálod a dühöd. De az egyszerűbb, "tahóbb" emberek nem képesek erre - az érzelmeik, indulataik uralkodnak felettük, és nem fordítva.
Legelőször azzal indítanák, hogy miért beszél ilyen hangnemben velem, megmondanám, hogy nem tűröm, aztán otthagynám, hogy jöjjön vissza akkor, mikor lenyugodott. Bár erre még nem volt példa, velem még nem beszélt így senki.

Asoka 2005-07-05 02:57

Idézet:

akkor végülis ugyanúgy ideges vagy, csak azért nem beszész ugyanúgy velük (inkább szájbarúgnád őket :D), mert kontrollálod a dühöd. De az egyszerűbb, "tahóbb" emberek nem képesek erre - az érzelmeik, indulataik uralkodnak felettük, és nem fordítva.
Legelőször azzal indítanák, hogy miért beszél ilyen hangnemben velem, megmondanám, hogy nem tűröm, aztán otthagynám, hogy jöjjön vissza akkor, mikor lenyugodott. Bár erre még nem volt példa, velem még nem beszélt így senki.

Azt hiszem velem szemben azert engedi meg maganak ezt sokmindenki, mert en nem vagyok egy kotozkodos tipus. Szoval soha nem kerek ki magamnak semmit igyhat miert ne mondanak...
Csak most mar unom. Soha nem tudnek mondani senkinek sertot. Soha nem is tudtam. Ezzel szemben en rengeteg ilyet kaptam es kapok.
Nem mondom, hogy nem bant de az rosszabb, ha azt latom hogy az altalaban normalis emberbol egyszercsak elotor az allat, csakmert vki beszol neki.

Krisz 2005-07-05 02:58

Idézet:

Nem biztos, hogy hosszabb távon jót tesz, ha az ember állandóan visszafojtja, lenyeli a dühét.;) Ez hosszú távon biztos út a rák, vagy a szív- és érrendszeri betegségek felé...
Olvastam egy érdekes gondolatot, miszerint a rák, mint betegség, a felgyülemlett visszafojtott neheztelés és harag megjelenési formája: a harag belülről rágja, emészti fel a szervezetet.
Az orvosok pl. a rákbetegeknek gyakran tanácsolják, hogy adják ki a dühüket, engedjék el a hosszú időn keresztül cipelt neheztelést.

Ilyenkor mindig a mediterrán népekre gondolok.
Ők, ugye, nagyon hevesen mutatják ki érzelmeiket, gesztikulálnak, kiabálnak.
Egy olasz családot hallva vacsoránál pl. a hangzavar felér egy Boeing 767-400 assal. Amikor a kívülálló azt látja, hogy ezek mindjárt megölik egymást, kiderül, hogy napi témákat beszélnek meg, a szokott hangnemben.
Mégis valahogyan egészségesebbek, mint mi, magyarok. A heves érzelmek edzik az érrendszerüket.

Tudom, annak sem jó, akire mindez zúdul. Valahogy meg kéne találni a módját, hogy az ember mások megbántása nélkül, de mégis kitölthesse az indulatát.
Japánoknál van asszem ilyen üvöltőszoba, vagy mi.

psychic 2005-07-05 09:15

Idézet:

Hat koszonom a sok jotanacsot:) Megfogadtam:)

Itt a munkahelyemen annyi a stressz, hogy eleg nehez a problemakat lazan kezelni. Mar az is feszultseget teremt bennem ha latom, hogy valamelyik kolegam ideges. Idegesit hogy miert hagyja magat idegesiteni...mert ugye ilyenkor mar ingerultebben beszel minidenkivel es ez nem jo..
Nem tudom hogyan oldodjam el ettol.. Igazabol ez az en problemam azt hiszem.

a stressznek semmi értelme. a stressz feszültséget szül, a feszko meg nem más mint negativ energia, ez a negativ energia nemtesz jót a szervezetnek, mert hosszu távon megbetegit. nem veletlenul mondjak h a stressz okozza a gyomorfekélyt meg még ki tudja mennyi minden mást. ha stresszelsz, attol még a "probléma" nem lesz megoldva, ésh amig azzal foglalkozol h a ne stresszelj addig ugyanugy stresszelsz, mintha ha hagynád magad h a feszultseg uralkodjon rajtad. egyszeruen nem kell ra gondolni, nem szabad hagyni h mások állapota befolyásoljon, semmi értelme. semmi értelme kivetiteni sajat magunk feszultseget masokra. azzal h a látod h piszkaljak a kollegadat, ésh nem érted miert hagyja magát idegesiteni, azzal téged belevonnak ebbe a rossz jatekba. egyszeruen ne foglalkozz ezzel. lehet h ezzel az o szemukben "erkolcstelen" meg "érzeketlen" leszel, de inkabb ne legyen hatással rám mások negativ energiaja, minthogy akarva akaratlanul belekeruljek ebbe az örvénybe....vagy vmi iesmi. nem tudom ertheto voltam-é, naon nehéz ám leírni...
hmm...eszembe jutott vmi....mingyááá keresek vmit ésh bemasolom ide.

A pontos idő 23:13 , a GMT +2 időzóna szerint.