GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

PoffPoffPoff 2006-03-08 16:31

re: Filozozofia nekunk magunkrol....

Idézet:

davidvincent eredeti hozzászólása
"Csak tulzottan kotodunk az ilyen "ritualekhoz"."

most akkor mi van a rituálékhoz kötödéssel?

mi lenne? Nem ertem a kerdest. :)

mokusmali 2006-03-08 16:32

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
en inkabb az embereket figyeltem... hogy sirnak... azok, akik szinte soha nem is lattak az illetot. masok mutogatni akarjak, hogy oket viselte meg a legjobban. megint masok tolakodtak, hogy elsokent kivanjanak reszvetet. sosem tapasztaltam meg ezt, mert sosem figyeltem. nagyon furcsa volt. erdekes elmeny figyelni az emberek reakcioit.

Ne haragudj de én ezt tartom a legnagyobb bunkóságnak... ezek szerint te is csak velük voltál elfoglalva... hülyét kapnék ha észrevenném hogy egy temetésen figyelnek mit csinálok...

davidvincent 2006-03-08 16:37

Idézet:

PoffPoffPoff eredeti hozzászólása
mi lenne? Nem ertem a kerdest. :)

semmi csak azt irod hogy sokan tulságosan kötődnek rituálékhoz, de neked is megvannak a saját rituáléid

PoffPoffPoff 2006-03-08 16:37

Idézet:

davidvincent eredeti hozzászólása
semmi csak azt irod hogy sokan tulságosan kötődnek rituálékhoz, de neked is megvannak a saját rituáléid

En meg mindig nem ertem. :)
Kifejtettem, hogy mit gondolok errol a dolgorol, mi a hitem ezzel kapcsolatban, es bevallottam, hogy en magam sem vagyok mentes ezektol. :)
Hol itt a porblema? :D

Balzac 2006-03-08 16:40

Idézet:

Lehet, hogy itt kellene bejonnie a megertesnek, elfogadasnak, megbocsajtasnak meg ilyenek. :) Vannak akiknek nagyon fontosak ezek a dolgok. :)
Szent dumak, kulsosegek, tulzasok es maga az egesz egyhaz. Minden hibajaval es pozitiv vonasaval egyutt. :)

Peace to all. :D

hát ja... csak tudod nem is abból indultam ki, h ez engem zavart, hanem h a haverom kapott volna hülyét... lehet kapott is, ha vhonnan végignézte az eseményt...
(egyébként pont fordítva volt, te írtál hamarabb az imént... de mindegy...:))

Balzac 2006-03-08 16:43

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
en inkabb az embereket figyeltem... hogy sirnak... azok, akik szinte soha nem is lattak az illetot. masok mutogatni akarjak, hogy oket viselte meg a legjobban. megint masok tolakodtak, hogy elsokent kivanjanak reszvetet. sosem tapasztaltam meg ezt, mert sosem figyeltem. nagyon furcsa volt. erdekes elmeny figyelni az emberek reakcioit.

biztos én is láttam volna érdekes dolgokat... ha kinyitom a szemem... de lekötött a hőbörgés meg az értetlenkedés... nem baj, megyek még temetésre biztos... ;)

davidvincent 2006-03-08 16:51

Idézet:

En meg mindig nem ertem. :)
Kifejtettem, hogy mit gondolok errol a dolgorol, mi a hitem ezzel kapcsolatban, es bevallottam, hogy en magam sem vagyok mentes ezektol. :)
Hol itt a porblema? :D

ertem, probléma nincs...

FoX 2006-03-08 17:18

Idézet:

mokusmali eredeti hozzászólása
Ne haragudj de én ezt tartom a legnagyobb bunkóságnak... ezek szerint te is csak velük voltál elfoglalva... hülyét kapnék ha észrevenném hogy egy temetésen figyelnek mit csinálok...

tudod en nem fogok sirni magam miatt, mert nem lathatom tobbe az illetot, es nem fogom megjatszani magam, hogy mennyire sajnalom ot, holott nem ot sajanlom, hanem magamat. szamomra egy halott csak egy halott. a lelket, azt aki volt, en tiszteltem, szerettem, es amikor megtudtam, hogy meghalt, elbucsuztam tole, es elengedtem. a feleseget nagyon sajnalom, mert el tudom kepzelni, mit elhet at. es ot is ismertem. es odamentem hozza enis a temetes utan, azert, hogy osztozzak a fajdalmaban. hogy ha igy tudok atveszek tole egy kicsit...
de persze biztos bunko vagyok. bar abban nem vagyok biztos, hogy neked jogod lenne engem lebunkozni. :)

PoffPoffPoff 2006-03-08 17:22

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
tudod en nem fogok sirni magam miatt, mert nem lathatom tobbe az illetot, es nem fogom megjatszani magam, hogy mennyire sajnalom ot, holott nem ot sajanlom, hanem magamat. szamomra egy halott csak egy halott. a lelket, azt aki volt, en tiszteltem, szerettem, es amikor megtudtam, hogy meghalt, elbucsuztam tole, es elengedtem. a feleseget nagyon sajnalom, mert el tudom kepzelni, mit elhet at. es ot is ismertem. es odamentem hozza enis a temetes utan, azert, hogy osztozzak a fajdalmaban. hogy ha igy tudok atveszek tole egy kicsit...
de persze biztos bunko vagyok. bar abban nem vagyok biztos, hogy neked jogod lenne engem lebunkozni. :)

csak a pontositas vegett. :) Nem teged bunkozott le, hanem azt mondta, hogy az a viselkedes amit O felvazolt bunkosag. :)
Azert mondom, hogy felvazolt, mert ezekszerint nem csak azert mentel el a temetesre, hogy megfigyeld az embereket, es bamuld oket. :) Mokus lehet, hogy igy ertette, mert esetleg felhevulten irta az uzenetet. :)
Lassan olyan hivatalossa valok, hogy csak ugy tudok majd bejutni magamhoz, hogy ha felmutatok egy hatarozatot harom peldanyban, tobbszorosen elfogadva, majd elutasitva, lepecsetelve, varakoztatva, elveszitve, majd megtalalva, tozeg koze keverve es gyujtoskent hasznositva. :D

psychic 2006-03-08 17:27

Idézet:

mokusmali eredeti hozzászólása

FoXnak igaza van, a temetesen azert sirnak az emberek, mert siratjak azt amit a masik szemelye egyutt tolthettek volna ha nem hal meg. igazabol nem is a hullat (az embert) sajnaljak, hanem sajat magukat!
annak ellenere h sajnaljuk h meghalt lehetunk bekesek es nyugodtak. egy tok termesztes dolog miatt sirni?:)

ez msot esett le mit jelent, egyszer mindenki meghal: ez halalbiztos!:D nem artana azt a kis idot amit itt toltunk ebben a testben elvezni, es nem sirdogalni sajat magunk felett.

uhhhbasszameg.

psychic 2006-03-08 17:29

Idézet:

csak a pontositas vegett. :) Nem teged bunkozott le, hanem azt mondta, hogy az a viselkedes amit O felvazolt bunkosag. :)
Azert mondom, hogy felvazolt, mert ezekszerint nem csak azert mentel el a temetesre, hogy megfigyeld az embereket, es bamuld oket. :) Mokus lehet, hogy igy ertette, mert esetleg felhevulten irta az uzenetet. :)
Lassan olyan hivatalossa valok, hogy csak ugy tudok majd bejutni magamhoz, hogy ha felmutatok egy hatarozatot harom peldanyban, tobbszorosen elfogadva, majd elutasitva, lepecsetelve, varakoztatva, elveszitve, majd megtalalva, tozeg koze keverve es gyujtoskent hasznositva. :D

jah, es persze iso szabvannyal ellatva:D

PoffPoffPoff 2006-03-08 17:29

Idézet:

psychic eredeti hozzászólása
FoXnak igaza van, a temetesen azert sirnak az emberek, mert siratjak azt amit a masik szemelye egyutt tolthettek volna ha nem hal meg. igazabol nem is a hullat (az embert) sajnaljak, hanem sajat magukat!
annak ellenere h sajnaljuk h meghalt lehetunk bekesek es nyugodtak. egy tok termesztes dolog miatt sirni?:)

ez msot esett le mit jelent, egyszer mindenki meghal: ez halalbiztos!:D nem artana azt a kis idot amit itt toltunk ebben a testben elvezni, es nem sirdogalni sajat magunk felett.

uhhhbasszameg.

Hiaba irsz okosakat, nem huzlak ki a kis fekete noteszembol. :D

psychic 2006-03-08 17:31

Idézet:

Hiaba irsz okosakat, nem huzlak ki a kis fekete noteszembol. :D

pedig arra gyurok, olvasok mint allat... idezgetek 1000L, cska huzzal mar ki a listadrol:) :D

FoX 2006-03-08 17:35

Idézet:

csak a pontositas vegett. Nem teged bunkozott le, hanem azt mondta, hogy az a viselkedes amit O felvazolt bunkosag.
Azert mondom, hogy felvazolt, mert ezekszerint nem csak azert mentel el a temetesre, hogy megfigyeld az embereket, es bamuld oket. Mokus lehet, hogy igy ertette, mert esetleg felhevulten irta az uzenetet. :)

igen is meg nem is. azert en sem vagyok kobol. es azert, mert nem ugy gyasztolok, hogy verem a mellem es sikitozok, meg nem kell lebunkozni. akkor sem, ha nem konkretan engem bunkozott le, csak egy - esetlegesen - felreertett viselkedesi format. mert arra irta am, hogy bunkosag, amit en vazoltam fel :D az en beirasomra reagalt :) az mar negint mas kerdes, miert ertette felre. lathatoan nem az erdekelte, hogy ugy ertelmezi-e, ahogy en mondtam, vagy nem, hanem az, hogy lebunkozzon :) ezt is megertem, ha a helyeben lennek, lehet varnam, mikor lehet megtamadni, hamar en annyiszor ellentmondok neki :)
enis eszrevettem magamon, hogy neha meg sem kerdezem a masiktol, miert gondolja ezt igy, vagy ugy, csak tamadok. szonoklunk itt arrol, hogy milyen jot akarunk masoknak, kozben csak ugy ertelmezzuk azt, amit a masik mond, ahogy nekunk eppen teccik: ha ugy latjuk, vegre itt a pont, ahova dofni lehet, akkor dofunk. aztan persze letagadjuk :)

PoffPoffPoff 2006-03-08 17:55

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
igen is meg nem is. azert en sem vagyok kobol. es azert, mert nem ugy gyasztolok, hogy verem a mellem es sikitozok, meg nem kell lebunkozni. akkor sem, ha nem konkretan engem bunkozott le, csak egy - esetlegesen - felreertett viselkedesi format. mert arra irta am, hogy bunkosag, amit en vazoltam fel :D az en beirasomra reagalt :) az mar negint mas kerdes, miert ertette felre. lathatoan nem az erdekelte, hogy ugy ertelmezi-e, ahogy en mondtam, vagy nem, hanem az, hogy lebunkozzon :) ezt is megertem, ha a helyeben lennek, lehet varnam, mikor lehet megtamadni, hamar en annyiszor ellentmondok neki :)
enis eszrevettem magamon, hogy neha meg sem kerdezem a masiktol, miert gondolja ezt igy, vagy ugy, csak tamadok. szonoklunk itt arrol, hogy milyen jot akarunk masoknak, kozben csak ugy ertelmezzuk azt, amit a masik mond, ahogy nekunk eppen teccik: ha ugy latjuk, vegre itt a pont, ahova dofni lehet, akkor dofunk. aztan persze letagadjuk :)

Kapol tolem egy tiszteletbeli hivatali pocsetet. :D
No igen. :) sokmindent beszelunk sokszor sokszevissza, de a lenyeg azer csak kibuggyan belolunk amikor helyzet van. :)

FoX 2006-03-08 18:15

hosszu, es sokan ismerik, de ez jutott eszembe, ugyhogy bemasolom :)

Nem volt nálam csúnyább gyerek Rácpácegresen. Azazhogy mit beszélek, hetedhét országon nem akadt nálam csúnyább gyerek. A lábam gacsos volt, a hasam hordóhas, a fejem úritök, az orrom ocsmonda, egyik szemem balra nézett, másik szemem jobbra nézett, hívtak emiatt kancsalnak, bandzsalnak, sandának, bandzsának, kancsinak, bandzsinak, árokba nézőnek; tyúkmellem volt, suta voltam, fülem, mint az elefánté, harcsaszám volt, puklis karom, a termetem girbegurba.

Hát ilyen csúnya voltam.

Vagy tán még annál is csúnyább.

Úgy szégyenkeztem emiatt, ahogy még senki Rácpácegresen. És forrt bennem a düh, emésztett a méreg, rágtam magam, elöntött az epe. Miért vagyok én ilyen csúnya? Kiért? Miért? Mi végre? Ki végre?

Két zenész lakott a szomszédomban Rácpácegresen. Jobbról Rácegresi, balról Pácegresi. Rácegresi tudott furulyázni, Pácegresi nem.

Rácegresi azt mondta nekem:

- Csúnya vagy, csúnya vagy, de azért rád is süt a nap. Ha egyszer jó szíved lesz, el is felejted, hogy csúnya vagy. És meg is szépülsz tőle.

De én nem jó akartam lenni. Szép akartam lenni. Mérgelődtem, acsarkodtam, kardoskodtam, epéskedtem.

Pácegresi meg azt mondta:

- Olyan randa vagy, hogy nem lehet rád nézni. Téged elvarázsoltak. Ez a hétfejű szörny varázsolt el téged biztos, aki itt lakik Csodaországban. Azt kellene megölnöd.

- De amikor olyan szépen énekel - mondtam neki.

Pácegresi legyintett.

- Álnok ének az - mondta. - Így csalja tőrbe az áldozatait.

Ez a hétfejű szörny vagy hétfejű sárkány, avagy hétfejű boszorka ott élt hozzánk közel. Mert Rácpácegres a Négyszögletű Kerek Erdő közepén van, s innen csak egy ugrás Ajahtan Kutarbani király fazsindelyes palotája, s a palota mögött meg rögtön kezdődik Csodaország. Ott lakott ez a hétfejű micsoda. És esténként gyönyörűen énekelt. Hét szólamban. Mind a hét szájával más szólamot. Hát ő varázsolt el engem. Őmiatta lettem ilyen rút. Na megállj! - gondoltam magamban! Elhatároztam, hogy megölöm.

- Ez az egyetlen lehetőség - helyeselt Pácegresi, a zenész, aki annyira nem tudott furulyázni, hogy már nem is akart, a furulyája is tömör arany volt, lyuk se volt rajta.

Ettől kezdve mindennap edzettem, hogy legyőzhessem a hétfejű szörnyet. Hétfőn sárkánytejet ittam, kedden lándzsát szórtam, szerdán karddal hadakoztam, csütörtökön baloskával, pénteken péklapáttal, szombaton szablyával, vasárnap vassal, vérrel, vencsellővel.

Meg is erősödtem hamar, s egy éjszaka nekiindultam. Karddal, lándzsával, baloskával, péklapáttal, szablyával, vassal, vérrel, vencsellővel.

- Megöllek, gonosz szörny, megöllek, elvarázslóm - ropogtattam a fogaim között.

A talpam alatt rídogáltak a füvek. Csak mentem: bimm-bumm. Mit nekem füvek! A fejem felett recsegtek, sírdogáltak a fák. Csak mentem: dimm-dömm. Mit nekem fák! Az ég sóhajtozott, a föld nyöszörgött. Csak mentem: zitty-zutty. Mit nekem ég, mit nekem föld!

Hajnaltájt értem Csodaországba, még alig-alig pirkadt. De rátaláltam a hétfejűre. Ott aludt egy eukaliptuszfa alatt, be volt hunyva mind a tizennégy szeme.

Nosza, nekiestem. Sutty, levágtam az első fejét - mintha egy húr pattant volna el, földtől holdig érő, megzengett a világ. Fölébredt persze, álmélkodva bámult rám tizenkét szemével. Nem kíméltem, nyissz, levágtam a második fejét is! Illatok szabadultak el ekkor, kikerics, fodormenta, kakukkfű, orgona és nárcisz illata. Felém nyúlt, meg akart fogni. De nem hagytam magam. Dolgoztam keményen a karddal, lándzsával, baloskával, péklapáttal, szablyával, vassal, vérrel, vencsellővel.

Lehullt a harmadik feje is - források, csermelyek bugyogtak fel egy pillanatra.

A negyedik is - aranyhajfonatok libbentek s tüntek el a fák közt.

Az ötödik is - felcsilingeltek s elhaltak szánhúzó lovak téli csengettyűi.

A hatodikat nagyon féltette, húzta, óvta, de nem menekült. Lenyisszantottam. Harang szólalt meg akkor, sok békességes harang. Egyre halkabban, egyre halkabban...

De akkor, jaj, elkapott! Szorosan magához ölelt, mozdulni se tudtam. A fejem épp a mellére szorult, hallottam a szívdobbanásait. Kopp-kopp - dobogott a szíve. És azt kérdezte tőlem:

- Mit vétettem én neked, ember fia?

- Megölhetsz - mondtam neki -, szétroppanthasz. De akkor is jól tettem, amit tettem, mert ilyen csúnyává varázsoltál. Én vagyok a legcsúnyább ember a földön.

Fölpillantottam, megláttam a szemét. Fénylett a szeme, mint a szép távoli csillag. Megláttam az arcát. Tavak jóságos tükre, föld barna nyugalma, templomok békéje, májusi rétek szépsége - ilyen volt az arca.

- Te bolond, te bolond - mondta kedvesen. Megcsókolt jobbról, megcsókolt balról, megcirógatott.

Ez nem öl meg engem, ez nem varázsolt el engem, ez nem bánt engem, ez szeret engem. És már sírtam is; te úristen, hat fejét levágtam!

Elengedett. A szeme tükrében megláttam magam. A lábam egyenes volt, a hasam sima, a fejem hosszúkás, nem voltam se bandzsa, se lapátfülű, se tyúkmellű, se harcsaszájú.

Térdre estem előtte.

- Nem érdemlem én ezt - mondtam neki -, változtass vissza rúttá. Hiszen hat fejed levágtam. Jaj, csak visszaragaszthatnám!

Rázta a fejét, hogy nem lehet. Mosolygott. Ekkor kelt föl a nap, rásütött. Akkor jöttem rá, hogy hiszen a Hétfejű Tündért akartam megölni, a világ legjóságosabb tündérét. Balga ésszel hat fejét levágtam.

Mi lesz, ha ez az egy feje is elvész?

- Engedd meg, hogy a testőröd legyek, engedd, meg, hogy őrizzelek - mondtam neki.

Bólintott.

Soha többé nem mentem vissza Rácpácegresre, ott maradtam a tündért vigyázni.

Őrzöm őt ma is, lándzsával, karddal, baloskával, péklapáttal, szablyával, vassal, vérrel, vencsellővel.

Ne is próbáljatok rossz szándékkal közeledni hozzá! Nem engedhetem bántani.

Mert egy bolond levágta hat fejét, csak egy maradt neki. Erre az egyre vigyázzunk hát mindannyian. Lándzsával, karddal, baloskával, péklapáttal, szablyával, vassal, vérrel, vencsellővel. És szeretettel.

AlterEgo 2006-03-08 18:15

aszta mennyit írtatok!:)

AlterEgo 2006-03-08 18:19

a másik :én leírom egy számomra fontos dolgot ti meg leoltotok.Ez az én érzésem nem a tiétek és nem kell azért lehülyézni.De az egészben az a legérdekesebb,hogy ti állandóan ezért perskedtek és lám..........
ha visszaolvasnátok előröl a beírásaitokat meglepődnétek magatokon!

FoX 2006-03-08 18:24

Idézet:

érezd a zenét és táncolj eredeti hozzászólása
a másik :én leírom egy számomra fontos dolgot ti meg leoltotok.Ez az én érzésem nem a tiétek és nem kell azért lehülyézni.De az egészben az a legérdekesebb,hogy ti állandóan ezért perskedtek és lám..........

miert gondolod, hogy hulyenek tartanak?

AlterEgo 2006-03-08 18:25

második másik dolog:
nem én vagyok egyszerű ,hanem ti nem értitek igazából a másikat(szerintem nem is akajátok).Kiforgatni könnyebb a másik szavát ,mint megpróbálni megérteni a mondandóját(érzelmét).Így akartok egy festő érzései mögé látni???van egy gondolatotok a dolgokról ami olyan fix bennetek,hogy kirobbantani nem lehet és ha ezt az általatok elképzelt világszemléletet valaki másképp látja addíg forgatjátok a több oldalas lényegében semmit mondó szövegekkel,hogy belekényszerítitek!
Először magatokban tisztázzátok mit akartok! ;)

A pontos idő 12:19 , a GMT +2 időzóna szerint.